Keresés

Részletes keresés

Földi66 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 1336

Sziasztok!

 

A keltethetőségre vonatkozóan Imihb véleménye sem helytelen, de Fapeter és Pirosvillám válasza áll közelebb az igazsághoz. Még hozzá kell tenni, hogy nem elég az arány figyelembe vétele, hanem a rokonság is, azaz a tyúkok és kakasok egy vérvonalból valók-e.

A fehér tojás hormonális zavarra utal, ami csak átmeneti dolog, előtte és utána még lehet "rendes" foltos. Akinek volt rá alkalma, hogy megfigyelje, milyen az egyes tyúkok tojásának rajzolata, az megtapasztalhatta, hogy közel van az ujjlenyomathoz, azaz a tojás foltosságából meg lehet állapítani, melyik tyúk tojta. Csak akkor lesz eltérő, ha valamilyen stressz éri a madarat, mert ekkor a hormonális változásik ide is kihatnak. A stressz elmúltával újra helyreáll a rend, de már nem biztos, hogy ugyan olyan lesz a következő sorozat.

Ebből adódóan, nem biztos, hogy az ilyen tojásokat érdemes keltetni, mert a stressz kihathat a keltethetőségre is.

A tojás foltossága az evolúció hagyatéka, ezzel próbálja eltüntetni a tojást a környezetben a ragadozók szeme elől. A folt nem más, mint megalvadt vér, ami a tojócső utolsó szakaszán kerül a tojás felszínére, így adott esetben le is mosható. De ez felesleges, ez adja egyediségét és különlegességét. Mi foltosan festjük húsvétkor, igen mutatós foltosan is.

Előzmény: fapeter (1335)
fapeter Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1335

2:1 aránnyal tökéletes tenyésztojásaid lesznek

(nálam is így van és kb 12-15% a terméketlen kieső)

Előzmény: treedog (1331)
fapeter Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1334

Teljesen természetes.

A tojás színezete a megtojás előtti utolsó pillanatokban kerül a tojásra.

Vannak tojók, amiknél ez az opció nem, vagy csak ritkán, vagy gyengén üzemel.

Ettől semmi baja nincs a tojásnak, fogyasztható, keltethető.

 

ui.: Ha megfigyeled, nedves ruhával a rajzolat teljesen eltávolítható a tojásról.

(tojásfestés előtt ha világosabb rajzolat nélküli tojásokat akarok, le szoktam róla mosni a "gyári" rajzolatot)

Előzmény: treedog (1330)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1333
Az sem biztos, hogy jó ha sok a kakas mert leverik egymást a tyúkokról. 3-4 tyúkhoz elég egy kakas. Ha egy helyen sok fűrj van még ha arányban vannak az ivarok akkor is van olyan tyúk, hogy szinte soha nem párosodik.
Előzmény: treedog (1331)
imihb Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1332
Szia!

Véleményem szerint ,igen alkalmas tojások lesznek keltetésre,már csak azért is mert legtöbb esetben ugy szokták ha jól tudom hoyg 1 kakasra 3 tojót hagynak,igy neked ha minden jól megy még alkalmasabbak a tojásaid.
A fehér szinű tojást meg szerintem valami hiánya miatt tojja,de erre válaszoljon aki jobban ért hozzá:)
Előzmény: treedog (1331)
treedog Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1331
8 tojó és 4 kakas aránnyal, keltetésre alkalmas tojások lesznek?
treedog Creative Commons License 2010.05.08 0 0 1330

Sziasztok.

 

Tudja valaki hogy miért tojik ritkán fehér szinű tojást a fürj. Vagy ez természetes?

 

üdv. mindenkinek.

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1329

Szevasz Péter

Csodálatos volt. A nejem készitette, valami fűszer keverékkel bekente és szalonna csikokkal betekerte a mellét spékelte elöször alu fólia alatt sütötte és utánna grillezte. Azt írták egy főre kettő kell nekem egy evésre elég volt egy db. Szóval nagyon finom volt. Sok volt a kakas és 10 db-ot le kellett vágni, mert nagyon elkezdték egymást zavarni , most nyugalom van.

Előzmény: fapeter (1328)
fapeter Creative Commons License 2010.05.03 0 0 1328
Milyen volt a fürjsült? Hogy készítettétek el?
Előzmény: Törölt nick (1326)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.05.01 0 0 1327
Az jó arány nekem sajnos csak 3 db van egy sötétebb és két világosabb 2 hetesek pont most
Előzmény: Törölt nick (1326)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.01 0 0 1326

Szia

Az őssziek aránya jó 11 tyúk 3 kakas, de most már a fiataloké is mert 14 tyúk és 4 kakas. Ma le kellett vágni a többi kakast, mert nagyon nyomkodták és csipkedték a tyúkokat, szegények ha leültek tojni egyből 3-4 kakas termett rajzuk. Igy ma a felesleget levágtuk. Holnap finom sült lesz belőlük. Remélem izleni fog az egész családnak.

Előzmény: kutyatenyésztő (1325)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1325
Szia
Hány tojód van hány kakassal ?
Előzmény: Törölt nick (1264)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.30 0 0 1324

Szia Tamás

Igen kicsit sok a kakas és idővel le kéne vágni azokat amik most még tojnak. Most annyi tojás van, hogy már a tojáshoz is tojást eszünk, de szeretjük.

Előzmény: Földi66 (1323)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1323

Szia István!

 

Feltételezem, hogy a "felesleges" kakasokat szánod vágásra, de ha akár a kiöregedett tojókat is, nincs különösebb etetési módszer, ugyanis már kifejlett madarakról van szó, "nagyobbak" már nem lesznek. Ha csak a "drága" takarmányt akarod menteni, akkor elég nekik a kukorica+búza darakeverék, de minél előbb vágd le, mert csak romlik kondíciójuk. Madaraidat jól nevelted, kezdik meghálálni tojásaikkal. Gratulálok!

Üdv, Tamás.

Előzmény: Törölt nick (1321)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.27 0 0 1322

Szia Kutyatenyésztő!

 

Ne vedd zokon a dolgot, Te sem hitted el teljesen, különben nem fordultál volna hozzánk. Mindig jobb több független véleményt meghallgatni, s akkor könnyebb dönteni a dolog elfogadása vagy a hitetlenkedés mellett. Üdv.

Előzmény: kutyatenyésztő (1320)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 1321

Szevasz Tamás

A"kis"fürjek ma 8 hetesek és 2 db tojást találtam alattuk. A levágásra szánt fűrjeket, mivel kell etetni? Mint a baromfiakat?

Előzmény: Földi66 (1318)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1320
Nem értek a fürjekhez ezért elhiszem amit mondanak róluk .Ha neked is mondanának valamit egy olyan témában amihez nem értesz te is elhinnéd .
Előzmény: Földi66 (1318)
Elvira 87 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 1319
Kedve Tamás!

Igen, én is örülök,hogy összefutottunk.
Nincs is semmi gond a zsák címkéjével, én nem kértem. Az összetételt elmondta szóban, nekem annyi bőven elég volt.
Azért kértem a zsák megbontását, mert tíz madárnál a 20-25 kg nem fogyott volna el a szavatossági időn belül.
És köszönöm a sok segítséget amit idáig kaptam Öntől.

Üdvözlettel: Elvira
Előzmény: Földi66 (1316)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1318

Szia Kutyatenyésztő!

 

Sok vicces ember van a Földön, Te pedig bedőlsz nekik. Jó, ha azt vesszük, hogy minden optimális a fürj számára, akkor akár 18-20 óránként tojik, s így összejöhet kettő egy napon.

A napi egy tojás is elég nagy áldozat részéről érettünk!

Előzmény: kutyatenyésztő (1314)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1317

Heló!

 

Keresd a Tápiófürjet: www.tapiofurj.hu

Ott vannak, nem messze tőled.

Előzmény: förike (1312)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1316

Kedves Elvira!

 

Köszönöm válaszod, most már elárulhatom, hogy ezek szerint tőlem vetted a madarakat és a tápot is.

A hagymakérdésben nem is a madarak a gond, hanem a tojás íze nem lesz-e érintett?!

E-mail-en elküldöm az összetételt. Azért nem volt a zsákon címre, mert nem teljes zsákot kértél. Át lett merve egy üresbe.

A táp mellé elég, ha zöldet adsz nekik, más nem szükséges, mert csak rontja az összetételt.

Egyébként örülök, hogy összefutottunk, így véletlenül is.

 

Üdv, Tamás.

Előzmény: Elvira 87 (1311)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.20 0 0 1315
Hááát én nekem most 10 tojóm van és naponta 9-10 tojás max.
Előzmény: kutyatenyésztő (1314)
kutyatenyésztő Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1314
Köszönöm a válaszokat
Én azt hallottam hogy kettőt tojik egy nap egy gazdasági fürj vagy ez nem igaz ?
vicus1968 Creative Commons License 2010.04.19 0 0 1313

Sziasztok!

Biztos,hogy sokat számít a hörmérséklet,nálam,egy hőfokon vannak,világosban,mi még nem mertük őket kirakni,mert tényleg szélsőséges időjárásaink vannak.

Nagy örömmel osztom meg veletek,hogy a 15 tojóból elértük,hogy 15-db tojásunk van,persze-nem minden nap-de a 12-14-az szinte mindennap megvan.

Nálam,valahogy du.4-körül kezdik a tojást gyártani,egész estig.

Gondoltam,hogy nem csak gondokat írok,ha már öröm-hírrel is szolgálhatok.

sziasztok:Éva

förike Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1312
Pest megye Pilisen keresek fürjeket!!
Elvira 87 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 1311
Kedves Földi66!

Először is nagyon köszönöm a hozzászólást!
Te legalább nem azzal jöttél, hogy biztos mind kakas, mint az általam megkérdezett emberek nagy része...
Tojótápot a tápiófürj egyik kiszállítójánál vettem, amikor a madarakat. Az összetételét szóban mondta el, a zsákon nem volt papír sajnos.
Természetesen fokozatosan lettek szoktatva a darához, és a köleshez is, szerintem a takarmány miatt nem érhette túl nagy stressz őket.
Az aprított hagymaszár jótékony hatását már a nagyszüleink is ismerték, darával keverve napos és növendék libáknak, pulykáknak, csibéknek, kacsáknak adták. Gyorsabban nőttek, és ellenállóbb volt a szervezetük. Ez persze saját tapasztalat is. Tehát én úgy gondolom, hogy a fürjeket sem rontja el, sőt...
Nagyon az a gyanúm nekem is, hogy a külső hőmérséklettel lehetnek gondok, az embert is megviselik, hát akkor az állatokat, akiknek kint kell lenniük.

Akkor szerintem várok, mást nem nagyon tudok csinálni.
És még egyszer köszönöm a gyors választ!

További minden jót kíván: Elvira
Előzmény: Földi66 (1306)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1310

Szia István!

 

Gratulálok az első fürj nyugdíjasotthon megteremtéséhez. Homok helyett inkább javaslom a klasszikus almokat (tört szalma, faforgács), mert éjszaka a homok hideg lesz nekik, ha bapiszkolódik és benedvesedik már nem jó füdő. Homokot legfeljebb egy tepsivel tegyél, hogy fürödni tudjanak benne, így könnyebb a tisztántartása is.

 

Üdv, Tamás.

Előzmény: Törölt nick (1299)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1309

Szia!

 

Csak vigyázz azzal a fürjpárral, mert több bánatot okozol a kislányodnak, mint örömöt, s ey éetre elmegy a kedve a madaaraktól. Itt a fürjeknél inkább családról (háremről) beszélhetünk, egy kakas mellé 3-5 tyúk az ildomos. Ha két madár elég, akkor jobb, ha két tyúkot adsz a kislányodnak.

Ha megmondod hol laksz, segítünk a beszerzésben.

 

Üdv, Tamás.

Előzmény: voltamleszek (1300)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1308
csibeitatás
Előzmény: Földi66 (1307)
Földi66 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 1307
Egy példa csibeitatásra:
Előzmény: kutyatenyésztő (1301)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!