Keresés

Részletes keresés

Tschaby Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115370

én is elvesztem a sorok között :)

"A kolbászos kislányt ismerem, "

"Amíg vevője van, van időm megbámulni/tapogatni"

"Jobb végigsimítani, jobb ránézni"

 :P

Előzmény: Törölt nick (115343)
Mrteo Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115369

Azt a párbeszédet én a kültéri faház témához tettem, nagyon nem mélyedtem el a hozzászólásokban.

 

Igazából én is ezt illetve a Cellkolor aqua univerzásis alapozót találtam, gondolom mindegy melyiket veszem.

 

A fontosabb a kérdésem második fele, azaz a natúr belsejét mivel kezeljem?

Előzmény: rferi (115364)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115368

nekem a tapasztalat azt súgja, hogy a lényegi hiba az volt, hogy a kiszáradt öreg fa fel lett csiszolva szép finomra, és arra ment a sűrű olajfesték. amit nem tudott beinni, de nem is tapadt rendesen. minimum lenolajat tettem volna alá amennyit megiszik.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (115365)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115367

"Otthon max. a jelenleg .JPG -re végződő nevű csajommal tudok egyeztetni."

 

Mert maradi vagy. Cseréld le .mp4 re :)

Előzmény: Törölt nick (115361)
rferi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115366

Én egyetértek veled! Amíg én is tojtam rá, hasonlóan megszívtam a festéseket.

Sajnos rá kellett jönnöm, hogy a festésben x idő a festés maga, és legalább 5x vagy 10x idő a felület olyan előkészítése, hogy utána ne kelljen évekig foglalkozni vele.

El kell dönteni, mit akarok.

Ha tojok rá, akkor csak át kell mázolni évente.

Ha nem akarok évente ezzel vacakolni, akkor viszont vakarni-vakarni-vakarni.

És még egy kis vakarás után lehet elkezdeni a teljes rétegrendet, ahogy elő van írva.

 

A szomszédomék két évente lefestetik a kerítésüket, mindenféle jöttment emberekkel. Legutóbb 250 ezresbe került a móka festék nélkül. A legelsőnél mondtam nekik, hogy nem lesz jó, de elhajtottak. Aztán lepergett fél év alatt, és nézték mésfél évig a rondát.

Engem nem zavarna, de ezek olyan pipec emberek, majd belepistultak a ronda kerítésbe.

De legközelebb megint csak nem azt csinálták, ami jó lett volna, megint lepergett fél év alatt.

És ez így ment négyszer. Legutóbb már csak nevetni mentem oda - elég morcos képet is vágott az öregasszony :))). Direkt felhúztem: mondom, ha ennyire látja, hogy nem jó már háromszor, akkor negyedszerre is miért nem hallgatja meg a jótanácsot?

Csak hehegett, és most megint hámlik a kerítés.

10 év alatt belement hatszázezer forint a festési munkákba. Hát nem tom mi éri meg jobban.....

Előzmény: Törölt nick (115365)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115365

Meg rferinek is menne a válaszom.

 

OK, az igaz hogy festékes múltú fával nehezebb. Én a hangsúlyt arra akartam helyezni, hogy az nem jó felület-előkészítés ami képet tavaly Pityuka berakott. Plusz a régi és mostani hozzászólásai is azt takarják, hogy minél gyorsabban/könnyebben/kevesebb fizikai befektetéssel oldaná meg ezt a lépést. Ami jogos igény, de ... értitek :-) Nekem az jön le a kolléga hozzászólásaiból, hogy nagy nyűg ez neki (kinek nem az?), gyorsan akar túllenni rajta, csak legyen már átfestve gyorsan a cucc.

Előzmény: pali923 (115352)
rferi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115364

12 hsz-nyi rés :))))))))))))

Előzmény: pajaci (115363)
pajaci Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115363
Előzmény: Mrteo (115359)
pajaci Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115362
Előzmény: Törölt nick (115360)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115361

"Ezt azért egyeztesd otthon :-)))"

 

Otthon max. a jelenleg .JPG -re végződő nevű csajommal tudok egyeztetni. De ő nagyon megértő és nyitott mindenre.

 

A kislány vőlegénye visztont rendőr. Őt is jól ismerem, szívtuk a púpunkat párszor. De vele nem egyeztetnék a tapogatásról. Max. a csabai csípős megtapogatása jöhet szóba. Jobb a békesség :-)

 

Előzmény: GPS (115345)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.15 0 1 115360

A küktéri faszerkezetek kezeléséről fogok írtni egy pár sort.

A lényeg a kezelőszer szárazanyag tartalma és a felvitt rétegvastagság.

A gyártók készítenek egy pontos számolást, amit ellenőriznek is (kitesznek egy napos helyre egy felcímkézett mintát pár évre) és annak alapján kiállítanak egy használati utasítást  a felhasználásra. Lekértem egy olasz gyártótól két termékcsaládra egy ilyen doksit. 

 

Az utobbi 3 évben mi a ácsmunkáknál a Tikkurila által forgalmazott svéd viaszt használjuk, pigmentálva, 2-3 vékony rétegben (PIGROL Svéd viasz). Ez ecsettel, hígítás nélkül felvihető. Kiadós, nem drága felületkezelés, noha csak 2.5 literes kiszerelésbe kapható.  A legutobbi munkánknál 5oo nm-re elhasználtunk 5o liter 2 rétegben, azaz 1oogr/nm, gyalult felületre. A termék kb. 35 eurós árával számolva (11e forint a 2.5 literes kiszerelés), akkor fajlagosan 44o forintba kerül a kezelés négyzetmétere 2 rétegben, ami olcsó. Ez borovi fenyőre vonatkozik. Lucfenyőre ezt a fajlagos kötséget meg kell szorozni 1.4-gyel. 

A pigmentált viasz jól takar, összehozza a színkülömbségeket egy nagyobb felületen. Talán az átadás elött még egyszer le fogjuk festeteni,  színtelen viasszal, hogy kapjon egy selymesebb hatást.  Az első réteg után a felület át lett csíszolva 15o-es smirdlivel. 

Mrteo Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115359

Sziasztok, anyóstól sikerült elhoznunk egy jó régi tálalószekrényt. 

Olyan fajta ami falusi házakban volt, kívül zománcfestett, belül natúr fa.

Tegnap nekikezdtem felújítani, a cél nem a restaurálás de szép állapot.

A zománcfesték egész vékonyan van rajta, max 2 réteg, ezt hőlégfújóval és csiszolóval elkezdtem leszedni.

A festése kívül vizes bázisú szürke festékkel lesz, belül maradna natúr.

 

Az egyik kérdésem, hogy mivel alapozzak a festék alá, hány réteg stb.

A másik pedig, hogy a belsejét mivel kezeljem? Nagyon szimpatikus lenne a korábban leírt méhviaszt lenolaj cucc, ez való hozzá, vagy inkább valami lazúr?

 

409 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115358

 Ezeknek a szilárdságát nem a ragasztó/ragasztás határozza meg, hanem a fa. A ragasztás, amennyiben jól van csinálva, erősebb a fánál. Ha valaha is eltörik bármelyik tartó, az a ragasztáson túl fog eltörni, ott ahol a fa szerkezete a leggyengébb. Itt kap szerepet (szerintem nem is kicsit) a két csavar. Összefogja a fa rostjait.  (szerintem)

Előzmény: pali923 (115355)
pajaci Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115357

Igen ez az.

Előzmény: rferi (115348)
Raidx Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115356

Gondolkodom egy ilyen Dremel felsőmaró beszerzésén de a youtubon látott video alapján elgondolkodtam. Nem valami meggyőző a végeredmény (profilmarást csináltak meg össze vissza rángatták) Neked mi a tapasztalatod? Főleg modelezési feladatok lennének és alsómarónak is kialakítanám. Kicsit drágállom a maróasztalját vagyis a kettőt együtt.

Előzmény: Bari- (114989)
pali923 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115355

Az én polcomnál primitívebbet nehéz elképzelni. Kb. 40x20-as lécekből van összerakva. Ragasztó és 2 csavar tartja, semmi csapolás, a csavar is inkább csak a ragsztásnál játszott szerepet. Volt rajta több cucc is, soha meg sem moccant. Ezek a ragasztók nagyon erősek, legfeljebb a dinamikus terhelést nem bírják annyira.

 

Előzmény: Tschaby (115351)
laci19791202 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115354

Sziasztok.

 

Ezek a kici kinai coda szalagfûrészek mennyire merevek? :))

Einhell GĂĽde stb,ugye ezeken kis 200 as kerekek vannak?

Fémvágásra használnám,de nayon affelé hajlok hogy összedobok inkább egyet amin legalább 300 as kerekek vannak mert 200 as keréken tördeli majd a lapot.

Ha jól tudom az ajánlott lapvastagság kerékátmérõ/1000.

laci19791202 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115353

Sziasztok.

 

Ezek a kici kinai coda szalagfűrészek mennyire merevek? :))

Einhell Güde stb,ugye ezeken kis 200 as kerekek vannak?

Fémvágásra használnám,de nayon affelé hajlok hogy összedobok inkább egyet amin legalább 300 as kerekek vannak mert 200 as keréken tördeli majd a lapot.

Ha jól tudom az ajánlott lapvastagság kerékátmérő/1000.

pali923 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115352

Biztosan igazad van abban, hogy jobbak a vékonylazúrok, ez elég általánosan elfogadott itt is. Viszont az is igaz, hogy akkor van baj, amikor a fának már van festékes múltja. Ezzel együtt azt továbbra is állítom, hogy nem az olajfesték a legjobb a fára, akármilyen újrafestésre sem. Ilyenkor én leszedném valamilyen drasztikus, de gyors módszerrel, ami le akar jönni, aztán vastaglazúr. Az elvileg mégis csak valamilyen szinten időjárás-állóságra van tervezve. A valóság persze lehet más, de még mindig ez a legjobban takaró anyag.

 

Azzal is egyetértek, hogy kültéren fehérre nem jó fát festeni semmilyen festékkel sem, még ha optikai kielégülést okoz is a hölgyeknek. Újrafesteni persze nem ők fogják 2 év múlva (vö. csalán és testrészek). :) Nekem ráadásul nem is tetszik. Egyszer festettem fehérre egy szekrényt, de az a fürdőszobánkban van, ahol sem eső, sem nap nem éri, legfeljebb pára. A fürdőszobába sem voltam hajlandó bútorlapos szekrényt csinálni, viszont ott elég sok fehér cucc van, az illett oda. Ott nincs is semmi baja, na de kültérre fehér fát nem célszerű rakni.

Előzmény: Törölt nick (115343)
Tschaby Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115351

Itt dobtam fel a képeket. http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=138942321&t=9104263

Pont egy hónapja készült. Még mindig a helyén van :)

 

Na most én az oszlopoknál 4db 3,5*35 csavart tekertem bele, mert voltak nem sík elemek, és össze kellett húzni.

Azok a csavarok nem sokat tartanak ...

 

De majd egyszer ha eljutok a fáshoz, és telerakom deszkával, lehet kipróbálom - mondjuk az alsó szinten - hogy kicsavarom a csavarokat, és csak a ragasztások mit tudnak.

Azért nálam van kétszer 90*70mm felület ragasztva.

 

Árvai Zolinál csak egy ilyen felület van. + 2 csavar és az is tart.

Előzmény: BoriBori (115341)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115350

Az autófestésnél a megoldást szeparálásnak hívják. 

Gyakorlatilag úgy működik, hogy az egymást követő rétegek nem ugyanolyan típusúak és más az oldószerük. Példa:   Töltőalapozó, 2K epoxy oldószeres - szín, 1K vizesbázisú - lakk, 2K oldószeres

 Így nem marja fel az új réteg oldószere a korábbi réteget

Előzmény: rferi (115346)
pali923 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115349

Nekem meg ez tűnt fel:

 

megbámulni/tapogatni a 2 bódét

 

Mit? Biztosan a bódéról van szó? ;)

:)))

Előzmény: GPS (115345)
rferi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115348
Előzmény: pajaci (115347)
pajaci Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115347

Ezért használok minden ilyen félig lecsiszolt zománc/olaj festék alá, Trinát vizes alapozót. Nagyon gyorsan szárad, jól tapad mindenre, a nyers fába is jól szívódik, és nem büdös.

Előzmény: rferi (115346)
rferi Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115346

Az a baj, hogy a kolléga faháza sosem látott olyan előkezelést, amit te említesz!

Az eddig is vastag festékkel festve volt, csak mivel az első réteg volt, nem valami ismeretlenre lett felkenve, ezért tovább tart.

A tavalyi festékkel szerintem az is baj, hogy nem szereti az alatta levőt.

Rengetegszer látok ilyet, akár acélkerítésen is. A festékiparban hatalmas anyagátrendeződés zajlott le az elmúlt évtizedben, szinte semmilyen festék se olyan, mint a régiek, mert a zöldek kierőszakolták. Ennek folyománya, hogy gyak. az alsó öreg festék rontja el a felső újat - vegyileg.

Előzmény: pali923 (115342)
GPS Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115345

 

Ezt a mondatot többször is átolvastam és többféle képen értelmeztem is, csak úgy magamnak :-)))

 

"A kolbászos kislányt ismerem, OBI-ból mindig betérek hozza pár jó szóra."

Ezt azért egyeztesd otthon :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (115343)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115344

Többször elhangzott itt is és a festékoldalakon is le van írva. Minél sötétebb annál jobban UV álló.  A fehér a legkevésbé.   

 

Amúgy amit én egyszer ki akarok próbálni az a svéd vörös.

Előzmény: Törölt nick (115343)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115343

Jó hogy emlegeted a faházat :)

 

Miskolcon az OBI és a Tesco között a parkolósivatagbanáll 2 fabódé. Az egyikből termelői bort a másikból füstölt cuccokat árulnak. De ez mindegy is: az egyik jól láthatóan vékonylazúros kezelést kapott (már újkorában is) a másik pedig "vastagfestékes" és mintha lakk is lenne rajta. A kolbászos kislányt ismerem, OBI-ból mindig betérek hozza pár jó szóra. Amíg vevője van, van időm megbámulni/tapogatni a 2 bódét. Sokkal jobb állapotban van a "beeresztett" bódé. Jobb végigsimítani, jobb ránézni. De ez nyilván azért van, mert már újkorában is vélony alapozót és lazúrt kapott.

 

OK, fáig nem csiszolunk mert "nem éri meg". Nade az nem normális, hogy egy évet (se!) bír ki egy festés és úgy pereg mintha 10 éves lenne ...

 

Most fogom nagynénémnek felújítani a kinti hintaágyát, ennek keretében kap új fa háttámlát és ülőrészt. Télen-nyáron kint hagyja a cuccot. Mivel van leeső darab bőven, 4 féle variációt fogok neki mutatni hogy tudjon választani. De onnan indulva hogy mindegyik minta kap 2x beeresztett színtelen alapozót (Sadolin Base). Aztán egyiket lenolajjal, kettőt vékonylazúrral (dió és tölgy színben) és egyet fehér, igen jól takaró  Sadolin festékkel kenem át. Tuti hogy ezt fogja választani, pedig szerintem szebb a lazúros/olajos felület. Ugyan erre a festékre azt írták hogy rugalmas, kiválóan követi a fa alakváltozásait, UV-álló, stb. Majd meglátjuk ... ha ő lesz a befutó. 

Előzmény: pali923 (115342)
pali923 Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115342

Egy barkácsáruházas faházat festettem újra pár éve. Előtte még Xyladekorral festettem vagy 10 évvel azelőtt. Lecsiszolni fáig eszembe sem jutott, annyit nekem nem ér meg. Próbáltam vékonylazúrral, de nem takarta el az előző festék kopásait. Ezért olajozás után vastaglazúrral kentem be, így teljesen újnak látszik. Elvileg a régi festék alapozónak benne van, meg az olaj is. Felvállaltam, hogy a vastaglazúrt majd időnként újra kell festeni, de a tökig csiszolásnál szerintem egyszerűbb.

Olajfestéket, zománcot kültéren fára használni (mellesleg beltérre sem) eszembe nem jutna, vannak kifejezetten erre kitalált szerek. Az ember a saját kárán megtanulja, hogy nem érdemes festéken spórolni, hosszú távon nem kifizetődő.

Előzmény: Törölt nick (115340)
BoriBori Creative Commons License 2016.04.15 0 0 115341

Koszonom. Akkor az is teherviselo ha ugy vesszuk (nyiro ero).

Oszinten bevallom, hogy ketkedve fogadtam a tobbszor hivatkozott megoldast,de visszakeresve Arvai Zoli eredeti kepeit, megmozgatta a fantaziam a dolog, elsosorban a latott terhelesek miatt.

Koszi megegyszer!

bb

Előzmény: Tschaby (115331)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!