Keresés

Részletes keresés

zodes Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96950

Hát ez nagyon pöpec lett tényleg! :-)) El kéne mennem hozzád eszmét cserélni! :-DD Vinnék sört is!! :-DD

Üdv: Zoli

Előzmény: Rahed Lee (96938)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96949

Aztak.... Hát ez nem volt szép! A gánymunkámat emlegetni ezzel az ipari műremekkkel együtt!

 

Najó .. hát ez ... ez igen! Virtuális kalap megemel :-) A váz az ugyanaz a kalapácslakk, amit a volt (?) home-made gyalugéped csapágyháza is volt? Igen szép, az egész így együtt.

 

Valamit nekem is eszkábálnom kell a kombinált gyaluhoz, mert igen, annak is tökleszállítós az odébbrakása...

Előzmény: Rahed Lee (96938)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96948

Word formátum után még töltsd fel a youtube-ra is, és utána bonts egy sört, kelet felé fordulva! :D 

 

Bemutatom a 10-es számú diát az 5. PDF oldalon, ahol is archivalo a bakdúcra hivatkozik:

 

Előzmény: pajaci (96946)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96947

Akkor a létra mondjuk kipipalva de a tető ferdén megy ott ahova be tudom akasztani tehat max 1 kampoval menne a dolog, meg aztan félek is a magasban négy oldalrol megközekiteni nehez lesz.MAjd lefénykepezem es látod mi a baj. Nem tudom mennyit kerne egy kömüves a vakolas javitasaert de ha azt mondja 10 ezer egyböl az jut eszembe az majdnem 10  db 15 cm fenyődeszka amiböl  rengeteget tudok barkacsolni a mühelyben.Példaul elkezdhetnem az agyamat csinálni.

Az épület asztaloskodas ács munkahoz nem vonzodom annyira, de látom itt vannak nagyon ügyes bevállalos emberek,akik majdnem mindenhez ertenek.

Előzmény: Törölt nick (96945)
pajaci Creative Commons License 2015.08.05 -1 0 96946

Ha átkonvertálom xls-be, azt lefényképezem, és úgy alakítom át world-be, akkor mi a tökömet kell nézni, és hányadik polcon?

 

 

Előzmény: Törölt nick (96942)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96945

Telőlétrának hívják, ez egy sima bramah tetőlécekből összeüthető egyenes létra, a felső végén 2 db szép nagy kampóval amit be lehet akasztani a tető gerincébe. A létrának legalább olyan hosszúnak kell lennie, mint egy szarufa. 

Pala hullámpala tetőnél is használható de mindig a hullámpala domborulat csúcsára kell fektetni, illetve az adott hullámpala hullámaihoz kell méretezni a szélességét a létrának. Sima pala tetőn is használható de ott alá szoktak rakni olyan széles osb-t, ami szélesebb mint a szarufák közötti távolság. Így nem tördeli össze maga alatt a sima kocka pallákat, viszont nagyon nehéz lesz így dolgozni róla, mert csak oldalra kihajolva lehet munkát végezni.

 

Én a kampókat erősebb csatorna vasból csináltam a végükre.

 

 

Előzmény: Törölt nick (96943)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96944

Szépen megcsináltad, igényes munka. :)

 

Előzmény: Rahed Lee (96938)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96943

Nagyon jo a melléképületed gratula...... Repcsiépitő előtt is le a kalappal mindent egyedül :)

Elnézve ezeket a képeket eszembe jut a házunk kéménye aminek a télái közül a vakolat kezd eltünni, nagyon félek hogy egy vihar lebontja egy szép nap. Nem kell ujra rakni de be kellene vakolni, a helyzetet az bonyolitja pala tető van a házon tehat megbontani nem lehet.

Ezt ilyenkor valami létrával szoktak megoldani amit ráfektetnek a tetőre?

mi ennek a létrának a neve? hogyan rögzitik a tetőre?

Tudnák én ilyen létrát csinalni? szerintem a 4 meteres nem elég :(

Előzmény: arvaiz69 (96897)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96942

1db A4-es  lapra 2 db 4:3 képarányú dia van egymás alatt kinyomtatva pdf-ben. Így a magyarázószöveges 5. oldal lesz az, mármint ha kinyomtatod a pdf 5. lapját akkor. Azon van a jobb alsó sarkokban (diák sarkában) a 9 és a 10 -es szám narancssárgával.

Előzmény: pajaci (96940)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96941

A prezik körökből állnak és izegnek-mozognak :) Ez viszont kitűnően nyomonkövethető, érthető, kinyomtatható :)))

Előzmény: Törölt nick (96937)
pajaci Creative Commons License 2015.08.05 -1 0 96940

Vágom. De melyik az a dia, mert én nem látok csak oldalakat, meg képszámokat.

Előzmény: Törölt nick (96937)
rferi Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96939

Komolyan mondom, most már idegesítesz! Ne peacezz nekem, mert kurvaideges leszek tőle!

Összehordasz hetet havat, és én vagyok a hülye!

 

"Az általad mutatott szerkezet (csonka kötőgerenda) tényleg létezik, de ahhoz, hogy tisztességesen működjön, kell hozzá egy "fiók kötőgerenda" is (17es dia) - ezt a részét hagyták le a tietekről."

 

Ez gondolom a nagy házunkról készült itéleted, és megint csak hibás.

GONDOLKODJÁL MÁR!

Ha a sima kötőgerendás cuccból a kötőgerenda közepét ki tudod váltani BETONNAL, amit a födém ad neked, akkor miért is nem működik ez, vazze????

A kötőgerenda húzásra van igénybe véve a szarufák által. Ha csak a két végét tartom meg, abba csapolom a szarufákat, a húzást meg felveszi a bevasalt betonfödém, akkor mijafaszért ne működne??? 

És a fiók kötőgerenda -akarod mondani, de nem sikerül- fiókkiváltó gerenda hova van bekötve? Mert azon a rajzon csak lóg a csonkák végén a levegőben?? Attól sokkal jobb lesz?

 

Aztán megint teszel egy logikai bakugrást a másik házra a következő bekezdésben, és megint csak előadod nekem azt, hogy a házunk hibás. De bakker, ne meséld már el nekem, hogy az összes parasztházba úgy csináltak födémet, hogy minden födémgerenda fölött ott van még egy sor gerenda, a kötőgerenda, amibe a szarufákat csapolták!

Egy csomó házat láttam ilyet, mint a mienk, de olyat, amiről te beszélsz, még egyet sem. Nem pazarolták az anyagot a keskeny épületeknél dupla gerendasorra. A széleseket pedig úgy oldották meg, hogy a házon végigfuttattak középen egy mestergerendát, és erre támaszkodnak kétoldalról a kötőgerendák -fele. Merthogy ez esetben két gerendafél adja ki az egy egészet, mert mindegyiknek az egyik vége rögzítve van húzásra is a mesternél (16-os dián látható egy újabbkori megoldása, amikoris már van egy közbenső fal is rajzolva, mestergerendás megoldásnál nem volt kötelezően)

 

 

Csak úgy mellesleg megjegyezném, hogy statikailag egy nyeregtetőnél, amit talpszelemenre tesznek fel, és a talpszelement a falazat betonkoszorújába öntött csavarokkal rögzítik, maga a betonfödém, és a koszorú lesz az, ami a kötőgerenda húzásra igénybevett feladatát átveszi. Namostakkor hogy is van ez a födém és a tetőszerkezet különválasztásával?

Ja, persze, értem én, külön vannak, mert nem egyszerre tették fel, de az "A" lapulása ellen akkor is maga a födém dolgozik rendesen. Meg az ácskapcsok a szarufa és  a szelemen között. :)))

 

Egyébként én befejeztem, erről a témáról többet nem vitázom veled, mert csak felbaszom az agyamat

Előzmény: archivalo (96935)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.05 0 2 96938

Pacman kolléga robusztus munkapadja kapcsán jómúltkor szó volt, különféle munkapad- és gépemelőkről. Az enyém közben elkészült. Ezzel most könnyedén tudom mozgatni a kombinált gyalugépet, a szalagfűrészt, nem szakadok meg a 80 kilós vasak emelgetésétől. Ezt most a gyalugép állványához méreteztem, de csinálok egy saját állványt a 320-as szalagfűrésznek is, (az is közel 80 kiló) ugyanoda rakok egy lábkötőt keresztbe, így teljesen csereszabatos lesz. Akarok venni egy rendes, régi öntvény oszlopos fúrót is, mert a jelenlegi nem elég pontos, azok is 80-100 kilós gépek, úgyhogy lesz dolga.

 

Eredetileg egy egyszerű, olcsó "low budget" csavarorsós szerkezetet terveztem, vettem is autóbontóban egy emelőt, abból nyertem ki az orsót és a diót. De elbaszarintottam, rossz helyre hegesztettem egy merevítőt, így túl bonyolult lett volna. Inkább vettem a bolhapiacon egy vadiúj 2 tonnás, kínai krokodil emelőt, abból szedtem ki a hidraulikát. De az meg jó szar volt, nem emelt rendesen csorgatta az olajat, pergett róla a festék stb. Szétszedtem, rendberaktam. Egy új emelőkar csövet is kellett hozzá csinálni, mert más szögben van beépítve, mint krokodil korában, így belevert a padlóba. Most pöpec. Három-négy pumpálásra már el is emeli a gyalugépet, könnyen gurítható a baromi egyenetlen garázspadlón is, nagyon masszív, stabil, semmi lengése, billegése, kotyogása. Elég fasza lett, most már nem szállnak le a tökeim, ha gyalulhatnékom támad :-)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96937

Ez egy prezentáció - PDF-be konvertálva. A prezik állnak diákból.

 

Előzmény: pajaci (96936)
pajaci Creative Commons License 2015.08.05 -1 0 96936

"(9. és 10. dia)"  

 

Miféle dia?????

Előzmény: archivalo (96935)
archivalo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96935

Egy kis áttekintés tetőszerkezetkről:

http://www.sze.hu/~nemethgy/tetoszerkezetek.pdf

 

Az általad mutatott szerkezet (csonka kötőgerenda) tényleg létezik, de ahhoz, hogy tisztességesen működjön, kell hozzá egy "fiók kötőgerenda" is (17es dia) - ezt a részét hagyták le a tietekről. Mindegy, hogy működik, avagy sem, nem helyes. Attól, hogy ács csinálta, még lehet olyan, amilyennek nem kéne lennie - de ezt te pontosan ugyanúgy tudod, mint itt sokan mások.

 

Annak meg, hogy a tetőszerkezet és a födémszerkezet különálló szerkezet, nagyon egyszerű, de gyakorlatias oka van: ha szerkezetileg, teherhordó elemekkel egyesítve vannak, akkor bármelyik javítása, megbontása esetén, a másik szerkezet is instabillá válhat. Ennek meg nem várt következményei lehetnek. Természetesen ettől még egybe lehet dolgozni ezeket, sőt még át is terhelhetsz innen-oda, de ez sem a szokásos eljárások része.

A dúc az oszlop oldalsó támasztását jelentő szerkezeti elem, a bakdúc pedig függőleges oszlopot támaszt (9. és 10. dia)- a többi stimmel.

 

Peace ;-)

 

 

Előzmény: rferi (96868)
neduddgi(én) Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96934

:o))

Ez egy nagy igazság! (Kis híján szó szerint is igaz...)

Előzmény: pali923 (96923)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96933

Igen!

 

Előzmény: Acapulco01 (96930)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96932

:)

 

 

Előzmény: pali923 (96923)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96931

Dehogynem !  Már az egy győzelem, hogy egyáltalán nekifoghattam :-) Mondjuk túl sok alternatíva nem volt, mert a tetőtérből kell leköltöztetnem a szerszámaimat, és ez volt az egyetlen opció, de ezt talán már említettem. A tetőtérben lakásnak kéne lennie, de egyrészt a sok kacat miatt nem férek el (festeni kéne, meg padlót lerakni idővel) másrészt mindenre rátelepszik a por meg a mocsok 

 

Amúgy abból a 9 méterből lejön hátul 20 cm túlnyúlás, elöl pedig egy amolyan "előtetőnek" kinyújtottam kb. 60cm -t, így már jobb az arány :-)

Előzmény: archivalo (96929)
Acapulco01 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96930

Sziasztok a 13-14% nedvességtartalmú fából lehet már szobabútort készíteni?

archivalo Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96929

Ebben az esetben gyenge volt érdekérvényesítő képességed.... :-)

Legalább a felét meg kellett volna szerezned! :-)

Előzmény: feketefelh (96928)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96928

A tető maga 9x3,3 méter, ez alatt egy kb.  4x2,6 méter alapterületű műhely jut nekem

Előzmény: zodes (96927)
zodes Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96927

Klassz lesz! Hányszor hány méteres? :-))

Előzmény: feketefelh (96925)
zodes Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96926

Hmm, értem! Na ennek is utána nézek, köszi! :-)

Üdv: Zoli

Előzmény: halaloszto (96924)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96925

Csak úgy ugrálnak felfelé az OSB lapok :-)

 

 

halaloszto Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96924

hogyan állítod párhuzamosra? ha a fűrészlap 90fokban áll, akkor tudsz elöl-hátul mérni. prezízék megjelölnek egy fogat, és ugyanannál a fognál mérnek, hogy ha a lap üt az ne zavarjon be. viszont amikor döntöd a lapot, akkor a legtöbb gépen fordul is egy kicsit, és ez elrontja a párhuzamosságot.

Előzmény: zodes (96917)
pali923 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96923

Ha az első gyereked ledobja a cumiját, felveszed, kifőzöd, a gyereket tistába teszed, és visszadaod a cumit. Ha a második gyereked dobja le a cumit, felveszed, letörlöd, és visszaadod neki. Ha a harmadik gyerek dobja le a cumit, érte küldöd a kutyát. 

Valamiért ez jutott eszembe erről. :))

Előzmény: neduddgi(én) (96914)
zodes Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96922

Köszi, ma délután kiderül ez volt-e a gond. :-))

Remélem a jövőhéten végre neki tudok állni egy rendes fűrész-asztalnak :-))

Előzmény: Paco155 (96921)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96921

Na amit felfogatsz az a fence :) Vagy steller, attól függ melyik nyelvből vesszük át.  Mennyre kell széttartania? Ha a fűrészlap elöl pontosan méret akkor a lap hátuljánál egy félbehajtott egydolláros vastagsága elég pluszban - ahogy azt az amerikai barátainktól tudjuk :)

Én nem tartok a zsebemben egydollárost, így megelégszem egy névjegykártyával. :)

Előzmény: zodes (96917)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!