Keresés

Részletes keresés

Jolimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101188
Nálam is járt ma a postás:-)

vmartina-Rozika nagyon szépen köszönöm a kedves ajándékot. Fel fogom tenni az ajtóra.

marino, gondolom már a kézimunka szakkörben vagy. A te leveledet is megkaptam, köszönöm, hogy vállaltad a postás szerepét:-)
A benne lévőt pedig köszönöm annak, akit illet:-)
Mindjárt jobb a hangulatom, ennyi öröm ért. :-))
Jolimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101187
Tegnap este jól megisztettelek Benneteket Lányok, Fiúk, mikor beírtam, mindenki elhallgatott:-)) Ejnye, ennyire ijesztő voltam?:-))
Addig milyen jót beszélgettetek!

Gonoszka, csakhogy jelentkeztél. Így már legalább nem aggódok Érted. Apud hogy van? Picikéd remélem, hogy nem lett beteg.
Jolimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101186
Májuska sajnos én magyarázni nem tudok nagyon jól, inkább mutatni. Szerintem a Te és Lívia néni segítségével menni fog Adrimamának.
Előzmény: Május16 (101182)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101185
adrimama, fejezd csak be a pulcsit is, meg a gólyát se a kukába dobd. Nem rossz az egyik sem.
A kis babazsák is nagyon szép.
Szóval legyen önbizalmad, szép amit csinálsz, örülj mindnek, a Tiéd, a saját örömödre készítetted, vagy éppen másoknak szerzel vele örömet. A karácsonyi díszek is szépek.
Előzmény: adrimama (101178)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101184
Szép délutánt! Sajnos mostanra beborult, már nem süt a napocska.

Perzsi, gtratulálok a virágcsokrodhoz, ezt hamar összehoztad, és milyen szép lett.
Előzmény: perzsi (101177)
Május16 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101183
VMARTINA! Rozika.Itt járt a postás és hozott tőled nagyon szép ajándékot nekem,amit nagyon szépen köszönök.
Megmutatom a lányoknak meg a 2 fiúnak,hogy mit kaptam tőled. Nem éppen másolni való de azért látszik,hogy milyen szép. MÁJUSKA
Május16 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101182
SZÉP NAPOT MINDENKINEK!
ADRIMAMA!
Sajnos csak most tudtam jönni!
Biztosan megtudod csinálni majd a terítőt,hiszen annyian vagyunk itt és mindenki segítőkész.
Próbálom akkor az összekapcsolást mondani neked.
Én a saroknál kezdeném a kockákat összekapcsolni.Mikor a második kocka utolsó sorát csinálod akkor kell összekapcsolni a két kockát.
4.lsz egy rövidpálca a 7 láncszemes ívbe,4 lsz.ezzel a sarkot összekapcsoltad
majd.
2 lsz. 1rp.a 3 láncszemes ivbe.2 lsz egy rp.a következő ivbe és igy szépen sorba a sarok előtt az ujság is írja ,hogy 2 lsz.kell 3 lsz-es ivbe majd a sarkot horgolod össze.
Remélem érted., és sikerülni fog neked.
Én nemtudok elég jól magyarázni mint JUDIT meg Jolimam de ez egy elég jó kis minta.Nézd közbe a horgolt kész terítőt is ott is látszik hogy hogyan is kapcsolódnak a kockák. MÁJUSKA MARIKA.

Rece-fice Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101181
Adrimama!

Szívesen küld bárki tvn-meghívót, ahol nyithatsz képtárat, és nagyon könnyen belejön az ember, hogy töltse fel....
Küldök is menten egy meghívót, csinálsz egy @címet a tvn-es rendszerben ennek a meghívónak az alapján, és megpróbálsz 1-2 képet bevarázsolni...
Ha kicsit is élvezed a bíbelődést ezzel, menni fog pár nap alatt... Akkor nem kell folyton kicsinyítened a képeket - csak egyszer feltenni, és csak hivatkozni!

De nyitottam már Csipke-Marikának is képtárat: ha türelmetlen vagy csöppet:-))) - úgy emlékszem, meg tudtam tenni az én gépemről is! ha nagyon ódzkodsz a próbálkozástól, megpróbálhatom.
De aki regisztrálni tudott a fórumra, képet is megtanultál feltölteni: annak a képtár létesítés sem ördöngősség!!!!!


A xszemesed nagyon édes lesz- a kötéshez nemigen szagolok, de a zsák gyönyörű, az biztos!

MÁS:

Nem járt senki a kézműves vásár-kiállítás táján a PECSÁban? Én sem - hja! fiam-menyem jöttek ebédre szülinapból kifolyólag.... KÁÁÁÁÁÁÁÁÁR!
Előzmény: adrimama (101178)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101180
:-D
Előzmény: horgolotucske (101165)
adrimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101179

Hát!  Irogattam mellé, de az hova lett??

 

Mindegy, alényeg, hogy befejezve semmi nincs, valami ok miatt. A karácsonyi cucc a keményítésre vár, a babakép befejezésre...ezeknek még van reményük.

 

A pulcsi nyaka valami nagyon randa, nem hisuzem, hogy valaha össze lesz varrva!

 

A lábzsáknak még van esélye, de a gólya kuka!

 

 

Hát ennyi:))))

 

 

Adrimama

adrimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101178

Sziasztok mindenki!

 

 

Lehet, hogy sikerül a munkáimat feltenni. Ha igen, akkor nézzétek el, hogy a nyomotokban sem vagyok, de élvezetből csinálom. Ha nem sikerül, akkor mondjátok meg, hogy hogyan lehet olyan albumom, ami nektek van, légyszi! Van egy fotoalbumom, de az családi.

 

Na, próbálom!

 

Adrimama

a nem szép pulcsi..félkészlábzsák..félkésznyakrész..de milyen??a hátizsák...nem annak néz ki!harangok, keményítés nélkülbabának..talán kész lesz!csillagok..keményítés nélküla gólya, ami kifogott rajtam
perzsi Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101177

Szép napot Mindenkinek!

 

Itt szépen süt a nap, nagyon kellmes idő van.

 

Merci! Gyönyörű a gömböd. Kúráld magad, sok C vitamin. Ebben a szép időben kár lenne lebetegedni.

 

Tyúkanyó! Szép lett a levél díszed.

 

Ildibea! Boldog születésnapot kívánok!

 

Szeretném megmutatni az első virágcsokromat. Nem a legjobb a kép,de felteszem a képtáraba is.

 

 

Victoire Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101176
Előzmény: Victoire (101175)
Victoire Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101175
HOROLÓTUCSKE: Nem tudom, aktuális-e még, de megtaláltam a kardigánod angol nyelvű leírását.

Itt van:
http://www.garnstudio.com/lang/no/visoppskrift.php?d_nr=96&d_id=22&lang=no
Aneri Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101174
Lattam a sapka mintakat ehez hasonlo az en mintam is csak en 1s es 1f szemmel szoktam kotni,lehet csak azert mert nem szeretek siman kotni.97szemre kell kezdeni az elso sor sima esforditott ez a fonaja most kovetkezik a szinen a beosztas 1s 1rahajtas 14 s es f 3szemet siman egybe kotunk 14 s,f 1r 1f 1r 14 s,f 3sz egybe 14 s,f 1r1f 1r 14s,f 3sz egybe14 s,f 1r 1s igy kotunk18-19cm magassagig ott leapasztjuk es ugy varrjuk ossze hogy 3 csucs lesz ezeket osse fogjuk es a bojttal vagy pomponnal odafogjuk.A kezdo reszen a ket csucs reszhez kotjuk a kotot 2-3cm szelesre.Lehet csikosan lehet egy szinure kinek hogy tetszik.Lanyoknak pompon helyett szoktam spiralokat horgoli az ugy van hogy az elso sor lancszemet elegge lezan horgolni minden lancszembe 1 ketrahajtasos palca de itt mar szorosabban kell dolgozni igy magatol megcsavarodik.Jo munkalkodast
Előzmény: szedit99 (101074)
szedit99 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101173
Kedves Aneri!

Még az este elkezdtem a sapit. Nem gondoltam volna, hogy az az egyszerű minta, amit írtál, ilyen mutatós. Meg fogom jegyezni más célra is, mondjuk kabátkának.
Előzmény: szedit99 (101074)
szedit99 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101172
Köszönöm!
Előzmény: Jolimama (101077)
TJucus Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101171

Szép Napot Mindenkinek!

 

Csak egy gyors bekukkra jöttem, de tegnap este találtam egy oldalt, nagyon jópofa sállal, gondoltam megosztom veletek, láttam nagyon megy a sálgyártás is.

 

 

http://www.marisatricotecrochet.blogspot.com/

 

Ildibea! Neked is nagyon sok boldogságot kívánok Születésnapodra!

 

 

Talán még este visszanézek (nagyon remélem) mert utána már csak vasárnap fogok idejutni. Holnap jönnek a vendégek.

 

További szép napot Mindenkinek!!

Andus1975 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101170
Szép napot mindenkinek!

Vmartina!

Köszönöm szépen, megérkezett az ajándék. Nagyon aranyos!!!
csirip46 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101169
VMARTINA. Köszi a képeket. Nagyon jók! A sapka meg szuper.
RECE-FICE. Örülök, hogy tudtad használni, hiszen azért isscenneltem le,hogy más is tudjon profitálni belőle. Valamikor nagyon sokat xszemeztem, amig a horgolás el nem csábitott...
HOROLÓTUCSKE. Lássan mi is igy járunk :-) ...és ha elfogyott a fonal, akkor ....mit is csináljunk....

livia néni Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101168
Adrimama, küldtem újabb levelet csatolmánnyal.
Előzmény: adrimama (101164)
Mmaca Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101167

huuu!

Nagyon irigylem a tempóját! Én sokkal lassabb vagyok...

Előzmény: horgolotucske (101165)
csirip46 Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101166
Szép Napocskát Mindenkinek.
Tegnap elment a netem, mire órák múlva megjött, nem müködött az index, de a többi oldal is lassu volt. Lehet, hogy nem volt meg a sávszélességem... Viszont horgolhattam, ami nem egy hátrány...Rá kell erősitenem igy is, mert lánykám meglátván legujabb harangjaimat és angyalkákat, az idei fát ezekkel szeretné díszíteni, ugyhogy igyekeznem kell, mert nem szokott kicsi fát venni. :-)
Most aztán olvashatok vissza...Látom, van mit :-)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101165
Sziasztok! Találtam egy videót amin talán ti is nevettek.További jó munkát mindenkinek.video linkvideo link
adrimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101164

Lívia néni!

 

Jó, hogy visszaolvastam, mert a leveled töröltem:)) Ismeretlen volt a név (a Liíviára nem is figyeltem), és mivel félek és nem szeretm a különböző "nem tudom honnan jött" leveleket, ment a kukába! Most "kiborítottam a szemetest, és megtaláltam, el is mentettem, mielött még történik vele valami!

Most kicsit matataok a lakásban, megpróbálom "kilökdösni" magam a közértig, aztán nekifogok!

 

Jelzem ha megy, főleg, ha nem! Őszinte legyek, én a színét meg a fonákját sem tudom megkülönböztetni:(( Lehet, hogy mnár eleve a horgolási technikám sem tökéletes. Én mindkét szálba szúrok...nem úgy kéne? De így nem látszik a különbség...szerintem!

 

Annyira szeretném ezt a mintát, és annyira aranyosak vagytok, hogy segítetek, hogy muszály elkészíteni, és nem mehet a "félkész" kupacba!:))

 

Köszönöm!

 

Adrimama

Előzmény: livia néni (101121)
Mmaca Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101163
Szerintem jó, mert eszedbe jutott hogy be kellett volna, illetve be kell venni
Előzmény: pmárti (101158)
adrimama Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101162

Drága Május16!

 

Szerencsére, még ma is süt a nap, így a Ti segítségetekkel, meg sz időjárással, talán kellemesen is fogom töleteni:))

 

Ari vagy a leírással, de az összekapcsolással van bajom. Ott tartok, hogy kész a második minta, haladok szóról-szóra, de nem sikerül gyakorlatban megoldanom. 1 lsz, 1 rp, 1 lsz-írja. De ez úgy történik, hogy az ív közepére érve, horgolok 1 lsz-t átölelem a z előző négyzet adott ívét rp.-val, és még egy lsz, aztán folytatom? Így nem lesz az ív 1 lsz-mel hosszabb? Vagy azt vonjam ki:))? Vagy egyáltalán......nem is értem!

Pontosabban olvasva igen, de a kezembe véve nem tudok mit kezdeni a darabokkal.

 

De ugye, milyen aranyos, "nagymamás" a minta? Bár megtudnám tőle kérdezni!!

 

Ez csak egy kis emlékezés volt itt a végén....

 

Adrimama

Előzmény: Május16 (101124)
_tyúkanyó Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101161
Jaj, pálinka... Brrr... :)))
Elkészült tegnap nálam is egy levélcsokor:sárga rózsák
R irén Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101160
Kedves IldiBea!

Látom, már kaptál tanácsokat a nyakmelegítőhöz. Tavaly horgoltam ilyet, idén már az ötödiket kötöm
Nagyon jókat lehet variálni, pl. készítettem olyat ami csak szinén sima, vissz. fordított. Ennek a két vége felsodródik, mutatós és puha. Patent, rizs, csavart.. mind jó.
Garbónyaknak hívom, van aminek előkét is kötöttem. Fényképezni sajna nem tudom, mind úton van valamerre. Talán hétvégén..
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 101159
Amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is...
Előzmény: Mmaca (101157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!