Keresés

Részletes keresés

rotaxiko Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2468

Sziasztok.

 

Kis segítséget szeretnék kérni.Pár napja mintha megőrültek volna a fürjeim,rohangálnak repdesnek tépik egymást!

Nem válltoztattam semmin,se takarmány ,se hely semmi! Még is!Egyet teljesen megskalpoltak,kényszervágásra itéltem.

 

Mi lehet az oka.

 

ui: kint a baromfiknál is ugyanazt tapasztalom,úgy verekszenek mint még soha!

 

 

Köszi.

biafürj Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2467

Köszönöm a segítséged!

Előzmény: fürj011 (2466)
fürj011 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2466

Sajna nem tudok semmi elérhetőséget,de ha Feriheg felől mész baloldalt megtalálod nem lehet eltéveszteni.

Ára 1200 ft/m2

Az osb-t ne használd mert nem lehet kitakarítani a koszt a rostjai közül( tapasztalat)

Előzmény: biafürj (2465)
biafürj Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2465

Tudnál cimet vagy telefont irni nekem vagy cégnevet, bármit ahol utol tudnám érni őket?

Nm-re árulják vagy folyóméterre? Szóval kb. mennyire jön ki egy ketrec 140x60 az 5x5-ből az alja teteje osb-ből lesz.

Előzmény: fürj011 (2464)
fürj011 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2464

Hát én Ecserről hozom

Előzmény: biafürj (2463)
biafürj Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2463

Ez az 5x5 gondolom ponthegesztett háló. Van erre valami spéci üzlet ahol lehet venni, vagy obi és gazdabolt ilyesmikbe keressem?

Előzmény: fürj011 (2462)
fürj011 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2462

Na jó akkor én a külső etetést ,itatást ajállom ugyanis kevesebb az elpocsékolt takarmány ,kissebb a fertőzésveszély ami a vizbe ,takarmányba kerülö ürülék okozhat,és nemutolsosorban egyszerübb utántöltés mert így nem stresszeled a madarakat.öAmi a ketrecet illeti én aljának 2x1 est oldalának 5x5 öst használok remek, müködik.

Előzmény: biafürj (2461)
biafürj Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2461

Szia

Egyenlőre csak saját felhasználásra a tojás és hús termelése a célom.

Első körben csak max. 30-35 fürjel 3 ketrecben. Kizárólag a családnak és hobbyból.

De, szivesen csinálnám nagyobb méretben is de egyenlőre nem ez a célom és időm se lenne rá.

Úgy gondolom hogy napi egy órában el tudnám látni ezt a kis állományt.

Előzmény: fürj011 (2459)
fürj011 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2460

Szia

Miujság, kellenek még a madarak?

Előzmény: Janka100 (2436)
fürj011 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2459

Szia

Hát kezdjük ott ,hogy mi a célod ?

Mennyi madarat tartasz?

Kedvtelés vagy termelés a cél( tojás,hús)

Előzmény: biafürj (2458)
biafürj Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2458

Szervusztok!

 

Új vagyok itt. Üdvözlök minden régi fórumozót.

Egy kis tanácsra lenne szükségem, hamarosan én is elkezdem barkácsolni fürj ketreceim.

 

Mik az előnyei ill. hátrányai a ketrecen belüli etetésnek és itatásnak?

 

És mik az előnyei-hátrányai a ketrecen kivüli etetés-itatásnak?

 

Ti melyiket javasolnátok?

 

Valamint a két technologiához melyik-melyik rácstávolság a legmegfelelőbb?

 

Még nem volt baromfim, sem fürjem ezért kell ennyire az elejéről kezdenem:)

 

A segítséget előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2457

Szia

A kérdésre , kérdéssel válaszolok. A krémet, és egyébb cukrászati habokat, krémeseket meg eszi-e? Azokban is nyers tojás van. Még sorolhatnám, de nem vagyok szakács, csak ellestem mennyi mindenben nyersen esszük a tojást. Még egy példa, pont ma van nálunk: túrós palacsinta, a túró, cukorral és nyers tojással van kikeverve.

Nyugodtan megeheti a fürjtojás kevésbé fertőződik meg az erős tojáshély és a hártya miatt. A szalmonellát álltalában a viziszárnyasok tojásai okozzák, Természetesen a baromfi tojás is, de kevésbé ha nagyon szennyezett és nincs időben lemosva.

Pl: a baromfi tojás 3 hét múlva feltörve a fehérje része kezd folyóssá vállni. A fűr tojás még egy hónap után is egybe marad.

Ha kúra szerüen eszi akkor 2,5- 3 hónapig egye, igya. Két hét szünet után ismét lehet folytatni.

 http://japanfurj.webatu.com/gyogyito.html

 

Üdv: István

Előzmény: moonsorrow85 (2456)
moonsorrow85 Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2456

Szia!

 

Volt annak idején nagy vita arról, hogy nyersen ehető-e a tojásuk. Az egyik rokonom is enné őket nyersen, de nem meri szalmonella miatt. Mit gondolsz, meg merje enni?

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (2454)
ALMIRA_ ELIZA Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2455

 

Hello Istvan,

 

Kossz tanacsodat, egy csomo informaciot gyujtotem en is a furjekrol, tojasok  + informacioval ajandekoztam szomszedaimnak, ismerosoimnek, de, nezd, nem gondoltam nyersen megeni, a ferjemnek rossz a verkeringese es o a tyuk tojast is megtudja enni nyersen is , en sajnos nem , de Kossz ! a kaveval a gondolatot ! ezt megprobalnam en is ! 

Maskulonben, az egyik Polgarmester Bukarestbol, most nemreg a furjek segicsegevel is 60 kg fogyot le, ha jol emlekszem, 230 kg volt ! ( van videoklipem ezt ertetondoen, de nem tudom, ide fel lehet e tolteni ? )elkebzeled , ekkora embernek a hasa is nagy ! es oda etel kellet !  ahogy halotam, furj tojasbol es husbol is, ehec amenyit akkarsz mert amelet, hogy nincs koleszterol benne, nem is hizlal ! 

Kar, hogy nagyon kevesen tudjak a gyogyhatasait, en legalabbis, mindent elfogok kovetni, ha Isten megsegit, hogy itten a kicsivarosban ahol lakom, minel tobben ismerjek meg a furjeek jo hatasat , mar meg is kezdtem ezt ! 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2454

Szia

Próbáld meg nyersen enni a tojást, nagyon jó vér tisztitó és megfázás ellen is jó. Nem kell megilyedni tőle, egy pohárban kevés mézzel és tejjel turmixolod. Nagyon finom ize van. Egyik szomszédom rossz vérképe után kezdte el enni naponta 2 X pár hét után tökéletes lett a vérképe, amit az orvosságok nem tudtak azt a fürjtoás megoldotta. Ő különben Fekete kávéval issza meg.

Üdv: István

Előzmény: ALMIRA_ ELIZA (2453)
ALMIRA_ ELIZA Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2453

 

 

tudom mi a pedigree, boxer kutyam pedigrees  volt .........

KOSSZONET neked Istvan! kebzeld mi tortent ! gondolom, habar jelenben, meg nincs meg a melegito lampa ...., hogy a kulso hazikoban tegyem oket ( asszem, hianyozni fognak majd...mert mar megszoktam erdekes hangjukat ....de asszem, egy egy kendvecet majd meletem fogok tartani ...), a tegnap, meghalgatva tanacsodat,  a ketrecben, kicsi hazikokat tetem  es KEBZELD ! MIND SOHA ! a tegnap NYOLC tojasom volt ! nekem ez egy siker !  mert altalabban, 3, 4 tojasom volt napjara, egyszer 5 ...., mama is, mar mostanig van 4 db ! csodadolog a kicsi karton katuja / tojo, asszem serkenti oket tojni ! ha elgondoljuk...ok tojnak a szaporodasert, nem e ? es ha nincs haziko, hova is csinalj kicsiket ? vicceltem, de , azert komolyan tortent valami ! soha eddig nem volt 8 tojasom napjara ! 

mik, alig kostolgatuk eddig a tojasokat, mert tobbseget ajandekban adtam, mi negyen, eddig osszesen va 30 db tojast etunk ! ha igy folytatjak, remelem, mondthatom majd, hogy etem egy rendes furj tojas ratotat ! ..........

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2452

Szia

A "pedigré" az az állat, madár származási lapja. Mint egy anyakönyvi kivonat. Sajnos a baromfi tenyésztésben nem elterjedt. Ez úgy néz ki mint egy családfa.

Üdv: István

Előzmény: ALMIRA_ ELIZA (2451)
ALMIRA_ ELIZA Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2451

Szia Erzsébet

 

Igen, ha túl hosszú a csőre akkor valami baja van. "Beltenyészet" azt jelenti, hogy nincs idegen vérvonal a tenyész állományba. Időnként máshonnan kell venni kakasokat, vagy tyukokat, hogy keveredjenek. A tojáskori fertőzés, ha a tojás sokáig van alomba és a széklettől piszkos lesz (tehát fertőződik) . Mert sok benne a korokozó. A tojásokat naponta legalább 2X össze kell szedni."

 

HELLO Istvan !

 

Hat nagyon hasznosak tanacsaid ! Kossz kedvesegedet es remelem Isten, szazszorosan visszaagya, josagodat.

Igy, lepesrol lepesre, remelem egy kolozsvari , varosi is megtanulhatja , hogy is kell rendezni ezt a kicsi kedves alatkakat !

Most ertem a beltenyesztest is, kossz, mindahogy latod, ezt sem ertetem meg, elsonket....., vagyis a "pedigree" val van baj, akkarhogy, ezekre, nem alapozok sokat, gondolom, idegentol hamarosan remelem, hogy vesszek, csak legyen meg a " hazikojuk " , most keszitem az elso kicsi tojo hazikot, ahogy te ajanlotad es gondolom, hogy katujaban tojva, kevesebbet lesznek kiteve a tojaskori fertozesnek is, 

 

kellemes hetveget kivanok neked kedves Istvan 

 

udv 

erzsebet 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 2450

Szia Erzsébet

 

Igen, ha túl hosszú a csőre akkor valami baja van. "Beltenyészet" azt jelenti, hogy nincs idegen vérvonal a tenyész állományba. Időnként máshonnan kell venni kakasokat, vagy tyukokat, hogy keveredjenek. A tojáskori fertőzés, ha a tojás sokáig van alomba és a széklettől piszkos lesz (tehát fertőződik) . Mert sok benne a korokozó. A tojásokat naponta legalább 2X össze kell szedni.

Előzmény: ALMIRA_ ELIZA (2448)
ALMIRA_ ELIZA Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2449

skolikagi "

 

Nem csak patkány, hanem annál kisebb, nyest és társai sem.TEhát ha a szabadban van, akkor elég sűrű hálónak vagy inkább rácsnak és jól záródó ajtónak kelle lenni a kifutón.Nem is tudom hogy ezek a kártékony állatak szétrágják-e a madárhálót meg azt a másik műanyag hálót, amiből a krumpliszsákot csinálják?( nem jut eszembe a neve)"

 


Vagyis, egy belteruletrol van szo, tegla epitesu, itten, milyen veszelynek vannak kiteve ? hasonlo mind egy nyari konyha , most volt kivestve ! ezt ertem en " szabadon " , majd nyaron, szabadon lesznek, napal,  egy bekeritet kicsi " udvar ban , vagyis hasonlo korulmenyeket szeretnek nekiuk teremteni, mind a termeszetben 

ALMIRA_ ELIZA Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2448

pirosvillám "Szia Beltenyészet, vagy tojáskori fertőzés. Ne szaporitsd tovább Tojása hüsa jó. Üdv István"
Tessek ? ezt a hosszu csore ertelmezed e ? mert, nekem is van ilyesmi ! egyeseknek, mindha, tul hosszu a csore ! ez betegseg ???Beltenyeszet, ez igen, hat szobaban vannak ............, de mi az tojaskori fertozes ???
kossz elore valaszodat !

ALMIRA_ ELIZA Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2447

 

 

Hello Istvan ! 

 

Nagyon tetszet otleted ! KOSSZ ! mama akartuk a ketrecet csinalni ...lemondtunk rola ! kosszonet neked ! van a hazamnal, egy helyiseg, ahol ablak is van ! atneztuk ...ottan " szabadon " ( Volierbe ? bocs, de nem ertem eszt a szot ! ) remelem fogjuk tartani homokal, igy kozelebb lesznek a termeszetes eletukhez ! rebdeshetnek majd majdnem szabadon ! ..., nyaron, lesz egy kisebb letakart "UDVARUK " is, ahol majd napozhatnak, furodhetnek , stb. , ugy gondolom, hogy minel kozelebb hozol egy allatot a termeszetes eletmodjahoz, igy, jobban tud vedekezni a betegsegek ellen es " szabadon" az imunrendszere is novekedik, gondolom, remelem, ugyhogy kevesebbet remelem lesznek kiteve a betegsegekre ! 

Tudom tisztelt Istavan, hogy rebdesnek ! egyet egyet szabadon hagytuk es habar szegenykek, gondolom, soha nem voltak szabadon eddig, megis 1 metert is repultek ! 

A homok is mar elvan rendezve, mongyak a szomszedok, hogy van ! 

Patkany, meg nem jelentkezet ! es remelem,, mivel csak zart helyen lesznek, ha jelentkezik is, ne erjen hozajuk ! 

 

A munka veluk eleg kellemes, legalabis eddig, 36 db van, ez gyerek jatek,  tudom, 500 hoz kepest, amenyire gondoltam en ..., ezert is, mar mostantol, probalom megkonyiteni munkamat es a " szabadon " tartast, ugy latom, hogy munkamat is megkonyiti ! Kossz erte Istvan ! jovo heten ferjem Kolozsvara kell mennyen, de azutan, keszutjuk el a " dobozokat" a tojas feszkeknek ! kozben olyan melegito lampat , ledet ? veszek nekiuk es hofokozatot, hogy alandoan meglegyen nekiuk a 14 - 16 fok .

Nem visszem en ki ! mar 3 honapja, uriak ! szobaban vannak ! megis, tobb mind 4, neha 5 tojas nincs ......, tojotapal, kalciumal, melegitet vizel ....

Kossz mindent Kedves Istavan !

 

udv 

 

Erzsebet 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2446

Igen, csak apró szövésű drótháló, vagy aprólyukú rács felel meg. A madárhálón csak a madarak nem tudnak kimenni, de a féreg bejön.

Előzmény: skolikagi (2445)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2445

Nem csak patkány, hanem annál kisebb, nyest és társai sem.

TEhát ha a szabadban van, akkor elég sűrű hálónak vagy inkább rácsnak és jól záródó ajtónak kelle lenni a kifutón.

Nem is tudom hogy ezek a kártékony állatak szétrágják-e a madárhálót meg azt a másik műanyag hálót, amiből a krumpliszsákot csinálják?

( nem jut eszembe a neve)

 

Előzmény: Törölt nick (2441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2444

Szia

 

Beltenyészet, vagy tojáskori fertőzés. Ne szaporitsd tovább Tojása hüsa jó.

 

Üdv István

Előzmény: skolikagi (2442)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2443

Szia

 

Ment E-mail.

Előzmény: ALMIRA_ ELIZA (2440)
skolikagi Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2442

Miért van az, hogy egy fürjnek nagyon hosszú csőre van?

Sokkal hosszabb, mint a többinek...

És mit lehet vagy kell-e tenni vele valamit?

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.11 0 0 2441

Szia Erzsébet

 

Azért nem teljesen szabadon. Volierbe legyenek amelyiknek teteje is van mert ezek a kis madarak igen jól repülnek. De vigyázmi kell nehogy valamilyen kártékony állat hozzájuk férjen (pl. Patkány)

A folyami homok az a szürke szinü. Igen fürödnek a homokban. Vízben nem fürödnek,

 

Mindenhogyan van dolog velük de ezek a akis madarak hamar meghálálják a törődést.

 

Egyenlőre ne vidd ki őket a hidegbe, mert megfáznak. Ha éjszaka nem hűl le a levegő fagypont alá csak akkor lehet kirakni őket, de utánna már minden télen kint lehetnek, csak azokat kell bevinni amelyikkel tojatni akarsz. Én most próbálok csinálni egy ketrecet amelyiknek sima (nem rácsos) az allja és kicsit lejtősre, hogy a tojás kiguruljon, de egy lécet kell rászerelni, nehogy kiessen.

Megpróbálok egy rajzot késziteni, de nics rajzoló programom. Ha sikerül elküldöm neked.

 

Üdv: István

Előzmény: ALMIRA_ ELIZA (2440)
ALMIRA_ ELIZA Creative Commons License 2011.02.10 0 0 2440

 

 

Hello Istvan ! 

 

Kossz ! elgondolkoztatal ! ....nagyon szeretnem, ha tudnam " szabadon " vagyis ketrec nelkul tartani oket, de nem tudtam, hogy lessz a tojasal ? ....gondolkozom a karton dobozon, probalok beszerezni es ahogy megvetem a melegito lampat nekiuk, hogy ki tehesem, ki is probalom ! kossz az otletert ! 

( en szeretnem ha minden allat szabadon elne .....) 

 

Hat igen, nem jatek a ketrecek takaritasa, de sem banyasz munka ! azert amiert edesek, felvidamicsak eletunket, hasznos, egeseges tojast adnak ! es ez utan meg penzt is kereshetek, hat kell samitani munkara is ! nem igaz e ez ? en azt mondom, hogy boven megerdemlik a munkat, amit kernek tolunk ! 

 

Hogy mondtat a homokal ? mert , bocs ! nem ertetem ! milyen az a FOLYAMI homok ? en, mikkor probaltuk megtudni, melyek kakas es melyek tyuk ? kivancsisagbol, karton dobozban tetuk es kivancsi voltam , mit csinalnank a rendes homokban ? furodnek e mind a madarak ? hat NAGYON EDESEK voltak ! 1, 2 percet idegenkedtek tole ! de azutan, rebdestek ! furodtek boldogan a homokban, ep gondoltam, hogy neha meg teszem oket homok " furdoben " , jol szorakoztunk rajtuk ! 

a racsal IGAZAD van ! 2 mar elvesztetem miata ! beszorultak es a tobbiek letapostak !...a 3 ikat, sikerult idoben megszabaditnunk, valojaban, ha nem jo a ketrec tonkre teszi a kicsi labukat, mar va 2, 3 val volt bajom emiatt ! most is az egyiket kulon kellet tegyem, a laba miatt ! de mar gyogyulason van ! 

Gondolom, hogy csak a ketrec miatt lyukasak ki, nem esszik meg ! de eleg surun, nem gurul ki a tojas ! es ha a ketrec kozepen marad, normalis, hogy kilyukatjak , gondolom ...

Kossz hasznos tanacsaidat kedves Istvan 

 

udv 

Erzsebet 

 

 

 

fürj011 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 2439

Rendben akkor 14 én

 

Előzmény: Janka100 (2436)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!