Keresés

Részletes keresés

Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94029

Nyilván nem faház építéshez való gerendák megmunkálására valók, arra nagyobb, merevebb gépváz való. De azért a pontossággal szerintem egy 60-70 kilós 250-300-as alu öntvényvázas gépnél nem nagyon lehet gond, a préselt, stancolt lemezvázasoknál bizonyára lehet probléma, ahogy Halálosztó is írta. Amit eladtam, a 300-as Makita vastagolót, az is egy kis gép, de tized mm-es pontossággal tudott gyalulni. Külön finombeállító tárcsa volt rajta. Továbbá láttam róla videót, ahol ácsok használták, elé, meg mögé beraktak két kb 3 méteres görgős asztalt és úgy gyalulták a hosszú tetőgerendákat. Vitte mind a huzat.

 

Persze, hogy nem lehet összevetni egy tonnás, öntöttvas vázas, 600-as ipari géppel, de nem is kell. Ezek más környezetbe, alkalmazásokra valók. Én kisebb, finom dolgokat csinálok, mozgatnom kell, nekem bőven elég a 250-es is. Meg is sértődnék, ha el kellene helyeznem otthon egy nagy ipari gyalut :-)

Előzmény: Én és én, meg az Irén (94021)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94028

Szerintem is csak valami biztonsági mikrokapcsolót iktathat ki, vagy be, mivel vastagolásnál le kell emelni a hátsó asztalt.

Előzmény: Kamelot (94025)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94027

Létezik olyan eldobhatónak mondott gyalukés is amihez a hagyományos szorítóléc jó. ezt lehet állítani is és élezni is. Szerintem jól tartja az élét. A szöget ez sem bírja. A legjobb a keményfémes. Abból egy pár vetekszik az occó gép árával.

Előzmény: halaloszto (94013)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94026

"A talált képeket nézegetve nem jövök rá az élezhetetlenség okára."

 

halalosztó jól írta !

 

"azért nem élezhető, mert olyan a befogás hogy nem lehet állítani a kés magasságát."

 

Az "eldobható/kétoldalas" kés amúgy sokkal vékonyabb anyagból is van !

"az elnagyolt kép alapján akár az élezhető HSS is lehetne,"

Nézd meg oldalról a vastagságát a késnek és megtudod a tied milyen.

(én használtan vettem a El.Beckum HC260-at, és az élezhetős késék volt benne - persze állító csavarok nélkül - és "eldobható" kés ! Ezért vettem csavart az "élezhetősbe" és egy "eldobhatós"-hoz való késéket, hátha később olyat szeretnék....meg az eldobhatósnak még jó az 1-ik oldala !  :-)  )

 

Az "élezhető" késben van 1-1- "nút",  a késékben meg van 2 oldalt 1-1 pici "csavar", amivel tudsz "emelni" a késen, így (után)állítani a magasságát !

 

A "felajánlás" NEM késről, hanem késÉKről szólt !  :-)

DE ez akkor ugyan az a típus, mint ami most neked benne van !!

(de ha így is kell, akkor tényleg a tied lehet...amúgy nem ingyen vót, csak már nem vót kedven intézkedni, meg bemenne/küldeni. Valami háromezereccá volt, a pár.. Viszont ez csak "üres" késék ! Nincs benne a 4 rögzítő csavar !  )

 

Neked inkább az élezhetőshöz való kédésék, kéne, hátha később váltanál élezősre..

Előzmény: Törölt nick (94011)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94025

Ezeknél az occó gépeknél nem nagyon kikapcsolható az előtolás. A jóval 100 fölöttieken is csak mechanikusan. Egy kar segítségével ami egy dörzsszalagot ráfeszít egy tárcsára. Ez a kapcsolós dolog külön előtoló motor esetén lenne.

Előzmény: archivalo (94014)
archivalo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94024

Az én gépemben nincs csirkefej - legalábbis nem tudok róla.

Innen kezdve csak ötletelek, hogy mi lehet.

 

Qz elektra-bechum gyalu még egyszerű votl, mint a faék, minden csingilingi nélkül, csak működött. Ha egyengettem, ha vastagoltam, akkor is forgott-mozgott mindene.

 

Annyi ötletem van előre, hogy a vastagolsánál a tolóasztal felszínét célszerű síkosítani, mert sokkal könnyebb lesz tolna az anyagot rajta. A másik, hogy vastagolásnál nagyon bejött, hogy csak kicsiket "harapjál" - inkább több menetben: nem erőlködik a gép és te sem...

Előzmény: Törölt nick (94019)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94023

"azért nem élezhető, mert olyan a befogás hogy nem lehet állítani a kés magasságát."

 

Hogy ez eszembe se jutott ... logikusnak tűnik. Köszi!

 

Előzmény: halaloszto (94013)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94022

A netes leírásokat böngészve az eldobható 1,8mm vastag, a HSS élezhető 3mm, már ami a HC 260C-be való.

 

De Vajk azt hiszem meg is írta a "megoldást" (nem állítható késmagasság). Gondolom valami finom élezést még elvisel.

Előzmény: archivalo (94015)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94021

Véleményem szerint az itt belinkelt sok gyalugép tényleg csak barkács munkára jó, komolyabb darabot nem igazán lehet rajtuk megmunkálni. Egy 30-40 kg-os gépbe nem nagyon lehet berakni egy komolyabb gerendát vagy oszlopot, hogy körbegyaluljam, az eléggé nehézkes. Oda nagyobb, erősebb, nehezebb gép kell. Ezektől nem kell csodát várni sem pontosságban sem minőségben sem termelékenységben. Viszont néhány szál deszkát, lécet szépen meglehet vele munkálni, ha valakinek ennyi kell, arra tökéletesen megfelel. Az emelőorsó kenése pedig nagyon egyszerű, teljesen szárazon kell tartani -merthogy úgysem pörög percenként ezerötszázzal napi nyolc órában, hanem csak néha mozdít rajta az ember, és ebben ennek nem szabad elkopnia- így nem ragad rá semmi. Ha valaki nagyon kenegetni akarja, arra a legjobb a gázolaj. Furcsa, de abba nem ragad a por. Az még asztalkenésre is jó, bár én arra szilikont vagy lenolajat használok.

archivalo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94020

off

Nem, hanem a Marsról származó.

Ott laknak a zöld emberkék.

Na jó azok meg kék-ek.

 

Pihent vagyok.... :-)

on

Előzmény: GPS (93980)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94019

öööö .... szerintem csak egy motor van. Legalábbis az enyémben, lehet hogy a Rahed Lee - féle gyaluban két moci dolgozik?

 

Igen béna vagyok az ilyen gépek lelkivilágában, de a mikrokapcsoló kikapcsolna valamit mechanikusan?

Előzmény: archivalo (94014)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94018

ABS vagy NL tipus?

Előzmény: pajaci (93995)
archivalo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94017

Annyi okos és nagytapasztalatú ember van itt, hátha valaki tud segíteni:

 

Elrepedt a "mélyüléses" zuhanytálcám és miután kimunkálom a repedést (mint a hegvarrat előmunkálása), feltöltöm epoxival (epokittre gondoltam), le kéne zárni: honnan tudnék akril darabot találni, amit bele lehetne olvasztani? Fehér szín kéne és valaki azt mondta, hogy kloroformmal lehet felolvasztani (és ragasztani).

Nem tudtok Pesten olyan emberkét, aki akril darabokat gyárt - nál abizonoysan van leeső darab, vagy hulladék, ami e célra jó lenne...

 

Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94016

Én is erre gondoltam, hogy van valami mikrokapcsoló, de akkor lennie kellene valami mágneses tengelykapcsolónak is. Szerintem ennyire nincs túlbonyolítva. Csak azért izgat, hogy nem kapcsol-e valamit a motoron is, mert akkor a motorcserés verzió necces lenne. De ennek nem lenne értelme. Asszem felhívom valamelyik potenciális eladót és kifaggatom. Már négyen vannak, de valami kaki mindehol akad. Vagy az ár, vagy a tartozékok, vagy a távolság...

Előzmény: archivalo (94014)
archivalo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94015

Megnézem otthon.

Én tartalékba vettem egy pár olyan "fóliázott kartonban" lévő kést, hogy ha fenetem az "igazit" és mégis "dógozni akarnék", tudjak.

Ahogy megvettem, ment a fiókba, hogy majd kellhet...

Emlékeim szerint maga a késpenge is vékonyabb, de biztosat majd este mondok...

Előzmény: Törölt nick (94011)
archivalo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94014

Simán lehet, hogy kikapcsolja az előtolást.... Ha egyengetsz, minek menjen?

Előzmény: Rahed Lee (93997)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94013

olyan ez a késhenger, hogy kétféle szorítólécet lehet hozzá kapni. az egyikbe megy a széles hss kés, ami élezhetőnek van hívva. a másikba meg az a megfordítható, nem élezhetőnek hívott. elvileg vehetsz alkatrészként a máasikat ha neked az egyik van. van itt is aki vett.

 

azért nem élezhető, mert olyan a befogás hogy nem lehet állítani a kés magasságát. legalábbis amit láttam azon olyan volt. előny hogy nem kell beállítással szarakodni, betolod és kész is. hátrány hogy ha leköszörülnek a késből, akkor túl lent lesz. megfenni azért csak meg lehet. mintha lett volna olyan is, hogy ha már nem élezhető, akkor valami durvább anyagból van cserébe, de ezt nem tudom igazán.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (94011)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94012

Tőlem két sarokra van egy szerszámok élezésével foglalkozó vállalkozás. Náluk vettem a Freud fűrésztárcsámat, akkor beszélgettem az öregúrral, azt mondta, hogy nem nagyon tudnék odavinni neki olyan kést, szerszámot amit nem tudna megélezni. Aztán lehet, hogy pont ez lenne a kivétel. Ha netán ilyent veszek, akkor majd megkérdezem.

Előzmény: joevagyok68 (94006)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94011

Most tudom hülye kérdés ... de a nem élezhető az miért nem élezhető? (legalább egyszer).

Olyan vékony? Az él alatt pl. rögtön egy rögzítő csavarnak a lika van?

 

Gugliztam a képért, érdekesek a találatok.

 

Egyszer:

 

Ez nem kétélű, viszont élezhető:

http://www.metabo.com/en/accessories/wood-processing/accessories-for-planing-machines/planer-blades/hss-planer-blade/hc-260-c-m-k-planer-blade-hss-0911030721.html?force_sid=kff8oebalpnu6ruorjccrieji1

 

Másodszor:

 

Ez meg lenne a kétélű?

http://www.amazon.co.uk/Metabo-HCBAG-Planer-Blades-HC260/dp/B00069L1O4

 

Ami az érdekes, inkább, hogy ezek szerint lehet ilyet is, olyat is (nyilván nem vegyesen) a HC 260 C-be rakni. 

Igazság szerint most nem akarom szétszedni, jól van az ott egyelőre csak kíváncsi vagyok. Netes robbantott ábrák meg nem túl sokatmondók az elnagyolt kép alapján akár az élezhető HSS is lehetne, de leírás alapján az "eldobható" kétélű .

 

A talált képeket nézegetve nem jövök rá az élezhetetlenség okára.

 

Ingyen? Igazán kedves vagy .... de ezt a fétis neked ajándékozta? o.O Igazán rendesek.

Azért valamit beszéljünk meg rá ... mittomén, legyalulok neked cserébe 10-20-40-m nyi gerendát (még fogalmam sincs meddig tart egy ilyen késpár :-)  vagy ilyesmit. Vagy kellő mennyiségű sör. Vagy valami :) Valami olyat amit Miskolcon (vagy környékén) lebótolhatunk. 

Előzmény: joevagyok68 (94006)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94010

Azért Zala, mert ott lakik a késtengely. Velem egy háztartásban:-)

Igen, a csapágyházat én festettem le kalapácslakkal.

Előzmény: laci19791202 (94003)
plusssuni Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94009

Köszi a választ. Ilyesmit vettél?

Előzmény: halaloszto (93895)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94008

Neked van HOB 260 as géped,arra olvastamm hogy Hss kései vannak és ujraélezhetőek,csak közbe rájöttem hogy pacman 123 irta a 93983-asra.

Előzmény: pajaci (94007)
pajaci Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94007

?????????

Előzmény: laci19791202 (94000)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94006

Az akkor a nem élezhető fajta !

Csak azért kérdeztem, mert külöböző késék van az élezhetőhöz és a nem élezhetőhöz, és nekem van 2 db felesleges a nem élezhetőhöz. (mert rendeléskor elfelejtették közölni/nem tudták a fétisnél, hogy az 1db az 1 pár és én 2 db-ot rendeltem ! )

Gondoltam neked adom ingyen...

Előzmény: Törölt nick (93996)
archivalo Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94005
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94004

Amúgy annak a tengelynek a csapågyházát te festette le?Ha igen milyen festék volt?

 

Előzmény: laci19791202 (94003)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94003

Szia.Láttam a hirdetésed a jófogáson,nem értem miért Zala van irva.

 

Előzmény: Rahed Lee (94002)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94002

"itárerősítőknél" - az "gitárerősítőknél" akart lenni :-)

Előzmény: Rahed Lee (94001)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94001

Retro dizájn itárerősítőknél gyakori szleng a "chickenhead knob" :-) Szerintem nagyon találó, bár a a gyalun azért nem egészen olyan, kicsit kubista a formája, de hajaz rá:-)

Előzmény: Törölt nick (93998)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.17 0 0 94000

Bocsánat ez pajaci gépére vonatkozik!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!