Keresés

Részletes keresés

TigrisÚr Creative Commons License 2011.05.18 0 0 68025

Feltételezem, hogy Afganisztánban nem rozzant IFA-szintű járművek szolgálják a békét, de utólag elnézést kérek a feltételezésért. Bár ahhoz képest, hogy egy patkárafutás eredménye két halott, négy sérült és egy totálkáros jármű, azért ahhoz képest kicsit drága.

Előzmény: Kavics78 (68022)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 68024

Hmmm.

Nem tudom! En valoszinuleg visszamennek ha a gaz ellen tamad, de a legtobb ember nem erzi maganak azt az orszagot, ahol pl. mindenebol kiturtak, azt tehetnek vele amit akarnak, nincs jogbiztonsag, stb. .

Mellesleg mondva nincs is igazan ellensegkep mert semelyik szomszed nem akarja ezt a ...-ot! Nekik is megvan a maguk baja!

Realis fenyegetes hianyaban pedig felesleges erre kidobni penzt! Egyebkent meg ott van a professzionalis hadero ami meg a halalcsillagot is lerugja, azert fizetik!  

Előzmény: Volt tüzér (68017)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 68023

Nos ebben minden le van irva!

Előzmény: TigrisÚr (68019)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 68022

He?????

 

Baratom az alvaznak es a meghajtasnak mi a banatos koze van a pancelozott aknarobbanas ellen kialakitott felepitmenyhez?

Ez egy szimpla megerositett teherautoalvazra telepitett pancelozott kabin+kuzdoter!

 

"egy bivalyerős motorral szerelt alaphangon baromi nehéz terepre tervezett" - Ezt meg honnan szedted? :-D

Előzmény: TigrisÚr (68021)
TigrisÚr Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68021

A problémám azzal van, hogy nehezen hiszem el, hogy egy bivalyerős motorral szerelt alaphangon baromi nehéz terepre tervezett jármű futóművének tervezésekor nem gondoltak a terhelésre. Mindegy, írtam a Navistarnak, érdeklődtem, hogy mi a hivatalos álláspont ezzel kapcsolatban, mert nehezen hiszem el, hogy ennyire gagyi lenne a jármű. Ha egy padkától ekkora kár keletkezik benne, akkor egy robbanás úgy nyitja fel mint a szardíniakonzervet… és ezt nehezen veszi be a gyomrom.

Előzmény: Kavics78 (68020)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68020

Egy mar alaphangon is tulterhelt szimpla teherauto alvaz hapott egy olyan terhelest amit nem viselt el!

En kb. 45-55 km/h val borultam egy toyotaval most januarban es olyan szinten csavarodott az alvaz (+a futomuvek is erdekes szogben altak ki alola), hogy nem akartak megjavitani (+leszakadt a plato meg ez az) ! Nagyon konnyu felborulni ha magasan van a sulypont!!!!!

Mi a problema azzal, hogy kitortek a kerekek???? Ez egy kategoriatol fuggoen 12.7-14.5t-as jarmu uresen!!!! Nem egy IFA!

Előzmény: TigrisÚr (68016)
TigrisÚr Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68019

csak egy érdekesség az övhasználatáról az angolul tudóknak… igaz, ez marine corps, de 2008: http://www.transchool.lee.army.mil/ADSO/pubs/MRAP%20Safety%20Best%20Practices.pdf

Kavics78 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68018

"Csak annyi hogy szerintetek volt borulás szimulátor a kiképzésben?" - Passz! A treningek altalaban jarnak a jarmuvekhez nem hiszem, hogy csak odakurtak oket, hogy: - nesze b.-meg, hasznald!

Legalabbis az amcsiknal meg az ajtonyitasra is csinalnak treninget!

Az egyik videon levo captain holgy szerint hasznos volt a trening mert volt ugyanilyenje elesben is!

 

"Az álltalad feltett gyakorlatok azért talán védenek az ilyenek ellen." - Ha nem is vedenek de valami gyakorlatot/tapasztalatot adhatnak! A szazados is valami izom-emlekezetrol beszel ha jol emlekszem (osztonos vedekezoreakciova valik amit a treningen tanultak vagy valami ilyesmi lehet)!

Persze lehet, hogy a mostani balesetben semmi sem mentette volna meg oket....

Bar ketlem ,hogy az amerikaiak csak a felesleges ido kitoltesere csinaljak ezeket! Van ertelme! De persze "mi" magyarok ezt is mindig jobban "tudjuk"! A parancsnoknak kene nyilatkozni, hogy hogy es mint volt viseltek-e a vedofelszerelest (tetelesen), biztonsagi ovet, stb.

Erre persze varhatunk, most majd mindenki igyekszik lerugni magarol a szart!

Előzmény: charlie21 (68010)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68017

Senkitől nem várok el senkit. Csak az a hozzáállás háborít fel, hogy egyesek megpróbálnak a másik háta mögé bújni, ha véletlenül baj van. Semmi nem érdekli ezeket, csak őket hagyják békén.

Előzmény: Kavics78 (68014)
TigrisÚr Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68016

Annyi okos ember van itt… én mindent értek, sajnálok, csak magyarázza már el nekem valaki, hogy milyen állat ralizás kell ahhoz, hogy a kaszninak mind a négy kereke egyszerre törjön ki! Mert ez nekem rejtély.

Plieur Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68015

Hagyod ennyire felhúzni magad a fizus trolloktól?:)

Ugyan már...

 

 

 

Előzmény: harpet79b (68006)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68014

Szerintem olyasmit vartok el az emberektol amire nem kepesek! Vedje meg a "hazat" persze persze! Na de mivel es hogyan? Szep hogy ismet sorozzak a fiatalsagok de szerintem ez tulajdonkeppen a szarnak egy pofon! Pl. Magyarorszag azzal fenyegeti lakosainak egy reszet, hogy fisszafizetteti veluk a kepzesi koltsegeiket ha jobb elet remenyeben elhagyjak az orszagot! Nem elheto korulmenyeket teremt hanem fenyeget!!! Valahogy kioli az ilyesmi a "hazaszeretetet" az emberekbol! Asszem 2009-ben tobben hagytak el az orszagot mint 1956-ban! Es ez jelent valamit!

Előzmény: Volt tüzér (68011)
charlie21 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68013

Ja én sem a technikára gondoltam.A toronylővész csak csak,de a többi? Ha be vagy kötve(és bocs de nem tudom  a harctéri előírást,kell e használni biztonsági övet?) A parancsnok gondolom az anyós ülésen(meghalt az isten nyugosztalja) és a súlyos sebesült a sofőr.Bekötve vannak vagy sem?És továbbra is kérdésem borulás teszt? Vagy ez megint ezután lessz hogy ilyen is történt,mint a többi esetnél." ja hogy ilyen is lehet?"

Előzmény: harpet79b (68012)
harpet79b Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68012

http://honvedelem.hu/cikk/25964/kozuti-balesetben-vesztette-eletet-ket-magyar-katona-baghlanba

MaxxPro-val borultak, hivatalos verzió szerint. Tehát a technikára ezúttal talán nem lehetett panasz.

Előzmény: charlie21 (68010)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68011

Bennem nincs sem szado, sem mazo, de egyes kommentek felháborítottak. Azt a mentalitást én nem nagyon tolerálom, hogy le van szarva még a szar is, ha ideesz a fene valakit támadó szándékkal, akkor a hazámat védje meg más. Engem meg hagyjanak békén. Lehet, hogy én egy vén marha vagyok, lehet, hogy engem még abban az időben neveltek, amikor még volt sorkatonai szolgálat, de ezt akkor sem tudom elfogadni.

Előzmény: Kavics78 (68008)
charlie21 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68010

Részvétem!

Pont ma volt bent egy srác aki felszerelést keresett nálunk.A szeptemberi váltásal megy ki a PRT hez.Eggyütt olvastuk a boltban a hírt.Nem idézem amit mondott a felszerelésről,csak megerősített az eddigi elképzelésemben.

Csak annyi hogy szerintetek volt borulás szimulátor a kiképzésben?Mert nemrég a honvédelem.hu volt nagy cikk a kiképzésről,meg a nagy fejlesztésről.Az álltalad feltett gyakorlatok azért talán védenek az ilyenek ellen.

Előzmény: Kavics78 (68002)
harpet79b Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68009

Feltétlenül. :)

 

De olvass bele, belőled is előhozza az állatot, hidd el.

Előzmény: Kavics78 (68008)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68008

Fujj, mocsok disznok..... :-D

 

 

" kéne ide egy igazi kemény, megszálló, megalázó, gyűlölettől duzzadó idegen hadsereg, ami megtanítaná ezt a sok kis pöcsöt" - Van benned egy kis elfojtott szadomazohizmus mi? :-D

Előzmény: harpet79b (68006)
vad05 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68007

R.I.P. és őszinte részvétem a családoknak!

Előzmény: Törölt nick (67985)
harpet79b Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68006

http://www.napi.hu/forumtopic/ujra_johet_a_hadkotelezettseg_magyarorszagon.4850-3.html

 

Olvassátok el a kommenteket! Ennek az országnak a lakosságát egy pacifista, önző, individualista gusztustalan massza, ami azt sem érdemli meg, hogy elődei olyan országot hagytak rá, amilyet. Ilyenekkel semmit nem lehet és nem is érdemes kezdeni. Néha azt gondolom, hogy kéne ide egy igazi kemény, megszálló, megalázó, gyűlölettől duzzadó idegen hadsereg, ami megtanítaná ezt a sok kis pöcsöt, meg az aggódó feleségeiket arra, hogy mit ér a Hágai Nemzetközi Bíróságával meg a perfenyegetéseivel, amikor a konyhában idegen katonák erőszakolják a lányát meg a fiát, mert ő és a hasonszőrű elvbarátai "nem hajlandók orbánért meg szíjjártóért fegyvert fogni". És választ kapna arra is, hogy "milyen jogon" hívják/hívnák őt be. Ezek a kommentek nagyon felhúztak.

prwhrqkt Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68005

csak halkan mondom,hogy borultunk mi pléeszhával is ,még csobánkán.

ott óriási szerencse volt ,hogy a toronyból kieső hallgató lába egy lövészteknőben landolt, a pszh meg megállt a teknő szélén,nem nyomta szét.karcolás nélkül megúszta mindenki.

/egyébként a srác fanatiqs atléta volt ,nagyon kellett neki a lába. /

Előzmény: Kavics78 (68002)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68004

Részvétem az elhunytaknak!

 

a balesetet szenvedett  nem a néhány napja a híradóban nagy antonovval kiszállított járművek közül volt, ugye?

Előzmény: Éhesló (67997)
vad05 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68003

A kiképzést szerintem az tudja megítélni, aki részt vett rajta. Te ott voltál? A védőfelszerelés használatának hiányára, valamint a rosszul málházott belső anyagokra visszavezethető hasonló halálesetek elég gyakran előfordulnak nem csak a MH-ben! Nemrég olvastam egy tanulmányt arról, hogy az afganisztáni sérülések igen nagy százaléka pont ilyen okokra vezethető vissza. Ettől függetlenül én se voltam ott a kiképzésükön! Csak sejteni vélem, hogy a Kavics által linkelt eszközök a MH részére nem állnak rendelkezésre.

Az okok vizsgálatánál illik megvárni a vizsgálat eredményét. Te már ismered?

Azt meg nem hiszem, hogy az amerikai haderő anélkül rendszeresítette volna a típust, hogy az említett vizsgálatokat végrehajtotta volna. Vagy ők nem érteneke hozzá, csak mi!?

Előzmény: Éhesló (67997)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68002

Apropo borulas!

Eszembe jutott, hogy anno amikor a poros i betuvel kezdodo orszagban voltam lattam egy buorulasszimulatort HMMWV-jarmure!

Merthogy avval is borultak sokat a katonak meg akkor is ha annak lejjebb van a sulypontja! Na mindegy az amcsik csinaltak egy kasznit amit porgethetnek meg forgathatnak a bennulokkel egyutt, hogy legalabb ne elsore elesben kelljen megtanulniuk a bakaknak!

Ra is kerestem a tecson!

Ez nem az a konkret darab de ugyanaz a szerkezet!

 

Bar a valosagban nyilvan sokkal gyorsabban bepordul! (legalabbis velem nagyon gyorsan tortent)

Aztan rakerestem hogy van -e ilyesmi az MRAP variansokhoz? Szerintetek? Rengeteg van!

Szoval van ilyen kikepzes!

 

 

stb.

 

hiryu2,0 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68001

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=427825&referer_id=friss

 

Afganisztán - szakértő: a magyar katonák új járművel szenvedtek balesetet A magyar katonák egy, a Magyar Honvédségnél újonnan rendszeresített járművel szenvedtek balesetet; minden háború sajátossága, hogy a katonák nemcsak harci műveletekben, hanem közlekedési és egyéb balesetekben is meghalnak - mondta Wagner Péter, a Magyar Külügyi Intézet (MKI) szakértője kedden az MTI-nek.

harpet79b Creative Commons License 2011.05.17 0 0 68000

Azért ne ebből induljunk ki...

Előzmény: hiryu2,0 (67978)
harpet79b Creative Commons License 2011.05.17 0 0 67999

Nyugodjanak békében!

Előzmény: Törölt nick (67985)
Kavics78 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 67998

Igen!

Kb. ugyanugy mint ahogy nekem a trabantrol a ferrari!

Előzmény: Maz (67994)
Éhesló Creative Commons License 2011.05.17 0 0 67997

Ezért fontosak a közúti stabilitási vizsgálatok (ezek megfelelő eredményei nélkül nem mehet közútra), majd a haditechnikai ellenőrző vizsgálatok (ezek ahhoz lettek volna szükségesek, hogy a közútitól eltérő szélsőséges és terepi terhelési és forgalmi szituációkat vizsgálják) majd a csapatpróba (ahol az eszköz spontán használata és rombolása/elhasználása a fő cél).

Bármelyiken megbukhat, ha nem megfelelő eredményeket mutat.

No ezért nem lettek ezek végrehajtva és került közvetlenül "éles" bevetésre.

 

Sajnos alapos és eredményes kiképzés sem volt, mert ha lett volna, akkor bekötötték volna magukat és nem borította volna fel a járművet a vezetője egy előzési manőver során.

Sajnálom őket is.

RIP.

 

Előzmény: Kavics78 (67991)
TigrisÚr Creative Commons License 2011.05.17 0 0 67996

Nem vagyok sem járműgépész, sem katonai szakértő, de egy dolog nagyon sántít. Előzés közben felborul egy állítólag borulékony páncélozott katonai személyszállító jármű. Ütközés nem történt, kizárólag oldalirányú erőhatásokra tudok gondolni, ami minimum oldalára borította a kocsit, hiszen kerekei kiszakadtak. A személyzet megsérült, egyikük életveszélyesen, két ember, köztük a legmagasabban levő toronylövész meghalt. Feltételezem, hogy a jármű nem pörgött meg többször, hiszen részint az még komolyabb sérüléseket okozott volna, részint pedig egy hétköznapi előzés (többről nem volt szó, ütközésről, tereptárgyakról szó sem esett) közben nem ébrednek olyan erők, amik megpörgetnének egy nehéz páncélozott járművet 6 fővel. Amit nem értek: ilyen körülmények közt egy erős, katonai járműnek miért törik ki mind a négy kereke? Egyoldalra borulás két kereket indokolna, bár elnézve az indexes fotót és a minimum combnyi vastag tengelyt, ebben is vannak kétségeim. Mindent összerakok, minden stimmelni látszik ebben a sztoriban, de mind a négy kerék kitörése egyszerűen nem fér a képbe. Magyarázza már el nekem valaki, hogy egy batárállat páncélozott harci járműnek hogyan törik ki MIND A NÉGY KEREKE egy előzésben?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!