Keresés

Részletes keresés

M R Creative Commons License 2012.04.16 0 0 965

Szia Alcyon!

 

Az nem én vagyok, én nem szoktam festeni, gondolom Eni képeire gondolsz, igen szépek.

Előzmény: Alcyon2 (964)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 964
Köszönöm, és viszont kívánom!

 

Még annyit... tetszik a festményed, az amelyiknek a felső harmada kék. (Mivel cím nélküliek.)

 

Üdv.

Előzmény: M R (963)
M R Creative Commons License 2012.04.15 0 0 963

Szia Alcyon!

 

Stornó, ne haragudj rám, de már képtelen lennék ezzel foglalkozni.Nagyon jók ezek a videók és akár a könyvek is, de ha elfogadod a tanácsom, csak olyanokkal foglalkozz, mint Tolle, Adyashanti, Papaji, Ganga, Gangaji, Ramana, Niszargadatta stb., a többi hatalmas nagy ezoterikus irodalom, semmit sem ér, sehova sem fog vezetni.Egy korábbi hozzászólásomban leírtam két weboldal címét, ha úgy érzed nézd meg azokat, enyit tudtam "segíteni", kívánom, hogy megtaláld amit keresel.

 

Üdv.

M R Creative Commons License 2012.04.14 0 0 962

Mindenki a megvilágosodást, megszabadulást keresi valójában, még ha eleinte nincs is tisztában azzal, hogy mit is keres, aki elkezd keresni, annak nincs vissza út, tehetsz bármit, többé a világ apró örömei, pillanatnyi boldogsága, nem elégít ki, nem elégíthet ki, ezért keresni, kutatni fogsz mindaddig, amíg el nem éred egyszer a megszabadulást, tartson ez az "út" bármeddig.

 

Ha gondolod és lenne kedved csevegni velem ezekről a dolgokról, keress meg: rolandmocsarimr@gmail.com

Előzmény: Alcyon2 (942)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.04.11 0 0 961

Parancsolsz?

Előzmény: Törölt nick (960)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 959

Valóban jó ez a kis videó.

Lehet, hogy a videóit kellene megnéznem és így rá tudnék hangolódni?

Lehet, hogy ezért keveredtem ide erre a fórumra, hogy ezt az üzenetet megkapjam tőled?

Hm.....

Előzmény: Hora mester (958)
Hora mester Creative Commons License 2012.04.11 0 0 958

Ebben nincs szó a fájdalomtestről. Érdemes végignézni. :D

 

Rám nagyon nagy hatással volt Tolle (mind a mai napig). Mélyrehatoló üzenete van "tanításainak".

Előzmény: Alcyon2 (953)
Hora mester Creative Commons License 2012.04.11 0 0 957

Nem mondtam, hogy gond van az elmével.

 

De az idő illúziója miatt hiszünk valamit folyamatnak.

Valóban folyamatnak tűnhet a megvilágosodás, valójában ha ennek hiszünk, toljuk ki a jövőbe azt céllá téve.

Az egós tudatállapotban hisszük, hihetjük azt, hogy valahonnan valahová tartunk. (Ha) fejlődni vágyunk, élményekre vágyunk.

Aztán rájövünk ennek csapdájára. Vagy nem...

Előzmény: Dorien- (956)
Dorien- Creative Commons License 2012.04.10 0 0 956

Szerintem semmi gond azzal, hogy az elmében vagy, csak legyél tudatában, hogy ott vagy. Itt ezen a fórumon is az elmében vagyunk, az elménk segítségével tudunk kommunikálni. Amíg eszközként működik egy bizonyos magasabb cél elérésében, addig no problemo. :)

Előzmény: Hora mester (954)
Dorien- Creative Commons License 2012.04.10 0 0 955

Olvastam.

Szerintem Nick Nolte olyan sokat hozzátesz a filmhez, hogy bőven felér a könyvvel.

Előzmény: Alcyon2 (949)
Hora mester Creative Commons License 2012.04.10 0 0 954

Érdekes dolog az idő. Amit folyamatnak érzékelünk, az valójában az elme "műve". Minden ebben a pillanatban, a Mostban történik. Akkor jelenik meg az idő érzete, amikor az elmében vagyunk, elmévé módosulunk.

A Most végeredményben a mi valódi természetünk, ha lehet így fogalmazni, ami tulajdonképpen végtelen.

 

Azt hisszük, tudjuk irányítani, de ez téves.. Az Én vonz. A Tér vonz.

Előzmény: Sapphire_ (943)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 953

Köszi, de nekem Tolle nem jön be, ... a fájdalomtest, meg egyebek olyan idegenek, valahogy nem érzek rá. Pedig vannak könyveim tőle, el is kezdtem, de leraktam.

Előzmény: Hora mester (952)
Hora mester Creative Commons License 2012.04.10 0 0 952

Sziasztok! Én ezt ajánlom nektek http://www.youtube.com/watch?v=DxoA08YU6oo

Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 951

Én nem mondtam, hogy rossz a film, nekem is tetszett, de inkább a könyv.

 

Előzmény: Sapphire_ (950)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.04.10 0 0 950

Én előbb láttam a filmet, utána olvastam a könyvet. Szerintem mind a kettő jó.

Előzmény: Alcyon2 (949)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 949

Nemrég olvastam a könyvet, és utána megnéztem a filmet.

Én inkább a könyvet ajánlanám.

Sok jó (jelentős részlet) ki van hagyva a filmből.

 

A könyvet olvastad-e?

Előzmény: Dorien- (946)
Dorien- Creative Commons License 2012.04.10 0 0 948

"Akik ártani akarnak nekem, azok valójában tálcán kínálják a spirituális fejlődés legnagyszerűbb lehetőségét. Hiszen amikor összeakadok velük, természetes módon gyűlöletet és haragot érzek, és általuk esélyt kapok, hogy megtartóztassam magam ezektől az indulatoktól.
Ha mindig mindenki kedves lenne hozzám, soha nem lenne lehetőségem a türelem gyakorlására. Hiszen könnyű együtt érezni azokkal, akik jók hozzám, és akiket kedvelek, az igazi próbatétel az, amikor valaki ártani akar nekem, meg akar gátolni valamiben, elvesz tőlem valamit, vagy inzultál.
Ha az ilyen ember iránt is tudok szeretet érezni, az már előrelépés.
Ez az ember tehát lehetőséget ad a fejlődésre, és ezért hálával tartozom neki. Ilyen lehetőséget még Khenszur Thabkje Rinpocse sem tud nyújtani nekem a bölcs tanításaival, ezért az ellenségemet legnagyobb tanítómként kell tisztelnem." (Dalai Láma)

Előzmény: Sapphire_ (945)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.04.10 0 0 947

Ez tényleg jó film, én is láttam már párszor. :)

Előzmény: Dorien- (946)
Dorien- Creative Commons License 2012.04.10 0 0 946

A tiszta tudat kultusza és a tiszta tudat maga nem egy és ugyanaz. :)

 

Ajánlok egy filmet, lehetőleg eredeti hanggal:

 

 

(A békés harcos útja)

Előzmény: M R (940)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.04.10 0 0 945

Én meg azt látom, hogy egyik pillanatban arról beszél, hogy ő, hogy meg van világosodva, a következőben meg indulatosan, sértődött hangvétellel ragál amikor mondjuk Dorien odaszól neki valamit.

Előzmény: Alcyon2 (944)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 944

Nem keresgélem vissza mit írt, de úgy emlékszem, hogy ő a megvilágosodásra írta. Ha tévedtem, bocs.

 

Én azt tapasztaltam, hogy minden embernél másként működnek ezek  a dolgok, kire mi hat, mit tud könnyen befogadni, vagy elengedni, nem lehet általánosságban beszélni.

Én nem bántom MM-et, és nem érzem, hogy a meggazdagodás vágya hajtaná, vagy becsapna bárkit is.

(Természetesen csak innen, és ennyire ismerem.)

Előzmény: Sapphire_ (943)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.04.10 0 0 943

Érdekes, mert MM azt hirdeti ha jól emlékszem, hogy ez nem egy folyamat, mindenki aki azt mondja, hogy ez egy folyamat az hazudik. Valami ilyesmit fogalmazott meg visszább. Akkor most folyamat vagy nem?

Előzmény: Alcyon2 (936)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 942

Tulajdonképpen én  nem keresem a megvilágosodást, mert nem tudom mit kezdhetnék vele, de ez az erő, vagy energia egyre csak tol ebben az irányba.

Voltak rossz napjaim, mikor kiabáltam, sírtam, hogy nem és nem akarom, hülyeség, nem foglalkozom vele, de minden gyötrelem ellenére haladtam tovább.

Már nem lázadok, mert értelmetlen.

Jobban járok, ha az árral úszok, és nem ellene.

Előzmény: Alcyon2 (941)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 941

Tudod, ha valaki keresővé válik, akkor nem tud leállni, nincs hátraarc. Próbáltam pár évvel ezelőtt, nem foglalkoztam semmilyen spirituális témával egy ideig.... de, csak egy ideig ment, mert nem éreztem jól magam. Állandó késztetést éreztem, hogy tovább, tovább.

Igen, az is elég, ha jó a közérzete az embernek, és nem vágyik a további tapasztalásokra és meg tud állni.

 

Előzmény: msmks (939)
M R Creative Commons License 2012.04.10 0 0 940

"Vaszistha ekképp folytatta: Az önmegtartóztatás, a meditáció és az ehhez hasonló gyakorlatok nem vezetnek el sem a megvilágosodáshoz, sem a valóság megszűnéséhez.Amíg ugyanis a teremtés képzete fennmarad, addig a gondolatmozgástól mentes (nirvikalpa) szamádhi (tiszta tudat) állapota sem érhető el."

 

A VASZISTHA-JÓGA, Első kötet 52.oldal Dienes István, a Magyarországi TM "atyja", fordításában.Megkérdezé esetleg tőle esetleg valaki, akkor miért meditál már évtizedek óta, hogy elérje a megvilágosodást és tanítja a TM-et, ha nem érhető el általa semmi (azon kívül, hogy biztosan jó megélheti forrást biztosít, elnézést).A fordítás és maga a mű csodálatos, szóról-szóra ugyan azt mondja el, mint az Advaita Védanta, ajánlom mindenki figyelmébe.

msmks Creative Commons License 2012.04.10 0 0 939

És a jobb közérzet nem elég? Mi kellene még? :-)

Előzmény: Alcyon2 (912)
msmks Creative Commons License 2012.04.10 0 0 938

Ezt nem tudom. Nem szólt róla a fáma :) Gondolom néha szunyókálás közben fölpislantott. Vagy hallotta ahogy a bábuk kopognak a táblán.

Előzmény: ghepard (906)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 937

Vagy, ha nem is megszabadulni...., de felismerje önvalóját.

Előzmény: Alcyon2 (936)
Alcyon2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 936

De igen, ő is így volt, és pont azon dolgozik, hogy ne így legyen. Legalább ő megpróbálja, hogy megszabaduljon az általa teremtett én-től, …. ami egy nehéz folyamat.

Előzmény: Sapphire_ (935)
Sapphire_ Creative Commons License 2012.04.10 0 0 935

"csak bekorlátozod magad és azonosulsz egy személyiséggel."

 

Miért, te nem?

Előzmény: M R (934)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!