Keresés

Részletes keresés

laci19791202 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97372

Egyre jobb ötletek! :)

 

Előzmény: Törölt nick (97371)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97371
Azt is megpróbálhatod, hogy villáskulcsot befogod satuba, hogy csak a villák álljanak ki. Fúrógépet ráakasztod, hogy lóggjon, majd nyitott tokmányba kiütőt bele és azt ütni. Csak a gép le ne essen. Persze ez nem rendeltetésszerü használata a vill. kulcsnak.
Előzmény: Rahed Lee (97363)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97370

Szia! 

Nekem kőműves a szakmám, az iskolában úgy tanultam a Parlament lemezalappal készült, ami nagyon vastag összefüggő sík felületű vasbetont jelent. A Parlament esetében több méter vastag vasbeton is lehet. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Barnamedvébb (97309)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.08.12 0 2 97369

Szia! 

Ma ismét folytattam a polckészítést de most volt annyi eszem, hogy a régi ventilátort kivigyem a műhelybe. A maximum fordulaton járattam, így könnyebb volt elviselni a meleget. Egészen jól haladtam, elégedett vagyok magammal. Kimartam a csaphelyeket és a csapokat is elkészítettem, és a polc lábait is össze tudtam ragasztani. Holnap már csak a polcok deszkáit kell meggyalulni. Mondjuk ettől kicsit tartok, mert a polc hossza 290 cm hosszú lesz. Remélem ki tudom gyalulni 20 milliméter vastagságra az anyagot, mert erre a vastagságra szükségem volna. De ha 21-22 milliméterre sikerülne, akkor az még jobb lenne. Olyan A fatelepen olyan  faanyagot választottam polcnak, aminek vastagsága bőven megvan 25 milliméter.  Majd holnap eldől mennyire tudom kigyalulni a vastagságot.  Ha a deszkákat kigyalultam, akkor már csak a lábak helyét kell rajtuk bejelölni és kifűrészelni. Ja és ha ezzel is megvagyok, akkor valami díszmarás a lábakra és minden polc első deszkáját is meg akarom marni, hogy pofásan nézzen ki.

 

Már restellem is,  de az új Triton marógép még mindig a dobozában van. A felfogatással kapcsolatban azóta sem konzultáltam a lakatossal. A sok meló miatt teljesen elfelejtkeztem róla. 

 

Most készítettem pár képet a munkálatokról: 

 

 

A csaplyukak elkészültek. 

 

 

Következett a csapok elkészítése amit marógéppel végeztem, ennek a fűrészkorong segítségével.

 

 

 

Még mindig a Bosch POF1400ACE marógépet nyüstölöm, de nem okoz gondot neki.  

 

 

Beállítás utáni első vágások.

 

 

És utána további beállítás és vágás. 

 

 

Elérkeztem az összeragasztáshoz. 

 

És az elkészült polclábak, ma idáig jutottam.

.

 

Üdv. : Zoli

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (97285)
laci19791202 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97368

Prsze hogy leszedhető,irtam hogy mit tegyél!ejj nem hiszel nekem :)

 

Előzmény: Rahed Lee (97363)
laci19791202 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97367

Előfordulhat,nekem is Bosch van de ezt a részét még nem figyeltem meg!

 

Előzmény: feketefelh (97343)
laci19791202 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97366

Egy normális kúpra ha rendesen fel van ütve a tokmány azt le nem szedi az ember két lapos csavarhúzóval :)

Előzmény: halaloszto (97364)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97365
Én villáskulcsot ütöttem alá.
Ugye minél nagyobb annál vastagabb az anyaguk, így megtalálható melyik jó pont.
Előzmény: Rahed Lee (97363)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97364

kétoldalt beteszel két lapos csavarhúzót, és egyszerre megrántod őket felfele.

 

Vajk

Előzmény: Rahed Lee (97363)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97363

Köszi, ezt megpróbálom. A kúpról a tokmány leszedhető? Cserélni szeretném.

Előzmény: archivalo (97361)
409 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97362

Maradnék a második esetnél.  :-)  Ha már van hozzá új tokmány....

Előzmény: Paco155 (97352)
archivalo Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97361

Nekem egy Einhell asztali fúróm van, ahhoz külön volt csomagolva a tokmány: egy egyszerű kúpos megoldás volt, amit pont "felütni" volt elég nehéz, mert nem fértél hozzá tisztességesen: se lendületet nem tudtál adni neki, hogy kézzel belökjed, se pedig kalapáccsal nem fértél hozzá... Ebben semmilyen csavar, vagy egyéb nyalánkság nincs biztosításként...

 

Ha minden kötél szakad és nincs olyan tengelyvállad, (vagy hornyod a tengelyben)amihez feszíteni tudsz, akkor úgy is le tudod venni, hogy a "letekerővel" leengeded egy kicsit, megtámasztod a fúró házán a tokmány peremét, majd egy lendületes mozdulattal a tekerővel felrántod: többnyire leugrik ilyenkor.

Előzmény: Rahed Lee (97320)
archivalo Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97360

Még egy dolog, mert ez el szokott siklani:

Nem tudom, a mostani neoncsövek hogyan "muzsikálnak", de a régiek esetében volt egy olyan "vibrálás", ami ugyanazt eredményezte, mint a glimm-lámpa: ha a gerjesztő frekijével azonos "fordulatszámmal" forgott egy gép, akkor állónak láttad/hitted.

 

Én ezért a műhelyben megmaradtam a hagyományos villanykörténél.

A sokadik okos tanács: érdemes a műhely minden falára legalább egy-egy konnektort, vagy elosztós konnektort felrakni - főként, hogy még most alakulgatsz: ki tudja, hogy végül hol lesz a végleges helye, ott, ahová most szánod? De ha mégsem, akkor nem a kész műhelyt kell szétfúrni, hogy odavigyél egy kis áramot, hanem már ott is van...

 

Végül, ha még nem nagyon késő: én minden konnektorhoz 2,5es eret húztam és csak a világítás fut 1,5esen. Érdemes minden konnektor-körbe betenni egy lámpát és fordítva: nem üzemszerű használathoz, hanem ha valami lecsapja  biztosítékot, akkor még mindig legyen egy vészvilágítási lehetőség. Nincs rosszabb, mint a tök sötétben keresgélni egy stekklámpát, hogy lássál valamit - illetve amikor áramot szerelsz, akkor ne tudjál egy lukat fúrni csak azért, mert áramtalanítottál. (én nem vagyok villanyszerelő, ezért félek az áramtól és mindig lecsapott biztosíték mellett szerelem)

Előzmény: Törölt nick (97314)
archivalo Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97359

Lehet kapni "folyékony fóliát" - igaz, ezt elsősorban vakolt falra, csempe alá szokták felkenni, de tökéletes vízzárást tud létrehozni.

 

A "ládával" egyébként baj van, mert nagyon nehéz teljesen vízzáróvá tenni: a fa a 3 dimenzió mentén másként dagad, viszont a láda sarkaiban mindenképpen találkozik a 3 főirány. Ha nicns dagadási hely, akkor képes egy deszka elhasadni... Nem véletlen, hogy a víz tárolására használt edények (hordó, dézsa) mind kör keresztmetszetűek és abronccsal összefogott holmik.

 

De íme, ez még fára is jó:

http://www.plastidip.hu/termekek/plasti-dip-folyekony-gumi/

 

 

Előzmény: Minimano01 (97354)
*Steve Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97358

folyékony fólia

Előzmény: Minimano01 (97354)
pajaci Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97357

Ragassz bele fóliát.

Előzmény: Minimano01 (97353)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97356

nemtudom mekkora a láda, de a víz nehéz. a súlytól kicsit deformálódni, alakulni fog, a lakks meg festék ekkor megreped. ha elég vastagon bevonod belülről bitumennel, az is jó lehet, de a fólia egyszerűbb. ha kicsi, akkor nem drága a fólia mert nem kell sok, vastagabb mezőgazdasági fólia is jó lehet. ha nagy, akkor meg muszáj komolyan venni.

 

Vajk

Előzmény: Minimano01 (97354)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97355

Mindent lehet. Az a kérdés, mi éri meg.

Előzmény: Minimano01 (97354)
Minimano01 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97354

Lakkal vagy valamilyen festékkel nem lehet vízállóvá tenni?

Előzmény: halaloszto (97351)
Minimano01 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97353

Víz menne bele. Köszi a választ.

Előzmény: halaloszto (97351)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97352

Csak leszedni akarod, vagy akarsz a helyére egy jót tenni utána? :)   Első esetben talán tudok segíteni :D

Előzmény: 409 (97345)
halaloszto Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97351

bele akarsz vizet rakni, vagy védeni az esőtől?

 

ha előbbi akkor polifoam vagy vékony hungarocell, sarkokban lekerekítő betétek, és tófólia.


Vajk

Előzmény: Minimano01 (97349)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97350

Az adatlapján is sikerült elgépelnie a honlapjukat szóval abból nem tudsz meg semmit.

Amúgy ez a helyes oldal: www.velipe-reklam.hu

Én pl biztos nem bíznék olyan reklám"szakemberre" semmilyen munkát akinek ennyire nincs érzéke az emberekkel való kommunikációhoz.

Előzmény: torony78 (97347)
Minimano01 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97349

Sziasztok!

Tudnátok javasolni valamit arra, hogy fa ládát mivel béleljek ki, ami vízálló és strapabíró (ne szakadjon ki) anyag?

Köszi

torony78 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97348

Még a tanulásról jutott eszembe, hogy a minap beszélgettem faterral arról a komódról, amit egy haveromnak készítek. Fater rajta tartja a szemét a projekten (mint ex-műbútorasztalossegéd), néha súg, én meg vagy hallgatok, vagy nem hallgatok rá :)

 

Lényeg, hogy megbeszéltük konklúzióként az eddig elkövetett hibáimat, amit majd egyben fogok itt tálalni, ha teljesen kész leszek a komóddal. A lényeg lényege pedig az, amit a fater mondott, hogy minden munkával tanulsz (az a legjobb, mikor más zsebére tanulsz :)) és - ezt már én teszem hozzá - amit megtanulsz, és tudsz, azzal örökre (Alzheimerig) több leszel, míg azzal amit megveszel, csak eggyel több kacatod lesz.

Előzmény: torony78 (97347)
torony78 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97347

Majdnem egy hónapja volt már egy ennél kicsit határozottabb belépőd itt és itt

ami nem aratott túl nagy sikert. Gondolom ezért kéred előre, hogy ne lincseljenek meg úgy, hogy közben szinte ugyanazokat ismétled el most is, csak visszafogottabban. Ez elég furcsa.

 

Ez a fórum két dologra nagyon jó, és ezt szolgálják az általad kifogásolt dolgok:

 

- mástól tanulni

- más hibájából tanulni

 

Sok oka van, miért készít az ember dolgokat inkább fából, mint vásároljon egy céleszközt:

- pl a fának jó az illata, jó a tapintása;

- örömöt okoz az alkotás (mint a gyereknek a rajzolás, stb.);

- mert jobb érzés készíteni, mint megvenni (ha egyszer érezni fogsz ilyet, akkor nem lesz többé kérdés, hogy miért)

 

Sokan készítenek rajzvázlatot, csak nem teszik fel automatikusan, csak mondjuk kérésre. De kb. sok fórumozó akkor is felskicceli kérésre a munkáját, ha csak fejben tervezte meg, csak szépen kell kérni.

 

Megírhatnád, mivel foglalkoztok az "oldalatokon", amire hivatkozol és persze jöhetnek a saját munkák is rajzvázlattal! ; )

 

Béke.

Előzmény: velipe (97339)
rferi Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97346

Egy tévedést el kell oszlassak!!!

 

"Ezt tanultam az iskolában és ezt mondták az öreg szakik is, úgy gondolom helytálló. Az áramsűrűség a vezető felületén a legnagyobb! Vagyis ugyanazon kersztmetszetű ugyanazon anyagból készült tömör vezeték kevesebb teljesítményt bír el, mint annak sodrott változata."

 

Namost ez nem igaz!

 

Van olyan, hogy áramkiszorítási tényező, annak a fizikai jelenségnek a matekos megfogalmazása, hogy az áram a vezetőből egyre inkább kiszorul, ahogy az egyenáramtól haladunk az egyre nagyobb frekvenciájú áramok felé.

Szóval egy egyenáram a vezető teljes keresztmetszetét átjárja, de egy 1MHz (megaherzes) áram már csak a felületén halad tova. A kettő között meg szépen vékonyodik az áram által átjárt keresztmetszet...

 

A dolog igaz a hálózati 50 Hz-en is, de olyan csekély mértékű, hogy ezzel operálni nem lehet!

 

Szóval egy tömör másfeles, az ugyanaz, mint egy sodrott másfeles.

 

Előzmény: zodes (97337)
409 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97345

Nekem is van 3 bosch fúróm, mindháromban van csavar.  :-)  Ettől még pont azt a tokmányt nem tudom leszedni, amelyik kehes.  :-//

Előzmény: feketefelh (97343)
409 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97344

"1, pl.miért kell többnapos munkával..."

 

 Szerintem sehol, senki sem mondta, hogy kell. Akinek ehhez van kedve az csinálja, akinek meg nem, az nem.  Talán tévedtél kb. egy nagyságrendet az árral kapcsolatban.

 

A 2. pont számomra értelmezhetetlen. Én meg azon bosszankodom, ha valaki érthetetlen kérdéseket tesz fel.........

 

3. Csak.  Ez nem a vevőszolgálat, így ez sem kötelező. Ha valaki valamit nem ért, meg tudja kérdezni, akkor bizonyára el is magyarázzák neki. Aki meg nem kérdez, azt talán nem is érdekli az a dolog.

Előzmény: velipe (97339)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.12 0 0 97343

Két Bosch fúróm van. Mindkettő menetes tokmányú, nincs csavar biztosításuk. A tokmányba fogott imbuszkulccsal lehet le- illetve feltekerni, a tengelyen meg van egy lapolás a villáskulcsnak.

Előzmény: laci19791202 (97342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!