Keresés

Részletes keresés

Julcsa Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2293

A Meridien helyi besorolás szerint ötcsillagos szálloda, itteni besorolás szerint négycsillagosnak felelt volna meg, úgy tudom. Neckermannal voltunk két hétig all inclusive-os ellátással, összesen (tessék kapaszkodni) 250.000,- Ft / fő. A tengerpart fantasztikusan szép, tiszta, homokos, illetve a szélén aprókavicsos, kultúrált napágyakkal, fonott szélfogókkal, napernyőkkel. A lagúna szoba nagyon nagy, és mint ahogy nemrég írtam, tökéletesen berendezett, lagúnára néző terasszal. Számítani kell kisebb-nagyobb "lakókra", de ez nem a tisztaság hiánya, egyszerűen néha betévednek. Mi egy kedves gyíkocskával laktunk együtt (van róla fotó is), "aki" leginkább a fürdőkádban érezte jól magát :)

Előzmény: Timcyke (2290)
Gabó45 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2292

Ttigriske!

Nagyon-nagyon köszi, valami ilyesmire gondoltam, amikor írtam, hogy nem tudok dönteni!

Szia

Előzmény: Ttigriske (2284)
Timcyke Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2290
Köszönöm, megkaptam. Nagyon szép!!! Megosztanád velem, hogy ez milyen kategóriájú szálló volt?? Mennyi ideig voltatok?? Ellátás?? Ára??? A szálloda tengerpartja szép, tiszta??? Szobák???
Előzmény: Julcsa (2288)
Timcyke Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2289
És melyik szálloda lett az áldozat?? Mennyi időre mész???  Milyen ellátást kapsz?? És mennyi lesz így az út (illeték stb. nélkül). Egyébként remélem, hogy beleesel a szerencsések táborába, és tényleg nem lesz gondod ezzel az irodával!!!
Előzmény: Törölt nick (2287)
Julcsa Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2288

Szia!

Küldtem két képet, többet sajnos nem mertem, mert féltem, hogy nem bírja el :(

Üdv.

Julcsa

Előzmény: Timcyke (2286)
Timcyke Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2286
Sajnos én nem tudok segíteni, de érdekelnének azok a képek. Esetleg elküldenéd az e-mail címemre. Nagyon megköszönném! timcyke@freemail.hu
Előzmény: Julcsa (2285)
Julcsa Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2285

Sziasztok!

Rengeteg gyönyörű képem van a Meridienről, ami elősegítheti a döntést, avagy megerősítheti a választást, csak valaki mondja meg, hogyan kell beszabni őket, mert számtech analfabéna vagyok :)

Üdv.
Julcsa

Ttigriske Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2284

 Szia Gabó45

 

Mint korábban olvasható, mi a Calimerában voltunk. Előtte mi is gondolkoztunk, nem tudtunk dönteni a két hotel között. /Meridien/ Végül minket a beszámolók és a képek juttattak döntésre, és jól választottunk. Kényelmet, nyugalmat, eleganciát szerettünk volna, de ez utóbbit nem a fesztelenség rovására. Ezt mi a képekből gondoltuk, hogy lehet, nekünk a Meridien túl elegáns egy nyaraláshoz gyerekkel. Valószínűleg nem így van, kérdezz meg valakit aki ott volt! De dönteni kellett valahogy! Egyébként a Calimeráról a képek a prospektusokban nem valósak, mert azóta egy gyönyörű kert nőtt, árnyékokkal, eldugott kis padokkal, stb. esténként nagyon kellemes, pláne, hogy olyan nagy, szinte egyedül is elüldögélhetsz, mintha a többi 400 szoba lakója nem is lenne ott.

Hát ennyi jutott eszembe a "problémádról".

Szia

Előzmény: Gabó45 (2274)
Timcyke Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2283
Ami a Karthago-t illeti, én nem szívesen mennék ezzel az irodával. Félő, hogy még lesz olyan, akit "kinn felejtenek". Hogy van e még hely?? Próba szerencse. Mindenképpen megéri... Egyébként, az oldal mindig frissítve van. A már elfoglalt helyeket általában leszedik a listából.
Előzmény: Törölt nick (2272)
sirlancelot Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2282

az is elképzelhető hogy összefutunk! :))))

mi a főépületben foglaltuk le a szállást

 

amúgy nekünk azért mind1 hogy milyen messze van hurghadától mert előtte már a nílusi hajóúton megnézünk remélhetőleg mindent ami érdekes lehet és a meridienbe már csak pihenni megyünk, meg merülni, de Lívia&Ben-el ezt most ügyezem, megoldják a transzfert is

Előzmény: Gabó45 (2279)
Gabó45 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2281

Szia portagi!

Nekünk nem jött össze a Sea Gull, de kívánom, hogy érezzétek magatokat nagyon jól!!!

MSE33 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2280

 

Szia Gabó45!

 

Mi is a meridienbe megyünk, de majd csak szeptember elején.

Nagyon sok infót sikerült összegyűjtenem a szállodával kapcsolatban, és úgy gondolom, hogy ez egy jó választás. Szerintem ti sem csalódnátok benne, de ehhez tudnotok kell, hogy nem csak 30000ft-al kerülne többe az utatok.

Mivel nem Hurghada területén van  elég drága és körülményes a beutazás a városba. / következmény:- minden sokkal többe kerül /

Caliméráról csak annyit tudok, hogy az sem éppen központi szálloda, de Hurghadához tartozik és pár LE-ért bevisznek a városba, ahol minden jóval olcsóbb. /pl. szigetkirándulások, merülések..../

Próbálj a keresőben utánanézni, ha jól emlékszem mind a két szállodáról elég sokat irtak.

Sok sikert!

 

 

Előzmény: Gabó45 (2276)
Gabó45 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2279

sirlancelot

Mi meg elvileg aug.25-ig, lehet, hogy találkozunk? Persze véletlenül biztosan nem, mert ahogy olvasom nem kis területű a szálloda. Köszi e jelentkezést!!!

Előzmény: sirlancelot (2277)
balu76 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2278

Sziasztok!

 

Kb. 2 hete olvasgatom ezt a fórumot, és nagyon sok infót szereztem innen. Kösz mindenkinek!

 

Szept. 3-án indulunk Hurghadara a Sunrise El Palacioba, a Kartagoval. Indulási időpont 04:00, ami a tapasztalatok szerint ugye lehet bármikor.

 

Információim szerint a Neckermann is szervez utat ebbe a szállodába. A kérdésem az lenne, mi van akkor, ha én a Neckermann által szervezett kirándulásra fizetek be (állítólag a szigettúrájuk sokkal jobb mint a Kartagóé).

 

Ja és még valami: ha valakinek lenne valamilyen bővebb információja a szállodával kapcsolatban, azt nagyon megköszönném.

 

Balu

sirlancelot Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2277

Gabó45

 

mi a meridienbe megyünk, ha ez segít valamit is, szerintem nem rossz választás :)))

 

aug 23-án leszünk ott és 8 napot maradunk, előtte nílusi hajóúton nyomjuk

 

Előzmény: Gabó45 (2274)
Gabó45 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2276

Marianna-22!

Már az is nagy segítség, ha reagál valaki a tanácstalanságomra, köszi!!

15.000-rel kerül többe a Meridien 12 napra  AI -val (/fő). Nem azt mondom, hogy nem számít a pénz, de nem tudom eldönteni, hogy adjak-e +30-at , vagy ne!

Előzmény: Marianna-22 (2275)
Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2275

Kodynak: Kodak vizalatti gépet vegyél, mert azt 10 m-ig le lehet vinni. Így ha mész merülni akkor is megaddal tudod vinni. De ne itthon vedd meg hanem Hughadán, mert ott 3500 Ft-re jön ki, itthon meg olyan 4000-5000 Ft, ha nem akciós.

 

Gadónak: nehéz válsztás. A Meridien 5 csillag, full extrás, Calimera 4 csillag ,de szép és igényes. Mindkettő tengerparti. Árban mi a különbség? Vagy neked nem számít az ár? Nehéz. Sajna egyikben sem jártam.Sokat segítek mi? Szerintem bármelyiket válsztod jól jársz.

Gabó45 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2274

Sziasztok!

 

Nem tudok dönteni melyiket válasszam: Le Meridien vagy Calimera? Fogy az időm, de egyszerűen NEM TUDOM!!!

Marianna-22 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2273

Szia Attis!

 

Köszi az infókat. Valószínű én is ezek közül az irodák közül fogok választani. De én valami akcióra várok.

A búvárokat e-mail-en éred el. A címük: beninthesea@hotmail.com . Ők minden kérdésedre válszolnak és még kirándulást is tudnak szervezni.

 

Köszönöm azt a startutazásos címet is, mindjárt körülnézek ott is.

 

Sziasztok!

macclode Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2271

Szia Judit78!

 

Örülnénk mindnyájan annak, ha itt a fórumban osztanád meg a tapasztalataidat és valamilyen kis élménybeszámolóval szolgálnál a nemsokára utazók és a már utazottak számára!

 

Kérdésünk mindig akad, de a legfontosabbak a hazahozott tapasztalatok!

 

Légyszíves írd le milyen volt az utazás, a nyaralás és az egyéb programok. Mit érdemes és mit nem igénybevenni!

 

 

Köszi!

 

                          bye: macc'

Előzmény: judit78 (2270)
judit78 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2270

Sziasztok hurghadai utazók!

 

Tegnap este értünk haza Hurghadaról!

 

Ha bárkinek kérdése van (szállodák, búvárkodás, Luxor, helyi tudnivalók stb.) keressetek az alábbi e-mail címen!

 

j.gazsovics@primorcosmetics.hu

 

Üdv,

 

Judit

Timcyke Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2269

Szia Kody77!

 

Nézdd meg a www.startutazas.hu -n az egyiptomi ajánlatokat. Last minute is van, és 104.000,- Ft-ból már két hétre elmehetsz egy 4*-os szállodába, félpanzióval. Ha jól tudom, ezen az oldalon közel 50 utazási iroda ajánlatai vannak összeszedve!! Érdemes megnézni!

Előzmény: Törölt nick (2257)
Attika1 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 2268

Sziasztok!

 

Marianna22 köszönöm a segítséget.  Hol találom meg a magyar buvárbázist Hurghadában? Már csak nacionalizmusból is velük mennék legszívesebben :-).  Inkább egy magyar keressen rajtam mint bárki más.  Amúgy pedig nagyon jó ez az utazás forum, szerintem nekünk is részt kéne itt venni mint Neckermann. 

 

Amúgy sajnos tény és való, hogy a Karthago-val Tunéziába és Hurghadába nem versenyezhetünk.  Mint egy mellékes tényként megjegyzem, hogy SZERINTEM a Karthago egy pénzmosoda mert egyszerűen nem nyerhetnek az utakon ezekkel az árakkal.  Persze ha utas lennék ez engem sem érdekelne.  Ennek ellenére azt mondom, hogy nem vagyunk sokkal drágábbak és az biztos hogy mi nem megyünk tönkre és az utas megkapja amiért fizetett vagy visszakapja a pénzét.  Ez a Karthagorol nem mondható el.  Persze nem szidni akarom őket, hiszen majdnem annyi vendégük van mint nekünk és sok visszatérő tehát rengeteg megelégedett ügyfelük van. 

 

Hát nagyjából ennyi.  Még Mariannának mondom, hogy kérjen ajánlatott a lastminute.hu lapon, hátha megtetszik ott neki valami, ezen kívül meg a Best/Medina-nál (ők egy cég) és a Karthago-nál érdemes nézelődni.  A többiek csak brókerek és árban biztos hogy felettünk állnak.

 

Üdv,

ritus1975 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 2265

Szia Kody77!

 

Az autót nem javasolják,szerintem bérelni se nagyon lehet,bár a pénz beszél.

De a KRESZ ott nem létezik,vagyis egész másképp.Jelzőlámpa szinte nincs,az elsőbbséget furcsán értelmezik,két sávból lehet öt,stb.Szóval még gyalog is életveszély,de csak számunkra.Bízd rá inkább magad a helyi buszokra,vagy taxira.Egyforma furgonok,csak a taxinak írás van az oldalán.Vagy a busznak?Bocs.

Előzmény: Törölt nick (2261)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.28 0 0 2263

 "Az ország belsejében nem nagyon szeretik az eurót (legalábbis az érméket), mert nem váltja be a bankjuk. "

 

Na ezen nem csodálkozom, elég nagy butaság Egyiptomba Eurót vinni. Javallat az USA dollár.

A VISA kártya hitelkártya, amelyet hitelbírálati folyamat előz meg. Persze vérmérséklet kérdése, hogy valaki hitelből utazik. Kinek a pap, kinek a papné. Nem szeretek előre inni a medve bőrére, inkább takarékoskodom.

Ami a költségterhelést illeti,  nem mindig a saját bankodtól függ, hanem attól, honnan, melyik bank kezelésében lévő automatából veszel fel  pénzt. (Ez a költség procedura sajnos egy sima számláról számlára történő utalásnál is okoz meglepetést. Azt hiszed, hogy átvállalalod a költségeket s csak később derül ki, hogy a kedvezményezett bank, az átutalni kívánt összegből, amit a partnernek szántál vonja le a költségeket. Magyarul tartozol a kedvezményezettnek.) 

Szóval....

Én inkáb dollár alapú devizakártyát javasolnék, itt csak a pénzfelvételt kell megfizetni, nincs konverziós költség, míg, HUF számláról történő kp. felvétnél tranzakciós költség is  és konverziós költség is van általában valuta árfolyamon.    A dollár kártya töltögetése HUF számláról ról is  történhet pl., még itthon deviza árfolyamon. Néhány bank esetében bizonyos HUF folyószámlák esetén pedig költségmentes.

A két kártyával egyet értek, sőt két számlával.... hátha az egyik lefullad, pl. átmágneseződés miatt vagy ne adj isten elvész a kártya, ilyenkor értesíteni a bankot... letiltás.... stb....

 

A Karthágós repülőgép indulását sem kell defacto propagálni. Ugyanis járata válogatja,  általában a meghírdetett induláshoz képest az esetek nagy többségében legalább kétszer módosul. Akár Budapestről, akár Hurghadából indulunk. Ráadásul úgy, hogy  a csoport egy részét elfelejtik időben értesíteni s így 4 óra pocsékba, megy.

Előzmény: Ericeira (2231)
Szobeknoferuré Creative Commons License 2004.07.28 0 0 2262

Szia Kody77!

 

Mi is szeptember 7-én indulunk. Lehet, hogy egy gépen fogunk utazni? A Ti gépetek mikor indul? Mi még nem tudjuk melyik szállodába megyünk, mert hajóútra fizettünk be.

 

Szióka

Előzmény: Törölt nick (2261)
asx Creative Commons License 2004.07.28 0 0 2260

Szia Marianna,

 

a helyfoglalás nekem nem volt gond. (kicsit tudok németül ;)

A gép Schwechatból (Bécs) indult és a LaudaAir gépe volt amit gondolom nem kell bemutatni.

Hogy Magyarországon van-e partnerirodájuk azt nem tudom, én itt intéztem az utazást: http://www.internetreisen.at 

Ez az iroda idén tavasszal nyít, randkívül barátságosak és kedvesek. Mikor lefoglalod az utazást 20% előleget kell befizetni és ha megvan minden papír akkor felhívnak (az utazás előtt kb. 2 héttel) és mikor árveszed akkor kifizeted a maradék 80%-ot. Még egy fax-lapot is adtak arra az esetre, ha az idegenvezető nem tudna valamit a helyszínen elintézni akkor faxoljunk nekik haza, majd ők intézkednek.

Jó, tudom nem egy előny otthonról Bécsbe mászkálni. Van olyan iroda is, ahol az utazást kifizetheted hitelkártyával és minden papírt megkapsz a reptéren az utazás előtt 2-3 órával. Velük is voltunk már egy párszor és semmi gond nem volt.

Ha erre azt mondod, hogy ilyenbe nem bízol én tökéletesen meg tudlak érteni azok után amiket itt olvastam a Magyar utazási irodákról, de hidd el, hogy itt működik.

Ha egy iroda itt azt csinálná, mint otthon a Kartago (csak annyit tudok erről az irodáról amit itt olvastam) akkor egy fél éven belül végük lenne!

Előzmény: Marianna-22 (2245)
macclode Creative Commons License 2004.07.28 0 0 2259

Szia Kody77!

 

A lehető legolcsóbb szerintem még mindig a Kartago! Mi jelen esetben pont az említett Beirut Szállodába megyünk nem egészen 120 ezerért fejenként 2 hétre (15 napra). Szóval én szerintem ennél olcsóbban nem igazán lehet kihozni. Ez katalogus ár, nem akció és nem lastminute út! Igaz, hogy csak 3*-os a szálló, de valahol a Mirett és a Grand Plaza között van, egészen jó helyen. A város 3 km-re, a reptér 6 km-re van. Szóval minden könnyen megközelíthető. Aug.20-tól Szept.3-ig leszünk ott, ha visszatértem leírom milyen volt. Egyelőre itt az index fórumon senki sem volt még ott, nem olvastam sem jót sem rosszat róla. Ki kell próbálni.

Szívesen választottam volna a Le Meridient vagy a Remyverat esetleg a Palaciot vagy a Palm Beach-et, de nem volt hely. Így jártunk!

 

A döntés a te kezedben van! Nézz körül rendesen, én is ezt tettem mielőtt utat választottam!

 

A fakultatívokat viszont javasolt csak kinti irodával intéztetni, mert a magyar fakultatív-árak megfizethetetlenek! (legalább 3-4x-es árat kérnek ugyanazért vagy kevesebb szolgáltatásért).

 

Ha sok pénzem lett volna (de nem volt), akkor gondolkodás nélkül a Neckermann vagy TUI irodákat látogattam volna meg.

 

Nos, ennyit tudtam segíteni, ha tudtam egyáltalán segíteni!

 

 

                                           bye: macc'

Előzmény: Törölt nick (2256)
ritus1975 Creative Commons License 2004.07.28 0 0 2258

Érdekes,a Szahara Toursról nem olvastam.Mi azzal voltunk,szálló:Triton Epire***(+),félpanzióval 1hét rep.-vel /LastMinute/65.000-FT volt.Vizum,ez-az +kb.30.000.

Szóva kb.95.000 volt az egész,és nagyon jó ellátást kaptunk.

Ennéél olcsóbbról nem hallottam,bár azóta már biztos ott is drágább.De szerintem érdemes utánanézni.

Előzmény: Törölt nick (2257)
borti Creative Commons License 2004.07.28 0 0 2255

Hi gimli64 !

 

Csak idézlek:

 

""Itt minden beírás jószándékú , kérem így értékelni és nem a beírásokat minősítgetni, személyeskedni !!!""

 

Ezért a Balatonhoz történő hasonlati megjegyzésemet is kérem az általad írtak szerint kezelni....

 

Aki akar az általam leírtakból, profitál, aki nem akar, az nem..

 

A szálloda az minden vonatkozásban szuper. --- egyetértek, de nem viccesen..

 

Jó nyaralást Ágota !!

Előzmény: gimli64 (2253)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!