Keresés

Részletes keresés

archivalo Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99480

Szia!

 

Melyik kompresszor, melyik kimenetén?

Nem csesztetni akarlak, csak nem tudom, melyikről/miről beszélsz.


Láma vagyok a légtechnikához, ezért gyűjtöm az infót...

Előzmény: Paco155 (99462)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99479

No leragasztottam a likakat -> hááát, jó esetben további 1-2 dB-t nyertem, de ez lehet már a hibahatár is, 69-70dB között ugrált a SoundMeter.

 

Azt hiszem az új tervezésű, vékonyabb, más ívben és "hátrébb" hajló lapát lesz a megoldás (remélem). Egyébként már nem is a hangerő a zavaró. Ősök mondták, hogy egyáltalán nem vészes fentről hallgatva. Inkább ezt a búgó alaphangot szeretném megszüntetni.

Előzmény: Törölt nick (99473)
archivalo Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99478

Nyugodtan hirdesd meg - legalább megtudom, mennyilrt tud elmenni... :-)

Ebből biztosan nem lesz harag.

Előzmény: 409 (99463)
feketefelh Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99477

Ez fasza, én is valami hasonlóban gondolkodom a leendő műhelybe, csak nálam maga a fal lesz OSB.

 

PTS10 : a tegnapi elgondolás sem tűnik életképesnek :-D így visszatérek az előzőhöz. Ahhoz vettem itt az egyik kollégától 2db aluprofilt : egyik lesz a sín, a másik a vezető. Mondjuk ma épp rendrakás van, mert már nem lehetett elférni a fahulladékoktól. Hirtelen akkora hely lett, hogy zavarba is jöttem szinte :-) Azért megpróbálok időt szakítani a vezetőre.

Előzmény: Törölt nick (99476)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 1 99476

Egyébként korábban írtad, hogy alkotás helyett gépészkedünk ... pontosan  ezen aggódva (hogy lehet, hogy nem lesz ebből az elszívóból semmi), a múlt hét végén/hét elején elkezdtem egy szerszámos falat is összerakni. Igaz, ráülni erre vagy enni róla erről sem lehet :-) De legalább ez tuti "működik" (majd, ha teljesen kész lesz):

 

 

Nekem videókon keresztül bejött ez a "french style storage system", többek között Ramsey papa videójából lesve az ötletet.

Előzmény: feketefelh (99443)
pali923 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99475

Nem tudom, mennyit jelenthetnek azok a csvaros lyukak, de én is igyekeztem minden sarkot, kiszögellést lekerekíteni vagy legalábbis letörni azokon a helyeken, ahol a levegő áramlik. Ártani biztosan nem árt. Én első körben egyszerűen leragasztanám azokat a lyukakat valami celluxszal, vagy hasonlóval, abból már lehet hallani valamit talán.

Bár most, hogy belegondolok, az én motorrögzítő csavarjaim meg kiállnak a síkból, de a propeller alatt vannak, eszembe sem jutott, hogy ott is zavarhatnak. Nem is láttam őket, mióta összeraktam. :) 

Előzmény: Törölt nick (99473)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99474

Én PTS 10 tulajként kifejezetten érdeklődve várom az eredményt :-)

Hajrá! Aztán képeket, tapasztalatokat kérünk.

/ velipe fórumtárs kedvéért pedig légyszíves AutoCAD formában is töltsd fel a terveket, 8 oldalas PDF leírással megspékelve. *gonoszpacmanOFF* /

Előzmény: feketefelh (99443)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99473

Mennyire volt zajos? Sajna akkor nem mértem meg :( Bár annyi ideif működött hogy lehet a Sound Meter nem is tudta volna lereagálni :D

 

De jó eséllyel túlélte (tovább élt) volna ha kap fedlapot is.

 

Előszedtem az eredeti videót, ott megélt egy elő-bekapcsolást is, de azt is csak 1-2 mp-re. Őszintén? Pont azért kapcsoltam le gyorsan mert elsőre k. hangosnak tűnt, azt hittem már akkor is elhagyott valamit magából. Kivágtam csak a bekapcsolós részt:

 

https://www.youtube.com/watch?v=0BZZeN1B1NI

 

Ilyen fedetlen állapotban nagyon hangos .... nem, k. hangos a mostani falapátos is . Úgy már tűréshatáron éppen belül van, hogy rajta van minden, nyilván még visszafog majd a hangján egy porszűrő-zsák, kb úgy mint 409-nek.

 

Jelenleg megcsináltam még a belső élek lekerekítését, és 2 rétegben lelakkoztam, a második réteget tegnap este raktam rá, úgyhogy mindjárt összerakom, talán további 1-2 decibelt ezzel is nyerek majd. Illetve még azon morfondírozok, érdemes-e betömni ezeket a motorrögzítő likakat, amik ugye érthető okból egyik oldalról az elszívóházon belül vannak.

 

 

Ilyenből nekem van nyolc. E fölött pörög ugye a lapátkerék, a légrés kb. 3 mm. Lehet hogy ez a 8 "lik" sem a csendességet erősíti amikor elsüvít felette a levegő, biztos generál felesleges zajt, akár olyan elven ahogy egy félig megtöltött sörösüveg szája felett elfújsz. Vagy ez baromság? Lehet kap annyi esélyt ez az elmélet, hogy betömöm a likakat szilikonnal, szépen síkban a ház aljával. Aztán ha jobb lett, úgy marad, Ha nem, kikaparom a szilikont.

 

És még a kúpos légterelőt kell kiesztergálni, de ahhoz lelkierő kell (szegény faeszterga most épp sarokban áll). És akkor kb ennyi, többet nem tudok már ezzel a lapáttal tenni a zajcsökkentésért. Illetve a Repítő által linkelt másik hangszigetelt dobozba zárás lehet még megoldás, de nem szívesen zárnám dobozba ezt az aszinkron mocit.

Előzmény: pali923 (99444)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99472

Tényleg ... most hogy mondod, lehetett rajta harmonikázni :-) Csak mondom nekem olyasmi tapintása volt a műanyagnak, hogy az nem lesz tartós ... de akkor ezek szerint nemcsak az, hanem praktikus is. Ez hogy össze lehet csukni tényleg praktikus fícsör, főleg kisebb műhelyekben.

 

Maga az elszívó gondolom jó, Árvai Zoli korábban már megdícsérte. Mint ahogy az Einhellt is Repítő. Isten ments hogy fikázzam őket csak azért meg összetákoltam egyet, csak a cső volt kicsit bizonytalan nekem.

Előzmény: Rahed Lee (99442)
Mol gabi Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99471
409 Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99470

Az olajra a szárnylapátos motornak van szüksége. 

Előzmény: Törölt nick (99468)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99469

Ha windóz intézőből néznéd, nem abból a burzsuj masinából, akkor látnád, hogy exifes megmahinálás nélkül hogy is áll valójában a kép. Mi csak egy jobbgombot nyomunk majd forgatás jobbra-balra, és kész, úgymarad. (a szvásos win10-en is, ha sikerülne már feltenni... most kapott egy bios upgrade-t aminek köszönhetően bele tudok tenni 5Ghz-es wifit-is - ennyi aszna már volt a mai - tegnapi bűvőlésnek.)

Előzmény: Egy griff (99467)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.20 0 0 99468

Én mindig elgondolkodom amikor szóba kerül ez az olajzás téma, hogy minek? 

kb 14 éve használom a levegős excenter csiszolómat, de még egyszer sem olajoztam meg. Minek is olajoznám, hiszen egy porvédős zárt csapágy van csak benne, abba az olaj sem nagyon jut bele. Más súrlódó alkatrésze nincs a ravaszon kívül. Még a levegős derékszögű dotkómat sem olajozom, abban is zárt csapágyak vannak és a kúpos fogaskerekek is zárt zsírral töltött házban futnak benne. Akkor minek olajozzam? A dotkó 22.000-et pörög terheletlenül, ez az egyik legtöbbet használt szerszámom, jelentem semmi baja a csapágyainak és a fogaskerekeinek, nem lett zajosabb sem, nem kotyog jobban mint új korában. A nyáron kellett szétszednem a dotkót mert belekerült a levegő csatlakozóján véletlenül egy faforgács darab és az lefogta a légáramlást. Akkor alaposan átnéztem a belsejét, semmi baja. 

A kompresszoromon dupla csöves leválasztó van, az egyik az olajzó lenne, de még soha nem töltöttem bele olajat. 

 

 

Előzmény: pajaci (99451)
Egy griff Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99467

Köszönöm a tippet, vettem is ilyenakasztót. Több méretben is kapható, alig találtam meg a megfelelőt. De a lényeg: kész lett: itt egy pár kép róla.  A hátlap sajna marad osb, de a másodikon már lecseréltem. Ez itt most a saját kulcstartó, a másik az öcsémnek készül, aki még nem tud róla, az övé jobb lesz! :-)

Nos a képek után térjünk a technikára! :-)

Van e valaki köztetek, aki iPhonnal fényképez és MacBook-al tölti fel a képeket ide a fórumra? Azért kérdezem, mert nekem a gépen az utolsó kettő kép is álló, illetve amit előzőleg ide feltöltöttem képeket az is normál nézetben van a gépemen. Azonban ide feltöltve már el van forgatva. Valamelyik fórumtárs szólt is nekem, hogy ha lehet forgassam el a képeket, de az én gépemen jól állnak a képek, csak akkor megy el az irány ha ide feltöltöm. Szóval hogy is van ez?

 

Előzmény: arvaiz69 (99170)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99466

Bringakülső?

Előzmény: MN 3100 (99465)
MN 3100 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99465

Szervusz!

 

A gumiabroncs belsőt nem javasolnám.

Ahova ilyenből tettem alátétet,

gumi karikát, ott 3 év alatt elporladt,

elszakadt.

 

Lásd villanykapcsoló/dugalj rögzítőköröm

visszahúzó gumikarika. Pedig ott aztán

még a napot - mint az egyik legfőbb

gumi gyilkost - sem látja. (Ennél már csak

a befőző gumikarika a rosszabb.)  :))

 

Péter

Előzmény: kozso1 (99457)
drRamaty Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99464

Én ilyet vettem, 120-as facsavarral rögzítettem, igaz fához.

 

http://www.gotz.hu/csavarok-tiplik-szogek/anyak-alatetek/epdm-gumis-alatetek/

 

 

Előzmény: kozso1 (99457)
409 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99463

"Miért?"

 

 Mert úgy döntöttem, hogy megválok én is az enyémtől, de amíg a tiéd nem rendeződik, nem akarom közzé tenni.  (nehogy félreértés legyen belőle)

Előzmény: archivalo (99445)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99462

Nem.  Az ott a kompresszor kimenetén olajpára ÉS víz lecsapató. :)   Az olajpára jön az olajból a vízpára meg a felmelegített sürített levegő lehűlésekor a kondenzvíz. A festékek egyiket sem szeretik.

 

Előzmény: archivalo (99452)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99461

Nem a saját súlyát kell megtartani függeszkedve. Hanem a saját súlyát függeszkedve úgy hogy a lapot 15-20 fokban eltérve a vízszintestől döntve tartsa - csuklóból! - hogy azon felhajtóerő keletkezzen és siklószárnyként viselkedjen.

 

 

Konkrétan azt képzeld el hogy felkapaszkodsz a korlátra, majd csuklóból hátrafeszíted a tested úgy, hogy az ne lefelé lógjon, hanem 15 fokban hátrafelé......

Előzmény: archivalo (99447)
Kroy Prince Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99460

Én WC-ütköző gumival oldottam meg. Több, mint tíz éve és semmi baja.

Előzmény: kozso1 (99457)
recefyce Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99459

Detto...

Nálam olyan is volt, hogy előbb megérkezett a lecsesző mail, hogy nem válaszoltam, majd rá 2, vagy 3 napra az eredeti levél.

Nagy vakítás, hogy nem adják ki harmadik félnek az adatokat, hiszen nyilván ebből élnek...

Mondjuk ez egy dolog, de még a rendszerük is szar.

Előzmény: zodes (99389)
pajaci Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99458

Minek az alá gumi? Amúgy autó kerék belső, lábtörlő stb.

Előzmény: kozso1 (99457)
kozso1 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99457

Sziasztok.

Nem kifejezetten ide tartozik, de tudom sokan bibelődtetek ilyennel.

 

Melléképület tetőt készítek. Minél olcsóbban szeretném megúszni.

Hullámpalára milyen gumit illetve lemezt érdemes venni amiből alátétet tudok csinálni és el is áll egy jóideig?

Mivel T vas van a vázon, ahhoz fogom csavarozni hajtott végü menetes szárral.

pali923 Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99456

Ez ennél bonyolultabb. Egy deszka vagy akár egy nagyobb fatábla, amit két kézzel át lehet érni nem ad akkora felületet, hogy ejtőernyőként lehessen használni. A legenda szerint is vitorlázásról volt szó. Ahhoz meg azt a táblát valamennyire irányítani is kellett volna, ez két kézzel simán egy fába kapaszkodva nem olyan könnyű. Szerintem.

Előzmény: archivalo (99447)
Schnitt Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99455
Nem így van. A víz a beszívott levegő páratartalmából a sűrítéskori felmelegedés, és a. kiáramláskori hűlés. miatt csapódik le, ez mindkét kompresszortípusnál létező jelenség. A levegős szerszámok roszdásodnak tőle, a festékpisztolyok köpködnek, gumiabroncsba sem jó belefújni, ezt le kell választani, és kész.
Az olajkenésű kompresszor ezenkívül némi olajat is kever a sűrített levegőbe, de a vízleválasztó (folyadékleválasztó) ezt is kicsapja a levegőből.
Ha sok levegős szerszámot. használsz, érdemes 2 kimenő csatlakozót tenni a vízleválasztó után, az egyik elé beiktatni egy olajozót, a másikon meg jön a tiszta levegő.
Az olajos kimenethez külön tömlő kell, mert annak a belseje is olajos lesz, és azt pl a lakkozópisztolyba is belefújja.
Ha csak egy ilyen szerszámod van, elég a linkelt fotón lévő olajozót betekerni a szerszám nyelébe, és néha feltölteni.
A levegőáteresztése légkulcshoz biztosan elég (160 l/perc), ezt már teszteltem. Az excenteres csiszoló levegőigényét nem ismerem.
Előzmény: archivalo (99452)
pajaci Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99454

A légáteresztő képességére gondoltam.

Előzmény: archivalo (99453)
archivalo Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99453

A leírásában annyit írtak, hogy cseppentsek 4-5 csepp olajat a csatlakozóba  használat előtt. Az jócskán kevesebb, mint ami ebbe belefér. Jó, használat előtt mindig tölteni kell, de ennyi.

Előzmény: pajaci (99451)
archivalo Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99452

Köszönöm!

 

Ezek szerint a "száraz" olaj nélküli kompresszorhoz nem is kell "vízleválasztó", mert csak az olajban lévő vizet kell kicsapatni?

Előzmény: Schnitt (99450)
pajaci Creative Commons License 2015.09.19 0 0 99451

Excenterhez ez nyilván kicsi lesz.

Előzmény: Schnitt (99450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!