Keresés

Részletes keresés

fahobby Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114740

Nagyon úgy látszik semmit nem értettél abból amit írtam.

Ebből kifolyólag semmiképpen nem akarok veled semmilyen vitába keveredni.

Amit és ahogyan leírtad mindent elmond rólad és a természetedről.

És ne félj nem kell tőlem engedélyt kérned, hogy tömítsd az általad lerakott lamináltat.

Én még lerakom tömítés nélkül,és hidd el még nem kellet reklamáció miatt visszamennem javítani.

 

(És mindig van folyamatosan munkám)

 

Előzmény: Garfield007 (114727)
zsgombos Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114739

Normál két autós garázs, az objektív tényleg nagylátószögű.

Előzmény: halaloszto (114736)
pajaci Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114738

Beton aljzat alatt a nyolcadikon nem kell talajt cserélni.

Előzmény: generátoros (114735)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114737

Szerintem az első, az arányokból ítélve.

Előzmény: halaloszto (114736)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114736

Nagyonklasz lett!

 

És vagy hatalmas garázsod van, vagy szupernagylátó fényképeződ. Bármelyik is, esz az irigység.

 

Vajk

Előzmény: zsgombos (114733)
generátoros Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114735

A felszedjem vagy a szönyegpadlóra rakjam a laminált akármit témához, szeretnék pár keresetlen szót hozzáfűzni.   Aki kitalálta  a filcet rakjunk a laminált parkett alá vagy a laminált padló alá az csak azért jött elő ezzel a baromsággal, hogy jobban eltudja adni a laminált vackot.   Lehet eldobálom a szavakat és népszerütlen leszek, de nem baj, mert az élet majd engem igazol.  A lakásom a házam ,az én váram és igyekszem a legjobb anyagokból és minőségben elkészíteni , felújítani.  Ezek után úgy gondolom, hogy a szobákban mindenképen parketta való és, ha lehet akkor tölgyfából.  Tiszteletben tartom , ha valaki követ vagy linóleumot , bármit jobban szeret, de itt most a fáról van szó és itt mindenki a szerelmese ennek az ősidők óta használt anyagnak. Tehát betonra vagy párnafákra rakott vak padlóra,   ragasztott ill. szegezett PARKETTA.   Erdélyben hallottam, hogy minden háznak van fűstje, ez oké, de szaga azért ne legyen, és a szag szerintem, a bűz amiről itt valaki beszélt és ezt nagyon sok esetben az elrothadt aljzat árasztja. Húsz éve újítottam fel a lakásom és amikor megláttam ( bontás után) milyen förtelem szar melókat technológiákat alkalmaztak az előző lakók(RÉGI PARKET NEM FELSZEDVE, HANEM FILCEL LETAKARVA ÉS RÁ TÉVE A LAMINÁLT VACAKSÁG),rögtön megértettem miért rohadt büdös a kecó.  Új párnafákat , vakpadlót . és tölgyparkettát kapott a lakás. biztos ami biztos még a homokott is lecseréltem, mert macska vagy kutya húgy szaga volt.  Az árát ne kérdezzétek.  Nekem megérte mert 20 éve élek egy jó lakásban.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114734

Nagyon szép. És a tánclépcső is jó ötlet.

Ne busúlj az erezet miatt, szép az, borovit vizes alapuval lekezelve lehetetlen tükörsímára csíszolni.

A ferde csapolásokkal is nagyon pontosan összehoztad. 

Előzmény: zsgombos (114733)
zsgombos Creative Commons License 2016.04.03 0 3 114733

Sziasztok!

 

Elkészültem végre a lányom galéria lépcsőjével. Hobbiasztalos pályafutásom legnagyobb munkája. Rengeteg idő alatt készültem el, mert a munkám mellett sokszor hetekig hozzá se nyúltam. Elég gyenge képek vannak csak róla, de a lényeg látszik. Ilyen volt, amikor szárazon összeraktam, még lépcsőfokok nélkül:

 

 

Itt a gerenda hosszak még nem voltak méretre vágva, illetve jobb oldali lépcsőkorlátot beszerelése is vissza volt. Látszik az is, hogy a galériát tartó páros összekötőt és a felette lévő vízszintes korlátokat még az ácsok csinálták, de a vízszintes korlátokat tartó függőleges gerendát már kicseréltem hosszabbra.A falhoz simuló függőleges gerenda rögzítéséhez a fal mögött lévő gerenda csavarjait használtam fel, tartottam tőle, hogy ha kicsavraom, akkor a fal mögött szétugranak a gerendák és abba a lukba soha nem dugom vissza a hosszabb menetes szárat, de megúsztam, vissza lehetett ütni a hosszú csavarokat. Aztán szétkaptam az egészet és lecipeltem ismét a garázsba, és jött a festés:

 

 

Három réteg Milesi vizes fedőfesték került rá, meg egy réteg vizes lakk, mindent hengerezve. Az első réteg után lehet, jobban vissza kellett volna csiszolni, mert ahogy a borovi fenyő anyag rostjai megszívták magukat, kiemelték az anyag erezetét. Aztán úgy döntöttem, nem kell ennek tükör felületnek lenni, úgyhogy hagytam látszani az erezetet. Aztán fel ismét a tetőtérbe és jött a szerelés, meg a végeredmény:

 

 

Mivel elég meredek a lépcső, ezért a lépcsőfokok váltakozva szélesek, illetve kivágottak. A lépcső hajlásszöge 60 fokos, 5 fokkal kevésbé meredek, mint amit a kisebb lányomnak csináltam. Ez jobban járható, szinte kényelmes, főleg, hogy nem egyenesen felvezet a galériára, hanem van egy pihenő, amiről oldalra kell belépni a galéria szintre:

 

 

Ebben már szinte mindent én csináltam, csak a korlátoszlopok tetejére a gömböket vettem, a többit és gyártottam le.

 

 

Amiben még nagy tanulságok voltak, hogy ebben a projektben elkezdtem a kézi szerszámokat használni. Igen, ez ciki, de én eddig mindent géppel akartam megoldani, mint egy jóféle jutyúb asztalos. Most a váltás sokszor kényszer is volt, például a gerenda illesztéseket a kézi körfűrész gépem nem is érte át, így jött a kézi fűrész meg véső. Aztán rákaptam, és több kisebb feladatot kézi szerszámokkal csináltam meg. És ennek kapcsán rájöttem, hogy valójában csak így lehet megismerni a fa viselkedését, ha tapogatom, simogatom, anyázok ha kitöredezik, sokkal jobban megtanulható az anyag viselkedése, mint amikor tolom a gépet érzés nélkül. Újabb alkalom, hogy végtelen szerszámbuzériámat kiéljem, azóta kézi szerszámokat nézegetek:) A lényeg, hogy végre elkészült, a lányom örül neki, én meg tervezhetem a következő projektet az asszonynak.

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114732

A varrógép mehet, és ha kb olyan kaliberű a működése, akkor az senkit nem zavar, engem sem, okés.

Előzmény: 409 (114731)
409 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114731

Nem tudom, sosem laktam panelban, nem ismerem az ottani viszonyokat.

Előzmény: Törölt nick (114708)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114730

"Bár, most hogy véggiggondolom, senkit nem tudok, aki felszedte volna a laminált padlót és áttelepítette volna..."

 

Pl én, de nem egy élmény. Sok lesz a veszteség. Mondjuk feljött hiba nélkül és vissza is ment. Igaz ez valamivel jobb minőségű 14 mm-es klikes szalagparketta volt.

 

Ja, meg tényleg. Volt 6 mm-es laminált is. De ott nem sokéveset szedtem fel, hanem leraktam, és a szoba 95% elkészülése után derült ki, hogy vissza kell szedni, kicserélni alatta a lépészajgátló/hőszigetelő réteget, majd vissza az egész.  Ennél az esetnél megszámoztam a felszedetteket úgy mentek vissza az eredeti helyükre.

Előzmény: Garfield007 (114718)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114729

Ha erőből téped akkor igen.    De szerencsére mióta a snitzert meg az odafigyelést feltalálták.... :)

Előzmény: halaloszto (114720)
Garfield007 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114728

Na, erre kíváncsi leszek én is. Majd mesélj.

Előzmény: joevagyok68 (114725)
Garfield007 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114727

Sokan vannak itt olyanok akik vállalkozók, pénzért dolgoznak (gondolom  magas színvonalon)

 

Nem értem ez hogy jött ide, de igaz lehet, bár az én vállalkozásomnak semmi köze a padlóhoz, max. azon állnak a gépek, esetleg így.

 

A laminált padló összepattintva önmaga is egy vízzáró.

 

 

Látva az átlag, olcsó (6)7-8 mm-es lamináltakat, ezt erősen kétlem és amíg árulnak direkt vizes helyekre szánt lamináltat, addig én használok tömítőt.

 

Ennél jobban nem kell (és ha ennek lerakásából élsz) nem szabad túlbonyolítani.

 

A magyar vállalkozók 80% nem csak azért kókler, mert nem ért a szakmájához, hanem mert a "szarik rá" és a "kapu garancia" fogalma napi használatban van náluk. Mi az hogy nem szabad? 

 

Természetesen ha magának készít az ember ilyet elmehet a jótékony túlzások irányába (ameddig a pénztárca engedi)

 

Természetesen. Köszi az engedélyt.

 

Tényleg tök felesleges ekkora feneket keríteni neki, az eredeti problémához képest csak egy mellékszál, tettem egy megjegyzést, pont. Te másképp csinálod, hát örülünk. Lapozzunk.

 

 

Előzmény: fahobby (114721)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114726

Majd írd meg milyen lett. Eleve csak kisebb helyre lehet áttenni, és előre nem tudhatod mennyi lesz a veszteség, kitelik-e ténylegesen. Célszerű lenne pont ugyanúgy visszapasszolgatni őket, ha szétszedés előtt bejelölöd-összevonalazod utána az előzőleg összetartozókat passzítod.

Előzmény: joevagyok68 (114725)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114725

Bár, most hogy véggiggondolom, senkit nem tudok, aki felszedte volna a laminált padlót és áttelepítette volna...

 

Épp a minap döntöttem úgy, hogy megteszem ! :-) 

Nappaliban látható gerendás, lambériás álmennyezetet csináltam ,amitől igencsak elüt a régebbi bükk laminált. Most, hogy lassan elkészül a tetőtér másik fele, és oda úgyis kell valami, a nappaliból felrakom a tetőtérbe, a nappaliba meg veszek újat/színben harmonizálót)

Előzmény: Garfield007 (114718)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114724

Scrollal nagyon pontos sablonokat lehet kivágni egy sima bútorhátlapból, lamináltból, amit utána másolómaróval röhögve át lehet vinni a tényleges deszkára. Sőt, ha ügyes, a májsztró, akkor egy klikkes lamináltból jó nagy lapot össze lehet állítani mozaikpadlóvá, asztallappá.

 

Klikkes padlókból szépen be lehet moddolni például a régi házgyári bejárati ajtót is, alatta akár be lehet építeni acéllemez-borítást, nem fog látszani, de sokkal kevesebb pénzből sokkal jobb lesz mint a konzervnyitóval nyitható "lemezajtók".

Előzmény: Törölt nick (114713)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114723

Ez jó ötlet! Melóhelyen nyitva volt egy folyosóablak, jött a hirtelen nyári zuhé :)

Talán jó lehet még ilyen célra az E alakú 1-3mm-es öntapadós ablaktömítés is. A csótik, hangyák se tudnak utána alámászni. Fura, hogy nincs ilyesmi a szegőléceken, mert ezzel a tágulás ugyanúgy megmarad.

Előzmény: Garfield007 (114717)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114722

Szuper, köszönöm! Akkor baj van... Megveszem.

Előzmény: Törölt nick (114713)
fahobby Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114721

Sokan vannak itt olyanok akik vállalkozók, pénzért dolgoznak (gondolom  magas színvonalon)

A laminált padló összepattintva önmaga is egy vízzáró.

Ennél jobban nem kell (és ha ennek lerakásából élsz) nem szabad túlbonyolítani.

Természetesen ha magának készít az ember ilyet elmehet a jótékony túlzások irányába (ameddig a pénztárca engedi)

Előzmény: Garfield007 (114718)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114720

az a helyzet, hogy nem nulla az esélye hogy a szőnyeggel a beton is jön fel kráteresen...

de én is felszedném.

Előzmény: Törölt nick (114715)
pajaci Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114719

+1

Előzmény: ultima (114707)
Garfield007 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114718

Nem ragasztod, tömíted. A legtöbb vízzáró tömítő bontható.

Bár, most hogy véggiggondolom, senkit nem tudok, aki felszedte volna a laminált padlót és áttelepítette volna...

Előzmény: fahobby (114711)
Garfield007 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114717

Eddig 3 lakást laktunk be és elég sok helyen előfordultunk, de a pohár általában az asztalról esik le és a váza sem az ablakpárkányról zuhog le.

De ha mindenképpen zárni akarod, akkor valami ilyesmit választhatsz vagy a vízzáró tömítővel kened be a szegő alját, esetleg nem ragasztó sziloval. 

Én így csinálnám.

Előzmény: Törölt nick (114710)
pali923 Creative Commons License 2016.04.03 0 1 114716

Egy igazán kreatív "bútorasztalos":

 

 

:)))

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114715

Én is azt javaslom, hogy szedd fel a szőnyeget. Majd ellenőrizd a betont egy egyenes léccel. Ha fél centinél nagyobb a hullámosság akkor padlókiegyenlítés kell. Túl sok a hátránya a szőnyegre rakásnak. 

 

Itt van egy kis néznivaló, lehet válogatni :

 

https://www.youtube.com/results?search_query=padl%C3%B3+kiegyenl%C3%ADt%C3%A9s

 

 

 

 

Előzmény: sanyooo1 (114705)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114714

A leírás szerint 79,6 dB a hangnyomása a gépnek max teljesítményen.  A viszonyítási alapnak ez vedd alapul.

 

Hozzávetőleges zajszintek dB-ben

  • Levélsusogás 10 dB
  • Óraketyegés 20 dB
  • Halk rádiózás 50 dB
  • Társalgási beszéd 60 - 70 dB
  • Hangos beszéd 70 - 85 dB
  • Kiabálás 80 - 100 dB
  • Zongora 60 - 95 dB
  • Nyomdai szedőgép 95 dB
  • Faipari marógép 95 -103 dB
  • Légkalapács 105 dB
  • Légköszörű 115 - 116 dB
  • Kézi köszörű 104 - 106 dB
  • Négymotoros repülő 3 m távolságból 120 dB
  • Léglökéses repülő 3 m távolságból 135 - 140 dB
  • Fájdalomküszöb 130 dB

 

Előzmény: Törölt nick (114696)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114713

Max fordulaton elég hangos zakatoló hangja van, mint egy hangosabb varrógépnek, vagy attól talán kicsit még hangosabb is. De ha leveszem mondjuk 50%-ra a fordulatot akkor már kimondottan csendes. A porszívó szerintem sokkal hangosabb mint a fűrész max fordulaton. 

 

Ha a leírás szerinti gumilapokon keresztül rögzíted le a gépet, akkor az alatta lévő bútordarab sem fogja felerősíteni a hangot.

Szerintem nyugodtan lehet használni lakótelepi lakásban napközben, de még este is amikor még sokan az aktuális sorozat 86422. részét nézik. :)

Előzmény: Törölt nick (114696)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114712
Előzmény: BoriBori (114678)
fahobby Creative Commons License 2016.04.03 0 0 114711

Egy klikkes lamináltat minek összeragasztani, az azért klikkes hogy ne kelljen ragasztani.

50-60 nm helyiségeket raktam már le,és évek óta jó.

 

Előzmény: Törölt nick (114710)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!