Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108790

:))))))))))))

Előzmény: Törölt nick (108780)
rferi Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108789

Pallót táblásítsd, akár úgy is, hogy átfúrod 30 centinként széltében, és összefogod menetes szállal. Az anyáknak és alátéteknek fészkes zsákfuratmélyítést csinálsz.

Ekkor ragasztani sem kell.

 

Előzmény: bedike (108754)
rferi Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108788

Bizony, a spájzolás fontos alapfeladat.

Előzmény: generátoros (108715)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108787

"..még egyet azért elmondok.."

Én is...(és lehet megint én leszek a genyó)

 

AZ mind szép és jó meg becsülendő, meg dícséretes, amit és ahogy csinálsz

DE

ha te nem köztudottan NŐ lennél, akkor nem csak én, hanem többen is kifogásolták volna a felszereltségedet !

Jó "kiosztottak" volna, hogy azért előbb jó lenne "felszerelkezni".. (Emlékeim szerint régebben azért volt erre már példa nem is egy)

Ez a kimért, visszafogott válaszokból IS látszik !

Senki se mondta lelkendezve, hogy IGEN ! GYerünk csináljuk(d) meg !

Na jo paco azért egy picit biztatott, hogy az elkövetkezendő 2 év szabadidődet gyalulással töltsd..  :-)

 

Ezen kívül több dolgot nem értek

- milyen asztalt is akarsz pontosan ? "munka" asztalt ?

- ha ilyen dolgozós asztalnak, akkor miért ennek a bonyolult asztal videóját raktad be ?

"Majd az már egy másik lépcsőfok lesz :)"

- vagy ha csak átmenetileg gondolod az egészet,akkor miért bacnád el a pallókat ilyenre. Használd fel azt majd a "második lépcsőfoknál"...vagy inkább a harmadiknál..

 

"Volt hozzá csípőfogóm, harapófogóm, néhány szegem és egy fiskars ásom.."

Mondjuk ez a példa is sántít egy picit !

Mert ugye ebben az esetben majd minden szerszámod megvolt a művelet elvégzéséhez !

Ebben csak az a csodálatos, hogy mindezt egyedül és "nőként" csináltad meg !

Bár most jobban belegondolva, ha nem volt kalapácsod , azért kemény csaj lehetsz ! Szóval legközelebb nem fogok eme húrok pengetésihez... :-D

 

DE most mikor a faanyag szabásához , felület előkészítéséhez nincs semmi szerszámod - és most a kézi gyalut azért ne vegyük már figyelembe !  - , szerintem a lelkesedés kevés lesz !

Vagy a célokból kell feladni egy kicsit , nem olyan asztalt csinálni !

Szerintem

 

Előzmény: bedike (108758)
Mrteo Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108786

Kell egy ilyen gép nekem is.

Hogy a fenébe adjam be az asszonynak?

 

Előzmény: Törölt nick (108780)
drRamaty Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108785

Már indulnék is érte, ha nem kétezer km-re lenne. Egy ilyen gyalu, vagy ennél régebbi az álmom :-)

Előzmény: pali923 (108782)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108784

Az biztos hogy orokos darab.Ranezesre 3 - 4 szaz kilo koruli lehet. az asztal is van vagy 2 m .

Előzmény: pali923 (108782)
Mrteo Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108783

Köszönöm, akkor hanyagolom őket.

Most nem építési faanyag kell, egyszerűbb keresni olyat ahol munkára kész anyag van.

Előzmény: rferi (108713)
pali923 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108782

Csak egy érdekesség: egyengető gyalugép 1920-ból (egyelőre) potom pénzért. Felhívom a figyelmet a meghajtó szíjtárcsára. :) Szerintem ezt 100 év múlva is el lehetne majd adni ugyanilyen állapotban.

zodes Creative Commons License 2016.01.21 0 0 108781

Ez érdekes, nekem tetszett ebből is tanultam :-))

Előzmény: Paco155 (108730)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.21 0 3 108780

Na most már igen :-) 3-as és 4-es csavart, 12-es rétegeltben és 4 centis tölgyben. Még némi sima lap is előkerült.

 

LUX fűrészlap híradónkat látják. (18+) Józanul és szülői felügyelet nélkül nem ajánlott a megtekintése.

 

 

 

Bénáztam nem egyszer a vonal követésével, de ez majd nemi gyakorlattal jobb lesz. De a lényeg, ezek a LUX lombfűrészlapok nagyon megérik az árukat!

Előzmény: rferi (108433)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108779

Hali!Ja Ezt akartam volna ,te erted ,de nembiztos hogy masoj is. Koszonom.Mar megint ez a vacak gep . Es meg az altalad emlitett csiszokovasznat , ,ami lehet hogy inkabb keznel van.

 

 

Udv

Előzmény: LyPapa (108778)
LyPapa Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108778

 Ha butugyalut vesz valaki ,a kes forditva kell hogy alljon !!

Ez a 'fordítva' enyhén szólva is, nem egyértelmű.  Nyilván azt akartad kifejezni, hogy a kés letörése (ferde leköszörülése) az anyag felé, vagy feléd nézzen :) Az angol nyelvterületen ezt 'bevel up' ill. 'bevel down'-ként emlegetik, magyarul nem ismerem a megfelelő kifejezést.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: józsibácsi456 (108777)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108777

Na b...meg !

 Ha butugyalut vesz valaki ,a kes forditva kell hogy alljon !!

Csak szolok elore ,mielott meg nekiallunk napokig tokoleszni,vakarozni, hogy mi a feszkes f van.

 

A csikot nem ertem. De annak a kesnek van egy elszoge.Azt kell tartani. Ha nekialsz kezzel mokolni,dremelezni ,meg nekiallni  kiepìteni egy hozza valo fogaskerekekkel,kutyukkel meg muttomen mivel mukodo tartot , 5 ora videozas utan ..hat

 

Ezeket jo lenne beszerezni:

 

Fenoko + olaj+ gorgos keselezo(asszem a stanlinak is van) ,amibe beszoritod. Addig csinalod,meg tokeletes ,eles,derekszogu nem lesz.A sarkait szoktak visszavenni lenenni ,en nem.

Előzmény: Törölt nick (108775)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108776

mondtam hogy tegyél már fel róla egy képet, de titkolod . . .

 

Előzmény: Törölt nick (108775)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108775

Gyalu:

Kicsit szőkés a történet, de nem gondoltam erre: gyárilag fordítva volt benne a kés, nem élével előre. Mivel nem volt még gyalum, így eszembe nem jutott, hogy ilyen is történhet. Nézegettem gyalukat, másikat, hogy valami kell, gyanús lett, hogy nekem nem így van benne és ma volt is időm.

Megfordítottam, beütögettem, hogy egy pici álljon ki, s mi történt? Használható lett, de:

hibás a kés, csíkozott jobb oldalt. Megnézem, el van ütve a kés széle :( Van egy kis dremel gépem, a hozzá kapott kis köszörűvel picit megcsiszoltam, fogjuk rá, hogy tökéletes. Más kérdés, hogy mérgemben vettem másik gyalut is, de így van kettő is :D Régit beállítottam kisebb "vágásra", másik pedig nagyobbra, ami még pont jó fenyőhöz.

 

A függőkapu alsó vezetőjét kell megcsinálnom és szinte kész.

generátoros Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108774

én még emlékszem amikor csak keretes fűrészem volt és sok mindent megcsináltunk vele.     a makitával nehéz lesz a raklap léceit olyan méretre alakítani ,hogy a videon látható asztalt megcsináld.  kézigyaluval pedig egy gályarabnál is többet izzadnál.   a pallókat 3 darabra elvágnám és jó durva csiszolóvászonnal jó alaposan átcsiszolnám az éleket és az egyik oldalát .Avégeket derékszögbe tudod vágni és ide  erősitesz a raklaplécből  készített 5cm-es darabot ami olyan hosszú mint amit a pallók össz szélessége kiad.( tehát akkora amilyen szélesre csinálod az asztalt)  ha sikerül valami erős spárgánál vastagabb, de nem kötéllel összeszoritani a pallókat akkor 3 helyen szegezel a 8 cm-es lécekből a felületére  és csak eztán a két végére.   A kb 1.3m hosszu  70-80cm széles lapra pedig veszel farost lemezt ha vizet nem kap egy cseppet sem akkor egy darabig jó lehet.  Szegelés helyett a csavarozás még jobb.  A spárgával úgy tudsz szorítani ahogy a keretesfürész müködik.  

Előzmény: bedike (108760)
drRamaty Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108773

Még hogy a nyárfa nem jó, pedig de. Egyszer a pécsi vásárban vettem egy disznó bontóasztalt (sose hallottam addig a nevét, a Dunántúlon úgy hívják hastok, én bihari vagyok). 60 centi széles lehet, olyan tíz centi vastag, egy fatörzsből kivágva, szép ékelt lábakkal. Elpusztíthatatlan és szép, igaz én nem arra használom. Én szeretem a nyárfát, hihetetlen szép, amikor egy megfeketedett ólajtóból nyert deszkákat meggyalulom. Persze az a raklapból nyert nyárfa biztos gyenge minőségű.

Láttam azokat a fenyő pallókat, az kell neked. Rengeteg palló asztal van a neten. A "lábát" is lehet egyszerűsíteni, például olyanra, mint a hagyományos gyalupad lába, ha azt ékeled, szét is lehet szedni ha kell. Persze attól függ milyen stílusút akarsz. Ha valami rusztikusat, akkor akár a meglévő szerszámaiddal is megcsinálhatod. Ragasztani se kell a pallókat, a két végén egy-egy fejelőléccel fogatod össze (nézz meg egy hagyományos nyújtódeszkát). Persze ennek is megvannak a szigorú szabályai, de majd kiokosítunk, ha ilyet akarsz. Szívesen legyalulnám a pallóidat, de én meg pont a másik végén lakok, ha keletre nézek, látom a Királyhágót :-)

Előzmény: bedike (108764)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108772

Az még akár engem is érdekelhet :D De nem nyúlom le más elől :)

Előzmény: józsibácsi456 (108771)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108771

En megfontolnam Gabson ajanlatat!! Mar csak azert is , mert szerintem egy nagyon erdekes , es jo tanulsaga lehetne. Ujraeleszteni a cuccot. Valoszinu,hogyha megkered , felrak nehany kepet. Engem az alapota,a javitanivalo erdekelne.

Ha csak nem egy adta szu az egesz hobelebanc ugye.

Előzmény: bedike (108765)
409 Creative Commons License 2016.01.20 0 1 108770

Ja, igazad lehet. Régen, ha fájt az ember foga, a borbély nem szarozott kihúzta. Most meg a méregdrága fogorvos azzal sok csilivili gépével/műszerével, érzéstelenítővel....áááá, hányinger az egész.

Előzmény: recefyce (108753)
Paco155 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108769

Ha jól emlékszem kézi gyalud az van, legalábbis érdeklődtél, hogyan használd.  Ez egy jó projekt lesz hogy megtanuld. A fenyő pallókat én meghagynám a lábnak, és a raklapokról leszedett deszkákból készíteném az asztallapot.  Sajnos egyesével meg kell majd gyalulnod őket összeragasztás előtt.  Cserébe annyit gyakorolsz amennyit nem szégyellsz, és ha nem sikerül egy-egy akkor sem ér nagy veszteség. Ahogy írtad várja a kályha.  Szóval döntsd el mekkora legyen az asztallap, és minden irányban 10 centivel nagyobb méretet ragasztgass össze ahogy a videón is láttad. A végén a tetejét meggyalulni már neccesebb lesz, de addigra jó pár négyzetméter lesz a kezedben, jobban fogod érezni mit merre.

Előzmény: bedike (108754)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108768

No most a helyzet az , hogy amikir elkapok egy-ket megjegyzest ,szot , akkor mindig beugrik valami. :-)Azert , mert ven szar vagyok. :-)

Nalud a viharvert gyalupad . Egy szetvagdosott , rozoga vacak , legombolyitett mellszorito ..Szval telleg valami tuzrevalo bukk gyalupad volt. Jozsibacsinak kihivas . Lett belole megint asztal. Leszeve sikba , lecsiszolva ,orsok kijavitva, leolajozva. 

Előzmény: Mr.Gabson (108763)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108767

Fenyőpallón olyanra gondolsz, mint hanyatvágni? Munkaasztal, dolgozni, raklap, hamutál, persze... jó topicba írkálsz? Itten csak hobbiszinten űzik az ipart, te meg profi lehetsz.

Előzmény: bedike (108764)
pajaci Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108766

Egy ócska esőkabátból, ne vonj le messzemenő következtetéseket.

Előzmény: Motozin (108749)
bedike Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108765

Nagyon rendes vagy, köszönöm szépen és nagyon-nagyon örülnék is neki.. egyelőre kapásból nem tudok olyan embert, aki ezt az 500 km-t haveri alapon megtenné nekem.. egy kis gondolkodási időt kérek, hátha tudok felkutatni valakit :)

Tényleg nagyon kedves Tőled, hogy ezt ajánlottad, komolyan..jólesik..

Előzmény: Mr.Gabson (108763)
bedike Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108764

Köszönöm :)

 

Benti lenne.. a nyárfa épp ezért volt kérdés, mert nem túl teherbíró, de ha élére hat erő és összeforgatva szálirányba, az már valami tartást adhat. Gondoltam én is, hogy a tetejét még más lappal borítani lehetne, de akkor már majdnem mindegy, hogy több ponton keresztirányú lécekkel alátámasztott vagy a videón látható ragasztott lap-e az alja.

 

És mi a helyzet esetleg a fenyőpallóval? azzal nem tudnék valami okosságot?

Előzmény: józsibácsi456 (108761)
Mr.Gabson Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108763

Nekem három gyalupadom van, egy a déditől(azt nem), egy a kicsi nagypapától(ezt sem), de van egy viharvert amit kaptam, azt megkaphatod(állapot siralmas),de a logisztika a tiéd.(250 km, bakker)

Előzmény: bedike (108759)
bedike Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108762

..még egyet azért elmondok..amit most csinálok, kicsit nagyobb projekt.. ezt sem lehet megvalósítani mások szerint. Csak én hittem benne és lassan kész vagyok vele :) pedig akkor még egy körfűrészem sem volt, csak egy rossz dekopír fűrészem, lelkesedésem, kitartásom és némi agyam, hogy mit hogyan oldjak meg szerszámok és segítség nélkül..

Nagyképűnek fogok tűnni, de büszke vagyok magamra, hogy lassan ezt a tervemet is kipipálhatom, mert megvalósítottam és nem vártam senki olyanra, aki elmagyarázta volna, hogy úgysem fog sikerülni :)

 

..bocs a túltengésért..

Előzmény: joevagyok68 (108756)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.01.20 0 0 108761

Udv!Ugy tunik ,hogy nem vesztegeted az idot . Ennek orulok. 

Eloszor is azt kene tusztazni ,hogy mire kell az asztal . Ha azokat a vackokat akarod rajta darabolni  , kint az udvaron ,akkor nem erdemes tulkomplikalni . Ha bentre tervezel egy munkaasztalt , akkor gyalupad , ha osszeszerelo- ragaszto asztalt akarsz- megint mas .

A retegragasztasnal a darabok meg legyenek gyalulva. Az eltero vastagsag nem szamit ,amikor 40-50 egyberaksz.  A tokeletes:amikor osszecsapod ,majdnem tapadnak egymasra. A problema nem a szoglyukak , hanem a nyarfa Az nem tartos es puha is. Ezert ilyemikre nem jo. Gyorsan tonkremegy.Hacsak nem barkacsolsz a tetejere valami kemenyebb anyagot. Pld ugyanugy retegragasztott bukkot , csak 90 fokba  elforgatva . At kell gondolni a dolgokat.

Előzmény: bedike (108755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!