Keresés

Részletes keresés

CarlaGloss Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7152

Amedben jó volt snorkelezni, de voltunk szervezetten lembongani egynapos kiránduláson, azon nem volt olyan jó. Egy hajóval kivittek minket, és egy elég kicsi, elkerített területen lehetett csak úszni, és rengeteg hasonló csapat volt a közelben. Amedben pedig szabadon lehett úszni, és nagyon nagy helyen.

 

A lembongani kiránduláson eljutottunk egy mangrove erdőbe is, ami megint nem volt olyan nagy szám, mint ez itt: https://www.google.co.id/search?output=search&q=Mangrove%20Forest%20Management%20Center%20Region%20I&ludocid=18076632247949683713&kgs=45e7de72cb72cc84&shndl=-1&source=sh%2Fx%2Fkp%2Flocal&entrypoint=sh%2Fx%2Fkp%2Flocal

 

Előzmény: widiadari (7151)
widiadari Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7151

a1hitelcentrum: már nem aktuális az infó, ahogy W.L is írta! Max 30 napig vízummentesen lehet belépni. Ha tovább szeretne vki maradni, akkor belépéskor vízumdíjat kell fizetni (35 USD), majd ezt később meg lehet hosszabbíttatni újabb 30 nappal. Kilépési illeték sincs már.

 

Akoshii: Uber hivatalosan ki van tiltva, bár azért még lehet használni. Viszont uber & társai a legtöbb turisztikai helyről ki vannak tiltva (és ellenőriznek is) itt Balin.

 

Menyus77: a legtöbb helyen már benne van a borravaló az árban, de ahol nincs, ott olyan 5-10%. Sznorkelingezni lehet Amed/Tulambenben is, vagy egésznapos Lembongan hajókirándulást ajánlanék még, ott is van lehetőség rá. 

Menyus77 Creative Commons License 2017.07.21 0 0 7150

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem a Bali szakértőkhöz. :)

Balin illik e borravalót adni? Ha igen,mennyit szokás?

Snorkelezni megéri e elmenni valamelyik Gili szigetre /1 napra/,vagy van valami közelebbi jó hely is?

Olvastam itt olyan személyről aki vállal idegenvezetést. Segítenétek ki is az? :)

W.L. Creative Commons License 2017.07.20 0 0 7149

Helytelen illetve elavult info.

Az erkezeskor felvett 30 napos vizum egyszer, 30 nappal hosszabbithato.

A 3 napos vizum megszunt.

 

Viszont 30 napra mar ingyen vizummentesen is be lehet lepni az orszagba, de ez esetben a 30 napos tartozkodas nem hosszabbithato meg.

Előzmény: a1hitelcentrum (7146)
W.L. Creative Commons License 2017.07.19 0 0 7148

Nem illegalis, en is gyakran hasznalom.

Widadari irta viszont, hogy Balin tobb turistahelyrol ki van tiltva.

Előzmény: Akoshii (7147)
Akoshii Creative Commons License 2017.07.19 0 0 7147

Sziasztok!

Jópár oldalt olvastam visszafelé, de nem találkoztam a témával, ami felmerült bennem (vagy lehet csak átsiklottam rajta, ez esetben bocsánat). Tapasztalata van valakinek a Uber, My BlueBird, stb. appok használatával kapcsolatban? Néhol azt olvasom, hogy pl. a Uber illegális Indonéziában, máshol azt, hogy nem. Nehéz megítélni az ezzel kapcsolatos infókat, amiket olvasni lehet.

a1hitelcentrum Creative Commons License 2017.07.19 -1 0 7146

2004. február 1-től Indonéziába érkezéskor a repülőtéren (vagy tengeri kikötőben) jogosultak vízumfelvételre Magyarország állampolgárai (visa-on-arrival). A repülőtéren (kikötőben) felvett vízum 30 napos tartózkodásra jogosít, nem hosszabbítható. Illeték: 25 USD. Három napos belépő vízum illetéke: 10 USD.

 

Most találtam 

Előzmény: widiadari (7065)
Zs... Creative Commons License 2017.07.16 0 0 7145

Ha Gilin strandolni is akartok akkor medences szallast valasszatok ;o)

Előzmény: r77raul (7143)
widiadari Creative Commons License 2017.07.16 0 0 7144

r77raul: teljesen jó így is ;)

Előzmény: r77raul (7143)
r77raul Creative Commons License 2017.07.15 0 0 7143

:)

Jelen állás szerint 6-tól 12-ig Nusa Dua, 12-15 között Gili-szigetek, 15-20 Ubud. Wididari azt javasolta a vége legyen inkább pihenős, de az esküvők az indulás előtti hétvégén van, így inkább a pihengetős-bulizós résszel nyitnánk, közben onnan is tudunk kirándulni, Gilit állítólag vétek kihagyni, úgyhogy oda is elmegyünk strandolni, sznorkelezni, a végén meg a sziget belsejét próbáljuk valamennyire felfedezni.

Érezzétek jól magatokat Ti is! :)

Előzmény: Dakszili (7142)
Dakszili Creative Commons License 2017.07.13 0 1 7142

Szia!

 

Hirtelen azt hittem párom írta ezt, mivel mi is szeptember 6-án indulunk Balira nászútra :D (bár mi 18-án indulunk haza)

Ezek a kérdések-válaszok minket is nagyon érdekelnének, szóval követem :)

Előzmény: r77raul (7122)
mcs10 Creative Commons License 2017.07.12 0 0 7141

Sziasztok, van valakinek magyar nyelvű eladó utikönyve?
mcsaba10@gmail.com

reni0319 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 7140

Köszönöm a választ! :)

Előzmény: widiadari (7139)
widiadari Creative Commons License 2017.07.11 0 0 7139

reni0319: reális ár, a lembongani egynapos kirándulások is ennyibe kerülnek kb. 

Előzmény: reni0319 (7138)
reni0319 Creative Commons License 2017.07.10 -1 0 7138

Sziasztok! Míg Balin leszünk terveznénk egy egynapos túrát Nusa Penida-ra. Olyat néztünk ki, hogy reggel elindul a hajó (amit eddig találtunk az Sanurból), délelőtt szigettúra, délután visszafelé pedig egy kis snorkeling. Viszont nem találtunk 20ezer Ft/főnél olcsóbban. Ez reáli ár? Kicsit sokallom. Aki már vett részt ilyenen/ilyesmin, mennyibe került? Hol intézte? Gondolom erre is igaz, hogy ott helyben olcsóbban lehet találni mint interneten. De mennyivel? Köszönöm előre is!

hegyman2 Creative Commons License 2017.07.10 0 0 7137

A változatosság kedvéért ma is esett! Igaz kb csak délben kezdte a Sekumpul vízesésnél, de utána Bedugullban is esett. A botkertben szabályosan fáztunk.Sosem vondoltam volna hogy téli ruhára és meleg teára vágyom majd Balin. A leg pocsékabb az hogy innen három nap múlva Szingapurba utazunk ahol még ettől is csapadékosabb időt mutat.

hegyman2 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 7136

Persze Jáva is nagy, lehet rajta különböző az időjárás, és mi is csak az accuweather előrejelzését néztük.

 

Előzmény: W.L. (7133)
hegyman2 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 7135

Mi is a majomerdőben kötöttünk ki ma, pont mikor szakadt az eső, így akár találkozhattunk is! Utána az Orchidea gsrdenbe mentünk, majd Celuk következett. Este Kecak táncot néztünk Ubudban. Az  időjárás már holnapra jobbnak tűnik. A délután is ma már kevésbé volt hektikus.

Előzmény: CarlaGloss (7134)
CarlaGloss Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7134

Mi is épp ma voltunk Ubudban. A majom erdő nem volt az igazi az esőben, de legalább láttuk, milyen az eső az esőerdőben :) Utána  voltunk a Puri Lukisan múzeumban, ahol olyan jegyet vettünk, amihez ebéd is járt. A legjobb menü a satay volt, a kacsa viszont  nem volt jó. Találkoztunk ott magyarokkal, akik részt vettek egy képfestő programon, érdekesnek tűnt. A múzeum nekem tetszett. Autóval mentünk, óriási forgalom volt, két óra alatt jutottunk haza, a 24 km-re lévő Sanurba.

Az accuweather szerint délen jobb idő lesz Balin mint északon a következő 2 napban.

Előzmény: hegyman2 (7128)
W.L. Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7133

Javan tutira nem az, ugyanis most onnan irok, es mar napok ota egy csepp eso sem esett. :-)

Előzmény: hegyman2 (7132)
hegyman2 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7132

Koszönjük WL ! Sajnos Jáván Lombokon és a környező szigeteken is hasonlóan csapadékos az idő

Előzmény: W.L. (7130)
hegyman2 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7131

Köszönük a tippeket! Holnap próbálunk melegvizes fürdőben regenrálódni.Mai nap túráztunk: Campuhan ridge walk, rizs föld túra, Ubud palace , Art market volt a program. Az eső várhatóan holnap 17:00 kor fog elállni

Előzmény: widiadari (7129)
W.L. Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7130

Ez a szaraz evszak elvileg, ilyenkor a tartosan esos ido meg kevesve valosznu, bar persze nem is lehetetlen.

Szerintem turelmesen varjatok 1-2 napot akkor is, ha addig vegig esik.

Ha pedig elfogyna a turelmetek, akkor fontoljatok meg a tovabballast.

Az eszaki parton gyakran mas az ido, mint delen, a szomszedos Javan es Lombokon pedig plane.

Esoben motorozni nekem sem lenne kedvem, es bevallom engem az alabb ajanlott tanfolyamok sem hoznanak lazba, de autoval nezelodni valoban lehet akar esoben is.

Előzmény: hegyman2 (7128)
widiadari Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7129

hegyman2: szerintem azért nem fog végig esni, bár épp előfordulhat. Tegnap óta a déli rész is esős.

 

Esős időben lehet: masszíroztatni, jógázni, mindenféle workshop-on részt venni (batik, ezüst, tánc, stb), főző iskolázni, de akár raftingozni is! Hisz' utóbbin úgyis vizes leszel ;) De amúgy kirándulni is- nyilván esőben nem annyira kellemes motorozni (bár az is egy élmény;) ), de béreltek autót sofőrrel, és mehettek is. Szállásról kérjetek esernyőt, így ha vhol eleredne kicsit, attól még körbe tudtok menni.  

Előzmény: hegyman2 (7128)
hegyman2 Creative Commons License 2017.07.08 0 0 7128

Srácok itt vagyunk Ubudban és szakad az eső! Várhatóan egy hétig ez lesz. Mi öt napot leszünk itt. Van valakknek tippje mit érdemes ebben a szituációban csinálni? Azt terveztem majd motorozunk, a látnivalók között de vizes utat és azt a brutális forgalmat ami itt van azt nem gondoltam volna.

 

 

widiadari Creative Commons License 2017.07.07 0 1 7127

r77raul: szerintem Ubudban kezdjetek az aktívabb résszel, aztán lazuljon a program a vége felé. :) Szerintem is inkább Nusa Dua, ha buliznátok egy este, akkor is könnyen átmehettek Kutára taxival.

 

(OFF: a konzulátusi mondás mindent elmond, azt hiszem...)

Előzmény: r77raul (7122)
W.L. Creative Commons License 2017.07.05 0 0 7126

Jol mondtad!

Illetve azt a megjegyzest mar en is hallottam a kovetsegen dolgozo holgytol. ;-)

Erdemes azt is eszrevenni, hogy a korabban a topikban egymassal versengo Balin elo magyar idegenvezetok is eltunedeztek egyenkent.

Az utolso meg aktiv kinnt elo magyar, widadari vagyis Anett, pedig (tudtommal) elsosorban csaladtagkent, nem vallakozokent el kinnt.

Előzmény: HBBP (7125)
HBBP Creative Commons License 2017.07.05 0 0 7125

Csabikának !

 

Egyetértek azzal, hogy kint vállalkozásba kezdeni nem egyszerü . Szerintem sokkal nehezebb , mint itthon. Persze semmi nem lehetetlen. Nincsenek garanciáid, nincs jogi védettséged, számtalan kiszolgáltatott helyzetbe kerülsz.  Nekem pár éve itt Pesten az Indonéz követségen  egy tisztviselő  azt mondta """ Uram onnan még egy magyar sem jött haza teli bőrönddel "".Azt hiszem érted..... nem gazdagodott meg. Ismertem olyan vendéglátóst , aki 3 évig birta. Aztán amikor már az előljáróság minden tagja nála vacsorázott nap,mint nap csak ugy fizetség nélkül hát összepakolt. Most zárt  be Kután egy magyar fagyis . Barátom 15 éve él kint, de engem is lebeszélt minden próbálkozásról. Ötször jártam kinn, nem titkolva azzal a szándékkal, hogy lehet-e valami  hasznos elfoglaltságot találni  . Mára letettem róla.  Januárba ujra megyek ki, csak ugy pár hétre pihengetni és ha  van a témában  gondolatod ,kérdésed  akkor dumálhatunk.

HBBP

W.L. Creative Commons License 2017.07.04 0 1 7124

A 2 udulohely kozul szerintem mindenkepp jobb Nusa Dua, kulonosen ha a furodheto tengerpart is szempont. Kuta inkabb bulizasban, bevasarlasban es szorfozesben erosebb.

A 2 hetbol 4-5 napot mindenkepp erdemesebb Ubudban tolteni, kirandulasokhoz az idealis bazis.

 

Komodorol itt van tobb info:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9196473

Szerintem legjobb lenne 2 ejszakat Labuhanbajoban tolteni, ugy kenyelmesen nezheto meg egybegesz napos kirandulassal.

Előzmény: r77raul (7122)
r77raul Creative Commons License 2017.07.04 0 0 7123

Annak utánaolvastam, hogy van egynapos túra repülővel, de árat nem találtam hozzá...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!