Keresés

Részletes keresés

arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94233

Sziasztok!

Kis pihenés után újult erővel folytattam a munkát. Szépen felcsiszoltam, így már igazán mutatós lett!

 

Felcsiszolva:

 

 

Aztán kíváncsiságból a helyére próbáltuk. A feleségem a cipős szekrényre állt, én pedig beemeltem a hátlapot, utána a feleségem tartotta. Miután megállapítottuk, hogy nagyon jó munkát végeztem Ő ügyesen kitolta a hátlapot.

 

Pár kép erről is:  

 

 

És utána következett a lakkozás, gyors elkészültem az első sor lakk felhordásával. Holnap délelőtt felcsiszolom, portalanítom és jöhet a második sor lakkozás!

 

Íme lakkozva: 

 

 

Üdv.: Zoli

 

pajaci Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94232

Megvan!

Emeletes ágy ötletek gyerekeknek

Ma foglalkozzunk egy kicsit a lakberendezéssel, hiszen minden családban eljön az idő amikor dönteni kell, hogy milyen ágyat készítsenek a gyerekeknek. Ilyenkor célszerű megfontolni, hogy a jobb hely kihasználás érdekében  az emeletes ágy milyen legyen. A mai videóban 90[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: pajaci (94231)
pajaci Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94231

Gratulálok, de nem találom. Merre van, mi a címe?

Előzmény: Törölt nick (94230)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94230

Most látom, hogy az index címlapjára kikerült a a hobbiasztalos blog mai cikke. :)

Régivagyok Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94229

Nem mondod hogy nincs benne bronz persely?

 

Hát akkor mégsem 1:1 ben klón a Metabóval.

 

Lehet olcsóbb venned egy bronz perselyes metabó gyári tárcsát, mint az esztergáltatás.

 

Én most vettem a nagy tárcsát 2000 forintérés van benne bronz persely.

 

Mondju a gyári danamid betétes elment 25 évig.

Előzmény: Rahed Lee (94214)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94228

Most az jutott eszembe, jobb lenne ha a felső szekrényelemet venném le. Talán így nem lenne annyira körülményes. :- )

 

Előzmény: arvaiz69 (94226)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94227

Ide kell beraknom!

 

Előzmény: arvaiz69 (94226)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94226

Szia!

Köszönöm szépen! Most már lassan a végére érek a munkálatoknak. Éppen azon gondolkodtam, hogyan fogom ezt az elemet a helyére rakni? Lehet nem utolsónak kellett volna elkészíteni!   Gyanítom, így elég macerás lesz a beillesztése. Ha nem sikerül elsőre beraknom a helyére, akkor szét kell csavaroznom a bútorelemeket és az egyik nagy ajtós szekrényt ki kell vegyem. Persze addig a felső szekrényt alá kell támasztani.  Na mikor ezzel megvagyok akkor tudom ezt az elemet a helyére rakni és rögzíteni! Az előbb a méreteket még egyszer ellenőriztem, minden rendben van, elég egy iciri piciri eltérés a derékszögben és már nem is illeszkedik rendesen! Úgy gondolom lesz vele bajom míg a helyére rakom! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: buats1950 (94224)
buats1950 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94225

Nagyon ötletes, gratulálok.

 

Üdv.

 

Jakab

 

Előzmény: pajaci (94215)
buats1950 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94224

Nagyon szép, precíz munka. Gratulálok.

 

 

Üdv.

 

Jakab

Előzmény: arvaiz69 (94218)
Én és én, meg az Irén Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94223

Na, megvoltak a mamutfenyők :) Csak 10x10-es volt a hat méteres, de volt 7.5x15-ösből 4 db 4 méteres, és párdarab 2 méteres. Szépen körbe lettek gyalulva. Két óra volt az egész. Kellett a görgős állvány................

arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94222

Szia! 

Ma megrendeltem! Csak elfelejtettem leírni! Mivel jcsapo fórumtárs már szerdán megrendelte, ezért feltételezem hogy neki hamarabb megérkezik. Azért írtam neki,  azonnal számoljon be arról hogy mit kapott! Nagyon kíváncsi vagyok rá!!!

Üdv.: Zoli

Előzmény: Kamelot (94221)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94221

Ha komolyan gondolod akkor ne variálj sokat. Ennyire olcsó mostanában nem volt és talán nem is lesz. Ha a kisebb B268 típust kapod nem a Tritont akkor sem jársz rosszul. Mostanában senki nem kapott B268 típust. Én bruttó 42 ért vettem őt éve, most 75. Nem kicsit, nagyon fölment az ára.

Előzmény: arvaiz69 (94219)
pajaci Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94220

Alapból az asztal másik oldalán dolgozok, ahol nincsenek ilyen ütközők.

Előzmény: Törölt nick (94217)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94219

Szia! 

Nem kaptam még választ levelemre. Próbáltam telefonon útólérni őket, de azt mondta az autómata hang, hogy hétköznap munkaidőben próbálkozzak. Már nincs is rá remény, hogy 21-e előtt válaszolnak!!! :-(  Hagytam azért üzenetet!  

Ha megérkezik neked, azonnal számolj be róla hogy mit kaptál!!!! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: jcsapo (94196)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.20 0 1 94218

Sziasztok!

A napokban összetáblásítottam még 2 db polcot a szekrényhez.  A polc oldalába 10 mm széles 20 mm mély nútot martam, és abba ragasztottam egy tölgyfa lécet, hogy a polc ne tudjon eldeformálódni. 

 

 

 itt még csak 7 mm mély a nút: 

 

de itt már 20 mm: 

 

 

 

Ma hazahoztam a faanyagot az asztalostól, ezt is szépen megmarta. Össze is próbáltam, először még csak ragasztás nélkül:

 

 

Itt már össze van ragasztva:

 

 

Ez lesz majd a kabátakasztó, amit vettünk hozzá. 

 

 

Na és ez pedig a kalaptartó, ezt még a munkálatok legelején elkészítettem.

 

 

 Ebéd után kis szünetet tartok, aztán szépen felcsiszolom, ha lesz időm akkor egy sorral még le is lakkozom. 

 

 

Üdv.: Zoli

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94217

Akkor csak csalóka volt a láb alatti bútorlap, ez így teljesen korrekt. 

A derékszöges vasak funkcióját most már értem, tök jó ötlet, de kicsit hosszúak a kiálló csavarok, ha nekimegy az ember akkor a csípőn jó kis foltokat lehet összeszedni miatta. Ezt az ötletet lehet hogy én is ellopom, sokat segít keret készítésnél, ragasztásnál. Csak én akkor raknám fel a vasakat, ha éppen szükség van rá. Esetleg az is megoldás lehet, hogy amikor nincs használatban és le vannak fordítva akkor egy bemart mélyedésbe besüllyednének és akkor még a vasdarabok sarkai sem és a csavar feje sem állna ki az asztal széléből. 

Előzmény: pajaci (94215)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94216

Nem tudom, hogy a te gépeden hogy van megoldva a nagy tárcsa szíjfeszítése, de az enyémen elég szar beállítani. Ráadásul piszok feszesre kell állítani a szíjat, különben a felső kicsi keréken a szíj meg tud csúszni és akkor elégeti a szíjat, ahogy nekem 2 db új szíjjal is tette. (kb 6-7000 ft volt a két szíj már nem emlékszem pontosan az árára) A feszes szíj miatt a nagy keréken az imbusz csavar alól egyszerűen kinyomta a zsírt, ezért tudott felmelegedni és megszorulni. 

Ha jól értelmezem akkor neked a nagy szíjtárcsa műanyag és nem alu mint az enyémen. A műanyag szerintem hamarabb ki fog kopni ha nincs elég kenése, illetve megolvad a műanyag. Talán neked is érdemes lenne egy csapágyat berakni oda, nem sokkal drágább mint egy persely. Én úgy csinálnám hogy egy fém perselyt beleragasztanák vagy belepréselnék a nagy tárcsába, és abba forogna a tűgörgős csapágy. Az úgy egy örök élet lenne. 

 

A beállításoknál és a tesztelésnél járasd a gépet egy 4-5 percig üresen, terhelés nélkül, úgy hogy nincs rajta a burkolat, majd amikor leállítottad ellenőrizz minden forgó alkatrészt mennyire melegedett fel. Ha még elbírja a kezed a meleget akkor nincs probléma, de ha már túl melegnek érzel valamit akkor meg kell keresni az okát.

 

Kíváncsi vagyok, hogy a te gépeden hogyan lehet állítani a fix asztalt, az enyémen sehogy. Volt is szopás vele, mert kicsit ferdén állt, és odébb kellett reszelnem az egyik lyukat pár tizeddel.  

 

Nézd meg a csavarok minőségét is, én egy csomó csavart kénytelen voltam kicserélni már újonnan, mert valami szar puha anyagból volt. 

 

Remélem csinálsz egy pár képet a géped belsejéről szétszedett állapotban is mert kíváncsi vagyok rá :)

Előzmény: Rahed Lee (94214)
pajaci Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94215

Nem lett rövid a láb, át van fúrva két bútorlapdarab, abban tud elmozdulni az anyával történő állításkor a csavar.

 

Nincs körbe szegve.

 

 

Azok az ütközők derékszög állításhoz. Ajtó, ablak, szúnyogháló, tükörkeret, stb összeállításánál ehhez hozzányomva pontos és stabil derékszöget kapok.

 

Előzmény: Törölt nick (94213)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94214

Na megvizslattam kicsit alaposabban a gépet. Ezen is csak zsíron fut a műanyag szíjtárcsa. De van alátét a zegergyűrű alatt és rendesen meg van zsírozva. Nem gondolnám, hogy ezzel itt bármi gond lenne, ha nem szárazon fut. Lehet, hogy egy bronzperselyt esztergáltatok bele, de szerintem egyenlőre marad a gyári állapot. Nincs itt sem nagy fordulat, sem nagy erőhatás. Rendesen le van áttételezve, egy 20-25 mm-es laposszíj veszi le a hajtást a késtengelyről. Jópár emberrel beszéltem, akinek ilyen gépe van, de senki sem panaszkodott, hogy gond lenne az előtoló mechanikával. Egyszerű, letisztult konstrukció, nincs benne sok hibalehetőség. Persze a súrlódó alkatrészek kenéséről gondoskodni kell.

 

De meglepően finom, átgondolt, konstrukció. Ami már biztos, ha hazaérek vele, első dolgom lesz, hogy szétszedem atomjaira. Több laza csavart, szerelési pontatlanságot találtam, nem kockáztatok. Megér 1-2 napot. De súlya az van rendesen. Szerencsére társaság van nálunk, lányom és baráti köre, a fiúkkal bírkóztattam ki a csomagtartóból és vissza:-) hát két embernek is éppen elég.

Előzmény: Törölt nick (94180)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94213

Jó lett a munkaasztal, kár, hogy egy picit rövidek a lábaik és alá kellett pakolni, de gondolom így adta ki az anyagod. A középső szorítózás jó ötlet, nekem is jól jönne néha. Látom, hogy a bútorlapot szépen beszegted körbe lécekkel, nem tudom miért, de nekem tetszik az ilyen megoldás, én is csináltam már ilyet. 

Az a sok vasdarab a kiálló csavarokkal mi célt szolgál az asztal élébe? 

 

Előzmény: pajaci (94212)
pajaci Creative Commons License 2015.06.20 0 1 94212

Én is épp az új munkaasztalom befejezésénél tartok. Javarészt abból készült ami volt itthon, csak a legfelső korpusz fehér bútorlap új. Alul felül 18-as bútorlap, középen 14-es osb, így 50mm a vastagsága. 8x4db lemezanya van beleapplikálva így a közepén is tudok szorítót használni. Néhány szorítónak levágom a fix pofáját, és hegesztek rá helyette egy rövid menetes szárat. A lábai csavarral állíthatók, egy szintbe hoztam a mellette lévő körfűrésszel, így nagy táblákat is tudok majd vágni. A körfűrész oldalára jön egy felhajtható asztalpótlás, ami a munkaasztalig ér. Az oldalán 50x5-ös laposvasból vannak az ütközők, amik oldalra fordítva az asztal síkja alá kerülnek. Épp egy szúnyogháló első két darabja van rajta, így egyszerűen megvan a pontos derékszög.

 

Kamelot Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94211

Azért a 2,4 és 3 métert ne keverjük a 6 méterrel. nem sok a difi csak a duplája. Az én asztalom is 1,1 méter hosszú. A 6 méteren való pontos magasságról és megvezetésről beszélek.

Előzmény: Törölt nick (94208)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94210

Csupán csak azért nem mert 6 méteren nem keveset hajlik a palló. Neked a 6 méteren be kell kalkulálnod a hajlást a betoláskor + még hozzá ismét csak 6 méteren szabad szemmel belőni a tolási magasságot. A behúzóhenger nem fogja leszorítani az anyagot ha ezek az előbb említettek nem pontosak. Ha nem szorítja le akkor nagyobb lesz a fogás. Egy esetben nem lesz nagyobb a fogás ha a hengerek végponton vannak és nem tudnak feljebb menni, de ha ekkor végig nem párhuzamos az anyag és kicsit vastagabb akkor szorulás lesz amit a ricinus sem old meg.Hogy ezt mind betartsd nem kell különleges képesség? Rövidebb anyagnál persze megoldható. Csupán a 6 méterben kételkedem az egyedüli vastagolásba. Egyengetésnél egyértelműen nem tudod rányomni az anyagot de nem tudod belekapatni az anyagba. legfeljebb többször tolod el. de ha vastagolásnál az említettek miatt belekap akkor nincs méret tartás. Tudom ez nem érv mert lehetek kontár is de több mint húsz éve van kombinált gépem és nem lemezes barkácskategória. 25 cm szélességben 3 mm-es fogást fenyőben simán viszi (nem a Holzmann-ról van szó) Volt időm kitapasztalni az egyszemélyes lehetőségeket és a határokat mivel nincs segítségem.

Előzmény: Törölt nick (94206)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94209

Az a borítás filc??

 

o.O o.O

 

Én azt hittem konyhai munkapult vagy ilyesmi :-) De pöpec. Masszivitás az szerintem nekem is meglesz. Csak sík legyen, csak sík legyen ... na megyek is csapolni.

 

Előzmény: FüstyZ (94204)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94208

Közel sem tartom lehetetlennek.

 

Én ugyan csak 2m40 centis /deszkát? gerendát? már korábban is kérdeztem minek hívunk 88x74mm-es összeragasztott "valamit" :-) de tényleg, mindenféle flame nélkül: minek hívjuk?/ anyagot szépen, lazán alátartva amíg eléri kb a közepét, enyhén nyomva a vastagolás irányába hogy segítsd a behúzóhenger munkáját, szépen át"szaladt" a vastagolómon (az enyim csak egy picivel masszívabb talán mint Repítőé).

 

Azon kívül Repítő csinált vastagoló asztalhosszabbítást is az övéhez:

 

https://www.youtube.com/watch?v=3C_Pj_f0NO8

 

Én azért hiszem el hogy megy az, mert saját tapasztalat a majd' 3m, bőven elég kb. a felénél átszaladni és folytatni az alátartást (addig tart annyit a vastagoló asztala, főleg ha meg van hosszabbítva), illetve enyhe húzást. Ha megfelelően van vaxolva az asztal, az átszaladás idejére még talán meg sem akad. Sok gyakorlattal szerintem még nekem is menne a 6m, bár nem látok rá a közeljövőben projektet :)

Előzmény: Kamelot (94199)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94207

Gyalugép az hagyján, a flex az igazi:-)

Rendesek a szomszédok. Meg én is, mert csukott ajtónál flexelek, gyalulok. Este csak hegeszteni szoktam:-)

Előzmény: Schnitt (94203)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94206

Én sem tudtam egyedül egyengetni,  de ezt is írtam az első hozzászólásban amit Kamelot nem vett észre. Most már a vastagolást sem hiszi el, vicces :)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135322678&t=9104263

 

 

Előzmény: laci19791202 (94201)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 1 94205

Nagyon régen amikor még nem voltak favédő vegyszerek akkor a sima hétköznapi anyagokat rohasztottak/érleltek össze pld fokhagymát és burgonyát feldarabolták, kicsit megtörték hogy levet eresszen majd egy zárt edényben kirakták a napra. Amikor jól megerjedt, akkor leszűrték a trutyit, és azzal kenték le a szarufákat. De ugyanígy felhasználták a vöröshagyma és fokhagyma keverékét is. 

Valahol olvastam, hogy az ilyen kutyulékba ha egy kevés mézet kevertek akkor a penészedéstől is megóvták a fát. 

"Leonardó is ezt használta"

 

Előzmény: rferi (94150)
FüstyZ Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94204

Szia, olvasom belefogtál munkaasztal építésbe. Az enyém egy tábla 250x125-ös,18-as OSB, rajta a Diegoban kapható legolcsóbb filc. Jól lehet takarítani, a porszivoval szép tiszta lesz mindig. Alul hosszában két db 60x40-es zártszelvény fut végig élére állítva, alulról csavarozva. Egyik felét egy masszív kecskeláb támasztja meg, másik végén egy régi kiszuperált konyhabútor elem. Engem is meglepett, hogy mennyire masszív, rá is állhatok. Szép vízszintes, a filc miatt nem sérülnek a bútorok. Mondjuk én 90% bútorlapost csinálok. Amikor elkopik a filc, vagy már nagyon szakadt, akkor 3000 Ft-ért lecserelem. Ez 10 év alatt egyszer fordult elő. 

Előzmény: Törölt nick (94192)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!