Keresés

Részletes keresés

Scytha Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115241

Köszönöm a választ. Esetleg tudsz arról valamit, hogy ezek a kereskedelmi forgalomban kapható láncok miben különböznek a minősítettektől? Anyaghiba kapcsán itt nincs ellenőrzés vagy egyszerűen annyi, hogy nem megy át terheléses vizsgálaton?

Előzmény: Törölt nick (115233)
rferi Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115240

Ezt látod, ha a kerted vége felé nézel???

Jaj!

Előzmény: drRamaty (115226)
rferi Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115239

Védekezz valahogy az elektrosztatikus töltődés ellen!

A csövekben fektess végig egy csupasz rézdrótot, és egyik végét kösd rá a villany védőföldre.

Előzmény: Computerguru (115223)
409 Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115238

 Akkor mondják ezt, vagy ne vállalják el, az általuk adott határidővel. Vagy mondja azt, hogy nem éri meg nekik 2db szalaggal foglalkozni. De engem a hölgy ezzel a nincs aki hajtogassa a fogakat dumával akar etetni. Nagyon nem tudom elképzelni, hogy kézzel hajtogatnának.  ://

Előzmény: Törölt nick (115236)
drRamaty Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115237

off

"diára fotóztam"

Akkor pont ideje, hogy családostól, immár SD-re fotózd ahogy kétszer kel fel a nap. Van hely a Sárkányos Házban, tudod a címemet.

Előzmény: halaloszto (115229)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115236

Az is benne van a pakliban, hogy késnek a szalagoddal, hogy valószínűleg túl sok a megrendelésük olyanoktól akik egyszerre több szalagot is készíttetnek. Gondolom te nem sok szalagot rendelsz tőlük egyszerre. A különböző szalagok között át kell állítani a gépet, ez is idő. Így az 1 db-os megrendeléseket szerintem csak akkor tudják legyártani ha éppen kevesebb a nagy megrendelésük. 

Előzmény: Törölt nick (115235)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115235

Többször is jártam már náluk. Ez egy nagyon kis cég létszám tekintetében.  Az irodában 2 hölgy intézi a papírmunkákat. A műhelyben 3 vagy 4 fő volt a legtöbb amit láttam egy időben. Viszont igen komoly, hatalmas méretű automata gépekkel gyártják a szalagokat, amihez nem kell sok ember.  Van kiszállításuk is, így van sofőr is de nem tudom hány. Gondolom a tulaj nem dolgozik így max 10 főre teszem a cég létszámát. 

Ha agy ilyen kis cégnél 1 ember kiesik betegség miatt akkor azt hamar megérzik a vevők is. Amúgy elég korrekt cégnek ismertem meg őket. 

Előzmény: 409 (115230)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115234

Nekem volt egy ilyen gépem. Használható, de nagyon kicsi az asztala. A gérvágó is inkább csak tetőléc méretű anyagok vágására jó. 

Előzmény: Törölt nick (115212)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115233

Egy 180%-os túlterheléses próba vizsgálatot ha kibír 1-2 órán át akkor igen. A repülőgép alkatrészeknek is ezt kell kibírniuk. Ha ott elég ez a túlméretezés akkor itt is elég lesz. Mérd meg a lánc hosszát nagyon pontosan, majd a próbaterhelés után is. A nyúlásból lehet következtetni a terhelhetőségére

Előzmény: Scytha (115202)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115232

Köszi. 

Előzmény: Bari- (115180)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.13 0 0 115231

Röviden? Nekem nem kéne.

 

 

Persze lehet hogy pár "on site" típusú melónál - pl parkettásnak - jól jön a kettő az egyben funkció. De nem hinném, hogy az asztali körfűrészt hosszú távon normálisan kiváltaná. De ez részemről csak elmélet :-)

Előzmény: Törölt nick (115212)
409 Creative Commons License 2016.04.13 0 1 115230

"Én még nem kértem házhoz szállítást mert nekem útba esik a cég. Amit előre mondani szoktak árat, végül annyit is számláznak. Eddig nem volt gond ilyen téren, és remélem nem is lesz."

 

Ha már jártál náluk, szerinted mennyi lehet a dolgozók létszáma az A-lap-nál? Csak úgy sacc/kb.

 

Ja, a számlázásról még nem tudok nyilatkozni, mert 6. hete azzal etetnek, hogy a Józsi megbetegedett és így nincs senki aki kihajtogassa a szalagjaim fogait.  ):-((  Elég nehezen tudom elképzelni, hogy azóta áll a cég, mert más nem tud hajtogatni.

 Nem csodálom, hogy szegény Józsi nem bírj. Ha évi 365 napot dolgozik, napi 24 órában, akkor óránként 465méter szalagot kell hajtogatnia.......

Előzmény: Törölt nick (112623)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115229

jól szétoffolunk mindent. mi csak napvégi levezetésnek mentünk fel, rendesen délután indultunk. ha a köfolyáson mész fel, az alatt van patak, néhol kibukkant és lehetett vizet vételezni. akkoriban a memóriakártya az egy ilyen "láttam már olyat kiállításon" dolog volt, diára fotóztam.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (115228)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115228

Mi csak fel mentünk a rövid úton, dögmelegben. A tetején elfogyott a víz és a memóriakártya is tele lett. Körbe mentünk le, jobbra, aztán elvesztettem egy kő-papír-ollót, így morénahalmon keresztül lerövidítettük az utat, ami fentről nagyon rövidnek, gyorsnak tűnt.... Eleinte lehetett cipőtalpon szánkózni :) utána ugrálni, majd kerülgetni, végül majd befosni mikor vágódunk el valami fű alatti nagyoncsúszós kövön. Este lett mire visszaértünk, szállás semmi nem volt foglalva, mert minek az... Szerencsére a tér sarki házában volt hely. Reggel tehénkolomp ébresztett az ablak alatt :)

Előzmény: halaloszto (115224)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115227

Minden ara szép összegbe jön ki, lassan. :)

Előzmény: halaloszto (115225)
drRamaty Creative Commons License 2016.04.12 0 2 115226

A kert végéből pont azt látni szemben, húsvétkor még volt egy kis hó.

Meg egy nagy rakás hulladék fát, amit fel kéne vágni cirkulával :-)

 

Előzmény: halaloszto (115224)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115225

ez nagyon komoly.

gondolim aprankent az ara is szep osszegre jon ki. de mostmar csak hasznalni kell.

Előzmény: Computerguru (115223)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115224

hehe

 

anno mi is szembol mentunk fel, meg jottunk le is.  fiatalsag, bolondsag.

 

vajk

Előzmény: drRamaty (115221)
Computerguru Creative Commons License 2016.04.12 0 1 115223

Csináltam egy pár képet a kétszintű forgácsleválasztó / elszívórendszerről.

 

A motor egy 2LE-s 230 voltos Uni-Maxos cucc, egy nagy zsákkal és finomszűrővel. Ehhez illesztettem egy műanyag forgácsleválasztót, ami a kék hordóba gyűjti a forgácsot. A hordó két átlósan elfűrészelt fadarabon áll, amit könnyen ki lehet húzni, így az ürítés 10 mp alatt megvan.

 

A cső egy 125mm-es PVC, ami továbbmegy a műhelybe. Minden leágazásnál házilag készített elzárók vannak, amiket maradék rétegelt lemezből és bútorapból készítettem. Az első elágazás megy a gérvágóhoz és a fúróállványhoz, a második 2 db 50mm-es csonk a felsőmaró-asztalhoz, egy 125-ös és 80-as leágazás a fűrészgépnek, 125/100-as cső a gyalunak és szalagfűrésznek, végül egy 50-es leágazás a csiszológépeknek.

 

Brutális erővel szív a rendszer, közel 100% por/forgács megy a hordóba. Egyelőre nagyon meg vagyok elégedve vele.

 

 

peti970 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115222

Nem volt ott se hülyülés se verseny.Ismerte az ember a környéket jó volt a kocsi is ennyi.Később én is jókat autóztam azon az úton nem ész nélkül csak tempósan.

Mostanában a Parajd -Bucsintető út is tetszik az is technikás de autózható állapotban van.Anyósom Parajdon lakik. De tetszik még mindig a királyhágó is és a Gyilkos tóhoz vezető kanyargó is. Ha sokszor láttad már ezeket a tájakat akkor már nem csak a táj érdekel.

Előzmény: LyPapa (115194)
drRamaty Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115221

Napkelet felől meg kell kerülni autóval. Vissza menni az Aranyos hídig, ott jobbra Torda felé, pár km után jobbra: Várfalva, Csegez, Székelyhidas. Itt a régi kőbánya mellett egy szekérút egész magasra felvisz, a vége már csak magas verda, difizár. Innen mi gyalog mentünk, ők végig biciklivel. Csak egy két helyen hozták a hátukon :-)

Szemből az a kőgörgeteg gyilkos, ott nem játszik a bicikli, csak valóban a négykézláb :-)

Előzmény: Törölt nick (115220)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115220

A két "hülye" hol ment fel a Székelykőre? A nagy lapos túloldal felől, a gerinc jobboldali végéről, vagy a fasza igazi úton, azaz toronyiránt fölfelé, ahol négykézláb kell menni?

Előzmény: drRamaty (115203)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115219

A Transapinán jobb az út és a Havasalföld felőli ereszkező hihetetlen látványos.

Csak nincsenek sehol sem korlátok, úgyhogy sötétben nem nagyon van ott mit keresni.

De ha szép az idő, akkor ellátsz 1ookm-re is. 

 

Amit meg lehet csinálni egy jó hosszú hétvégén az a következő:

1. Pest- Szászsebes- csak 65 km nem pálya - össz 5ookm, 7 óra- ott megaludni

2. Szászsebes- Transalpina- Obarsia Lotrului- Zsilvásár-Szörényvér- Orsova- össz. 46o km- kb. 1o óra, megállásokal, megaludni Orsovától felfele a Duna partján, tele van jó panziókkal.

Este lehet vacsizni Orvosovától lejjebb a Duna Partján. Van egy szerb halas vendéglő, az mindent ver a környéken. Nem lehet nem észrevenni. A kilátás is gyönyörű. 

3. Ahol megalszól, a panziók mellett vannak csónakkikötők, másnap délelött meg lehet nézni a Kazán szorost, kb. 2.5 óra. De el lehet tőlteni nyugodtan egy napot is, átmenni a szerbekhez a Vaskapun, ott van autóút is a Kazán szoros mellett. Nagyon látványos, hogy az a óriási folyó, milyen szűk szoroson kell átvágjon.

Vagy még aznap délbe vissza Karánszebes- Lugozs- Budapest. 494 km, kb 7 óra.

 

 

Ha valaki fordítva indul útnak, akkor négy nap alatt, meg lehet nézni a Kazán szorost, a Transzalpinát és a Retyezátot.  Az teljesen érintetlen darabja a természetnek. 

409 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115218
Előzmény: pali923 (115216)
kuperta Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115217

http://www.kentech.hu/index.html

Náluk nézted? Az ő standjukon szemeztem a JET gépekkel. 

Előzmény: pali923 (115216)
pali923 Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115216

Hát akkor itt van egy kis érdekesség: a Paliszander weblapján van egy asztali körfűrész (JTS-10).  Mivel engem ez érdekelne elsősorban, erre kerestem rá. Az oldalon kb. ez az egyetlen, ami beférne a műhelyembe. Szerintem ez a 35 kilós gép úgy néz ki, mint bármelyik hasonló Einhell vagy Workzone. A Paliszandernél árat csak emailben lehet kérni, de megtaláltam ezt a gépet egy cseh márkakereskedőnél 60.000 körüli áron.

A paliszander.hu-n ennél a gépnél van egy link a gyártó weblapjára. Itt számtalan olyan kiváló öntvényasztalos gépet találni, amelyik közül bármelyik kielégítené itt bármelyikünk igényeit. Viszont az a bizonyos JTS-10, ami a Paliszandernél van, nincs ezen az oldalon. Magyar kereskedőnek egyébként azt a cseh céget adja meg, amire az előbb hivatkoztam.

Nem tudom, mire lehet következtetni ezekből, de mintha ebből is az látszana, hogy ennek a márkanévnek legalább 2 minőségi osztálya van. Olyasmit hallani, hogy ezt is megvették kínaiak, és a minőséget lerontották, vagy csak a nevet vették meg, és mindenfélét gyártanak. Lehet, hogy ez csak találgatás. Nem jártam utána a többi kategóriának, lehet, hogy a többi JET jó gép. Ezt a körfűrészt így látatlanban biztosan nem merném megvenni. Azt viszont nem tudom, hogy a jobbfajta fűrészeiket hol is lehetne megvenni a közelben.

Előzmény: kuperta (115215)
kuperta Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115215

A nagy tavaszi vásáron, tapogattam JET gépeket. A "pici" hengeres csiszolójukat, beindították, hát szinte csak láttam, hogy forog, alig volt hangja! Aztán láttam az árát... A vastagolójuk viszont már barátibb árú, az asztali körfűrészük, ha hasonló a minősége mint a hengercsiszolóé, szinte olcsó! Ha legalább egy napra bérelni lehetne, barátkozási célból.

Előzmény: pali923 (115211)
rferi Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115214

Ez qrvamessze van!

Előzmény: Pillanatragasz (115183)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115213

Írj mtmwoodnak, ő ruszki :-) Lehet hogy ő ugyanazokat a JET gépeket veszi, amit te is kapnál. Jó pár gépe van ebből a márkából: szalagfűrész, vastagoló, kontaktcsiszoló.

Általában videóira is válaszol, gondolom leírja emailben is a véleményét a JET gépekről.

Előzmény: pali923 (115211)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.12 0 0 115212

Uraim, mi a vélemény az olyan masinákról, ami asztali körfűrész és gérvágó egyben? Nagyon furán nézek rájuk, ezért kérdem.

Ill. akinek volt güde asztalija, annak mi a véleménye róla? Egy miatt nézem, az olcsók közü talán annak a legnagyobb az asztala, bal része meg tolható, ami szimpatikusabbnak tűnik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!