Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95016

Ha a túlsó felét nem a földre a teszed hanem raksz alá egy olyan magas fadarabot mint a pöcök magassága?

Előzmény: Törölt nick (95010)
kukucs33 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95015

Aha, így már értem. Ilyet még nem láttam, igaz nem is figyeltem.

 

Előzmény: pajaci (94992)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95014

"az én szekrényes filmemhez nem írja ki a HD jelölést"

 

Pedig HD az, méghozzá Full HD, mármint az átszerkesztés utáni és feltöltés előtti felbontás tuti az volt, különben a Youtube sem engedné ezt a felbontást, szóval ott van az a HD jelölés a sarokban :-):

 

Előzmény: arvaiz69 (95013)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95013

Szia!

Visszatérve a filmre, most az én szekrényes filmemhez nem írja ki a HD jelölést pedig 1920 x 1080 p felbontásban készült. Itt gondolom a 3x2 képarányról a 16x9 képarányra való áttérés miatt volt a minőségromlás.  De legalább már ezt is tudom, mit rontottam el. A következő filmet már eleve 16:9 képarányban fogom készíteni és akkor nem probléma a youtube-ra való feltöltéssel. 

Sajnos az eddig készített filmjeimet mind rossz képarányban készítettem!

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (95011)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95012

"FullHD 192x1080p-es felbontást"

 

Ami ugye 1920x1080p akart lenni...

 

Plusz bekerült egy privát link is a GoPro-sak közé, de mindegy, a másik kettő is jó referencia.

Előzmény: Törölt nick (95011)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95011

Ő telefonos (Samsung Galaxy S3, de mióta egy ismeretlen örül neki, egy Samsunk Galaxy A5 lapul a zsebemben)

 

Az utóbbi pár videó GoPro Hero 4 "kalandkamerás" (amit írtam is a posztban apróbetűsben :-) Nekem nagyon tetszik, de nem az enyém (még?), szóval mivel igen kedvező konstrukcióban kínálja a tulaj, lehet hogy rárabolok. Igen hasznos a vízálló tokja, ami a pincében gyakorlatilag "porállást" jelent. Ami azért akad éppen, sok, már ha fát nyű az emberfia. De ezt itt ki ne tudjná :-)

 

Ez a két eszköz tudja a FullHD 192x1080p-es felbontást , ha lehet, azaz van hely a memóriakártyán akkor ezt használom. A GoPro tud egyébként 4K-ban (3840x2160) is rögzíteni, de nem vagyok én nesönel dzseografik operatőr, így ezt kihagyom. Meg nincs is 4K-s megjelenítőm amin megérné visszanézni ...

 

Ők pedig a fatertól kölcsönkért Samsung kompakt géppel (pontos típust nem tudom most) készültek, ő "csak" 1280x720-at tud, de azért még az ő felvétele sem néz ki rosszul teljes képernyőn.

Előzmény: Törölt nick (95007)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95010

Én értem, hogy a lapátnyél a világ legegyszerűbb emelője, és van is :-) De kocsiemelőm is van, külön nem költenék rá (bár valószínűleg az első defektkor, amikor előzőleg elfelejtem visszarakni az emelőt a kocsiba, veszek egyet 3-4000 Ft-ért. Vagy használtan feléért. De addig jó ez is.)

 

A másik probléma ezzel a módszerrel, az asztal pozíciója.

 

Legtöbbször a hosszanti oldala, ÉS az egyik rövid oldala fal mellett/max. ember távolságra lesz egy faltól. Így csak a képen látható módon tudnám alá tenni a nyelet, ami ugye lehetetlenné teszi a függőleges emelést, mert nekiemelné a falnak. Legalábbis elméletben így gondolom. Nekem meg legalább 15 centit kéne emelnie, hogy alá tudjam tolni a kerekeket. De ha nem is lenne a fal mellett, egyik oldala sem, akkor is kétséges számomra hogy mennyire "szaladna el" az asztal, a nem függőleges irányú emelés miatt.

 

De köszi a tippet, csak nekem a viszonylagos helyszűke miatt az asztal leggyakoribb pozíciója nem lesz kényelmes lapátnyél-helyzetben.

Előzmény: pajaci (95009)
pajaci Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95009

A hosszanti oldal felől azt a pecket, (aminél fogva az emelővel emeled) ugyanúgy eléred.

Előzmény: Törölt nick (95005)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95008

Nem akarom reklámozni, de egyszer vegyél egy stanley mérőszalagot. Mi a melóhelyen csak ezeket használjuk, fémházas kivitelben, elpusztíthatattlanok. 

 

 

Előzmény: fahobby (94998)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95007

Te mivel csinálod a felvételeket hogy ekkora felbontásban tudsz videót csinálni?

 

Én telefonnal csinálom a videókat, az TV módban 720*480-at tud csak. Ez már teljes képernyőn nézve nem a legjobb minőség. Kisebb ablakban viszont tökéletes.

 

 

Előzmény: Törölt nick (95003)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.02 0 0 95006

Amit én használok az nem autoloc-os de van nekik az is. Csak a fémházasat szabad megvenni, az egy örök darab.

 

Pld :  5m-es  8 m-es 

 

stb... http://shop.stanley.hu/termekkategoriak/468

Előzmény: pajaci (94996)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 95005

Ez igaz!

 

 

Elméletben :-)

 

Nálam a gyakorlatban viszont az asztal nem (mindig) fog úgy állni, hogy mellé tudok állni egy lapátnyéllel ("elölről ugye, a hosszanti oldalán majd szekrényajtók, fiókok lesznek, onnan nem tudok sem benyúlni, sem megemelni).

 

Szóval az asztallap pont annyira nyúlik túl, hogy ha fal mellé kerül akármelyik rövidebb oldal, akkor is be tudom csúsztatni az emelőt, meg begurítani alá a kerekeket.

Előzmény: pajaci (95004)
pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 95004

Egy lapátnyéllel is fel lehet emelni, nem kell ahhoz kocsiemelő hacsak ilyen alápakolós kerék lesz..

Előzmény: Törölt nick (95001)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 95003

Köszi :-) Igyekszek belevinni némi humort, bár nem biztos hogy mindenkinek tetszik ... de én már csak ilyen vagyok.

 

Ha úgy állok háttértárral, akkor igyekszem a filmeket Full HD, azaz 1920x1080 -as felbontásban felvenni. Ma már nem lehet gond ezeket megnézni neten keresztül, de ha valaki spórolni akar a letöltött adatmennyiséggel - megnézi kisebb felbontásban.

 

A felbontás ugye meghatározza a képarányt, ami az én esetemben így 16:9. Ez a ma "divatos" képernyőarány, ezért érdemes ebben utazni.

 

Közelítésnél (nagyításnál) természetes a minőségromlás, hiszen ilyenkor "pixelesedik" a kép. A legutolsó videómban is van ilyen, ott is látszik hogy "homályosabbak", elmosódottabbak ilyenkor az addig éles részek. Lehetne javítani rajta különböző módszerekkel, de nem akarok :) Nem reklámfilm ez, és a lényeg ilyenkor is látszik.

 

Ha jól emlékszem te Canon EOS 600D géppel veszed fel a munkáidat, az is tud Full HD-ben rögzíteni. Javaslom hogy használd ezt az üzemmódot, a Movie Makerben pedig a 16:9 arányt (amit már meg is mutattam hol kell beállítani) És akkor nem lesz gondod a fekete csíkokkal meg a levágott részekkel.

 

Én egyébként most egy kölcsön GoPro Hero 4 "kalandkamerával" vettem fel az utolsó pár videómat. Ennek "halszem" optikája van, ezért vannak a szélek felé a "meggörbült" egyenesek, de cserébe rohadt nagy látószöget kapsz. A nyáron használhatom, és ha tetszik megbótolom a gazdival.

Előzmény: arvaiz69 (94994)
TrOn Creative Commons License 2015.07.01 0 0 95002

Köszönöm, megfogadtam a tanácsot, Xyladekorral kentem. Meglepődtem nagyon, hogy oldószeres lazúrral mennyivel könnyebb dolgozni, mint vízbázisúval. Eddig a már említett Baufix-el, meg Milesivel festettem, de ezeknél nagyon kellett figyelni, hogy a megfolyást elkenje az ember, mert szinte azonnal beleivódott a fába, és később lehetetlen volt eltüntetni. Ezzel meg még percekkel később is simán elkenhető a megfolyás. Hátránya is van persze, az oldószer szaga elég durva lenne zárt térben. Milesivel tavalyelőtt télen a garázsban festettem az ereszdeszkaként szolgáló lambériát felrakás előtt. Kb 10-15 C fokot tudtam bent a garázsban hősugárzóval előállítani, így is megszáradt másnapra, kenhettem a következő réteget. Ezt Xyladekorral nem tudtam volna kivitelezni, mert vagy meg se száradt volna, vagy megpusztulok az oldószertől zárt térben. :-)

Előzmény: Törölt nick (94338)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 95001

Uraim!

 

Mindenki előtt le a kalappal! Tényleg, jobbnál jobb ötleteket adtatok az emeléshez, egyelőre úgy néz ki hogy az archivalo-Schnitt párosnak küldenék egy virtuális sört (de ha Miskolcon jártok, kaptok igazit is! Írjátok meg mailben ha így lenne :-)) Ha jól emlékszem először archivalo majd Schnitt emlegette a kocsiemelőt, ez elég nagy bogár volt a lapát fülembe! Úgy néz ki hogy igen könnyen, minimális átalakítással megoldható, az a kilógó kis tengely, az előző verzió "maradéka" pedig kifejezetten jól jött.

 

A "szokásos" rövidke videó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=LspVddlLyEA

 

Még Vajknak mondanám, hogy igen egy rugóra jár az agyunk, mert az akkus csavarozó+valamilyen csavaros emelős megoldás nekem is eszembe jutott. De aztán valamiért elvetettem. De az akkus csavarozó így is bevetésen lesz emelésnél :-) Egyébként semmi extrát nem tud a csavarozó: Extol Premium, 18V, 32Nm max nyomatékkal. De van egy "kicsi" Makitám, 10,8V, 24Nm max nyomatékkal, az is megette ezt az emelőt.

 

drRamaty: a pozdorja nem laminált részét terveztem "levasalni". De amit írtál (kemény lécet körbeereszteni) sem rossz ötlet, sőt ... egy fokkal elegánsabb és tartósabb is.

 

És még egyszer, köszönöm a többieknek is a tippeket meg a fáradozást a rajzokkal!

 

rferi Creative Commons License 2015.07.01 0 0 95000

95000?

pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94999

Akkor nem keresgélek, jó lesz a sola 320Ft-ért, oszt én is kidobom ha bekrepál.

Előzmény: fahobby (94998)
fahobby Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94998

Én már szinte mindent kipróbáltam.

Max. fél év mindegyik.

Ha rendesen használod (márpedig én napi 8 órát használom) akkor ez elég hálás idő.

Mindent egybevéve a Stabila egyik típusa (ha kihúzom akkor szorul és a gomb benyomásakor csúszik vissza) nagyon bejött.

Éppen tegnap dobtam ki :(

 

 

 

Előzmény: pajaci (94985)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94997

menjenek a fenébe!
gondolom, ennek legalább 60%-a a márkanév

Előzmény: pajaci (94993)
pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94996

Autolockos? Gondolom nem.

Előzmény: Törölt nick (94995)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94995

A Stanley 8 m-es mérőszalagom már 10 éve használom. Tökéletesen működik.

Előzmény: pajaci (94985)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94994

Szia! 

Jó lett a kisfilm, ügyes vagy! Tetszik hogy van benne vidámság! :- )  Jó a minőség is! 

Apropó volna egy filmes kérdésem.  Te milyen felbontásba videóztál, mikor ezt a felvételt készítetted? Illetve milyen képarányba volt beállítva a fényképezőgéped? Tehát 3:2,   4:3,  vagy 16:9  volt a képarány? 

Azért kérdezem, mert én ugyan feltudtam most rakni a filmemet úgy hogy a monitor teljes képernyőjét befedi a kép, de nem tökéletes. Most úgy lett a filmem teljes képernyőn látható, hogy rá lett közelítve. Arányos maradt a kép, de a közelítés miatt lemaradtak a kép szélei. Vagyis az eredeti kis képernyős filmen többet lehetett látni, mint a mostani nagy képernyős filmből.   Sőt azt véltem felfedezni, hogy a közelítés miatt még minőségromlás is történt.

Te tapasztaltál ilyesmit a filmeden? 

 

Arra lennék nagyon kíváncsi mekkora felbontásban és milyen képarányban készíted a filmedet? 

Köszönöm válaszod! 

Üdv.: Zoli

 

 

Előzmény: Törölt nick (94950)
pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94993
Előzmény: pajaci (94992)
pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94992

Ilyenem van.

https://precishop.hu/Autolock5_SOLA_AUTOLOCK_meroszalag_5_m_19_mm

 

Ha kihúzod nem kell megnyomni semmit, kihúzva marad. Ha megnyomod a gombot, akkor megy vissza.

Előzmény: kukucs33 (94990)
Schnitt Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94991

Azért egy használt béka sem tárolási helyszükségletben, sem árban nincs pariban egy méternyi 80x80-as zártszelvénnyel, és egy dacia emelővel.
A göröngyös betonon meg próbáld áttolni/húzni, hamar rájössz, rossz ötlet volt.

Arról nem is beszélve, hogy a békának az első kereke kormányozható csak, 4 bolygókerékkel azért könnyebb manőverezni, gondolj csak a bevásárlókocsira.
A kerekek amúgy is megvannak, az már nem kerülne külön pénzbe.

Előzmény: joevagyok68 (94989)
kukucs33 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94990

Az automataságot nem teljesen értem. Enyémeken minden van rajta gomb (néha több is) amivel rögzítem vagy oldom a szalagot. Ha rögzítve van, némelyiket akkor is ki lehet húzni, de az nem a tartósság barátja szerintem.

Bricostore-os 3 méteres az bírja már jó rég. Van OBI-s, de annak pár éve széthullott a rugója (addig nagyon jó volt), a rugót kiszedtem, úgy is működik, de nyilván már nem az igazi. Van Praktikeres Lux, de az új korában is vacak volt - főleg ha csak kicsit húzom ki (<1m), akkor nem igazán marad kint. Meg van valami noname a sarki festékboltból, az is viszonylag jól bírja, de az alig két éves lehet idén, csikó még :-).

Előzmény: pajaci (94985)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94989

Akkor már ennyi erővel vehetne egy használt hidraulikus emelőt/békát is !

És "csak" az asztalt kell úgy megcsinálni, hogy ne nyekkenjen ketté ha megemeli....és oda viszi ahova akarja.

Sőőőt még egy csomó más dologra is lehet használni kertesháznál !

Kalodás tüzifát hurcibálni, akár rönkben is lehet rárakni. Vagy anyóst arrébb rakni nyugágyastól, ha útban van fűnyíráskor...

:-)

Előzmény: Schnitt (94986)
pajaci Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94988

Olyan van nekem is, de be kell rajta nyomni a féket, nem magától fékez.

Előzmény: Paco155 (94987)
Paco155 Creative Commons License 2015.07.01 0 0 94987

Én az Obis narancssárga 5 méterest szoktam használni. Nem tudom mennyit bír, de az ára olyan, hogy nem is lényeges :)

Előzmény: pajaci (94985)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!