Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111429

lapozom, de nem találom

Előzmény: drRamaty (111427)
recefyce Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111428

Uraim, a véleményetekre lennék kíváncsi.

Az érdekel, hogy szerintetek mely gyártók termékei közül érdemes választani, ha az ember egy életre ( remélhetőleg nem rövidre :)  ) akar kéziszerszámot venni.

Tehát csúcsminőség legyen, de nem feltétlenül a legmárkásabb vagy úgymond a leghíresebb.

Pl. lehet, hogy a Stanley gyaluk nagyon jók, de előfordulhat, hogy ugyan azt a minőséget más gyártó is hozza, de kevesebbért...

A lényeg:

Mit érdemes, ha

1. fűrész

2. gyalu

3. véső

4. ráspoly

5. szorító

drRamaty Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111427

Egy kis Stanley történelem, itt kiderül miért Bailey. Alul lehet lapozni.

 

http://www.supertool.com/StanleyBG/stan0a.html

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111426

Köszönöm mindenkinek a segítséget. A mennyiség az nem sok. Lehetne több is. Egy régi hentes tönk került szétszedésre abból mentem ami menthető. Majd fényképezem a belőle készült dolgokat és mutogatom. :)

Mr.Gabson Creative Commons License 2016.02.11 0 1 111425

Én is csatlakozom az előttem-szólóhoz, gyertyán-fa van a tulajdonodban. :-)

Előzmény: drRamaty (111423)
MN 3100 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111424

Szervusz!

 

Ha némi vigaszul szolgál a számodra,

akkor elmondom, hogy ilyenem is van. :o)))

 

Örököltem. Már többször nekifutottam

annak, hogy valamire használni fogom.

Azt, hogy mire szolgál jól tudtam. De

még egyszer sem voltam képes normális

felületet előállítani vele. Valami teljesen

sajátos technikája lehet.

 

Úgy, hogy feladtam a küzdelmet és

ott pihen a polcon.

Becsülettel meg kell azt is mondanom,

arra nem vettem a fáradtságot, hogy

videót keressek hozzá. Na majd most.

Hátha mégiscsak értelmes szerszám ez.

 

 

Péter

Előzmény: pintjano (111390)
drRamaty Creative Commons License 2016.02.11 0 1 111423

100%, hogy gyertyán. Egyetlen hazai fafajnak sincs ilyen fodros évgyűrűje, látszik is szépen a bütün. 

Jól lehet esztergályozni, gyalulni nem egy leányálom, igen tömör. Becsüld meg, ha sok van belőle.

Előzmény: Törölt nick (111420)
TrOn Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111422

A gyártója a nagyon szép nevű Scheppach Fabrikation von Holzbearbeitungsmaschinen GmbH. Günzburger Str. 69, 89335 Ichenhausen ;-)

Előzmény: Törölt nick (111405)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111421

Ez pont a pár napja linkelt cseh lidlis csak magyar árakkal. Akkor a cseh után jön ide a cucc, jó tudni.

 

A munkapadjukat ismeri valaki?

Előzmény: vati666 (111406)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111420

Súlya van rendesen. Az egyengető kínlódik, a freud lap szenved, a Bosch gérvágólap meg milliméterenként vágja csak. 

 

Eegy kis plusz. Bedobtam egy kis marék gyaluforgácsot a kályhába. Azt hittem elszáll. Úgy égett mint aki kilövésre készül.

Előzmény: Mr.Gabson (111412)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.11 0 1 111419

Becsulendo ,hogy iparkodsz. Hogy holyagosodik a mutatoujjad meg a huvejkuj kozott ,az rendbe van ,de  azert nem kell elvérezni !! :-))

 

Kitartas nelkul az van,hogy fereloki a lomok koze, es van egy szerszam ami porosodik. Ez azert lehangolo ,mer kimarad az elmeny avval a vacakkal.  Maskent nem megy a dolog ,csak nehezsegekkel. Kiszakad ,nem gyalul ,nincs derekszog nem sík a felulet ... sok baszakodas van eleinte. Ezert erdemes mindig rovidebb darabokon ,kisebb feluleteken menni. Mert a hosszu,nagy darabokba betorik az ember bicskaja legtobszor ,aztan kiabrandulas van csa

Ha ezen tulvagy ,utana mar megy mint az agybasz....

Nem azt allitom ,hogy a gepnel könyebb ,meg gyorsabb! Hanem raereztel!

Nyilvan nem alsz neki 1 kobmetert kezzel ,az mar marhasag lenne. De illik azert egy kezivackot hasznalni tudni. 

 

Az azert eleg kiabrandito ,ha egy mokus pld asztaloskent nem tud egy vacak lecet lenyomni. Persze a gepesites megeszi a tudast. Van olyan ,aki egesz nap egy lapszabaszgepen tokoleszik,mer ez van. Ezer fizetik ,oszt kesz.Papirja van ugyan ,de ha nekiallitod egy projektnek ,akkor vege is mindennek. Padlo. Kreativitas kiveszett ,kezugyesseg kiveszett  ,raerzes kiveszett ...es stb. 

 

Itt van nekem ez az internetes ,szamitogepes vacak. Neha halgatom ezeket itthon ,hat en abbol egy k.... szot se ertek! Raadasul nem magyarul mondja ,de szerintem akkor is kinai lenne az egesz...

Szerencsere megvagyok nelkuluk.ennyi eppen eleg az eletembe ,ami van..

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (111415)
Mr.Gabson Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111418

Van ahol kihangsúlyozzák, hogy a fogak ne feküdjenek fel a bandázsra, máshol meg simán középre állítják.Kinek mi a tapasztalata ezekkel? Kell domborítani, vagy hagyjam simán? Lelógjon a fog, vagy mindegy, ha gumi a bandázs?

 

Én soha nem állítom a szalag futását a bandázs közepére(elnyomja a terpesztést és lehet terpeszteni), lapos bandázst szoktam készíteni, a fogak nem szoktak lelógni a bandázsról mivel a bandázs szélét leszoktam "csiszolni" a legnagyobb terpesztésnek megfelelően (így egy keskeny szalag nem fut-le könnyen, ha bénázok és véletlenül vissza húznám kanyarítás közben).

 

Bandázs anyaga, ha lehet keménygumit választom(rossz centrírozni, ha sérül nehéz javítani)

 

 

Aztán, mennyi legyen a szalagsebesség, egy 400-as gépen?

 

18m/s fölé nem vinném(saját véleményem), de támogatnám a kétsebességes megoldást.

 

Gábor

Előzmény: 409 (111402)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111417

Nem mi voltunk!

 

Nekem nem is szíjas hanem kefés az oszloposom, ezért "fokozatmentesen" tekergetéssel szabályozok. De én se mennék a Dunának, mert szíjat kell pakolgatni. 

Csak (egyelőre?) én láttam úgy, hogy lehetne 2 tárcsa/2 sebesség. Csak gondoltam közvetve megkérdem Józsibácsit is mi a véleménye. De már tudom :-)

Előzmény: józsibácsi456 (111416)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111416

Jah hogy ugy! Most keszul!

 

Ebbe mar nem megyek bele. Van egy sztandard sebesseg,oszt joeccakat. Bevallom nektek ,hogy en meg soha ,semmifele hianyat nem ereztem annak,hogy csak egyfele gyorasaggal iparkodik az a szalag. Ezt tuggya es kesz.

 

Hatha ugy latjatok ,hogy nem lehet maskepp elkepzelni azt a gepsarkanyt ,akkor mokoljatok ra tobb tarcsat ,vagy mitomen mifele megoldas lesz.

 

Habar valamelliktek az oszlopos furon volt megtorpanva,mer cserelgetni koll a szijat. Vagy ez majd automatizalva lesz?

Előzmény: Törölt nick (111413)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111415

Lehet amúgy nekem is át kéne térnem az elméleti gyalulásra.

 

Mondom ha már gyalulgatunk, meg satuzunk, akkor gyalulgassunk. Dió befog, jó vékony fogást beállít, nagy rössel neki, repül is a forgács (ld a képen :-) ... aztán csak látom hogy piroslik a dió vége. Észre se vettem hogy odaba**tam az alkaromat párszor. A frissen gyalult ezért k. éles sarkához :-D Van még mit tanulni a kéz/kartartáson (is).

 

Előzmény: Paco155 (111411)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111414

hali.

 

"B" minőségnek hirdetett anyag :)

 

Ilyet használtam én is, annyi különbséggel, hogy nekem a 7 lécből 5 csavarodott volt, másik helyről még rosszabbakat kaptam. De nem ám 1mm csavarodást képzelj el :( Persze 7db összekötve volt, nem látszódott a turpisság...

Mondjuk úgy, hogy nem hiába gondolkodom egy home made marós egyengető megépítésén :) Bár először lehet spec 5cm-s lécekhez csinálom meg aztán változtatunk, ha köll :)

 

Érkezőben vannak csapágyak, lehet jók is lesznek eme célra...

 

Üdv

G

Előzmény: NAND708 (111397)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111413

"A sebeseget nem ertem.Azon motor ,ekszijtarcsa nincs?"

 

Józsibácsi, most építi a fűrészgépét :-)

 

Én azt mertem javasolni, ha már így esett, hogy legyen 2 féle áttételezés (400-as kerék) így 2 féle szalagsebesség. Nem lehet nagy kunszt azt is belevenni, ha már most épül, nem? 

Előzmény: józsibácsi456 (111410)
Mr.Gabson Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111412

Nagyon gyertyán-fa lehet a kezedben, de a súlya és meg munkálhatósága döntené el igazán. Amennyiben nehéznek tűnik mondjuk egy sima fenyőhöz viszonyítva, majdnem kétszer olyan nehéz (fenyő ~470kg/m3, gyertyán ~820kg/m3) és megmunkálni is szenvedéssel jár, akkor gyertyán a nyerő. De mivel a gyertyán is a nyírfafélék családjába tartozik így lehet más is akkor tovább kell nyomozni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (111375)
Paco155 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111411

Mármint itt, szóban elménckedek majd a kézi-gyalukon.

Előzmény: Törölt nick (111409)
józsibácsi456 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111410

-Az ivelt felviszi a szalagodat kozepre ,nem kell aligatni annyit .  Mondjuk aki erre is keptelen ,az menjen varodaba dolgozni ,mert nem kunszt ,nem kell hozza egyetem.

Ha mar eleget tokolodtel a fureszen ,akkor egy szalagot kb 3-5 perc alatt felhanysz es megfeszited raerzessel , ,oszt kesz semmifele ivelgetes nelkul.. 

 

A masik ,hogy az ivelt bandazsnal a terpesztesek nem erik el a feluletet nem nyomja el a terpesztest ,nem jarja ki a bandazst (attol fugg mekkora a terp es a szallag....

 

 

-A simanal a szalag fogai lelognak ,es nem nyomodnak el ,nem jarja ki a bandazst . Nalam sima van , es nem fogom tonkre csiszogatni valami basszal ,meg utanna meg tokolni,mer nem lett egyenletes ,meg mittomen.

 

 

Asztan litaniat lehet meg irni a kerekek beallitasarol ..stb 

 

A sebeseget nem ertem.Azon motor ,ekszijtarcsa nincs?

 

 

Előzmény: 409 (111402)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111409

A forgács legyen veled :-)

 

 

Satuddal hogy állsz? Vagy már azon gyalulsz majd?

Előzmény: Paco155 (111408)
Paco155 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111408

Elnézést uraim a  pár napos szünetért, nemsokára elkezdek egy kicsit kézigyalulni én is.  Ha már egyszer ez az egyik mániám.  De előbb alszom egy keveset.

dekorhex Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111407

én még mindig a meghúzás erejével állok hadilábon... 

Viszont valaki belinkelt egy könyv részletet, ott mintha le lenne írva, hogy a fogak lelógása a helyes beállítás... jól emlékszem?

 

Előzmény: 409 (111402)
vati666 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111406

18-ától ismét barkács akció a Lidl-ben

 

http://szorolap.lidl.hu/9e49ba89-39fa-4ce0-8d54-808022c9a956/#/10

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111405

Nézd már meg az adatlapját, Grizzly tools, vagy Kompernass? Amit írtál az alapján Grizzly lehet.

Ettől függetlenül használd egészséggel!

Előzmény: TrOn (111388)
Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111404

Nekem itt mindenki azt mondta hogy lógjon le a fog. 300-as, gumibandázsos. És amikor először kipróbáltam a hozzáadott lappal, észre sem vettem csak azt hogy mindig jobbra húz. Persze .. mert a fogak kilapultak (ez mondjuk a LUX hibája, vagy a fűrészlap gyártójáé. bátr utóbbi fura lenne, hogy jobbra kihajtogatták a fogakat, balra meg nem).

 

Szóval én az itteni tanítások alapján azt mondom, ne feküdjön fel. 

 

Szalagsebesség: nem gondolkozol 2 féle áttételezésen? Kevesebb lenne a kompromisszum (viszont nyilván nagyobb költség és valamivel bonyolultabb motor felfogatás)

Előzmény: 409 (111402)
LyPapa Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111403

Ennek van egy TopTools klónja, egy ideig ezt használtam, 2000 Ft körül kapható. Nem öntöttvan a váza, hanem valami lemezhajlítással készült csoda. Ha beállítod, akkor ezzel is szép felületet lehet megmunkálni, de közel sincs a minősége semmilyen öntöttvas vázas gyaluhoz.

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Törölt nick (111401)
409 Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111402

 Na most. Néztem egy csomó szalagfűrészes videót. Az van, hogy még nagyobb lett a homály a fejemben egyes dolgokkal kapcsolatban. :-/

 Van videó, ahol domború a bandázs, máshol sima. Van ahol kihangsúlyozzák, hogy a fogak ne feküdjenek fel a bandázsra, máshol meg simán középre állítják. Kinek mi a tapasztalata ezekkel? Kell domborítani, vagy hagyjam simán? Lelógjon a fog, vagy mindegy, ha gumi a bandázs? Gondolom a bandázsnak sem előnyös, ha rajta van, de lehet tévedek.

Aztán, mennyi legyen a szalagsebesség, egy 400-as gépen?  Sejtem, hogy kompromisszum kell, hogy vágjon is, de a szalag se fáradjon gyorsan.  20m/s környékére tippelek. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111401

HAli.

 

Ez van nekem:

http://www.gepdepo.hu/keziszerszam/gyalu/stanley-sb3-tisztitogyalu-45x210mm-1-12-033.html

 

Nagyon jó használni, de be kell állítani amikor veszed, mert kés vissza van húzva.

 

Üdv

G

Előzmény: feketefelhoo (111317)
halaloszto Creative Commons License 2016.02.11 0 0 111400

amit handymant linkelsz, annak ugyanaz a cikkszama mint a stanley.hu-n a bailey.

 

a borovi nehezebb szarazon is. ha repedesek vannnak benne, akkor benan szaritottak.

Előzmény: NAND708 (111397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!