Keresés

Részletes keresés

Pintade Creative Commons License 2015.08.18 0 1 13718

Fokozásképpen a befőttesüvegbe sót tenni, úgy h ellepje az izzót. Még jobb a hatásfok.

Előzmény: efraim77 (13713)
Pichon Creative Commons License 2015.08.18 0 0 13717

Sziasztok ! Én már többször felraktam ezt a képet, nekem nagyon bevált 300 Literes volt fagyasztóládából lett az inkubátorom ! Bal oldalt rács a szellőzés miatt, jobb oldalt egy üveg lap így nem kell nyitogatni csak bele nézek hogy minden rendben van-e velük !  Aluból lett hajtva egy telelő ami a hőt nem engedi feljönni habnem szépen lent tartja, 2 normál foglalat lett bekötve, és olyan égőt teszek be amit gondolok, vagy spot, vagy sima. Szuper lett az egész ! És testvérem készíti a jeladókat hogy télen se legyen gond, odakint lesz jeladó, ami figyeli a hőmérsékletet és a szobámban, ha baj van este csipogni és világítani fog , ha a hőmérséklet le esne !

efraim77 Creative Commons License 2015.08.18 0 1 13716

én igazából jól szigetelt "dobozokat" használok, most már hőfok szabályzóval. A fény pedig led-el adom. A fűtás meg normál izzó, ill. infra fil vagy a szénszálas kábel.

Előzmény: fürj999 (13714)
fürj999 Creative Commons License 2015.08.18 0 2 13715

Szia 

Igen valószinű a tojáshéj szoktatta rá őket, de miért is adsz nekik tojáshéjat ? Fertőző !! lehet, a gyári takarmányban van elég mész, ha keveseled egyszerübb "futor"-t venni nekik. Vagy akármílyen mészpótlót.

Előzmény: kb8 (13712)
fürj999 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 13714

Én a spot izzóknak vagyok a híve, lehet magasságot állítani, kisebb w-ot is kapni, ha nagy a helyük,mert sokan vannak akkor több is berakható. A "Teso"-ban lehet kapni 42W-os és kisebb w-ost is A 42 W-os 30 cm magasan még nagyon jól melegít de nem éget mint az infra. (és tényleg olcsó) Egy 100 X 50 cm-es inkubátorban 2 db napos korban is elég.(36-38 C fok) Késöbb kisebbre cserélhető, vagy szellőzőt csinálni az inkubátorra. 

Előzmény: efraim77 (13713)
efraim77 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 13713

ilyenkor a legjobb megoldás a befőttes üveg bele egy 40-es izzó...nekem is volt olyan hogy nagy volt a hőingás...ez megoldotta mert ennek a falára felkenődtek ha fáztak. Ez jobban lent tartja a hőt mint a felülről sugárzó izzó.

Előzmény: metabo (13710)
kb8 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 13712

Sziasztok! Lenne, egy kérdésem: már pár hete megeszik a fürjeim a tojást! Mit tehetek ellene? Már készítettünk nekik zárt tojó fészket is, hogy az majd segít, de nem lett jobb, oda tojnak és ott is megeszik! A tojáshaját megszárítom és porrá darálva mindig oda adom nekik, ez lenne a baj? Kapnak tápot, kölest, búza-, kukorica darát, apró napraforgómagot, legyet, hangyát, s néha férget is, zöldet (tyúkhúrt), paradicsomot és uborkát, sőtt a tök belsejét is! Kérlek segítsetek, ha tudtok! Már 1 éve tartok fürjeket, de először eszik a tojást! :( 

Pintade Creative Commons License 2015.08.17 0 0 13711

Elég nekik egy komfortzónát létrehozni, ők eldöntik, h kell-e a meleg nekik vagy sem.

Ha csinálsz a spothoz búrát is, akkor több hő marad lent.

Előzmény: metabo (13710)
metabo Creative Commons License 2015.08.17 0 0 13710

Nyugodtan semmi baj le is lehet cseszni :) olyan takarékos infrám van ami csak 90w-ot eszik, ha csak spot izzót rakok éjjelre fáznának. Most hogy a román keltetőben féloldalasan csúccsal lefelé tettem be a tojásokat forgatva 45 fokban középen pont 37.5 fok van az igaz viszont 2cm-el lentebb már csak 36 és a tetején pedig közel 39... lehet ezért ilyen gyenge a csapat hogy kimulnak ?

Előzmény: Pintade (13706)
efraim77 Creative Commons License 2015.08.17 0 0 13709

Szia, én Pm-i vagyok de ilyenről nem tudok hogy lenne...

Előzmény: Dave993 (13708)
Dave993 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 13708

Sziasztok!

 

Tudtok olyan helyet (ha lehet Pest megyében), ahol felvásárolnak fürjtojást kisebb vagy nagyobb mennyiségben?

Pichon Creative Commons License 2015.08.16 0 0 13707

Sziasztok ! Reggel 5-től világos van a fürjeimnél este 20:00-ig, szerintem ennek elégnek kell lenni-e de állandó 33-30 fok van bent náluk, szerintem nem kell nekik ennyire meleg nem hiszem hogy bírják, a csirkék is teljesen le vannak állva ! Én a múltkori inkubálást lámpa nélkül végeztem el annyira meleg volt ! És infrát én sem használok, csak spotot vagy sima égőt !

Pintade Creative Commons License 2015.08.16 0 0 13706

Sorry, h belepof..., de én ilyenkor spot izzót használok, 40w vagy 60w. Ugyanúgy lefelé sugározza a hőt, mint az infra, de kevesebbet. És kevesebbet is fogyaszt.

Előzmény: metabo (13705)
metabo Creative Commons License 2015.08.15 0 0 13705

Osb lap alja oldala van a fakkoknak mely felett infralámpa a hőfok jó de ma kivágtam alul és tettem műanyag 0.5x0,5mm hálót, hogy legyen friss levegő, mert szinte pang a levegő nekik eleve 33 fok van az istállóban + infra így 38-39. Ha infrát elzárom fáznak, ha meg marad magasan, akkor kinyúlnak.

 

arra gondolok még, hogy a román keltetőm önkényesen 1 fokot emelt a hőfokon így már 15-16 napra kijött minden madár lehet gyengék maradtak ? És most bosszulja meg magát így 3-4 napos korban ? Ez létezhet ? Most úgy keltettem, hogy nem fektettem a tojásokat, hanem kis dobozkába tettem csúccsal lefelé és csak 45 fokos fordítás napi 5x Az arány jó lett, mert 130 tojásból 98 kikelt csak elég korán...

 

Akkor az, hogy csak 2 családtól gyűjtöttem nem lehet baj, mert eleve ki sem keltek volna. Én is a Tápra gyanakszom vagy a korai kelésre vagy a telipadlós forgácsos helyre de ezt megszüntettem. Most műanyag rács és a talajra tettem papírt ami felfogja a kaksikat de jó 50cm a távolság tehát bőven levegőzik a fakk.

Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13704

Szia,

köszönöm a segítséget, meglámpázok néhányat, elkülönítem a többitől és ha látom hogy van fejlődés a 10. napi lámpázásnál, akkor meghagyom őket.

 

Köszönöm mégegyszer.

Üdv.:
Roland

Előzmény: fürj999 (13701)
fürj999 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13703

Szia

Én mindjárt a 3-ikra gondolok  a tápra. Csak jó minőségű 20 % körüli fehérje legyen és persze 30-45 napnál nem idősebb táp.

A hőmérséklet a napos fürjeknél 36-38 c fok és kb naponta 1-1 fokot csökkenteni (szellőzéssel be lehet állítani) de ha melegjük van elhuzódnak a sarokba. Ha a tápos zsákon nincs rajta a cédula (levették) az már gyanús. Ne vedd meg ! Szalmonella elleni vakcina ne legyen benne !!!!!!

A második baj a faforgács !! Ha megeszik nem tudja megemészteni elakad és éhen pusztul.! Napos korban ruhát kell alájuk rakni, 3-4 napos kor után lehet jó nedvszívó papírt (napilapok). A forgácsot én a felnőtt madaraknak is károsnak itélem. Homok kell alájuk.

Ha a kakas öreg akkor nem párosodik ill nem is lesz fias a tojás. Ha fias akkor viszont jó a kakas.

Napos korban 1-2 napig kamilla tea, hogy kipuculódjon a bél rendszerük. Utánna langyos víz. 

Előzmény: metabo (13699)
efraim77 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13702

A fény mindenképpen emeli nálam a hozamot. Próbáld ki a 24 óra fényt is.

 

Nem lehet hogy a forgács a probléma?

 

Csak max ronygyot rakok alájuk az elhullás nagyon nem számottevő nálam.

 

Inkább az amikor öregszenek a tojók illetve a kakasok is több mint egy évesek akkor egyre több a terméketlen tojás....

Nekem ami bevált kb 3-6 hónapos tojók minimum 4-6 hónspod kakasokkal.

Azt vettem észre a tojók minél fitalabbak annál jobb a kelési arány, az egészséges egyed, és a termékeny tojás.

Előzmény: metabo (13699)
fürj999 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13701

Szia

Szerintem lámpázz meg jó párat és várd meg a 10-ik napot és akkor ismét lámpázd meg őket, ha elég sötét a tojás akkor kicsit késve de kikelnek, esetleg 1-2-t feltörhetsz,hogy élnek-e?, de csak 10 napos kor után. Ez a 3 nap nem oszt-szoroz. Nincs olyan hideg, hogy telljesen elpusztuljanak. Igaz 32 fok alatt lelassúl a növekesés és 22 fok alatt leáll, de még talán sikerül kikelni nekik. Elég szívós kis madarak.

Előzmény: Törölt nick (13700)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13700

Sziasztok,

raktam keltetőbe 150 fürjtojást. Most vannak bent 7.nap, viszont sajnos az esti forgatás során elfelejtettem visszarakni a keltető tetejét(este 8-tól reggel fél nyolcig), így kihűltek a tojások. Kikelnek még ennek ellenére, vagy ilyenkor elhalnak a tojásokban? Ha nem kelnek ki, akkor inkább kidobom az összeset és indítok másik keltetést, hogy ne feleslegbe menjen a keltető még 10 napig.

Köszönöm a segítséget.

Üdv.:
Roland

 

metabo Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13699

Sziasztok!

 

Érdekes ez a 16-18-20 óra világítás nektek ez mennyi %-ot eredményez a tojásban tehát mennyi tojik le mennyiből ? Az egyik legnagyobb fürjes szerint 13 óra kell csak és a többi sötétben pihentetés...

 

Átlag keltetésem 75%-os és mondjuk 100 madárból 80db eléri a 6 hetes kort ha vegyesen rakom. De van 2 család amiről azt hittem hiszem jó csapat a multkor 100%-ban csak ezek alól keltettem a 100db-ol 7 db maradt, tegnap megint csak ebből a szériából tettem be tojást a gépbe a 94 db mától megint erősen csökkenésnek indult...

 

A hely fertőtlenítve van, van spéci doki bió gyógyszerem + jó vitamin hőfok rendben.

 

3 dologra gyanakszom

 

1, nem rácsos a padozat de naposaknál még nem is muszáj elég a papír, vagy forgács. De ugyanígy nevelődött a 80db az összes madártól.

2, Ez a 2 családnál vagy a tojó vagy a kakas már öreg nem megfelelő szaporulatot hoz létre ? Ha így van 1 héttel a kikelés után is lehet elhullás ? amúgy 4 rossz lábú volt a 98db-ban de 130 tojásból a kelés nem olyan rossz...

3, amit nem tudok kivédeni, hogy a táp rossz, romlott már ? Ügye dátumot szavatosságot sosem mutat a tápos csak kimér ennyi-annyi kg-ot. A 80db-nál lehet pont elcsíptem a friss tápot...

 

Mi a javaslat ?

efraim77 Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13698

Nálam eddig az idén sem volt ilyen hogy a meleg miatt kevesebbet tojnának a fürjek. Van konkrétan olyan ifjú szériám ami pont most tojik napról napra egyre többet, pedig 32 celsius van náluk...Sőt most azt mondhatom ogy jobban tojnak az idősebbek most mint pl. tavasszal:D (persze ez lehet a ciklusaikkal van összefüggésben)

A csirkéken én is észrevettem csökkenést, de ők nem kapnak világítást.

Ha minden igaz már nem sokáig kell ezt a meleget bírniuk....de kemény jószágok az biztos mert a nagy melegben a fürjek nálam csak lihegnek ketrecben, a csirkék már jóval hamarabb széttárt szárnyakkal lihegve hűtik magukat, a kifutóban, pedig gödröket ásnak.....

Előzmény: japipapi (13697)
japipapi Creative Commons License 2015.08.14 0 0 13697

Szia!

Én is azt tapasztaltam, hogy jelentősen csökkent a tojás termelés, fürjeknél, tyúkoknál egyaránt. Igaz, csak 3 fürj tojom van most, de azok e hőségben egyáltalán nem tojnak. 40 db tyúkom naponta 3-4 tojást adnak. Szétterpesztett, lógó szárnyakkal pihegnek. Minap tárva nyitva felejtettem a terasz alját, (15 cm beton, hőszigetelve, ott tartom borom, pálinkám, zöldségeket) most is max. 22° van, azonnal belógtak tyukjaim. Nem rosszalkodtak, a padlón üldögéltek. 

 

Előzmény: efraim77 (13682)
fürj999 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 13696

Igen a rövidülő napoktól kevesebb, de a nagy meleg is hozzájárul a kevesebb tojáshoz. de 16-18 óra világosság elég nekik. A hajnali világítást told meg. De ne egyszerre, 3 naponta 1/4- 1/2 órát. Amíg eléred a 16-18 órát.

Előzmény: Pichon (13693)
fürj999 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 13695

Szia

Hát az én derekam nem bírja a sok hajolást, amig bedugdosom a kaját. Ha poros a táp keverd össze egy kevés vizzel, jobban is eszik nem tapad a csőrükhöz. Én most (mert uborka szezon van) uborkát is reszelek hozzá, úgy eszik mint a sáskák.

Előzmény: Pichon (13692)
efraim77 Creative Commons License 2015.08.13 0 0 13694

Szerintem légy türelmes beindulnak újra a többiek is..(akkor meg azok pihennek akik most tojnak):). A takarmányoddal nagy gond nem lehet ha hetekig tojtak tőle szép tojásokat. Az hogy mennyi időt pihen sok mindentől függ. Még intenzív tartásnál is pihennek.

Mostanság már a fény is csökken napról napra legalábbis a természetes fény. Esetleg ha nem világítasz nekik akkor kicsit pár óra világítással nyútsd meg nekik kb. 18-20 órára a világost.

DE ha ezelőtt tojtak rendesen akkor szép lassan újra beindulnak csak légy türelmes.

Előzmény: Pichon (13693)
Pichon Creative Commons License 2015.08.12 0 0 13693

Sziasztok ! Sajnos nem lehet szerkeszteni az írásokat így ismét újat kell írnom, ma sem volt csak 9 darab tojás :( Pedig Tojótáp, napraforgó, kukorica, búza, triticalé val etetem őket, sajnos purina tojótáp ezek szerint már egy hulla nulla :( A bábolnai poros is nagyon rossz volt csak tüsszögtek tőre a fürjek ! Vitafor lenne a szuper, csak nem tudom be szerezni !

Pichon Creative Commons License 2015.08.12 0 0 13692

Szia ! Ezek a pcv csövek, régebben a ketreceken volt, de már csak 1 ketrecem maradt a kicsik miatt, össze lettek rakva és igen a lyukakon töltöm meg őket, kb 1 perces munka és jönnek szépen enni. Elsőnek a homokba szórtam a kaját nekik de nem volt jó mert hamar nagyon piszkos lett a homok, így bele a csőbe már esznek is, nekem az elejétől kezdve már 1 éve ilyenből etetem őket !

Előzmény: fürj999 (13691)
fürj999 Creative Commons License 2015.08.12 0 0 13691

Szia 

Azt a hosszú csövet, hogyan töltöd,fel kajával. A kis lyukakon keresztűl ahol esznek ??

 

Előzmény: Pichon (13690)
Pichon Creative Commons License 2015.08.11 0 0 13690

Nálam így vannak éppen uzsonna idő volt :)

Jutya Creative Commons License 2015.08.11 0 0 13689

Mondjuk úgy megijedtek a telefonomtól , mintha egy rakétavetőt fogtam volna rájuk.... Pedig lenémítottam, vakut kikapcsoltam. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!