Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94884

"Több, mint 30 éve volt, de még jól emlékszem és megvan a papírom is."

Nekem is. Az ilyesmit elteszi az emberfia. :)

 

"Hangsúlyozom, hogy mi nem kaptunk olyan szintű gyakorlati képzést, mint a szakmunkásképzőkben,"

Nincs vita, ez mindig is így volt.

 

"Nálunk inkább középvezetői képzés folyt, illetve a szakirányú egyetemre terelgetés."

A fentekből adódóan az összes szakmunkásképzőben :)

 

"Az érettségi bizonyítványomban az áll, hogy általános faipari képesítéssel rendelkezem és szakmunkásként is alkalmazható vagyok."

Erről van itt nagyba szó. És ott áll a szakmaszámod is. Erről beszélünk.

 

"De nincs szakmunkás bizonyítványom."

De van, az érettségi bizonyítványoddal együtt. :P

 

"Abban az időben volt ilyen."

Később is. Azoknak akiknek csak az volt az volt ráírva hogy szakmunkás bizonyítvány. (szakmunkásképző) A szakközépben végzetteknek pedig az az egyesített amiről beszélünk. Attól, hogy egy papírra van írva az érettségivel attól az még szakmunkás bizonyítvány a törvény szerint is.

 

"Aztán jött az, amiről Te beszélsz, hogy kapnak szakmunkás bizonyítványt is."

Erről még nem hallottam de akár lehetséges is lehet.

Előzmény: Rahed Lee (94879)
zodes Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94883

Így van pontosan ahogy mondod. Ahány iskola annyí fajta képzés volt és ez bizony pár évenként változott. Pont a múlt héten volt a 30 éves érettségi találkozónk! :-DDD Én is kaptam érettségit is és szakmunkás bizonyítványt, de én is úgy tudom, hogy előtte nem volt ilyen. :-))

Előzmény: Rahed Lee (94879)
zodes Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94882

Köszi a jogdíj mentességet! :-DDD

Előzmény: Rahed Lee (94874)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94881

Rahed-lee nél a pont.

 

A bátyám oda járt, én a szakmunkásba.

 

 

Előzmény: Rahed Lee (94879)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94880

És akik nem tudtak megfelelni az elvárásoknak, azok átmentek két sarokkal odébb a szakmunkásképzőbe asztalosnak. Az csak három éves volt az én időmben.

Előzmény: Rahed Lee (94879)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94879

Nem jól gondolod :-)

Több, mint 30 éve volt, de még jól emlékszem és megvan a papírom is. A mi sulinkban - mivel csak heti egy nap műhelygyakorlatunk volt - nem voltunk méltók a szakmunkás bizonyítványra. A szakmunkások heti három napon át gyakorolták a szakmát. Nálunk inkább középvezetői képzés folyt, illetve a szakirányú egyetemre terelgetés. A tárgyak is inkább erre irányultak. Üzemszervezés, üzemgazdaságtan, komoly anyagismeret, faipari géptan stb. Az érettségi bizonyítványomban az áll, hogy általános faipari képesítéssel rendelkezem és szakmunkásként is alkalmazható vagyok. De nincs szakmunkás bizonyítványom. Abban az időben volt ilyen. Az utánunk következők egy ideig már automatikusan technikusi végzettséget kaptak, nekünk az még egy plusz kiegészítő képzés lett volna. Aztán jött az, amiről Te beszélsz, hogy kapnak szakmunkás bizonyítványt is. Ez folyamatosan változott az évek során, most nem tudom, hogy éppen hol tart. Az osztálytársaim akikkel együtt végeztem és a szakmában maradtak, vagy üzemekben, gyárakban helyezkedtek el valami középvezetői, vagy műszaki, gyártás előkészítői státuszban, vagy mentek tovább a faipari egyetemre. De olyan is van, aki asztalos vállalkozóként dolgozik. Hangsúlyozom, hogy mi nem kaptunk olyan szintű gyakorlati képzést, mint a szakmunkásképzőkben, de akinek volt hozzá érzéke, az megélhetett belőle. Nálunk lányok is végeztek :-)

Előzmény: Paco155 (94873)
Garfield007 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94878

Pedig kaptatok szakmacsoportos végzettséget és felsőoktatási intézménybe jelentkezésre jogosító végzettséget egyszerre, ezután lehetsz technikusin tanuló.

A szakmunkásnak ehhez előtte szereznie kell egy érettségit.

Előzmény: MBTibi (94876)
pajaci Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94877

Ezek szerint csak a neved régi, te nem vagy az :-)

Régen a szakközép adott szakmunkás bizonyítványt, és érettségit is.

Előzmény: Régivagyok (94875)
MBTibi Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94876

Nekem sem járt szakmunkásbizonyítvány. Mechwart-ba jártam Debrecenben, gépgyártástechnológia szakra. Negyedik után csak érettségink volt, mehettünk technikusira, ötödévre.

Előzmény: Paco155 (94873)
Régivagyok Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94875

Mitől kapna egy Szakközepet végzett , szakmunkás bizonyítványt?

 

Anno Újpesten volt a Faipari szakközép, a szakmunkás meg az Egressy úton.

 

 

Előzmény: Paco155 (94873)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94874

Nem tudom, hogy mit értesz "alu cuccok" alatt, de ezekben semmi speciális anyag, vagy profil nincs. 20x20-as tömör szögalu, 50x5-ös lapos anyag, csavarok stb. Én mókoltam össze ezekből.

A vezető magasító az valami kőműves szintező, vagy simító, a többi is bárhol beszerezhető.

 

Skiccem nincs, de szerintem minden látszik a fotókon. A rúdja 20x20-as tömör alu, erre került a csúszó, ami nem más mint kétoldalt is a 20x20-as, ezeket fogja össze fent egy 5 mm-es alu lap, csavarokkal rögzítve. Egyszerűen leszabtam, kifúrtam, csavarokat besüllyesztettem, menetet fúrtam stb. Ahol az excenter van, ott két darabból van, az excenter tengelye is ezekbe megy bele.

 

Nincs ebben semmi titok, kiagyalni nehezebb volt, mint megcsinálni. Nincs semmi speciális gépem, szerszámom, egy kis állványra rögzített flex, egy nyüzüge teszkós asztali fúrógéppel készült, a végén annyi profi segítségem volt, hogy egy ügyfelem akinek komoly CNC fémmegmunkáló üzeme van, körbemarta az összecsavarozott csúszkákat. De anélkül is meg lehetett volna csinálni, csak így nem kellett utólag szalagcsiszolóval szórakoznom. Tényleg nem volt nagy kaland, a fotók alapján bárki lekoppinthatja. Nem kérek jogdíjat :-)

Előzmény: zodes (94872)
Paco155 Creative Commons License 2015.06.29 -1 0 94873

"faipari szakközépben érettségiztem anno, de nincs szakmunkás bizonyítványom,"

 

Ezt hogy hoztad össze?  Biztos vagy benne?  Merthogy csak érettségit csakis gimnáziumban lehetett szerezni, a szakközépben kaptál egy érettségit (a gimnazisták szerint másodrendű érettségit :P ) plusz egy szakmunkás-bizonyítványt, szakmunkásképzőben pedig szakmunkás-bizonyítványt. 

És nehéz lett volna szakmunkás bizonyítvány nélkül leérettségizned, mert a fő szakmai tárgyad volt az egyik érettségi tárgyad.  Szóval vagy mindkettődnek kellene lennie, vagy egyiknek sem.

Előzmény: Rahed Lee (94856)
zodes Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94872

Szia Lee! Ez nagyon klassz! Az alu dolgokat mind vetted? Hol lehet ilyen alu 'cuccokat' venni? Van róla valami skicced, legalább az excenteres dologról?

Üdv: Zoli

Előzmény: Rahed Lee (94857)
pajaci Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94871

Jópofa az a védő a lapon.

Előzmény: Rahed Lee (94864)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94870

fogalmam sincs, még nem vagyok ott, hogy ez érdekeljen, de akár egy bérelt Transporterrel (jól kikötözve) is haza lehet hozni

Előzmény: Rahed Lee (94869)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94869

Azért az nem egy postás súlycsoport :-) Mennyit nyomhat, 300 kilós?

Előzmény: Barnamedvébb (94868)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94868

azt csak azért linkeltem, hogy másik is nézegessék azt a site-ot,
talán Németországból érdemes és be is lehet hozni gépet, nem olyan macera, mint az USA-ból bármit is

 

reálisan jövő nyárra nézegethetem majd az ilyen gépeket, hisz előbb a faház-műhelynek kell állnia
de vágni fogom a centit, amikor már látom, hogy egyáltalán hány (kiló)méteressel kell indulni ;)

Előzmény: Rahed Lee (94867)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94867

Emlékszem, amit belinkeltél, az a fasza öntvény asztalos békebeli. Az baromi komoly gép. Ha teheted, akkor olyant vegyél, annak az enyém is csak jelenthet.

Előzmény: Barnamedvébb (94865)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94866

Most már valóban jó a gép, de amikor hozzám került, voltak kétségeim, hogy valaha lesz belőle valami. Ütött-kopott, a leégett motorra pudingként ráolvadt a műanyag burkolattal, minden hiányzott róla, ami leeshetett, letörhetett. Nagyon szomorú látvány volt.

 

Aztán megtekercseltettem a motort, egy alumínium fazékból csináltam rá burkolatot, gyártottam rá védőburkolatot, vezetőt, lefestettem, a tolóasztal még folyamatban...

 

Előzmény: laci19791202 (94863)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94865

ahaaa
ez az egyik márka, amit kinéztem, csak kicsit nagyobbat

(vagy régi, nehéz Frommia)

 

gondolom, te pofoztad ki, megint csak ámulok és gratulálok

Előzmény: Rahed Lee (94864)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94864

Egy méhtelepre induló transzportból kimentett Electra Beckum TK HS 315-ös.

Előzmény: Barnamedvébb (94862)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94863

Bár nem Rahed Lee vagyok de Elekta Beckum a fűrésze,még nem kérdeztem tőle hogy ........... de szerintem jóval komolyabb masszivabb mint a mai 40 50 ezes güde,parkside stb egy kaptafára készült "körfűrészek".

Előzmény: Barnamedvébb (94862)
Barnamedvébb Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94862

hát ez nagyon pöpec, szép munka!

és ez milyen körfűrész?

Előzmény: Rahed Lee (94857)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94861

Szia! 

Nálam nem férne el! Kicsi a műhely, meg aztán mostanában nem is tervezem hasonló nagy munkába belefogni.  :- ) 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (94855)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94860

Szia! 

Látom szépen halad a munka. Szerintem nyugodt lehetsz, ez biztosan elbírja azt a súlyt! Nagyon masszívnak tűnik.

A filmmel kapcsolatban várom az írásodat! 

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: Törölt nick (94850)
laci19791202 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94859

Nem rosz képek ezek,és frankó a rögzitő,majd nekem is meg kell csinálni ilyen excenteresre mert nekem simán csak egy menet van és abba egy csavar,és mikor meghúzom a csavart az igen csak belemar egy kicsit az aluasztal élébe és ez igy nem tettszik,annyi helyem meg nincs hogy a 6 os csavar végére aplikáljak egy kis méretű csapágyat pl merevlemezből vagy valamiből kis mértűt,úgyhogy marad az excenteres mint neked.

Előzmény: Rahed Lee (94858)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94858

A fotók minőségéért bocs, de telefonnal bénáztam

Előzmény: Rahed Lee (94857)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 1 94857

 

No, én így oldottam meg a vezetőt, excenteres szorítóval. Az asztal mindkét végén van egy, így nagyon masszívan áll. A magasító levehető. Nincs hegesztve (akkor még nem volt hegesztőgépem) szerelt az egész.

 

Előzmény: torony78 (94829)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.06.29 0 1 94856

Ja, asztalosok között megállnám a helyem, mint hegesztő, hegesztők között, mint asztalos :-)

Egyébként tényleg faipari szakközépben érettségiztem anno, de nincs szakmunkás bizonyítványom, mert mi az ipari vonalat tanultuk. De azért volt műhelygyakorlatunk is, ott azért ragadt rám valami. De egy percet sem dolgoztam a faiparban, azonnali pályaelhagyó lettem:-)

Előzmény: Schnitt (94853)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.29 0 0 94855

Ez nagyon jó cucc, főleg az tudja kihasználni aki táblásít és göcsmentesre válogatja össze az elemeket.

Előzmény: tangerine (94851)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!