Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99310

én nem félek a számoktól és hajlamos vagyok kiszámolni amit más megsaccol. de még kimozgósodott hintakampót nem láttam. az egy bevált, működő cucc. nyilván túl van méretezve extrémül, de belefér, akkor meg felesleges tovább agyalni.

 

Vajk

Előzmény: LyPapa (99293)
archivalo Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99309

Na ezen minden látszik, hogy működik és mi kell hozzá:

 

Előzmény: archivalo (99306)
Akbeta Akbeta Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99308

Laikusként mondom, de lehet majd megerősítik (vagy cáfolják), mert nem használok lvegős gépeket.

A 88 Nm nem sok, a legtöbb akkus ütvecsavarzó 100Nm fölött dolgozik (mondjuk a 10,8Vos nem biztos).

Nem gondolom, hogy olyan jól irányítható lenne mint egy akkus és ennyiért szerintem már közel vagy egy akkus verzióhoz is.

http://www.webszerszam.hu/makita_td090dwex1_akkus_utvecsavarozo_td090dwe-16463.html/hun/?erkezett=www.argep.hu

 

Szerintem sokkal kényelmesebb használni. És ez 90 Nm papíron.

 

Mondjuk abban sem vagyok teljesen biztos, hogy a működési mechanizmusa is ugyanaz, mert az akkus nem be-ki üt, hanem előre-hátra csavar tudtommal.

Előzmény: Schnitt (99296)
halaloszto Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99307

a vésőt bele kell nyomni az anyagba. tehát kell valami ami a lefele erőt átteszi a vésőre, és ez a valami nem a fúrószár. és ez az erő nem kicsi, hanem igen nagy.

Előzmény: archivalo (99306)
archivalo Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99306

Na, itt van, ahogy  csinálja...

Az az igazság, hogy nem is nagyon értem, ehhez mi a bánatnak neki a support? Gyakorlatilag fból megvan az egész, egyedül a csapágyazást használja fel, de azt lehetne egy sima "csapágyházzal" is...

http://woodgears.ca/mortise/hollow_chisel.html

 

Előzmény: archivalo (99305)
archivalo Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99305
Előzmény: Törölt nick (99301)
archivalo Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99304

Matyi gyerek, amikor még normális volt és nem bonyolódott bele a fából készített robotok mélylélektanába, akkor készítette ezt:

 

 

Itt látható, hogy miből és hogyan.

Előzmény: drRamaty (99298)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99303

Nem, én az eszközt és árát láttam vagy webshopban vagy valami hasonlóban.

Előzmény: Törölt nick (99302)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99302

"tegnap láttam valahol" Nem pont Matyika oldalán mászkáltál? :-)

Előzmény: Paco155 (99300)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99301

"mortising attachment" - magyarul gőzöm sincs.

 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Sealey-Tools-Wood-Mortising-Attachment-w-Chisels-MA10-/230376699415

 

 

60 fontért mondjuk nem biztos hogy elfogadnám. De lehet hogy ennyi.

Előzmény: Paco155 (99300)
Paco155 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99300

Banyek, pont  tegnap láttam valahol, de nem jut eszembe hogy hol.  Megpróbálom megkeresni.

Előzmény: drRamaty (99298)
LyPapa Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99299

Szokás szerint, valami erős, politikai kötődésű, gazdasági érdekeltség van a háttérben -  az összes többi, hogy témánál maradjunk: 'RIZSA' :)

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Törölt nick (99295)
drRamaty Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99298

Segítsetek már lécci. Vettem én egy ilyen készletet, jó áron a Vaterán régebben. Persze tudom, hogy kellene egy befogató szerkezet is is hozzá. Hol lehet ilyet venni elfogadható  áron? Tudom, volt már róla szó, csak nem találtam meg.

Van komoly állványos fúróm, az tuti elbírná. A másik képen a szerkezet, amit keresek. 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99297

A spenótot meg alapból utálja mindenki. :)

Előzmény: Törölt nick (99295)
Schnitt Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99296

Sziasztok!

 

Ha már a csavarozás szóba került, találtam a neten egy ilyen csavarozógépet:
http://zorexnemetszerszamaruhaz.hu/Puma-pneumatikus-csavarozo-AT-4074

 

Ez ugyan levegős, de nem a nagy kulcs, amivel a gumisok is dolgoznak, hanem kicsi, 1/4" hexagonális, tehát a normál csavarozóbitek belemennek.

Az más kérdés, hogy kibírják-e a 88 Nm nyomatékot, de tegyük fel, hogy a jobb minőségűek igen.

Szerintetek lehet ez alternatívája a villanyos ütvecsavarozóknak?

Gondolom, a "ravasz" húzásával valamennyire lehet játszani az átáramló levegővel, így a fordulattal/nyomatékkal, de nagyon finomkodni ezzel sem lehet, ahogy az ütvecsavarozók nagy részével sem.

Famunkában mihez kell ekkora nyomaték, amit még meg lehet oldani légtömlővel?

(ácsmelóra már nem húznám a tetőre sem a kompresszort, sem a tömlőt, ott azért veszélyesek még a kábeles gépek is)

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99295

A-aa! A valós ok az, hogy meglegyen a kötelező politikai marketing. Az, hogy a papíron kinyomtatott és a ténylegesen elkészített között mekkora a differencia, Mekkora méretű is az az 1 alma, milyen szar minőségű az az 1 db kifli, hány százalékos a tej, na hát azt sehol nem fogják propagálni.

Előzmény: arvaiz69 (99294)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99294

Szia! 

Teljesen igazad van, az iskolai menza egyenesen szar. Tapasztalatból mondom! A feleségem pedagógus és Ő is ott étkezik, és idén szeptembertől már a kislányok is. Van hogy időhiány miatt a feleségem nem tudja az iskolában megenni az ebédet, ezért ételhordóban hazahozza. Jó párszor megkóstoltam, de még nem volt olyan, hogy jóízűen ettem volna belőle. A kislányom egyébként is elég válogatós étel szempontjából, így aztán alig eszik valamit az iskolai menzából. Potyára fizetem neki az ebédet.

 

Szerintem ezt a tudományosan megalapozott egészséges menzakaját szándékosan hozták létre. Tudjátok biztos, hogy a rászoruló gyermekeknek, illetve a nagycsaládosoknak nem kell fizetni az iskolai étkezésért. Így aztán a gyermekek 80 % nem fizet az ebédért. A valós ok itt keresendő. Valójában nem azért találták ezt ki, hogy egészségesen táplálkozzanak a gyerekek, hanem azért, hogy minél olcsóbban kijöjjön az iskolai étkeztetés. Az nem érdekli őket, hogy szar a kaja, a lényeg az hogy ingyen adják a rászorulóknak, illetve mindenkinek aki befizet az iskolai menzára.

Üdv.: Zoli 

 

Előzmény: GPS (99285)
LyPapa Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99293

Még egy apróság: a csavar menete felaprítja a környezetében a faanyagot dinamikus igénybevétel során. Hasonlót láthatsz, mikor a kezedben marad egy pozdorja anyagú ajtó, aminek pántját elhagyták a csavarok :)

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: LyPapa (99292)
LyPapa Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99292

Ha már emlegetted :) Mint statikus: a facsavar kihúzásra NINCS előírás, mert sajnos nem határozható meg annak a feszültségrendszernek határértéke (határérték rendszere), ami még a rugalmas tartományban tartaná a faanyag szálszerkezetét a menet környezetében. Képlékeny alakváltozás viszont itt már nem téma, akkor ki is jön a csavar :)

Csavaros kötést jellemzően palástnyomásra (a fát) és nyírásra (a csavart) méretezzük - de faanyag esetében nem elhanyagolható a szálak iránya, a fa fajtája, nedvességtartalma sem (!!). Ajánlanám figyelmedbe a 'Faszerkezetek' c. könyvet.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Krisz101 (99237)
Tschaby Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99291

Nem én már rég kinőttem a rácsos ágyból, meg a nyalogatásából :)))))

 

Na a viccet félretéve, nem hinném, hogy rossz az íze, mert azt megmondaná a nagyobbik.

 

Mivel most abban a korban van, hogy majmolja a kisebbet. De inkább az ikejás fa építőt rágcsálják ...

amin nem tudom milyen a festék ... csak remélem hogy gyerekbarát.

 

 

Előzmény: pajaci (99284)
Babszem_ Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99290

Azt latom, hogy a boritasod nem egyforma hosszu deszkakbol allana de ez meg nem jelenti azt, hogy a lamberia szerelesnel hasznalt megoldasokat ne hasznalhatnad ... Vagy?

 

Nehany fuggoleges lec (ha a boritas vizszintes) feltiplizve a falra es azokra fogod kapoccsal, szoggel, csavarral, akarmivel a boritast? Az egyetlen hatranya a fal es a leceid kozotti legres amit el kell tuntetned oldalt de szerintem ez nem kene nagy gond legyen. Lamberia szerelesre talalsz videot meg mindent - onnan nyerhetsz otleteket.

Előzmény: fifty561 (99277)
rferi Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99289

sebaj, most válaszoltam :)

Előzmény: archivalo (99276)
rferi Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99288

Ez egyirányú feltétel. Arra gondoltam, hogy ha nem indítottad be, akkor tuti nem történhetett vele olyan, hogy leégett vagy csak megégett a tekercs/szigetelés, így akkor valszeg nem keletkezett a tekercselésben máshol is hiba. Emiatt nagy eséllyel meg lehet majd javítani, lásd a kolléga mociját is, amit háromezerért megreszeltek, hasonló problémával.

Szóval akkor nem biztos, hogy újra kell tekerni na, ez a lényeg.

És ez jóval olcsóbb megoldás lenne neked

Előzmény: archivalo (99275)
Garfield007 Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99287

OFF-ban válaszolok.

Előzmény: GPS (99285)
pajaci Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99286

Jók azok, csak szokni kell. Únijós ízek :-)

Előzmény: GPS (99285)
GPS Creative Commons License 2015.09.17 0 1 99285

 

Ma reggel meghívtak az egyik reggeli műsorba 2 szakembert, akik a gyerekek menza-étkeztetésnek a tudományosan-egészséges menza-kajáját dolgozták ki.

 

Az apropó az volt, hogy sok a panasz, hogy a gyerekek az első falat után kiköpik a kaját - mert szerintük annyira ótvar.

 

Erre a szakemberek megkérték a műsorvezetőket, hogy kostólják már meg a stúdióba vitt mintákat - mert azok szerintük egyáltalán nem rosszak, sőt.

 

Meg is kóstolták - pechükre.

 

Csak azért nem köpték ki, mert adásban voltak - egyébként őszintén megmondták a szakik szemébe, hogy: "Hát ez ótvar rossz"
(csak a "bazmeg" szót nem tették utána - de szintén csak mert adásban voltak).

 

Lehet, hogy nem kellene ennyire "tudományosan" gondoskodni azokról a gyerekekről - és meg lehetne tartani valamit az évszázados dolgokból is?

.

Előzmény: Tschaby (99282)
pajaci Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99284

Nem nyaltad meg hogy milyen íze van?

Előzmény: Tschaby (99282)
Tschaby Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99283

ez itt a szomszédban.

"kár" hogy nekem nem kell :)

Előzmény: Törölt nick (99209)
Tschaby Creative Commons License 2015.09.17 0 0 99282

Sziasztok!

A bababarát festékhez:

4 éve én is kajtattam a tuti anyag után amivel a rácsos kiságyat kell kenni, hogy az apród ne rágjon vegyszert.

Ajánlottak nekem a festékboltban Boróka vizes lakkot. Itt a fórumon az Auro olaj-viasz kombó volt a javallat.


De aztán simán vizes parketta lakkal kentem le.  Mert elvileg, ha az megszárad, kemény lesz, és nem nagyon nyalogat ki belőle semmit a poronty.


Na most azóta a második leány alszik abban az ágyban, és kb 3 alkalommal történt (fejenként), hogy meg nyalták a felső korlátját. Rágásra nem volt példa.

(arra mondjuk nem gondoltam, csak most jutott eszembe, hogy amikor megnyalták annyira rossz íze volt, hogy fél évre elvette a kedvét a további nyalogatástól :P )

 

Az még hozzátartozik, hogy mi a gyereket nem tároljuk a rácsos ágyban. Az az alvásra van, játékra ott a ház többi része, meg az udvar.

 

Előzmény: Törölt nick (99185)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.16 0 0 99281

:).

Na ezzel jó sokat dolgoztál. 

Vegyél 1.5mm vastag keményfa blindet. Vágd fel a blindeket pontosan egyforma szélesre.

Készíts egy sablont és ragassz össze 3-4 réteg blindet. Az enyvezés után vágd el a pontos hosszát a lapátoknak.  

Előzmény: Törölt nick (99223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!