Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103950

Kőbazár közepén van egy ledsor meg egyéb lámpaárus.  Én ott vettem tölthető zseblámpát a kölyöknek. Brutális fémdarab benne egy szintén brutális akkumulátorral, nagy fényerővel. valami 4000 pénz volt.

Előzmény: pajaci (103948)
GPS Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103949

 

Léteznek tölthető és "tekerős" Led-lámpák is.

 

Nekem van egy  (a cégemtől kaptam, mintadarab volt, sajnos nem lett belőle széria-termék) - ebbe Li-Ion akksi van, bármilyen USB-s töltőről tölthető.

 

De emellett van rajta egy visszahajtható  kurbli is - amiről én erőst gyanítottam, hogy inkább csak valami hangulatjavító dísz, mintsem valódi  töltésre alkalmas valami.

Ugyanis váltig hittem, hogy amit világít, az az USB-s töltésről van, nem a kurblizástól - pláne, hogy sose merült csontig, hogy erről meggyőződjek.

 

Egyszer viszont szereltem valamit a lakókocsi alján, ott használtam - és a nagy sertepertélés közepette, ottfelejtettem a bekapcsolt lámpát, másnapig. Csontra lemerült, meg se mukkant.

 

Na, ez jó alkalom volt megvizsgálni mit is tud az a kurbli - hát azt tudja, hogy kb. fél perc tekerés után tölt annyit, hogy kb. 10 percig világítson a lámpa.

Ez nem olyan rossza azért. Pláne, hogy egy USB-s töltéssel hónapokig készenlétben áll :-))))

.

Előzmény: pajaci (103944)
pajaci Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103948

Ez nekem jó lenne, de neki valami stabilabban megfogható kellene.

Előzmény: Kamelot (103946)
pajaci Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103947

80éves, most még tudná tekergetni, de később nem biztos. Vettem már sok vackot, van amelyik állásában kontakthibás lett. Linkelnél valami konkrétat?

Előzmény: Garfield007 (103945)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103946

Én ezt használom. Alap esetben betekerve világít. Ha áramszünet van akkor kitekerem és világítok vele. A benne levő akku több mint fél évig megtartja a töltést. Én nagyon szeretem.

Előzmény: pajaci (103944)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103945

Ilyen elrakósnak nem jó egy LED-es dinamós?

Jóanyámnál egy repi Maglite van a Mini sorozatból, abban két normális elem évekig bírja, évi 4-5 áramszünettel.

Előzmény: pajaci (103944)
pajaci Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103944

Kicsit off

 

Tölthető, ledes zseblámpát vadászok édesanyámnak. Nem kell nagy fényerő, csak áramszünet esetén lásson valamennyire. Valami stabil megbízható típusra van ötlete valakinek?

GPS Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103943

 

Nem-nem, dehogy - ez a gép hibátlan, sőt lényegesen csendesebb is mint az elődje.

 

A szervizes ember mondta telefonon (mert én is rákérdeztem, hogy mi van, ha majd ez is csálé lesz?) - hogy az kevéssé valószínű, mert ami náluk van cseregépként, az garantáltan egy másik szériából, a németországi hálózatból van.

 

Ebből azt vettem le, hogy a szerviznek eleve vannak cseregépeik a polcon - vagyis nem kell külön kérvényezzék valamilyen nagyon távoli központból, hogy ugyan küldjenek már egyet a legközelebbi szállítmánnyal - lehetőleg még az idén.

.

Előzmény: Paco155 (103941)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103942

Köris (és bármilyen) furnérral nem dolgoztam soha, de amikor a kőris asztalt csináltam, kénytelen voltam beszerezni kést a nagy állásszögű gyaluhoz (60°), mert az normál gyalum pattogtatta ki a fát mint állat. Úgy emlékszem akkoriban írtam is ide emiatt. 

Előzmény: drRamaty (103938)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103941

És ez is ferde? :D

Előzmény: GPS (103940)
GPS Creative Commons License 2015.12.03 0 1 103940

 

Kollégák!

 

Mint ígértem volt, beszámolok a Parkside dekopír-reklamáció ügyében. No kéremszépen az ortént, hogy

 

Ezelőtt 10 perccel megérkezett a csere-gép.

 

Vagyis a reklamációtól számított szűk 3 napon belül lement az odaküldés-elbírálás-csere-visszaküldés.

 

Vadiúj, bontatlan, gyári-csomagolású gépet kaptam - minden tartozékkal benne, természetesen.

 

Ezt azért hangsúlyozom, mert amikor elküldtem, azt mondták, hogy nekik semmilyen tartozék nem kell - kizárólag csak a gépet küldjem, amiről a panasz szól - a sallangot tartsam meg.

 

Én azt mondom: le minden kalappal az ilyen ügyintézés előtt. És ez csak egy fűszerüzlet!

.

rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103939

Dörzsölt politúr kell neki! :)))

Nyílt pórusú fafaj, szupertükrös úgyse lesz

Előzmény: drRamaty (103938)
drRamaty Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103938

Attól "habos", hogy ferdén metszik a furnért a rönkből, így a pászmák adják a rajzolatot. Szeretem a kőrisfát szívós, nagyon erős, de a furnérja az egy mocsok dolog, akár a tölgy furnér, ha politúrozod. Régebben nem is igen politúrozták tükrösre, mert rengeteg tömítőanyagot vesz fel, csak dörzsölték félfényesre. Ma már a modern lakkokkal persze más a helyzet.

Előzmény: Paco155 (103935)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103937

Ha jól emlékszem, a régebben itt sokat irogató kofic restaurátor kolléga ezt javallotta furnérbeszerző helynek:

Duna Faáru Kft. Kiskereskedelem

Cím: Budapest, Hegedűs Gyula u. 5, 1136

Telefon:(1) 238 0408

Illetve kint Hároson van a furnérművek, talán kettő is, a Budapest furnér, meg most valami AR furnér néven futó egyik utódcég

http://arfurner.hu/

Budapest Furner Muvek Korlatolt Felelossegu Tarsasag Fatermékgyártás

Cím: Budapest, Háros u. 7, 1222Telefon:(1) 424 6200

 

Politúrhoz ha kell ecset, akkor az a Városmajor utcai ecsetboltban elérhető. Sellakkhoz a marhafülszőr ecsetet szokták ajánlani, marhadrága, de jó.

 

Sellakkot, és egyéb alapanyagokat pedig a Szép mesterségek boltjában, a Mária utcában lehet kapni,

a Baross utcától 20 méterre.

Előzmény: lacibácsi6060 (103918)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103936

A komódot tekintve jó, de sajnos az is csak kívülről, mert amit benne művelt....

És hát ne nézze senki, hova tette, mert megkaparja magát! :)))))

 

Az persze tény, és mellette szól, hogy ez a komód baromi rosszul nézett már ki. Biztosan fel lehetett volna úgy újítani, mintha most készült volna, hiszen akár az egészet is újra lehetett volna kompletten furnérozni (kábé rá is fért volna. égésnyomok, meg ilyenek!!!), de annyit nem ér az egész. És most divat ez a fehérre festés megint.

De szerintem a kolléga által mutatott fésülködő jobb sorsra érdemes. Az nem annyira gáz még.

Nekem a lábaitól eltekintve tetszik, az egy kicsit ront a kecsességén.

Előzmény: Törölt nick (103934)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103935

Gondolkoztam a habos kőrisen én is, de ami nekem van az nem ennyire hullámos, inkább "rajzolatos". De igazad lehet.

Előzmény: drRamaty (103929)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103934

Tényleg? Én nem mentem mélyebben a blogjába (most se fogok :-) ... de ha rossz volt a tipp, akkor suldigung.

Nekem elsőre tetszik a végeredmény (csak a komódot tekintve).

 

Előzmény: rferi (103933)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103933

Ez a link a kicsiházról abszolut az "anti", minden szempontból. A csaj valami katasztréfa, amit összehozott abban az épületben. És sajnos olyan píárja volt, hogy rengetegen követendőnek, trendinek kezelték és kezelik.

Előzmény: Törölt nick (103930)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103932

Na ez új, megjegyzem.

Előzmény: drRamaty (103929)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103931

Jó, hogy ezt linkelted, ahogy olvasom, felhívta a figyelmemet valamire!

Most készül a műhely födémje, és abszolut a műhelycélokra koncentrálva akarom megcsinálni. Tervezem futómacskagerendázat beleszerelését, meg hasonlókét, de a szellőzés eddig nem jutott eszembe!

Most olvasom, szóval eszembe juttatta, hogy arra iskéne gondolom!

Előzmény: LyPapa (103927)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103930

Ha már megszólíttattak a műkedvelők is :-) (a Mesterek kategóriájától igen messze esek)

 

Nagyon szép és izgalmas feledat, rferihez hasonlóan csak bátorítani tudlak hogy fogj hozzá. Viszont hogy idén karácsonyra el lehet-e egy ilyennel készülni ... Nos egy gyakorlott mester biztosan megoldaná, én szurkolok neked!

 

Én csak azért találom rövidnek a határidőt, mert tavaly én is "restaurálásra" adtam a fejem, és én is decemberben kezdtem, szintén karácsonyi ajándéknak szánva. Itt leírtam mivel járt a munka.

 

http://pacblog.blog.hu/2014/12/23/viragtarto_felujitas

 

2 hét szabit vettem ki decemberben, és kb nettó 10 napot biztosan ezzel töltöttem el. A szétszedéstől a lakkozásig. Furnérozás javítása nem volt, csak a régi lakk- és festékréteg fáig csiszolása, esztrergálása. Nem biztos (sőt, biztos hogy nem!) hogy belőlem kell kiindulni, mert én sokmindent akkor csináltam először - de ez a fésülködőasztal egy kategóriáúval komolyabb vállakozásnak tűnik, pont a furnér miatt.

 

Ahogy nézem necsak furnért fogsz javítani, hanem szemből a bal oldali szekrényalj díszlece is eltűnt. Ezt talán még egyszerű is lesz pótolni, valamilyen keményfából, és felsőmaró plusz egy (vagy több különböző ) profilmaró  használatával.

 

A fogantyúk: az látszik hogy a középső már pótolt darab, de szerintem nagyon nem illik a bútorhoz. Biztosan találsz megfelelő "antik" fogantyúkat, de én megpróbálkoznék azt is saját magam elkészíteni, pl ha van rá lehetőséged és időd is, akkor faesztergával.

 

Nem a furnérozásról akarlak lebeszélni amikor ezt a linket beteszem, de ezt is akkor találtam amikor a virágtartó kapcsán a felújítás témában keresgéltem:

 

http://akicsihaz.hu/2013/05/felujitas-vasaloval.html

 

A hölgy a furnért teljesen eltávolította inkább, a végeredmény nem lett csúnya szerintem:

 

Ilyenből:

Ilyen lett:

 

Persze a tiéd sokkal jobb állapotban van mint a fenti komód, meg szép is a furnér mintázata, csak egy példának hoztam. Ha nem lenne furnérozás, akkor karácsonyra egészen biztos be lehetne fejezni.

 

Sajna furnér lelőhelyet nemigen tudok, főleg nem kis tételben. De egy tippem van: menj be egy-két asztalosműhelybe, mondd meg hogy te csak hobbista vagy (nem versenytárs) és hogy nem tudnának-e adni neked kisebb, megmaradt darabot. Hogy pont ilyen lesz-e, az persze jó kérdés. Esetleg nyomtass ki pár közeli képet a furnér mintájáról meg a sérült részekről, és így menj el szakműhelybe. Hátha van segítőkész mesterember is. (és nem csak azt látja, hogy nem hozzá viszed a munkát :-)

 

Régebben gyakrabban, mostanság kevésbé látogat minket, de ha jól tudom kofic topiktársnak a bútorrestaurálás a szakmája - lehet hogy ha olvassa majd ad tanácsot.

Előzmény: lacibácsi6060 (103918)
drRamaty Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103929

Egyik se. A tömör részei kőrisfából vannak, a furnér meg habos kőris. Jellegzetes 30-as 40-es évek beli bútor, akkoriban sok bútor készült kőrisből. Általában már nem tömör fenyő alapon van a furnér, főleg a szekrényeken, hanem lécvázas vastag svartnis vakfurnéron. Láttam sok ilyet, van is, de számomra értéktelen.

Előzmény: Paco155 (103926)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103928

Lehet.

Én ezek közül a madárszemes jávort ismerem fel. De ezen a szekrényen nem az van szerintem.

Előzmény: Paco155 (103926)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103927
Előzmény: lacibácsi6060 (103918)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103926

Igen, tudom, de azt is hogy a sima juhar és a hegyi juhar sem így néz ki alapállapotban, ennek a fajtának is van valami külön megnevezése (hullámos jávor vagy valami ilyesmi)

Előzmény: rferi (103925)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103925

Hegyi juharnak. Szerintem. Merhogy a sima juhar kicsit más. Azért írtam jávort (jávor = hegyi juhar).

Előzmény: Paco155 (103923)
rferi Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103924

Kisebb méretben csináltam hasonló falszerkezetet, négybe harmonikázott fal volt, mintha egy ngy ajtó lett volna egy szoba és a közlekedő közt.

Sajnos már a 2-3mm lehajlás is gond tud lenni, mert a különálló táblák felső két sarka mentén történik ez, és a közép felé eső sarok ettől lejjebb kerül. Esetemben pl 3mm-nél lett volna táblánként 1mm eltérés a két méter magas, de csak 60cm széles darabban. Ez háromszoros szorzót ad az alsó sarokra nézve.

Az egyik darabnál.

A középvonalon túl levő másik darabnál megint ennyi, de a másik irányba.

Ezek összeadódnak, és máris hat mm széles rés keletkezik a két tábla között alul. De mivel össze vannak pántolva valahogy, ez ott feszülésben jelentkezik: beszorul az egész, mint állat!! :)

Nekem is kellett ezzel foglalkoznom, mert fafödém volt nálam is, és elsőre bizony nem működött.

Szóval egyáltalán nem baj, hogy ennyire túlméretezted, szerintem.

Előzmény: Törölt nick (103922)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103923

Nekem is juharnak tűnik.  Viszont ezt a fajtát nem lesz könnyű találni, és/vagy nem lesz olcsó sem. 

 

Esetleg  próbáld meg felhíni ezeket:

http://faglobal.hu/furner/szinfurner/

http://www.natikft.hu/termekeink/furnerok

http://www.zatik.hu/hu/reszletes/furnerlemez_svartni/furnerok_lombos_fafajok/juharfa_furner/furnerlemez_juharfa_szemes_06_mm_2000-2400_mm_2_m2_csomag_szemes_javor

 

A másodiknál mintha kagylós juhar néven lenne.

Előzmény: lacibácsi6060 (103918)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103922

Statikus terhelés esetén 2-3 mm lehajlása a sínnek nem okozott volna gondot, de van egy dinamikus terhelés is, amikor az ajtót összetolod, ezért nagyon merevre kell építeni a tartószerkezetet. Kiszámítva, nem kellett ekkora keresztmetszet, de vasból nem árt a több. A vasprofilra beépítettem még egy 72x82-es ablakprofilt is, abba jött csavararozva a sín 25 cm-ként.  Az épület szinte 1oo éves és fagerendás födémszerkezete van, nem volt más választás.

Előzmény: MN 3100 (103915)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.03 0 0 103921

Azt hiszem én is, hogy jávor lehet. A politúrozás meg külön világ, különösen ívelt felületeken. Én valószínű nem fognék neki, habár sok éven át néztem, ahogy édesapám restaurált szétázott, vagy más sérülésekkel bíró bútorokat. A 'dörzsölés'-t sikerült egész jól elsajátítani - ez a politúrozás kezdő fázisa is lehet.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: rferi (103920)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!