Keresés

Részletes keresés

Manipura Creative Commons License 2015.01.16 0 0 20954
Talan az a" híd," amelyik nem keresztezit a folyót, csak a Trastevere vasutallomas közelében a vasúti sineket. Viale Marconi közelében.
Előzmény: Catella (20947)
Catella Creative Commons License 2015.01.16 0 0 20953

Helyes a megfejtés, de várj még, hátha...

Addig is itt egy részlete

Előzmény: bonnita (20952)
bonnita Creative Commons License 2015.01.16 0 0 20952

Na azt hiszem megtaláltam :) Berakjam, vagy várjak még megfejtésekre ?

Előzmény: Catella (20951)
Catella Creative Commons License 2015.01.16 0 0 20951

Még várok, aztán ha nehéz, akkor teszek fel egy képet:)

Előzmény: Törölt nick (20949)
bonnita Creative Commons License 2015.01.16 0 0 20950

Valahol a Viale Trastevere körül kell keresni ?

Előzmény: Catella (20947)
Catella Creative Commons License 2015.01.16 0 0 20947

Rejtvény haladóknak:)

Pasolinit olvastam (Utcakölykök) az ünnepek alatt, és többször előkerült a Ponte Bianco. Nem is tudtam, hogy van neve, de hamar rájöttem, melyikre gondol.

Ki tudja, hol található?

Berta756 Creative Commons License 2015.01.07 0 0 20946

Köszönöm!

Előzmény: Manipura (20939)
kocogoappius Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20945

Bocsánat!

 

Kedves Pirandus!

 

Először is hála és köszönet!

 

Másodszor az én kis két lábával a földön járó  kis feleségem a válasz szavai nyomán újra megtanul a föld felett minimum tíz centivel járni. Ezen kívül a pici szája fülig fog érni.

:) :D

Előzmény: Pirandus (20943)
Csak Jövevény Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20944

Kedves Pirandus!

 

Először is hála és köszönet!

 

Másodszor az én kis két lábával a földön járó  kis feleségem a válasz szavai nyomán újra megtanul a föld felett minimum tíz centivel járni. Ezen kívül a pici szája fülig fog érni.

:) :D

Előzmény: Pirandus (20942)
Pirandus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20943

És végül egy tavaly nyári hír a DeSica filmben szereplő Volturno mozi sorsáról (ennek sarkán lakik Umberto D.)

http://www.romatoday.it/cronaca/sgombero-ex-cinema-volturno-occupato-via-volturno.html

 

Előzmény: Pirandus (20942)
Pirandus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20942

A forgatókönyv magyarul is megjelent az Édes élet I-II. c. gyűjteményben (Gondolat Kk, 1970) Néhány helyszín névvel szerepel benne, de sem a filmvégi park, sem a vasút helye nem.

Előzmény: Pirandus (20941)
Pirandus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20941

Ha a saját, itthon meglevő könyveimből kderítem, gyorsan beírom. A filmbeli Umberto D. filmbeli lakáscímét onnan lehet tudni, hogy a filmben az eleje felé bediktálja. Nem messze a Terminitől. Ami még gyorsan most eszembe jut: érdekes, akkor a Pantheon előtti téren még autóbuszok jártak (a híres koldulni próbálás jelenete a kutyával is ott). A város néhány filmbeli helyszíne, pl. a hatalmas olcsó vendéglő már nincs a helyén.

Az Avant-Scene fr. folyóirat egyik 1980-as számában szerepel a részletes elemzés. Még érdekesebb: az Umberto D-t játszó amtőrszínész (Carlo Battisti egyetemi tanár) később könyvet írt a forgatásról, ebben nyilván olvasható - sajnos nincs meg a könyve.

Előzmény: Pirandus (20940)
Pirandus Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20940

Köszönöm a kérdést. A Cinecitta közvetlen közelében levő filmkönyvtár a Centro Sperimentale di Cinema (új neve már más, de még mindeig ez van kiiírva) könyvtára, állítólag a legnagyobb Európában. A jelenetet nem hiszem, hogy a Cinecittában vették volna fel (vonattal pláne), a neorealizmus egyébként is szakított a studió- és filmgyári felvételekkel. Bevallom, nem tudom, hol forgatták, vagy talán elfelejtettem. Volt egy kiváló francia szakfolyóirat (Avant-Scene) egy-egy fontos filmnek a legrészletesebb, beállításonkénti elemzése, a forgatás történetével. (Esetleg a bp-i Fr. Intézet kvtárában!) Egy biztos: ott Rómában ezt fél nap alatt kideríteném. Újabb ok, hogy ismét ott teremjek.

Előzmény: kocogoappius (20936)
Manipura Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20939
Ha még nem tetted volna, probald meg, szoltam Krisznek, es javitotta. Van egy Róma-utazasi tanacsok fórum, kerdesekkel gyere at oda, ill. mielott kerdezel, keress vissza.
Előzmény: Berta756 (20938)
Berta756 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 20938

Sziasztok!

Valamiért nem sikerült a honlapon a kétnapos és négynapos útvonaltervet megnyitnom...Tudtok segíteni? Köszönöm előre is! :)

m.balage Creative Commons License 2015.01.02 0 0 20937

Boldog Új Évet!

https://www.youtube.com/watch?v=wALqZDRkYCA

kocogoappius Creative Commons License 2014.12.28 0 0 20936

Kedves Pirandus!

 

Az érdekelne, vajon hol játszódik A sorompók lezárulnak (r.:Vittorio de Sica) c. film befejező része 1:20-tól. Hatalmas pinea fenyők alatt, közelben elfutó vonatokkal.

 

Itt olvastuk, hogy időzött a Cinecitta pálmafás könyvtárkertjében.

Előzmény: Pirandus (20876)
KisPiramis Creative Commons License 2014.12.22 0 0 20935

Minden római emlékemre jó szívvel emlékszem.

Előzmény: Manipura (20934)
Manipura Creative Commons License 2014.12.22 0 0 20934
Örömmel üdvözlöm újra itt , a babKocsis jele nagyon tetszik., stílusos va születés ünnepre. :)

Nem tudom ki számít régi ismerősnek, nekem allig több, mint 4 éves az elsö nem személyes találkozás a KisPiramissal. Igaz, hogy elsőre sem a monumentot, sem a Maestrot nem talaltam. ;)
Előzmény: KisPiramis (20931)
Catella Creative Commons License 2014.12.21 0 0 20933

Salve, maestro:)

Előzmény: KisPiramis (20931)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 20932

Jajdejó :) 

Előzmény: KisPiramis (20931)
KisPiramis Creative Commons License 2014.12.21 0 0 20931

Üdv. Itt a topik-alapító beszél. Karácsonyi üdvözlet minden régi ismerősnek. KisPiramis, annyi törlés után remélem véglegesen visszatért. Mindenkinek sok szép Rómát! 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.18 0 0 20930

:)

Előzmény: bonnita (20929)
bonnita Creative Commons License 2014.12.16 0 0 20929

Ó, mindkét kiállítás érdekelt volna engem is, örülök hogy láttad.

Egyszer, egy Dali kiállítás üldözött bennünket, mikor harmadszorra láttam ugyanazt, épp Velencében,

próbáltam megtudakolni, hova vándorolnak vele tovább, nehogy mi is éppen arra menjünk :)

Előzmény: Manipura (20927)
vélemény Creative Commons License 2014.12.16 0 0 20928

Nekem sajnos elmarad a Memling, akkor már vége lesz. Tavaly novemberben Brüsszelben volt Memling kiállítás, de pon t arra a hétre bezárták, mert valami építlezés miatt rázkódtak a képek. Escher utolsó két napján leszek Rómában, akkor már túl nagy a tömeg. Tavaly 5 nagyon jó kiállítást is láttam.

Előzmény: Manipura (20927)
Manipura Creative Commons License 2014.12.16 0 0 20927
Escher bejarata előtt változatlanul hosszú tömött sorokat vonz. Már lemondtam róla, de szombat esti sétám során 20-30 ember állt a S. Maria Della Pace mellett. este 8-9 között be lehetett menni, es 10-ig nyitva volt. A Scuderiába kedvezményes jegyet adtak a 3 napos közlekedési jegyemre, az Escher kiálliításra viszont a Memling jegyert kaptam kedvezmenyes jegyet. :) Azt tapasztaltam, hogy szinte "honfitársként" tisztelik, és elismerik munkásságáért és erkölcsi normáiért egyaránt. A Memlinget vártam, ajanlotta valaki, és nagyon tetszett, a lehetetlen alkotások megtekintését eluszni láttam, és végül spontán az ölembe hullott. Aztán még szombat este 9 után nyitva talaltam a Barracco Múzeumot csak úgy musoron kívül. Koncertet rendeztek a szfinxek termében. :) Több templomban szintén esti zenei rendezvényre várták a nagyérdeműt. Egy ajandek operaelőadásra is lehetőségem lett volna, de elmulasztottam előre tudatni érkezésem, amiért persze jól felhaborodott a Sta Pudenziana gondnoka. Az Ara Coeliben felcsendűlő Halleluja a kb. 100 fős bambinobol alló kórus tolmácsolásában és a S. Agatha dei Gothi felnőtt körusától szintén megható és fantasztikus potyaajándék volt.
Előzmény: Törölt nick (20926)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 20926

Köszi a kisautós infót. Most hogy írod, már emlékszem, a Villa bejáratánál láttam és meg is fordult a fejemben, hogy az személyzeti... Sajnos nekünk nem ajánlották föl, gondolták, ha már bringázunk, akkor az a "kis" séta nem fog ki rajtunk :) :) :)

 

Escher milyen? Még mindig hosszú tömött sorokban állnak vagy lohad már a lelkesedés?

Előzmény: Manipura (20925)
Manipura Creative Commons License 2014.12.16 0 0 20925

Magdi! Igen, igen és igen. :) Feltöltődtem a nap éltető tiszta  fényével, a tarka tavaszt idéző rétek és Garbatella házainak színeivel, az ünnepváró karácsonyi fényfüzérek fenyőfák és betlehemek látványával, Róma mindennapjaiban is megjelenő csodákkal.  Az idő rövid volt, beiktattak egy 8 órás általános sztrájkot, lejártam a lábam, de mindezekkel együtt is fantasztikus volt.

 

Janka! Az a kis autó a Villa Quintili személyzeti autója. Azt hiszem, bérelni nem lehet, csak kiérdemelni. :)  Bizonyára Róma szerencsés kegyeltje vagyok, így az egyéni személyreszóló vezetett vizitjeim száma ismét nőtt. Kisautó bérlésével kapcsolatban van pár gondolatom, beírom majd valamikor az utazási fórumba.

 

 

Megnéztem még  a Memlinget a Scuderia del Quirinaleban, az Eschert a Bramante kerengőjében, és a Barracco Múzeumot, a Caracalla terméit, a Via Appia Antica 2 rövid szakaszát, eljutottam több templomba, kettőben megható és különleges élmény volt a nagyon  komolyan vett énekkari próba; kivetítőn láttam Ferenc Pápa szentmiséjének egy részletét,  a Pantheont, a Navonát, a kihagyhatatlan Campidogliot és egyéb kedvenceket Városszerte a színes karácsonyfákat és egyéb ledes díszleteket. A Bazilika kupolája új ledes díszkivilágítást kap, melyet a fenyőfa fényeivel egyszerre  péntektől lehet majd látni. A narancsfák roskadásig gyümölcsbe öltöztek,  az akantuszok gyönyörű erőteljes levelet növesztettek, a pecorinók tejcsordultig teltek, virágzik a gesztenyefa, a százszorszép és a mezei tátika,  a Városban pedig rengeteg a zenész meg a túrista.... A Navona inkább luna-parkos jellegű, de van egy animált betlehem,  amit 2 eurós belépőért 4 percben egy teljes nap változó fényeivel és mozgó figurákkal tekinthetünk meg.

Rómában ezer csoda és ajándék vár mindenkire, aki nyitott, elfogadó, és van türelme csendben kifürkészni a megtudhatót.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.16 0 0 20924

Nagyon köszönöm! Most sajnálom csak igazán, hogy nem jutottunk el ebbe a negyedbe. Pedig tervben volt, de hát egy első rómásnak sajnos szelektálni kell.

 

A Via Appiás kisautót komolyan kérdeztem. Olvastam, hogy van, meg hogy lehet bérelni (?), de a helyszínen valahogy nem jött szembe. Szóval hogy?

Előzmény: Manipura (20918)
bbmagdi Creative Commons License 2014.12.16 0 0 20923

Megint feltöltődtél Napfénnyel, csodával, szépséggel! :)

Előzmény: Manipura (20922)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!