Keresés

Részletes keresés

biker35 Creative Commons License 2005.09.17 0 0 83

 

Üdv,

 

bár nem nekem szólt a kérdésed, azért elmondom amit én tudok a témáról. illetve ezt a két linket érdemes megnézni.

 

Szóval Kuwait állítólag munka szempontjából, illetve a szórakozási lehetőségeket tekintve nem annyira jó, mint mondjuk az Emirségek. Ott, azt mondják jobb lehetőségek vannak.

 

Szerintem itt a legtöbb kérdésedre választ kapsz:

 

 

http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=3&file=1049913244

 

http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=16&file=1030027556

 

 

Üdv

 

b

 

 

 

 

 

atkó Creative Commons License 2005.09.17 0 0 82

Szia!

 

 

Örömmel olvasnék kuwaiti tapasztalataidról, ugyanis szeretnék külföldön dolgozni.

De erről a vidékről munkavállalás terén semmit nem tudok-amúgy szimpatikus.

Érdekelne minden adat.

  • Munkavállaláshoz vízum ( a neten megnéztem), ha jól értem kellene egy munkaadó, honnan szerezhetnék, itthonról....????? Van valami tipped?
  • fizetés kb. mennyi( egy magyarnak )?
  • csak szakembereket keresnek, vagy mehenek betanított melósok is?
  • milyen nyelvtudás, milyen szinten?
  • az az apartman 100 KD-tól mekkora és milyen?

Egyelőre ennyi! Előre is köszi szia

Előzmény: TOMMY (67)
HL7538 Creative Commons License 2005.09.17 0 0 81
HL7538 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 80
Ma délután mintha magyar beszédet hallottam volna itt a fahaheel-i Hilton Resort-ban. Kauthar, Tommy, nem jártatok arra véletlenül? Egy anyuka mesét olvasott a kislányának, volt még velük egy fiatalember, aztán gyorsan összecsomagoltak és elmentek.
biker35 Creative Commons License 2005.09.02 0 0 79

 

megnéztem, köszi. Most is 118 ezer a jegy náluk, ha mogoldódik a vizum ügy, akkor ez nem is rossz ár.

 

Sajna az még odébb lesz mire én is dollárban kapom, talán tavasszal lesz valami az utazásból. :)

 

salam

 

b

Előzmény: TOMMY (78)
TOMMY Creative Commons License 2005.09.01 0 0 78

A torok szokott a legkevesebb lenni. Nem tudom a vizumot megcsinaljak-e. Oda vissza mar 600 valahany dollarert is szoktak adni jegyet. A legtobb amit fizettem az 1100 volt a lufival.

A dollar szepen erosodjon, mert nemsokara te is abban kapod a fizud:o))

 

T.

Előzmény: biker35 (77)
biker35 Creative Commons License 2005.09.01 0 0 77

 

Persze, be lehet szerezni, az Emirates is megcsinálja.

 

Csak jó magyar szokás szerint azon is spórolni akartam, amin nem nagyon lehet. Gondoltam kimegyek valami csehszlovák légitársasággal olcsóért, de itthonról elintézem a vízumot egy ottani céggel és rögtön marad egy kis pénz a zsebemben. :))))

 

A dollár csak legyen szépen 200 körül, mert én viszont forintban kapom a fizumat, sajna. :o)

 

Biker

Előzmény: TOMMY (76)
TOMMY Creative Commons License 2005.09.01 0 0 76

Igen, Kuwaitba is csak ugy lehet kijonni, ha van vizumod. De azt be lehet szerezni.

Nem lattam az emlitett oldalt.

A dollar meg csak draguljon, mert abban kapom a fizumat :o) Kulonben is a KD az mindig a dollarhoz igazodik.

 

Tommy

Előzmény: biker35 (75)
biker35 Creative Commons License 2005.09.01 0 0 75

 

Üdv,

 

nos Dubai visszalépett egy picit, ugyanis csak a nyugat-európai országok lakosai kapják meg érkezéskor a pecsétet, mi (elmaradott) kelet-európaiak már a repülőre is csak úgy szállhatunk fel, hogy a kezünkben a vizum másolata. Ez a legujabb infó...

 

Szóval ott helyben már nem sokat tudok keresgélni.

 

Ezt a céges dolgot az utazas.com fórumán olvastam, biztosan láttátok Ti is. Egész jó, sok az infó, és kinti magyarok is írnak ide.

 

Mégegyszer köszi, egyszer csak elindulunk mi is. :))))))  Főleg ha olcsó marad a dollár.:)

 

Üdv

 

biker

Előzmény: TOMMY (74)
TOMMY Creative Commons License 2005.09.01 0 0 74

Szia,

 

Nem hallottam dubai-i cegekrol akik ilyet inteznek, de en azt is el tudom kepzelni, hogy ott a repteren magad is el tudod intezni. Ez mar itt kuwaitban sincs messze. Nemreg adtak ki egy orszaglistat akiknek konnyitettek a vizumszerzesi proceduran. Persze meg mindig nem eleg egyszeru.

Sok sikert.

 

Tommy

Előzmény: biker35 (73)
biker35 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 73

 

 Köszi,

 

amúgy is Dubai volt az eredeti terv, ráadásul az ottani viszonyokról már összekotortam egy csomó infót, csak ez a vízum dolg macerás egy picit, de mire elindulnánk talán megoldódik ez is...

 

Hallottam olyan helyi cégről, amelyik elintézi a visit visa-t, erről nem tudtok valamit?? Az Emirates elintézi a repjegy mellé, viszont ha más társasággal megyünk akkor külön kell a vízum és állítólag vannak olyan cégek amik ezzel foglalkoznak.

 

Üdv

b

 

 

Előzmény: TOMMY (72)
TOMMY Creative Commons License 2005.08.31 0 0 72

Szia,

 

Az teny hogy sok szorakozasi lehetoseg tenyleg nincs. Nem lenne ez olyan rossz hely ha kicsit nyitottabbak lennenek. De mar a ket ev alatt is sokat fejlodott...

Keves a turista de nagyon. Nem veletlen. Oriasi a burokracia. Es kiismerhetetlen. Megnezik az embert az utcan, de ezt meg lehet szokni. Nekunk magyaroknak szerintem Abu Dhabi es Dubai a legjobb valasztas.

Kulonben itt a Resortokba be lehet menni fizetes nelkul es lehet hasznalni ingyen a szolgaltatast. En gyakran igy szoktam besurranni a Kempinskibe..

 

Tommy

 

Előzmény: HL7538 (71)
HL7538 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 71

Kíváncsi volnék, Tommy, Te mit szoktál csinálni Kuvaitban hétvégénként? A strandoláson kívül én más "szórakozási" lehetőséget nem találtam, azt is csak resort-okban lehet európai módon (értsd: férfiak, nők fürdőruhában) művelni, ahova a napi belépő 10-12KWD/fő. Ha egy pár havonta 5 nap elmegy, az már 100 KWD.

Szerintem meg kell válogatni, hol vásárol élelmiszert az ember, bolt és bolt között nagy eltérések lehetnek az árakban.

Én biker35-nek nem ajánlanám Kuvaitot, kicsit ingerszegény _szerintem_. Dubai, Abu Dhabi izgalmasabb, de SZVSZ még Katar is.

Előzmény: biker35 (70)
biker35 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 70

 

Szia,

 

 

köszi az infókat, számolgatok gyorsan, tehát: mondjuk 600 KD fizu két emberre számolva az egy hónapban már elmegy??

 

A vízum ügy a kérdéses, mert nem mindegy, hogy milyen feltételek mellett adják, meg persze, hogy a munkavállalás mennyire bonyolult.

 

Tudnál néhány helyi honlapot ajánlani? (újság, közvetítő, hivatalos oldalak)

 

Köszi

 

biker

 

 

 

 

Előzmény: TOMMY (69)
TOMMY Creative Commons License 2005.08.31 0 0 69

Szia,

 

Nekem a vizumot a ceg intezte, nem tudok sokat elmondani rola.

 

Atlagfizetes havi 70-80 KD-nal kezdodik, de ez bangladeshi segedmunkasoknak, amugy a munka valogatja. Van olyan indiai aki velem dolgozik es keres 450KD-t egy honapban.

 

Aprtman havi berlet 100 KD tol felfele (1KD kb 3.3 USD)

 

A kaja nagyon olcso. 3-4 pizza es kola hozza kb. 10-12 KD

 

Kenyer barna 450 fil, francia bagett 250 fil

 

Telefon percdij kb. 400 ft percenkent Ket mobilceg van, Wantanya es MTC

 

Sajt hajdu magyar egy egesz gomb 2 KD

 

Szerintem erdemesebb tobben jonni mert a koltsegek ugy megoszlanak.

 

150-200 KD korul sporolosan ki lehet sztem jonni.

 

 

udv.

 

TOMMY

 

 

Előzmény: biker35 (68)
biker35 Creative Commons License 2005.08.31 0 0 68

 

Szia TOMMY,

 

ezek a kérdéseim Kuwaitra is vonatkoznak. Dubairól már van infóm munkavállalás ügyében, hogy Nálatok hogy megy azt nem tudom. Mennyire érdemes arra keresgélni?

 

Vízum ügyintézés, munkavállalás stb.

 

Jellemzően a megélhetési költségek érdekelnének: átlagfizetések, egy kis lakás bérleti díja, kaja árak (étterem vagy bolti árak), egyéb költségek pl. telefon költség vagy ár. Lényegében az érdekelne, hogy két embernek milyen költséggel kell számolnia ha kimegy dolgozni és mi az a fizetés ami már elegendő.

 

 

Szóval 1-2-3 vagy több évre szivesen kimennék a közép-keletre pl. az öböl államok valamelyikébe dolgozni, erről a témáról bermilyen infónak örülnék.

Akár privátban is.

 

Köszi előre is.

 

biker

 

lala32@freemail.hu

Előzmény: TOMMY (67)
TOMMY Creative Commons License 2005.08.31 0 0 67

Sziasztok,

 

Most akadtam erre a forumra. En is Kuwaitban elek 2 eve.

Ha van kerdesetek szivesen segitek.

 

Tommy

biker35 Creative Commons License 2005.08.19 0 0 66

 

Szaisztok!

 

Mielőtt totál leülne a fórum kérdeznék pár dolgot olyan emberkétől aki, járt dubaiban vagy ott él.

 

Jellemzően a megélhetési költségek érdekelnének: átlagfizetések, egy kis lakás bérleti díja, kaja árak (étterem vagy bolti árak), egyéb költségek pl. telefon költség vagy ár. Lényegében az érdekelne, hogy két embernek milyen költséggel kell számolnia ha kimegy dolgozni és mi az a fizetés ami már elegendő.

 

Ha valaki tudna segíteni ebben, azt megköszönném.

 

Üdv

 

biker

 

 

Kauthar Creative Commons License 2005.07.18 0 0 65

A feher-piros kendo neve "smag", telen nagyon sokan hordjak, mert meleg, nyaron alig..beduinok mindig:) A feher leplet (disdasa) sokan hordjak, beudionok, nem beduinok..amugy mirol ismerkszenek meg, hat, sokat kell itt lenned, es rajossz:)De meg en is tevedek...Maskepp beszelik a kuvaitit, mas a viselkedesuk, az arcberendezesuk..a ferjem meg az egyes klanok kozt is kulonbseget tud tenni, ugymint azmi-orr, oteibi-arc, stb:))

a noknel egyszerubb, a legtobb beduin no (nem mind) arcfatylas, de olyanarcfatylat hordanak, ahol az orr elott van egy fuggoleges csik:)

 

mindegy, na, neveletlen nepek, legalabbis a legtobb.

Előzmény: HL7538 (64)
HL7538 Creative Commons License 2005.07.17 0 0 64
Miről ismerszenek meg a beduinok? Ők azok fehérben? És mit jelent a fehér és a piros-fehér kendő? Van valami jelentése?
Előzmény: Kauthar (63)
Kauthar Creative Commons License 2005.07.15 0 0 63

Nemtom, nekem most is megy a muholdas (showtime), de mi nem rendeltunk semmifele szexcsatornat:)))

igazatok lehet, a forro ejszakakrol (hmmm), talan en szoktam meg tulsagosan is a hoseget, nekem feludules az ejszakai hus szello...de az is igaz, hogy a tenger mellett (szerintem) tenyleg elviselheto:)

igen, a beduinok kulon kategoria..a legtobb nemigen tud viselkedni, lerontjak kuvaitot borzasztoan...

Előzmény: HL7538 (59)
HL7538 Creative Commons License 2005.07.15 0 0 62

Szerintem Kauthar a hűvöst a téli éjszakákra értette, a www.wunderground.com szerint hajnali 3.51-kor is 37 fok van.

Előzmény: MiJu (61)
MiJu Creative Commons License 2005.07.12 0 0 61

Sokat változhatott a helyzet Kuvaitban 3 év alatt ! Akkoriban éjjel is elég meleg volt, igaz nem a sivatagban laktunk, a közbiztonság az Arabtimes és a Kuwaittimes hírei és a személyes tapasztalat alapján nem tünt olyan jónak, nem csak a beduinok, hanem a helyi kuwaiti arabok többsége is igen primitíven viselkedett, a magyar követségre pedig hiába jelentkeztünk be, hogy Kuwaitcityben fogunk lakni, vissza sem hívtak!

Ennek ellenére én jól éreztem magam, szivesen visszamennék!:-))

Előzmény: Kauthar (55)
ezmegenvagyok Creative Commons License 2005.07.11 0 0 60
jó kép :-DDD
Előzmény: HL7538 (58)
HL7538 Creative Commons License 2005.07.10 0 0 59

Nem értem, a műholdas tévén kemény szexfilmek mennek este 7-kor is, közben ártalmatlan internetes oldalak ki vannak lőve az iszlámra meg a családra hivatkozva. "Based on our Islamic, family and social values Fast Telco is blocking inappropriate content." Shoukran very much!!!

HL7538 Creative Commons License 2005.07.09 0 0 58

Tegnap déli kép a Friday Market parkolójából:

 

a külső hőmérséklet
HL7538 Creative Commons License 2005.07.07 0 0 57
HL7538 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 56

"kuvait ugye sivatag, igy ha lemegy a Nap, huvos van"

 

1 órával ezelőtt (hajnali 0:15-kor) 38 fokot mutatott a kocsiban a hőmérő, érzetre volt is annyi. :o) A weather.yahoo.com szerint is éjszaka csak 32 fokig "süllyed".

Itt miért nem állítgatják az órát tél és nyár között? Reggel fél 7-kor már magasan jár a Nap (már ott kezd elviselhetetlen lenni a meleg), este fél 7-kor meg már le is megy.

Előzmény: Kauthar (55)
Kauthar Creative Commons License 2005.06.29 0 0 55

Fahaheel..talan nem a legelokelobb hely, de biztonsaggal nincs gond..en csak atutazoban voltam ott, az egyetlen baja, hogy tele van beduinnal. A beduinok tobbnyire a szakallas vallasi fanatikusok, akik -ritka kivetellel- nem tudnak viselkedni. Ezert Fahaheel, Suleybiya, Sabahiya, stb nem nagyon frekventalt helyek. De olcso es elnek ott magyarok es ugyanolyan vegso soron, mint pl. ahol en vagyok-sabah al-salem.

Ugyan en nem voltam, de lattam nem muszlim ismeroiseim fenykepeit itt a kuvaiti tengerparton, bikiniben, sok turistaval. Ha idejossz, latni fogod, hogy rengeteg kuvaiti lany sokkal szabadosabb, mint  egy atlagos magyar lany. Menjetek nyugodtan a tengerpartra, messilat tudom ajanlani, de ha jossza, amugy is jo a kovetsegre szolni, es ott biztos ajanlanak heleyeket, lehet, meg meg is hivnak!

 

Van persze rengeteg plaza, Fahaheelben is, meg foleg Salmiyaban, vegul is jok..nem sok latnivalo van errefele, de azert akad...a Scientific Centerben vannak bazi nagy capak, csodaszep, elotte meg setany, palmakkal, este huvosebb idoben hangulatos..sokan piknikeznek a tengerparton ejjel...kuvait ugye sivatag, igy ha lemegy a Nap, huvos van..forro tea, szonyeg, piknik a tengerparton, szep...Itt van a Tareq Rajab muzeum, meg sok, foleg indiai kulturalis program van mindig.

 

Jut eszembe, meg a biztonsagrol...egyik heten aferjem este hazajott es-annyira kajla!- begyujtva hagyta a kocsit, jaro motorral, nyitva..reggel vette eszre, de hozza sem nyult senki:)

Előzmény: HL7538 (54)
HL7538 Creative Commons License 2005.06.28 0 0 54

Szombattól egy Fahaheel (?) nevű helyre megyek, bár nem emlékszem pontosan. Az jó környék? Ha minden igaz, nem is hotelbe, így kicsit aggódom, vannak medencék? És ha ősszel kijönne barátnő néhány hétre, tud hol fürödni, vagy nők azt is csak csadorban, vagy sehogy?

Vannak arrafelé bevásárlóközpontok, plázák? Normális körülmények között nem vagyok oda értük, de a 47 fokot nem nevezném normális körülménynek, így gondolom, más szórakozás napközben nem nagyon van.

Előzmény: Kauthar (53)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!