Keresés

Részletes keresés

Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96978

Értem én ezalatt, hogy mindegyik egy kicsit más. az egyik nyomibb, a másik laposabb stb...

Előzmény: 409 (96976)
Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96977

Próbálok valami találékonyat kigondolni, mert hát az asszony megkért.
Nem mondhatom neki, hogy gépek híján fuccsba dől. :D

Néztem youtube-on videókat, láttam egy olyat Woodpecker bácsitól, hogy belevágott a díszítőelem közepébe szalagfűrésszel,
majd az elem behelyezése után egy éket ütött bele, majd levágta száradás után a maradékot...

Azóta is agyalok, hogy miként fogjak majd neki...
De szerintem az excentert mindenképpen megveszem 1-2 hónapon belül.
(Ajánlani márkát ér!)

 

 

Előzmény: 409 (96974)
409 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96976

"Tehát akkor bármelyik elektromossal meglehet csinálni? Kialakítástól függetlenül?"

 

 Ezt nem értem. ?

 

"Milyen más márkákat javasolsz?"

 

 Ez leginkább a ráfordítható összeg kérdése. Nekem Bosch van excenteres, szerintem jó, de más meg másra fog esküdni. A többség valószínűleg a Makitára.

Előzmény: Jarppi89 (96971)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96975

Jéé .. az ősöknek pont ugyanilyenek az ebédlőgarnitúra székei!

 

(most csak ilyen videóból kivágott képkocka van róla):

És ugyanúgy felújításra szorul, van már vagy 30 ha nem több éves, az ülőrészén néhol fáig kopva a pác+lakk. Szerintem a tiéd is ugyanígy lakkos verzió. Amit a legnagyobb kihívás eltávolítani, főleg ilyen cirádás lábakról, háttámláról. Ez is tervben van, csak most millió más (pl. a műhely kialakítása) van porondon. De lehet hogy együtt vágunk bele? :)

 

Nos amit én felújítás címén meg tudok veled osztani, az ez a próbálkozásom:

 

http://pacblog.blog.hu/2014/12/23/viragtarto_felujitas

 

A részleteket lásd a linken, de azt el tudom mondani, hogy a régi lakk+pác eltávolítása a lábakról- nos az nem lett volna egyszerű a faeszterga nélkül. A te (és ha belefogok, az én) esetedben a szalagcsiszoló nem tudom mennyire lesz hasznos, mert túl sok sík felület nincs ezeken a székeken, az ülőlap is "fenék formájú" ugye. A virágtartónál jó volt, mert volt két sík felület, onnan gyorsan de jó sok 80-as papír elhasználásával le tudtam szedni a lakkot. 

 

A lábak+háttámla rácsainak a lecsiszolása ígérkezik a legidőigényesebb feladatnak, a virágtartó felújításának tapasztalatából kiindulva első körben nem biztos hogy a helyén csiszolnám meg őket. Megpróbálnám szétszedni-óvatosan szétütni a csapolásoknál. Az elsőnél úgyis meglátod mennyire enged, az ősöké szerintem tuti szétüthetőre öregedett. És akkor jön az hogy nincs faesztergád. Viszont akkor lehetne pl az egyik végét fúróba, a másik végét meg pl egy csapágyba (csapágyat meg mondjuk egy satuba fogatva) szorítva egy kvázi faesztergát megalkotva lecsiszolni ezeket a lábakat/oszlopokat. Nagyságrendekkel gyorsabb (és talán szebb is!) lenne a végeredmény, mintha kézzel és a helyén csiszolnád le a lakkot.

 

Persze lehet hogy le is lehet maratni valamivel, de olyat nem csináltam még sosem, lehet majd valaki tapasztaltabb ad tanácsot.

 

Kezelés: ha eredeti állapotot szeretnél, akkor nyilván pác + lakk. Erre biztos mindenkinek megvan a maga tippje, márkája. Én a virágtartónál vékonylazúr + parkettalakk kombóval fedtem be. Márkára most nem emlékszem, ha lejutok a pincébe megmondom. A fáig csiszolt/esztergált anyagra egy réteg lazúr, finom csiszolás, még egy réteg lazúr, nagyon finom csiszolás (inkább csak simogatás 240-es papírral), majd egy réteg lakk, száradás, csiszolás, majd még egy réteg lakk került. Kb így jött ki az ilyen volt:

Ilyen lett állapot:

 

Lakkozás: a blogon is leírtam, az nem volt egy egyszerű menet, leginkább azért mert ez volt életem első komolyabb lakkozása. (jó, nem igaz, mert ez de ez iszonyat randa is lett)

Hagyott némi kívánnivalót maga után, az egyik legnagyobb hiba az az volt, amit itt el is mondtak, hogy siettettem a száradást, olajradiátor maxra tekerve, cucc melléállítva. Gyorsan is száradt, de cserébe kis apró légbuborékokkal a sík területeken. Nem szabad gyorsítani, huszonpárfokon, nagyon pormentes helyiségben, ahogy ő akar, úgy hadd száradjon. Ha belefogok a székek felújításába, akkor megcsinálom még egyszer a virágtartó lakkozását is, hátha szebb lesz.

 

Én ennyivel tudok első körben segíteni.

Előzmény: Jarppi89 (96953)
409 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96974

Miért lenne ez fagyilkolás? Ha meg tudod támasztani a másik végét is (pl. egy golyóscsapágyban) akkor hibátlan elgondolás.  :-)

Előzmény: Jarppi89 (96973)
Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96973

Nem akarok Frankeinstein-nek, vagy fagyilkosnak tűnni, de:
Mivel esztergám nincs, így nem lehetne esetleg olyan megoldást, hogy egy furatot készítek a díszítőelemekbe, és befogom fúrógépbe?
Tegyük fel, hogy nem jár nyolcast a tokmány, és le tudom csiszolni, a furatot meg nem lehet majd látni ragasztás, illesztés után...

Előzmény: 409 (96967)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96972

olyan 6eFt m2-e. Tornateremburkolat néven keresd a szőnyeg-pvc boltokban.

Előzmény: feketefelh (96957)
Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96971

Tehát akkor bármelyik elektromossal meglehet csinálni? Kialakítástól függetlenül?
Milyen más márkákat javasolsz?

Előzmény: 409 (96969)
409 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96970

Ok, így értem. Nálam volt a hiba. :-)

Előzmény: Rahed Lee (96968)
409 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96969

"mert olvastam, hogy az elektromosnak magasan van a súlypontja, így nehéz is megtartani, illetve irányítani."

 

 Ha ezt olvastad, akkor azt is olvashattad, hogy ez nem így van. Normális, hibátlan gép nem csinál ilyeneket. A szalagcsiszolóval viszont nem nehéz elbaltázni a felületeket.

Előzmény: Jarppi89 (96964)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96968

A gépeknek vagy van, vagy ezután készül a saját állványuk. Betolom alá, rápumpálok, felemelkedik, helyére tolom, majd leeresztem. Ugyanilyen gépem pl. csak az enyém Hyundai névre hallgat.

Előzmény: 409 (96962)
409 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96967

A szétszedésnek akkor van értelme (szerintem), ha valamivel meg tudod forgatni és úgy csiszolni a rudakat. (pl. eszterga)

 

 A B&D nagyon leromlott mára, ezek már nem azok amik 15-20éve voltak. Nem elméletileg mondom, B&D szalagcsiszolóm van, kutyaütő masina.  :-/

Előzmény: Jarppi89 (96963)
Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96966

Most, hogy írod, ezekre sem gondoltam. :)
Számításba veszem ezeket is!
Köszi!

Előzmény: halaloszto (96965)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96965

ismerem ezt a bútort, a híres bonanza.

 

van rá esély hogy nem tudod homogénre eltüntetni a színét. válassz hasonló színt. vagy sötétet. a szétszedés jó ötlet, de számozd be, és ne kever össze a készleteket mert probléma lesz összerakni. hatalmas meló, jó érzés lesz amikor kész van. összerakáskor arra figyelj, hogy a régi ragasztót el kell távolítani, ahhoz nem ragad az új. így viszont nagyon lesznek a hézagok, amiket a ragasztó nem tölt ki jól, ezért pici fadarabokat kell belefargni es benyomni.

 

Vajk

Előzmény: Jarppi89 (96964)
Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96964

Másik dolog:

Excenteressel azért vagyok bajban, mert olvastam, hogy az elektromosnak magasan van a súlypontja, így nehéz is megtartani, illetve irányítani.
Valamint belemar a fába ha indítás után helyezem rá. A levegőshöz meg kompresszor kell, arra most megint nincs keret. :D
Tehát marad a kézi szenvedés. :D

Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96963

Üdv!

Nem akartam a nagyon durvát használni, illetve a szalagosat sem, csak leírtam, hogy szegényes a készletem...
B&D ről milyen rossz tapasztalataid vannak?

Gondolkodtam rajta, hogy ízekre szedem, megcsiszolgatom egyenként, aztán mindent ragasztok, hogy tuti legyen a dolog.
Kicsit sűrűre sikerült a h.sz.-em, így katyvasznak tűnik, megértem...

Kézzel is le tudom csiszolni szerinted a darabokat? Vagy nagyon pepecs lenne?
(szalagos apámnak kell, mert nagy felületeket akar csiszolni vele)

Előzmény: 409 (96961)
409 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96962

Erre hogyan kerülnek fel a gépek?  Vagy mindnek lesz külön-külön egy ilyen? Vagy mit nem értek?

Előzmény: Rahed Lee (96955)
409 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96961

"Most fogok beszerezni egy Black és Deck szalagcsiszolót,"

 

Ha ezekhez a székekhez akarod használni, akkor ne tedd!!! Egyrészt sokra nem mész vele*, másrészt B&D-t véletlenül se. :-/  Inkább excentercsiszolót vegyél, de ezeket, ha nem szeded szét, csak kézzel tudod lecsiszolni. Mármint az ülőlap és a háttámla kivételével.

 

* szalagcsiszolóhoz a 40/60-as szalag igen durva, gyakorlat nélkül csúnya "belekapásokat" lehet vele produkálni.

Előzmény: Jarppi89 (96953)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96960

"Kértek ti engedélyt a melléképület tető cseréjére?"

 

Én nem kértem, eszembe sem jutott :-) de ezt leltem hirtelen :

 

https://epitesijog.hu/magyarazatok/epitesugyi-engedelyezes/144-mihez-nem-szukseges-epitesi-engedely

 

Szerintem a 8. pont vonatkozik ide

Előzmény: Törölt nick (96958)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96959

Szia! 

Ez nagyon profin lett megépítve, gratulálok!  

Üdv.. Zoli

Előzmény: Rahed Lee (96938)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96958

Sziasztok.

Látom van tőbb tető cserés téma is.

Amennyiben nem probléma én is jönnék az enyémmel.

 

Legfontosabb amin megy a dilemma.

Kértek ti engedélyt a melléképület tető cseréjére?

 

 

Aztán a gyakorlati része.

Adott a kis eséssel rendelkező tetőm.

Eddig sima alulemez volt rajta deszkán ami beázott így elrohadt a tetőfa is.

 

Az épület 6*9m. alapterületü.

Hullámpalát szeretnék rá tenni.

A képen én berajzoltam kettő db. zártszelvényt szelemennek. Ez ugye nagyon gyenge lenne.

Mi a véleményetek hány darab és milyen méretü gerendák, (vagy még jobb lenne zártszelvény) kellenének szelemennek illetve szarufának?

 

Középen nincs semmi tartóelem (oszlop)

 

A képen látható fala 9m.

 

 

 

 

 

Rácsostartót magam nem tudnám megcsinálni.

feketefelh Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96957

Jut eszembe : van értelme PVC padlót tenni a talajra? Nem háztartásira gondolok, hanem valami "iparibb" jellegűre. Csak könnyebb takarítani, meg a beton se sérül, ha lerepül a kalapács feje :)

feketefelh Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96956

Igen, ellenben nem túl nagy :-) Furcsa lesz a 120 nm-es tetőtér után, de ekkora hely van, nincs mit tenni. A tetőtér előtti időkben a mosókonyha egyik sarka volt az "enyém", ehhez képest egy 10nm-es műhely hatalmas lépés :-)  Próbálok agyalgatni azon, hogy miként lehetne a lehető legpraktikusabban berendezni, de ez úgyis csak kész állapotban fog menni. Szinte biztos, hogy valami tologathatós, sok fiókos munkaasztal kell majd, esetleg a marót is abba építem, meg amit lehet a falra teszek, nem talajon álló szekrénybe. Kicsi nehezítés, hogy kettő ajtót kell majd beépítenem, mert a fáskamra hátul van, a kazán meg elöl és a kettő között a műhelyen vezet át az ösvény :-)

 

Előzmény: zodes (96951)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96955

Igen, ugyanaz a kék kalapácslakk, mint a néhai DIY gyalugépem csapágyházán volt.

Ez az emelőpad pont a mi gyalugépünkhöz való, ahhoz méreteztem. Azt egy halál odébbrakni. Nem is a súlya, mert 70-80 kilót még megemelek, de nincs rajta fogás, ha alányúlok, akkor lépni nem lehet tőle, mert térd alá nyúlik és közben mindenféle fémalkatrészek fúródnak az ember hasába. Én eddig azt csináltam, hogy két átellenes lábán áthúztam egy-egy ékszíjat és ezeket megragadva, mint valami táskafület sikerült annyira megemelni, hogy néhány méterre elcsoszogtam vele. De kétszer is meggondoltam, hogy tényleg akarok-e gyalulni.

Előzmény: Törölt nick (96949)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96954

Nem lett volna bajom a piros színével, de pergett le róla a dukkó. Itthon meg nem volt más, csak ez az arany. De nem rossz ezzel sem :-) Lemarattam, átfestettem. Volt egy köztes lépés is, mert a trapézmenetes orsó után vettem egy 3 tonnás olajemelőt. Sajnos nem krokodilt, hanem a hagyományos palack formájút. Szerintem az is kínai volt, de magyar vezérképviselet által forgalomba hozva, TÜV minősítéssel, magyar kezelési útmutatóval, stb. No, az szép is volt, hibátlan festés, finom működés. És csak 3100 Ft volt. Csak sajnos a felfogatása lett volna problémás. Az öntvényre kellett volna hegeszteni, de azt nem mertem bevállalni. A szakik szerint is igen kétséges a siker. Én meg csak kocahegesztő vagyok.

 

Ez volt a második felesleges vásárlás és ezután kaptam a tippet a hegesztősfórumon, hogy krokodilt kellett volna venni, mert az gyárilag olyan kiképzésű, mint ami nekem kell. Ekkor jött a bolhapiacos Möller. De minden jó, a jó a vége. Most van egy másik fasza olajemelőm a polcon. Csak tudnám, hogy mit kezdjek vele.

Előzmény: MN 3100 (96952)
Jarppi89 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96953

Sziasztok!

Teljesen új vagyok az oldalon. Elolvastam pár száz h.sz.t és kedvem támadt kérdezősködni tőletek.
Segítőkésznek tűntök az eddigiek alapján!

Jómagam kiadványszerkesztő vagyok és egy nyomdában dolgozom.
A papírimádatom már kezd átkacsintgatni a fa irányába, amiből készül.

Nagyon szeretek barkácsolgatni, érdekel az asztalos szakma, hobbiból is, de meg is tanulnám.

Kérdésem a következő lenne: Adott egy konyhai székgarnitúra. (4 db)
Ezek szép vörösesbarnára voltak lekezelve, de szépen megette az idő vasfoga.

Ezen kívül pár díszítőeleme, illetve a lábai is kijárnak.

Szeretném őket megragasztani, lecsiszolni, majd lekezelni.

 

Most ismerkedek a szakirodalmakkal, így nem mindennel vagyok még tisztában.
Amit sokszor csináltam már, az a csiszolás (rengeteget kézzel papírral, egy rémálom :D, illetve dekopírozás)
Most fogok beszerezni egy Black és Deck szalagcsiszolót, hozzá 40, 60, 80, 100, 120-as papírokkal.
Ezenkívül van egy PST 650es szúrós apámnak.

A kezeléssel kapcsolatban nem tudom, hogy ti milyen anyagokra esküsztök.
Mivel érdemes lekezelni? (Lakk, lazúr, valami olaj?)
Hogyan hordom fel, milyen terülési tulajdonságokkal bír, milyen a szaga helyiség szempontjából, illetve az árfekvése???
És egyéb praktikák, mit és hogyan, illetve ne csináljak.

Szívesen fogadom minden tapasztalatotokat!

Képem nincs még róluk, de egy guglisat beteszek, kb. ugyanilyenek színre és szerkezetre is.

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeteket!

U.i.: a következő h.sz.-eim ígérem, nem lesznek ekkora litániák... :(

További szép estét nektek!

 

MN 3100 Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96952

Szervusz!

 

Remek iparos munka. Látszik, hogy

tervezve van, még akkor is, ha esetleg

csak fejben konstruáltad.

 

Valld be őszintén! A kínai hidraulikát

akkor is átfestetted volna, ha különösebb

baja nem lett volna. :))

 

Egyébként ezek a kínai, olcsó emelők

mindig hibásak, akár milyen kivitel,

név, szín fűződik hozzájuk.

 

Péter

 

Előzmény: Rahed Lee (96938)
zodes Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96951

Sajna kicsi lesz! Már most látom. Azért tudom, mert nekem is hasonló, talán 3*4-es és bizony kicsi. De nem baj, mert legalább majd együtt húzzuk vonjuk a gépeket ide-oda. :-DDD

Előzmény: feketefelh (96928)
zodes Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96950

Hát ez nagyon pöpec lett tényleg! :-)) El kéne mennem hozzád eszmét cserélni! :-DD Vinnék sört is!! :-DD

Üdv: Zoli

Előzmény: Rahed Lee (96938)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.05 0 0 96949

Aztak.... Hát ez nem volt szép! A gánymunkámat emlegetni ezzel az ipari műremekkkel együtt!

 

Najó .. hát ez ... ez igen! Virtuális kalap megemel :-) A váz az ugyanaz a kalapácslakk, amit a volt (?) home-made gyalugéped csapágyháza is volt? Igen szép, az egész így együtt.

 

Valamit nekem is eszkábálnom kell a kombinált gyaluhoz, mert igen, annak is tökleszállítós az odébbrakása...

Előzmény: Rahed Lee (96938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!