Keresés

Részletes keresés

feketefelh Creative Commons License 2015.09.11 0 0 99000
Előzmény: Törölt nick (98995)
kukucs33 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98999

A Mo.-ra szállításra és postaktg-re előzetesen rákérdeztem, mire visszaírtak, hogy persze, szállítanak Mo.-ra is és van is raktáron a cucc. Rendeljem meg és kalkulálnak fuvardíjat ami valószínűleg kevesebb lesz, mint ami a honlapon van, mert ez csak egy pici pakk lesz.

Postán adták fel ajánlott levélként, úgy btto 6,- EUR volt a postaktg. Pénteken rendeltem, hétfőn utaltam, szerdán hozta a postás.

Előzmény: halaloszto (98996)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98998

még kérdés: le tudnád fotózni a tiednek a patronját? mert a kép alapján tök más rendszerű mint az enyém

Előzmény: kukucs33 (98994)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98997

de ez az 1400W változat

Előzmény: Törölt nick (98995)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98996

smennyi volt a posta? vagy te SK vagy?

Előzmény: kukucs33 (98994)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98995

Jéé, akció nélkül is lehet 83 ropi a Triton maró:

 

http://shop.toolsko.cz/en/02-router-mof001-1400w/17-triton-mof001-dual-mode-precision-plunge-router-1400w-5024763043147.html

 

Téynleg nem rossz árak. Mondjuk a szállítás nem tudom hogyé van.

Előzmény: kukucs33 (98994)
kukucs33 Creative Commons License 2015.09.11 0 1 98994

A Skil-nél konkrétan megemlítik, hogy jobb- és balkezesek számára is alkalmas. :-)

Ez a fícsör praktikusan annyiban merül ki, hogy a bekapcsoló gomb biztonsági retesze (melyet a fogantyú kialakítása végett hüvelykujjal lehet/kell betolni), mindkét irányból működtethető.

Ha a motor elakad a vezetőben, akkor lehet csökkenteni a merülés mélységét. Sok esetben az is elég. Ha mégsem, akkor az esetek döntő többségében fel lehet tenni a másik oldalra is a vezetőt. Ha az sem megy, akkor másféle vezetőt kell használni. Olyan nincs, hogy ne fűrészeljek el valamit, amit darabokban akarok látni... :-)))

 

 

Más:

 

Megérdemlik, hogy szó essen róluk: http://shop.toolsko.cz/en/457-products

Triton felsőmaróhoz rendeltem tőlük 1/2"-os patront a minap. Nagyon korrekt módon intézték és amennyire látom az áraik sem elszálltak, valamint elég sok érdekes dolog van náluk a boltban.

 

Előzmény: Törölt nick (98977)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98993

de ez hosszában elvágott anyagra vonatkozik. és a vége annak is berepedezik, de leszarják, az utolsó 5-10 centi megy kálóba és kész.

 

Hogy viszont karikákat akar kiszárítani.

 

Vajk

Előzmény: pintjano (98992)
pintjano Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98992

Régi tökéletes száritási eljárás: felfűrészelve s padládon cserép alatt szénával takarva s annyi év ahány centi vastag... Vannak sok-sok  éves anyagaim igy , s nem repedt tovább.

üdv PJ

Előzmény: Törölt nick (98991)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98991

Ez a keresőmotor egy kalap ... na mindegy, sehol nem találom azt amikor már én is olvasgattam a fórumot.

 

De egy ellenvéleményre máris rátaláltam a bütüs lezárásról (hogy egyszerűbbé tegyem a döntést :-):

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122268035&t=9104263

 

 

Ő pedig tuti a szakmában dolgozik, a többiek régebb óta ismerik innen, szerintem a véleménye mérvadó szárítás témakörben (és úgy általában az asztalos szakmában):

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=122264114&t=9104263

 

Na a közelében megtaláltam egy kérdést a bütüs szárításról, és a választ is szintén gdzsozytól. Szóval befesteni nem, de vmi hullámos lemezt ütnek  a bütüre.

 

Najó, Hogi Vagi, nem keresgélek többet, turkálj te is kicsit :-)

Előzmény: Törölt nick (98987)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98990

én is gyakran érzem így. de nem csak attól függ  hogy a leeső vagy a maradó mellett állsz? tábla vágáskor általában a leeső mellett.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (98977)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98989

a karika sugarasan be fog repedni a száradás közben. ha ez ok, akkor készen vagyunk. ha nem, akkor is kívül vagy a szokásoson, de vannak módszerek. acél pánttal körbefogni nagyon erősen, lassan szárítani, előtte megfőzni pl.

 

a kéreg azért gond, mert abban és az alatt laknak a bogarak. az eddigi agyalás arról szólt hogy azokat hogyan lehet kinyuvasztani. ha a kérget kidobod, akkor ezzel nem kell törődni.

 

Vajk

Előzmény: Hogi Vagi (98976)
torony78 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98988

"Uraim,

Csak nekem tűnik fel, hogy minden kézi körfűrész ugyanúgy tképpen balkezeseknek készül mint a normál mérőszalag? Ha a tárcsa másik oldalán lenne a motor, akkor a jobbkezesek is meg tudnák fogni, mellé tudnának állni és a leeső darab a talp vékonyabbik részére esne. Nekem legalábbis így lenne sokszor a kézreálló, vagy így lehetne jobban odaférni. "

 

+1

 

Ugyanaz, csak más szemszögből, amit mondasz: a talp szélesebbik része jobb és stabilabb, ha a munkadarab nagyobb, nem leeső részén fut végig.

Viszont nem mindegyik ilyen kialakítású.

 

Nekem még az szokott néha gondot okozni, ha mélyet vágok, hogy az alacsonyan ülő motor elakad a vezetőként használt lécbe, vagy az azt fixáló szorítóban. Szóval a vezetés és a motor egymással átellenes oldalra kívánkozik (és nem baj ha a vezető nem a leeső darabon van :) )

Előzmény: Törölt nick (98977)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98987

Szerintem a több éves szárítást nem úszod meg.

 

Egyszer (többször is gondolom csak én nemrég óta vagyok a fórum aktív lakója) volt arról szó, hogy a frissen kivágott és felszeletelt rönköket hogyan kell lekezelni, hogy a deszkák/pallók a száradás folyamán ne repedjenek el hosszába és így talán a vetemedés is csökkenthető. Szóval a felszeletelt deszkákat a bütünél kell bekenni valamivel (pl olajfesték) ami megakadályozza a hosszanti repedezést. Majd kijavítanak ha nem így van, de most nem találom az akkori párbeszédet. A lényeg hogy lezárd a bütüs részt a száradás folyamán.

 

Namost - ahogy írtad pl itt - ha úgy akarod felhasználni a rönköket, hogy a bütü rész is látszódjon, akkor az olajfestékes kezelés nyilván nem játszik. De gondolom lakkal akkor is lehet kezelni. Majdnem mindegy milyen a lakk, gondolom az a lényeg hogy légmenetsen elzárd a bütüs részt. De hogy pl. csak a bütüt kell-e így lekezelni, illetve jót teszel-e azzal, ha az egész, frissen vágott és így még nedves rönköt bezárod légmentesen lakkrétegbe - nos ezt nem tudom jó lesz-e. Én csak sejtem hogy nem, mert akkor "berohadhat" a fa.

 

Tavaly év végén havertól kértem frissen kivágott és 20-30 centire felvágott, nem túl vastag bükkfa rönköket (ő tüzifának kapta), hogy jó lesz az valamire. Egy darabot még akkor, "zölden" megesztergáltam, szinte "fröcsögött" a víztől a forgács, plusz sima kézzel is lehetett érezni hogy rendesen vizes a fa esztergált felülete. Nos még mindig megvan egy pár darab, egy év alatt szépen, apró repedezések keletkeztek sugár- és hosszanti irányban is.

 

"A száritás megint egy olyan kérdés, hogy honnan tudom? Ha beleszúrok egy tüt, és nem jön belöle viz, akkor jó, vagy milyen jeleket keressek? "

 

Majdnem :-) Egy ilyen sokat segít a nedvességtartalom megállapításában:

 

http://www.szerszamoutlet.hu/index.php?_stanley_nedvessegmero_077030&kat=391&id=12421

 

Ha jól tudom, az asztalos melóra kész fa nedvességtartalma 8-12 (15?) százalék között mozog.

Előzmény: Hogi Vagi (98976)
pajaci Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98986

pajaci Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98985

Ők már csak be merik tenni az eredeti képet.

 

http://uk.ryobitools.eu/power-tools-en/sawing-en/rwsl1801-en/rwsl1801m-en/

Előzmény: rferi (98983)
pajaci Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98984

Megforgatták, és visszaszerkesztették a feliratokat hogy jól álljanak? Van ilyen fűrész, direkt táblaszabáshoz ajánlják.

Előzmény: rferi (98983)
rferi Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98983

Jajnemár!

Most tényleg beszoptad ezt?

A képet jobb-bal irányban megforgatták, mert valszeg lopták őket, nem ők fényképezték, és nem akarták, hogy megtalálja a guglival a jogos tulaj!

Ezt nézd meg:

http://www.kis-vakond.hu/g%C3%A9p-katal%C3%B3gus/f%C5%B1r%C3%A9szg%C3%A9pek/k%C3%A9zi-k%C3%B6rf%C5%B1r%C3%A9szg%C3%A9p

 

Itt nem találsz egy forgatott képet sem

Előzmény: pajaci (98982)
pajaci Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98982
Előzmény: Törölt nick (98977)
MN 3100 Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98981

Szervusz!

 

Egykor - nem most volt - módomban

volt fémmegmunkáló gépeket rendelni.

Ez még a szoci-ban volt, egy helyi

viszonylatban nagy cégnél.

Egyeztetés után, vettünk csúcsesztergát,

marógépet, stb.

 

A marógép román gyártmányú volt,

eléggé komplett felszereléssel. Még

kicsi daru is volt rajta, a munkadarabok

megemelésére. Jól bevált, a kollégák

szerették.

 

Jelenleg valahol "privatizálva" dolgozik

valahol.

 

Péter

Előzmény: GPS (98940)
rferi Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98980

????

A gepet jobbkezzel kell fognod, es a jobb oldaladon kell tolnod, hogy ne vagja a hasadba a forgacsot.

hol itt a bal kez?

Előzmény: Törölt nick (98977)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98979

Azért nem irányváltós mert pl. egyszerűen letekeredne a felfogatóanyája a körfűrészlapnak.

 

De én nem értem, hogy neked mi a balkezes ebben.

 

Előzmény: Törölt nick (98977)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98978

Mindig minden attól függ, hogy mire akarják felhasználni. A bödönhajónak valót pl. kivágták, majd ügyes emberkék kivájták.

Előzmény: Hogi Vagi (98976)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98977

Uraim,

Csak nekem tűnik fel, hogy minden kézi körfűrész ugyanúgy tképpen balkezeseknek készül mint a normál mérőszalag? Ha a tárcsa másik oldalán lenne a motor, akkor a jobbkezesek is meg tudnák fogni, mellé tudnának állni és a leeső darab a talp vékonyabbik részére esne. Nekem legalábbis így lenne sokszor a kézreálló, vagy így lehetne jobban odaférni.

 

Miért nincs olyan kézi körfűrész ami irányváltós, és így jobbkézzel-balkézzel is lehetne használni, mikor hogy adódik. Az irányváltáskor természetesen a lapot is meg kell fordítani, szóval ne úgy képzeljék el mint a fúrógépet. A fogantyú kialakítása bagatell dolog, simán kivitelezhető.

 

De ilyet még csak mutatóba se láttam, az ár most mellékes.

Hogi Vagi Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98976

Vagyis a száritás és egyéb kezelés az csak a kéreg miatt érdekes? Ha leszedem a kérgét, akkor tárgytalan, és megúsztam egy több éves száritási vagy bonyolult kezelési eljárást?

 

Laikusként úgy gondoltam, az a probléma, hogy én a rönköt keresztben darabolom, mert, ugye, akkor szép, ha az évgyürük látszanak, mig a fürésztelepeken hosszában vágják fel.

Előzmény: halaloszto (98975)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98975

a rönkvágás nem asztalos téma. az asztalosok azzal kezdik hogy vagy szélezettet vesznek, vagy ha nem akkor is leszélezik és kidobják a kérget.

 

Vajk

Előzmény: Hogi Vagi (98973)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98974

ööö, izé, leánykérésre mennyi esély van?

 

Előzmény: archivalo (98716)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98973

Bocsánat, azt hittem, rönkök feldolgozása az alap, tudtommal azokat fürészelik fel telepeken és árulják gerendától kezdve deszkákon meg egyebeken át fürésztelepeken.

 

Helyretennétek akkor, hogy milyen irányba kell kutakodnom anyagismeret és technológia terén?

Előzmény: Kamelot (98720)
Hogi Vagi Creative Commons License 2015.09.11 0 0 98972

Köszönöm, amint megértem az angol tartalmat, majd válaszolok.

 

Igazából azt akartam ellenörizni, hogy a nekem még a múlt évezredben tanitott pácolás (olajozás) utáni lakkozás müködik-e, vagy más kell.

 

A száritás megint egy olyan kérdés, hogy honnan tudom? Ha beleszúrok egy tüt, és nem jön belöle viz, akkor jó, vagy milyen jeleket keressek? Ha szürke vagy fakó, akkor gombás, vagy túl száraz, és már kezd repedezni?

 

Régi anyagismereti könyveket kellene elövennem, de többségét már bezúzták, a jókat pedig könyvtárakból mind ellopták, pedig anno a Pattantyús féle müvekhez a mai napig nem találtam hasonlót se, de az sajnos nem faanyagokról szól.

 

Amiket találtam, szakdolgozatok, vagy föiskolai/egyetemi oktatási anyagok, inkább csak adott idöszak adott eljárásaira utalt, persze pont a lényeg nincs leirva, mert azt mindenki látta az adott cégeknél. Amik már nem vannak. Hallani én is hallottam, hogy azért voltak jók az olasz faanyagok, mert valamikor volt eszük hatalmas tárolókat épiteni és több éves száritási fázisú faanyagokat meg tudtak finanszirozni. (Nevettem is néhány éve a fatüzeléses német megoldási javaslatokon, hogy EU-s pénzböl alternativ energia, csak éppen az erdöböl begyüjtött faanyagot akkora kapacitású elektromos égetöben száritják, amihez erömü közelébe kellett telepiteni az üzemeket, többe kerül a leves, mint a hús, de, ugye, EU finanszirozza, valakik jól megélnek belöle.)

 

Szóval, köszönöm, úgy módositom a kérdésemet, hogy fa anyagismereti könyvet miket ajánlotok - magyarul, ha lehet.

Előzmény: Törölt nick (98721)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.10 0 0 98971

Ha valakit érdekel a munka akkor nálam vannak az elérhetőségek.

Előzmény: Törölt nick (98970)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!