Keresés

Részletes keresés

MN 3100 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105714

Igazából még semmi konkrét elképzelésem

sincs a fügefa anyagáról.

Egyszerűen kíváncsi vagyok arra, hogy

milyen szerkezetű, színű, stb.

 

Már régóta tervezek egy olyan "falat",

ahol különféle faanyagok metszetei

(kereszt, húr, ferde) lennének felrakva.

Alattuk a nevük és más adatok.

 

De hát ez is csak egy terv a rengeteg

közül, és az ennél fontosabbak sem

kerülnek megvalósításra. Sajnos.

 

Péter

Előzmény: kukucs33 (105711)
pajaci Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105713

Azt a hullámosságot vastagabb mélységnél gondold át még egyszer.

Előzmény: rferi (105712)
rferi Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105712

Ha módunk van arra, hogy az előtolás sebességét változtassuk, akkor az arra mindenképpen jó, hogy hozzáigazítsuk a gyalulási fogásmélységhez.

Nyilván belátható, hogy ha nagyobb fogást veszünk, akkor amiatt, mert a kés mélyebben vág  az anyagba, egyrészt nagyobb motorteljesítmény kell, másrészt a felületi hullámosság nőni fog.

De ha ezt ellensúlyozzuk azzal, hogy lelassítjuk az előtolást, akkor a hullámosságot is, meg a szükséges motorteljesítményt is visszavesszük vele!

Ezekből visszafelé is adódik valami - szerintem - fontos.

Ha nem tudjuk az előtolást változtatni, akkor érdemes egy fix fogásmélységgel dolgozni, amit a felület szemrevételezésével, és a motor kínlódásának mértékével egyszer belőttünk magunknak. Márminthogy ne legyense túl nagy, se túl kicsi.

Az én gépemen ez humánvisszacsatolású, mivel kézi előtolásos. :)

Ahogy a fa felületében egy kimagasló egyenetlenséghez érek, azonnal hallom a motor hangján, hogy mélyebben vág az anyagba, reflexből lassabban tekerem :))))

Előzmény: Törölt nick (105705)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105711

Örülök, hogy sikerült közelebb vinni a megoldáshoz. :-)

 

Ami hátulütőjét tapasztaltam, az az, hogy ha a leeső darab elég keskeny (ilyen pici anyagnál az ember nyilván igyekszik spórolni amennyire csak lehet), az hajlamos volt beesni a fűrészlap mellett az asztal alá. Az elszívó viszont nem húzza ki, tehát ezeket gyakran ki kellett szednem ami relatív eléggé időigényes volt. De volt egy olyan is, hogy simán körbetekerte majd kilőtte - el ugyan nem talált, mert számítottam rá és résen voltam, de attól még nem volt vicces.

Szóval, ha hasonlót készítesz, és a körfűrészed asztalában nincs pontosan a laphoz illeszkedő betét ("zero clearance"), akkor a tolóasztalt csináld olyanra, hogy átérjen a fűrészlap túloldalára is, megakadályozandó a leeső darabok beesését a lap alá.

 

Mi lesz a fügéből?

Van nálunk is egy "bokor", már nézegettem, hogy egész érdekes sárgás színű a fája, bár szerintem annak még csak 3-4 cm lehet átlagosan a max átmérője, de lesz az még több is - én türelmes vagyok :-)

Előzmény: MN 3100 (105702)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105710

Oké, akkor ha te vagy a főnök akkor neked írok. :P

 

Az én véleményem,  hogy fölösleges elvágnia a panelon a szálat.  Miért tenné tönkre a panelt? Igaz, hogy összeforrasztható, de mi értelme? Ha csak tesztelni akar akkor tökéletesen megfelel neki egy darab kéteres hálózati kábel. Nem kell az eredetit basztatnia.

 

Az egyik eret megszakítja és beköti oda a diódát, a másik meg marad ép.  Kész a félhullámú táplálás.

Az egyik eret megszakítja és beköti oda az NTC-t a másik ér marad ép. Kész a felpörgős táplálás.

 

Természetesen ezek nem végleges megoldások, csak arra jók, hogy kiderüljön melyik megoldást kell a jelenlegi két ellenállás helyére tenni.

Előzmény: raklapjúzer (105701)
rferi Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105709

Azt döntsük el, hogy egy kés hány mm-t haladjon egy végásra az anyagban. Ha ezt eldöntöttük, akkor ebből kiszámolható az előtolás sebessége, amennyiben a késtengely fordulatszáma és a kések száma ismert.

Mert ugye a kés kivág egy darabot, és elhagyja azt, majd egy kis szünet következik, amíg a következő kés belevág az anyagba. A két késérintés között csak annyit haladhat az anyag, hogy az előző kés kilépési pontja még nem mehet túl a következő kés belépési pontján. Legfeljebb addig mehet, de inkább még addig se.

Annak eldöntése, hogy hány mm-t haladjon a kés az anyagban erősen függ attól, hogy mekkora a késtengely átmérője. Minél nagyobb a késtengely, annál többet haladhat benne anélkül, hogy túl nagy felületi hullámosságot okozna.

Ezért csinált az apám például kb 130mm átmérőjűt, kétkésesben. Ehhez ráadásul alacsonyabb a jó fordulatszám is.

 

Ha megvan az előtolás sebessége, akkor ebből, meg a továbbítóhengerek átmérőjéből kiszámolható azok fordulatszáma is.

 

Ezeket nem neked mesélem, csak a te hsz-edre reflektálnak.

Előzmény: Rahed Lee (105708)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105708

Az előtolónak van egy optimális sebessége, ami függ a kések számától és a motor teljesítményétől is. Az összefüggés ott van, hogy egy három,- vagy négykéses tengelynél, azonos késtengely fordulatnál nagyobb sebességű előtolással számolhatunk, ha az egy késre eső előtolást vesszük alapul. De az előtolási sebesség és a kések száma, a fogásvétel egyenesen arányos a szükséges motorteljesítménnyel is.

 

Faipari gépeknél a felületi minőség tekintetében legfontosabb paraméter a lehető legnagyobb forgácsolási sebesség. Ez pedig a motorteljesítmény, az áttétel és a késtengely átmérőjének függvénye. Minél nagyobb, annál kevésbé szakítja fel a rostokat. Szóval eléggé összetett a dolog, de ha be van lőve egy átlagos értékre, akkor abból nem lehet gond.

Előzmény: Törölt nick (105705)
zolakol Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105707

Én sem láttam értelmét csavarozón kívül más akksis gépnek, de a svédeknél, tetőn már nem is használunk mást.Könnyebb/gyorsabb a munka(amikor minden perc számít).Kopnak is rendesen a használattól, esőben sem kíméljük.

Előzmény: Törölt nick (105704)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105706

Szó sincs semmiféle sértődésről, nem az a fajta vagyok ☺ Azért kerestem meg a forrást, mert talán ő kapásból megmondja mit mire kell cserélni, de tévedtem 😕 Igazad van, menjünk egy irányba.

 

Bódogat neked is 😇

Előzmény: raklapjúzer (105701)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105705

Nekem Metabo HC 260 van, annak megtalálod sok helyen ezeket az adatait, pl itt.

 

Itt volt egy ilyen értekezés szeptember végén:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=136871150&t=9104263

 

Ezzel kapcsolatban írta Vajk pár poszttal később, hogy 30-40m/s legyen a kés sebessége. Ha ez jó adat, akkor ebből mindent ki tudsz számolni.

 

Előtolás optimális sebessége: no az jó kérdés. Kb. 5-8 m között szokott lenni, ahogy eddig olvastam a gyalukról, típustól függően. De ha már úgyis magad építed, lehet érdemes lenne szabályozható sebességűre megcsinálni. Bár nem tudom ez megszokott-e bármilyen gyalugépen.

Előzmény: laci19791202 (105684)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.23 0 0 105704

Én is inkább arra szavaznék, hogy ez a kütyü annak "jó", aki egy évben egyszer veszi elő, elfűrészel pár deszkát egy kis polcnak, és van 2 négyzetméter helye a barkácsolásra.

Előzmény: halaloszto (105703)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105703

vicces volt. minek vinne magával egy ilyen legót, amikor vihet rendes dekopírt, fúrót, körfűrészt is? kocsi elbírja, áram meg van mindenütt.

 

 

Előzmény: GPS (105694)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105702

Szervusz!

 

Éppen jókor mutattad a kis "gattert".

 

Van egy-két db fügefa törzsem.

Kb.  5-6 cm átmérővel. Már rég

fel akartam vágni, de még a

módján agyaltam. Köszi az ötletet.

 

Más. Sajnos kiszáradt az öreg

majdnem 20 éves sárgabarack fánk.

Kivágom és szintén felvágatom

25 mm-es deszkákra. Ezt persze

már nem én csinálom.

A kérdésem az, hogy milyen

minőségű (kemény-puha, tartós-

pudvásodó, stb.) anyag lesz ebből.

Mit szoktak készíteni sárgabarack

faanyagból?

 

Péter

Előzmény: kukucs33 (105669)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105701

Drága aranyos barátom!
Mondtad, hogy vak vagyok, kérek egy vezetőkutyát. Jelentkeztem kutyának, de az úgy nem megy, hogy sokan sokfelé ugatunk, húzzuk a gazdit arra, amerre gondoljuk, aztán majdcsak lesz valami.
Én kb. 35 éve dolgozom ipari gépek karbantartásán, azt hiszem elmondhatom, hogy láttam már egyet-mást.
A legfontosabb dolog, hogy ha beindul egy projekt, akkor mindenki elfogadja: csak egy főnök lehet. Azt csináljuk amit mond, ha hülyeségeket csináltat, az az ő felelőssége. Ha becsődöl, akkor jöhet a másik tudós. Úgy nem megy a dolog, hogy a pálya széléről bekiabál mindenki, a szekér meg megy amerre éppen sikerül.
Elvem a szisztematikus problémafeltárás, aztán a javítás. Úgy nem megy, hogy három-négy ember hatfelé húzva próbálkozik. Ebből csak káosz lehet.
Szóval ha nem sértődtél meg, akkor menjünk csak szépen pontról pontra előre. A kályha a félhullámú táplálás. Ha megcsináltad amit leírtam, akkor majd megyünk tovább.
Ha nem, hát nem.
Ha mégis, akkor a relé kiiktatása után a dióda viszi át az egész terhelést, ez 10 A áramnál kb. 7 W. Nyitóirányú feszültség (0.7 V) x 10 A. Ha kiiktatod a relét, akkor szükség lehet egy kb. tenyérnyi hűtőbordára a kísérletezés idejére. Legjobb ha az egész cuccot egy műanyagtálcára pakolod, és lehetőleg nem fogdosol semmit, amíg a hálózatra csatlakozol.

Boldog (lórúgás nélküli) ünnepeket kívánok!

Előzmény: feketefelhoo (105698)
torony78 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105700

Megjött ez az uni-maxos állvány. (-70%-os akció volt, ezért 2-t bezsákoltam) Nem rosszak.

Nettó 4,7kg / db a csomagolása alapján. Kb. annyi is, bár én kicsit kevesebbre tippelnék, de 2,9-nél (a honlapon ennyit írnak bruttóban) biztosan több.

Lőttem futtában pár fotót telóval. Nem mondanak sokat, de azért az avatott szemeknek ez is elég.

Belenéztem a profilokba: szerintem ez nem hajlított lemez, ahogy Vajk mondta, hanem zártszelvény. Majd arról is lövök fotót, csak lóhalálában szereltem össze és fotóztam...

Előzmény: torony78 (104957)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105699

HAli.

 

Én is így indultam.

Kerestem értelmes áron garázsajtót, de elég egyedi a helyzet nálunk. Nincs értelmes áron, mert gyak 200 alatt ne is reméljek, ráadásul legtöbb megoldásnál úgy nézett ki, hogy alap 170 beépítéssel, de előtte tágítsam ki a lyukat, mert kicsit több, mint 2 méteres kapu nincs csak egyedire, de a szélén ezek vesznek el még helyet és emiatt is akartam csináltatni másikat. Már ott jártunk hogy alap 170 + kőművesmunka, ami további 50-100.


Na itt jött a na neeeee, akkor inkább megpróbálkozom vele, régebben úgyis csináltam több dolgot apámmal, hát ha összejön és elég maximalista vagyok (örökletes) és addig nem hagyom abba míg jó nem lesz :D

 

Most úgy állok, hogy a 4 szárny megvan, rá kell tennem a zsanérokat, ehhez még kis marás lehet kelleni fog a jó minőségű lécek miatt, mert van amelyik csavarodott sajnos (kintről ez nem lesz feltűnő, remélem a picit görbéb lécnél se lesz látható, elvileg nem :D). Itt azt találtam ki, hogy van egy fémkeretem, erre lefektetem ami van és egy magasságban megmarom a zsanérok helyeit minimálisan, így szintben lesznek. A betonon garázsban nem lehet, mert nem egyenes :D

Ez jön karácsony után, utána kis teszt, ami ha jónak néz ki, akkor fest, s mehet élesbe a történet.

Egyszer meg ha úgy adódik rakok rá motort is, mert direkt úgy terveztem, hogy eme csodás lehetőség ne legyen elbukva.

 

Igaz vennem kellett pár eszközt és szerszámot, de azt mindenképp terveztem már, így kicsit előrébb hoztam a meglepiket :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (105645)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105698

Lágyindító saga, 384. rész

 

Írtam egy levelet annak az embernek, akitől az eredeti kapcsolás származik. Az alábbi választ kaptam :

 

Nem tudok válaszolni, mert ilyen géppel nem teszteltem, szóval akkor derül ki, ha kipróbálod!
Mindenesetre,  az áramkorlátozó ellenállások helyett (2...3db) sorbakötött NTC-t használnék.
Az NTC-kkel az elektronika nélkül is kipróbálható  a fűrészgép, ha legalább egyszer el bír
indulni róla anélkül, hogy az NTC-k tönkremennének, és az áramot is kellően korláztozzák, akkor
a lágyindítóba beépítve szinte biztos, hogy jó lesz, mert amikor a relé áthidalja az előtétet
akkor le tud hűlni, mire a következő indításra szükség lesz.

Kefés motorhoz egyébként készíthető fázishasítással működő, triakos vagy tirisztoros lágyindítás is.
Bár azt jóval bonyolultabb elkészíteni, de az eredmény garantált.  Némelyik sarokcsiszoló (flex)
is tartalmaz beépített lágyindítót, és mivel a teljesítmény is hasonló, akár egy olyan áramkör is
lemásolható, vagy felhasználható alapként egy lágyindítóhoz.

Üdv:
Skori 

 

Ui. az áramfelvétel mérés elmaradt, mert elfelejtettem, most meg már nem akarok zajongani.

arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105697

Szia! 

Elektra Beckum HC300 gyalugép adatai, 

 

Előtolási sebesség 5 m/min

A késtengely átmérője 60 mm

Kések száma 2

A késtengely fordulatszáma 6.000 /min

Hálózati feszültség 230 V

Névleges teljesítményfelvétel 1,85 kW

Leadott teljesítmény 1,3 kW

 

Üdv.: Zoli

Előzmény: laci19791202 (105684)
fahobby Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105696

Itt is érvényes az ár érték arány !

A hilti akkus körfűrészével lehet dolgozni. Igaz az árát nem illik megkérdezni :)

 

Előzmény: pali923 (105693)
kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105695

A Zatik parkolójában a mester akkus körfűrészel darabolta méretre a deszkát mielőtt a csomagtartóra került.

Előzmény: pali923 (105693)
GPS Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105694

 

"Időnként örültem volna egy ilyen készletnek após pincéjében....de ma már az árának jobban örülnék. :)"

 

400 és 500 dollár közötti áron láttam árulni. Ha így vesszük, ennyi akkus-géppel benne - éppenséggel nem egy ökör-ára, így összesen.

 

Egy "házhoz" kiszálló és ott dolgozó iparosnak (pl. ilyen-olyan utólagos háztartási-gép beszereléseknél, átalakításoknál, stb.) tényleg aranyat érhet, hogy viszi magával "a műhelyt".

 

Persze, igazi műhelymunkára karcsú azért.

.

Előzmény: pali923 (105693)
pali923 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105693

Időnként örültem volna egy ilyen készletnek após pincéjében, ahova csak 1-2 éve vezették be az áramot, de ma már az árának jobban örülnék. :)

Azt olvastam valahol, hogy egy kiállításon maga az üzletkötő ismerte be: ezeknek az akksis fűrészeknek az egy töltéssel végrehajtható vágás hossza erősen korlátos. Bár néha biztosan jól jöhet az is.

Előzmény: laci19791202 (105692)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105692
kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105691

Köszön mindenkinek a segítséget! Holnap remélem lesz időm beállítani a gérvágót és a hozzá kapott majd 4 m-es "mobil" munka asztalt. valami egyszerűen használható ütközőt kell még rá kitalálnom.

Előzmény: kukucs33 (105690)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105690

Én fenyő maradékokat használok. Arra, hogy támasszon és megakadályozza a kiszakadást, az is tökéletes. Arra figyelj, hogy sík legyen a felülete.

Előzmény: kuperta (105689)
kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105689

Esetleg arról van tapasztalatod, miből érdemes a hátsó oldalra -amihez a levágandó fát tolom-, betétlapot gyártani. Elég a fenyő, vagy valami keményfa illene?

Előzmény: Kamelot (105688)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105688

Ez nem azt jelenti hogy más lappal ne lehetne használni.  Csak tudni kell hogy a másik lapnál mire kell figyelni.

Előzmény: kuperta (105687)
kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105687

Meg amije van! Előbb utóbb beszerzek egy negatív élszögű lapot. 

Előzmény: Kamelot (105685)
rferi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105686

Szerintem is ez a jobb hozzá, én is ezt használom.

De a gépemhez gyárilag nekem is egy pozitívat adtak, amit nagyon nem szerettem, mert tépte az anyagot, és állandóan fel is kapta. Profilléceket nagyon macerás leszorítani, kézzel meg veszélyes volt.

Előzmény: Kamelot (105682)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105685

Ha már szám szerint akkor a negatívból 9db van pozitívból 4db. Sajnálom hogy rosszul fogalmaztam hogy gérvágókhoz ez való. Én ezt használom és szerintem ez a jó. Mindenki azt használ amit akar.

Előzmény: Paco155 (105678)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105684

Sokfajta gyalugéppel rendelkező fórumtárs van itt,aki tud legyenszives méricskéljen már nekem,lehet kisebb hobbi gép is és komolyabb 300 as is.

Ami érdekelne:Késtengely fordulat/kések száma,behúzóhenger átmérő és tolósebesség (m/s).

Köszönöm.

kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105683

Azért ez jelentős előny, mert másfél kW-os motor hajtja, ha az kilöki az anyagot...

Előzmény: rferi (105681)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105682

Én azóta hogy negatív homlokszögű lapot használok sokkal szebb a vágási felület kemény és puhafa esetén is. Fémet és más anyagot nem vágtam. Nem bántam meg hogy lecseréltem a hagyományos lapot erre. Lehet hogy másnak nem ez a tapasztalata.

Előzmény: kuperta (105679)
rferi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105681

Nem kapja fel az anyagot!

A negatív homlokszögű lapnál a tárcsa el akarja magától tolni a vágandó anyagot, szemben a pozitív lappal, ami a szokvány körfűrészekben van. Az magára húzza.

Mondanom se kell, mekkora előny egy gérvágónál, ha a vágás maga szorítja le a munkadarabot az asztalára.

Előzmény: kuperta (105679)
rferi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105680

Akkor csavarozd, de szépen!

Ne akard eltüntetni a csavarfejeket, hanem inkább emeld ki!

Ne valami ronda csavart használj, hanem keress szépet, és azzal csináld. Lézerpontosan vonalban legyenek, meg az elosztásuk is legyen geometrikusan jó(pofa), szóval a csavart kvázi építőelemként, díszítésként használd!

Használj konfirmátorcsavart - nagyszerűen használható fenyőben is, előfúrva, bárki bármit mond. És tart mint állat. Annak szép a feje, nikkelezettet vegyél, az jól mutat. Imbuszkulcsos, elsőre nem is csavarnak tűnik.

 

 

Elvileg például a lambériát a nútban szegeljük, hogy ne látszódjanak a szegek.

Nos, én láttam egyszer egy olyan módon szegelt lambériát, amin a lapját telibeszegelték, mint állat! :))

Csak... és ez a lényeg, rézszegek, nagy fejjel, zsinórral kihúzva a pontos helyük, soruk, és ettől mindjárt különleges lett a dolog, nem ronda.

 

Előzmény: Pityu... (105674)
kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105679

Akkor egyenlőre marad a sima tárcsa, 20 eFt körül kínálják a gérvágó tárcsákat... 

Mennyi előnyt jelent a negatív homlokszög?

Előzmény: Kamelot (105672)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105678

Azért csak érdekelt és rákerestem a gérvágó fűrészlapra.  :P

 

Ennek az oldalnak a közepén 3  sorozatban is gérvágó fűrészlap van. Pilana csak, hogy ne az legyen, hogy nem értenek hozzá.   Kettő pozitív homlokszögű és csak egy negatív. :)

http://www.szerszamtechnik.hu/termekek.php?category=kemenyfemlapkas

 

Előzmény: Paco155 (105676)
rferi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105677

"szerencsésebb lett volna a "fából készült bútor" kifejezés"

Nem, szerencsésebb lett volna helyesen írni, hogy ui. "falapos" :))))))))))))))

És én meg csak viccőtem! :)))

Előzmény: Törölt nick (105658)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105676

Én eddig azt hittem, hogy a kívánt homlokszöget leginkább a vágandó anyag határozza meg, nem az hogy a cucc alatt vagy fölötte van a motor, de nekem mindegy. :)

Előzmény: Kamelot (105672)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105675

És igen sajnos gyorsan írtam le írhattam volna a fából készült bútort.

Előzmény: Törölt nick (105658)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105674

Hát sajna nem vagyok asztalos ezért a csapozás bonyolult,meg eszközöm sincs hozzá.

Előzmény: Törölt nick (105658)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105673

Pontosan így van nem tévedtél :)

Előzmény: Kamelot (105654)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105672

A gérvágóhoz való lapok negatív homlokszögű lapok. Ez nem azt jelenti hogy más lappal ne lehetne használni.

Előzmény: Paco155 (105667)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105671

Bréking nyúz: Ma reggel a Bp. Késmárk utcai ALDI-ban láttam 4 db 500W-os Workzone állványos fúrógépet. Ha igaz (be volt borulva az árcédula, de gyanítom, hogy ehhez tartozott) akkor 29.990,- -ért mérik.

Nem tudom, hogy volt-e mostanában újságban hirdetve, én nem emlékszem rá, úgyhogy meglepett.

kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105670

A makita oldalán külön táblázatban szerepelnek a gérvágó tárcsák, azért gondoltam, hogy valami különlegességük van.

Tárcsa nélkül kaptam a gépet, nekem volt otthon ez a tárcsám azzal próbáltam.

Előzmény: Paco155 (105667)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.22 0 1 105669

Tulajdonképpen sok gondolkodni valóm nincs vele, mert a jelen tárgy esetében az olaj által hozzáadott "izgalom" kétesélyes, ugyanis a táblásított részeken vannak eltérő árnyalatú darabok amik így szépen harmonizálnak és ezt a viasz megőrzi, és tapintásra is sokkal kellemesebb érzete van a viaszolt darabnak.

Persze, lehet kísérletezni az olaj+viasz verzióval is, amit lehet, hogy a következő darabnál* meg is teszek, de az a jövő zenéje.

 

*annyi elcseszés lett benne, hogy mindenképpen fogok még legalább egyet készíteni valamikor tavasszal

 

Néhány kép a folyamatról:

Miközben tüzelőnek aprítottam a mogyoróbokor tavaly levágott ágait, rájöttem, hogy túl szép ez a fa ahhoz, hogy elfűtsük, legyen belőle valami kis apróság. Így indult a projekt.

 

 

Szegény ember tolóasztala, mini gatteroláshoz:

 

Alakultak a derékszögek:

 

A doboz leendő oldalai (azért 5, mert egyet sablonnak használtam a beállításokhoz, és ha azt elcseszem, még maradjon elég használható):

 

A tökéletes 45°:

 

Az elválasztó lapok helyének marásához készült egy kis segédeszköz:

 

 

 

Az első próba illesztés, egész jó lett:

 

A tető. A szél marásakor elmozdult a maró vezetője (a rezonanciától lelazult az egyik szorító) és mire észrevettem, már túl mélyen belekapott az anyagba. Akkor majdnem megütött a guta, de aztán ahogy próbáltam rendbe hozni a dolgot, csak rosszabb lett. Végül azért kijött döntetlenre, de ekkor dőlt el, hogy kell még egyet készítenem, hogy legyen egy, ami nekem is tetszik.

 

Az elválasztó lapok. Itt megint szerephez jutott a mini-tolóasztal. 7-8 mm-re szeletelve, majd gyaluval beállítva az 5 mm.

 

Későbbi képek nincsenek, azóta az elválasztó lapokat befejeztem és a doboz is össze lett ragasztva. Még a tetőre kell a "fogantyút" megcsináljam, illetve csiszolás, viaszolás van még hátra, de gyanítom, hogy ezek már csak jövőre kerülnek sorra.

 

Előzmény: Paco155 (105322)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105668

:) Úgy néz ki figyelmetlen vagyok és neked jobb a szemed is! :)

Előzmény: Törölt nick (105666)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105667

"Nézegettem a gérvágóba való tárcsákat, mitől mások ezek?"

Nem tudok róla, hogy a gérvágó körfűrészekbe való fűrésztárcsák mások lennének mint az asztali, vagy a kézi körfűrészekbe valók. A méret stimmeljen.

 

"Fűrésztárcsát nem kaptam hozzá, egy mezei 80 fogú 255 mm-es tárcsát tettem rá, ezzel szépen vág."

Ezt a mondatod nem is értem. Ha nem fűrésztárcsát tettél bele akkor mit?

Előzmény: kuperta (105663)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105666

A képeken is :-) Ezért nem értettem miért nem jó élezőmestert keres Laci.

 

Előzmény: zolakol (105651)
zolakol Creative Commons License 2015.12.22 0 1 105665

Üdv!

Műhelykotrás közben akadtam erre a gáztüzelésű hőlégfúvóra, régen ezzel fűtöttem alkalomszerűen a műhelyt.Némi szárazvörösért elvihető(khm...).Van hozzá három gázpalack is(2 tele),  mondjuk 10.000 ért.

70/215 77 24.

LyPapa Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105664

Ergo, időnként nagyon kicsin múlhat egy leírt szöveg jelentése.

Ezt alátámasztanám: apró ékezet különbség komoly jelentésbeli eltérést okozhat, lásd: 'szerelem nyilasa - szerelem nyílása' :)

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: 409 (105662)
kuperta Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105663

Hozzám került, egy koros, de kiváló makita gérvágó (nemrég volt róla kép a fórumon), mintegy 30 kg-os súlya öntöttvas mechanikára utal, és egy általam eddig nem tapasztalt pontossági kategóriát sejtet.  Nézegettem a gérvágóba való tárcsákat, mitől mások ezek? Fűrésztárcsát nem kaptam hozzá, egy mezei 80 fogú 255 mm-es tárcsát tettem rá, ezzel szépen vág. Érdekes, hogy nem dönthető a gép.

409 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105662

:-))  A magam részéről pillanatig sem gondoltam, hogy rferi ne értené a kérdést, de Ő a leírtakra válaszolt, az pedig nem a falapról szólt.  :-D   Ergo, időnként nagyon kicsin múlhat egy leírt szöveg jelentése.

 

 Úgy gondolom, a kérdezőnek további felvilágosításokat kellene adnia a kérdése megválaszolhatósága érdekében. Ennek ösztönzése lenne rferi hozzászólása, amit én egyfajta humorként értékelek.

Előzmény: Paco155 (105659)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105661

Most csak próbálgatjuk gondolatolvasó képességünket.

Előzmény: Törölt nick (105658)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105660

Marásnál kevésbé érdekes a szálirány, tényleg csak a bütü marásakor a széleire kell figyelni. Viszont a kézi gyalunál.....

Előzmény: Törölt nick (105644)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105659

Jajj embörök, legyen már egy kis humorérzéketek így reggel :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105658

Az egész történet szempontjából szerencsésebb lett volna a "fából készült bútor" kifejezés, és akkor nem domborulunk-laposodunk :-)

 

De hogy a kérdezőnek, Pityunak is válaszoljak: ha fából van akkor nem csavaroznám. Megfelelő csapozással szerintem felesleges, és a csapozás "szebb" (nem látszik).

Bár ugyan van rejtett csavarozás is, de azért az sem teljesen rejtett (dugózhatod utána, a dugó helye meg látszik).

 

De majd a profik elmondják ha nincs igazam.

Előzmény: Kamelot (105654)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105657

Lapos szekrény miért nem alacsony?

Előzmény: 409 (105656)
409 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105656

A bútorlapot miért írják egybe?

Előzmény: Kamelot (105654)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105655

Szia.Köszi hogy szóltál,igy akkor nem kell keresgélnem.

Előzmény: zolakol (105651)
Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105654

Itt a fa lapos inkább arra vonatkozik hogy fából és nem bútorlapból készül. Lehet hogy tévedek.

Előzmény: rferi (105652)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105653

"Miért fontos, hogy lapos a szekrény?"

 

Mert akkor rá lehet tenni a tetejére egy csomó mindent.  A domborúról lebillen :)

Előzmény: rferi (105652)
rferi Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105652

Miért fontos, hogy lapos a szekrény?

A magas szekrényt is ugyanúgy csinálhatod

 

És szerintem lehet csak csavarozni is.

Előzmény: Pityu... (105648)
zolakol Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105651

Szia!

Csomagoláskor feltűnt, gyalukés is van a tengelyben...

Előzmény: laci19791202 (105616)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105650

Most hogy írod, van ilyen áramfelvétel mérőm. Majd este méricskélek.

Előzmény: Törölt nick (105646)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105649

Gyártom. Ehhez vettem az R4 rádiuszmarót. Nem is tudom lehet-e venni valahol ilyen csapot. Másrészt nem is lesz egyforma széles minden csap.

 

PTS : ezek szerint a videó nem adja át azt a dinamikát, mint a valóság ☺

Előzmény: Törölt nick (105646)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105648

Fa lapos szekrényt tiplizni érdemes,vagy lehet csak csavarozni is?

Kamelot Creative Commons License 2015.12.22 0 0 105647
Előzmény: feketefelhoo (105639)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105646

Igen szépen csapolsz!

 

Megkérdezhetem, hogy a vendégcsapot veszed valahol, vagy deszkából lekerekítéssel gyártod? (lehet hogy már írtad korábban és nekem kimaradt ...)

 

PTS 10 is szebben indul első hallásra. Nem mintha nagyon fontos lenne: Mérted az áramfelvételt előtte/utána?

 

Előzmény: feketefelhoo (105632)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105645

Na ezt ki fogom próbálni alkalomadtán, köszönjük a képeket!

 

Ezt a technikás workshopot valamikor nyáron posztolta valaki. Egy volt kollegám kedvet kapott hozzá hogy elmenjen, mert a barátnőjének akar egy kis díszdobozkát csinálni fából. Először engem kért meg, mert semmilyen szerszáma nincs, meg tapasztalata sem sok - de aztán magától rátalált erre a helyre és mondta hogy meg fogja próbálni. Na ráírok hogy van-e már tapasztalata.

 

 

Előzmény: Dózerbike (105642)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105644

Nekem a fehér bükk, amiből a poháralátéteket csináltam ... simogattam én, de olyan sima volt mindkét irányban ... o.O

 

Úgyhogy abban maradtam magammal, hogy a bütü részét felismertem, a marást (lekerekítést) onnan indítottam (ha jól tudom ez ajánlott), aztán hogy szálirányilag hogy voltam, csak a magasságos meg maga szegény fadarab tudta tán.

Előzmény: Rahed Lee (105631)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105643

Tökéletesen megfelel.

Előzmény: feketefelhoo (105641)
Dózerbike Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105642

Itt vannak a képek, a marás csiszolásához kitalált két megoldás. Már nem tudom ki kérte, hogy képet is tegyek fel rola.

 

 

 

Ez meg csak ugy, véletlenül találtam

 

 

Így lett belőlem hobbiasztalos

Jó, ez erős túlzás, de azért alkottam, és közben megtaláltam Budapest egyik legmenőbb helyét is Tovább »

forrás: divany.hu

feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105641

Például ez megfelel?

 

Előzmény: raklapjúzer (105636)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105640

Találtam róla egy videót a jutyubon, dönthető a fűrészlap is.

Előzmény: raklapjúzer (105633)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105639

Ja már megvan a könyvjelző :) Kár, hogy csak egyet lehet.

 

 

Előzmény: feketefelhoo (105638)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105638

Köszönöm, ki fogom próbálni. Mostanában valószínűleg minden elektronikai bolt zárva lesz, úgyhogy majd januárban szöszölök vele.

 

Más: a kommentedet könyvjelzőztem, de nem látom hol lehet visszakeresni ?! 

Előzmény: raklapjúzer (105636)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105637

A többiek nevében is köszönöm az elismerést. Festool!!! Álom, álom, de szép álom... Mi errefelé nagyrészt "kőlevest" főzögetünk.

 

És viszont kívánjuk (remélem a többiek egyetértenek).

Előzmény: Mr.Gabson (105635)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105636

Szerintem először cseréld ki az ellenállásokat egy megfelelő diódára. 10-15 A-es legalább 600 V-os példány kellene. A képen sárgával jelölt pontokat kivezeted, a vezeték végére sorkapocs, és így a panelt sem rongálod. Típust nem tudok mondani, nem ismerem a beszerzési forrásaidat. Lehet hogy kapsz egyet valamelyik ismerőstől, vagy ha van elektronikai alkatrészbolt, ajánlanak egyet. A polaritás mindegy, az univerzális motorokat ez nem érdekli. A motorral párhuzamosan kötnék egy valamilyen kis teljesítményű izzót, ez pontosan fél feszültségen üzemelve támpontot adna a további kísérletekhez. Valamint kikötném a rövidrezáró relét is, hogy meg tudjam figyelni a gép viselkedését a félhullámú táplálásnál. Ezt a pirossal jelölt pont átvágásával tudod megtenni, később a vezetősáv átvágása újraforrasztható. Rövid ideig még az sem ártalmas, ha nem indul el. Mondhatnák sokan - műszerrel mérj feszültséget. A valódi értéket mérő műszerek egyrészt nem a piaci kategóriából valók, másrészt egy izzó fényereje jobban megjegyezhető vizuálisan. Megmérhetnéd kb. hogy hány másodperc után kapcsol a relé.

 

Előzmény: feketefelhoo (105608)
Mr.Gabson Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105635

Hobbi asztalosok!

 

Minden elismerésem a Tiétek. Én a pro. oldalról való vagyok, Én hagyom a lágy indítás kérdéskörét a (Festo)Festool-ra és nem véletlenül használok Dominót (Festool) egy csapozás elkészítésére.

Jók vagytok, ez tény.

 

 Boldog ünnepeket kívánok minden kedves olvasónak és hozzászólónak és fórum tagnak!

 

Gábor

raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105634

Pilana. Ennél olcsóbban minőséget szerintem nem kapsz. A legtöbb asztalosgépekkel vagy élezéssel foglalkozó boltban megrendelheted, de közvetlenül a honlapon is van erre lehetőség ha jól emlékszem. Ékléces szorítónál egyszerű a dolog, csak a hossza-szélessége no meg a vastagság kell. megadod még az anyagminőséget (3 féle talán) és rövidesen érkezik. Beszorítod és hajrá!

Előzmény: laci19791202 (105616)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105633

Én a "rozsdakupacot" választanám. A motorja nagy valószínűséggel aszinkron, sőt a kilógó tengelyvég ha kúpos, akkor valószínű hogy Morse-kúp. Ez esetben rakható rá tokmány hosszlyukfúrónak. Ezt még valszeg nem Kínában gyártották.

A lap dönthetősége: - szerintem ezt a funkciót túldimenzionálják. Lehet hogy nincs igazam, de egy átlagos barkácsolónak gyakran nemigen szükséges, különösen a folyamatos szögállíthatóság. Használsz mondjuk 45 vagy 30 fokos döntést, ami a kínai fűrészek mechanikáját ismeve sosem lesz ugyanaz. Skála ide vagy oda. Mindig próbavágással lehet beállítani a pontos szöget, kivéve ha nagyon sikerült kispécizni a mechanikát. Alapvetően lemezből készült, soha nem közelítheti meg egy öntvénybölcsős döntőmechanika pontosságát. A gyakran használt szögekhez inkább készítenék idomszert bútorlapból, ha azt egyszer belőtted, mindig ugyanaz. Mellesleg fillérekbe kerül.

Fontosabb szempont szerintem a fűrészlap emelése. Ha ez végig derékszög, nem billen el a lap, sokkal lényegesebb mint a döntés lehetősége. A rozsda meg ha nem a teljes szétrohadás állapotában van, akkor kromofág, csiszolás és újrafestés után megszűnik probléma lenni.

Mindenképpen alapos személyes szemlét javasolok. Szerszámot anélkül hogy sk. megtapogatod, körbeszaglászod, ha lehet kipróbálod, nem szabad megvenni.

Előzmény: antialkohol (105612)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105632

Következik egy kis képriport, ha nem baj ;-)

 

Repépítőtől elkértem a fából készült leszorító rajzait, amit volt kedves elküldeni. Hétvégén le is gyártottam az első darabot a csapológéphez. Szuper jó kis szerkezet, bazi jól megfogja a cuccot, meg nem kell pillanat szorítókkal vacakolni. A kép kedvéért levettem a felső csúszóasztalt. A barna színű rétegelt lemez támasztó lapot vízszintesen is fel lehet csavarozni, amikor munkadarab oldalába kell marni. Mint például az új maróasztalom lábaiba ( 2. kép )

  

 

Egy ideje keresgélek valami egyszerű, de nagyszerű megoldást a körfűrész felső elszívójához. A gyári megoldással mindig ki kellett szerelni a hasítóékkel együtt azt a műanyag vacakot, ha nem teljes vastagságban vágok át valamit, illetve visszaszerelni, ha kell az elszívás. Tudom van egy csomó "over-arm" megoldás, de nekem nem jön be. Így találtam ezt  és pont volt itthon egy használaton kívüli lámpa :-) Maga a burkolat még ez előző verzióból maradt, a helyett egy egész más megoldást szeretnék összerakni. Ahhoz innen vettem az ötletet

 

 

A bónusz-track-t a végére hagytam, így indul a PTS :

 

 

Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105631

Meg kell simítani. Szálirányban simának érzed, száliránnyal szemben szálkás. Ezért óvatosan.

Előzmény: Computerguru (105629)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105630

Oldalról is meg kell nézni. :)

Előzmény: Computerguru (105629)
Computerguru Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105629

Sziasztok,

 

hogyan szoktátok megállapítani egy fa szálirányát? Biztos csak gyakorlat kérdése, ami nekem nincs. Most olyan 50-50% eséllyel találom csak el.

409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105628

...még ezt a....

Előzmény: 409 (105627)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105627

Értem. Sosem hallottam még az a kifejezést ezekre.

Előzmény: rferi (105622)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105626

egyelőre semmi

Előzmény: laci19791202 (105625)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105625

rferi csomiról nincs hir?Légyszi ha ma vagy holnap megjönne irj.köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105624

Ez igazi karácsonyi ajándék barkácsolós gyereknek, aki imád technikaórán fúrni-faragni, kishajót építeni, kisteherótót lombfűrészelni.

Előzmény: rferi (105621)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105623

Nekem ez a nagy böszme is mobil. A hátsó lábain van kerék. Ha a mellső lábainál megemelem, akkor ér csak le a kerék, így lehet mozgatni. Alapon a négy lábán áll.

Előzmény: antialkohol (105614)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105622

Ami bonyolultabb a szokásos zártszelvényeknél, vinkliknél, rudaknál és csöveknél.

Például a karnissín az rajzos, és azért rajzos, mert adott műszaki rajz kellett a pontos beazonosításukhoz.

Előzmény: 409 (105617)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105621

Valószínűleg ez van, én is többször mérgelődtemmár, bizonyos akciójuk miatt, amit nem találtammeg a boltban egyáltalán, mert ott konkrétan nem tették ki. Az eladókislánnyal kajtattunk a gondolák közt, hogy vajon melyik is lehet az aznapi éppen, mert egynapos valami volt.

Amúgy szerintem elég jónak tűnnek azok a gépek. Amikor gyerek voltam, mennyire örültem volna akármelyiknek!

Előzmény: Garfield007 (105611)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105620

 

  Áááá, bocs sztornó, félreértettem a kérdést. 

Előzmény: 409 (105618)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105619

"semmivel nem veszélyesbb mint pl kézből vágni le egy hosszabb deszkát."

 

 Erről beszélek.  :-// Kétszer próbáltam meg, soha többet......

Előzmény: laci19791202 (105613)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105618

Ha 230-as azt valószínűleg tudod használni bárhol ahol be van kötve a villany. Ha 400V-os, az csak akkor, ha van 3fázis, vagy frekvenciaváltód. Ez utóbbi esetben a motornak is alkalmasnak kell lennie erre.

Előzmény: antialkohol (105612)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105617

Nem tudom. Leginkább azért, mert nem tudom, hogy mi a "rajzos" profil.  ??

Előzmény: Dandy2 (105593)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105616

Apropó ha valakinek lenne 3db 300 as gyalukése amit már nem használ és jóárban megválna tőle az kéem jelezze.köszönöm.

sunnysys2 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105615

Sziasztok!

 

Tudnátok ajánlani lapszabászatot, akik még ma-holnap elvállalnák a csatolt képeken látható elemek vágását/marását? Van olyan Budapest OBI, ahol esetleg meg tudnák csinálni? Vagy asztalost is ajánlhatnátok Budapesten, akinek még belefér ma-holnap.

 

Terv szerint valami sötét bútorlapból készülnének, oldalukon, és a körökben élzárással. A méretek kb: 460mm*560mm, de ez még a ma véglegesedik.

 

Köszi szépen!

antialkohol Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105614

Természetesen átnézés, kipróbálás után lenne csak megvéve akármelyik is lenne.

Sajnos túl sok helyem nincs, így mindenképpen valami mobilabb gép kell.

 

Előzmény: Rahed Lee (105606)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105613

Hát amennyit az mozogni fog az nem számottevő szerintem,de akár lehetne is egy próbát tenni,kinti hideg párás levegő után bevinni a meleg száraz mühelybe,a kis rövid szárát leszoritózni a végére/hegyére meg odateszem az indikátor órát :)

 

"Az a mögé rakás meglehetősen balesetveszélyes"

 

Szerintem nincs benne semmi veszélyes,semmivel nem veszélyesbb mint pl kézből vágni le egy hosszabb deszkát.

Előzmény: 409 (105609)
antialkohol Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105612

A "rozsdakupac" 220-as,arra még nem kaptam választ, hogy dönthető-e.

Egyébként a hirdetésben is szerepel, hogy "tökéletesen"működik.

Előzmény: 409 (105607)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105611

Még nem sikerült rájönnöm, hogy mi alapján rakják össze a weblapon az ajánlást- a bolt plakátokat és a teljes szórólapot. Random generátort érzek mögötte...

Nekem is csak azért tűnt fel, mert az asszony tolta az orrom alá a pici csiszolót, hogy az neki milyen jó lenne az ékszerekhez(amit több éve nem űz folyamatosan a gyerkőcök miatt, de majd egyszer...)

Előzmény: rferi (105589)
d_feco Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105610

Ja, míg el nem feledem, vagy áldozz fel két 10-15 centis lécdarabot a marni kívánt anyag két végére, vagy hagyd annyival hosszabbra az anyagot, mert ott a maró jó eséllyel meg fog billenni, hiszen nincs mire feltámaszkodnia. Az első megoldás kevesebb hulladékkal jár, a marófejnek nem kötelező belekapnia, de értelemszerűen a vastagsága a marni kívánt anyagéval megegyező legyen.

Előzmény: Mrteo (105604)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105609

Az a háromszögelés tömör fából szerintem örökké mozogni fog ahogy változik a hőmérséklet/páratartalom. Ezért szokták régeteltlemez háromszögből csinálni az alapját, ha már fából készül.

 Az a mögé rakás meglehetősen balesetveszélyes megfelelő rögzítés nélkül. Az meg elég körülményes minden darabnál újra és újra.

Előzmény: laci19791202 (105605)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105608

Én szívesen vállalom a kísérleti nyúl szerepét, ha valaki vezeti a kezem ☺ mármint, hogy mit cseréljek mire. Forrasztani tudok, legalábbis van pákám, amit már használtam 😆

Előzmény: raklapjúzer (105592)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105607

Ennek a rozsdakupacnak egyáltalán dönthető a lapja? Ha nem, akkor én a motoron* kívül nem igazán látok benne értéket.

 

* amennyiben nincs leégve/működik.

Előzmény: Rahed Lee (105606)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105606

Az előző, az avarkori ásatásból fellelt rozsdakupac szerintem jobb alap egy komolyabb géphez. Igaz, hogy stancolt lemezvázas, ahogy rferi is említette, de ezek azért nem ingatag vázak. Az én Electrám is lemezvázas, de jó vastag lemezekből van hajtva, nagyon masszív, de az is igaz, hogy ennél jóval igényesebb kivitelű, combosabb elemekből van.

 

Ez jóval kisebb, de tény, hogy szinte kész van, nem sok tennivaló lenne vele.

 

A rozsdakupac, szerintem egyfázisú, mert a motor mellett, mintha egy kondenzátort látnék. Szerintem buherálva volt, mert a kondinak ott lenne a helye gyárilag abban a "csőben" ahonnan csak a vezetékek jönnek ki. Egyfázisúban ezek a gépek 1500-1800W-osak általában.

 

Ez amit most linkeltél az 2000W-os, de lehet, hogy szénkefés motorral van szerelve, legalább is én már láttam ilyen gépet kefés motorral. Annak meg a leadott teljesítménye általában kevesebb, mint egy 1500W-os indukciósnak.

Előzmény: antialkohol (105599)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105605

Rendben,sűrűn fogom ellenőrizni a párhuzamoságot,de kifejthetnéd hogy miért,sziveesen veszem a negativumokat mert egyértelmű hogy nekem is van tanulni valóm!

Ö végülis csak mögé lehet tenni az anyagot illetve nem teljesen mert elé is mehet kisebb méretű,pl szélesebb deszka.

Igen jó kérdés a szögben vágás,átgondoltam én is,de a hagyományos módon nem kivitelezhető volt mert nem közvetlen a lap mellett csúszik az asztal,igy egy kis kiegészítő feltét lesz a keteszt vezetőhöz amivel tetszőleges szöget lehet vágni 45 fokig.

Előzmény: 409 (105585)
Mrteo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105604

Köszönöm ezt is és az ideiglenes asztal megoldást is.

Túl sok profi leírást olvasok itt, lehet, hogy ezért bonyolítom túl a feladatot.

 

Előzmény: d_feco (105600)
Slam Jr. Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105603

Ha van néhány szorítód, akkor rögzítsd a léceket egy (munka)asztalhoz és úgy már mennie kell.

Előzmény: Mrteo (105598)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105602

A legcélravezetőbb, ha veszel egy kb 40x80cm méretű 10mm körüli vastagságú rétegeltlemezt, vagy fehér laminált bútorlapot, 10mm vastagot.

Ennek a közepébe lukat fórsz, amin átfér a maród, és a luk "köré" az egyik oldalra felcsavarozod a marógépedet.

Mondjuk leszeded a műanyag talpát, annak a furatait átjelölöd a lapra, kifúrkálod, kisüllyeszted, és felcsavarozod.

Az egész cuccot aztán felrakod két bakra, vagy egy nagy faládára, mezőgazdasági ládára (GEV ládára), akármire, amin stabilan megáll.

És máris tolhatod neki.

Persze kell még két szorító, meg valami vezetőléc, aminek az  anyagot nekiütközteted.

Ez a projekt egy szombat délelőtti feladat, ennél lejjebb ne add, mert olcsó és utána nagyon könnyű dolgozni rajta.

Én volt, hogy egy rossz fiókba szereltem bele a marót, aztán a munka végeztével ment a tüzelőbe a fiók.

Előzmény: Mrteo (105598)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105601

Egy darab bútorlappal is megoldható kényszerhelyzetben a maróasztal készítése.

Levágsz a bútorlapból egy csíkot, ez lesz a vezető. A maradékba fúrsz egy lyukat amin a marófejed átfér.  A marót alulról hozzácsavarozod a bútorlaphoz úgy hogy a lekerekítő fej kilógjon amennyire kell. A vezetőt mellé szorítózod, utána az egészet ráteszed két hokedlire.

Előzmény: Mrteo (105598)
d_feco Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105600

Túldramatizálod a helyzetet. Lekerekítő bele a maróba, mélység beállít, s had szóljon. Arra figyelj, hogy ne billegjen a gép, mert akkor randa lesz a végeredmény. S az sem biztos, hogy egy menetből ki tudod marni a lekerekítést. A többit meg a marófejen lévő csapágy megoldja.

Szerintem.

Előzmény: Mrteo (105598)
antialkohol Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105599

Esetleg ez?

Vezetők és lábak nélkül 22ezer lenne.

http://www.jofogas.hu/magyarorszag/Asztali_K_rf_r_sz_2000_w_os_40353914.htm

Csak mert mindkettő lőtávolságon belül lenne.

Persze én sem úgy gondoltam , hogy nem kell hozzányúlni, mikor az újak sem mindig tökéletesek.

Mrteo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105598

Sziasztok, hangsúlyozottan hobbista vagyok, kérem így kezelni :)

Most költözünk családi házba ahol lesz majd műhelyem is, de sajnos a feladatok előbb jelentkeznek mint a műhely elkészülte.

Lenne egy megoldandó feladat amihez segítséget szeretnék kérni.

 

Készíteni akarok egy ágyat és pár bútort a gyerekeknek, fürdőbe stb.

Megcsináltam a terveket de van egy feladat amit nem tudom hogy oldjak meg.

A léceknek, asztallábaknak szeretném lekerekíteni az éleit.

 

Van egy Lidl-s felsőmaróm, amihez adtak fejet is, viszont nem tudom, hogy az asztalba süllyesztett maró nélkül ezzel hogy tudnám megcsinálni amit szeretnék.

Milyen megoldással lehetne felülről legegyszerűbben megoldani, hogy szépen megcsináljam az 50-170 cm-es lécek lekerekítését?

 

köszi:teo

rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105597

Kár, hogy semmi infó nincs a motorjáról, mekkora teljesítményű és 1 vagy 3 fázisú-e.

Ha nincs leégve, és legalább 2-2,5 kWattos (esélyes a mérete alapján), akkor az a motor határesetként megéri a 22 ezrest, de ránézésre akkor is csapágycsere és a tengelyek rozsdátlanítása bejátszik.

A váz csak egy lemezváz, a lábak is, szóval ingatagnak tűnik, a tolóütközője, vagy minek nevezzem, egy halom rozsda (a görgői a második képen), azt sztem ember el nem tolja már, legfeljebb, ha totál kotyogós, de akkor meg nem ér semmit.

Szóval sok melóval lesz ebből minőségi gép.

 

Előzmény: antialkohol (105594)
pali923 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105596

Nekem ez tetszik a legjobban: "...tökéletes állapotban van..." :-))

Ha egyébként rendben működik, akkor lehet belőle egy jó gép.

 

Szóról szóra ezt akartam írni. :))

Előzmény: Rahed Lee (105595)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105595

Nekem ez tetszik a legjobban: "...tökéletes állapotban van..." :-))

Ha egyébként rendben működik, akkor lehet belőle egy jó gép.

 

Egy jó fűrészlap és egy festés szinterezés az szerintem kell hozzá, az legalább még egy húszas. Ki tudja, hogy a motorja is milyen állapotban van, egy csapágyazás nem húzós tétel. Nincs vezetője sem anélkül egy körfűrész nem körfűrész. Aki ezt a gépet "tökéletes" állapotúnak minősíti, ott jóval magasabb az ingerküszöb, lehetnek ott még olyan hibák, amik az eladó szerint nem is hiba. Szóval szerintem erre még kell költeni. Én egy ehhez hasonló állapotú Electra-Beckum gépet vettem 15 ezerért, igaz, ott a motort is tekercseltetni kellett. A végére nagyon profi gép lett belőle, de azóta sem mertem összeszámolni, hogy mennyibe is fájt.

Előzmény: antialkohol (105594)
antialkohol Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105594

A tisztelt urak véleményére lennék kíváncsi.

Megéri megvenni?

http://www.jofogas.hu/zala/Korfuresz_asztallal_40588638.htm

Dandy2 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105593

és ezekben lehet rajzos profilokat is venni? Én is olyanokat keresek, de a neten nem találok sehol, csak külföldön :-(

Előzmény: 409 (105591)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105592

Alaposan elhúztatok a lágyindító témával, de hát az élet nem csupa neten fityegésből áll.
Megpróbálom a saját tapasztalataim alapján összefoglalni a témát.
A vita tárgya egy kétlépcsős szerkezet, ami az induló áram korlátozását és a gép rántását hivatott csökkenteni. Vagyis ettől senki ne várjon olyan indulást, amit egy lineárisan felfutó valódi lágyindító produkál. Látszólag semmi értelme, de pontosan beszabályozva kíméli a betápot (nem üti le a 2000 W-os flex a 16 A-es kismegszakítót), jelentősen csökkenti indulásnál az áttétel terhelését. A lényeg az, hogy ez nem egy univerzális, mindennel együttműködő szerkezet. Minden géphez külön kell kísérletezni az ellenállás nagyságával, nem árt ha az átkapcsolási időt is lehet állítani.
A cégnél volt régebben egy szállítópálya rendszer, az tele volt ezzel a fajta "lágyindítóval".
Nagyon pontosan kellett belőni minden szakaszon az ellenállás értékét és az átkapcsolási időt. Nem látszott az indulásnál semmi fokozatosság, csak ha jól volt belőve, akkor nem borultak fel a rakatok. Ha valami bedöglött, akkor vagy el se indult az egész, vagy sok rakat leborult a rántástól. Nagy élvezet volt pár ezer zsákot összeszedni és újrarakni, amikor a gép öntötte kifelé az újabb adagot!
Lehet általánossá tenni, ha az ellenállások helyére egy megfelelő terhelhetőségű dióda kerül. A kefés motorok minden további nélkül elviselik a félhullámú táplálást. Az viszont már igencsak berendezésfüggő, hogy a júzer mit vesz észre belőle. Itt lenne hasznos az átkapcsolás idejének állíthatósága.
Pontosan illeszthető az adott géphez, ha megtaláljuk az ideális nagyságú ellenállást és az átkapcsolás idejét. Ehhez viszont elég egy relé vagy mágneskapcsoló és egy időzítő. Hátránya, hogy csak az adott géphez illik jól a beállítás, és semmiképpen se fér el mondjuk egy fúrógép vagy egy flex markolatában. Egy asztali körfűrész kapcsolója mellett viszont egy dobozban elfér.
Szerintem hasznos dolog még ha látszólag "nem is csinál semmit".
Valaki említette az NTK ellenállást. Ez megfelelhet az eredeti célnál, ami transzformátorok bekapcsolási áramlökésének a csökkentése, de nem tudok róla hogy NTK létezne egy párezer W-os motorhoz megfelelő nagyságban. Persze attól még létezhet, de hogy nem tucatáru az biztos.

409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105591

 

Másik:

Pannon Metal Kft. 1137 Budapest, Katona J. u. 16.

Előzmény: generátoros (105588)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105590

Bronzker Bt.

Szabolcs utca, pár méterre a Dózsa Györgytől.

Előzmény: generátoros (105588)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105589

Érdekes, a boltban mindig kiplakátolnak mindent, de ezt nem tették ki.

Na mindegy, a lényeg a lényeg.

Előzmény: Garfield007 (105584)
generátoros Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105588

Sziasztok! 40x20-as alu zártszelvényt szeretnék venni, de csak 2db 1m-est.  úgy emlékszem a bp 13. ker-ben van olyan cég ahol nem kell megvenni a 6m-es szálat.   A kérdésem az lenne tuja-e valaki a pontos címet.    köszi

409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105587

Fényt hordasz zsákban!!   :-DD

Előzmény: Paco155 (105582)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105586

Igen, de feketefelhő ezt most egy lényegesen nagyobb teljesítményhez próbálta, talán azért nem működött.  ??

Előzmény: Paco155 (105581)
409 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105585

A párhuzamvezető párhuzamosságát sűrűn ellenőrizd. Meg fogsz lepődni.

Jó az a tolóasztal...táblákhoz (bár vannak kétségeim ezzel is). A többivel gondjaid lesznek, ha csak mögé lehet a fűrészelendőt tenni. Hogyan fogsz szögben vágni vele? (hang nélkül néztem, lehet benne vannak a válaszok)

Előzmény: laci19791202 (105576)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105584
Előzmény: rferi (105583)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105583

Figyelem, akció!

 

A barkácsoló kedvű gyerekkel rendelkezőknek csaxólok, hogy ma reggel, a Móricz körtéri Lidlben minden akcióemlítés nélkül egyszercsak megláttam egy csomó modellezőszerszámot, Parkside gyártmány, megfizethető árban.

Van pici dekopír, pici szalagcsiszoló, és egy pici csiszoló/köszörű/polírozóállomás is.

Kábé 100 wattosak a gépek, a csiszolóállomás kétszarvú, kilencezerig fordulatszabályzós, még polírozó rongykorongnak való szarv is van a tengelye egyik végén.

Olyan hétezer körüli árakon.

Tüzetesen nem néztem meg őket, mert késésben voltam, szóval több infóm nincs :(

Paco155 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105582

Hagyd.  Veszprémben a csónaklakk is más.... :P

Előzmény: Vikusz1977 (105577)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105581

Nem, ez 0,5-1 kW-hoz készült.   De pár elem kicserélésével jó nagyobbhoz is.

Előzmény: 409 (105570)
Dandy2 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105580

Megint tanultam valamit! Eddig azon agyaltam, hogy lehet nagyméretű táblát keresztben elvágni! Most kaptam egy teljesen nyilvánvaló ötletet. Lehet, hogy csak az én tudatlanságom miatt van, de gondolom mások is tanulhatnak belőle. Sajnos a keresztvágó megoldásról keveset látni, jó lenne, ha többet mutatnál meg a megoldásból!

Előzmény: laci19791202 (105576)
rferi Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105579

Igen, mert ez tulajdonképpen egy előtöltő áramkör.

A graetz utáni pufferelkókat szoktuk ezzel a módszerrel előtölteni.

Itt a melóhelyen például minden olyan szobába, ahol hétnél több pc van, ilyet szereltem be az elosztószekrénybe, hogy előtöltse a kondikat a tápokban, mert különben a C kismegszakítót is leverte a rendszer.

Előzmény: Törölt nick (105526)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105578

Fogalmam sincs, az enyémen más alakú, mégis működik 😃

Előzmény: pali923 (105562)
Vikusz1977 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105577

"Ha jól összeadom, a normál festékbolti kínálatban én még soha nem láttam olyan "csónak"-nak titulált lakkot - amelyiken azt írta volna, hogy "Tartós vízalatti védelemre alkalmas"."

 

Lehet, hogy akkor ez már régen lehetett, vagy nem tudom, mert találomra az első két csónaklakk  termékleírásában ez áll (ezek szerintem sok festékboltban kaphatóak):

 

Supralux matróz csónaklakk: "Elsősorban tartósan vízbe merülő, és kültérben az időjárás hatásainak kitett fafelületek védelmére szolgál."

http://www.supralux.hu/termekek/lakkok/supralux-matroz-uv-allo-csonaklakk-

 

Lazurán csónaklakk: "Elsősorban tartósan vízbe merülő nyers, vagy pácolt fafelületek (pl. csónakok), fából készült szerkezetek, egyéb kültéri és beltéri igénybevételnek kitett fafelületek védelmére szolgál. Poliészterből készült csónakok lakkozására is kitűnően megfelel.UV- és vízálló."

http://trilak.hu/termek/Lazuran_csonaklakk

Előzmény: GPS (105467)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 1 105576

Lassan kész a kis fűrészem.

laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105575

Persze hogy volt,Lidlis felsőmaró?nekem is az van Parkside,de az lágyan indul.

Előzmény: Törölt nick (105573)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105574
Előzmény: laci19791202 (105572)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105573

Ugye, neked is volt a kezedben olyan gép amin szuper lágyindító volt, és ez lett az etalon. Pont így vagyok ezzel én is. Amíg nem tapasztaltam meg legyintettem rá, hogy minek az... A kis lidlis felsőmarómon is nagyon hiányzik :) lehet megépítem hozzá ezt a relés dolgot, ha meglesz a szénkefés villanymotorokkal működő változata. Még porszívóhoz is jó lehet.

Előzmény: laci19791202 (105572)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.21 0 0 105572

Napkitörés?Én nem hallottam róla.

Megfordithatjuk a kérdést nyugodtan.

Itt leszögezem hogy nem mindegy hogy " ez működik " vagy ennek működni kell.

Attól hogy a boltba bemegyek és veszek egy doboz pudingot amire az van ráirva hogy "Finom vanilliás pudin" az nem biztos hogy finom,vagy épp valakinek az valakinek nem.

Én nem értek az elektronikához,csak épp egyet már csináltak nekem ami sz@rt sem ért,vissza is küldtem a pics@ba,a flex fel sem pörgött rendesen,és szinte ugyanúgy ugrott induláskor,jó ezzel semmit nem mondtam a te álltalad emlitett kapcsolásról.

Van aki megelégszik egy félig jól működővel van aki minimum olyan vágyik ami tényleg tissztességesen lassan indul el és szépen lassan futatja fel.

Szóval nincs semmi gond,csak én annak a véleményére adok aki meg is épitette és azt mondja hogy jól működik,na ekkor tovább beszélgethetünk és jöhet mondjuk egy videó,ha az is tetszik akkor meg is épitem!!

Minimum igy működjön egy lágyinditó mint ezen a PTS-en!

(egyépként mennyiből jön ki az álltalad emlitett kapcsolás?)

Előzmény: Garfield007 (105542)
409 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105571

Ok, megvan, én voltam hibás. :-D

Előzmény: Paco155 (105567)
409 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105570

 

 Akkor valószínűleg nem 2.5kW-hoz készült ez a lágyindító. ??

Előzmény: halaloszto (105568)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105569

Én ilyen stílusban nem szóltam hozzád!

Előzmény: Törölt nick (105558)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105568

alapból az inductive load oszlopot kell olvasni, és még azt is leszázalékolnám kicsit a biztonság kedvéért. ilyen kockacukrokkal nem lehet kilowattos motort kapcsolgatni.

 

Vajk

Előzmény: Paco155 (105564)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105567

Ahogy néztem ez a link is meg a videók is https-el kezdődnek.  Valami a security beállítások között lehet a böngésződben.

Előzmény: 409 (105566)
409 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105566

Most erre is ez a válasz: -Ez a kapcsolat nem megbízható....-

 

Mi a rák van már???????

Előzmény: Paco155 (105564)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105565

Izé, javítás: érintkezőnként 5A.

Előzmény: Paco155 (105564)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105564

Nekem páronként 5 -nek tűnik, mert az egypólusú az 10A-t tud.

 

https://www.omron.com/ecb/products/pdf/en-g2r.pdf

 

(5. oldal teteje)

Előzmény: 409 (105559)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105563

Akkora áram mehet át maximum az érintkezői között, vagy összeheggeszti/szétolvasztja/mindkettő

 

5A×230V azaz 1150W Ha feketefelhő gépe ennél erősebb, akkor a relét is cserélnie kell nagyobbra.

(Cserélnie kell ezt is.)

Előzmény: 409 (105559)
pali923 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105562

Ezt a szerkezetet már én is rég felvettem a tervek közé (baromi hosszú a lista). :) Egyet nem értek, talán Te már tudsz valamit mondani, hiszen használtad: miért olyan az alakja annak a résnek a tetején, ahol a marófej dolgozik?

Előzmény: feketefelhoo (105550)
409 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105561

 

  Nektek mennek a videók? Mindre azt írja, -ez a kapcsolat nem megbízható-.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105560

Amúgy meg addig finlóztam rajta, hogy gyak már alig kell majd vágnom a kapuhoz :D

Persze későbbiekhez kell majd, de amihez sürgős lett volna, no ahhoz nem.

 

Tegnap este vágtam osb-t, vettem új fűrészt, szépen vitte, de nagyon sokszor megakadt, megragadt. Volt itthon régi fűrész, picit rozsdás fűrészlappal, mondom megpróbálok, ez vékonyabb lap, hajlik is mindenfele, legyezőnek is tökéletes :) Vitte, mint a franc a lapot, öröm volt vele vágni. Majdnem olyan gyorsan végigmentem vele, mint dekopírral :D

 

(8 után már nem akartam géppel zajongani szomszédok miatt :D)

 

 

Az alapanyagtól viszont idegbajt kapok, egy csomó léc ferde vagy csavarodott. Hogy adhat ki cég ilyeneket? 7-ből min 4 hajlott vagy csavart. Ezen kicsit morogtam...

Előzmény: Törölt nick (105557)
409 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105559

Az a relére írt 5A tulképpem mit jelent? Érintkezőpáronként 5A, vagy összesen?

Előzmény: Paco155 (105554)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105558

Már megint mit kevered it össze a szart?

 

2 külön válaszról van szó. Az egyiknek van egy vaterázott lágyindítója, használná is mint a lopott biciklit, de nem tudja magáévá tenni A-D okok miatt. A másiknak meg nincs, fogalma sincs arról, hogy milyen lehet egy olyan géppel reszelni amiben van egy ilyen szegmens és még jó is ha van egy ilyen benne. Persze, hogy nem hiányzik neki.

Előzmény: pajaci (105551)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105557

Hali.

 

Pont ezaz, hogy tapasztalat minden téren, hogy a régi gépek, pláne a ruszkik a világ végéig működnek :D Ma próbáltam 10mm-es osb lapot vágni egy újnak látszó koronggal, ááááá, csak szenvedett és nem haladt, azaz nem jó a korong. Ez a korong volt itthon, sose használták, jónak tűnik, de nem jó :D

 

Hozzáteszem, hogy gyártanom kellett szerszámot a géphez, hogy cserélni tudjam az eredeti korongot benne :D Ezt a nemes feladatot adta egy szimpatikus fadarab és két szög :D

 

 

Megpróbálok szerezni bele új korongot, vmi olcsóbbat és meglesem milyen. Súlya mindenesetre van becsülettel :D

Előzmény: GPS (105457)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105556

D.

 

Mivel elvileg jó, csak nem a gépedhez való így ebben az állapotában. ntc-t kell bele tenni. Egy régivágású CRT-n szocializálódott TV szerelő 2 mp alatt beteszi neked pár forintért. Előbb próbára egy sima klasszik izzólámpát kössetek rá, ne a gépedet.

Előzmény: feketefelhoo (105552)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105555

Köszönöm szépen, jó ötlet !

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: feketefelhoo (105550)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105554

"Számomra értékes információ lesz, ha kiderül, hogy e négy lehetőség közül az egyik igaz és meg fogom köszönni."

 

Jó hírem van.  Az egyik valóban igaz :D

Előzmény: feketefelhoo (105552)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105553

Arról, hogy volt már olyan ember aki a boltban vett egy új porszívót és az nem működött. Mert valami rossz volt benne. Ez nem jelenti azt, hogy a világ összes porszívója nem képes működni.  De még azt sem, hogy az a típus nem porszívó.

Arról is beszélünk, hogy volt már valaki aki vett egy új porszívót a boltban, és nem tudta vele kitisztítani a bútorkárpitját, mert a gyerek beleolvasztotta a csokit. Ez sem jelenti azt, hogy a világ összes porszívója nem képes porszívóként működni.

Előzmény: pajaci (105551)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105552

Arról, hogy miért nem működik :-) 

 

A - béna vagyok

B - nem vagyok béna, de nem az, aminek hívják

C - az aminek hívják, de hibás

D - az aminek hívják, nem hibás, de módosítani kell a gépemhez

 

Számomra értékes információ lesz, ha kiderül, hogy e négy lehetőség közül az egyik igaz és meg fogom köszönni.

 

 

 

Előzmény: pajaci (105551)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105551

Itt írta valaki, hogy megvette és nem műxik. Akkor meg miről beszélünk?

Előzmény: Törölt nick (105546)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105550

Felsőmaród van? Én mostanában ismerkedem a vendégcsapos megoldással. E célból készítettem is egy "állványt", amivel a bejelölgetés után percek alatt lehet csapolásokat készíteni.

 

https://goo.gl/photos/ezmXqmJhUtM6eEh46

 

Az alapötletet itt találtam :

 

http://www.crestonwood.com/mjig.php

 

 

Előzmény: LyPapa (105548)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105549

Így gondoltam: ügyesebb

 

Üdv: LyPapa

LyPapa Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105548

Gyors kérdés: nincs még maróasztalom, és szeretnék csapolásokat készíteni. Itthon nem megengedett a youtube-on látható körfűrész-marótárcsa, azaz, kb. 3 mm-es részletekben tudnám a szükséges kivágásokat elkészíteni.  Tudtok-e valami ügyeseb megoldást, vagy a maróasztalka lenne az, amit gyorsan össze kellene dobnom ?

Segítségeteket köszönöm,

 

Üdv: LyPapa

 

LyPapa Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105547

Nálam a szomszéd verte ki a biztosítékot, mikor kinyomta az én automatámat :( Nem ráztam meg ...

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Törölt nick (105546)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105546

Használtál már olyan gépet ahol volt ilyen? Porszívót használtál már amin volt ilyen? Verte már ki a biztosítékot bekapcsoláskor néha egy masina? A füledet nem zavarja, ha valami hirtelen belerobbant ahelyett, hogy egy picit lassabban indulva szépen hangosodjon?

 

Vannak masinák ahol fontos a gyors indítás, de van ahol ez nem, ott hasznos lehet ha a környezetedre is gondolsz.

Előzmény: Dandy2 (105544)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105545

Annyira fontos a lágy indítás?

Nekem egyik gépemen sincs ilyen, de működnek rendesen.

 

Megválaszoltad :-)

Neked nem kell.

Előzmény: Dandy2 (105544)
Dandy2 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105544

Bocsi! Lehet, hogy nagyon laikus kérdés: Annyira fontos a lágy indítás? Nekem egyik gépemen sincs ilyen, de működnek rendesen.

De azért lehet, hogy még tudatlan vagyok :-(

Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105543

Köszönöm kérdésed, nálam minden rendben, én jól vagyok. 

Csak kísérletezgetek.  Mert alapvetően kíváncsi vagyok.  Pl arra, hogy létezhet-e olyan egyértelmű bizonyíték ami képes téged arra rávenni, hogy elismerd, hogy valamiben tévedtél. Ha ezt te támadásnak érzed az a magad ügye.

Előzmény: GPS (105540)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105542

Itt is napkitörés volt és mindenki megbolondult?

http://skory.gylcomp.hu/kapcs/kapcs.html

Fordítsuk meg a kérdést: szerinted miért ne működne?

A felho által leírt viselkedés sem véletlen, ahogy olvasgatom. 

Szóval, mi van???

Előzmény: laci19791202 (105539)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105541

De teszek, mert ez a kijelentés részemről kb olyan mintha te tennél egy kijelentést, egy adott típusú hegesztőgépről, hogy tud-e alut hegeszteni vagy sem. Sokszáz darab van belőle a világban, ismert a működése és a paraméterei, tudható, hogy mi a helyzet vele. Anélkül is, hogy te magad kipróbálnád.

Ez bizony így korrekt. 

Előzmény: laci19791202 (105539)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105540

 

"nem lenne megfelelő hiszen téged most az vezérel, hogy GPS védelmében beleköss bármibe."

 

GPS védelmébe? Miért, meg akarsz támadni, vagy mi a jó franc van itt?

 

Miért és ki ellen kellene engem megvédeni?

Biztos minden rendben van nálad?

.

Előzmény: Paco155 (105538)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105539

Akkor ne tegyél olyan kijelentést hogy működik!Ez igy nem korrekt!

Előzmény: Paco155 (105536)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105538

Oké, igazad van, elvileg a puding próbája az evés.

Elektronikai műszerészként (erről papírral is rendelkezem) ugyan meg tudom ítélni, hogy egy adott áramkör halvaszületett vagy sem, így nem tettem felelőtlen kijelentést (pl nem én jelentettem ki egy fénykép alapján, hogy nagy összegbe fogadnék, hogy ez nem egy lágyindító áramkör), de ebben az esetben bármit mondanék nem lenne megfelelő hiszen téged most az vezérel, hogy GPS védelmében beleköss bármibe.

Nem fogom felvenni a kesztyűt.  Nem építem meg, mert mint mondtam nincs rá szükségem.  

Előzmény: pajaci (105535)
dekorhex Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105537

Sziasztok! 

 

Nos, a nagy karácsony vásárlási láznak a végeredménye az lett, hogy csak vettem egy gérvágót, mégpedig az Einhell TH SM 2534 típus lett.

Ez ugye Repépítő féle fűrész piros verziója. Az ár kedvező volt, tetszik a gép, de! Brutál ahogy indul és brutálabb ahogy leáll! 

 

Itt kérdezném meg Repépítőt ha olvassa, hogy ez a gép ez ilyen? Ami nem tetszik még az a szikra a kommutátornál, értem én, hogy 2300w körül van a motor ami szépen forgatja a gépet, a hangja is jó, de valahogy nem az igazi így. Szóval én is beszállnék a lágyindítós buliba, ezt meg kell oldani, mert zavar, sőt valahogyan a motorfék lórugásszerű leállítását is kiiktatnám szívesen. 

 

Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105536

Nos, a kedvedért nem fogom megépíteni. Nekem ugyanis nincs rá szükségem.

Előzmény: laci19791202 (105534)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105535

Saját kezűleg próbáltad? Ha nem akkor ne tegyél felelőtlen kijelentéseket.

Előzmény: Paco155 (105533)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105534

Csak azért kérdeztem mert azt irtad hogy működik rendesen,na majd ha valaki megépiti és működik rendesen akkor én is!(már volt egy rossz tapasztalatom illetve vásárlásom) ez miatt kissé kételkedő vagyok.

Előzmény: Paco155 (105533)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105533

Én? Nem, kellett volna?

A 1005513-ban írtam, hogy most találtam meg az eredeti áramköri és panelrajzot amiről a felhőét csinálták.  Magát a kapcsolást sok helyen dicsérik, és nincs kétség a működésével kapcsolatban.  A linkelt oldalon a leírása is ott van, és az hogy melyik diszkrét elemnek pontosan mi a szerepe. Felhő cucca egy kicsit módosított, a teljesítmény-ellenállások nem NTC-k, ahogy néztem - de nem vagyok biztos benne. 

Gondolom így olcsóbb volt annak aki elkészítette és a vaterán árulja. Az biztos, hogy a készítője nem a minőségre ment rá ezt a maratott panel ránézésre is bizonyítja.  

 

Előzmény: laci19791202 (105528)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105532

Na, bocs hogy csak most reagálok, de megint fúrtam-faragtam egész délután, csináltam pár jópofa dolgot, majd holnap képriportolok.

 

Szóval kösz mindenkinek az építő jellegű hozzászólásokat  a lágyindító ügyében.

 

Igen Paco, ez ugyanaz a cucc, amit a #105513-ban linkeltél. Majd az ünnepek alatt kipróbálom a javaslatokat és persze beszámolok róla.

Van nekem egy régi zöld 650W Bosch fúrógépem, gondolom ez jó lenne kísérletezésre. Csak azért írom, mert ezt kevésbé sajnálnám ha esetleg elromlana, mint a PTS10-t.

pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105531

A mocskos kizsákmányolók, még munkaruhát se adnak szerencsétlen kislánynak!

Előzmény: Pillanatragasz (105530)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.20 0 2 105530

:) 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105529

Aha, itt egy picit többet tud, de a kérdéses rész itt is szemléltetődik. Leírásban pontosítva.

http://www.bsselektronika.hu/index.php?w=XeMZB8t1zs

Előzmény: Törölt nick (105527)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105528

Megépitetted?

Előzmény: Paco155 (105525)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105527

Koppanásgátló vagy mi a szösz néven.

Előzmény: Törölt nick (105526)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105526

Ezt tképpen nem hangszórókhoz, erősítőkhöz találták ki a bekapcsolási áramlökés (bummm) kibekkelésére? Írja, hogy toroidhoz, egyenirányítóhoz. Ott tök logikusan működne.

Előzmény: Paco155 (105513)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105525

Nem, ez működik (legalábbis ami a rajzon van). 

Előzmény: pajaci (105523)
rferi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105524

Nana....

A relének üzem közben meghúzva kell lennie, a zeneren meg ott figyelne a fesz és a relatív nagy áram. A kapcsolás fűtene folyamatosan ezerrel

Előzmény: GPS (105521)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105523

Olyan mint a nem működő perpetuum mobile?

Előzmény: Paco155 (105522)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105522

Ez akkor is egy lágyindító kapcsolás, függetlenül attól, hogy neked nem tetszik.

Előzmény: GPS (105521)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105521

 

Én kicsit túlspilázva érzem azt a diac-tirisztor kombót a relé tekercs-áramkörében.

Mert ha az volt a cél, hogy a relé egyből és gyorsan húzzon be, azt egy síma, filléres zener-diódával is megoldhatta volna. 

 

Mert ugye a zener az záró irányba - egy bizonyos, letörési feszültségig - zárva tart .... ám amikor azt a feszültséget elérik a kapcsokon, akkor lavinaszerűen nyit

Azaz egyből berántja a relét.

Ráadásul, az a kritikus feszültség még meglehetősen stabil is.

.

Előzmény: Paco155 (105513)
zodes Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105520

Nagyon klassz lett! Az asszonynak is teccik! :-DDDD

Előzmény: pali923 (105515)
zodes Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105519

Köszi! Pont ezt kerestem, egyszer már rátaláltam. Én is meg akarom építeni, de most akkor ez egy rakás sz@r???? Pedig dícsérik.

Előzmény: Paco155 (105513)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105518

Ja, és GPS, buktad volna a fogadást :P

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137830820&t=9104263

 

Előzmény: Paco155 (105513)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105517

Jut eszembe.  

 

Igaz az áramkör eredeti elkövetője NTC ellenállást javasol, de ha az nincs akkor legegyszerűbb lenne azt a két ellenállást kiváltani egy nagyobb teljesítményű diódával.  Ekkor indulásnál a motor pontosan fél teljesítményt kap teljes feszültségen és áramon (de csak minden félhullám az övé), majd amikor a relé behúz akkor megkapja a teljeset. 

Mondjuk nem tudom ez a fajta kefés motor hogyan reagál a félhullámokra úgyhogy ha marhaság az ötlet savazzátok le nyugodtan. :)

Előzmény: Paco155 (105513)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105516

Na ha ez tényleg frankón működik akkor megépitem!!!

Előzmény: Paco155 (105513)
pali923 Creative Commons License 2015.12.20 0 2 105515

Az ötlet tetszik, és a megvalósítás is jó. Hasonlókat gyártok mostanában én is, csak kicsit jobban bonyolítva. Igaz, nem fél óra, és a fa is más. Itt van pár darab, talán ajándék is lesz belőle. Kőris és padouk.

Előzmény: Törölt nick (105391)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105514

meg ahhoz csuszogyurus motor kell

Előzmény: rferi (105509)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105513

Hihihi.....

 

 

 

Felhő!

 

Megtaláltam a kapcsolásod eredetijét, leírással, nyáklappal miegyébbel. :P

 

http://pa-elektronika.hu/hu/kesz-projektek/115-lagyindito.html

 

 

Előzmény: feketefelhoo (105486)
Lady fantasy Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105512

Az előbbi ominózus kapcsolás inkább lágykapcsoló. Egy tirisztor gate-jére kötött RC időtag által kapcsol a relé, ami kisöntöli a két soros ellenállást.

A valódi lágyindítás a PWM. Ennél teljes feszültséget kapja meg a fogyasztó. Az átfolyó áram effektiv értékét csökkenti a kitöltési tényező függvényében.

Ezt csak cél IC vel tudod megoldani kis méretben. Pl. mint alant.

Előzmény: laci19791202 (105508)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105511

 

Élőben is láttam működni ilyet - egy, a múlt század elején épült hullámfürdő motorját indították (lágyan) ilyenről :-)))

 

Igaz, ott "gerjesztett" forgórészű motorról volt szó - vagyis ezzel nem a főáramkört, hanem a gerjesztés mértékét szabályozták.

 

Egyébként sós víz van benne és síma reosztátként viselkedik a körben.

 

A korabeli villany és dizel-elektromos mozdonyokban is használták (zárt kivitelben) - de aztán leszoktak róla.

Előzmény: rferi (105509)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105510

Egyértelmű hogy kefés mocihoz!

Nekkem pl a kézi körfűrészem és a két flexem hajtáslánca örülne neki nagyon,régebbi Bosch ok és még akkoriba nem volt divat lágyan inditani.

Aszinkronhoz nekem ott a frekiváltók lágyan inditani.

Előzmény: rferi (105509)
rferi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105509

Az ugye mindenkinek megvan a fejében, hogy a lágyindítókapcsolásnál KEFÉS MOTORRÓL BESZÉLÜNK!

 

Indukciós motorhpz is létezik, ez az a víztartályos cucc, amibe egy csomó lemezfegyverzetet engedünk lassan bele. Tüzetesen megnézhető a vursliban a körhintánál.

De otthonra kicsit nehézkes lenne.

laci19791202 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105508

Lágyinditás engem is érdekelne,de olyan ami működik is rendesen,egyszer vettem egyett egy sráctól de annak köze se volt hozzá!

Szóval ha valakinek lenne egy ténylg tökéletesen működő kapcsoláa azt szivesen venném.

kuperta Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105507

Hétfőn amikor megyek a gérvágóért, feltankolok alkohollal is, ha még nem kelt el a maróasztal, és a szorítók, tedd félre nekem! Meg hátha előkerül még valami a sarokból :)

Előzmény: zolakol (105461)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105506

A motor helyére kéne egy 100-as próbaizzót bekötni. (vagy akár többet is)

Előzmény: pajaci (105504)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105505

 

"Jelen esetben a két ellenállás 9,6 Ohmja kb 15-25 ampert engedélyez a motor belső ellenállásától függően."

 

Egy 6-800 W-os motor nominálban felvesz cca 3-4 A körül ez tegyük fel indulásban felmarja mondjuk a 10 A-t is.

 

A 10A az  94 V esést jelent az ellenállásokon - ergo marad (elméleti) 136V a felpörgéshez.

 

Ez persze egyre növekszik, ahogy a motor elkezd forogni (csökken a felvett áram) - csak kérdés az, hogy 130-140 V-tól felpörög-e egyáltalán, vagy csak búg helyben?

.

Előzmény: Paco155 (105501)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105504

Lehet a motor körül van valami, ami megakadályozza a kisebb feszről való indulást. Vagy a motor felépítéséből fogva nem indul így. Nem tudom, kísérletezni kell.

Előzmény: Paco155 (105503)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105503

Az is eszembe jutott most, hogy ha a két ellenállás közül bármelyik szakadt, akkor ugyanaz a helyzet, hogy nem indul, majd a relén át hirtelen megkapja.

Előzmény: pajaci (105502)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105502

Először is azt kellene kipróbálni, hogy a lágyindítani kívánt eszköz egyáltalán hajlandó e, egy ellenállással sorba kötve elindulni.

Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105501

100W izzó az nudli ide. Az kb fél amper áramot jelent. Jelen esetben a két ellenállás 9,6 Ohmja kb 15-25 ampert engedélyez a motor belső ellenállásától függően.  Ezt kellene valahogy feltornászni.

Előzmény: Lady fantasy (105499)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105500

Értem a megfelelő teljesítményen azt ami elviseli addig a pár másodpercig azt a "nagy" áramot elfüstölés nélkül amíg a relé ki nem szakaszolja.

Előzmény: Paco155 (105498)
Lady fantasy Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105499

Egy 100-as izzóval  kipróbálhatja, ha van még kallódóban.

Előzmény: pajaci (105497)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105498

Tudom.  Ez egy kisteljesítményű lágyindító pártíz wattig a két ellenálláson át, ami a relé előtt van az csak az időzítő áramkör.  Az ellenállás lefelezésével azt akarom tesztelni, hogy az indítóáram a duplájára nő, és hátha az már megindítja a fűrészt.  Hosszú távon így persze nem használható, egy megfelelő teljesítményű ellenállást kell majd oda vadászni.

Előzmény: pajaci (105497)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105497

Kb. egy vasaló fűtőbetétre kell cserélni. Nem vicc!

Előzmény: Paco155 (105492)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105496

Na ugye. :)

Előzmény: zodes (105493)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105495

Felhő,

 

Zárd rövidre a panel egyik ellenállását egy vastag dróttal és próbáld ki mi történik.

 

Itt:

Előzmény: feketefelhoo (105486)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105494

 

Hát az biztos, hogy egy fix értékű soros ellenállás bizony csak egy adott (nem túl tág) terhelés-tartományban produkál érezhető eredményt.

 

Ezt a megoldást afféle economy- vagy low-budget lágyindítónak nevezném inkább :-)))

.

 

Előzmény: Törölt nick (105491)
zodes Creative Commons License 2015.12.20 0 1 105493

Tegnap csináltam még egy videót! Feltettem jútyúbra! Tessék az első youtube-os videóm:

 

Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105492

Ez esélyes lehet a panelt nézegetve.   Ebben az esetben viszont csak a két fehér kockát kell kicserélni más értékűre, (vagy első tesztként csak kikötni az egyiket a sorból)

Előzmény: Törölt nick (105491)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105491

Én erre tippelek. Lassan indítja, azért a bitang ellenállás, utána x idővel a relé áthidalja és megy fullban. Csakhát kollégánál az ellenállásokon átmenő áram roppant kevés a cucca megmozdításához, nem csoda, hogy x idő után amikor a relé átvált és megkapja egyenesben az áramot, hirtelen bedurrant.

 

Lehet az "lágyindító" de nagyon nem mindegy mire van felrakva.

Előzmény: GPS (105480)
zodes Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105490

Igazad van néhány deszkának a szélei valóban betöredeztek. Kb. 15-20 deszkát meg át is húztam a szeg fején. Csak azért mondtam a roncsolásmentességet, mert ez igen csak szar anyag és én pl.: komposztálót, a műhely padlására padozatot, és a köbméteres tartály betakarására fogom felhasználni. Rosszul fogalmaztam, Én kérek elnézést. De azt gondoltam, azt tudja mindenki, hogy raklapból mahagóni barokk bútorokat azért elég nehéz csinálni. :-DDDDDD

Előzmény: raklapjúzer (105423)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105489

Na pont erről beszéltem.

Előzmény: GPS (105485)
zodes Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105488

Én meg csak ezt ismerem. Nagyapámnak volt hasonló és addig jártam a boltokat amíg nem találtam én is egyet. Már nem emlékszem hol vettem. A nagyapámé is megvan, de faternál. :-))

Köszi az elismerést, csak azért tettem fel ilyen gyorsan, hogy más is okuljon belőle, hisz ez a cél. :-DDD

De Paco kartárs már "hisztizett" :-)) (igaza van csak vicceltem), hogy miért nem rakom fel jútyúbra. Most azon vagyok, csinálok egy csatornát és felrakom ezt a projektet is, meg majd a többit is amit csinálni fogok.

Előzmény: MN 3100 (105422)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105487

A fa akkor dobja csak le a műgyanta lakkokat, ha a nem teljesen száraz, vagy valami folytonossági hiány mentén beszivárog a víz. Annál az ominózus mosdónál simán megoldható, hogy csak a vízzel érintkező felső felület van műgyantával kezelve, az alsó részen lehet valami lélegző felületkezelés.

 

A hajó az biztosan szivatósabb, mert folyamatosan ki van téve a víznek, nem csak cseppenő víz formájában. Nem értek a hajókhoz, de feltételezem, hogy ott azért van a szerkezetnek is elég rendes mozgása. Csavarodik, hajlik. Nem kell nagy mozgás, minimális elmozdulás hatására is kialakulhatnak hajszálrepedések a lakkfelületen. Annyi már elég a víznek. Szerintem.

Előzmény: GPS (105470)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105486

Najó, akkor összefoglalom egyben az infókat

 

Első hsz., alul és felülnézet :

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137828183&t=9104263

 

Második hsz., részletfotók az alaktrészekről :

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=137830761&t=9104263

 

 

És a maradék :

 

 

Amúgy vaterán vettem egy "maszektől", most is hirdet egyet a jófogáson, szintén lágyindítóként.

GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105485

 

Bakker, te most elmondod nekem, hogy mit lehet kapni a veszprémi festékboltokban - miután én több napig az összeset bejártam ezügyben - a kicsiktől a legnagyobbakig, mindegyiket?

 

A hajósbolt sem festékbolt - mégis ott lehet kapni ilyen lakkot.

A normál festékboltban (itt legalábbis): nem!

 

A Bauhausban hajó-vereteket is lehetett kapni az elején. Akkor ilyen alapon minden vasboltban van hajóveret, mert a Bauhausban is van?

 

Mi a faxért kérjek elnézést? Ha holnap bemegyek a festékboltba (a legnagyobba akár) - kapni fogok netán vízalatti lakkot?

Azért, mert a Bauhausban is kapni, azért?

.

Előzmény: Paco155 (105479)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105484

Esetleg az, hogy honnan, és milyen néven jött szintén segíthet.... Talán találunk hozzá a neten eredeti kapcsolási rajzot.

Előzmény: feketefelhoo (105483)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105483

Ha kiderül, hogy tényleg nem az ( ami egyre esélyesebb ) és valakinek kell, akkor beszerzési ár + postáért viheti 

Előzmény: GPS (105478)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105482

A legfontosabbak lemaradtak. :)   Az egyik a kis fekete lecsapott henger aminek a lapos oldalán van valami felirat.  A többi pedig a kicsi fekvő hengerek amelyek színsorrendje érdekes, illetve a legkisebben elvileg feliratnak kellene lennie.

Előzmény: feketefelhoo (105476)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105481

Szia! 

Hú ez érdekes! Ezek szerint kisebb hiányosságok előfordulnak az OBI számítógépes nyilvántartási rendszerébe! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Tschaby (105441)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105480

 

Esetleg olyan kétlépcsős - vagyis indítás ellenálláson keresztül...aztán fullban.

.

Előzmény: GPS (105478)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105479

A bauhaus az egy normál áruház, még csak nem is festékbolt hanem általános barkács-szerszám-építőanyag.

Én viszont most befejezem, mert megint ott tartunk, hogy mondtál valami elképesztő marhaságot, aztán meg amikor meg ez kiderül, akkor nem az jön, hogy "bocsi, tévedtem", hanem az, hogy "ilyen állat márpedig nincs is", vagy, hogy "én azt nem úgy értettem, hanem csak a valóság egy kicsinyke szeletére gondoltam, amiben nekem van igazam".

Előzmény: GPS (105473)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105478

 

Hogy ez nem lágyindító - arra nagy összegben mernék fogadni.

.

Előzmény: feketefelhoo (105476)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105477

Számomra ritka egy idegesítő fícsör....  hogy simán el lehet számolni 3...4-ig, amíg felveszi a teljes fordulatot 

 

Bár nekem tudná ezt a körfűrész :-) Most (némi túlzással) majdnem leugrik az állványról indításkor. A nagyobbik baj, hogy szerintem a hajtásnak sem tesz jót hosszútávon a rugdalózás. Valószínűleg nem véletlenül rakták bele a későbbi típusokba a lágyindítót, mégis "csak" egy zöld Bosch..

Előzmény: GPS (105465)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105476

Jó reggelt, íme a képek. Lefotóztam mindent, amin van valami iromány. Ha kell még valami, szólj bátran.

 

 

 

 

 

Előzmény: raklapjúzer (105450)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105475

 

Csak párhuzamként említem meg  (mert nem fa, de vízalatti dolog) - hogy nálam a Tikurillának a kifejezetten és direkt műanyagra szánt, 5.500 Ft / 8 dl -es alapozója is megbukott 2 év alatt.

 

Nem hámlott le, de gombostűfej-méretű, kemény buborékokba hólyagosodott fel 2 szezon alatt - holott azt mondták, hogy ez aztán betonbiztos, ez a büdös életben nem hagyja el a műanyag-felületet, bármibe is mártom.

 

Mondanom sem kell, hogy frissen felcsiszolt felületre hordtam fel, takart és tapadt is mint állat - de úgy látszik a tartós vizet ez sem komálta.

.

Előzmény: Paco155 (105472)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105474

Egy meglévő hajó, ami már megszívta magát vízzel és lelakkoznak, az persze hogy szétrohad.

Előzmény: GPS (105470)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105473

 

Átlag, festékbolti kínálatról értekeztem. Tudom, a hajósboltban is lehet kapni ilyesmit - majdnem Beluga-kaviár árban.

.

Előzmény: Paco155 (105472)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105472

Amit leírtál az mind nagyon szép. Csak nem erről volt szó. Hanem arról, hogy állításod szerint nem lehet kapni olyan lakkot ami a csónak aljára való hivatalosan is. Nos lehet. Besétálsz a buhausba és veszel akár többfélét.

Előzmény: GPS (105470)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105471

Arra gondoltam, de akkor tévesen.

Előzmény: krotosz (105447)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105470

 

Én (hajós szemmel nézve) szkeptikus vagyok a fa "műanyagba-csomagolásával" szemben.

 

Értem ezalatt a faanyag ilyen olyan, egy- vagy két-komponensű lakkok általi hermetikus elzárását.

Idővel ezek mind feladják a harcot.

 

Nagyon sok ilyet láttam és nagyon sok buktát is.

A csúcs a (tán 80-as években) elterjedt praktika, amikor a meglévő fa kishajókat több réteg, kétkomponensű poliészterrel vonták be - egyrészt hogy megszabaduljanak a faanyag karbantartásától, másrészt mert korszerűbb külsőt adott a hajónak.

 

Ezek, szinte mind egy szálig, teljesen szétkorhadtak a műanyagborítás alatt.

 

Szerintem talán azokban a lazúr-szerű anyagokban lehet inkább megbízni vizes közegben, amelyek beleívódnak a fába és nem a felületén képeznek réteget.

Használtam ilyet vagy 3 éve, egyelőre jól bírja, pedig volt teljesen víz alatt is.

.

Előzmény: Paco155 (105469)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105469

Sétálj be a bauhausba, és találsz egy csomó félét.

Előzmény: GPS (105467)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105468

Kétkomponensű lakkal le lehet úgy felületkezelni a fát, hogy simán bírja a vizet. A lényeg, hogy sok réteg legyen, a rétegek között csiszolni, a végén polírozni. Ha már jó vastag a lakkréteg, akkor vizes papírral is csiszolható. Az első néhánynál még nem szabad, mert a legkisebb résen is beszivárog a víz az illesztések közé és idővel (néha csak hetek múlva) egy vékony sávban felnyomja a lakkot. Egy gitár felújításnál szívtam meg így. Egy értékes Gibson Les Paul-t restauráltam, gyönyörű csíkos juhar felső réteg, alatta mahagóni. Burgundi vörös lazúrral fújtam le, majd kétkomponensű kurvakemény autólakk réteget kapott. Csodaszép volt, de elhamarkodtam a vizes csiszolást és a juhar fedőlap illesztésénél néhány nap múlva vékony csíkban kialakult egy kitüremkedés. Kezdhettem előről :-(

Előzmény: Pillanatragasz (105466)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105467

 

"....akkor miért van hogy a csónaklakkot csak 5 fok alatti felületre lehet kifújni festőpiszolyal?"

 

Az úgynevezett "csónak-lakkokat" óvatosan kell ám kezelni és nagyon érdemes elolvasni a 2,5 pontos betűkkel ráírt tájékoztatót is

(ha van rajta olyan - azon kívül, hogy nem szabad gyerekkel megitatni, nem alkalmas gargarizálni vele és egyéb hasznos EU-s infók, amik a szöveg 95%-át kiteszik).

 

Ugyanis (kb. mint az esernyős-viccben, a "Nedvességtől óvni" felirat) - a csónaklakkok zömén is diszkréten  fel van tűntetve, hogy "Kizárólag csak a vízvonal FELETTI részek védelmére alkalmas" -

 

Vagyis fröccsenő víz ellen kiválóak - amennyiben azonnal letörölik a cseppeket egy száraz, puha, lehetőleg műszálat nem tartalmazó törlőruhával.

 

Ha jól összeadom, a normál festékbolti kínálatban én még soha nem láttam olyan "csónak"-nak titulált lakkot - amelyiken azt írta volna, hogy "Tartós vízalatti védelemre alkalmas".

 

Mert szerintem nincs is ilyenjük.

.

Előzmény: Pillanatragasz (105466)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105466

Tényleg elég ronda  volt :)  csak hát felment a vérnyomásom látván a ,,kolléga,, mivel bőcsködik , ezért kerestem meg a képet.  na de ha már a  fa víz elleni kezelése, akkor miért van hogy a csónaklakkot csak 5 fok alatti felületre lehet kifújni festőpiszolyal?  Egy kerti asztalt próbáltam lefújni  egyszer .

Előzmény: GPS (105460)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105465

 

Részemről, a nagyobbik flexem lágyindítóját szívesen elajándékoznám - ha lehetne.

 

Számomra ritka egy idegesítő fícsör - eszem megáll, hogy mi a ráknak szerelnek ilyet egy 115/125 -ös flexbe?

Bosszantásból?

 

Ez ráadásul olyan "lágy" - hogy simán el lehet számolni 3...4-ig, amíg felveszi a teljes fordulatot - ez pipere-munkáknál, ahol számtalanszor indít az ember ott ez egy rendkívül idegesítő dolog.

Még a folyton síró hangja is idegtépő, a bekapcsolás utáni várakozásokról nem is beszélve.

 

Tartok tőle, hogy áthidalni sem tudnám, mert bizonyára ez is valami kapcsolóba-beépített szar lehet - amihez csak a kapcsoló teljes szétbarmolásával lehet csak hozzáférni (kb. mint az integrált fordulatszabályzókhoz is).

 

Mi jöhet még? Kormányra szerelhető légzsák - biciklihez?

.

Előzmény: pajaci (105463)
Dandy2 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105464

Küldtem privát levelet! :)

Előzmény: zolakol (105461)
pajaci Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105463

Ha a lágyindítani kívánt motor kisebb feszültségről lágyan indul, akkor beköthető az egy megfelelő méretű ellenállással sorba kötve. A késleltetés után kiiktatja a soros ellenállást.

Előzmény: Rahed Lee (105462)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105462

Én még tavaly vettem egy ehhez hasonló elektronikát egy CNC komponenseket forgalmazó cégtől. A weblapjukon lágyindítónak hirdették. Kettőt is vettem, de a próba során nálam is csak késleltetőként szuperált. Egy jumper-sorral lehetett a különböző késleltetési értékeket beállítani. Sokat kellett velük utólag veszekedni, az istennek sem akarták elismerni, hogy ez nem lágyindító. A végén egy fogyasztóvédelmi feljelentés belengetése után hajlandóak visszafizetni az ár 80%-át. Örültem, hogy legalább ennyi visszajött.

 

Utána érdekes módon a webáruházban már csak késleltetőként volt feltüntetve. Csak az a fura, hogy ehhez én kellettem, hogy számukra is kiderüljön? Ráadásul saját fejlesztésnek hirdették.

Előzmény: feketefelhoo (105448)
zolakol Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105461

Üdv!

Kedden viszik a méhbe:430x1200mm.

600x600mm

Van még 30 db kisebb-nagyobb asztalos szorító, apró hibákkal.

Némi alkoholért elvihető.

GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105460

 

Már boccs, de én egy ilyen gusztustalanságba még bele se hánynék - nem hogy még meg is moskodjak benne.

 

Egyébként ez még újkorában is egy ordas nagy parasztvakító, ízléstelen giccs volt - a rusztikusnak eladott, krómozott ventillell ellátott vájt-teknőével.

 

Gondolom alatta műanyag szifonnal - ha már.

.

Előzmény: Pillanatragasz (105401)
rferi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105459

Jegyezd meg: lágyindítót nem lehet relével csinálni, tehát ez nem az

Előzmény: feketefelhoo (105448)
rferi Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105458

Bírja-bírja, de az a fekete, az bizony gomba rajta, és én nem szívesen mosakodnék ilyenben

Előzmény: Pillanatragasz (105401)
GPS Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105457

 

"Van itthon egy szép piros orosz öreg körfűrész. 200-as lap kell bele 30-as lyukkal .....  kicsit ingatag az alsó szögállítója

Na most lapot vegyek vagy biztonságosabb gépet,  mert ez nagyon nem az xd"

 

Nézd: attól függ mi a szándékod vele?

 

- Ha néha le akarsz nagyolni egy-egy deszkát-lécet...arra még az "ingatag", öreg gép is megfelel egy új lappal benne.

Bár az "öreg" nem mindig jelent "vacakot" is - mert bizony vannak olyan "oreg" gépvázak, amelyek olyan minőségűek, hogy  messze megérdemlik a felújítást.

 

- Ha viszont komolyabb-precízebb asztalos-munkát akarsz végezni (és kevesebbet gépet-barkácsolni) - akkor érdemes venni egy jobbfajta, korszerű (esetleg új) gépet is.

 

Ebben a "tömör-fás" kollégáknak nagy tapasztalatuk van - beleértve a 40-60 ezres árfekvésű, barkács-kategóriás gépekkel való tapasztalatokat is.

 

(jómagam inkább csak afféle "bútorlap-huszár" vagyok - ami azért csak érintőlegesen és messzemenő jóindulattal  nevezhető csak "asztaloskodásnak".

 

Ezért gépek terén inkább csak a kézi-szerszámgépek terén tudnék némi tanácsot-tapasztalatot átadni - nagyobb gépek terén a kollégák sokkal jártasabbak - bizonyára majd eligazítanak a kérdésedben)

.

Előzmény: Törölt nick (105452)
drRamaty Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105456

Az ajtófélfát miért nem 3 darabból csináltad? Hosszában a gerendát felvág, ragaszt, szegez bognárfejű szeggel. Nem is vetemedett volna ilyen módon, így csomó faanyagból forgácsot csináltál.Nyilván ha nincs lehetőséged hosszában felvágni, akkor marad ez a fajta szenvedés. 

Előzmény: krotosz (105440)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105455

Tuti nem az.

Előzmény: raklapjúzer (105450)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105454

Ha nem haragszol, nem feltételezem, hogy jól kötötted be a cuccot. :)

 

Oldalról is fotózd körbe, makróállásban, közelképpel.

Előzmény: feketefelhoo (105448)
409 Creative Commons License 2015.12.20 0 0 105453

"amit eddig láttam belőle ez egy master-slave kapcsolás."

 

Nem lesz ahhoz kevés a négy csatlakozási pont?

Előzmény: raklapjúzer (105450)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105452

Hali

 

Én nagyon finlózok mi legyen.  Van itthon egy szép piros orosz öreg körfűrész. 200-as lap kell bele 30-as lyukkal ,  kicsit ingatag az alsó szögállítója,  de 10 év állás után be 220gba és azonnal süvít. 

Na most lapot vegyek vagy biztonságosabb gépet,  mert ez nagyon nem az xd

 

Nem tudom eldönteni... 

Előzmény: GPS (105368)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105451

Oké,  majd holnap. Mára kipurcantam

Előzmény: raklapjúzer (105449)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105450

Biztos hogy nem lágyindító, amit eddig láttam belőle ez egy master-slave kapcsolás. Ha pontosítjuk az alkatrészeket, akkor nagyon hasznos dologra találtál. Ilyen egyszerű dologra vadászok már jó ideje.

Előzmény: feketefelhoo (105448)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105449

Kellene egy közeli fotó a képen látható ellenállásokról. Vagy az is elég, ha leolvasod, mi van rajta. Baloldalon alul a két nagy négyszögletes porcelán. Kéne még a függőlegesen álló nagy kerek melletti kicsi hengeres kékről valami. Valszeg egy Zener dióda, de kéne a pontos tipus. Valamint kellene a relé jobb alsó sarka melletti alkatrész felirata. Az a kis kerek fekete, aminek le van lapolva az egyik oldala. Azon kéne valami feliratnak lennie.

Előzmény: feketefelhoo (105448)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105448

A "fénykép" megoldást majdnem elfogadtam  :)

 

 Szóval ez  - állítólag - egy lágyindító. Ha jól emlékszem max. 2,5kW -ig használható. Még ősszel vettem azután, hogy a gyárit kivégeztem, ha emlékeztek :) 

 

Tegnap szedtem elő ezt, hogy kipróbáljam a körfűrésszel. Bekötöttem közvetlenül a motor elé, de inkább késleltetőként működik. Ugyanolyan rúgással indul a gép, csak 2-3 mp-el később.

 

A fentiek figyelembevételével, még egyszer : mi ez ? :-)

 

krotosz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105447

Feltéve az 5 Kunásra gondolván, nem.  Alátétnek valót kerestem. Van egy tégely amibe dobáljuk a nyaralási aprókat, jó néhány éve. Még az 5SK pályázott erre a feladatra. A Penny Sterling és a Bolgár sztotinka került elém, de azok nem valók nyolcas csavar alá :) Miskolci vagyok.

Előzmény: Paco155 (105442)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105446

A relé mögé nem látok be, de ami látszik: - baloldalon a két nagy ellenállás meg a kondi egy 230 V-os tápra utal. Van még egy Graetz, egy tranzisztor, meg egy 24 V DC relé. Nagyáramú Omron, egy kontakttal. Ha Slave, akkor valamelyik ellenálást figyeli a tranzisztor vagy valami más. Ha részletesebben lefotózod, a panelt is, az alkatrészek tipusszámát is, akkor még le is rajzolom. Ha tényleg master-slave, akkor érdekelne!

Előzmény: feketefelhoo (105443)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.19 0 1 105445

Számomra egy fényképnek tűnik. :)

Előzmény: feketefelhoo (105443)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105444

Talán egy Slave/Master?

Előzmény: feketefelhoo (105443)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105443

Találós kérdés : mi ez?

 

Paco155 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105442

Nocsak te is határon túlról írogatsz, nem csak ragacs meg medve?  :)

Előzmény: krotosz (105440)
Tschaby Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105441

"Egyébként az OBI-ban tényleg eladtak minden LUX asztali körfűrészgépet"

 

Ezt cáfolom.

Ma én is bevetődtem a nagykanizsaiba. Nem néztem meg rajta semmit, mert futtában voltunk, de egy képet lőttem.

 

Előzmény: arvaiz69 (105410)
krotosz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105440

Üdv Urak,  ma sikerrel fejeztem be az ajtókeretnek az elkészítését. Néhány munkafolyamat dokumentálása kimaradt. Ilyen volt a repedések gyógyítása, kb. 40db fatiplivel a belső oldalon. Még egy nagy volumenű újra gyalulas, mellyítése az ároknak. A dűbelt összehozni a furattal,  és az alátétet elkészíteni 5 kunásból. :) Íme a remekem 

https://goo.gl/photos/xgkAbkcpxwSGiVvz6

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105439

Értem a poént persze.

Felénk is sajnos nagy divat ,hogy nem törődnek azzal milyen fával fűtenek.

Sokan most hozattak csak fát az erdészettől mert minek álljon otthon címszóval.

Nehéz elmondani nekik ,hogy vizes a fa. Ennyi általában a válasz ,hogy nem ég le olyan hamar...

 

Előzmény: MN 3100 (105438)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105438

Úgy látom cserfa. Annak csak jót

tesz, ha több évig szárad.

 

Persze, viccelődésnek vegyed,

ha kiszámítjuk a köbmétert!!!!

 

A tűzifából nem lehet eleget

tárolni, ha van mód beszerezni.

Ennek is csak növekszik az ára,

és könnyebb tartalékolni, mint

gázolajat.

 

Péter

 

Előzmény: Törölt nick (105433)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105437

Sajnálni sajnálom de sokat nem lehet vele kezdeni mert mindegyik belül csomós. Ezek azok a fák amiket az erdészet nem tud eladni bútor rönknek  így eladják tüzifának.

Csak nem akarják méteresbe vágni mert az még plusz költség.

Így adják 2,5-3 méteres rönkben 

 

Előzmény: raklapjúzer (105436)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105436

Jaaa! Így már más. Nem sajnálod azt a szép méretes faanyagot? Nekem néhány retek raklapért is fáj a szívem.

Előzmény: Törölt nick (105433)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105435

Ez rendben is volna, ha az ásott kút mellett látnám. De az a dizájnos réz csaptelep? Mosdottam én is vályúban a kút mellett régen, de ilyen csapra valahogy nem emlékszem. A teknyő az rendben, de nagyanyám kenyeret dagasztott ilyenben, és az ragyogó tiszta volt.

Előzmény: MN 3100 (105431)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105434

Ott van az első kép hátterében jobboldalt :)

Előzmény: raklapjúzer (105432)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105433

120 négyzetméter.Szeretek száraz fával fűteni ami min 2 évet szárad :)

Szerinted miért kicsi ? :)

 

 

 

Előzmény: raklapjúzer (105432)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105432

Ne csináld már, te fiú! 4x4x2 m az 32 köbméter fa! Mekkora házat fűtesz, ha nem titok?

Előzmény: Törölt nick (105427)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105431

Dehogy kosz, vagy penész!

Évgyűrű. :))

 

Szerintem van rendes mosdó.

Ezt meg mutogatják, hogy

egykor ilyent használtak és

mégsem halt ki az emberiség.

 

Péter

Előzmény: raklapjúzer (105429)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105430

Nem mondod. Kicsi lett? :)))

 

Hiszen ez majdnem 32 m3

tűzifa. Ezzel évekig elfűtenék.

 

Péter

Előzmény: Törölt nick (105427)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105429

Na ne már! Én a seregben azóta is gyakran kiújuló lábgombát kaptam csak azért, mert valaki rátaposott a lábamra. Papucs nélkül sose mentem a fürdőbe. Egy ilyenben meg mindenki löbböli, amije van... Brrrr. :-((( Az a fekete csík a vízvonal felett penész, jobbik esetben csak kosz. Még ha csak egy tábori kézmosó, akkor is durva. Az ÁNTSZ vagy mi szívinfarktust kapna már a látványtól is.

Előzmény: Törölt nick (105425)
72pt Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105428

köszi

Előzmény: raklapjúzer (105423)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105427

De le lesz fedve  trapéz lemezzel. 

Egy fatároló már van csak az  kicsi lett :)

 

4*4*2méteres

 

Előzmény: MN 3100 (105424)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105426

Teljesen szabványos gyári szeghúzó. A csöves része élesre van köszörülve, kalapáccsal elbújt fejű szögek alá is beüthető.

Előzmény: MN 3100 (105422)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105425

Falusi turizmus. Original verzió, tradicionális.

Előzmény: raklapjúzer (105421)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105424

Várjál csak! A teteje nem lesz

lefedve?

 

Ha fatárolót használnék, biztos

csinálnék tetőt.

 

Jelenleg a kuglik csak egymás

mellett vannak. Ha esik az eső

nem csak a felső sor lesz vizes.

 

Igaz, a nyáron jól kiszáradt a

cserfa és már az eső sem károsítja.

Persze, ha nem hetekig esik.

 

Péter

Előzmény: Törölt nick (105400)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 1 105423

De raklap az, csak ámerikai stílusú. Erre a fajtára tényleg csak a Zodes féle bontási módszer alkalmas. Én mondjuk a két szélső stafni mellett elvágtam volna a felső deszkákat. Az az 5-10 centi már nem sokat számít, de a deszka végétől 2-3 centire beütött szegek sokszor repesztik a felső deszkát. Zodes azt írja, hogy a dolog teljesen roncsolásmentes. Lehet hogy az alsó stafnik nem sérülnek, de ha a felső deszkán áthúzod a szeg fejét, azt én nem nevezném sérülésmentesnek. Bontottam már sok keskeny, de hosszú ládát is. A két végét annyira televerik szeggel, hogy legegyszerűbb dekopírral körbevágni, aztán a szeges rész mehet a tűzre. Volt olyan, hogy egy 40x40 cm-es darabban több mint 200 szeg volt!

Mondom is ilyenkor: - Na Alinak feltámadtak a Kalasnyikovos emlékei. Csak húzom-húzom, aztán lű mint a bolond. :-)))

Ha száraz az anyag, akkor nincs nagy gond, de ha belerozsdásodtak a szegek, az már szopás.

Előzmény: 72pt (105380)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105422

Szervusz!

 

Mélyen meghajolok a jó szándékod

előtt. Este, hidegben videót csinálni,

ehhez nagy elszántság kell.

Megköszönöm, pedig raklap ügyben

nem vagyok érintett.

 

Külön tetszett a csöves szöghúzó.

Ez egy spéci kivitel, vagy csak ilyen

anyagod volt? Én az lapos változatot

ismerem.

 

Péter

 

Előzmény: zodes (105358)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105421

De most komolyan! Ez nem photoshop? Ilyen van tényleg panzióban? És nem fordultál ki azonnal? Ez nagyon brutális!

Előzmény: Pillanatragasz (105401)
72pt Creative Commons License 2015.12.19 0 1 105420

Ne haragudj, de ezt pont egy olyan embernek, aki a fórum kezdete óta óriási mennyiségű kiválóan használható dolgot írt meg és hát rád nem nagyon emlékszem

Előzmény: Törölt nick (105374)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105419

Nem olyan rosszak azok az ócsó gépek! Zajos kicsit, nem árt pihentetni, ha sorozatmunkát csinálsz. Nem véletlenül írják rá hogy 40-60 százalék. mármint az üzemelés és a pihentetés aránya. Arra nem alkalmas, hogy három-négy váltott ember nyomja 24 órában. De ugye mi akármilyen lázasan dolgozunk, elmegyünk néha dobni egy sárgát, nyalni egyet a sörösüveg száján (munka közben inni tilos!) meg csak úgy pihenni egy kicsit. :-))

Nemtom milyen a ződ Bosch, mostanában nem sok jót hallani róla. Nekem régi kékek vannak, de az egy másik kategória.

 

pali923 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105418

Az a kérdés, mennyi nyelet akarsz egyszerre csinálni. Ha nem hajtod órákon keresztül, biztosan menni fog vele.

Előzmény: Pillanatragasz (105403)
pajaci Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105417

Ilyen teli koronggal egyszerű és haladós.

Előzmény: Törölt nick (105408)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105416

"az asztal közepén egy pukli volt"

Rosszul fogalmaztam, nem pukli volt, hanem az asztal közepének hasa volt! Így helyt állóbb a kritika! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: arvaiz69 (105410)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105415

2 perctől

Előzmény: Törölt nick (105411)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105414

Köszönöm szépen a tanácsokat :)

 

Előzmény: Paco155 (105412)
Dózerbike Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105413

le lehet festeni, nem kell specko festék. A lényeg, legyen tiszta a felület, és 240-es, vagy ez körüli csiszolopapirral csiszold meg elötte.

Ha fujod, az elsö reteg épp csak ködölje meg a felületet, aztán egy rövid száradási idö után jöhet ujra, most már több festék. Ha szükséges, akkor lehet 3.réteg.

Fontos, hogy legyen száradási idö a rétegek között, mivel  laminált felület kevésbé issza be a festéket. Lehet 2 K PU, Nitro, vagy viz alapu is a festek.

A laminált felület általában amugy nem müanyag, hanem papirszerü felület. Sima PVAC "fehér" ragaszto is használhato hozzá.

Előzmény: Pityu... (105375)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105412

Ha azokban bízol és van rá lehetőséged vedd meg az M betűseket - hátha használod majd valamikor.

De ezt a pár gerendát a nonémmel is le lehet tolni.  Gondolj bele, ez nem egy iszonyat tétel, fél nap alatt megvagy vele, ha kényelmesen csinálod.  Ha meg már az első napon megpusztul az újonnan vett gép akkor teljes joggal viszed vissza, hogy cseréljék ki.

Előzmény: Törölt nick (105409)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105411

Ez rendes mosóteknő? Cigányok készítették, mint a Szép Lányok ne sírjatokban amikor megállnak a turné közben?

Előzmény: Pillanatragasz (105401)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105410

Szia! 

Tegnap jártam az OBI ban és megnéztem ezt az Einhell fűrészgépet! Nekem ami a legnagyobb ellenszenvet váltotta ki, hogy feltűnően nagyon alacsonyan van az asztal magassága. Ez jóval alacsonyabb a megszokott fűrészgép asztalmagasságtól. Odaálltam a gép elé és  próbáltam a bekapcsológombot elérni. Csak úgy tudtam a kapcsolót elérni, ha lejjebb hajolok!!! :- (    180 cm magas vagyok, más gépnél Workzone , LUX ezt nem tapasztaltam, kényelmes magasságban van az asztallap. Most a Szolnoki Obiban egymás mellé van kiállítva ez a piros EINHELL és a múltkor is ott lévő kék színű EINHELL körfűrészgép.  A kék Einhell asztalmagassága számomra sokkal szimpatikusabb. A két gép magassága között legalább 10 cm különbség van, de inkább több. 

Nagyon nem tudtam vizsgálni, mert a feleségemmel voltam, aki nagyon mehetnék volt már! De azért egy vízimértéket az asztal tetejére raktam, az asztal közepén egy pukli volt. A fűrészlap emelőt megtekertem, könnyen, precízem működött, azzal nincs gond!

 

Egyébként az OBI-ban tényleg eladtak minden LUX asztali körfűrészgépet, az eladó elmondta, hogy a következő szállítmány csak áprilisban fog érkezni!

 

Üdv.: Zoli 

Előzmény: Törölt nick (105046)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105409

Kibírnák  az ilyen "piacos"gépek ezt a mennyiséget ? :)

Csak azért kérdem mert minden itthoni gépem eddig metabo vagy makita.

Viszont ha kell akkor most is megveszem a makita szalagcsiszolót vagy a metabot.

 

Köszönöm ismét a választ :)

 

Előzmény: Paco155 (105407)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105408

Ilyen sarokcsiszolóval nekem valamiért nem ment a csiszolás. Vagy szép gödör lett vagy szépen elfeketedett felület.

15-16 10*10cm s gerendáról lenne szó meg a  deszkák 

 

Előzmény: Pillanatragasz (105406)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105407

Az excenter túl finom erre a munkára, az kiesik. 

Marad a szalagcsiszoló, vagy a sarokcsiszolóba fogott lamellás korong vagy fibertárcsa.  82 mm széles gyalugépet meg kb 10 ezerért lehet venni a legtöbb barkácsáruházban még talán a tescoban is. 

 

Alapozásnak bekenheted gombagátló alapozóval, ártani nem fog neki, viszont az alapos lenolajozás és visszatörlés sok sok évvel ki fogja neked tolni az újrafestési periódust.  HA eleve kezeltet veszel akkor is kell a lenolaj.

 

 

Előzmény: Törölt nick (105404)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105406

ilyenre gondoltam ...

Előzmény: Pillanatragasz (105405)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105405

Ha azt kérdeznéd hogy leghamarabb mivel lehetne megcsiszolni akkor egy flex  és csiszolókorong a nyerő . Védőkesztyű védőszemüveg használata javallott . és nem szabad odanyomni az anyaghoz , hajlamos belemarni akár a kézbe is .  

Előzmény: Törölt nick (105404)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105404

Igazából nem csak két gép lehetne csak ezeket írtam be  :)

Akkor úgy kérdem  mi lenne a legmegfelelőbb hozzá :) Amit háztájban megtud venni az ember :)

 

Valamint gombaölő rovarölő  meg ilyen szer kellene esetleg ?

Vagy vegyek olyant ami gyárilag kezelt gomba és rovar ellen?

Köszönöm 

 

Előzmény: Paco155 (105402)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105403

ezek a kis gépek nem ipari méretre üzemórára vannak tervezve nekem se arra kellene ...néztem videókat hogy dolgozik  de még gondolkozok kicsit mielőtt megrendelném .Van a nagyobb a 2 ezres  az 50 euróval több . Szerszámnyeleket csináltál már vele ? egy fejszenyéllel már rendesen megizzadok mire kézigyaluval kigyalulom .  ez a kisgép igazából arra kellene nekem  .

Előzmény: pali923 (105399)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105402

Szerintetek érdemes megcsiszolni az anyagokat  ?

Igen.

 

Ha igen milyen gépet ajánlanátok ?

Csiszolásra csiszológépet.  De gyalulhatod is, ez esetben gyalugépet.

 

Excenter csiszolót vagy szalagcsiszoló ?

Ha ez a két választás van akkor erre a célra a szalag megfelelőbb.

 

Valamint a vékonylazur alá milyen rétegek kellenének még ?

Lenolajat javasolok az alapozásra.

 

Segítséget köszönöm

Szívesen

Előzmény: Törölt nick (105400)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105401

Fel se vedd , lehet nem is tudja mivel van lekezelve a kagyló ,hisz több mint valószínű nem is tudja, letöltötte valahonnan is feszít vele . 

 Na de  hogy én is eldicsekedjek kászonban egy panzióban láttam fotóztam egyet ...és előre elárulom semmivel sincs lekezelve  s még bírja :) 

Előzmény: Törölt nick (105367)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105400

Sziasztok szép estét

 

Szeretnék egy ilyen fatárolót készíteni  . Méretei 8hosszú *2széles *2méter magas 

10*10cm gerenda lenne a fő tartó meg a szelemen is.

Az oldala meg a hátulja colos deszka lenne.

Szerintetek érdemes megcsiszolni az anyagokat  ?

Ha igen milyen gépet ajánlanátok ?

Excenter csiszolót vagy szalagcsiszoló ?

Valamint a vékonylazur alá milyen rétegek kellenének még ?

Segítséget köszönöm

 

 

pali923 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105399

Nekem PHO25-82 van, és merem ajánlani. Igaz, én barkács üzemmódban használom, nincs rá panaszom.

Előzmény: Pillanatragasz (105392)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105398

Hát, ha építgetős vagy :))) De a konyhai mosogatóból a telitálcás a legjobb, legalább el tudod mosni a sörösüveged amíg alkotsz mást.

Előzmény: Pityu... (105397)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105397

Múltkor össze dobtam egy pult részletet,lehet nem a legprofibb de azért élveztem a csinálgatást,bár alulról csavarozva szitkozódtam kicsit :)

 

 

zolakol Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105396

Többen telefonáltak a gépek árai iránt: a három együtt eladó 500 ezerért, ami nem olcsó, viszont adnék hozzá 1 köbméternyi 6-8 éves asztalos minőségű luc-,  kb 1,5 köbméternyi gőzölt bükk-, kerti dió- és cseresznye fűrészárut, valamint kb 50000 ft(nagyker) árú bútor és nyílászàró vasalatot.70/215 77 24

Előzmény: zolakol (105373)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105395

Ez lesz szerintem is.

Előzmény: Törölt nick (105388)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105394

Mosogató tálca az még van is,csak a festés ugye nem biztos,hogy úgy sikerülne ahogy kell és akkor kidobott pénz.

Előzmény: Garfield007 (105386)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105393

Irish Whiskey kellett volna oda.

Előzmény: Törölt nick (105391)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105392

Ezt a gyalut nézegetem , karácsonyra még el tudná hozni az angyal ha már nem tudom megvenni a furógépet mégse maradjon üresen a karácsonyfa alja mármint szerszámilag. 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 3 105391

Jajjgyerekek .. nem akartam én háborút. 100 éves családi receptet nem kértem volna, azt hittem van olyan hogy "CsodaAlapozó 2.0" és kapható itt meg itt. De ha nem, nem :-)

 

Képzeljétek, felhívott egy Írországba szakadt volt kolléga (épp a VMWare supportnál tolja), hogy itt van Miskolcon, hol vagyok, nemrég volt a névnapom, felköszöntene, 2 óra múlva? Mondom jó.

 

Felköszönt ... oszt én mit adjak neki, kari meg ilyesmi. Gyorsan lerohantam a pincébe, a szorítós projektből megmaradt bükk "táblásításból" pont kijött még két kocka, lecsap, lecsiszol, lekerekít, 40-es forstnerrel kifúr, neki meg a párjának a nevének a kezdőbetűit beleéget (ez kicsit randa lett), egy réteg danish oil, mécsestartó, 30 perc alatt:

 

 

Amúgy jó ez a danish oil, csak szokni kell. Ahhoz hogy olyan felülete legyen amit én elképzelek, min. 3 réteg kell (legalábbis bükkfán).

 

Most meg megyek inni. Ha hülyeségeket posztolok, tudjátok be ennek :-)

 

Peace, meg kellemes szombatot mindenkinek!

Mr.Gabson Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105390

A szakmai féltékenységet félretéve, mivel Én dolgoztam felületkezelő műhelyben főleg festet fényezett bútorokkal foglalkoztam.

 

Biztos beszélnék mérnökkel a hogyan-ról, de alkalmas tűnik a poliészter lakk. Mi Sayer anyagokat használtunk.

Ők forgalmazzák a PU 317-es poliésztert, a felületre való kötést segíti a TR 427 izoláló alapozó.

A TR 317 önmagában csiszolható és polírozható, de nagyon rideg a lágyítást mérnök meg mondja, de van magasfényű fedőlakk PL 243.

Autók, hajók fényezésére használják így alkalmasnak vélem konyhai eszközök berendezési tárgyak felületkezelésére.

Színezett pigmenttel változata kb ilyen:

 

 

Előzmény: czitling (105370)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105389

ez itt eddig nem volt szokás.

Előzmény: Törölt nick (105374)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105388

Pénz és időelcseszés értelmetlenül. Jobb nem lesz, szebb nem lesz.

Vedd meg ha tökre jó neked oda, tunkold fel szűrőkkel, meg amivel akarod és használd.

Előzmény: Pityu... (105385)
wtman Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105387

Bárcsak ne az ország másik végén lenne az a Szendehely! :(

Előzmény: zolakol (105373)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105386

Alaphangon: festék, alapozó, mosogató tálca és még ki tudja mi derül ki. 

Ezt meg egyben megveszed és elfelejted...

Előzmény: Pityu... (105385)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105385

Tehát magyarán nem éri meg pénzt elverni a felújításra.

Előzmény: Garfield007 (105384)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105384

Ne gondolkodj, ez kell neked ha a másik tényleg annyira lelakott.

Előzmény: Pityu... (105382)
Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105383

Ez a fórum (általában a többi is) azért jött létre, hogy megosszuk egymás között a tapasztalatainkat és segítsünk egymásnak. És ez remekül működik. Természetesen lehet büszkélkedni egy szépen sikerült munkával, de egyetértek Halálosztó kollégával, ha csak ez volt a motiváció, arra nem egy ilyen közösségi fórum a megfelelő platform.

Előzmény: Törölt nick (105374)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105382

Szóval azt mondod,jó vétel lenne?

Ez lenne az

Előzmény: Törölt nick (105379)
72pt Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105381

Köszi

Előzmény: zodes (105358)
72pt Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105380

Köszi

igazából nem raklap, hanem 8,5*9,5 cm alapú 150cm hosszú tölgyfa hasábokra vannak gépi szegezéssel fenyődeszkák szegelve.

Előzmény: raklapjúzer (105331)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105379

Azt a fulltetőset vedd meg! Soha többet nem lesz gondod vele.

Előzmény: Pityu... (105378)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105378

Hát az indoka az lett volna,hogy most akarnék régi mosogatót cserélni ugye munka lapba bevágni meg ilyesmi,mert még be szerelnék egy víztisztítót is csak kicsit kopottasan néz ki a szekrény és nem szeretném ha olyan lenne,vagy van még egy választás,hogy 25EFt ért van fehér mosogató szekrény ugyan ilyen anyagból munkalap nélkül teljes tetős rozsdamentes acél mosogatóval.

Előzmény: Törölt nick (105377)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105377

Ha nincs különösebb indoka, akkor vegyél inkább egy újat, jobbat, az eddigi használati tapasztalatokat is figyelembe véve másabbat. (ha telik rá)

Előzmény: Pityu... (105375)
Garfield007 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105376

Mi a fene van mostanában napkitörés?

Ha kussolsz a részletekről akkor minek raktad be a két szar képet?

Közös maszturbáció vagy seggnyalás volt a cél?

Elég perverz...

Előzmény: Törölt nick (105374)
Pityu... Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105375

Régi mosogatószekrényt  ami  Laminált bútorlap azt le lehet festeni valamivel esetleg speckós festék?Nekem egy boltban a maestro fújós festéket ajánlották van alapozó is meg van ugye rendes festék azt mondták ez megáll műanyagon is.Érdemes neki állni a felújításnak vagy inkább vegyek egy ujjat?

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 -2 0 105374

jó nagy a szád.

Előzmény: halaloszto (105372)
zolakol Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105373

Bocsi, nem figyeltem a fórumot, elvitték a fúrót és hétfőn viszik a fűrészt.Viszont eldöntöttem, hasonló árakon megszabadulnék a marógéptől, a kombinált gyalutól és a formatizáló körfűrésztől is.Messzire költöztem, 5 éve állnak a műhelyben.. 

Előzmény: pajaci (105345)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105372

ez nem a nők lapja, ahol ilyen képekkel lehet elismerő hozzászólásokat gyújteni meg egót növelni. mi itt egyenrangúnak tartjuk egymást.

Előzmény: Törölt nick (105366)
czitling Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105371

Vagy esetleg töltő/impregnáló alapozó + poliuretán lakk (lehetőleg 2K ) Több ötletem nincs :D

Előzmény: czitling (105370)
czitling Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105370

Egy időben nagyon foglalkoztatott a wobbler készítés, és akkor kutakodtam különböző műgyanták után felületkezelés gyanánt. Elég sok kritériumnak kell ott is megfelelni (puha balsafa a wobbler teste, a csuka foga és a kövek elég kemények :D , folyamatos vízben ázás, UV sugárzás stb....) ,szóval az epoxy és a poliésztergyanta maradt képben. Millió fajta van belőlük+ a különböző adalék anyagok (szerintem itt a fürdőben rugalmasságot kellene javítani)  Nálam a fényes felület volt a szempont, nem tudom mattot hogyan lehetne készíteni. Kapni kimondottan horgászbotok "lakkozására" anyagot, az is egy jó alternatíva lehet.

Előzmény: Törölt nick (105362)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105369

Értettem :)

 

Semmi gond, valahol sejtettem csak gondoltam teszek egy próbát. Illetve az is lehet hogy ha elárulnád se jutnék ilyen anyaghoz - gondolom nem az OBI akciós-kiárusítós polcán vigyorog rám.

Előzmény: Törölt nick (105366)
GPS Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105368

 

Na, voltam a Lidl-ben.

 

Egy pali pont vett egy asztali körfűrészt (egyet a 2 megmaradt darabból).

Megkérdeztem tőle, hogy körülnézett-e más gépek házatáján is hogy pont erre esett a választása, erre azt mondta, hogy....

 

...nem kellett körülnézzen egyáltalán, mert a barátjának több mint egy éve van, közösen használják és nagyon fasza gép ez. Azon sokat dolgozott, sok mindent megcsinált vele és nagyon-nagyon meg van vele elégedve - pláne 40 rugóért.

Már rég vett volna egyet magának is - de most lett rá pénze így könyörtelenül lecsapott rá.

 

Öröm volt nézni hogy a pali mennyire örült a zsákmánynak - szerintem már rég fűrészel vele otthon.

 

Na látjátok, ilyen is van :-)))

.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105367

Úgy nem ér itt hencegni.

Előzmény: Törölt nick (105366)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105366

Nagyon szakmai titkot feszegetek, ha megkérdezem? :-)

 

Igen.:)

Előzmény: Törölt nick (105362)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105365

A profi megoldás persze valami fémkeresős-detektoros lenne, http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9120220 de a mágnes sokkal egyszerűbb.

Előzmény: zodes (105363)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105364

Miért nem töltöd fel a videókat valami használható streaming site-ra? jutyub indavideo, stb....

Előzmény: zodes (105358)
zodes Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105363

Jó ötlet köszi! Igazad van! Megteszem.

Előzmény: Törölt nick (105361)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105362

Nekem nagyon tetszik az ilyen fa-fürdőszoba. Azt még el tudom képzelni hogy hogy készül egy ilyen szegmentált csap, láttam pár ilyen faesztergályos videót.

 

Ami jobban érdekelne, hogy mivel van ez a kagyló lekezelve? Hogy ne csak a vizet, hanem minden mást is álljon ami egy ilyen csapba belekerülhet. Könnyen tisztítható maradjon. Stb. Nagyon szakmai titkot feszegetek, ha megkérdezem? :-)

Előzmény: Törölt nick (105359)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105361

Egy kiberhált winchestermágnest azért biztos ami biztos, legeltess meg rajtuk.

Előzmény: zodes (105358)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105360

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105359

zodes Creative Commons License 2015.12.19 0 3 105358

No itt vannak a képek és a videók a raklapozásomról. Előre leszögezem, hogy vágatlan ripsz-ropsz videók. Tegnap este készültek. Egyébként esténként szedtem szét a raklapokat, kb. egy darabot fél óra alatt. Természetesen ebben a fél órában még nincs benne a szegtelenítés. Két féle raklapot szedtem szét az egyikben csavart hegy nélküli szeg volt. Ez volt a könnyebb, egyszerűbb, a másikban recés, ragasztott. Mindkettőt géppel lőtték az biztos, mert kb. 5mm mélyen benne volt a fában a feje. Amelyik görcsöt talált ott ki sem tudtam húzni. Itt próbálom Izzy módszerét, a vörös izzásig melegítési eljárást. Most direkt ezért mentem le egy gázégőért a piacra (2000.- palackkal együtt).

Egyébként lehet röhögni az egészen, főleg a hegesztésen, de a lényeg, hogy ingyen legyenek klassz kis leceim meg stafnijaim nem változtat. :-DDDD

Amit láttok az már a 3.0 látszik az elején egy csonk is. Eredetileg ott volt a két nyelv. Szerintem ez így szinte tökéletes. Esetleg a zártszelvény nyelet lehetett volna mondjuk 110-120 fokban és nem derékszögben ráhegeszteni.

Mintha olvastam volna, hogy mindenképp marad némi hulladék. Hát jelentem, hogy nem marad! Gyakorlatilag egy léc sem sérült és minden stafni sértetlen, még szinte benyomódások sincsenek.

Azt is tudom, hogy ezerféle eldobható raklapot gyártanak. Az is lehet, hogy szerencsém volt ezeknél a raklapoknál.

Itt a link a fényképekhez, videókhoz.

kuperta Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105357

Mogyoró ág darabból készítettem gyertyatartót, 2 réteg lenolaj viaszolva, kb. 1 éves, szép sötétre érett a maga fehérségéhez képest, és jól látszik az erezettsége.

Előzmény: Paco155 (105322)
Nelson admirális Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105356

Ha megcsörgetsz, akkor visszahívnálak

húsz 9hét11hat4hárem

és hálám a sírig üldözni fog

Előzmény: Petör (105344)
BözsiBözsi Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105355
Dandy2 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105354

De jó! Sajnos csóró vagyok mint a templom egere, csak cserélgetni tudnék! :-(

Előzmény: zolakol (105340)
GPS Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105353

 

"Hoznám én, bakker, de valami hülye rendelet szerint a telep csak egyirányú lehet.....Kapják be! Főleg azok, akik ilyen hülye rendeleteket hoznak.

 

Stimmel. Ugyanez van Veszprémben is. Én nem futottam bele, mert előre szóltak, hogy kár kimenni a telepig

 

.... de a pali aki lebeszélt úgy járt, hogy valami lehetetlen autónak a komplett, működő hátsó hídját hirdette vagy egy évig - de a kutyának sem kellett, pedig valami 35 ezret kért az egészért, azonnal beszerelhető, tökéletes állapotban.

 

A hirdetés fennmaradt, nem is foglalkozott vele többet.

 

Eközben egy csomó méhtelep-érett cucca is összegyűlt és (fájó szívvel bár), de rádobta a hidat is az utánfutóra amivel ment az is az enyészetbe - méghozzá kilós áron.

 

És akkor olyan történt, ami csak a rossz filmekben fordulhat elő: másnap reggel telefonált valaki, hogy előző nap ment teljesen szarrá a differenciálja és neki bármi áron kéne az a híd... ha még megvan.

 

Hát ez az, hogy a híd tegnap óta már nem volt meg - illetve megvolt, csak nem a gazdájánál.

 

Azonnal kirohant a telepre, hogy visszavásárolja a hidat - ott lobogtatta a papírját amivel előző nap adta le.... de a telepesek nem és nem.

Mert hogy a szabály, meg hogy kirúgják őket, meg kamera is van, azt nem lehet átbaszni...szóval így.

 

Fél napi cigánykodás után mégis jó vége lett a dolognak, mert többszöri telefonegyeztetésre a pesti főnökséggel, (meg fénymásolat a leadási papírról, meg kibányásztak olyat, hogy 24 órán belül meggondolhatja magát az ügyfél - de gondolom ezt csak ott helyben találták ki) - szóval mégis visszaadták a hidat

Mondom: adták  - mert arra nincs könyvelési procedúra hogy magánszemélyként visszavásárolhatta volna (vagyis ilyen nyugtát-számlát nem adhatnak ki).

 

Részemről egy mosogatógép-kosarat vettem volna onnan (mert szó szerint hegyekben állnak a leadott háztartási gépek - ez messziről látszik a kerítésen túlról - de ezek után lemondtam róla.

.

Előzmény: raklapjúzer (105349)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105352

Péteren kívül engem is érdekel, meg gondolom másokat is: köszi a képeket!

 

Éppen a a Tischlearbeit-odat nézegetem, nem semmi .... úgy vélem te nem hobbiszinten gyártod a fűrészport :-) Éppen ezért duplán érdekelhet mindenkit, milyen segédeszközt használ egy profi.

Előzmény: Dózerbike (105342)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105351

Szervusz!

 

Persze, hogy érdekel. Nincs az a

büszkeség, amely az értelmetlen

munkát felülírná. :)))

 

A belső, vízszintes felületet nem

kell csiszolni szerencsére, mert

az nem látszik. A belső peremet

viszont igen. Sajnos az nagyon

vékony, kb. 5 mm.

 

Péter

 

 

Előzmény: Dózerbike (105342)
gregg71 Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105350

Gelko. Pont tegnap is vettem náluk. Nem tudom, mennyire számít közelnek.

Előzmény: Nelson admirális (105343)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105349

Nincs megszívatva semmivel, szűz fenyő és keményfa vegyesen.

Hoznám én, bakker, de valami hülye rendelet szerint a telep csak egyirányú lehet. Befelé minden, kifelé semmi. A kazánajtóba kellett volna egy öntvénylap, volt is alkalmas, de nem adták az istennek se! Kapják be! Főleg azok, akik ilyen hülye rendeleteket hoznak.

Előzmény: Törölt nick (105337)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105348

De szép az a szilvafa! (Irigység: ON)

Majd a kész állapotról is kérünk szépen fotót!

 

Anno a Dremelemhez vettem sok kiegészítőt, készletet. Többségével elégedett vagyok, de pont ez a gumihengeres csiszoló, na az nem sikerült valami jól. Adtak hozzá gyári csiszolóhengert, de kis nyomásra is állandóan elforog/ledobja magáról. Kénytelen voltam aládolgozni, hogy feszesebben menjen a gumihengerre.

Előzmény: MN 3100 (105330)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105347

"Nyugodtan mondjad az asszonynak"

 

Vele már nincs ilyen gondom :-)

 

100 szorító, az derék. Nekem szinte csak és kizárólag ilyen "sima", asztalos szorítóm van meg pár Wolfcraft pillanatszorító, azok is igen hasznosak (és egyelőre masszívnak is tűnnek).

 

Előzmény: MN 3100 (105324)
GPS Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105346

 

Hát nem egy kapzsi, pénzsóvár, telhetetlen ürge - az már biztos :-))))

.

Előzmény: pajaci (105345)
pajaci Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105345

Látom nem vagy egy pénzéhes alak! Ha az oszlopos fúróról írnál néhány adatot, sok magánlevelezést megspórolnál vele.

Előzmény: zolakol (105339)
Petör Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105344

Bauhaus-ban vettem régen. de ha csak pár db kell megnézem a műhelyben és ha van és eljössz érte Sződligetre vagy délután beadom Bp-re menet.

Előzmény: Nelson admirális (105343)
Nelson admirális Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105343

Sziasztok

Megtudná valaki mondani, hogy hol lehet kapni lombfűrész gépbe csapos fűrészlapot.

Újpesthez közel? (Dunakeszi)

Nincs időm rendelni, mert pár napom van karácsonyig és addigra még el is kellene készítenem a faanyagot.

SOS

Dózerbike Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105342

a cégnél én is csináltam hasonlót.  19-es rétegeltlemezben lévö CNC marást kellet csiszolni, de rengeteget. Amikor egyedül csak én csináltam, akkor csak a csiszolás kb 1 hétig tartott. És korábban a cégnél csak kézzel csiszolták a marásokat, levélmintákat.

Meg van egy Dermel kis csiszolo, de ez igazábol alkalmatlan erre a munkára, ezert csak néha "pihenésképpen" szokták elövenni, én soha nem használtam, mert nem halad vele a munka.

 

Kétfajta csiszolási megoldást fejlesztettem ki pár honap alatt : elöször, egy hajlékony müanyag tárcsát vágtam ki, 60 mm átméröjüt, ez általában valami festékesdoboz teteje, vagy ami épp fellelhetö. Kb 1 mm vastag. Erre tettem rá a csiszolopapirt vagy vásznat, kézépen egy hosszu csavarral,fakötésü alátéttel fogatam meg, a csavar szára tokmányba foghato.

 

A másik megoldás, ezzel föleg a marások belsö éleit lehet jol csiszolni, ez egy alu csö, egy kis husszanti bemetszéssel, a csiszoloszalag egyik végét ide füzöm be, igy nem tud elforogni. Aztán csak feltekerem a szalagot a csőre, papir festöszalaggal rögzitem a felsö részét, és kész is.

 

Ha szakad vagy elhasználodott a csiszolopapir, nagyon gyorsan lehet cserélni.

A kollégák elöször csak fejcsoválva néztek, hogy mit játszok, de aztán akiknek nagyobb volt a kezük fáradsága és fájdalma a több napos csiszolás után, mint a büszkeségük, azok elkérték tőlem a csiszolo alklmatosságokat.

Kézi furogéppel, vagy akkus csavarbehajtoval szoktam ezeket használni, lehet velük haladni rendesen.

Képet sajnos csak hétfön tudok kéziteni, ha erdekel valakit.

Előzmény: MN 3100 (105330)
kuperta Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105341

Most beszéltünk telefonon, hétfő jövök a gérvágóért! Vörösbort hozok!

Előzmény: zolakol (105339)
zolakol Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105340

Jelentéktelen apróság lemaradt: 70/215 77 24

Viszont áruba bocsájtanám régi, nehéz oszlopos fúrómat.Ára: 30000 ft.Állapota:viharvert.Súlya:kb. 100 kg.

zolakol Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105339

Üdv!

Masszív és nehéz felsőmaró asztal várja gazdáját Szendehelyen egy palack szàraz, vörös védőitalért.Ugyanitt Makita gérvágó, összecsukható Holzmann állványon 30 000 ért eladó.

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 -1 0 105338

A múltkor vettem a tescóban vágódeszkát. Sokáig jó volt, magyarul addig amíg én használtam és én mosogattam el egyedül. Aztán más is hozzáfért, és alaposan elmosta, be is hajlott kiflibe ahogy Halálosztó megírta :)

 

Ezzel a szűziessel nem lehetne újkorában megtunkolni a vágódeszkát? Mégiscsak konyhai cucc, megy konyhai cuccba, nem? Ami meg aprítódik ezen, annak csak jót tesz az olívaolaj.

Előzmény: kukucs33 (105320)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.19 0 0 105337

Ha meg van szivatva valami vegylötyivel, akkor jobb is ha oda megy. Ha nincs, akkor hozd el onnan.

Előzmény: raklapjúzer (105332)
zodes Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105336

Most már tudom mi az a huzal a szegeken, eddig elképzelni sem tudtam! :-)

Filmet és képeket is holnap tudom csak prezentálni, de Én szinte minden anyagot megtudtam menteni. Mondjuk nálam is 2 féle raklap volt. Egy csavaros (könnyebb) és egy ragasztott szegezéssel, de mindkettő gépi az biztos. Sajnos nem is sajnálták a szeget sem. Holnap vidió és képek. Jóccakát!

Előzmény: raklapjúzer (105331)
409 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105335

"Gondolom eredetileg gyújtógyertyák pucolásához találták ki, aztán rajtamaradt a név."

 

Bizonyára remekül lehet vele gyertyát tisztítani. A gond csak annyi, hogy az ezzel tisztított gyertyával nem indul be a motor. (a rákenődött réz okán vezetővé válik a porcelán felülete)

Előzmény: raklapjúzer (105273)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105334

Szia! 

Azt gondoltam, hogy ez a forgácselszívós dolog nem valami jó mert eredmény az nem nagyon volt.  Majd ha jövőre lesz újra ez a porszívós akció, akkor veszek egyet és majd azzal próbálkozom. Holnap ha lesz időm kimegyek megint a műhelybe és megkeresem azt a védőburkolatot ami a fűrészkorong felett van. Úgy ahogy Te is említetted már az is nagy segítség lenne ha nem az arcomba nyomná a fűrészport. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: pali923 (105289)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105333

Szia! 

Látom Te sem unatkozol! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (105285)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105332

Köszi, sikerült. Ma láttam a haszonvas telepen egy kazal (40-60 vagon!) raklapot felhalmozva. Majdnem elsírtam magam! Rengeteg értékes faanyag, és megy az erőműbe hamunak. Barbárok!!!

Előzmény: pajaci (105328)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105331

1.  Ne légy MOHÓ! Valamennyi anyagról le kell mondanod, hogy a többi a tiéd lehessen.  A raklaptőkéket mindenképpen szét kell hasogatni, de ez nem mindig elég.
 Ha nagyon makacs az áru, én többnyire elvágom a rövid összekötőket. Ezekből tűzifa  lesz. A tőkék és a többi hulladék szétforgácsolása után megkapod a félkész árut.
 Ez 6-10 szál deszka, amiből kiállnak a szegek.

 

2. Gondosan egyenesítsd ki a szegeket, majd tanulmányozd a fejrészt. Ha csak alig  mélyed a szegfej a felszín alá, akkor szerencséd van, kézzel szegezett példányra  találtál. Ebből kiütöd a szegeket, és kész is van.

 

3. Az igazi kihívás a gépi szegezés! Ami rögtön látható - a szeg feje 4-5 mm mélyen   eltűnik az anyagban. Ha kiütöd, akkor sajnos elkerülhetetlen egy súlyos seb a szeg  feje helyén. Ez a kisebbik probléma! A nagyobb gond a gépi szegezés  technológiájából következik. A szegbelövő tárjába összefüggő sorozatot tesznek.
 Az egyes szegeket két sor vékony huzal tartja, amiket ponthegesztéssel rögzítenek.
 Belövéskor ezek elszakadnak, a maradék szépen odasimul a szeg oldalához. Ha kis  mohó vagy, és azonnal nekilátsz kiütni a szegeket, ezek a kis huzaldarabok  beletörnek a lyukba. Ezért kiütés előtt gondosan meg kell vizsgálni a szegek látható  szárát, és ezeket a kis huzaldarabokat el kell távolítani! Még így is marad, de ha  gondosan átnézed a szeghelyeket, észrevehető a kis aljadék.

 

4. Akármilyen gondos voltál, előfordul, hogy mégis marad ilyen drótocska. A körfűrészlap  nem veszi észre, de a gyalugép pengéjén észrevehetetlen kis árkot üt. A károkozást a  gyalult anyagon látható kis dudorodásról veszed észre. Csiszolással eltüntethető, de   a késeket élezni kell a következő munka előtt.

 

5. Mindazonáltal ha túljutottál a nehézségeken, büszkén húzhatod ki magad!  Megmentettél egy csomó értékes faanyagot, és megkímélted a pénztárcádat is.
 Persze a kapott faanyag a lehető legrosszabb minőségű, de felszeletelve és  újratáblásítva asztalosminőség nyerhető belőle.

Előzmény: 72pt (105288)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105330

Ma volt egy kis időm tevékenykedni.

A szilvafa anyagot dolgoztam fel.

Kültéri lámpák alá lesz dísz alátétnek.

 

A marás után az  élek letöréséhez

a kézi WORKZONE köszörűt használtam.

csiszolófej készletben van olyan, amelyik

gumihenger és cserélni lehet rajta a

csiszolóvászon hengert. Klf. átmérőben

van, de a baj az, hogy nagyon rövid az

élettartama. Egy-egy alátét kettő ilyen

csisz.vászon hengert elfogyasztott.

 

Gondoltam, csinálok magam ilyeneket.

Ráadásul nem olyan spirál ragasztásút

amilyen a bóti. Sikerült megvalósítani és

az élettartama olyan magas, hogy még

egyik sem szakadt el, pedig ennyi

használat mellett a másikból három

fogyott.

 

Az alapanyag a PARKSIDE szalagcsiszoló

szalagja. Én újat használtam fel, de kopott

is jól alkalmazható. Van olyan sáv, ahol

nem használódik el csiszoló anyag.

 

Péter

 

A képek:

   A bóti készlet.

 

 

   A szalag szeletelése. Sima snitzerrel vágható.

 

 

   A hosszméret jelölése. A d=12 mm-es hossza ~ 43 mm.

 

 

   A darabolás lemezollóval.

 

 

    A kicsi szalag összeragasztásra szolgáló felületének csiszolása. Nem feltétlenül fontos, de jó dolog.

 

 

   A kicsi szalagot egy d=12mm-es csapra feltekertem. Az érintkező éleket/felületeket                    pillanatragasztóval ragasztottam.

 

 

   A rögzítést csipeszek végzik. A ragasztó kötése percek alatt kialakul és máris használható.

 

 

   A kicsi csiszoló hengert erre kell ráhúzni.

 

 

    A kész csiszolófej a csiszolóvászonnal.

 

 

  

    Ezek azok a lemezek, amelyeknek a belső marásának peremét kellett simítani.

 

 

 

 

 

Előzmény: MN 3100 (105325)
wtman Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105329

Lehet az asztali körfűrész vásárlást kicsit hanyagolom, mert az osztrák vaterán találtam két kombinált gyalut, ami megmozgatta a fantáziámat. Az egyik egy Elektra Beckum HC 260 (300€) a másik egy Metabo ADH 1630 W (500€) ehhez jár egy elszívó is. Mindkettő háromfázisú, de ez nem probléma, mert van otthon.

Mi a véleményetek? A nagyobbik, a Metabo tűnik ezért az árért a kihagyhatatlan ajánlatnak, de az Elektra sincs rossz árban a társaihoz képest. Mennyit számít az a plusz 4,5 cm egyengetésor, amivel a Metabo többet tud? Bár adatot nem találtam csak a Metabora, gondolom az 1200 mm asztalhossza veri a kistesót.

 

Ill. a Ti tapasztalataitok alapján mire kell odafigyelni egy ilyen jellegű gép vásárlásánál?

 

Köszi!

 

János

pajaci Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105328

Baloldalt "adatlap".

Előzmény: raklapjúzer (105327)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105327

Nem tudom, hogy lehet visszakeresni a régebbi hozzászólásokat. Mint a nicknevemből is látszik, iszonyúan sokféle faanyag bontásával, szegtelenítésével foglalkoztam. A bejelentkező hozzászólásom eleve erről szólt. Utána Traktoros kollégával még polemizáltunk egy darabig erről a témáról. Megtárgyaltuk a buktatókat, a fában maradó segéddrótokat, stb.. Nem akarnám újra leírni. Ha valaki tudja, hogy lehet az ilyesmit előkaparni, írja már le ha nem gond.

Előzmény: 72pt (105288)
Mr.Gabson Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105326

Jut eszembe: Fritőz sült-krumpli legyen ebédre, az olaj gondosan leszűrve (kávé filteren) és hígítani kell nyers olajjal. Fele- fele arányban félolajat kapunk imi már jó. Tüzesítésre parafin olaj a megfelelő, hígabb az elvándorol és mattul idővel. Olcsó jó-minőségű a dióbéllel való bedörzsölés.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe

Előzmény: Mr.Gabson (105323)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105325

Úgy látom a "megvan" nem a

barátom.

 

Péter

Előzmény: MN 3100 (105324)
MN 3100 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105324

Szervusz!

 

A szorítóim száma közelíti a 100-at.

 

Nyugodtan mondjad az asszonynak,

hogy nálad sokkal bolondabb hobbista

is van, így neked módod van még

fejlődni. :)))

 

Meg vannak még az első, új korában

már sz...t sem érők és van műanyag

is, C szorító is.

Mindegyiknek meg van a feladata.

 

Amelyik csak évente egyszer-kétszer

kell, pl. az 1 méteres, az majd sokáig

kitart. Amelyik napi használatban

van-volt az már lassan le lesz cserélve.

Már csak hegesztéskor használom őket.

Bizony, néha a ragasztáskor, egyszerre

10 db is rajta van a munkadarabon.

 

A műanyagok erős szorításra nem

valók, csak rögzítésre. Eddig mindig

megfeleltek a METRO-s, OBI-s, LIDL-s

szorítók.

 

Péter

Előzmény: Törölt nick (105295)
Mr.Gabson Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105323

Növényi olaj 180-200 fokon 1-2 órán át főzve polimerizálódik, így száradó olajjá válik, ha jól emlékszem. Most nincs kedvem előkeresni a leírást.

Gábor

Előzmény: kukucs33 (105304)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105322

Köszönöm szépen.  Jól sejtettem, a mogyi nem ugrott akkorát mint a gyümölcsfák.  Bár az is látszik, hogy csal a kép mert a viaszt is szinte alig mutatta meg.  Mindenesetre egy szintetikus lakkal való bevonás is nagyjából ugyanezt a hatást hozta volna ki. 

Mondjuk neked most, hogy élőben látod, lesz egy kis gondolkodni valód mit válassz :)

Előzmény: kukucs33 (105320)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105321

Olcsón.

Megirom privibe.

Ő igen kicsit át kell alakitani a vázat a késtengely környékén és kombinált lesz.

Előzmény: Törölt nick (105319)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105320

Minden kívánságod így teljesüljön :-)

 

Valami Bertolli féle extra virgin lett a befutó - csak a jegyzőkönyv végett...

 

 

Tapintásra már száraz, tehát, ha igaz, akkor az árnyalat nem fog változni. Látványosan sötétebb lett, mint a viaszolt. A hegyesebbik végét próbáltam megtartani eredeti állapotban, de az az egy csepp olaj ami kijött az üvegből, akkora lett, hogy mire szétkentem az ujjammal, gyakorlatilag mindenhova eljutott belőle.

Tulajdonképpen szép mindkét felület, a viasz kevésbé dinamikusan emeli ki a fa erezetét, ennyiből talán látványra közelebb van az eredetihez miközben valamelyest védi a fát, az olajtól változott a megjelenése, de izgalmasabb lett.

 

Nagyobb felületen gondolom még érdekesebb volna az összehasonlítás, de arra még várni kell, mert a doboz fedele még nincs készen és sajnos elképzelésem sincs, hogy mikor tudok elég időt szánni a befejezésére.

Előzmény: Paco155 (105316)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105319

Eszembe jutottál amikor láttam a hirdetést :-) Ha nem titok, mennyiért sikerült megvenni?

 

Mondjuk ebből kombinált nemigen lesz. Legalábbis másik váz építése nélkül. Egy egyengetőnek viszont jó alapnak tűnik.

Előzmény: laci19791202 (105317)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105318

Hali.

 

Köszönöm mindenkinek.

 

A két nagy wolfcraft kicsit már húzós így hirtelen, lehet akkor először veszek 4 hagyományosat és később lesz az egykezesből is. Kéne igazából egykezes, néha jól jönne, de annyit nem fogok barkácsolni, hogy nagyon sokat kiadjak érte. Olyan néha-néha lesz csak barkács sztem. Bár előre sose tudhatom :D Garázsajtóprojekttel nagyon jól elvagyok és tetszik is :D

 

Üdv

G

Előzmény: Paco155 (105315)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105317

Na akkor a következő projektem.

Kombinált gyalugép épités.

Az ki induló alap meg is van.

Paco155 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105316

Jöhet azonnal is, a "tüzessége" nem fog változni jelentősen a beszívódás során.

Előzmény: kukucs33 (105314)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105315

A topex egykezest felejtsd el, gyenge is és könnyen is törik.  A mini Wolfcraft nagyon kicsi inkább válaszd a közepeset  (http://www.wolfcraft.com/en/products/p/ehz_pro_one_hand_clamps/ehz_pro_one_hand_clamps-1/s/p/index.html   65-300  )  és nekem is az a javaslatom, hogy két ilyen két olyan....

Előzmény: Törölt nick (105309)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105314

No, akkor oliva lesz :-) Amennyi erre kell, azt az asszony észre sem veszi.

Ma kenek, holnap jön a kép.

Előzmény: Paco155 (105313)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105313

Én is az olívát javasolnám a tesztre.  Nem kell szűzolíva, jó a legolcsóbb is. :)

Előzmény: kukucs33 (105304)
antialkohol Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105312

Köszönöm a meghívót.

Majomparádés véletlenül nincs?

Fenn voltam,de már hónapok óta nem enged belépni.

Előzmény: Pillanatragasz (105252)
pajaci Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105311

Az egykezes akkor jön jól, ha csak az egyik kezed szabad, a hagyományos viszont erősebben szorít.

Vetess 2-2 darabot.

Előzmény: Törölt nick (105309)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105310

az első van nekem. kicsi, aranyos. szeretem. jópár év volt mire kikopott annyira hogy nem nagyon szorít. rögzítésre jó, igazi szorításra nem való.


Vajk

Előzmény: Törölt nick (105309)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105309
halaloszto Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105308

a szine vizesen is latszik. 

a felsoroltak kozul az oliva allitolag jo.

Előzmény: kukucs33 (105304)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105307

Az oliva teljesen jó a fához.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: kukucs33 (105304)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105306

Azon már bent vagyok.

Előzmény: GPS (105291)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105305

És dögivel van lakásépítészeti-ergonómiai-teszt-oktatófilmmel. Ugye GPS?

Előzmény: Pillanatragasz (105299)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105304

Számomra nincs lehetetlen, de a rendelkezésre álló olajok listája kb. ez:

 - napraforgó

 - olíva (ebből tán többféle is van)

 - műszerolaj

 - fáradt motorolaj 

 - valami teflonos cucc biciklilánchoz

 

Melyik legyen? ;-)

 

Sajnos, fához, felületkezelésre való olajam nincs semmilyen... :-(

 

 

 

 

Előzmény: Paco155 (105303)
Paco155 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105303

Meg tudnád a felsőt egy kis helyen olajozni? ;)

 

Tudom, telhetetlen vagyok

Előzmény: kukucs33 (105301)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105302

Mindig elfelejtem hogy határ van köztünk . Pontosítok:  Amire ide ér a moziba a legújabb film addig megnézem a bithorlón .

Előzmény: GPS (105300)
kukucs33 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105301

Ha jól emlékszem, akkor Paco kért képet a mogyoró + viasz kísérletről. Íme:

Két hulladékdarabot hoztam be a házba, az egyiket kentem le két rétegben, a másikat nem bántottam. Az első kép a kezelés előtt, a második utána készült. A felső darab a natur, az alsón van két réteg viasz, de a bal széle, ahol megfogtam, annak is érintetlen. A kép nem teljesen adja vissza a különbséget, de észrevehető, még ha nem is nagyon szembeötlő, tapintásra viszont egyértelműen megállapítható, hogy hol lett kezelve.

 

 

 

 

Most pedig elkezdek visszaolvasni, mert jópár nap kimaradt... 

GPS Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105300

 

A Bithorló azért vigyáz arra, hogy ne húzza ki a gyufát a magyar forgalmazókkal: pl. nem kalózkodik moziban még futó premierekkel - magyar gyártásúakkal meg aztán pláne nem.

 

Ott van a szabályzatában is, hogy mi az, amit nem lehet (szabad) feltölteni.

Ez afféle kölcsönös nem-baszogatási egyezség lehet.

.

Előzmény: Pillanatragasz (105296)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105299

nem csak filmeket lehet , programokat is  , szám. gépes játékokat,  operációs rendszereket stb   meg szuper a rádiójuk ...:)  

Előzmény: pajaci (105298)
pajaci Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105298

Van upc-s műhód vevőm, így elég nekem az a film mennyiség, ami azon jön. A mónikasót meg a győzikét pedig ismétlik naponta többször :-))))

Előzmény: Pillanatragasz (105296)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105297

Nagyon szívesen . :) 

Előzmény: Törölt nick (105294)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105296

Mért ne tudnád használni? :) Olyan legújabb filmeket is letölthetsz amik még nem mennek a tv ben  a mozi meg kényelmetlen  főleg ha az egész család menne megnézni  meg szerintem zsebbenyúlós is  legalábbis nálunk az .

Előzmény: pajaci (105293)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105295

Biztos ti is kaptatok már az asszonytól, hogy mi a pi**ának veszel ennyi szorítót?! Már megint szorítót vettel a bontott csirke mellé?!? Elválok! 

 

Mondjátok meg nekik, hogy majd egyszer biztos fog kelleni mind :)

 

Fürdőszobába csinálok egy kis polcot, ennek a függőleges, polctartó elemét gondoltam feldobni egy kis tölgyfa betéttel a bükkfa lécben. 

 

A felső az első próbálkozás - szerintem azt jól elqrtam:

 

Száradás után fog kiderülni, mennyie fog illeszkedni a hullám tükörképe. Szerintem irány a kályha. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105294

Köszönöm!

Előzmény: Pillanatragasz (105282)
pajaci Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105293

Ha nem tudom (mire) használni, akkor vissza lehet adni, vagy kárba vész?

Előzmény: GPS (105291)
zodes Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105292

OK! Úgy látom érdekel benneteket.... nem gondoltam volna. :-))

Akkor most csinálok egy videót gyorsan, meg néhány képet méretileg oszt megosztom. De még mire felvarázsolom az pár óra, de még ma felteszem ide. :-)

Előzmény: 72pt (105288)
GPS Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105291

 

Nem ncore, hanem Bitorlóm van. Még 1 (azaz egy) darab.

 

Előzmény: laci19791202 (105287)
pali923 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105290

Még annyit, hogy a lap fölé szerelt burkolatnak egyetlen előnye van: nem a képedbe megy a por. Hanem bele a nagyvilágba, de a mennyisége nem lesz kisebb, szerintem az sem sokat ér, én azt sem használom, inkább tolófák tömkelegét gyártottam le, és nem nyúlok abba az irányba sem.

Előzmény: pali923 (105289)
pali923 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105289

A bitumen takarításról eszembe jutott egy gyerekkori emlékem. A nagyanyám egy egyszemélyes boltocskában dolgozott egy faluban valaha, én sokat mentem hozzá nyáron, és segítettem. Többek között azt is, hogy naponta elvittem a bevételt a postára. Bizony, akkor még ekkora volt a közbiztonság. :) Egy hosszú falun kellett végigmenni, néha biciklivel, és a nagy melegben az útról az olvadt aszfalt ráfröcsögött a lábamra, egyebekre. Nagyanyám minden tiltakozásom ellenére bekent zsírral, és kiültetett a napra, és a zsír leoldotta a trutyit. :)

 

Az asztali fűrész porolásával én is sokat szenvedek, már írtam is róla alighanem, hogy próbálkoztam több dologgal is. A legutóbbi vált be eddig legjobban. Ha kell, rakok fel képet, de nem bonyolult. Először is, ebből a fűrészből dől a por az alján is. Ezért azt lezártam egy farostlemez lappal, aminek a közepébe beleapplikáltam egy 100-as cső csatlakozót. Onnan szívom el a port, elég jó hatásfokkal. A következő lépés akkor lesz, ha végre beépítem a gépet egy asztalba, és akkor sokkal lejjebb lesz ez az elszívó, hadd hulljon a por lefelé, ha akar.

A fűrészlap alatt levő műanyag burkolatot, amibe az eredeti elszívó csövek mennek, leszedtem. Minden lehetséges lyukat a gép dobozán beragasztottam egyszerű széles ragasztószalaggal, hogy csak felül szívjon a gép a fűrészlapnál. Még a lapdöntő mechanizmus lyukát kéne jobban befoltozni, de az csak részlegesen sikerült. Azt gondoltam, oda lehetne valamilyen kefét applikálni, de csak a gondolatig jutottam.

Azzal a porszívóval, amit használsz is van egy kis gond. Az ilyen forgácselszívók egészen máshogy működnek, mint a háztartási porszívók. Ha leszűkíted a csövet, az elszívási hatékonyságuk a töredékére esik. Én 60-as csővel is használom, mert abból van hosszabb, de azzal csak takarítok gyakorlatilag, már azzal sem úgy szív, mint a vastag csővel. Az igazi erejét a 100-as csővel tudja kiadni, azzal a 40-es csővel alig szív valamit. Próbáld csak meg összehasonlítani.

Mindezzel együtt nekem is jön a por, de nem annyi, mint az eredeti felállásban. Igyekszem oldalról fűrészelni, amikor lehet, legalább nem a képembe jön az áldás. 

Előzmény: arvaiz69 (105278)
72pt Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105288

Szia

részleteznéd a raklapbontásod?

Előzmény: zodes (105279)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105287

Na most ncore meghivód van?vagy én néztem beca dolgot?

Előzmény: GPS (105284)
Tschaby Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105286

Dobsz egy fotót a bontóeszközödről?

 

Én is betároltam pár raklapot, de a bontáshoz még nem gyűjtöttam elég erőt.

Izzy ötleteit láttam, meg még néhányat, de a megvalósításig egyik sem jutott.

Mindegyik olyan egyszerűnek tűnik amikor nézem :)

 

Előzmény: zodes (105279)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105285

Mostani termés, annyi vékony (max 1mm) tölgyfacsíkot vágtam amit a fűrészen látsz. Nézz alá :) Tök tiszta volt a padló alatta és a porszívó is rákötve. Szóval többmint 2x annyiért se kapsz sokkal jobb elszívást. Annyi hogy legalább a pofámba nem vágja.

 

Előzmény: arvaiz69 (105278)
GPS Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105284

 

Küldtem (volna) de ez jött vissza:

 

Hiba!
Ez az email cím már használatban van!

 

Már be vagy jelentkezve náluk?

.

Előzmény: laci19791202 (105283)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105283

Jelentkeznék rá.kösi szépen.

Előzmény: GPS (105281)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105282

Elküldtem :) 

Előzmény: Törölt nick (105280)
GPS Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105281

 

Messze nem olyan jó, mint az ncore - viszont nem is olyan macerás.

 

Ha kell valakinek, nekem még van 1 darab meghívóm !!!

 

Az első jelentkezőnek postázom.

.

Előzmény: Törölt nick (105280)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105280

Üdv Loctite!

Tudnál nekem küldeni egy meghívót? ncore sehogy se jön össze, hátha a tiéd is van olyan jó. A kalózöböl sem nem nagyon frissül már. Emilem publikus.

Előzmény: Pillanatragasz (105252)
zodes Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105279

Végre befejeztem a műhely mennyezetét! :-) Lambériáztam, a hét végén megy fel a szigetelés és már lehet is fűteni. Nem tudom emlékeztek-e, kérdeztem még nyáron a raklap szétszedést. Kaptam itt sok ötletet és gyúrtam belőle egy sajátot. Tökéletesen bontja a szerszámom a raklapokat. Gyakorlatilag nem sérül semmi (se a léc, se a stafni). Még a stafni benyomódást is sikerült a minimálisra csökkenteni. 

 

A műhelyben zárt ajtóknál, ablakoknál szegezem ki a leceket. Tegnap este rosszul lettem (hányinger, meg úgy szarul éreztem magam). Kimentem a műhelyből, akkor lettem jobban.

A kérdésem: Lehet attól, hogy a lambériát a mennyezeten oldószeres lazúrral kentem be? Pedig nem most volt. Már egy hónapja biztos volt, hogy lekentem.

arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105278

Sziasztok!

Megvolt a fűrészgép takarítása, gyorsan ment nem volt vele probléma! Ilyen lett. 

 

 

Említettem már, hogy akarok magamnak készíteni egy gurulós állványt ide a műhelybe, hogy legyen mire rakni az alkatrészeket, félkész anyagokat. Úgy tervezem az állvány alsó részén pár darab polc is lesz, ahova szerszámot, csiszolópapírt, ragasztószalagot meg még ezt azt pakolni is tudok.

Most ki is fűrészeltem fenyőbából az alapanyagokat. A fűrészelést nagy élvezettel végeztem. Könnyedén és pontosan tudtam fűrészelni ezzel az új lappal.

 

Az elmúlt időszakban bizalmatlan voltam ezzel a géppel kapcsolatban, ezért is került ki a műhelyből. Most azonban úgy tűnik megérdemli, hogy itt maradjon. 

Ami viszont nem tetszett az a fűrészelés közbeni porfelhő. A forgácselszívót hozzákötöttem a géphez, de nem találtam meg a fűrészkorong felé szerelhető védőburkolatot, így pedig az egész elszívás szinte semmit nem ért.  Csupa fűrészpor lett az egész műhely! 

 

 

Ez a sok fűrészpor meglepően kevés fa fűrészelése során keletkezett. Ez az állványhoz kifűrészelt fa mennyiség. 

 

 

 

És még egy dicsérő szó a vágási felületről! Nagyon tetszik a vágási felület, nagyon megnyerő, teljesen sima! Próbáltam lefényképezni, hátha lehet látni miről is beszélek.

 

 

 

Na és még egy utolsó gondolat ezzel a fűrészgéppel kapcsolatban! Nem is olyan rossz gép ez mint ahogy én az utóbbi időben elkönyveltem magamban.  Apróbb barkácsmunkákhoz kimondottan tökéletes választás! Az hogy kicsit labilis az asztala, meg hogy itt ott van benne egy kis elhajlás, na de ennyi pénzért az ember nem várhat csodákat. Az a lényeg fűrészelni lehet vele! 

 

Üdv.: Zoli

 

 

 

 

 

 

 

GPS Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105277

 

Bizony-bizony - a zsír olyan erős emulziót képes képezni szinte bármivel (nem csak a bizumennel) - hogy könnyen magával visz mindent, amivel keverik.

Utána persze a szennyezett zsírt kell letakarítani - de azt már nem akkora kaland, mint más szennyezést, nyersen.

 

Távoli példaként említem meg a pirospaprika használatát a konyhában - ahol köztudott, hogy annak az élénk-vörös színét semmi sem hozza ki úgy, mint a zsír, amivel emulziót képez aztán az a meleg ételben feloldódik, átszínezve azt.

 

Ezért - kifejezetten erre a célra - olyan konyhákon is tartanak egy kevés disznózsírt, ahol egyébként étolajjal főznek.

Egy kis csészében jól elkeverik a paprikát egy evőkanálnyi zsírban és az így képzett emulziót keverik aztán a kajába, ahol az majd egyenletesen és intenzíven színezi az ételt.

.

Előzmény: zodes (105275)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105276

Szia!

Ez komoly? Egyébként már benzinnel letakarítottam. 

Üdv.: Zoli

Előzmény: zodes (105275)
zodes Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105275

Szia Zoli!

A bitument nagyon egyszerű letakarítani és ezt tudom ajánlani autósoknak is! Ha frissen aszfaltozott úton mentek sokszor felcsapja a friss bitument a kocsira, a fényezésre. Fater tanulta a nagyapámtól azóta én is ezt alkalmazom: SZALONNABŐR, SZALONNA, ÉTKEZÉSI ZSÍR! Garantáltan nem bántja a fényezést és feloldja a bitument szinte azonnal. Aztán a szokásos módon le kell mosni.

Előzmény: arvaiz69 (105201)
zolakol Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105274

Sziasztok!

  330mm es gyalutengely tokmánnyal, ékszíjtárcsával, masszív állvànyon, valamint felsőmaró állvány elvihető Szendehelyről némi papírpénzért.

70/ 215 77 24

raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105273

Bocsi, felénk minden boltban így ismerik. Kerestem anno sárgaréz drótkefét; - háát sajnos olyanunk nincs. Az ott a dobozban - Jaa hát az gyertyakefe. Gondolom eredetileg gyújtógyertyák pucolásához találták ki, aztán rajtamaradt a név.

Előzmény: 409 (105245)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105272

Szia!

Igen! Most megyek a műhelybe, próbálom benzinnel letakarítani a körfűrészgép asztallapját! Majd este foglalkozok újra  a programmal.

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pillanatragasz (105271)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105271

A lényeg hogy  sikerült belépjél  :)  

Előzmény: arvaiz69 (105270)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105270

Szia! 

Köszönöm a kedvességed és a segíteni akarásod, de már GPS  fórumtárs küldött egy meghívót, amire sikerült is regisztrálni! 

Köszönöm még egyszer! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pillanatragasz (105268)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105269

Szia!

Köszönöm, megérkezett! Már regisztráltam is, most már a visszaigazolás is megérkezett! Sőt már az oldalra is beléptem! Tényleg nem volt bonyolult! 

Üdv.: Zoli

 

Előzmény: GPS (105266)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105268

 fotolaborstudio@citromail.hu  ez az email címem ide küldheted 

Előzmény: arvaiz69 (105267)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105267

Szia!

Most próbáltam neked emailt küldeni, de még azt sem tudtam, mert nem vagyok kapcsolatban az autlook-kal!

Hogy tudok privát üzenetet küldeni? Mondtam nem vagyok számítógép guru!!! :- ) 

Üdv.: Zoli

 

 

 

Előzmény: Pillanatragasz (105264)
GPS Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105266

 

"Most jut eszembe, hogy én a meghívóval nem tudok mit kezdeni,"

 

Pedig küldtem neked egy karácsonyi ajándékot a mailedre. Egyébként nem atomfizika - lépésről-lépésre vezet.

.

Előzmény: arvaiz69 (105262)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105265

lehet venni fekete kültéri szilót, ami nem sziló hanem bitumen alapú valami. azzal a külső oldalon rendesen bedolgozod a beton-küszöb határt, és nem megy be alatta a víz. régen nekem ilyen volt szögvas küszöbbel, és működött.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (105244)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105264

Nem kell semmit csinálni  a meghívó linkjével belépsz az oldalra  s ott elkalauzol a rendszer   aztán ha volt már neked  ...ugyanolyan mint régen .

Előzmény: arvaiz69 (105262)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105263

Vagány a rádiójuk is  a mühelyben azt szoktam hallgatni  így mindennap belépek az oldalra  :9 És szívesen veszek meghívót  úgy sincs mit csináljak a pontjaimmal  már három éve csak gyűlnek :)

Előzmény: arvaiz69 (105259)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105262

Szia!

Most jut eszembe, hogy én a meghívóval nem tudok mit kezdeni, mert sajnos nagyon hiányosak az ismereteim a számítógép kezelésében, így nem tudom feltölteni, beüzemelni a programot sem! Sajnos alapdolgok is komoly nehézséget okoznak! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: arvaiz69 (105259)
jeness Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105261

Akkor szerintem marad ez itt, mert erre 16mm-es lapot fogok tudni tenni, nagyjából ugyanannak a gépnek tűnik egyébként: EINHELL RT-TS 920

 

Sajnálom hogy szinte minden géphez 30mm-es furatú lap kell, mert egy ilyet is szívesen bevállaltam volna: Einhell TC-TS 2025U

 

Köszönöm szépen a jó tanácsokat, eleve úgy terveztem hogy akármilyen gépet is veszek az átalakításokkal fogom kezdeni a használatbavételt. Az asztallal és a vezetőkkel fogok első körben kezdeni valamit, mert azt a szalagfűrészemből tudom hogy ha azok rosszak akkor mindegy milyen a gép.

 

Szerintem nekem a teljesítménnyel sok gondom nem lesz, leginkább 25-35mm-es keményfákat fogok szeletelni, de azt is friss vékony lappal. Legrosszabb esetben 2 körből vágom fel, ha nagyon nem bírná kicsi előtolás mellett sem ezt a vastagságot.

Előzmény: LyPapa (105246)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105260

Ezer kreditpont egy meghívó  veszek neked egyet  küld az email címedet  :)  

Előzmény: arvaiz69 (105259)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105259

Szia! 

Látom már megelőztek!!! Ha legközelebb is lesz ilyen meghívód én is szívesen elfogadom! Egyszer az egyik szomszédom feltöltötte nekem,  nagyon szerettem mert minden letölthető. Sajnos pont a barkácsolás miatt elhanyagoltam az oldal látogatását.

Három hónapig egyszer sem jelentkeztem be és letiltottak róla! :- (  

Üdv.: Zoli

Előzmény: Pillanatragasz (105252)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105258

A torrentezésnek az a lényege hogy letöltök filmeket  zenét programot  amiket máskülönben meg kéne venni, a programok is meg vannak krekkelve hogy eredetiként ismerje fel  a géped . Amiket letöltesz azt seed be hagyod  hogy más is tudja tőled továbbtölteni . Szóval a tagok egymástól töltögetnek .  Amit visszatöltesz azért jár pont amivel megint megvásárolhatsz  anyagot. Tehát egyensúlyban kell legyen a letöltés feltöltésed.  Valamit kapsz ingyen de továbbadod . És zártkörű a társaság csak meghívóval lehet bekerülni. És a meghívó fél felel a meghívottért  :) 

 Nem bonyolult ,először  a szabályzatot  kel elolvasni  és bármiben megakadsz  tudok segíteni .

 

Előzmény: pajaci (105255)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105257

Világos, ezzel szorítod le a felszakadni akaró szálakat. Nekem a lécprofil negatívját kellene kialakítanom a leszorításhoz. Legközelebb lehet, hogy át kell gondolni a megmunkálási sorrendet :)

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: pajaci (105256)
pajaci Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105256

Vékony hosszú léceket vágok, és azt teszem a kiszakadós oldalra. Minden vágás után előrébb tolom egy kicsit.

Előzmény: LyPapa (105254)
pajaci Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105255

Sose volt még ilyen torrent akármim, mire jó ez az oldal? Az offban is jöhet a válasz.

Előzmény: Pillanatragasz (105252)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105254

A felületre ragasztott maszkoló szalag sajnos semmit sem ért a szálak felszakadásának meggátlási kísérletében.

 

Üdv: LyPapa

 

 

Előzmény: LyPapa (105253)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105253

Igen, lezajlott az ellenőrzés, és pontos volt a vágás. Másra már nem tudok gondolni, mint nem teljesen sík vágási felületre, ami sok dologból adódhat. Ilyen pl. mikor a vágósablonhoz szorítás közben egy picit elfordul (?) a léc, vagy valamiért kóválygott a fűrésztárcsa, vagy a csoda sem tudja... Mindenesetre egy dolog bejött: a vágás előtt elmetszettem a felső felület szálait egy éles pengével, így nem tépte fel a szálakat a fűrészlap. Kísérletezni fogok, és az eredményét megírom, hátha lesz másnak is hasznosítható tanulság.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: Törölt nick (105248)
Pillanatragasz Creative Commons License 2015.12.18 0 1 105252

Kedvenc torrent oldalamon a Bithorlón   ,mivel hogy sok filmet feltöltöttem kaptam három meghívót . Ha valaki szeretne  torrentezni szívesen elajándékozom őket. Csak egy  email címet kérek priváltba ahová küldhetem a meghívót,és egy itteni  nicknevet . nem lesz sehová kiírva csak hogy tudjam kinek adtam a meghívót.  és KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDEN KEDVES FORGÁCSTÁRSNAK. :) 

Rahed Lee Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105251

A szalagtárcsa átmérő 320 mm, a motor egyfázisú 750W

Előzmény: laci19791202 (105240)
rferi Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105250

:))

Ez a video rendre előkerül itt kb félévente

Előzmény: Tie (105241)
pali923 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105249

Ebben lehet valami. Van egy elég jó sátrunk, amit felállítottunk itthon egy túra után száradni. Volt egy hülye macskánk (tényleg, mi csak szőkenőnek hívtuk) :) amelyik fel akart rá mászni, és jól kihasogatta néhány helyen. Akkor kezdtem utánanézni, mivel lehetne megragasztani, nem találtam megoldást. Azóta szerencsére kiöregedtem a sátrazásból, :) de a javítási lehetőség érdekelne.

Előzmény: raklapjúzer (105221)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105248

Elemi dolog, de ... tuti hogy pontosan egyforma hosszúak a szemben lévő lecek? Mármint a gérvágás után is. Ha csak az egyik hosszabb 1mm-rel, már ugrik a pontos illesztés, hiába a pontos 45 fok. Gérvágás után érdemes a szemben lévő leceket külső és belső oldalukkal is összenézni.

 

Tudom ... lehet, hogy nem egy mérnökembernek kellene ezt mondanom :-) Csak néha a fától az erdő ... Van úgy hogy tényleg hajszálpontosan egyforma oldalakat vágsz, majd gérvágás után rövidül meg az egyik ha nem figyelsz.

Előzmény: LyPapa (105233)
antialkohol Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105247

Biztos igazad van, de nem írtad, hogy palack vastagságú fóliával terítetted le.

Előzmény: raklapjúzer (105221)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105246

Nem volt más lehetőségem, Vaterán vettem. Hangos - nem lágy indítású. A vágási teljesítmény laptól függ, ha felteszel egy újat, akkor a teljes vágómagasságot át tudod tolni fenyőből. 

Amit módosítottam:

- Nincs hozzá meg a lap tetejére tehető védő fedő, valamint a lap utáni vágás szétválasztó lemezke.

- Az eredeti, alumínium vacak vezetőt félredobtam, talán egyszer valamire felhasználható.

- Az eredeti, műanyag, a körfűrész lapot körülvevő betétet kicseréltem egy fényezett farostból készültre.

- A betét rögzítő csvarjait kicseréltem kb. 3 mm-re hosszabbra.

- A peremeket megerősítettem, ill. kiegészítettem a jobb oldalát.

- Készítettem hozzá fésűket.

- Kireszeltem a fűrészlap szögbeállító végállás határolóját, hogy merőlegesre lehessen a lapot állítani.

 

Fogalmam sincs a melegedésről, nem tapogattam, de jellemzően egy menetben nem tolok 4-5 méternél többet, azt meg vidáman viszi. Csak 30-as furatú lapot használok, most épp egy LIDL-es, 3-as készletből valót.

A szép, pontos vágás titka:

- A vágandó munkadarab pontos, rezgésmentes vezetése, és az előtolási sebesség jó megválasztása.

- Merev vezető felület(ek).

- A körfűrészgép korrekt letámasztása. Nem szabad elfelejteni, hogy lemezből készült a váz is, tehát, ha pl. a gép egyik sarkát erősen nyomod, az asztal is deformálódik - tehát célszerű pici támaszokkal,. vagy fészkek kialakításával a lábakat rögzíteni.

 

Ha ezt biztosítani tudod, akkor szerintem megfelelő lesz. Ha nem, akkor teljesen mindegy, milyen fűrészt veszel, nem lesz szép, pontos vágási felületed.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: jeness (105235)
409 Creative Commons License 2015.12.18 0 0 105245

"..akkor veszel sárgaréz szőrű gyertyakefét,.."

 

Legyen inkább csak sárgarézkefe, mielőtt valaki tényleg gyertyát tisztítana vele.

Előzmény: raklapjúzer (105204)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105244

Majdnem olyan széles a nyerő,  mint az ajtó,  2 méter széles. 

Csatornába megy innét simán,  ami teraszról lecsöpög viszont lejjebb jut.  Ahogy számoltam kB 1-1.5cm magas küszöb az alsó határ ami talán elég. 

 

A leolvadó hó kisebb gond,  az nem hoz annyi vizet,  mint a vihar hozott és lapátoltunk,  mostani küszöb alatt folyt be,  mert nincs alatta szigetelve xd xd meg  alig használjuk már az autót,  de utcán szomszéd kedves hölgy miatt nem szabad maradnia.  

Szoknya + kefe viszont lehet már jó megoldás. Ha már új ajtó,  akkor már csak foglalkoznék szigetelésével. 

Előzmény: halaloszto (105237)
409 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105243

Meg kell kicsit fenni a gyalukést és lehetőleg nem lucfenyőből vágni a gerendát.....  :-)

Előzmény: Tie (105241)
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105242

Ebbe mi kés lehet!!!Besz@rás.

Előzmény: Tie (105241)
Tie Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105241
laci19791202 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105240

Lee ez a fűrész nagyon fasza,igaz megszokhattuk már tőled az igényes preciz munkát!!!

Lenne pár kérdésem:Kerékátmérő érdekelne és motor teljesitmény.

Előzmény: Rahed Lee (105161)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105239

Általában nem közvetlenül a tengelyhez szokták illeszteni a lapot, hanem van 1-1 befogópofa jobbról balról, amiből az egyiken van kiképezve egy (jelen esetben) 30 mm váll, amibe illeszkedik a lap. Így központosítja a fűrészlapot. Tehát ez az adott gép tulajdonsága. Inkább a lapokhoz szoktak adni szűkítő gyűrűt, hogy kisebb befogópofájú gépekre is fel lehessen szerelni.

Előzmény: jeness (105235)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105238

Az megvan, hogy decembertől február végéig reális esélye van, hogy sós hólé fog kiolvadni na kocsi aljáról a garázsban felmelegedvén?

Előzmény: Törölt nick (105236)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105237

küszöb. magas küszöb. esetleg szoknya, de az csúnya. kell külön számolni a szél által az ajtóra fújt és azon lecsorgó vízzel, meg a lehajtóról lefolyóval is. kefe az víz ellen semmi. 

 

a víznyelő hova visz, és milyenek a keresztmetszetek? mekkora területről folyik oda a víz?

Előzmény: Törölt nick (105236)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105236

Szép estét. 

Garázsajtó aljára ki milyen szigetelést javasolna? 

Lejt lefelé a lejáró és alján az ajtó.  Függőkapu lesz a végén,  kérdés milyen szigetelést tegyek alulra,  hogy víz ne jöhessen be. 

Gondoltam ajtókefére is,  de azon szerintem átjön a víz.  Lesz küszöb,  Sacc 30 magas. 

Mit javasoltok ide? 

 

Víznyelő van,  minimális víz jöhet,  de azt se szeretném beengedni xd

 

No meg küszöb fa vagy inkább vas legyen?  Xd ez részben a vezetőgörgő külső sínje. 

Előzmény: halaloszto (105234)
jeness Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105235

Kezdek affelé hajlani hogy egy piros Einhell RT-TS 1221 körfűrészt fogok venni. Erről vannak esetleg konkrét vélemények?

 

LyPapa!  Azt láttam, hogy elvileg ennek a Lux verziója van neked, úgy nagy vonalakban bejött a gép? Hangosság, melegedés, vágásteljesítmény terén meg vagy vele elégedve?

 

Jól sejtem, hogy attól hogy 30mm-es furatú fűrészlap van rajta attól még rá tudok tenni 16-os furatút is? És magán a tengelyen van valami kis szűkítő amivel fel van fogatva a 30-as furatú lap az amúgy kisebb tengelyre.

 

Azt néztem még, hogy papírforma szerint 48mm magasat tud vágni a gyári 210-as lappal, jól számolom hogy nekem 185-ös lappal a különbségük felével fog alacsonyabbat vágni, tehát kb. 35-36mm-t?

halaloszto Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105234

nem kell a gyalusablont túltolni. amikor szúnyoghálókat csináltam és a leszorító lécet kellett 45fokba vágni, összecsavaroztam két darab bútorlapot, és az abs élzáráson toltam a gyalut a körfűrész öntvény asztalán. teljesen OK lett.

 

persze az is számít hogy mi az igényszint.


Vajk

Előzmény: LyPapa (105233)
LyPapa Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105233

Köszönöm szépen ! Valószínű a gyaluval igazítás lesz a komolyabb előrelépés, mert a gérvágó sablont már elkészítettem a körfűrészre. Lehet, hogy picit billen a léc, mikor vágom, és emiatt van a sarok zárásnál probléma.

 

Üdv: LyPapa

Előzmény: halaloszto (105226)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105232

pár éve én is csináltam egy marokkal. aztán évek múlva elkezdtek széthullani. azóta ha egy a kezembe kerül, akkor szétütöm, ragasztóval újraszegelem, és rajzolok a közepére fekete filccel egy R betűt, hogy legközelebb tudjam azt már nem kell szétütni.

 

Vajk

Előzmény: drRamaty (105231)
drRamaty Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105231

Hetet csináltam, az elsőt ragasztottam, de rájöttem felesleges, megfogja a szeg is.

Előzmény: Törölt nick (105227)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105230

Kétféle motor van, és a műszaki paraméterek tekintetében nagyon eltérően viselkednek.

 

1. Kefés motor. 

  - a max teljesítmény szinte csak hűtésfüggő. a vastól is függ, de azt olcsó túlméretezni

  - a névleges teljesítmény és a névleges fordulatszám úgy értendő, hogy az az elérhető max, rövid időre, kb az az ahol percek alatt kinyuvad. a tartós az ennek töredéke

  - a fordulatszám nagyon terhelésfüggő. ugyanezért terheletlenül baromi nagy

  - általában magas üzemi fordulat, kevés Kg/kW

 

2. aszinkron motor

  - a névleges teljesítmény és fordulatszám álapból folyamatos üzemre értendő. vannak amiknél mondjuk csak 40 vagy 60% bekapcs arányra, de akkor sem percekre.

  - a névleges teljesítmény akár percekre meghaladható, pillanatokra meg többszörösen.

  - a fordulatszám a terheléssel csak kicsit csökken, a forgórész melegedése viszont nagyon nő

  - viszonylag alacsony üzemi fordulat, nagy tömeg

 

 

Szóval névlegesen 800W kefés motor az egészen más dolog mint névlegesen 800W aszinkron. Egy 800W kézifúróval ha elkezdesz 800W-on fánkot dagasztani, percek alatt elolvad a kefehíd. (ne kérdezd honnan tudom). Egy 500W asztalival meg lehet egy órát gyalulni egyfolytában. (wagner safe-t planer)

Előzmény: Paco155 (105179)
feketefelhoo Creative Commons License 2015.12.17 0 2 105229

Nem asztalos, de faműves

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105228

Jut eszembe: ládagyár. GPS, kapd el! :D

(mármint a témát. Tudod, "nationál panaszkodik")

Előzmény: Törölt nick (105227)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105227

Szép kis ládák. A leceket a sarokelemen csak a szegek tartják vagy ragasztod is?

 

Előzmény: drRamaty (105224)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105226

Gérvágás: asztali körfűrészre csinálsz tolóasztalt. Arra felcsavarozol két lécet tuti derékszögben. Az egyik mellett vágod a kereted egyik felét, a másik mellett a másik felét, 101% derékszög lesz.

 

Előzmény: LyPapa (105183)
GPS Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105225

 

"....hát a dán olaj sokkal büdösebb első szaglásra."

 

Hát ha dán gyártmány, akkor lehet hogy heringből készítik és talán emiatt erősebb kicsit a szaga :-))))

.

Előzmény: Törölt nick (105220)
drRamaty Creative Commons License 2015.12.17 0 1 105224

Mióta megvettem a szegbelövőt, csak ládákat akarok gyártani :-)

Néhány barátomnak csináltam ilyen almás/hagymás/krumplis ládát a konyhába karácsonyra, meg vágódeszkákat, edény alátétet.

Amióta van a Webox,  ( https://webox.hu/ )már a postázás se gond. Zseniális és nagyon olcsó, főleg hogy a posta most jelentette be, hogy az amúgy se olcsó csomagdíjakat megint emelik.

 

   

pajaci Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105223

Kend meg vékonyan olajjal, és dörzsöld át óvatosan egy ronggyal.

Előzmény: drRamaty (105218)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105222

Lehet hogy a hal miatt van? :-)))

Előzmény: Törölt nick (105220)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105221

Ha a PE fóliát oldaná a benzin, akkor nem kellene a fóliasátrakat mindenféle furmányos módszerrel hegeszteni. Amennyire én tudom, a polietilén műanyagokat szinte semmi nem oldja. Keményebbé teszik ugyan egyes olajszármazékok, ettől azonban legfeljebb törékeny lesz. Ha szétnézel egy festékboltban, akkor láthatod hogy szinte minden hígító PE palackban van. Anno a Kromofágot üvegbe töltötték. Megtaláltam a megoldást a PE ragasztására - gondoltam én, a kis naiv. A PE csíkot a Kromofág se hatotta meg!

Előzmény: antialkohol (105217)
Törölt nick Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105220

A lenolajat? Vagy a dán olajat :-)

 

Nekem OBI-s lenolajam van itthon ... hát a dán olaj sokkal büdösebb első szaglásra.

Előzmény: raklapjúzer (105219)
raklapjúzer Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105219

Engem ez a használati utasítás kísértetiesen emlékeztet a mi közönséges lenolajunk tulajdonságaira. Megszagolta már valaki?

Előzmény: Törölt nick (105214)
drRamaty Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105218

Teljesen rozsdás a táblája, valami "Károly, Budapest" ennyit tudtam kiolvasni, de kitalálok valamit hogy olvasható legyen. Egyelőre pihen, de hétvégén lehet neki állok, ha kész a füstölő, mert vettem szalonnát, már le van sózva.

Előzmény: zodes (105156)
antialkohol Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105217

Gondolom feloldja a fóliát a benzin.

Ha a rongyon nem megy át, nincs gond, de takony szerű anyag lesz szerintem.

Előzmény: raklapjúzer (105210)
halaloszto Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105216

majd irok meg, de addig googlezd ki azt hogy shooting board

Előzmény: LyPapa (105183)
arvaiz69 Creative Commons License 2015.12.17 0 0 105215

Szia! 

Holnap megnézem neked, hogy edzett-e!? Ez a fajta csak 13 mm, 10 mm és 6 mm széles szalagból kapható! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: Törölt nick (105213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!