Keresés

Részletes keresés

temick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 3019

Szia!

 

Még csak a Szerb állományből van szemes tojás, 10-20 db-ot bármikor tudok adni.

Szólj előre mikor jössz,hogy otthon legyünk.

06-30-9421-744

Előzmény: Törölt nick (3018)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 3018

Szevasz

Köszönöm a válaszodat, én képen láttam és az nagyon hasonlitott a fogolyra, kaliforniai fürjre azért gondoltam.

Ha esetleg tudsz, vagy neked lesz eladó madarad, vagy tojások, lécci értesits. Nekem kellene ebből a fajtából. Esetleg elmegyek érte, vagy módot keresek ne kelljen postázni, mert ma mo-on a posta csak tör, zúz.

Küldök egy mail-t is.

Üdv: István

Előzmény: temick (3017)
temick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3017

Szia!

Nem hiszem,hogy a kaliforniai fürjet keresztezték volna,mert az elég kicsi.

A falcoivantól hozott 6 hetes fürjeket otthon megmértem és 33-35 dk között voltak.

Az Én fürjeim Szerbiából származnak és ezek ugyan ilyen súlyúak, és ha minden igaz a Welsi farmar által tartottak még nagyobbak. Megpróbálok törzs állományt kitenyészteni, mind három vérvonalból és majd ezeket egymással keresztezni. A Szerb vonalból lévők nagyon jól tojnak, és nagy tojásai vannak.A Német kisebbet tojik, de az Istvánnál látott , Ő általa már tovább tenyésztett fürjek kifejezetten nagyot tojnak. Ha sikerül egy stabil állományt kitenyeszteni, majd megírom.

Előzmény: Törölt nick (3016)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 3016

Szia Imre

Utánna néztem több helyen is a gigant fürjekről. Azt hiszem (a forditás szerint) Grúz gigant fürj a neve. De sajnos kevés képet és főleg hiteles képet igazán nem kaptam. De amit kivettem az az, hogy a gazdasági fürjet a kaliforniai fürjjel keresztezhették. (szerintem) és ugye akkor ez egy F1-es gazdasági fürj. Tehát a tovább tenyésztése bizonytalan.

Én is kiváncsi lennék az Iván álltal keltetett fürjekre. Mekkorák keléskor és hogyan növekednek.

Ha németországban van ilyen és a tenyésztőt sikerül megtalálnom akkor van aki elhozza nekem a madarat, vagy tojást, de inkább a madár érdekelne. A tojás nagysága, csak keléskor számit, mert a tyukoknál is a nagyobb tojásból nagyobb csirke kel, de nem biztos, hogy jól is fejlődik.

Üd. István

Előzmény: B. Imre (3015)
B. Imre Creative Commons License 2011.05.15 0 0 3015

Szia Iván4  Kösz a válaszodat. Érdekelne amit a walesifarmertól vettél tojásokat azok  mennyi idősek és mekkorák? Egyébként a német vonal sem lehet rossz, ha azok is nagyobbak a mieinknél.

 Üdv Imre.

Előzmény: falcoivan (2820)
B. Imre Creative Commons License 2011.05.15 0 0 3014

Én egy tyúktojást főzök lágyan , hozzáütök 5 fürjtojást és kész a lágytojás reggelire. De ebédre a levesbe is el lehet kettőt keverni.

Előzmény: Törölt nick (3013)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.15 0 0 3013

Szevasztok Fürjesek!!

Látom nálatok jó idő van, mindenki kint dolgozik a kertben. :-)Nálunk viszont rossz az idő, ezért megpróbálom felviditani aki ide téved.

Egy, fürj tojás elfogyasztására szeretnék receptet ajánlani.

Annyi sokat olastam a fürj tojás jó oldaláról (és nem csak a magyar oldalakon), hogy megpróbáltam én is fogyasztani ( mivel már én sem vagyok mai gyerek) De a nyers tojást fogyasztását ajánlották. Nem tudom próbálta -e valaki nyersen lenyelni 4-5 tojást. Nekem nagyon nem ment és eldöntöttem megpróbálom másként.

Ime a recept: Kevés gyümölcslében 2-3 c l.-be bele ütöttem 4-5 fürj tojást, majd botturmix géppel felkevertem habosra, majd felöntöttem 2 dl-re és igy már nagyon finom habos gyümölcslevet kaptam.

Lehet: 2-3 cl teában 1-2 kávéskanál méz és a többi már az elöbb leírtak módján készül. Tejben szintén kevés méz, a tojás és lanygyos tejjel felönteni. Nincs olyan gyerek, felnőtt aki ne szeretné és inná meg így .

A javulásról még sajnos saját tapasztalatot nem tudok írni, mert csak 2 hete iszom a tojás turmixot.

Üdv István

hjmanna Creative Commons License 2011.05.13 0 0 3012

Szia köszönöm szépen a válaszod.

Előzmény: Törölt nick (3004)
krysa1017 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 3011

Én meg úgy terveztem hogy pár nappal késöbb tettem be a fürj tojásokat hogy egyszerre keljenek, de valahol elszámoltam magam és lehet  hogy kicsit megfáztak közben a tojások. Most már hiába verem a buksimat a falba, legközelebb majd egyszerre teszem be őket. Bár idén már csibét nem tervezek max nyáron még elindítok egy adag fürjet. Mert azért bírnak enni a drágák rendesen.

Előzmény: skolikagi (3009)
bora_babe Creative Commons License 2011.05.13 0 0 3010

KKözel 7 hetesen nagyon élvezzük a szabad levegőt...

skolikagi Creative Commons License 2011.05.13 0 0 3009

Nálam úgy keltek, hogy előbb a fürjek, utána egy pár nappal a csibék. ( egyszerre tettem be őket a gépbe) Ez így azért szerencsésebb, mert a fürjek pikk-pakk pár óra alatt kikelnek és nem kell sokat nyitogatni a gépet.

Előzmény: krysa1017 (3006)
krysa1017 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3008

A stresszel nem hiszem hogy baj lenne mert nagyon kézhez szoktak, mindig jönnek és már a kezemből csipegetik ki a tápot.

Előzmény: Törölt nick (3007)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3007

Valószinű, úgy kell kettő fajta madarat keltetni, hogy egy időben keljenek. Vigyázz rájuk az első pár hétben nagyon stresszesek aztán megszokják ezt az életet.

Előzmény: krysa1017 (3006)
krysa1017 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3006

Igen igen akkor jól gondoltam. Örülök hogy megint itt vagy! Valamiért elég sok volt a gyenge. Lehet hogy nem tett jót nekik hogy elötte pár nappal keltek a csibék és többet volt nyitva a keltető.  Legközelebb majd jobban hangolom a dolgokat. Meg ugye mindenki a maga kárán tanul. De azért első nekifutásra megvagyok velük elégedve no meg nem utolsó sorban magammal is:)

Előzmény: Törölt nick (3005)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3005

Szia

Nagyon köszönjük a képeket.

Azt hiszem igen az vagyok akire gongolsz. Szerdahelyen lakom. És nincs mit köszönni.

Üdv: István

Előzmény: krysa1017 (3003)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3004

Szia

Ugyanúgy kell keltetni, mint a rendes csibetojást. Annyi külömbséggel, hogy,18 napra kelnek. És nagyon picik amikor kikelnek, nagyon gyorsan fejlődnek pár óra múlva már nehéz őket megfogni, tehát vigyázni kell velük keltetéskor. Kelés után 30-35 fok legyen és kb hetente 5 fokkal csökkenteni.

István

Előzmény: hjmanna (3001)
krysa1017 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3003

Sziasztok ha megengeditek teszek fel pár képet a háromhetes fürjeimről:

 

 

14-en vannak.

Fürjecske, ha az vagy akinek gondollak akkor nagyon szépen köszönöm. A családban mindenkinek nagyon tetszenek.

kiskavics63 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3002

Szia vicus1968!

 

Földrajzilag merre vagy fellelhető?

Előzmény: vicus1968 (2998)
hjmanna Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3001

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni, kaptam 40 db fürjtojást, és ki szeretném kelltetni, de eddig csak csibéket kelltetem. Miben különbözik a csirkétől milyen bánásmódot, igényel? Ha ki kell, mit eszik meg ilyenek? Válaszotokat előre is köszönöm.

skolikagi Creative Commons License 2011.05.12 0 0 3000

Az más:-)

Nekem van aki megeszi, amit az aprók meghagynak:-)

 

Előzmény: kiskavics63 (2999)
kiskavics63 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 2999

Csupán a takarmánnyal való gazdaságos bánásmód miatt darálom át, nincs nagyobb baromfi ami a maradékot hasznosítani tudná.

Elég drága ahhoz hogy pocsékba menjen.

 

Előzmény: skolikagi (2997)
vicus1968 Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2998

Sziasztok!

Nagyon rég írtam a fórumra,de azért ha volt egy kis időml,akkor átolvastam.-most is későre maradt az,hogy rászánjam,hogy írjak,de a tavasz miatt még több teendők lettek a ház körül,-és a kert körül.Több mint egy éve keztem el én is fürjezni,elsősorban saját célra,talán ez most is így van,de azért egy nagyon kis mértékben próbáltam eladni,cserélni-frissíteni az állományomat.Még megvannak az első vett állományom,-igaz nagyon lecsökkenve,de én is sokmindent átéltem velük!-viszont,nagyon sok segítséget kaptam itt a fórumon keresztűl a régi fürjtartókól.Most van 40db-6hetes kisfürjem,más állományból,saját frissítés céljából,-és akár csere lehetőségre is kínálom.Vegyesen minden féle szinben,ami egy kicsit megakadályozza a korai nem megállapítását,de időben lassan ott vagyunk,hogy egyértelmű lesz!

Tel.számom megváltozott:06-30-912-3209 ha valakit érdekelné,akkor így elér.

Mindíg olvasok nagyon sok hasznos dolgot,de ha valakinek én is tudok segíteni,akkor nagyon szivesen teszem.

sziasztok

Vicus

skolikagi Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2997

Én kukoricadara+ csibe indítót adok nekik és nem darálgatom semmivel.

Sőt a kukoricát sem az apróbb rostával darálom.

Vannak benne kisebb-nagyobb szemek, a fürj úgyis csak azt csipegeti fel, amit le tud nyelni....( gondolom)

 

Előzmény: kiskavics63 (2993)
skolikagi Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2996

Én nem mentem nyaralni és gyanítom nem is fogok:-)

 

Előzmény: Törölt nick (2995)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2995

Szevasztok

Mindenki elment nyaralni? Minden rendben?

terika007 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2994

Köszönöm a kedvességedet! :)

kiskavics63 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2993

Szia!

 

Valahol el kell kezdeni.

Én a frissen kibujt felszáradt csibéknek csibeindító tápot adtam amit még kávédarálón átdaráltam hogy könnyebben felcsipegessék, ennek leüblítésére pedig kamillateát adtam nekik az első 2 napban, utána pedig vitamint "jolovit" nevüt.

elhullásom minimális volt 138 db ból eddig 4

Előzmény: terika007 (2992)
terika007 Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2992

Kezdő fürjtartó vagyok,és tanácsot kérnék.

Mit adjak a kicsiknek elhullás megelőzésére?

És enni melyik táp a legjobb? Mert mindenhol mást olvasok.

Előre is köszi!

bora_babe Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2991

Igen, ezt én is így gondolom. Mivel szabad ketrecben vannak napközben ma láttam, ahogy egy nagy gilisztát szedtek cafatokra, homokfürdő, minden megvolt. Imádnak kinn lenni, de éjszakára még benn vannak. Gondolom Június vége fele már maradhatnak is a kinti helyükön:) A legapróbb, legsatnyább, legpelyhesebb Borsika mindenben az első, felfedez bátran, mindent megkóstol, homokfürdő stb. úgy tűnik rászolgál a nevére.

Előzmény: Törölt nick (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2990

Akkor rendben, de ha mástól is akasz venni akkor figyelj.

A 40 db elég lesz? Ami kikel annak kb fele kakas lesz. kb 15 tojód marad, ha minden jól megy. Nagyo vigyázz rájuk ha kikelnek, nagyon picik és érzkennyek. De addig még beszélünk ill. írunk egymásnak.

Előzmény: Erzsi53 (2989)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!