Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94213

Jó lett a munkaasztal, kár, hogy egy picit rövidek a lábaik és alá kellett pakolni, de gondolom így adta ki az anyagod. A középső szorítózás jó ötlet, nekem is jól jönne néha. Látom, hogy a bútorlapot szépen beszegted körbe lécekkel, nem tudom miért, de nekem tetszik az ilyen megoldás, én is csináltam már ilyet. 

Az a sok vasdarab a kiálló csavarokkal mi célt szolgál az asztal élébe? 

 

Előzmény: pajaci (94212)
pajaci Creative Commons License 2015.06.20 0 1 94212

Én is épp az új munkaasztalom befejezésénél tartok. Javarészt abból készült ami volt itthon, csak a legfelső korpusz fehér bútorlap új. Alul felül 18-as bútorlap, középen 14-es osb, így 50mm a vastagsága. 8x4db lemezanya van beleapplikálva így a közepén is tudok szorítót használni. Néhány szorítónak levágom a fix pofáját, és hegesztek rá helyette egy rövid menetes szárat. A lábai csavarral állíthatók, egy szintbe hoztam a mellette lévő körfűrésszel, így nagy táblákat is tudok majd vágni. A körfűrész oldalára jön egy felhajtható asztalpótlás, ami a munkaasztalig ér. Az oldalán 50x5-ös laposvasból vannak az ütközők, amik oldalra fordítva az asztal síkja alá kerülnek. Épp egy szúnyogháló első két darabja van rajta, így egyszerűen megvan a pontos derékszög.

 

Kamelot Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94211

Azért a 2,4 és 3 métert ne keverjük a 6 méterrel. nem sok a difi csak a duplája. Az én asztalom is 1,1 méter hosszú. A 6 méteren való pontos magasságról és megvezetésről beszélek.

Előzmény: Törölt nick (94208)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94210

Csupán csak azért nem mert 6 méteren nem keveset hajlik a palló. Neked a 6 méteren be kell kalkulálnod a hajlást a betoláskor + még hozzá ismét csak 6 méteren szabad szemmel belőni a tolási magasságot. A behúzóhenger nem fogja leszorítani az anyagot ha ezek az előbb említettek nem pontosak. Ha nem szorítja le akkor nagyobb lesz a fogás. Egy esetben nem lesz nagyobb a fogás ha a hengerek végponton vannak és nem tudnak feljebb menni, de ha ekkor végig nem párhuzamos az anyag és kicsit vastagabb akkor szorulás lesz amit a ricinus sem old meg.Hogy ezt mind betartsd nem kell különleges képesség? Rövidebb anyagnál persze megoldható. Csupán a 6 méterben kételkedem az egyedüli vastagolásba. Egyengetésnél egyértelműen nem tudod rányomni az anyagot de nem tudod belekapatni az anyagba. legfeljebb többször tolod el. de ha vastagolásnál az említettek miatt belekap akkor nincs méret tartás. Tudom ez nem érv mert lehetek kontár is de több mint húsz éve van kombinált gépem és nem lemezes barkácskategória. 25 cm szélességben 3 mm-es fogást fenyőben simán viszi (nem a Holzmann-ról van szó) Volt időm kitapasztalni az egyszemélyes lehetőségeket és a határokat mivel nincs segítségem.

Előzmény: Törölt nick (94206)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94209

Az a borítás filc??

 

o.O o.O

 

Én azt hittem konyhai munkapult vagy ilyesmi :-) De pöpec. Masszivitás az szerintem nekem is meglesz. Csak sík legyen, csak sík legyen ... na megyek is csapolni.

 

Előzmény: FüstyZ (94204)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94208

Közel sem tartom lehetetlennek.

 

Én ugyan csak 2m40 centis /deszkát? gerendát? már korábban is kérdeztem minek hívunk 88x74mm-es összeragasztott "valamit" :-) de tényleg, mindenféle flame nélkül: minek hívjuk?/ anyagot szépen, lazán alátartva amíg eléri kb a közepét, enyhén nyomva a vastagolás irányába hogy segítsd a behúzóhenger munkáját, szépen át"szaladt" a vastagolómon (az enyim csak egy picivel masszívabb talán mint Repítőé).

 

Azon kívül Repítő csinált vastagoló asztalhosszabbítást is az övéhez:

 

https://www.youtube.com/watch?v=3C_Pj_f0NO8

 

Én azért hiszem el hogy megy az, mert saját tapasztalat a majd' 3m, bőven elég kb. a felénél átszaladni és folytatni az alátartást (addig tart annyit a vastagoló asztala, főleg ha meg van hosszabbítva), illetve enyhe húzást. Ha megfelelően van vaxolva az asztal, az átszaladás idejére még talán meg sem akad. Sok gyakorlattal szerintem még nekem is menne a 6m, bár nem látok rá a közeljövőben projektet :)

Előzmény: Kamelot (94199)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94207

Gyalugép az hagyján, a flex az igazi:-)

Rendesek a szomszédok. Meg én is, mert csukott ajtónál flexelek, gyalulok. Este csak hegeszteni szoktam:-)

Előzmény: Schnitt (94203)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94206

Én sem tudtam egyedül egyengetni,  de ezt is írtam az első hozzászólásban amit Kamelot nem vett észre. Most már a vastagolást sem hiszi el, vicces :)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135322678&t=9104263

 

 

Előzmény: laci19791202 (94201)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 1 94205

Nagyon régen amikor még nem voltak favédő vegyszerek akkor a sima hétköznapi anyagokat rohasztottak/érleltek össze pld fokhagymát és burgonyát feldarabolták, kicsit megtörték hogy levet eresszen majd egy zárt edényben kirakták a napra. Amikor jól megerjedt, akkor leszűrték a trutyit, és azzal kenték le a szarufákat. De ugyanígy felhasználták a vöröshagyma és fokhagyma keverékét is. 

Valahol olvastam, hogy az ilyen kutyulékba ha egy kevés mézet kevertek akkor a penészedéstől is megóvták a fát. 

"Leonardó is ezt használta"

 

Előzmény: rferi (94150)
FüstyZ Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94204

Szia, olvasom belefogtál munkaasztal építésbe. Az enyém egy tábla 250x125-ös,18-as OSB, rajta a Diegoban kapható legolcsóbb filc. Jól lehet takarítani, a porszivoval szép tiszta lesz mindig. Alul hosszában két db 60x40-es zártszelvény fut végig élére állítva, alulról csavarozva. Egyik felét egy masszív kecskeláb támasztja meg, másik végén egy régi kiszuperált konyhabútor elem. Engem is meglepett, hogy mennyire masszív, rá is állhatok. Szép vízszintes, a filc miatt nem sérülnek a bútorok. Mondjuk én 90% bútorlapost csinálok. Amikor elkopik a filc, vagy már nagyon szakadt, akkor 3000 Ft-ért lecserelem. Ez 10 év alatt egyszer fordult elő. 

Előzmény: Törölt nick (94192)
Schnitt Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94203

Belvárosi sorházban gyalugép, az azért zorall :)

Bár te ismered a szomszédaidat. Nekem itt a panelben már azért kopognak, ha este 6 után bekapcsolom a dremelt.

Előzmény: Rahed Lee (94202)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94202

Sajna nincs helyem. Belvárosban lakom, négylakásos sorházban, apró elő- és hátsó kert, nincs szabad terület. A garázst lehetne kiszélesíteni kb. másfél méterrel, de az már építkezés lenne. Inkább pakolok.

Előzmény: laci19791202 (94198)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94201

10x5 ös anyag felénk se gerenda,de szerintem vastagolni minden további nélkül megoldható ha ügyes az ember,na egyengetni,azt megnézném ilyen kis gépen minden segédeszköz nélkül.

Előzmény: Kamelot (94199)
pajaci Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94200

Nem egyengetésre gondoltál? A vastagságiba bedugom kijön a másik oldalt, mindegy milyen hosszú.

Előzmény: Kamelot (94199)
Kamelot Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94199

Hát azért a 10x5-ös anyagot gerendának hívni olyan mellébeszélés mint hogy azért puha hogy ne fájjon. De még ezt is 6 m-es hosszban mindenféle alátámasztás nélkül szabad kézből lehetetlennek tartom vastagolni, minőségben.

Előzmény: Törölt nick (94149)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94198

Elég rosz lehet igy helyhiány miatt mindent úgy alakitani hogy jó legyen,tudom hogy nem olcsó se a vasanyag se a fa nyag se semmi de nem akarsz egy kis egyszerű költséghatékony kis mühelyt épiteni?Gondolom hely az akadna neki.Mondjuk egy 5x6m est,megváltás lenne!Beton alap kis lábazattal,erre egy fa szerkezet,vagy épp zártszelvény ha abból olcsóbban kijönne,osb lapból oldala,késöbb szigetelni is lehetne,teteje meg lehtne bitumenes lemezből/hullámlemezből.

 

Előzmény: Rahed Lee (94197)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94197

30 m2.... de szép is lenne. Álmaimban néha megjelenik, de aztán sajnos felébredek. A 70m2 már az a kategória, amit értelmezni sem tudok:-) 

Az épülő gyalugépnek is azért kellett mennie a háztól, mert nem fért el külön-

külön az egyengető meg a vastagoló. És ami a legrosszabb, hogy minden munka után el kell, hogy pakoljak, mert vissza kell állnom a garázsba. De legalább nem fajulnak el az állapotok:-)

 

Előzmény: Törölt nick (94195)
jcsapo Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94196

Szia!

 

Ha eddig nem válaszoltak, akkor valószínűleg a héten már nem fognak, az akciónak viszont 21-én vége lesz.

Ahogy több helyen is olvastam, uni-max-os  Triton B268 rendelésre a Triton TRA-001-et (2400W) hozta a futárszolgálat.

Egyébként ha esetleg mégis "csak" 2000W a motor teljesítménye, akkor is van egy nagyon jó, asztalba építhető felsőmaród. Nem hiszem, hogy e miatt ne tudnál elkészíteni valamilyen szép munkát. Ugyanavval a mechanikával a kisebb teljesítmény valószínűleg tartósabb gépet eredményezne.

Végül is a döntés a tied, én amint megkaptam a hírlevelüket, szerdán rendeltem egy ilyen akciós gépet. Az akciós árra még plusz 5% engedményt is kaptam, mert a legutóbbi vásárlásomhoz kaptam egy ilyen árengedményre jogosító kupont.

 

 

Előzmény: arvaiz69 (94176)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.20 0 0 94195

Azt a 30m2 területet hamar ki fogod nőni. Én 70m2-en alig férek már el. :) Ha összejön egy kis pénzem, akkor építek mellé egy könnyűszerkezetes 10*6 m-es OSB oldalfalú fészert és akkor pár gépet ki tudok majd oda rakni, és a garázsomból is ki tudom majd pakolni az ott száradó faanyagokat, mert most ettől nem tudok beállni a garázsba a kocsival :) De szeretnék már oda eljutni :o

Jól meg fogod csinálni azt a munkapadot, ne félj ettől, csak szép lassan nyugodtan csináld, ne szabj határidőt magadnak és akkor nem kell kapkodnod, és akkor el sem rontod, mert rengeteg időd lesz átgondolni, megtervezni a következő lépéseket. 

Előzmény: Törölt nick (94192)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94194

A kezdeti nehézségek és átalakítás után már nem volt a géppel semmi probléma, azóta is rendesen használom, meg is vagyok elégedve vele. Pedig ez az egyik legolcsóbb kombi gyalugép. Persze azóta is felmegy bennem a pumpa, hogy képesek voltak csapágy nélkül megcsinálni egy gépet.

Előzmény: Régivagyok (94187)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94193

Szerintem nem égeted magad, ha meglátjuk, milyen körülmények között tudsz szépet alkotni, sőt talán még nagyobb az érdem. :)

 

Javaslom, hogy ne ősszel vedd meg a faanyagot, akkor már elég párás, esős szokott lenni az idő. Ha most vagy a nyár közepén, esetleg szeptemberben megveszed és fedett helyen tárolod, akkor tavaszra már sokkal szárazabb anyagból dolgozhatsz. Csináltam méréseket ezek szerint a frissen kivágott és felszeletelt 5 cm vastag juhar és cseresznye pallóim frissen meg sem tudtam mérni a mert 40% feletti volt a nedvesség benne és a műszer kiakadt mert a maximum mérési kijelzése 40%.

Kb 6 hónappal később már csak 18%-22% körül volt nedvesség tartalma. A teljesen szoba száraz faanyag ami évek óta szárad, az meg 12-14%-os körül van de a levegő páratartam változása  miatt ez is felmegy 15-16%-ra, vagy lemegy 10%-ra. A pallókat egy szellős, fedett garázsban tárolom, ahol a szél jól átjár, szépen szabályos rakatba rendezve, így nem vetemedik. (az egyes sorok között kb 2-3 cm vastag távtartó lécek vannak, és a távtartó lécek pontosan egymás fölött vannak) 

A frissen vásárolt és még nedves faanyag bütüjét le kell festeni 2 rétegben valami olajfestékkel, esetleg vastag lazurral, akkor nem fog szétrepedni a száradás során a deszkák, pallók végei. 

Előzmény: buats1950 (94191)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94192

Ahogy mondani szokták: lehet Pajtás géppel is Pulitzer-díjas fotót csinálni, meg milliós géppel is ledarálni valót.

 

Nekem is nagyon tetszik amit csináltál, meg a legfőbb zsűrid (az asszony) már kvázi zöld utat adott a folytatáshoz. Hát hajrá! :)

 

Igen, Repítőtől és itt szinte mindenkitől sokat lehet tanulni, egyelőre én is a nebuló oldalon állok még, így a tanácsokat legtöbbször kapom, remélem majd vissza is adom egyszer.

Én műhelynek való területtel szerencsére relatíve jól el vagyok látva, (egy ~30nm-es pincerész,de jelenleg anslussz alatt tartom több mint a felét). Munkaasztalnak vagyok nagyon híján, ezért most belefogtam egynek az építésébe, már legyalultam és méretre vágtam a keretnek és lábaknak valót, holnap elkezdem a csapolásokat, ez lesz számomra a legkritikusabb rész, mert ezen múlik hogy szépen szintbe lesznek-e ezek a duplán ragasztott gerendák.

 

 

És így ezen múlik hogy szépen, síkban feküdjön majd fel a munkalap. Még soha nem csináltam semmilyen bútordarabot (max renováltam), hát őszintén remélem hogy nem tüzifa lesz belőle :)

Előzmény: buats1950 (94191)
buats1950 Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94191

Ha 2014 februárjában nem biztatsz a többi szakival együtt a kerti székek feljavításával kapcsolatban, akkor ez a vacak nem készült volna el. Ezért kimondottan hálás vagyok neked és a többieknek is a biztató szavakért. 

Távol vagyok attól hogy filmet készítsek, nincs műhelyem, az udvaron készítek mindent. A gyári béka

segge alatti kategóriás -most már hullámos asztallal rendelkező- körfűrészgéppel és a fúrógépemmel csak égetném magamat. De szívesen segítek mindenkinek amiben tudok. Azért, ha nekiállok az ablakoknak jövőre, akkor fényképeket készítek.

Nem bízom a környéken lévő fa lerakatokban, vagy asztalos üzletekbe. A vásárolt anyagok nagy része vizes, durva felületű. Idén ősszel, anyagbeszerzés lesz a feladat és jövőre történik a nagy feladat elvégzése.  

De, köszönöm a biztató szavakat.

 

Üdv.

 

Jakab

 

Előzmény: Törölt nick (94182)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94190

Nem leveleztem én semmit, csak amit írtam, hogy lesz-e ákcijó, de arra nem kaptam választ. Így fogtam és megrendeltem.

 

Most megkerestem az első visszaigazoló emailt (a weben csak a link van a termékre, és az ugye most a címke nélküli). Én megesküdnék, hogy akkor min. a leírásban 2400W-os modellt láttam. 

 

De a visszaigazoló email, ami ugye egy statikus HTML csatolmányban tartalmazza a terméklistát, ez szerepel:

 

B268 Felsőmaró B268 - 2 000 W1 97 636,00 97 636,00

 

Szóval a terméknévben 2000W szerepel. Llehet hogy rosszul emlékszem, és csak a lelki szemeim előtt volt a címkés/2400W maró? Akárhogy is, a gépváz tanulsága szerint ez 2400W-os.

 

Továbbmenve: belelapoztam a magyar nyelvű leírásba (ami egyébként úgy néz ki mintha egy fénymásolatnak a fénymásolatának a fénymásolata lenne, képek katasztrofális minőségűek benne), és ezt találtam:

 

 

Olybá tűnik, hogy a csehek maguk se tudják időnként, mit adnak el ...

Előzmény: arvaiz69 (94176)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94189

Ja, már értem. Az előtoló nagy tárcsájára gondoltál, ami a késtengelyről kapja a hajtást. Holnap reggel megnézem. Köszi a tippet.

Előzmény: Törölt nick (94180)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94188

Tudom hogy visszaküldhetném, de nem akarooom :) Ez már az enyém! Amilyen szerencsém van, visszaküldöm, visszakapom az árát és addigra vége az akciónak, és lesz 140kHUF ha megint megrendelem. Vagy kifogok egy valamilyen hibás darabot. 

Előzmény: halaloszto (94165)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94187

Fasza lett, most nem azért a 2 fillérért de enne a kis gépnek a  meghajtása, sokkal masszívabb mint az én Elektra beckum gépemé, és a klónjaié. Ez tiszta fém.

 

Mondjuk a nagy tárcsa így is bírt 25 évet.

Előzmény: Törölt nick (94180)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94186

Én is ebben a gépben láttam először ilyet. :)

Előzmény: pajaci (94183)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94185

Okosan csináltad, hogy a legkisebb ablakkal kezdted megtanulni a fortélyokat. A többiről csinálj videót a készítéséről mobillal ha tudsz, nagyon kevés a magyar nyelvű hobbiasztalos videó a youtubon. 

Előzmény: buats1950 (94178)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.19 0 0 94184

Gratulálok az új gépedhez. Én is szemeztem vele, de csak fél szemmel, mert nekem túl drágának tűnt. 

Előzmény: Törölt nick (94162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!