Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93977

 

A legjobb hajókormány-lapátokat is a norvégok gyártják - pedig az is kínai találmány :-)))

.

Előzmény: Régivagyok (93975)
pajaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93976

A kinai kelt a hollandok termelik :-)

Előzmény: Régivagyok (93975)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93975

Miért ma mi nem Kínai?

Előzmény: archivalo (93970)
pajaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93974

Ez nem az a 2200w-os mint a vaterás.

Előzmény: archivalo (93973)
archivalo Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93973
Előzmény: pajaci (93972)
pajaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93972

Mi ennek a hyundainak a pontos típusa?

Előzmény: Rahed Lee (93962)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93971

Hálás köszönetem, ennyire nem volt sürgős :-)

ebből már látom, hogy simán befér az én motorom is. Köszönöm mégegyszer!

Előzmény: Törölt nick (93969)
archivalo Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93970

Némán! Kínai Metabo!!!!

Na ilyet sem láttam még... :-(

 

Előzmény: Törölt nick (93968)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93969

Annyi javítás még, hogy a 18cm magasság az az alsó fix lap (az emelhető asztal alatti fix rész) és az ház alja között értendő. Csak maga a motorház ettől max 1-2 cm-re alacsonyabb. De ha alul kilóg kicsit a moci, az nem lehet túl nagy baj.

Előzmény: Törölt nick (93968)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93968

No, gyorsan hazaszaladtam, lemértem, íme. A mottortartó csavarok távolságai értelemszerűen csavarközéptől csavarközépig értendőek. Ill term függőleges irányban "csúszkálhatnak" az ékszíjfezsítés miatt, gondolom:

 

 

A bal oldali képen a belógó perem alul 3 ill 4 cm, ha érdekes.

 

És az adatlap, bár nem biztos hogy ez hasznos infó:

 

Előzmény: Rahed Lee (93966)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93967

Hű ... jelenleg én sem vagyok otthon.

De egy órán belül szolgáltatok neked adatokat, ha az jó.

Előzmény: Rahed Lee (93966)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93966

Beszéltem a háromfázisú gazdájával. Lehet, hogy még alkudni is tudnék a 100-ból, kapnék hozzá tartalék késeket, megvan minden tartozéka és 150 km-rel kevesebet kellene autóznom. Felhívtam a Metabo-t is, rendelhető elszívó burkolat, 8000 bruttó. Ha ezeket összeadom, akkor ez legalább 25 ezer Ft-al olcsóbb, mint a másik, távolabbi és hiányos gép.

 

Már csak azt kellene tudnom, hogy beférne-e az én motorom. Ahogy néztem, alul igen tágas, de az ördög sosem alszik. Megtennéd, hogy leméred a tiéden, hogy mekkora helye van a motornak? Az én emberem jelenleg nincs otthon, nekem meg döntenem kellene. Ez is ugyanaz, mint a tiéd, csak Güde matrica van rajta.

Előzmény: Törölt nick (93963)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93965

Igen láttam, ezt most akciózzák mindenhol. Nekem a nagyobbik szimpatikusabb, komolyabb a felépítése.

Előzmény: pajaci (93964)
pajaci Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93964

Ezt láttad már?

 

http://majerszerviz.hu/10.html

Előzmény: Rahed Lee (93962)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93963

Kaptam igen, kinyomtatott formában bár egyelőre "félredobva" fekszik a fiók mélyén.

Előzmény: Rahed Lee (93960)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93962

Köszi, ezt ismerem, tárgyalok is vele csak a szállítás, a találkozó akar nagyon nehezen összejönni. Addig meg nem ütném le, amíg nem tudok róla mindent.

Előzmény: Régivagyok (93961)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93961
Előzmény: Rahed Lee (93960)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93960

Én pontosan ugyanígy jártam. Illetve járok mindig. Ha valamit el akarok adni, akkor nem nagyon fillérezgetek, pedig utána mindig bánom, jól jött volna még az a kis plusz. Most is így vagyok. Elég nagyvonalúan elengedtem a Makitát, mert hirtelen felindulásból váltani akartam. Nálam is ráígért valaki az árra, de nem volt pofám lemondani akivel már szóban megegyeztem, pedig akkor még nem indult el vidékről.

 

Viszont meg azt tapasztalom, hogy a 140-ért meghirdetett gépre megajánlok 120-at és nagy nehezen leengedne 5 ezret, de azt is úgy, mintha a fogát húznák. Közben meg látom, hogy fél éve hirdeti azt, ami újan 200, ráadásul hiányos.

 

Van ilyen robbantott ábrás alkatrészjegyzéked az új gépedhez?

http://www.metabo-service.com/hu/spare-parts/variant-pdf/0114026000+10

 

Mert én is nagyon efelé kacsintgatok. Jópárat hirdetnek, igaz egyik sem Metabo, hanem valamelyik klónja, de mindegy, mert ugyanott gyártják mindegyiket, az utolsó csavarig megegyeznek, csak a matrica más. Azt meg olyant csinálok fél óra alatt, amilyent csak akarok:-)

Megvallom én kicsit sokallom egy ilyen használt gépért a 140-et, pedig többen is ennyiért mérik. Találtam egyet 100-ért, nagyon jó bőrben van, nincs is túl messze, de az háromfázisú. Nézegetve ezt a robbantott ábrát, úgy látom, hogy simán fel tudnám szerelni rá a szép nagy olasz egyfázisú motoromat, aztán még a szívem sem szakadna meg, hogy elkótyavetyéltem. Szerintem a pajzsfuratok körosztása szabványos, a motorhoz van peremes pajzs is, de ha nem jó, nem tartana sokáig csinálni egy konzolt. Lehet, hogy a szíjtárcsa sem menne rá, de az sem lenne nagy ügy. Van egy szorítópatronos gyári tárcsám, a patronra lehet venni mindenféle létező méretű és kialakítású tárcsát, tehát ez is megoldható lenne. Ráadásul egy nagytestű, gyárilag egyfázisú, 1.8kW-os, szerintem közel annyi a leadott teljesítménye, mint egy kisebb forgórészű 2.2kW-osnak. Igen finom darab.

 

Lehet, hogy rávetődöm.

Előzmény: Törölt nick (93955)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93959

Mióta működi a Vatera fenn vagyok.

 

5 éve ,egyik este felkerült egy Holzmann gyalugép, körfűrész, és egy marógép.  Darabja 15.000 forintért.

 

Mire ránéztem egy valaki mindet leütötte.

 

Mondom a hölgynek, aki megörökölte és fogalma nem volt az árakról, ezek a gépek darabja minimum 100.000 forintért szokott itt elkelni.

 

Válasz nem érdekli, hagyjam békén:)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (93956)
archivalo Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93958

El kellett volna küldened máshova és a +100at bevasalni.

Legfeljebb sokáig nem jártál volna kínai vendéglőbe. :-)

 

Különben is, kínainak csak kínai minőséget szabad eladni - hogy érezze a törődést.

Ez meg japán volt.

 

Amúgy tanulságos történet, mert ezek szerint lehet felfelé is alkudozni - kikiáltási árként kell megadni és fordított japán beszerzésben megadni tudod, a japán aukció az, amikor nem tudod mennyi az ellenfelek ára, csak azt, hogy az aktuális most ennyi és van rá 1 perced, hogy eldöntsd: alámész, vagy kiszállsz. Ha alámentél, akkor megint megjelenik, hoyg mennyi az annyi és lehet, hogy magad alá alkuszol - szemét játék, de működik. Na itt pont fordítva kell: nem alá kell alkudni, hanem fölé...

 

Megosztom VELETEK, NEHOGY PÓRUL JÁRJATOK.

NAV (apeh) árverés:

A szabályzat szerint a nyertes vevő köteles megvenni a holmit. Ha nem, akkor ki kell fizetnie a második és első helyezett közötti differenciát és a második köteles megvenni. Ha ő is visszalép, akkor ez megy egészen az ötödik nyertesig.

Na most, ha csak ketten vagytok licitálók, és az első visszalép, akkor neked meg kell venned a holmit! Az első bukik mondjuk 1000 forintot, de semmi más következménye nincs... Így hajtják fel az árakat (adott esetben még akár maga a végrehajtó is). Én két nyomtatóra licitáltam, mert egy időben volt meghírdetve és arra gondoltam, hogy ha az egyiket nem nyerem mag, akkor megnyerem a másikat. Így is lett, de ahol második lettem, ott vissza akart lépni az első és csak kevesen múlott, hogy nem lett két nyomtatóm (minek)... Tehát arra kell figyelni, hogy párhuzamosan ne licitáljatok hasonló termékre - és az aukció lezárást követően (azt hiszem) 5 hétig lehet lebbezni...

Szemét játék, mert akár lakás, akár gépkocsi esetén is él a dolog - és ott már nagyot is lehet bukni. Nem egészen értettem, mert az én felfogásom szerint (de ez nem jogi álláspont), ha visszalép valaki, akkor az egész licittörténettől kéne hogy visszalépjen (azaz az árveréstől), nemcsak az utolsó licittől és ilyenkor az induló licit lenne a győztes. Ebben az esetben a visszalépő az alaplicit és a nyerő licit közötti difit kéne fizesse, tehát senki sem járna rosszul, csak a visszalépő, az meg megérdemli: nem kötelező licitálni...

 

 

Előzmény: Törölt nick (93956)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93957

Gyertyaviasz, teflon spray.

 

Köszi srácok, ebből gyertya az van otthon, kap abból egy kicsit mind a 4 tengely.

Előzmény: 409 (93944)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93956

Még egy vicces adalék: a kínai ürge úgy indult el a lóvéval, hogy pontosan azt sem tudta hova kell menni (hirdetésben Pest, IX. ker. szerepelt), mondja hogy ő  ott a Mester utca környékét ismeri, de akárhova odamegy. Nyert, ott laktam :)

Előzmény: Törölt nick (93955)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93955

Én amikor Rahed Lee először írta, hogy mennyiért vette a Makitát meg a többi mennyibe fájt neki, elkezdetem leírni hogy jól kicseszett magával, de aztán meghagytam másnak a "letolást". Aztán rajöttem hogy valójában én is ilyen fölöslegesen (?) korrekt vagyok. Ill néha hülye. Pár éve megszorultam, és eladtam egy relatíve jó kis fotós csomagot (7D, 24-105 L obi,  egyéb finomságok, minden patika állapotban, még bőven garisan).

 

Jó olcsón raktam fel (350eHUF, simán lehetett volna 450-500 körül is feltenni), szinte ahogy lenyomtam a feltölt gombot, elkezdtek égni a vonalak. Az első alkudozni akart (naneszórakozz), a 2. hívó már úton volt a pénzzel (egy kínai kereskedő, nem volt gond neki az a 350-et zsebből előhúzni), mondom rendben, a tiéd a cucc. Hirdetést le is vettem (nem hazudok, 10 percig volt fent), de amíg úton volt a vevő, még ketten hívtak. Az első nem hitte el hogy eladtam, azt mondta kb 8 perce lehet fent a hidetés. Mondom már nincs fent :) Az utána következő meg ráígért az árra 100e Ft-ot. Igen, száz darab pisztolyorrú Mátyást. Szerintetek felhívtam a kínai ürgét hogy ne siessen, hanem licitáljon? Nem ... Ez az utolsó hívó jól lecseszett, hogy életből felmentve, hülye vagyok, stb. (Nem mondom hogy nem vertem a falba a fejem utána ... de akkor úgy gondoltam hogy ez a helyes)

 

Előzmény: Régivagyok (93949)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93954

Nincs mit.

 

3 tizedet le kell venni majd a tengelyből, ezt elfelejtettem, vagy a perselyből ami jobban kézre áll.

Előzmény: archivalo (93951)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93953

Azért én remélem hogy a lényegi funkciója a gyalunak jól fog működni. Ezek apró (jó, mondjuk a lógó lánc elég nagy) de orvosolható problémák. Csak valóban, sokat rombol az imidzsén egy cégnek. Nekem ez az első Metabo cuccom, olvastam már itt pár embertől hogy sohatöbbetmetabo, de én bíztam/bízok bennük - eddig még :)

 

Ma/holnap kap a szájára majd rendesen, ill ma még mindent átnézek egyszer, és inkább holnaptól izzadhat. Megirigyeltem FüstiZ-től a videóin/képein látható jó kis konyhai munkapultos (?) asztalát és belefogtam egy építésébe. Ez még nem a hőn áhított bükkös gyalupad, de rájöttem hogy ha nincs egy nagy és sík munkafelületem, cseszhetek sokmindent. Így egy 260cmx120cm-es, 28mm-es "konyhai munkapult" alá ütném össze kb ezt a vázat:

 

(dejólenne már szkecsapban megtanulni rajzolni.)

 

Két 4,4cmx7,4cm-es "gerenda", megfelelően összeforgatva és ragasztva az asztallap-tartó. Lehet hogy túl van méretezve, főleg a a középső "tartókeresztel) de így tuti masszív lesz és a megfelelő összeforgatás miatt talán vetemetni is kevésbé lesz hajlamos.

 

No, őket szeretném maholnap megsimogatni kicsit a gyaluval, minimum két oldalukat (ami befelé néz és amin felfekszik az asztallap). Mivel szerintem elég nagy a fesztáv, ezért középre is rakok 2 lábat, így 6 lábon áll majd. Lábak szintén ugyanúgy összeragasztott gerendák, vagy mik .. /hogy híjjuk a 4,4x7,4x300cm-es fadarabot? :-) / 

 

/sosem lehet elég szorítód! ezt nem hiszik el az asszonyok, gondolom nálatok se :-)/

 

Szép súlya lesz, mozgatni (időnként, ha egy munka úgy kívánja szeretném a faltól elhúzni) nem egy emberes  ezért vettem jó nagy masszív kerekeket is neki, és egy ilyen megoldással lesz kerékre állítva, csak kicsit masszívabb vasalattal, de az elv hasonló, csak külön-külön emelve a két végét. Mert nem akarok alul egy 2.60-as rudat végigvezetni, leginkább azért, mert az asztal alja jó kis szerszámtároló lesz.

 

Most ez a közeli terv, meg az elszívó, meg a maróasztal (az lehet hogy ennek a kifutópályának a végében kap helyet, még meggondolom, a pult anyaga szerintem jó lenne neki) .... meg a ... de kár hogy csak egy életem van!

Előzmény: Rahed Lee (93942)
archivalo Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93952

EZ a baj ezekkel az oldalakkal: a vakera, akármilyen tetű is, de egy biztos: teljesen zárt a rendszere.

Ha leütöd, akkor a tied - vagy akkora negatívot kap az ipse, hogy lábra se áll többé.

Itt meg, akkor a tied, ha hazavitted, nem ha megbeszélted, hogy megveszed.

Előzmény: Régivagyok (93949)
archivalo Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93951

Köszi az infót, majd otthon megnézem én is.

 

Előzmény: Régivagyok (93937)
zodes Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93950

Hát ez Magyarisztán! Sajnos nálunk ez van.

Előzmény: Régivagyok (93949)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93949

Ne velem pont nem így tett,  tegnap előtt egy  eladó a Jófogáson.

 

Adott egy mini kajak, amit 19.45 felraknak hirdetésbe  12.000 forintért. Piaci éra 50.000

 

Gondoltam asszonynak megtanulni evezni jó lesz.

 

Hívom 20.00-kor.

 

Jól eldumálunk, mondom másnap hívom és megyek érte.

 

Másnap hívom, mondom helló kajak.  Erre Ő 1000-n hívták és  eladta hagyjam békén, mert ezt az árat Ő benézte, mondom korrekt..

 

Mellette hirdetett egy Váci 40 milliós házat is, mégis a szaros kajak ára fájt neki.. az meg sem fordult a fejében, hogy még ő ígérte meg nekem.

 

 

 

 

 

Előzmény: Rahed Lee (93918)
zodes Creative Commons License 2015.06.16 0 0 93948

Gyönyörű kis tengelyecske! Sörös doboz gyűjtemény??? :-DD

Előzmény: Rahed Lee (93918)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!