Keresés

Részletes keresés

Slam Jr. Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97429

Talán még jó is a szakmájában."

Aki a cége honlapját sem tudja helyesen leírni, az számomra nem túl hiteles.

Előzmény: 409 (97420)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97428

A tölgy nem való vágódeszkának!!!

 

A csersavtartalma miatt.

Előzmény: archivalo (97426)
archivalo Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97427

Látod-látod elbeszéltünk egymás mellett...

Én külön körön vittem a világítást és a konnektorokat - így külön tudok szakaszolni.

Amúgy, szerintem a 16 A kevés: 3520W "névleges" teljesítményt visz el. Ha egy komoly porszívód (elszívód van), ami működik, annak az indítása leginkább az 1,5-1,8 szoros névleges áramfelvétellel kezdődik és ha vele párhuzamosan bekapcsolsz ergy szintén 1500W körüli, nem lágyindítású gépet (pld nagyflex) már tapogathatsz is a sötétben...

Van egy 2300 Wos 230 mm-s flexem, ami a önmagában csapkodta le a 16A-os kismegszakítót - ki is kellett cserélnem (már nem emlékszem a betűjelére) "lassú reagálásúra", mert azindítási tranziens jeleség nagyon rövid ideig tart, de tart...

Előzmény: Törölt nick (97411)
archivalo Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97426

Vágódeszka többnyire bükkből készül.

Ha halpucolásra akarod használni (csak), akkor a "topolya" (nyárfa) is szóba jöhet, annak ellenére, hogy igencsak puha.

 

Jó lehet még, ha tudsz, tölgyet keríteni, mondjuk ez tényleg horror ár. De ha minden kötél szakad, akkor bármiből megcsinálhatod, egy pár évet ki fog tartani.

Előzmény: Törölt nick (97425)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97425

Köszönöm a válaszokat.

Hogy én erre nem gondoltam. Jó a tv.s ötlet. Kinagyítom és a laptopon lekopirozom :)

 

Amúgy milyen fa lenne jó ehhez?

Felénk fatelepeken is csak fenyő nyárfa van. Max praktiker horror áron kemény.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97424

Ohh ... ez mekkora ötlet! :)

Előzmény: pajaci (97422)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97423

De ha nagyon nincs ingyenes program nagy méretű nyomtatáshoz, meg lehet oldani kis "barkácsolással" is.

 

Betöltöd pl Paint-be a pontyot és felosztod egyenlő méretű téglalapokra a képet (ugyan macerásan, de lehet, alul mutatja az egérkoordinátákat, kvázi vonalzóként is használhatod hogy pontos legyen, én most csak szemre szeleteltem):

 

 

Aztán kijelölgeted pontosan a vágások mentén a téglalapokat, és átteszed Wordbe pl:

 

Itt nagyíthatod amennyire csak lehet, csak egyformán nagyítsd mindegyiket:

 

Ezzel a módszerrel is lehet elég nagy nyomtatást produkálni, de vágódeszka méretben tuti :) Mivel nem poszter készül belőle, körbevágva és összeragasztva sablonnak megteszi az így készült nagyított kép is.

Előzmény: Törölt nick (97421)
pajaci Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97422

Ha van megfelelő méretű lapos tévéd, és összetudod kötni a pc-vel, akkor már csak zsírpapír és filctoll kell hozzá.

Előzmény: Törölt nick (97413)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97421

Én se vagyok egy Michelangelo, és kb úgy csináltam ahogy leírtad, egy pár éve rétegelt lemezből egy ponty alakú névtáblát az unokatesóm horgásztelkére. Beírtam a google-ba hogy "ponty", képtalálatok közül letöltöttem egy szép példányt, kinagyítottam, kinyomtattam, majd indigót raktam a rétegelt lemezre, rá a pontyot, körberajzoltam, dekopírral körbevágtam  ... ennyi.

 

Ezt szerintem te is meg tudod csinálni nagyobb méretben is. Nem tudom mekkorát akarsz csinálni, de pl a Wandel féle BigPrint-tel akármekkora cuccot ki tudsz nyomtatni.

 

http://woodgears.ca/bigprint/

 

Én ugyan megvettem, de lehet hogy van ingyenes program is erre. Van neki is free verziója, azt nem tudom lehet-e nyomtatásra használni, próbáld ki.

 

Mondjuk vágó/pucolódeszkának nem mindegy milyen fát használsz, és az jóval vastagabb is lesz mint az én névtáblám volt (6mm-es rétegelt lemez). De egy jobb dekopírral, szalagfűrésszel (nem tudom mid van) az is kivágható.

Előzmény: Törölt nick (97413)
409 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97420

"..Ha nem teszed, akkor kussolj és maradj magadnak."

 

 Nincs erre szükség! Felesleges ilyennel provokálni.

Gondold végig. Reklám szakember. Talán még jó is a szakmájában. Neki az a munkája, hogy az embereket rávegye a vásárlásra. Számára nehezen érthető, ha valaki maga készíti el a tárgyait, eszközeit ahelyett hogy beállna a sorba és megvegye. Bizonyos értelemben a magunkfajta az neki ellenség, mert rontjuk az eredményességi mutatóit.

Előzmény: lujza2000 (97419)
lujza2000 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97419

3, pl miért nincs rajzvázlat az érthetőséghez?

 

de ismétlem szeretem oldalunkat!, csak racionálisabbnak szeretném

 

Úgy emlékszem, hogy az előző hozzászólásodnál kértem, hogy mutasd meg, hogy mit tudsz. Miben tudsz javára lenni ennek az oldalnak.

Én i

ígérem neked, ha annyira tehetségtelen vagy, akkor én egy kerti asztalt fényképekkel- csak azt készítettem-, skic-el együtt elküldöm azzal a  feltétellel, hogy először Te nyújtatsz valamit a közösségnek. Ha nem teszed, akkor kussolj és maradj magadnak.

Lehet hogy rosszul számolom, de már másodszor szajkózod a rögeszméidet.

 

Előzmény: velipe (97339)
409 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97418

 

 A mostani azonnal világítósak nem vibrálnak. A régiek igen, ebből adódóan stroboszkóp hatás léphetett fel, forgó gépek esetén. Ezért volt előírás, hogy ilyen helyen 3 külön fázisra kellett kötni az egy armatúrában lévő 3 fénycsövet.

Előzmény: Törölt nick (97411)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97417

Velipe szót kérdezzem, meg, hogy "minek és miért fábul" ?

Amikor ennyi

http://meglepikucko.hu/muanyag_laphinta_hinta_bebijatekok-p86320

és még kötelet is adnak hozzá ?

 

:-)

Előzmény: feketefelh (97409)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97416

Az az igazság, hogy nem túl acélos a belmagasság a pincében, nem szívesen vennék el belőle pár centit se. Még agyalok mi lenne a legjobb, de egyelőre a relatíve tiszta munkaterületnek örülök, mint majom a farkának. Mondjuk a szalagfűrész alatt látható setét olajfolt nem túl szép, meg az egész talaj nem az, de ... ez egy következő nagyobb lélegzetű projekt lesz. A végén persze lehet hogy az lesz amit javasolsz és mégis beáldozok még pár centit egy sík betonfelületért.

 

Ami most jön az a pince másik fele. Ott jobb kicsit a helyzet csak új módszer kell: az "elengedés" módszere. Sok sok régi kacattól, szekrények tartalmától kell ott is megszabadulni, hogy legyen hely egy gyalupadnak, a faesztergámnak a falon, hogy áthelyezhessem az asztali körfűrészt, stb. Nagy sakkozás lesz ez :)

Előzmény: Törölt nick (97379)
409 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97415

Milyen halat? Tükörpontyból az ~42-45cm, Nyurgából 50cm feletti, süllőből meg még hosszabb.

Posztermódban ki lehet nyomtatni nagyobbakat is mint A4, és utána össze kell illeszteni a lapokat.

Előzmény: Törölt nick (97413)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97414

Jó kis polc lesz ez!

 

Mondjuk csodálom a türelmed, hogy a Tritont még nem nyúztad meg ... egy-két hétig én sem használtam, de alig vártam hogy beépüljön és megmutassa mit tud. Szerintem nem fogsz csalódni :)

Előzmény: arvaiz69 (97369)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97413

Nulla kézügyességgel hogyan tudnék deszkára rajzolni 2-3 kilós körüli hal formát? Ajándéknak készítenék egy pucoló deszkát ezért a hal forma.

 

Ok. ha kisebb kéne kinyomtatok egy halat aztán körberajzolom, kivágom, de ez nagyobb...

Kamelot Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97412

Aki komolyan gondolja ezt a barkácsolást és spórolni szeretne annak a negyed és fél colos patron alapszükséglet.

Előzmény: archivalo (97407)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97411

"...de a régiek esetében volt egy olyan "vibrálás.."

 

Én egyelőre nem veszem észre ezeken hogy vibrálnak, mondjuk sokat még nem nyúztam a szememet alattuk, de szép "fehér" fényt adnak. Ebben pl. nem láttam olyan "gyújtópatront" vagy mit ami a régiekben van hanem középen van vmi trafóféle (majd lefényképezem). Igazság szerint én ledvilágításról álmodoztam de aztán fater beállított ezekkel a fénycsövekkel .. egyelőre már ez is több mint ami itt volt 26 éven át :)

 

"... érdemes a műhely minden falára legalább egy-egy konnektort, vagy elosztós konnektort felrakni ..."

 

Kb. pont ugyanúgy gondoltam, ahogy leírtad! Ilyesmire gondoltál?  Ezért raktam egy-egy dupla konnektort minden falra. Mondjuk tuti nem úszom meg a kisebb hosszabbítót, főleg az asztalnál legyen akárhol is. 1.2m széles, még a 185cm-mel is alig érem a falat a munkaoldalról .. dehát én akartam ilyen nagy asztalt, jól van ez így.

 

"Érdemes minden konnektor-körbe betenni egy lámpát és fordítva: nem üzemszerű használathoz, hanem ha valami lecsapja  biztosítékot, akkor még mindig legyen egy vészvilágítási lehetőség."

 

Igen, nos úgy van hogy az egész pincébe lejövő kör kapott egy 16A-es biztosítékot. Ebbe, ahol lejön a kazánházba az áramkör, egy bazi nagy főkapcsoló van közbeiktatva, hogy szükség esetén az egész pincét áramtalanítani lehessen, KIVÉVE egy 3-as elosztót meg a kazánház világítását. Nos én a műhely neonjait ebbe a hármas elosztóba kötöttem be, a konnektorok és a többi világítás áramtalanításával így megmarad a műhely világítása. De ez ugye arra érvényes, amikor én áramtalanítok.

 

Bocsánat de nem teljesen világos, hogy legyen világos ha a biztit lecsapom. Ha be is kötök egy lámpát a konnektorhoz, a bizti lecsapásakor úgyis viszlát ez egész pincében az áramnak... vagy nagyon félre(nem)értem amit írsz :)

Előzmény: archivalo (97360)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97410

Köszi, ez is nagyon ötletes. Most, hogy már tudom, hogy minek és merre kell mozdulni, így már biztosan sikerül. Valszeg tovább bontom a gépet, mert az orsókotyogás is nagyon bosszant. Egy futamban nem is nagyon tudok vele 10-es likat fúrni, mert berezonál és szögletes lyukat fúr. Ha lenne mód valami tisztességes bronzpersellyel megoldani, akkor inkább ezt tenném. Ha nem, akkor jön Laci módszere, a flexszel sliccelős, csavarszorítós.

Előzmény: drRamaty (97405)
feketefelh Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97409

Na, én az ilyen kis remekművekért vagyok oda, ilyesmiket szeretnék majd csinálni valamikor :-)

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97408

Leginkább ott van a gond, ha valaki ráadja az ilyenre a marószárra méretezett fordulatot. Mennyi is a fűrészlap eredeti kerületi sebessége? 80m/s? Ha a marónak is ennyi, amire a gép méretezve van, akkor valami üveghangon kéne forognia a fűrészlapnak, szóval alaposan le kell redukálni a marógép fordulatszámát, hogy a fűrészlappal és a userrel együtt tudjon dolgozni. De így meg nem sok ereje lesz.

Előzmény: Paco155 (97402)
archivalo Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97407

Szia!

 

Teljesen jók ezek a marók, azonban az a baj velük, hogy rendre hüvelykes méretezésűek - azaz nem 12es, hanem 12,7 mm, vagy nem 6, hanem 6,35 a szár átmérő.

És ezzel már a szokásos európai tokmányokba nem tudod befogni.

Előzmény: Kamelot (97404)
archivalo Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97406

Köszi, erről lemaradtam...

Ezek szerint rossz volt a feltételezésem: ez nem flexbe való lap, hanem valami extra fűrészbe: külső átmérő 100, belső 30...

Ilyet még nem is láttam...

Előzmény: Paco155 (97403)
drRamaty Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97405

Vagy 3 éve én ugyan ezt kérdeztem, ugyanitt, de nem tudta senki a tutit. Az asztali Einhell fúrómon adta meg magárt a tokmány.

Csak így tudtam leszedni. A 12-es csavarra rátekertem anyát, alul az anyára feküdt, felül rátettem egy másikat, határozott ütés egy nagyobb kalapáccsal. Le is ugrott azonnal, A hatlapfejű anyának pont jó az a szöge. Attól függően válassz anyát, hogy mekkora a rés a tokmánynál.

  

Előzmény: Rahed Lee (97384)
Kamelot Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97404

Nem tudom minőségre pontosságra milyen lehet de nagyon olcsó.

Elég jól bővült a maró választék.

Paco155 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97403

Itt a hozzászólása amiben a fűrészlap van, feljebb meg a beszélgetés :

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=129473578&t=9104263

 

 

Előzmény: Paco155 (97402)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97402

Igen ez egy kicsi körfűrészlap.  Anno volt egy hosszabb thread ez ügyben, sokan sikoltoztunk, hogy ne akarjon fűrészlapot a hasába, én akkor álltam le amióta a lap teljesen körbe van deszkázva és előtte meg mögötte is van valami amin nem fér át. Szerintem még mindig necces egy kicsit és fennáll a nyolcas marószár törésének lehetősége, de legalább már nem közvetlen az életveszély.

Előzmény: archivalo (97400)
Paco155 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97401

Én azt hittem tankot akarsz rajta szerelni. Mert talán azt is bírná. :)  Amúgy szép az a régi ropántgyalud.

Előzmény: krotosz (97399)
archivalo Creative Commons License 2015.08.13 0 0 97400

Szia Zoli!

 

Ez a "marótárcsa" egy flexbe való "körfűrészlap", vagy micsoda?

Ha nem az, akkor ilyenre hol lehet szert tenni - illetve miként fogattad fel a tengelyére úgy, hogy nem rázza szét a világot magas fordulaton?

 

Annak idején, amikor megjelentek a flexre rakható "láncfűrész-korongok" (a fene tudja, hogy hívják ezeket), akkor gondolkoztam rajta, hogy ezt nagyon jól lehetne használni tárcsamaróként - csak éppen a felfogatásának a pontossága hagyott bennem komoly kételyeket... Mondjuk a flex forog kb 10000-et, de egy felső maró ennyit, csak a legalacsonyabb fordulatokon - és az sem mindegy, hogy valami 14-es, vagy "csak" 12-es tengelyen van befogatva (a 8as maróra nem is gondoltam)...

Előzmény: arvaiz69 (97369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!