Keresés

Részletes keresés

magdusis Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13406

Köszönöm a választ.

 

Igazából az anyakönyv nem is érdekelne,csak az adatok;az anya neve,és a szülők kora,hogy tovább tudjak lépni.És ha esetleg van valami megjegyzés;ki tudja mi,ami számíthat,amit a bejelentő beíratott.

 

És hogyan tudom igazolni,hogy az apám?Az én szül ak.-ben csak név és foglalkozás van,más helységnévvel.

 

Odamenni sem tudok,fizikailag sem,még a konzulátusra is csak nehezen és körülményesen,és ki sem tudnám fizetni a 64 dollárt amit akármilyen hazai másolatért kérnek.

 

A levéltár azt írta,hogy az illetékes anyakönyvi hivatalt kell megkeresnem,de arra nem válaszoltak,hogy az akkor a falué lenne-e  -ahol nem hiszem ,hogy lenne a néhány száz emberre- .

 

Ha vissza tudnék jutni 1895 előttre,ott már csak a néhány lehetőségből kellene megtudnom,hogy melyik ághoz tartozom.Rossz helyen született az apám,hogy pont az a környék nincs meg a FS-ön.

Előzmény: canonfan_448 (13396)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13405

Szívesen. Ez nagyon idegesítő, nálam is van olyan ős akinek a születését, házasságát, halálát emiatt nem találtam meg, ez általában azon ágon a keresés végét jelentette, ha nem készült pont akkor egy lélekösszeírás szerencsés módon.

Előzmény: -Tremmel- (13404)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13404

Köszi szépen! Az is hasznos link nekem, mert Fejér megyében is éltek őseim.

 

Van még egy "jó" sztorim.

Szülőfalumba 1767-ben új pap érkezett, aki 1776-ig tevékenykedett nálunk.

A keresztelések, bár az előtte és utána következő évekhez képest kevesebb volt bejegyezve az anyakönyvbe, de még elfogadható volt a számuk. A házasságokat már nagyon hanyagul jegyezte be, volt hogy 3 évig egyet sem. Nem hinném hogy nem volt esküvő.  Azt meg főleg nem hiszem, hogy 7(!) évig egyetlen ember se idős, se felnőtt, se csecsemő nem halt meg.

Milyen elv szerint anyakönyvezhetett? Csak a keresztelések lehettek szerinte fontosak?  Találkozott már valaki hasonlóval?

Előzmény: vörösvári (13403)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13403

Visszavonva, elnéztem, ezek a Székesfehérvári egyházmegye adatai.

Előzmény: vörösvári (13402)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13402

Nem tudom milyen települést keresel, de a pilisi falvak esetében ez fent van ezen az oldalon.

http://www.szfvar.katolikus.hu/gyujtemenyek/leveltar/csaladfakutatas/lelekosszeirasok

Előzmény: -Tremmel- (13398)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13401

Köszönöm a választ. Először megnéztem a Radixindex adatait ott a település nem stimmelt, utána az Anno-Suche oldalát, ott négy azonos nevet találtam, de a település és a születési hely sem volt azonos, utána megnéztem a Krameriust ott ugyanazok az adatok voltak mint az Anno-Suche oldalán. Különben nagyon jó oldal ez az Anno-Suche, településnév szerint kerestem és egész érdekes dolgokat találtam a 19.századi osztrák újságokban.

Előzmény: Prelleg (13393)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13400

Így már világos, köszönöm!

Előzmény: God:Boy (13399)
God:Boy Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13399

Az adózó összeirás, csak az adozó nevét tartalmazza. A családtagoknak, csak a létszámát tüntették fel

Előzmény: -Tremmel- (13397)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13398

Még egy kérdésem lenne mindenkihez.

 

Van itt valaki Veszprémből vagy a környékéről, aki az Érseki Levéltárból le tudna nekem fényképezni pár lapot az 1769-es Conscriptio Animarumból? Nagyon megköszönném, képtelen vagyok eljutni oda...

-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13397

Tehát ha mondjuk pl. Szabó István, János, József testvérek éltek egy házban a családjaikkal, akkor lehet, hogy csak mondjuk Istvánt írták össze, mint "kinevezett" családfő, adózó?

Előzmény: canonfan_448 (13395)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13396

Szerintem bizonyított felmenőd esetén ki kell adják az anyakönyvet.

Pénzért. (tehát nem TE fogod megkeresni)

Előzmény: magdusis (13394)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13395

Szerintem csak az adózó családfő szerepel az összeírásban.

Öcsike, hugica, feleség, nagypapa, nagymama... kutya, macska nem. :)

Előzmény: -Tremmel- (13390)
magdusis Creative Commons License 2014.06.11 0 0 13394

Most végülis hogy vannak az új dátumhatárok meghalt felmenőkre?

Mert a levéltár szerint a születési ak.adatai még már meghalt apa esetén is csak 1923-ig kutathatók.Akkor honnan lehet megtudni az ő anyja nevét?

És még a szül.ak.-ben lévő más ,továbbmenéshez fontos adatot;hogy hány évesek voltak a szülei,amikor született,pl.

 

Prelleg Creative Commons License 2014.06.10 0 0 13393

Szerintem nem teljes. Én sem találtam meg benne a hadifogoly ükapámat, pedig Bécsben találtak róla adatot. De mivel a Kramerius keresője messze van a tökéletestől, lehet, hogy csak nem listázza ki a neveiket. Úgy tudom, hogy sem a Verlustliste, sem pedig a Nachrichten nem tartalmaz eltűnteket, szóval AnoniMiki nem is fogja benne megtalálni az ősét. Tudom, hogy egyszer már írtam ezt a linket neked, de még itt is lehet keresni a hadifoglyokat: http://kramerius.nkp.cz/kramerius/PShowPeriodical.do?id=23843&it=2

Előzmény: vörösvári (13384)
Prelleg Creative Commons License 2014.06.10 0 0 13392

Azért nehéz rájönni, hogy melyik temetőbe temették, mert ahogy andreas19 is írta, Budapest ostromakor megnyitották a Németvölgyi temetőt, ami nagyon közel volt a kórházhoz, de először tényleg a Farkasréti temetőnél kellene utánanézni, már csak azért is, mert valószínűbb, hogy fennmaradtak az iratok.

családfakutatáshoz hasznos oldalak: MACSE honlapja (fogalomtárral, linkekkel, szótárakkal, indexelt anyakönyvekkel stb.), Levéltárak közös keresője, Kramerius (elsősorban I. vh-s ősök kereséséhez), Digitalizált Törvényhozási Tudástár (közlönyök közt érdemes olvasni, eléggé trükkös a keresője), http://olvasmanytar.orvostortenet.hu/ (régi betegségekhez), katonai schematismus-ok, budapesti fogolyadatbázis, http://library.arcanum.hu/hu/, II. vh-s hadisír nyilvántartó, II. vh.-s hadifogoly adatbázis, régi betegségek fórum, fórum a családnevek eredetéről, családfakutató fórum (http://levlista.theka.hu/mailman/listinfo/csaladtortenet), linkgyűjtemény (http://www.skoumal.eu/linkek.html), http://adatbazisokonline.hu/, az MNL OL családfakutatással kapcsolatos oldala I., az MNL OL családfakutatással kapcsolatos oldala II.

Előzmény: iharosberényi (13389)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.10 0 0 13391

Még arra gondoltam, hogy házanként talán csak egy jobbágy családfőt írtak össze? Gyakori volt akkoriban, hogy több testvér élt egy házban a családjával.

Előzmény: -Tremmel- (13390)
-Tremmel- Creative Commons License 2014.06.10 0 0 13390

Azt tudja valaki miért nem szerepel több jobbágy egy adott összeírásban?

Az úrbéri tabellát és az 1828-as jobbágylistát összevetettem az anyakönyvekkel. 1-2 ősöm nem szerepel az összeírásban, pedig az anyakönyvi alapján bizonyíthatóan a faluban élt az összeírások idején.

iharosberényi Creative Commons License 2014.06.09 0 0 13389

Köszönöm az információkat! Én is a Farkasréti temetőre gyanakodtam, megkérdezni még nem tudtam.

Milyen oldalon tudom elérni az említett veszteséglistát? 

Az az igazság, hogy nemrég merült fel a lehetősége annak, hogy megtaláljuk Apukám nagybátyját, így még nem igazán tudtam magam beleásni /1,5 éves kicsi mellett amúgy sem könnyű/ a keresgélésbe.

Ha esetleg még tudtok hasznos oldalakat ajánlani ebben az ügyben, illetve családfa kutatásban, azt nagyon megköszönném! :-)

Szép napot, jó pihenést Nektek!

vörösvári Creative Commons License 2014.06.09 0 0 13388

Ez az ügy szempontjából lényegtelen, az eltűntek listáján attól még rajta kellene hogy legyen.

Előzmény: AnoniMiki (13387)
AnoniMiki Creative Commons License 2014.06.09 0 0 13387

Á, közben rájöttem, talán a másik kérdezőnek is segít. Csak 1923-ban jegyezték be, bírósági végzés alapján, vagyis valószínűleg eltűnt, és eddigre vált biztossá, hogy nem várható a felbukkanása.

Előzmény: AnoniMiki (13386)
AnoniMiki Creative Commons License 2014.06.09 0 0 13386

Hasonló problémával küzdök: dédnagyapámat 1917. dec. 31-ével nyilvánították halottnak, de a veszteség-lajstromban nem szerepel, legalábbis a Cseh Nemzeti Könyvtár (ahol az összes hasonló tárgyú kiadvány elérhető és kereshető) keresője nem hozta ki, csak egy 1915. évi adatot a sebesültek és betegek névsorából. Előre is köszönöm a választ.

Előzmény: vörösvári (13384)
andreas19 Creative Commons License 2014.06.07 0 0 13385

Lehetséges még a volt  "Németvölgyi temető" az Alkotás út - Csörsz utca - Jagelló út háromszögben, amelyet ugyan 1912-ben bezártak, de ahová Budapest ostroma során újra temettek.
A temetőt 1963-ban számolták fel végleg.

 

 

Előzmény: iharosberényi (13382)
vörösvári Creative Commons License 2014.06.07 0 0 13384

Az első világháborús Verlustliste / háborúsveszteséglista mennyire volt teljes ? Én például nem találtam meg rajta az orosz hadifogságba esett dédapámat, pedig elég ritka neve volt. Köszönöm, ha valaki válaszol.

Prelleg Creative Commons License 2014.06.07 0 0 13383

A Farkasréti temető viszonylag közel van, talán oda temethették el. Az viszont nem biztos, hogy még mindig létezik a sír (persze lehet, hogy valamelyik rokon újra megváltotta). Érdeklőd meg a temetőnél.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Budapest_temet%C5%91inek_list%C3%A1ja

A kórház iratait (viszonylag kevés) a Hadtörténelmi Levéltár őrzi. Itt töltsd le a Kórházak.doc-ot:

http://militaria.hu/adatb/leveltariuj/f/03_iii_fondfocsoport_segedletei

A 61. oldalon (680. szám alatt) van a Gömbös utcai (ma: Alkotás utca) kórház iratainak jegyzéke. Ha katona volt a nagybácsi esetleg még további adatokkal is tudni fognak szolgálni. 

Előzmény: iharosberényi (13382)
iharosberényi Creative Commons License 2014.06.06 0 0 13382

Kedves kutatók!

 

 

A segítségeteket szeretném kérni a lentiekhez kapcsolódó témakörben.

Édesapám '44. decemberében elhunyt, eddig hiába kerestetett nagybátyjának végső nyughelyét szeretnénk megtalálni. Most felcsillant némi remény, viszont sajnos elakadtam a kutatásban.

Van e esetleg információtok arról, hogy a XI. számú helyőrségi Kórházban /Gömbös Gyula utcai, ha jól tudom/ elhunytakat melyik temetőben temették el.

Illetve abban is kérnék segítséget, ha a familysearch halotti anyakönyvei között nem találtam, vajon hol járhatok sikerrel.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Bircu Creative Commons License 2014.06.04 0 0 13381

Köszönöm mindenkinek a házzá szólásokat! Miután végigolvastam őket a következő gondolat ugrott ki a fejemből. Szerintem  teljesen mindegy ma már hogy akkor milyen szinten voltak nemesek az őseim, lehet hogy csak "7 szilvafások" voltak, teljesen lényegtelen. De ha jók az információim akkor a szóban forgó Vály család nem akárki volt, ha jól tudom ők voltak a MAGYAR SZENT KORONA  őrzői, és ez azért nem semmi! 

Előzmény: JPmiaou (13380)
JPmiaou Creative Commons License 2014.06.04 0 0 13380

A török időkben (és később) nagyon sok egyszerű parasztember kapott nemesi címet. Ez tulajdonképpen nem volt más, mint adókedvezmény; semmiféle vagyon vagy bevétel nem járt vele, és általában címer se volt. (Vagy ha volt, akkor hetven-nyolcvan társsal együtt: http://www.arcanum.hu/mol/lpext.dll/mol_cimer/389.) 1849 után már nem is mindig jegyezték az anyakönyvekbe, mert akkor már tulajdonképpen semmit sem jelentett -- úgy tudom, még adó alól sem mentett ki.

Előzmény: Bircu (13377)
mamu66 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 13379

Nekem Győr környékén majd az összes ősöm nemes volt,de szegények voltak mint a templom egere,legalább is nem tudok róla,hogy bár mi vagyon lett volna. Szlovák (magyar) részen is nagyon sok volt a nemes ős,de vagyon-nagyon ott sem volt! :D

Előzmény: Bircu (13377)
canonfan_448 Creative Commons License 2014.06.04 0 0 13378

Nem akarlak elkeseríteni, de az, hogy "nemes" volt az ősöd az nem feltétlenül jelent bármit is. :)

Ha szerencséd van akkor az anyakönyvezés megkezdése előtti időkből is van róluk feljegyzés, irat... ami nagyon jó.

 

De ha csak armalista nemesek voltak, hát akkor az kb. nem jelent semmit. :(

Legtöbbjük szegényesen élt, mint a templom egere.

Keresd meg őket valamelyik összeírásban.

 

Előzmény: Bircu (13377)
Bircu Creative Commons License 2014.06.03 0 0 13377

Üdvözlet mindenkinek! Már elég régen írtam de, ma olyan élmény ért hogy ezt nem tudom magamban tartani. A Levéltárban kutatgattam, egy régen várt mikrofilm végre megérkezett a kis városkámba, amikor a kedves szép apám gyerekei születési adatainál a következő bejegyzés mosolyog rám "Nemes" ??? Ezt én senkitől nem hallottam a családomban hogy az 1840-es években Szentantalfán élő Váli nevű ősöm ilyen ranggal bírt! Persze ahány gyerek annyi féle módon van írva a családnév Vály, Vályi, Váli....                                                                                                                

 

Nagyon szépen kérem aki tud valamit  Zala m. /akkor még az volt/  Római kat. Szentantalfa /Balatoncsicsón anyakönyvezték/ Vály István- Illés Zsófi (szül 1820 02.13.) Nemesi vonaláról, származásáról ,meg mindenről ami hozzájuk tartozik, hol tudok utána nézni meddig volt az..... Kicsit szétszórt vagyok az élménytől, a mai napig én úgy tudtam hogy egyszerű népek voltunk mindig... ! Ehhez kérnék segítséget ,hátha jó mélyre eljutok az időben. Köszönöm a segítséget és a türelmet!

Előzmény: Prelleg (13376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!