Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99104

 

Hát ugyan miért ne lenne már rezisztív (sima ohmos) a LED terhelés?

Hol van ott abban reaktív elem (kondi, induktivitás, bármi)?

 

Természetesen a DC 12 V-os ágat kapcsolom  (persze, hogy nem a tápegység 230V-os AC betápját) - pláne hogy egy tápegysségről vagy 4-5 különféle helyre küldöm a stabilizált 12V DC delejt ugyanarról a központi tápegységről.

.

 

 

Előzmény: halaloszto (99102)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99103

Ésjólettésjólett! E' örö' e' bódottá!

 

Nem tudta megmondani a nénike hogy mit csináltak vele pontosan, de valamit a tekercs szigetelésével.

 

Akkor az elszívó projekt folytatódik, lehet hamarosan jön a következő lapátlerepülős videó :D SzuperMárió fejtegette egy mostani videójában a turbina és a házfal közötti távolság összefüggéseit, azt hiszem azt megfontolom a következő lapát építésekor.

Előzmény: Törölt nick (99101)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99102

Nincs ezzel semmi gond, neked háromvezetékes nyitásérzékelő kell és kész

 

Viszont a led minden csak nem rezisztív terhelés. Ha a tápegysége elé teszed, akkor még a kondi okozta bekapcs lökés is szinte biztos.

 

Vajk

Előzmény: GPS (99100)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99101

Képzeljétek, felhívott a mocidoki, hogy lehet menni a motorért.

 

- Kész is van?? (azért a meglepi, mert csak árajánlatot kértem, hogy ne szálljunk el árban, bevizsgálási díj 1000 Ft)

- Igen.

- Mennyivel tartozok majd?

- 3000 (nahálistennek, ennyiért tuti nem tekercselni kellett).

- Szuper! És mi volt a baj?

- Valaki megsértette a tekercs szigetelését, csavarral, azt hoztuk helyre. (már nem emlékszem mit mondott, de valamit rákentek? fújtak? ... passz)

 

o.O

 

Azért mielőtt elhozom, kipróbálom. Hogy foroghatott másik irányban sérült tekercs miatt ... de biztos így van.

Előzmény: Törölt nick (98868)
GPS Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99100

 

Megmondom hol van nálam a logikai bukfenc:

 

1) Egy reed-relé normál NC állapota azt jelenti, hogy akkor zárt, ha nem lát mágnest.

2) Egy ajtó normál állapota az, ha zárt - vagyis a mágnest odatolja a reed-hez.

 

Egyébként én rengeteg reed-et használtam anno (tekercsest) az egytől-egyig NO volt - vagyis mágneses tér hatására zártak, egyébként nyitva álltak.

 

Nekem hasznosabb lett volna ha úgy írják, hogy pl.: "Ajtónyításra zárja (vagy nyitja) az áramkört."

Ez tiszta beszéd lett volna, mert nem a beépített reed lelkivilága érdekel, hanem az, hogy mit művel ha kinyitom az ajtót.

 

Egyébként 300 mA-nyi, sima rezisztív terhelésre (LED-re) kellene.

.

Előzmény: halaloszto (99089)
archivalo Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99099

Köszi!

Még úton van... :-)

 

Előzmény: Paco155 (99098)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99098

Elment.

Előzmény: archivalo (99097)
archivalo Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99097

Megkeresnélek magánban, kompresszor és festés ügyében.

Kérlek, írj rám egy -két sort (az én emilem publikus).

Köszönöm.

Előzmény: Paco155 (99042)
Slam Jr. Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99096

Ismerem a módszert.

Előzmény: pajaci (99094)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99095

Borulni nem fog, előrelógó talpa van.

Előzmény: archivalo (99090)
pajaci Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99094

Gugli > kerület + cnc

Előzmény: Slam Jr. (99091)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99093

van neki nagyon előreálló lába felborulás ellen.

Előzmény: archivalo (99090)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99092

Az biztos, hogy ez nem a hagyományos típus. 

Bár apáméknak olyan van otthon aminek külön nyílik felül az ajtaja az asztallap lenyitása után és az szintén fiókos. Az alja meg csak polcos.

Előzmény: archivalo (99090)
Slam Jr. Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99091

Tud valaki ajánlani olyan helyet Budapesten vagy környékén, ahol megcsinálnak egy kisebb CNC munkát? Egy kb. 20x30-as grafikát szeretnék belemaratni egy táblába.

archivalo Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99090

Annyi a furcsaság benne, hogy a szekreternek nem szokott az ajtájában fiókos "szekrény" lenni.

Ha becsuktad, akkor egy sima, normál mélységű szekrényt láttál, ez pedig "duplamély".


Ettől még szerintem is egy komplett iroda.

A 3 zsanér, pedig szerintem nem kevés... Főként, ha van még kereke is az "ajtónak" - ami itt nem látszik, de kéne, hogy legyen, különben fel is boríthatja az egészet, ha több súly kerül bele, mint a "helyben maradó" részben van...

Előzmény: Paco155 (99083)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99089

1. a normál állapot kapcsolóknál a nem működtetett állapotot jelenti. ez alapján neked NC kellene. 

 

2. viszont a reed működési elvéből fakadóan a mágnesre zár. ezért a szoksos reed mind olyan hogy mágnesre zár

 

3. a biztonságtechnikában is csupa ilyet használnak, akkor nyit ha nyitják az ajtót.

 

olyat ami neked jó lenne én még csak háromvezetékest láttam, ami morze érintkezős

 

a reedet nem nehéz összehegeszteni nagy árammal. ésszel köss rá nagy áramú meg kondis (bekapcsolási lökés), trafós (kikapcsolási lökés) cuccot.

 

Vajk

Előzmény: GPS (99087)
archivalo Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99088

Azért nem talaáltál ilyen adatot, mert NINCS!

Alapvetően a facsavarokat sem húzásra kell méretezni, hanem nyírásra (fájdalom, de ez van...) A facsavar "húzási szilárdsága" ugyanis nem a csavar adata, hanem annak a szerkezeti anyagnak a függvénye, amibe hajtod - ráadásul ott is irányfüggő( például - röhej - de a bütüben csavar kevésbé fog, mint a szeg). Ha pedig egy korhadt részt fogsz ki, akkor ne is beszéljünk szilárdságról...

Tehát, ha igazán jót és biztosat akarsz, akkor átmenő metrikus csavar, a másik oldalon fakötéses (nagyméretű) alátét és csavarbiztosításos (köznyelvi nevén - "önzáró") anya. Ha ez nem megoldható (például másik lakás a födém "túloldala"), akkor nem mehetsz biztosra, bármilyen jó is a gerendázat. Léteznek olyan dübelek, amik szoknyaszerűen szétnyílnak (például gipszkarton tipli) és ezeknek van fémházas kivitele is - én ezt tenném bele, aztán nőjön bele a fába, úgy és annyira, ahogyan tud.

Előzmény: Krisz101 (99053)
GPS Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99087

 

Kollégák, hát ha tudja valaki:

 

Belső, LED-es  bútor-világításhoz kerestem reed-relés, mágneses nyitásértzékelőt.

A legtöbb helyen (már ahol ezt feltűntetik) NC - (vagyis normál-zárt) kontaktusról értekeznek.

 

Ez rendben is lenne - csak nekem az nem világos, hogy náluk mit jelent vajon a normál-zárt?

 

1) Azt, amikor az ajtó zárva van (vagyis a mágnes a reed-relé közelében van) -

2) Avagy nyitott ajtót-e, amikor nyugalmi állapotban, vagyis mágnesközelség nélkül leledzik a relé?

 

Más szavakkal: mikor zárja az áramkört az a fránya nyitásérzékelő? Nyitott, vagy csukott ajtónál?

 

Ha valaki használt már ilyet, megköszönném a tapasztalatát.

.

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99086

A kicsikben fájlokat tartottak, a magasakban mappákat, és az egész egy vállalkozást működtetett, pont úgy mint ma egy ámítógép. :)

Előzmény: halaloszto (99084)
archivalo Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99085

Köszi az emlékeztetőt... :-)

Egyrészt 8 év alatt minden változhatott, másrészt - sajnos - nem sokat tudok ezzel kezdeni. Az, hoyg ott van a sarkon, nem jelent "kapcsolatfelvételi lehetőséget", főként, hogy megtudtuk nem szokott otthon lenni délután...

Nem tudom, te hogy tudsz elugrani a melóhelyedről, de habak én nagoyn nehezen. Ha van egy talafonszá,, vagy emil, akkor előztesen le lehet egyeztetni, de másként nagyon nehezen.

 

Ezzel együtt neked is, rferinek is ksöznöm!

PS: tegnap este már megírtam, de megdöglött a netem (illetve a routerem) és így küldés közben lefagyott...

Előzmény: Törölt nick (99038)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99084

ne a mai világból indulj ki. ha meg akarod érteni hogy mire-hogyan használták, akkor pár száz évet vissza kell olvass :-)

 

a fiókokban iratokat, leveleket, szerződéseket, számlákat tartottak. összehajtva. a magas részeken meg könyveket, füzeteket, vagy akár szóló papírokat állítva. egy ilyen szekrény egy komplett iroda. mondjuk egy kereskedő komplett üzleti nyilvántartása.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (99081)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99083

Na, most nekem kellett volna előbb olvasnom mint írnom.  :P

Előzmény: BözsiBözsi (99077)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99082

Ez egy szekreter.  Nem a mai igényekre lett kitalálva.  :P

Előzmény: Törölt nick (99072)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99081

A fiókok túl kicsik az íróasztal funkcióhoz. Csak összehajtva férnek el a papírok a fiókokban. A lábrésznél a 2 magas rekeszt mire használnád te íróasztal funkciónál? 

Előzmény: BözsiBözsi (99077)
kukucs33 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99080

Naggyon pöpec kis konyhaszekrény. Az, hogy többféle a fa, szerintem is feldobja.

Előzmény: drRamaty (99063)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99079

Szia! 

Nagyon jó lett gratulálok! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: drRamaty (99063)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99078

jah, műlegyezés. ahhoz is ilyen sokfiókos asztal kell. de azért ez nem arra készült, elhiheted. csak a kommentelőnek egyből az jutott eszébe.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (99075)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99077

Ez egy szekreter.

 

A funkciója eredetileg az, hogy előtte állva lehetett írni rajta.

 

Gyakorlatilag egy álló íróasztal.

 

Valamikor így dolgoztak az irodákban.

Előzmény: Törölt nick (99072)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99076

Látom szépen kitárgyaltátok a jobb-balkezes körfűrészeket amíg nem voltam gépközelben :)

Szóval ige, tábla-hosszvágáskor van gebaasz, és amíg a balkezesek röhögve levágják, addig én kínlódok, mert nekem a másik oldalról esne kézre a nyisszantás, és akkor látom is mit művelek.

 

Az biztos, hogy legközelebb "balkezes" kézi körfűrész cuccokat fogok venni. Ez eddig nekem fel se tűnt csak most. De a probléma tulajdonképpen a sarokcsiszolóknál is ugyanúgy fennáll :) Pontosítok. Minden olyan szerszámnál létezik a jobb-balkezes probléma ami kötött forgásiránnyal, és test mellett használatos. Még a dremel féle mikromotorok is beleesnek, nem véletlen, hogy a frankó fogtechnikai mikromotorok irányváltósak.

 

Jó ez a vezetősín-terv. Annyival kiegészíteném, hogy a vágandó cucc elejére és a végére rá kellene tenni egy fűrészgéptalp-hossznyi kiegészítő lapot, ahová ráteszed a fűrész, felpörgeted, és onnan vezeted rá az anyagra, majd ugyanúgy egyenesen tovább. Bútorlap helyett L alakú aluminiumsín ("aluszögvas") is megtenné, vagy a polikarbonát tető összekötő lapos idomszelvénye, ami pont csavarfelfogatáshoz született.

Előzmény: Törölt nick (99028)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.14 0 0 99075

http://kregjig.ning.com/photo/desk-open-angle?context=album&albumId=2900167%3AAlbum%3A289164

 

6 hónapon át minden este + hétvégén melózott rajta az ürge. Előtte 1.5 évig érlelődött a terv. Nem sámli ... a posztja szerint lehet neki írni a tervekért, elküldi.

Műhelybe én is barokkos túlzásnak tartanám. Inkább varróasztal, vagy "műszerész"-asztal, vagy ... nemtom. De mindegyiknek túl díszes-míves.

 

A neten még "fly tying desk"-ként emlegetik. Az meg mi? Műlegyezés? :-) Rengeteg hasonló szekrény - illetve pont ez is - előjön erre a képkeresésre.

Előzmény: Törölt nick (99072)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!