Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3150

Azt hiszem, előbb meggyőződöm róla, érdemes-e. Amilyen kérdések vannak a kezdő fokozathoz, azokat éterben szerzett gyakorlat nélkül nem lehet 100%-ban megválaszolni. Vagyis úgy teszek, mint azok, akik sikeres vizsgát tettek, előbb gyakorlat, aztán az elmélet és a vizsga.

Előzmény: -HA7WDH (3149)
-HA7WDH Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3149

Hagyd a fenébe az  emailt,  menj el  vizsgázni.

Előzmény: Törölt nick (3147)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3147

Tudod, az a helyzet, hogy tutira akarok menni, mint ezidáig minden vizsgán. Bármelyikre is utalhatnék. Annyit szeretnék, hogy adjanak ki tételsort vagy tesztlapot. Mert tudod, nem kapok felmentést a munkaidőből, hogy az MHSZ-ben seggeljek felkészítő tanfolyamon és nem ingyenes a vizsga, meg a közlekedéshez sem járul hozzá az MHSZ. Nem vita tárgya, hogy ez akkoriban államilag támogatott hobbi volt, ma meg az, ami. Ugye teccik érteni.

Ne, mindegy, akkor imél a MRASZ-nak is, ha már egyszer a klubon keresztül tagja vagyok...

Előzmény: -HA7WDH (3146)
-HA7WDH Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3146

Na , jól kiremegtük , féltük magunkat ,  aki  hivójelesen akar  rádiózni  az  mehet  vizsgázni.

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3145

Olvassatok vissza.MRASZ oldal bal sarok"régi weboldal" a legutolsó egyeztetés a hatályos STIR melléklet szerint amikor a 60m re a CEPT fokozatra ill  CEPT Novice fokozat PWR emelésére,sávbővitésére tett javaslatot a MRASZ /összes klasszikus és összes WARC sáv 400W/Ebből realizálódott a 18 és a 10Mhz kivételével az összes

sáv+200W. Aztán kiderült,hogy csak trehányságból maradt ki a 18 és a 10Mhz+ a VHF is rendezésre vár tehát hamarosan folyt köv...

Meddig is volt közrőhejként 25-50W az RH-A vizsgásnak?Évtizedekig ....

731

Előzmény: pacs_425 (3144)
pacs_425 Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3144

Lehet, de jó eséllyel felesleges.
Az NMHH a MRASZ-szal szokott beszélgetni, az utóbbi időben ha jól emlékszem kétszer is várta a Szövetség a véleményeket, amikor megváltoztatták az egyes vizsgaszintekkel használható frekvenciákat és teljesítményeket ("társadalmi egyeztetés").
Erről írtak is a MRASZ oldalán, de már 404 a weblap átfaragása miatt. Itt külön kérték, hogy rajtuk keresztül menjenek a javaslatok összefogva, mert ugyan lehet közvetlenül is észrevételezni az NMHH felé, csak nem érdemes.

Előzmény: Törölt nick (3143)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3143

Aki vizsga előtt áll, de annak sem tilos, akinek már van hívójele, szalonképes kérdéseket tehetne fel, vagy javaslatokat tehetne az NMHH-nak:

 

https://www.facebook.com/nmhholdala/

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3142

Kösz! Lementve.

Előzmény: pacs_425 (3140)
Desert Rat Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3141

Ez egy olyan szabály amit egyrészt gyakorlatilag nem lehet ellenőrizni teljeskörűen, másrészt egyáltalán senki nem is akarja ellenőrizni - szóljon akinek a forgalmi naplóját a hatóság látni szerette volna az elmúlt 30 évben! Ha király lennék vagy csak miniszter, akkor ezt az amatőrre bíznám mint ahogy ha esik az eső akkor álljon az eresz alá vagy hogy ne dugjon százas szöget a konnektorba, tekintve, hogy ő magának lehet szüksége egy nyilvántartásra kivel mikor forgalmazott korábban - a mai lehetőségeknek megfelelően leginkább elektronikus könnyen kikereshető formátumban.   Ilyen kiszáradt szabály volt régesrégen a segédmotoros kerékpárok pedálja, amit volt aki leszerelt és berúgókart  vagy önindítót barkácsolt hozzá - az akkori hatóság embere azzal kritizálta, hogy ilyen esetben a jármű elveszti kerékpár jellegét ...  persze ember nem volt a világon aki egy Babettát bicajként használt volna, soha nem is volt neki kerékpár jellege, csak egy agyament konstrukciós ötlet volt amit valószinűleg az akkori jogszabályok kijátszására alkottak meg világszerte hogy hát ez tulajdonképpen nem motor csak egy bicaj egy kis segítséggel ... stb, azaz kollektív önámítás.

A forgalmi naplóról én azt gondolom, hogy akinek szüksége/igénye van rá az úgyis vezetni fogja ha kötelező ha nem, akinek meg nincs az vagy nem, vagy ha aggódó tipus akkor néha beleír valamit. Mivel szabály, ezért kell lennie, tulajdonképpen elég egy elektronikus log, amihez program ingyen letölthető (aztán tegnap még megvolt és írtam is bele, amikor reggel elindultam még jó volt a féklámpám ... stb, stb)

Előzmény: oregbela (3135)
pacs_425 Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3140

A jogi résznél hagyd a fenébe a sokéves jegyzeteket, rengeteg változás volt azóta.

Az aktuális NMHH 15/2013-at kell tudni:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=A1300015.NMH

 

Pl. azóta már nem kötelező a /P, /M, stb.

Előzmény: Törölt nick (3137)
Qqberci Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3139

Megnyugvással tölt el, hogy nem most kell vizsgáznom. A jogi részen nagy valószínűséggel elvéreznék... (Mellesleg van QSL-lapob a 4U3ITU-tól :-))) )...

Előzmény: Törölt nick (3137)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3138
Előzmény: Törölt nick (3137)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3137

Itt van pl. előttem a KDR jegyzet. Ebből mit nevezünk jogi résznek, mert, hogy abból kiba... nagyot lehet bukni. Az, hogy mi az ITU vagy mit tartalmaz a 15/2013. (IX.25.) NMHH... ?

Előzmény: Törölt nick (3136)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3136

Olyan fasza, hogy mindezt elmondják a tesztlapról:

 

      25 műszaki,

      15 forgalmi ismeretek,

      5 biztonságtechnikai és

      5 jogi kérdésre kell válaszolni, és

      egy rádióval forgalmazást kell bemutatniuk.

 

De az a kibaszott tesztlap az titokvédelem alatt áll? Hadi- vagy államtitok?

oregbela Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3135

Ez is abból a korból maradt, amikor még nyomon kellett követni, hogy mikor és hogyan érintkeztél a gaz kapitalistákkal!

Előzmény: Desert Rat (3133)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3134

Kösz! Akkor ezt javítjuk, mert az én 2014-es jegyzetemben még 5 évig kell megőrizni a LOG-ot. A többi stimmel.

Előzmény: Desert Rat (3133)
Desert Rat Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3133

Jóreggelt!  NMHH rendelet:

 

12. Forgalmi napló

17. § (1) A rádióamatőr forgalmi naplót köteles vezetni, és azt az utolsó bejegyzéstől számított legalább 1 évig megőrizni.

A forgalmi naplóban összeköttetésenként legalább az alábbi adatokat kell naprakészen feltüntetni:

a) a forgalmazás dátuma;

b) forgalmazás megkezdésének ideje (egyeztetett világidő, UTC szerint);

c) ellenállomás hívójele;

d) frekvencia, adásmód;

e) összeköttetés minőségi jellemzői (R S T).

(2) Átjátszó állomás használata esetén a forgalmi naplóba elegendő az átjátszón való forgalmazás tényét, kezdetét és végét beírni.

(3) Mozgó amatőrállomás és különleges amatőrállomás forgalmáról - a versenyállomás és az alkalmi amatőrállomás esetének kivételével - nem kell forgalmi naplót vezetni.

Előzmény: Törölt nick (3132)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.30 0 0 3132

Jóóó reggelt!

Kötelező-e még a forgalmi napló vezetése?

Törölt nick Creative Commons License 2019.06.29 0 0 3131

Erre kíváncsi vagyok.

Előzmény: Qqberci (3130)
Qqberci Creative Commons License 2019.06.29 0 0 3130
Előzmény: Törölt nick (3129)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.29 0 0 3129

Igen arrafele előfordul,pl amikor kifogy az ember a száraz QSO szövegből és keresi a szavakat "jól van komám ne törjük itt az angol nyelvet SÍP utcai gyerek vagyok  én......."

73'

Előzmény: Qqberci (3128)
Qqberci Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3128

Sok-sok évvel ezelőtt volt egy nagyon érdekes QSO-m 4X4HT-vel 80 méteren... Először fónián magyarul, aztán a lényegi rész CW-n... Majd egyszer némi sör mellett elmesélem... A sráccal azóta is tartjuk a kapcsolatot...

Előzmény: Törölt nick (3122)
Veterán kezdő Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3127

Haifa-ba? :D

Előzmény: Magányzoó (3123)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3126

Az emlitett You-tube videón profin eligazitanak a helyes billentyű kezelésről,SŐT egy másikon idősebb OM cca 120Lpm-el távírózik egy az asztalalhoz csavarozott gyalogbillentyűvel jól vehetően ,önhang nélkül "szárazon"kopogva...Tanulságos

Előzmény: Törölt nick (3122)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3125

De én ma reggel 6-tól 7-ig elektrotechnikát tanítottam a fiataloknak az elektrikusommal. Hogy mondjuk valamivel dicsekedjek. És ezt a jó szokásomat az éjszakás műszakban is tartom.

Előzmény: Törölt nick (3124)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3124

Azzal én is tisztában vagyok, hogy mit, hogyan nem lehet megoldani.

Előzmény: Magányzoó (3123)
Magányzoó Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3123

Postán meg elküldöd nekik, hogy hány hiba van benne? :-))

 

 

Előzmény: Törölt nick (3122)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3122

Hát akkor nincs több ötletem. Egy biztos, én este kimegyek a QTH-ra és veszem a 4XZ izraeli védelmi erők Haifa rádióállomás táviratait. Aztán áttekerek 14 megára, ott meg fülelem a fónia QSO-kat.

A morze gyakorlóm a KENWOOD, felveszem az adásomat azt megpróbálom venni is, közben csiszolgatom a billentyűzetkezelés.

Apropó! Igaz,a többség nem akar morze vizsgát tenni, de meg kell mutatni neki, hogy a billentyűt azt fogjuk és nem kopogtatjuk, mint a harkály. Csuklóból billentyűzünk. De ezt meg is kell mutatni. A beállítás kezdetben lehet nagyobb érintkező távolsággal, de ne túl naggyal. Ugye, ezt így könnyű leírni...

És NEM sóvárgunk tanhelyek után, rádióklub, MHSZ, honvédség...

Van, akinek a vizsga bármelyik részéhez is kell a segítség és meg akarja tanulni azt a kiba... Ohm-törvényt...

Előzmény: Törölt nick (3121)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3121

A számitógépes világban ez nem lehet probléma,kiváló Morse gyakorlóprogramok vannak,ha olyan balfék,hogy amatőr akar lenni de a torkán akad egy morsebillentyűt megismerni a You-tuben megteheti azt is.Mi sem usztuk meg az MHSZ morsegyakorló kazettáit meló közben hallgattam,a fapados morsegyakorló szerkezettel,egy gyalogbillentyűvel adtunk.Ez visszaköszönt a vizsgán is.Kiegészitve az ötcsoportos távíratlappal no és sok gyakorlással.Ja a sávban figyelni ingyen van,mi sem tetteünk mást a jó ML-400-al.Elborzadva hallom ezt az állandó CB-s hivatkozást,jó kaland volt de szerintem el kéne egy amatőrnek már engedni ezt.De ki mit szeret....

73'

Előzmény: Törölt nick (3118)
Törölt nick Creative Commons License 2019.06.28 0 0 3120

Nem. Most érem haza, reggel meg megyek a gályába.

Előzmény: _nyunyuka (3119)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!