Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99239

"és mivel nádas stukatúr van, ami összeroppan, ezért vmi távtartó csövet akarok a deszka és a fémtalp közé tenni, hogy meg tudjam húzni."

 

Akkor most felejtsd el az egész tervedet. Ha a rajz alapján ott lesz 2 cm "szabadon lévő" csavarrész (oldalirányba bármerre mozoghat hiszen az ellen a csöved nem fog védeni), és nem csak függesztő igénybevétel lesz hanem oldalirányú is (és lesz hiszen pont ez a problémád), azt a fület meg maximum hatos facsavarokkal akarod becsavarni amit szinte kézzel elhajlítok................ folytassam vagy magadtól is látod a gyenge pontot? :P

 

Előzmény: Krisz101 (99234)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99238

Igen, ezt a lapátot már hesszeltem korábban én is.

 

Egy a "baj" vele: hogy olyan amilyen. Azaz nem lehet vele kísérletezni. Meg így eggyel több ok hogy barkácsoljak/tanuljak/szívjak(na most ellentmondok kicsit magamnak :D )

Előzmény: pali923 (99228)
Krisz101 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99237

Szia Archivalo! igen, tanultam acélszerkezet méretezéseket, és nyirásra simán meg is csinálnám. De ahogy te is írtad engem a faanyag szempontjából érdekelne a kiszakadás. Valaminek kell lennie akár belső használatra, h 1., 2., 3.ad osztályú faanyagban mivel lehet használni, mert enélkül egy statikus nem adhatna be tervet, vmilyen "ököl" számítással mindent alá kell támasztani... csak amint látom közkézen nem forog :)


igen, értem én, h az átmenő metrikus lenne jó, de ha megnézed a 2vel ezelőtti rajzot, h milyen fúrószár kéne ahhoz, a gerenda kb 10% át elfúrnám... ezt elsőre nem akarom, már csak a behajlás miatt is (nappali plafon)

Előzmény: archivalo (99088)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99236

centRírozás :)

Repépítő majd megmondja neked a tutit turbinalapátilag.

Előzmény: Törölt nick (99232)
Krisz101 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99235

Szia Halálosztó! az előbbi posztban rajzal is részletezem, egy csavar nem jön szóba, mert a teherviselő fagerenda 70 éves és eltakart, nem tudom mibe találok bele. a gyermekhinta/gyűrű függesztők amiről Te beszéltél, ott van gyárilag 60/80 kiló teherbírás megadva, ami viccnek is rossz ide. ezen kívül hossz/vtg választék meg nincs. Vmint a több csav. a stabilizáláshoz is kell a stukatúr miatt!

 

Az eredeti célom az volt, h az össz kiszakadási teherbírás min 2-300 kg legyen, mert azzal látom biztosítottnak a "kimozgatás" elleni védelmet, plusz h érzésre masszív legyen, ne recsegjen ropogjon amikor az ember hülye pózokban függeszkedik és az arcán landolhat :D


amúgy a gyűrű függeszőt válaszfalba 12es tipli és kimozgattam!

Előzmény: halaloszto (99056)
Krisz101 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99234

Szia Pacman :) köszönöm a választ, de mit értesz 70-es csavar alatt, a hossz, vagy az átmérő? és fa vagy pozdorjacsavar...?

 

  • én első körben 4db 6x120 vagy 6x100 pozdorjára gondoltam, mint max. kezelhető méret.
  • Ezek az egyéb rétegek miatt 5-7 centire mennének bele magába a gerendába.
  • volt már olyan tapasztalatom, h a hossza miatt nem bírtam becsavarni, olyan erő kellett hozzá, h tönkretette a fejet/csavarhúzót. (elő volt fúrva)
  • igaz utána gondolkoztam, h lehet szilikonzsírt kellett vna használni?
  • Ennek alapján felmerült a hivatalos facsavar használata is, ami hatlapfejűben is van (állványcsavar?) csak annak nem olyan "harapós" a profilja, mint a pozdorja csavaré.


igen, haszonló függesztőszemet használnék, amit a 2. képen csatoltál, csak az alábbit, mert a hivatalos aranyárban van.

http://www.maritimehajosbolt.hu/termek/talpas-szem-8mm-50x40mm-ah-szemtalp09


egy csavaros rögzítés nem jön szóba, mert 70 éves a gerenda, simán foghatok repedést stb., és mivel nádas stukatúr van, ami összeroppan, ezért vmi távtartó csövet akarok a deszka és a fémtalp közé tenni, hogy meg tudjam húzni.


csatoltam egy képet, de továbbra is nagy segítség lenne, ha valakinek van táblázata fa/pozdorja csavarok teherbírásáról!

 

Előzmény: Törölt nick (99055)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99233

A lapátok be és kilépő élével mi lesz? Ez irgalmatlan vastag, le kellene vékonyra reszelned legalább ott, ha az egészet nem is fogod.

Előzmény: Törölt nick (99223)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99232

Természetesen.  A "kerékagy" és a lapát alja már megvan. A motor tengelyére rögzítve, fadarabra tekert 80-as csiszolóvászonnal. Én ugyanis nem vállatam be a Marius Hornberger féle 3000-es fordulaton való helyben esztergálást. Meg lehet így is csinálni, és így még a palást is tutira párhuzamos lesz a forgástengellyel (nyilván rendesen drékszögre vágott fadarabbal), plusz a radiális irányú centírozás is megvan. Igaz, tovább tart mint esztergakéssel, de nagyságrendekkel biztonságosabb.

 

Még jön ugye a teteje a turbinának, na ezt már ugye nehéz lesz a fenti technikával kicentírozni, de megpróbálom mm-re pontosan középre rakni ehhez azért segítségemre lesznek a lapátvégek: mindegyiktől egyenlő távolságra lesz a széle, akkor az a forgástengelyhez képest középen lesz kb.

 

És marad még majd a száradás után a súlyra való centírozás a rétegelt lemez légzárványai miatt, de ha nem lenne légzárvány benne is kellene mert a leggondosabb méricskélés és rögzítés mellett is lesz valamerre dőlés, ezt kb a Wandel féle üveggolyón való kiegyensúlyozással gondoltam megcsinálni.

 

Egytől nem félek, hogy ha marad benne némi excentritás, az kinyírná a motort/tönkrevágja a csapágyat. Tuti nem fogja. Ez ugyanis egy majd' 100 kilós parkettacsiszolónak az eleve excentrikus "rezgető" mechanikáját mozgatta, lágyindítás nélkül. Csak a tengelyre kötött ellensúly kb akkora súlyú, mint az egész lapátom súlya, plusz az excenteres pörgettyű, plusz a csiszolóvászon lapátjai, plusz maga a csiszolás közben fellépő erőhatás - szerintem ez így együtt nagyságrenddel nagyobb erőhatást fejtett ki a tengelyre, mint amit az én turbina lapátom fog. De nyilván kell a centírozás, mert - minek remegjen az elszívó, ha nem az a dolga.

Előzmény: pajaci (99225)
pajaci Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99231

Az ő videóján egészen más szögben állnak a lapátok.

Előzmény: Törölt nick (99223)
pali923 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99230

Igen. Csak akkor fele ennyi volt az ára, meg is lepődtem most...

Előzmény: pajaci (99229)
pajaci Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99229
Előzmény: pali923 (99228)
pali923 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99228

Én nem voltam ilyen bátor, és az uni-maxnál vettem ilyen propellert, fémből. Nekem jól működik, és tuti nem esik szét. Olyan 2000 körül volt az ára, annyit biztosan megért.

Előzmény: Törölt nick (99223)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99227

Rakj egy kúpot középre.

Előzmény: Törölt nick (99223)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99226

Maradnék a szivatásnál :D

 

Remélem a masina fog szívni helyettem. Azért csináltam még egy turbinának való tányérkát, mondjuk egy SzuperMáriós verziónak. Ha az se jön össze, akkor már velem van a baj és lesz egy eladó pöpec villanymotorom :) És ~45-50 ropiért veszek egy Hyundai/Einhell/akármilyen elszívót oszt csókolom...

 

Előzmény: halaloszto (99224)
pajaci Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99225

Fogod centírozni?

Előzmény: Törölt nick (99223)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99224

szívni fogsz!

Előzmény: Törölt nick (99223)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99223

A moci már tuti jó, járattam üresen, minden irányból ráküldve a fázist, szépen csendesen jár ahogy kell (de leginkább: mindig egyirányba forog :-).

 

Viszont kezdek izgulni ... Tegnap este idáig jutottam az elszívóval, pontosabban a turbinával:

 

 

Nem apróztam el a lapát vastagságot (10mm, hogy legyen jó nagy ragsztható felület), remélem nem lesz sok neki. Lerepülni csak nem fog, főleg hogy ma este kap egy "sapkát is, úgy ahogy Sétáló Matyi is csinálta.

 

Átmérőnek hagytam egy kis mozgásteret, jelenleg 33cm, de 30-ig lemehetek ha szükséges (túl nagy zaj, túl nagy terhelés). Megint csak Matyika méretezéséből indultam ki: ha a 35cm neki jó volt, ennek a mocinak el kell bírnia a 33-at. 

 

Egyelőre csak egy ideiglenes móricka motorházat csináltam neki, mert már untam az állandó satuba fogást. De ha működik a dolog tartósabban is, az egész ki lesz szépen pofozva.

 

Előzmény: Törölt nick (99103)
archivalo Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99222

Az asztallal vigyázzatok!

Nem fér bele 150 mmnél nagyobb talpátmérőjű felsőmaró!

Ezt nem írják le sehol, hiába kérdeztem rá, nem válaszoltak rá...

 

Nekem volt ilyenem (más gyártótól), de pont ezért kellett eladnom. A Mastermaxhoz vettem, annak meg (azt hiszem) 170 a talpa.

Van benne egy szoknya (kiálló perem körben), ide kell betenni a marót talpával felfelé és néhány (úgy rémlik 4) acél füllel kell felszorítani. Ha a talp ennél nagyobb, nem fér ide be...

Előzmény: jcsapo (99218)
pajaci Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99221

Annyit írtam be hogy "vízbázisú poliuretán lazúr", ebből  második találatnak hozta ezt a gugli.

Előzmény: Akbeta Akbeta (99217)
Egy griff Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99220

A költségeket említetted, én is utánaszámoltam. Kíváncsiságból persze, mert akármennyi is jött volna ki, az alkotás örömét nem lehet Cirrus-Maestro-val megfizetni! :-)

Szóval az ágyam alapötletét adó konstrukció 120 ezer pengő körül kapható. A saját ágy költségvetése pedig így néz ki:

Táblásított borovi fenyő 30.000.-

Festék: 15.000.-

Ragasztó: 1.000.-

Tiplik, csavarok, csiszolópapírok, stb: 1.000.-

Szállítási költség (festéshez oda-vissza): 1.000.-

 

Amit nem tudok most számszerűsíteni: villanyszámla, gépek amortizációja, de ezek nem túl jelentős tételek.

Összességében így 48, kerekítve 50 ezer forintba került 1 db ágy. Azonban a ráfordított órák számát is belekalkulálnám egy átlagos óradíjjal, akkor már nem sokkal lennék a bolti ár alatt, amin ugye még ott az áfa, és az egyéb adók is! :-)

 

Előzmény: Törölt nick (99216)
rferi Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99219

Azért ahogy húzza a pasas a videóban, látni, hogy erőlködik rendesen

Előzmény: 409 (99212)
jcsapo Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99218

Ha valakit esetleg érdekel, a héten ismét akciós az Uni-max-os Triton felsőmaró.

Most még a maróasztalt is leárazták hozzá. Hogy aztán ez az asztal mennyire használható azzal nincs tapasztalatom. Én egy sajátot kezdtem el készíteni, ha egyszer elkészül, teszek fel pár képet róla.

Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99217

Köszönöm, nekem nem talált ilyet a kereső, nem tudom miért, na mindegy is.

Huh, van ára a cuccnak rendesen...

Előzmény: pajaci (99215)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99216

Tudja a bánat miket rágtam :D de kutyacsontot tuti. Igaz, nem pár hónaposan....

 

Bababarát festék téma: köszi mindenkinek a tippet!

 

Bár ahogy nézegettük, ~200-250 ropiból már igen szép "komplett" kezdőszett (pelenkázó, kiságy ami később kisebb heverővé alakítható, plusz szekrény) kapható. Kiindulva Árvai Zoli beépített szekrényéből és a költségbecsléséből .... jó, tudom, nem a költségek miatt hobbiasztaloskodunk. De nem is az anyagköltség a legnagyobb kérdés, hanem idő : hogy ezt össze tudnám-e januárra hozni. Olyan szépen kidolgozva, festve mint ezek a bútorok ... ezen sokat agyalunk öcskössel mert azt meg nem akarja hogy innetől kezdve "ne aludjak" csak ezzel foglalkozzak. Meg az is lehet hogy nem egyből egy komplett babaszobát kellene bevállalnom (azért ez nem egy műhelyasztal, ráadásul még arra se csináltam még egy fiókot se) Viszont egy kis bölcső belefér talán az időbe. Akár automata ringatással is :-) És mire elkezdene rágni, már úgyse kell neki a bölcső (remélem), szóval a festék-összetétel se annyira parás.

Előzmény: 409 (99195)
pajaci Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99215
Előzmény: Akbeta Akbeta (99214)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99214

Sziasztok!

Hátha tud valaki segíteni:

Usa videokban wipe on poli néven gyakran használnak vízbázisú poliuretán lakkot/lazúrt. És úgy néz ki nagyon könnyen lehet szép felületeket készíteni vele.

Nézegettem itthon a lakkokat és lazúrokat, de sehol nem talaálom meg, hogy milyen összetételűek, csak hogy vízes vagy oldószeres.

Nem forgalmaznak itthon ilyen alapanyagút vagy csak én vagyk béna?

Barnamedvébb Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99213

szép lett és igényes,

gratulálok :)

Előzmény: Egy griff (99167)
409 Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99212

Ehhez elsősorban olyan fa kell, amiből lehet ilyen "forgácsot" vágni.....   Csomós fenyőből ő sem csinálná meg.  Szerintem egy ilyen "fólia" vágásához annyira nagy erő sem kell.

Előzmény: Törölt nick (99211)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99211

egy ilyen széles és hosszú forgácshoz elég szép fizikai erő is kell. Nekem csak 50-es kézi gyalu a legszélesebb gyalum, de arra is rendesen kell erő egy szép forgácshoz. 

Előzmény: LyPapa (99203)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99210

szia!

 

Üdv a fórumon, köszi a bemutatkozást. Az ágyak tetszenek, szép munka. :)

Előzmény: Egy griff (99167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!