Keresés

Részletes keresés

laci19791202 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 104437

1cm?Biztos?Ez valahogy nekem durva.

 

Előzmény: Schnitt (104436)
Schnitt Creative Commons License 2015.12.10 0 0 104436

Én ott látok még lehetőséget a hátul fogazott lapban,  ahol olyan szűk íven kell fordulni, ami egy menetben nem fér bele. Ennél a lapnál lehet picit visszahúzni, ipszilonozva, , és így nphány előre-hátra mozgás után irányba lehet állni vele. 

Persze ez csak teória, ki kéne próbálni.

A Bosch-féle kanyarvágó lap, ami a másik képeden van, nekem Metabo néven van meg, de azzal nem ilyen nagy íveken kell rodeózni, 1 centi átmérőjű kör simán vágható vele. 

Azt már a hátulfogazott nem tudná követni szerintem.

Előzmény: spapda (104427)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.10 0 0 104435

Láttam, láttam! :)

Figyelem!!! 12-es menetes szár van benne! Pontos, precíz masina. (még be se kapcsoltam az enyémet, te meg asztalt is rittyentettél már.)

Előzmény: laci19791202 (104431)
409 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104434

 

  Hogyan van ez? Kézzel nem is tudod állítani a magasságot?

Előzmény: laci19791202 (104430)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104433

Nem hiszem hogy megharagszik ezért az elköpött infóért (más ügyben privát leveleztünk és ekkor árulta el): kissé sok a nyersanyag. Többszáz órányi. Ne idénre várd :)

 

A fűrész új gazdája meg személyesen járt nálam a nemrég meghirdetett gyalugépemrért /na ERRE lehet mondani hogy kicsi a világ :-)/ Teljesen még nincs kész most sem. Mármint a szalagfűrész.

 

 

Előzmény: öregbaka (104414)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104432

Köszönöm a válaszaitokat, Sajnos, találkoztam olyan papírral, ami gyorsabban kopott, mint a  csiszolni kívánt fenyőfa felület :( Szabályosan ledobálta a szemcséket a hordozó papírszerű lapról. Én meg kidobtam a maradékot is. Valami német gyártmányú szemét volt, remélem, nem találkozom ilyennel többet.

 

Üdv: LyPapa

laci19791202 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104431

Van fönt egy másik,Barnavedvébb-nek most linkeltem,meg irtam az off topikba.

Előzmény: Törölt nick (104412)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104430
Előzmény: Barnamedvébb (104354)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104429

Próbáld már ki a tescó saját gyártású kanyarlapját is. Olyan kis keskenyített, hátrébb lökött az is.

Előzmény: spapda (104427)
GPS Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104428

 

Ha nálatok ilyen flottul mennek a dolgok akkor szívesen mondok neked holnap 10 órakor egy két cikkszámot, hogy rendeld meg másnapra.  Nem elérhetetlen dolgok, magyarországon is simán beszerezhetőek és az unix/bárdi is tartja őket, mert gondolom róluk beszélsz.

 

Nem, nem a Bárdi/Unixhoz járok - pedig van üzletük itt is. Az utóbbi időben egy kamion-alkatrészes boltba járok.

Oda egyszer csak fagyállóért mentem be - elvégre nincs kamionom - de pár szó után kiderült, hogy bármilyen alkatrészt meghoznak, nem finnyásak. Bármit kérek, azonnal lökik a képernyőről - több gyártó/ár verzióban is, lehet válogatni.

 

Na, állok elébe a tesztnek, mondd az alkatrészt, én reggel betelefonálok nekik (mert nem kell odamenni, csak pontos márka/típus/évjáratot kell bemondani telefonba) - és én böcsülettel megmondom neked, hogy mit válaszolnak.

Vagyis hogy még aznap, vagy csak másnap reggelre tudják-e hozni.

Meg a kapható verziókat és azok árait is lekérdezem.

 

De pontos márka/típus/évjárat és motorfajta/lökettérfogat az kell, természetesen - hogy be tudják azonosítani.

 

Egyébként ez a "telefonosdi" kezd elterjedni - más üzlet is meghozza telefonrendelésre, de röhej, a mosogatógépement is egy sima telefonhívásra küldték ki - vagyis telón mondtam be a nevemet-címemet-típust - azt mondták ennyi elég.
Eszem megállt - mert gondoltam kell mail, visszaigazolás, stb. - de nem.

.

Előzmény: Paco155 (104413)
spapda Creative Commons License 2015.12.09 0 1 104427

Valóban kár ennyit veszekedni, főleg ilyenkor, amikor inkább arról kéne diskurálni, hogy kit melyik akció keretén belül mivel lep meg a Mikulás/Jézuska/egyéb, a Black Fridaytől az unimaxos 10%-ig. Kezdem is a sort, dupla beszámolóval. Pár napja felvetettem, hogy vajon tényleg jobb-e a Milwaukee hátulján is fogazott szúrófűrész lapja, mint a hagyományos konstrukciók. Na rendeltem is belőle, legalább volt mivel kipróbálnom az új Makita 4329-es szúrófűrészemet, de erről majd később.

 

Szóval a Milwaukee 2653 12 típusú lapot eresztettem össze a szintén íves vágásokhoz való Bosch T119BO-val. 18 mm-es táblásított fenyőre skicceltem fel két közel körvonalat, ezeket vágtam ki. Igaz még sok egyéb módon ki lehetne próbálni, egyelőre ennyire futotta a szabadidőmből. Íme a lapok és az eredmény (bocs, csak telefonos képek):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tapasztalat: mivel igen béna (rossz kézügyességű és egyben gyakorlatlan is) az ilyen vágásokban, így nálam a jó lap nagy segítség. A Milwaukee lappal eleinte össze kellett szokni, ez látszik is a vágás bal felén (ott kezdtem). Aztán a felén átérve már megszoktam, hogy hogyan tartható íven, és viszonylag jól viselkedett, mindenesetre azért szeretne letérni az ívről kifelé. Ezzel szemben a Bosch lapot sokkal könyebb az íven tartani, sőt könnyebb az íven belülre kormányozni. A vágásképe mindegyiknek viszonylag szép, a képen a táblásított anyag felső fele látható (amerre a fűrészlapok tépik az anyagot). A Milwaukee csinált egy apró feltépést (lásd utolsó kép), a Bosch nem.

Összességében szerintem hiába fogazott a hátán is a Milwaukee lapja, a Bosch egyszerűen kényelmesebb fűrészlap ekkora íven, egész egyszerűen azért, mert vékonyabb, ráadásul a fogai is kisebbek és sűrűbbek. Az más kérdés, hogy valószínűleg a Milwaukee testesebb felépítéséből adódóan kevésbé hajlamos az "elferdülésre" vastagabb anyagban, illetve a ritkább fogazásból adódóan gyorsabban dolgozik vastagabb anyagban, pl. 1-2 collos fenyőben. Szóval összességében nem tűnik rossz lapnak a Miwaukee sem, de vékony anyagra (mondjuk collos deszka, rétegelt lemez stb) én maradok a Boschnál, vastagabb anyagoknál viszont praktikus lehet, már csak a hossza miatt is.

 

A Makitáról meg majd egy külön hozzászólásban emlékezem meg.

Paco155 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104426

Aha.  Ilyenkor a kézi finomságellenőrzés már elég megtévesztő tud lenni, de szerintem is a különböző finomságú papírok a különböző eszközökön másképp teljesítenek. Én csak azt tapasztaltam, hogy ugyanaz a papír (szó szerint ugyanaz) az excenteren kevésbé volt hajlamos eltömődni mint a Fein-en, viszont az utóbbinak nagyobb volt a lehordási sebessége. Ez lakk csiszolásakor. Amikor pedig kapott egy kis vizet alá akkor pont megfordult a helyzet. viszont én csak a vizes/száraz között láttam felületi finomság eltérést, de az meg természetes.

Előzmény: LyPapa (104423)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104425

Ohm törvénye annyira egzakt, hogy nem igazán lehet vitázni róla. 

Amit pedig ide leírtál nagyon szépen hangzik, és biztosan van aki így fejezi ki magát, de az nem én vagyok. Már csak azért sem, mert ha ennyire be kell csomagolni a véleményem, akkor egyáltalán miért írnám le? Így tehát azt írom amit gondolok, és nem azt amit mások szeretnének hallani.

Előzmény: Kamelot (104422)
409 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104424

Azt nem tudom, hogy rezgővel milyen lenne, csak egy kicsi egykezes, a kenyere javát régen megette beteges B&D rezgőm van, de az excentert általában 120-asig használom, nekem az már elég sima.

A szalagcsiszoló meg megint egy másik eset, az 120-assal még durva. De gondolom ez gép függő is, melyik mennyit forog, mennyit és mekkorát rezeg.

Előzmény: LyPapa (104419)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104423

Ugyanabból a csomagból, gyártó nincs feltüntetve.  Nyilván ilyenkor 'tapintásra' próbál valamit tippelni az ember, hátha csak a jelzés nem jó.  El is bizonytalanodtam, emiatt kérdeztem.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Paco155 (104421)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104422

Azt hiszem itt nem az ohm törvényréről megy a vita. Valóban sokkal könnyebb a másikat minősíteni és ezen rokkázni órákon keresztül, mint azt írni hogy olvastam véleményedet de nem tudok vele azonosulni. Nekem más a tapasztalatom. Ezzel az ilyen vitákat le lehetne zárni mint ahogy most én teszem.

Előzmény: Paco155 (104411)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104421

A két papír ugyanannak a gyártónak ugyanabból a sorozatából való? 

 

Értem úgy, hogy mondjuk mindkettő Mirka Abralon vagy SIA siawood csak más a finomságuk.  Vagy különbözőek voltak? Mert akkor az is okozhatja

Előzmény: LyPapa (104419)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104420

Kíváncsi az én is vagyok. :-) 

Lehet, hogy egy hulladék darabon próbaviaszolok egyet ha hazamentem (momentán kb 2000 km-re vagyok a sufnimtól). Annyi időt valamikor a jövő héten egy délután még valahogy megoldok, mert lövésem sincs, hogy mikor lesz megint egyben néhány órám úgy foglalkozni a projekttel, hogy rendesen megcsináljam. Viaszolni sem próbáltam még soha, hát nem is fog ártani ha kicsit kísérletezek vele. 

Előzmény: Paco155 (104321)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104419

Egy kérdés az excenter csiszolót használó topictársakhoz: ti is úgy tapasztaljátok, mintha az excenter csiszolón felrakott pl. 120-as papír nagyjából egy másik rezgőre tett 180-220-as  papír csiszolási finomságát hozza ? Vagy én látok valamit hibásan ? 

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Rahed Lee (104416)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104418

Megelőztél. Épp most akartam írni nekik, hogy ez már az óvodai homokozó színvonala! Hogy lehet egy ilyen apró-cseprő hülyeségen hajbakapni? Már persze ha nem két tökkopasz ürgéről van szó. :-)))

Előzmény: öregbaka (104414)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104417

Teljesen véletlenül egészen pontos rálátásom van az egyik autós kis és nagyker működésére. Kétféle rendelés létezik: azonnali ill. előrendelés. Az azonnali csak akkor tud teljesülni, ha raktáron van a kért áru, illetve, ha a felajánlott helyettesítő termék(ek) megfelelnek a vevőnek. Ekkor a kért formában kerül az áru átadásra: posta, pult, futárszolgálat,  stb. Az előrendelés teljesítése nyilván a beszerzés ill.- beszállítás függvénye. Többet nem írhatok erről, mert kötnek az üzleti titokra vonatkozó szabályok. 

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: GPS (104400)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104416

Nekem ehhez hasonló Bosch van, csak a kékvérű vonalból (GEX 125 AC)

Nagyon finom gép, két ujjal is vezethető. Általában elszívóval használom, de a saját porgyűjtője is nagyon jó. Szerintem a zöld sem lehet sokkal rosszabb, max nem bírja olyan sokáig, mint az ipari vonal.

Előzmény: Zoli-bácsi (104407)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.09 0 1 104415

Ott a pont.

Pont ott.

 

;-)

Előzmény: öregbaka (104414)
öregbaka Creative Commons License 2015.12.09 0 2 104414

Mi van a Repépítővel? Nem hiszem el, hogy nem figyeli itt a hozzászólásokat. Kíváncsi lennék a fűrészgép felújításáról készített filmjére.

 

Más: Ne basztassátok egymást. Kicsinyességeken rágódtok feleslegesen. Küldjétek a produktumotokról (asztalos) a beszámolót és a képeket, videókat.

 

Szép estét.

 

Jakab

 

 

 

 

Paco155 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104413

Nem törődve azzal, hogy megint csúsztatsz, és terelsz szeretném azt megkérdezni tőled, hogy milyen gyakran rendelsz alkatrészt ezeknél a híres kereskedőknél.

Mert én is tudok mondani egy csomó olyan cikket amit ha bemegyek még az sem kell, hogy megrendeljék, hanem leveszik a polcról. Más dolgokat megrendelek és valóban másnap ott van a kirendeltségen a központi raktárból. 

Viszont az ami VALÓBAN külföldről jön.  Na az 2-3 nap. Ha nálatok ilyen flottul mennek a dolgok akkor szívesen mondok neked holnap 10 órakor egy két cikkszámot, hogy rendeld meg másnapra.  Nem elérhetetlen dolgok, magyarországon is simán beszerezhetőek és az unix/bárdi is tartja őket, mert gondolom róluk beszélsz.

De én nagyon meglepődnék ha másnapra ott lenne.

Előzmény: GPS (104409)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104412

Most akartam megnézni, de letörölted :(

Előzmény: laci19791202 (104408)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104411

Igen, vannak akiknek mérvadó a tapasztalatuk ezt gondolom te sem vitatod.  Természetesen másnak is lehet és van is tapasztalata.  És kb annyit is ér amennyire gyakori az a tapasztalat. Van ugyebár egy olyan mondás hogy 10 év tapasztalatot pontosan 10 év alatt lehet összeszedni. 

Csak hogy topiktémán belül maradjunk, legyen az asztalosság.  Minél többet dolgozol fával annál jobban érted mit merről kell gyalulni, mit hol érdemes vágni, a fát merre kell forgatni, hogy jó legyen a táblásítás, stb.

Lehet outsiderként is véleményt alkotni, de az aki 40 éve simogatja a fát annak a véleménye nálam nagyobb súllyal esik latba mint akinek az előző kérdése még az volt, hogy mi az a bütü.

 

Jelen esetben pedig erről van szó.

 

Előzmény: Kamelot (104406)
409 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104410

"Hova jársz te alkatrészért, hogy 2-3 napot kelljen várnod bármire is?"

 

Na ácsi, most megint mellébeszélsz, próbálod szítani a hangulatot. Ki mondta, hogy bármire????

Beidéztem az alábbi mondatodat és a válasz értelemszerűen arra vonatkozott. Miért kell most másról beszélned?

 

".a vevő azt se tudja, hogy amit kitalált reggel, az a bécsi, hamburgi, vagy a milánói raktárból érkezik-e meg délutánra - mert megérkezik."

 

Ezekből a városokból semmi sem lesz ott késő délután a 11órás rendelésből. Egyetlen szóval sem mondtam, hogy a Bárdi-nál (sima i-vel) a 11-ig rendelt alkatrészt nem kaphatod meg délután. Nem csak késő délután, de akár 2órára is. Ha van abból a közeli boltjaik valamelyikében.

A gépemen a Bárdi belsőhasználatú szoftverében látom a valós idejű raktárkészletüket és annak elhelyezkedését. (tehát nem kell bemennem a boltjaikba) Ha csak szegeden van az adott alkatrész, az bizony nem jön meg délutánra Budapestre, de még másnap délre sem. Pl. a PoHu, ha nincs az adott alkatrész az adott szervizben/üzletben,  akkor szolgál ki aznap délután, ha van a Budaörsi központjukban. Ha Ausztriából kell rendelniük, akkor az 2nap.

 

Örülök, hogy felnyitottad a szemem és elmagyaráztad, hogy amiben az utóbbi huszon éve élek, az csak délibáb.

 

-----------------------

Előzmény: GPS (104391)
GPS Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104409

 

"Ami nem is lenne baj, ha utána elfogadnád annak a véleményét, akinek ez a napi munkájának része"

 

Aha értem.

 

Tehát ha a kollégánál nem működik olyan flottul a dolog - akkor higgyem el, hogy akkor mifelénk se.

Még akkor is, ha nem így van - de hát ha egyszer ő azt mondta, akkor nincs apelláta. Így gondoltad?

 

De most komolyra: én csak egyszerű példaként említettem meg, hogy milyen faszául megy errefelé az alkatrészkereskedelem.....

 

...erre a kolléga ezt szúrta oda:

 

"Próbáljunk visszaszállni a földre.  :-DD  Lehet, hogy előfordul, de többségében ezek 2-3napos átfutások."

 

Na, akkor ki kötött bele a másik véleményébe, vagy a sokéves tapasztalatába?

.

Előzmény: Paco155 (104404)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.09 0 0 104408

Ja ja,de ez már igy marad,mert elég szar lett igy hogy el kellett forgatnom meg konvertálgatni,igy minősége is kutya lett.Egyépként Movie Makker el csináltem.

Előzmény: Törölt nick (104401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!