Keresés

Részletes keresés

fahobby Creative Commons License 2015.06.27 0 0 94734

A betét témába beszállva.

Teljesen igaza van annak aki nem ragasztja a betétet,sőt ahogyan "ragasz" is mondja még egy kis tűrést is illik neki adni.

Ezt apró kis gumi golyókkal szokták megoldani, egy kicsit nagyobb átmérőjű a golyó mint a keret nútja és így oldalanként kettő darabot precízen be lehet tenni a kellő helyre.

 

Előzmény: Pillanatragasz (94731)
zodes Creative Commons License 2015.06.27 0 0 94733

Tegnap délután vettem egy új 50 fogas lapot a (méltán híres) strauss típusú kézi körfűrészembe, hogy levágjam a megfelelő méretre 15-ös rétegelt lemez táblámat. A tábla mérete 150x150-es, ezért vezetőnek a 2 méteres vízmértékemet használtam. Alkalmaztam a kétszeri vágást, mert a próba szerint valóban szinte nulla volt a szál hasogatás. Hát ugyan ökörhugyozás nem lett de sajnos egyenes sem. Jött még egy próba az is horribilis (mármint szerintem). Lehet kéne vennem egy márkásabb, esetleg Bosch kézifűrészt? Mit rontottam el?

laci19791202 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 94732

Jó kis videó lett,a munkádhoz meg gratulállok ismét,nagyon szép hogy csomó mentes,de gondolom jól rányomott az árra is és a munkaórára is,de megérte,nagyon szép lett!

Azon az egyen csodálkozok egy kicsit hogy elég lett a 2 réteg lakk?!

Én szeretem mikor jó "húsos" a lakkréteg bármi ilyesmin,mint a jó öreg szekrényeken amik több évtizede készült és látszik rajtuk hogy nem sajnálták róluk,na persze akkoriban nem ilyen világ volt!

Most ugye ha szekrényről van szó akkor álltalába a mű dolgok mennk mert sok emernek csak erre van pénze,laminált papból,vákumfóliás szétpotyogós sz@rok amiket manapság lehet kapni,persze a legolcsóbb pántokkal,műanyag gombokkal stb,na látod a tiéd messze nem ez a kategória!

 

Előzmény: arvaiz69 (94708)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.06.27 0 0 94731

Erősen jó lett a szekrényed :)  tényleg az ajtóbetéteket nem kell beragasztani  sőt egyáltalán nem is szabad   sőt még egy két mm tágulási hézagot is kell hagyni hisz a fa örökké mozog . az ajtó oldalakat ahogy ragasztottad úgy láttam  egész bűtejét bekented ragasztóval ,ez azt okozhassa hogy a sarkainál a ragasztó ,,megcsipi,, a betéteket és a betét hajlamos elrepedni ...a jó hírem viszont az hogy fenyőnél a legritkább esetben fordul elő viszont körtefát használtál volna jövőbe csinálhatnád újra az ajtókat  :) 

Előzmény: arvaiz69 (94708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 1 94730

Én is haladtam kicsit a munkaasztalommal. Addig ugye "nem" állíthatom lábra amíg nincs emelhető kereke (különben az életben nem moccan sehova ez a dög :-)

 

 

Így most ezen mókuskodtam, íme egy rövidke videó róla:

 

https://www.youtube.com/watch?v=H8m_5gLo5sU

Törölt nick Creative Commons License 2015.06.27 0 0 94729

Ment a nagy büdös plusz! Sokan megköszönjük ezt a videót, de én tuti!

Már tényleg csak az hiányzik, hogy kicsit feldobd a videóidat egy kis halk háttérzenével, időnként megpörgetve. De én így is végignéztem, pedig hajnali 4 van.

 

Kérdés az ajtókészítéshez. Amit itt Puttz mester csinál:

 

https://youtu.be/BC5mUDkt1KQ?t=61

 

... amikor ezeket a kis gumibogyókat hajigálja a nútba, az mennyire szükséges? Zolinál nem láttam, de lehet hogy nem is kell az annyira? Puttz tölgyből csinálja ezt a bútort.

Előzmény: arvaiz69 (94708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94728

Gratulálok! Szép lett a végeredmény és a film is jó. 

Egy javaslatom lenne a szekrénnyel kapcsolatban. A kalaptartó külső vége alá rakjál fel polctartó pöcköket, mert különben idővel le fog konyulni a kalaptartó. 

 

A mestercsapozó használatáról már írtak neked, a gyári videóban szereplő módszer nekem is tökéletesen működik. 

 

A videó is jó bár kicsit hosszú. Néha fel lehetne gyorsítani, például marás vagy fűrészelés közben. Ha az elmondandó szöveget munka közben mondanád alá, vagy utólag vennéd fel mikrofonnal a filmre akkor az sem foglalna sok helyet és időt a filmből. Nekem kicsit fura, ha valaki áll, és elmeséli azt amit a képen is látni lehet. Az evidens dolgokat nem kell részletesen kifejteni. Sokkal pörgősebb lenne a videó, ha munka közben lenne az alámondás. De akár úgy is lehet csinálni ahogy DiResta videójában is látni, néha gyors néha normál sebességű a film és nincs semmi szöveg alatta.

A videó alá érdemes valami halk zenét is felrakni, sajna a movie maker nem alkalmas a hangsávok hangerejének beállítására, de le lehet keverni (úsztatni) a zenét a szöveg idejére. Példa erre ez a filmrészlet.

 

 

 

 

Előzmény: arvaiz69 (94708)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94727

Tudom, de arra nincs se hely, se keret, és igény se.

Előzmény: halaloszto (94725)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94726

Írd már le légyszi ennek a beszorzott árát is ide. Aztán tegyél utána egy nullát, mert minimum ennyi lenne a piaci értéke a fullra, de fullra göcsmentes, toldásmentes, profit alázó (nem dzsepettószerű asztalost, hanem tényleg profi asztalos) szekrényednek!

Előzmény: arvaiz69 (94722)
halaloszto Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94725

a másik módszer ami terjed meg a mosogatógép.

Előzmény: Törölt nick (94724)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94724

De ezt még meg lehetne fejelni valamivel, és menten elélvez a fehérnép. Az aljatlan szekrényben a csepegtetőpolcot ugyanis ha 2 sínre szereljük (golyósoros csúszka függőlegesen) akkor az egészet némi rugó, vagy ellensúly, esetleg gázteleszkóp technikával le lehet engedni a csap fölé, és így eléri a fölső polcot is, és kerülgetni se kell. Aztán amire senki se gondol az az, hogy ide nem ajtót kell szerelni, hanem valamilyen rolós megoldással kell "ajtót" feltenni, ami a lehúzással együtt felemelkedne, de akár önmagában is felemelkedne, vagy feltekeredne. Vagy úgy mint a mérőszalag (annak a rugója kiberháható) vagy valahogy máshogy, de rém egyszerűen. Az anyaga meg viaszosvászon és kész. Bármikor cserélhető bármire, senki nem veri be a fejét, semmit nem kell kerülgetni, pont úgy tisztán lehet tartani mint a terítőt. A csepptálcát pedig be lehet kötni a túlfolyóba is, vagy egy kis pohárszerűségben összegyűjteni a vizet, és nem kell leszedni az egészet, csak azt. :) Gyűjtőtálca nélkül ugyanúgy disznóól lesz, csak éppen jó sokáig csöpögő, és szétfröcskölődő vízből. Kislakásba nem is tudnék más konyhaszekrényt elképzelni. Az ikeásból 2-őt kell venni egymás mellé (2x60cm) és minden odavalónak lesz helye egyből. A pc ventit össze lehet kötni valami páraérzékelős kapcsolóval is. Menne ugyan fölöslegesen is, de abból baj nem lesz, ha a konyhaszekrényben mozog a levegő.

 

A tepsit, lábast meg igenis töröljék el, pakolják el azonnal.

Előzmény: traktoros82 (94719)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94723

Szia!

Köszönöm az elismerést!

Üdv.: Zoli

Előzmény: Tschaby (94720)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94722

Szia!

Köszönöm az elismerést! Már gyerekkoromban 12-14 évesen elkezdődhetett amikor nyúlketreceket raklapdeszkából készítettem, mármint a barkácsolás szeretete.  A tanult szakmám kőműves. Egészen kb. 2000-ig nem foglalkoztam a barkácsolással. Aztán minden tudás nélkül elkezdtem barkácsgépeket vásárolni, hogy a melléképületemre megcsináljam az ajtót és az ablakot.  Utána jöttek sorba feladatok és elégé bele is éltem magam. Mostanra eljutottam odáig, hogy már ilyen munkákhoz is hozzá merek fogni.  

Hogy mennyibe került a szekrény arról már pár nappal ezelőtt írtam itt.  Ami biztos a szekrénybe 16.19 négyzetméter fa lett beépítve.

Üdv.: Zoli 

Előzmény: Törölt nick (94712)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94721

Szia! 

A betétet nem ragasztják, csak simán berakják a helyére. A tiplizővel kapcsolatban nem tudtam, hogy úgy kellene használni. De köszönöm hogy szólsz, mert a következő munkánál már úgy használom. Nem sokat tipliztem idáig, ezzel a tiplizővel pedig ez volt az első munkám. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Schnitt (94709)
Tschaby Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94720

LÁtom nem csak én építek műhelyt :)

 

Nekem van annyi előnyöm, hogy nem kell alapokig lemenni.

Közfalakat bontottam ki, ajtólukakat falazok be, meg valami álmennyezetszerűt hozok össze.

Az én tetőmben semmi asztalos, és ács vonulat nincs.

Vascsöveken hullámpala.

 

Majd a mennyezetnél meggondolom az OSB alkalmazását. Mégis csak fából van.

Legalább is jobban mint a gipszkarton...

 

Zolinak részemről is gratula. Szép munka.

Majd eljutok én is oda, hogy asztaloskodok is, nem csak állandó felújítás, építés.

Előzmény: feketefelh (94681)
traktoros82 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94719

Nem semmi. :) Nem fordítottam le 1enlőre csak átfutottam a linkeket......

Ez a szekrényes megoldás is 1re jobban tetszik. Követve a Te ötleted és rákötni a tűzhely szagelszívót.......és esetleg betenni 1-2db bazi nagy PC ventillátort és máris pillanatok alatt leszáradna benne minden. Mit gondoltok? :))

Előzmény: Törölt nick (94700)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94718

A falbontásból származó apró hulladékkal töltheted a szinteket, majd homokot kell rátenni és le kell döngölni simára és keményre. Szükség esetén vizezni is kell egy keveset.

 

Előzmény: feketefelh (94707)
traktoros82 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94717

Nem tudom, még nem számoltam utána, lehet, hogy neked van igazad. Nekem így a db ár itt soknak tűnt, a Rep.építő által linkelt oldalon pedig valahogy szimpatikusan látszott a m3 ár.

De lehet itt olcsóbb. :)

Előzmény: Babszem_ (94693)
jcsapo Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94716

Szerintem nagyon jól tudják, hogy mit árulnak, csak gondolom, valamilyen szerződési megkötésből kifolyólag nem árulhatják az eredeti típusmegjelöléssel. Lehet, hogy ezért tudják ilyen jó áron akciózni.

Előzmény: pajaci (94714)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94715

Hát, a múltkor valaki belinkelt egy szóróanyag-rész, és annyi slendriánság, leszaromság volt benne, hogy ihaj!

Előzmény: pajaci (94714)
pajaci Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94714

Nagyon képben lehetnek.

Előzmény: jcsapo (94713)
jcsapo Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94713

Nem, Árvai Zoli levelezett velük, neki írták.

Én csak annyit vettem észre, hogy az eredeti tritonos doboz egyik sarkában található egy uni-max-os matrica, miszerint ez egy B268 típusjelű, 2000W-os felsőmaró. A számlán is ez a típusmegjelölés szerepel, de a doboz többi részén és a mellékelt használati utasításban TRA001 a típusmegjelölés. A gép matricáján 3 1/4 HP megjelölés szerepel, ami 2400W.

Előzmény: pajaci (94710)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94712

Gratulálok nagyon profi munka.

Megkérdezhetem hogyan képezted magad ilyen szintre? Mi a végzettséged?

Mennyibe került a szekrény elkészítése?

 

Előzmény: arvaiz69 (94708)
torony78 Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94711

"Ahonnét rendelted, ott van bemutató videó az oldalon, ezt is megmutatják."

Itt van, ni: (4:25-től)

 

 

Előzmény: Schnitt (94709)
pajaci Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94710

Neked írták a bolt szakértői hogy 2000w-os a gép?

Előzmény: jcsapo (94702)
Schnitt Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94709

Megnéztem a filmet, nagyon tetszik!

Jó így képileg is látni, mi hogy készült.

Ilyen keretes betétes ajtó készítést még nem láttam, de abban a hitben voltam, hogy a betétet azt beleragasztják a keretbe.

Ezek szerint tévedtem, mert csak a keretet ragasztottad.

Egy apró kiegészítést tennék a csapozó használathoz. A használati útmutatója szerint nem kell átjelöln a lyukakat egyik deszkáról a másikra, hanem az először kifúrt deszkába bele kell tenni a tiplit, csak úgy ragasztó nélkül, és a csapozó elején lévő nyílást rátolni szemből. Az passzentosan meg rá a tiplire, és pontosan megvezeti a szerkezetet.

Ahonnét rendelted, ott van bemutató videó az oldalon, ezt is megmutatják. Nálam működött, hajszálpontosan passzolt minden lyuk.

Ha tudtad ezt, akkor elnézést, nem okoskodni akartam.
A szekrény és a videó is nagyon jó, gratulálok mégegyszer mindegyikhez.

Előzmény: arvaiz69 (94708)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.26 0 4 94708

Sziasztok!

Sikerült feltölteni a szekrénykészítésről készített filmet! Jó szórakozást hozzá!

 

www.youtube.com/watch?v=enNz1EBLmdA

 

 

Üdv.: Zoli

feketefelh Creative Commons License 2015.06.26 0 0 94707

A szarufák az egész tetőszerkezettel együtt ki lesznek cserélve, a meglévő állapotot nem akarom még tovább tákolni. Egyszer akarom megcsinálni, de akkor jól. Nekem a fa szerkezet kivitelezése egyszerűbbnek tűnik, mint a betonozás. Viszont ha mégis betonozásra kerül a sor, akkor mehet alá 5cm EPS is a megfelelő rétegrenddel.

 

Mivel lehet feltölteni a szinteket?

Előzmény: Törölt nick (94704)
adingos Creative Commons License 2015.06.26 0 1 94706

Ilyesmit vadászok épp.   :-)))

Előzmény: Régivagyok (94689)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 1 94705

Szépen alakul :)

 

Előzmény: Régivagyok (94689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!