Keresés

Részletes keresés

Helga 24 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3881
Bőven!! Bár ezt is embere válogatja. :))) Mi 800-at vittünk és nagyon is elég volt. Még haza is hoztunk. :)) Pedig vettem egy csomó mindent, voltunk 3 fak programon. Ja és csak FP-n voltunk de kajára szinte nullát költöttünk Az alkoholról nem nagyon tudok nyilatkozni, mi itthonról vittünk. Amúgy meg élveztük a finom egyiptomi sör izét, nagyon tudom ajánlani!! Papíruszt nem vettem, de ha tényleg akarsz jó minőségüt ne utcán vegyél, mert hát az ugye hamísitvány.
Előzmény: szmuti (3875)
bfvik Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3880

Szia Mariann!

Mi még nem osztottuk be a napokat program szerint, de szerintem ez majd úgy is Bencééktől függ. Odakint fog kialakulni. Életkor és nemek szerint:30-30 2xfiú, 35-28 2xlány.

Marianna-22 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3879

Húú, az tényleg rengeteg!

Meg akarjátok venni fél Egyiptomot?

Ha elmentek Kairoba, Luxorba és sivatagozni akkor az 2 főre még mindig csak 70000 Ft. Gondolom mentek búvárkodni is az még alkalmanként 1 főre 45 euro.

Meg még vesztek egy-két csecse-becsét, arra még egy kevés pénz.

Szóval ezekkel számolva sem kell 1000 dollár!

 

Előzmény: szmuti (3875)
szmuti Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3878

A férjem most örül Zeki. Ő is így gondolja! :-))

Csak én szeretek tartalékot is vinni. Nehogy ott álljak a bajban!

De megnyugtattál! Illetve Őt nagyon.

Előzmény: Törölt nick (3877)
Tamás Mariann Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3876
Szia. Én még nem is konkretizáltam semmit Bencéékkel. Amikor kérdeztem árakat arra nem válaszoltak gondolom 29.-e még messze van, de elötte mielött indulunk még írok nekik. Mi pénteken induluk 29.-én hajnali 4.00-kor. Gondolom aznap aludni fogunk. Szombatra szeretnénk búvárkodást , ha megoldható, hétfőre Kairót mert az a húzósabb és szerdára Luxort, de nem feltétlenül kell így lennie. Ti hogyan tervezitek? Mi 8 naposat fizettünk okt.29.-nov.5. Nov 5.-én reggel jön vissza a gépünk tehát aznapra már nrm tervezünk semmit. Szerintem elég húzos hetünk lesz. Mi hárman megyünk, én 35, a férjem 36, a lányunk pedig 14. Ti hányan mentek? Szia. Mariann
Előzmény: bfvik (3872)
szmuti Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3875

Köszi Helga!

 

Akkor kint veszem meg. Az ital is olcsóbb?

Költőpénzt a héten váltunk. Visszaolvastalak benneteket, de már összeolvadnak a sorok. Milyen árban volt a papírusz? A scarabeus bogárra valaki 1 LE-t írt nagy tételben.

Szerintetek két főnek 1000 USD elég lesz, ugye?

Előzmény: Helga 24 (3874)
Helga 24 Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3874
Szia, Szerintem nyugodtan vegyél meg kinnt mindent, amit akarsz. Sokkal olcsóbb, mint itthon. Akikkel voltunk,vettek fényképezőgépet, nagyon jó minőségű képet lehet vele csinálni. Kinnt is érdemes a drágábbat megvenni, de még mindig töredékébe kerül mint itthon. Én sajna nem vettem, majd legközelebb. :))) Az italról is hasonló a véleményem, jobban megéri :))
Előzmény: szmuti (3873)
szmuti Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3873

Sziasztok!

 

Ti itthonról visztek víz alatti fényképezőgépet vagy kint érdemes venni?

A reptéri vámszabad boltban drágább a rövid ital szerintetek? Ott nem érdemes venni?

 

 

bfvik Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3872

Szia Mariann!

Beszéltem már Bencével, de csak infókat kértem, konkrét programokról még nem beszéltünk. Barátnőm Luxort nézné meg, én szafarira mennék és merülnék is. Összehozzuk ha tudjuk. Több ember jobb buli! Milyen hosszú lesz a nyaralás?

Előzmény: Tamás Mariann (3868)
blackzorro Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3871
Hali..

KI jön Okt 15-26 között hurghadára? Milyen programokat szerveznétek?
Akinek van kedve jeep safari, és 1napos Kairo-i útra , az írjon ha kérhetem és verődjünk egy csapatba..
blackzorro@freemail.hu
Bönci Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3870

Szia umbriel 73!

 

Bocs, hogy csak most válaszolok. Abu Simbelbe kb. 3 óra volt az út. Reggel fél nyolcra ott voltunk, fél tízkor volt a gyülekező, és 13 órára értünk vissza a hajóra. Ezzel nem is lett volna gond. Viszont mi megcsúsztunk az Esnai zsilipnél, ezért Abu Simbelbe kedd helyett szerdán mentük, és szerdán délután indultunk vissza Asszuánból Hurhadára. Tehát 13-ra visszaértünk a hajóra, azt viszont 13.15-ig el kellett hagyni, és újra felülni a buszra.

 

Üdv. és jó pihenést!

Előzmény: umbriel73 (3608)
frt Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3869
Irigyellek. A Desert Rose tuti hely, mi is ott voltunk, a múlt héten kedden jöttünk haza. Jó mulatást. A Karkade-ban isteni a vizipipa, ki ne hagyjátok.
Előzmény: osszakal (3866)
Tamás Mariann Creative Commons License 2004.10.11 0 0 3868

Szia. Na végre valaki aki ez időtájt kinnt lesz. Mi a Le Meridienbe megyünk ami elég messze van mindentől. Terveztek programokat? Mi Kairó, Luxor és merülés Liviékkel.

 

BonLacinak. Gyere! Vagy ne is gyere haza és akkor kinnt találkozunk.

 

Sziasztok. Mariann

Előzmény: bfvik (3865)
stuvi Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3867
Hali! Csak a Kartago gép megy hajnali 4-kor, mert az Travel Service, van amit az én drága m.helyem a Malév reptet, pl. péntekenként is. No para!Mi nem vettük fel a kapcsolatot kintről senkivel, mert nem tudom, hogy pihenni akarok vagy tenni is valamit.Majd meglátjuk.Néha attól félek minden nem fér bele 1 hétbe!Ja és abba a szállodába se jön senki rajtunk kívül(Sea Star).Majd megírom milyen ha hazajöttem.Baksis ügyben megingathatatlan vagyok: NEM!
osszakal Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3866

Hali! Nehezen de összejött tegnap, Okt 15/26 Hurghada Desert Rose. Jön oda még valaki??

Az ind. péntek nekünk is 5.20-7.20 mint többen irtátok. Budavár tursz/Bestr. A progikat mi is kinti szervezésben gondoltuk. Látom néhányan már szerveztek progikat, tapasztalat, v. ötletet jól jönne. Egyiptomba most megyünk elösször.

Irjatok az imailre az  gyorsabb.

by. 

bfvik Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3865
okt.26-nov.5-ig royal palace
Előzmény: Tamás Mariann (3863)
BonLaci Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3864

Szia Mariann!

 

Én mennék veletek akkor is. Majd kintről írok, hogy milyen, remélem lesz rá időm.

 

Szia Laci

Előzmény: Tamás Mariann (3863)
Tamás Mariann Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3863

Sziasztok. Van már valaki aki 29.-től jön Hurghadára? Kartagónál már nincs hely.

 

Mariann

szmuti Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3862

Sziasztok!

 

Jön valaki 19-től hajóútra? Mi akkor indulunk a Kartagoval.

Utastársakat keresünk.

 

Andrea

BonLaci Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3861

Szia! Ha érdekel akkor írjál egy mailt és ott mindent megbeszélünk, 18-i Luxor és a 19-i sivatagi safari az tuti. Mi Cairóba nem megyünk, mert nem fér bele meg már két éva voltam ott 3 napot, bár még igy is lenne mit nézni. Az egy nap szerintem nem éri meg az csak egy rohanás. Ja mi 13-20-ig vagyunk kint.

Előzmény: noddy (3854)
blackzorro Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3860

Nekünk tuti hogy 7.20 kor megy a gépünk, mert minden best/medina akkor indítja.

Az ismerősömék is akkor indúltak, és az irodát kérdeztem személyessen és ők is azt mondták hogy 5.20-7.20 indulás. Gondolom a mindegyik társaság megpakolja a gépet, vagy nem.:)

A kartago tours indulási szokásait nem ismerem....

Előzmény: shadowcruiser (3859)
shadowcruiser Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3859

Nekem reggel 5.20 ra van a találka, és 7.20 kor indul a gép

 

Ez elég érdekes. Én úgy tudom, hogy 15-én csak a Karthagó indít gépet. Az meg hajnali négykor indul, a találka meg kettőkor van. Bár, lehet, hogy én tévedek, más cég is indít aznap járatot...

Előzmény: blackzorro (3851)
shadowcruiser Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3858

Bencéékkel szeretnénk, de még nem egyeztettünk konkrét időpontot.

 

Nyugi, minden okés lesz. Dobjatok egy mailt, a többit meg megbeszéljük.

Előzmény: noddy (3850)
shadowcruiser Creative Commons License 2004.10.10 0 0 3857

Attention!

 

Javaslom azoknak, akik okt 15-én mennek Hurghadára és olvassák az indexet, hogy fogjunk össze! Mennyünk együtt, lássuk együtt Egyiptomot. Több szem többet lát, több agy, többet fundál. Igy akár még a baksis dolgot is ki tudjuk védeni.

Feltéve, ha van kedvetek. Mi Bencéékkel megyünk, eddig úgy fest, hogy beterveztük Kairót, Luxort, az esti safarit, meg a merülést. Irjatok az emilemre, aztán a többit megbeszéljük.

 

SC.

DESERTROSE2003 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 3856

 Szia noddy,

 valaki már járt a fórumrol régebben a Dana Beachben ,véletlenül kerültek oda a Kartagoval biztos ezért nem felejtettem el.

Ha még nem találtál rá 1619 és 1649-es hozzászólásokban találhatsz infót. 

Előzmény: noddy (3852)
noddy Creative Commons License 2004.10.09 0 0 3855
Bocs, hogy megint én. Most kezdtünk azon gondolkozni, hogy ilyen kis időeltéréssel nem valószínű hogy két gép is megy Hurghadára. Esetleg valaki szintén Kartágós?? Nincs kedvem három és fél órát várni azért, mert akivel tartjuk a kapcsolatot elnézett valami időpontot...
Előzmény: blackzorro (3851)
noddy Creative Commons License 2004.10.09 0 0 3854
BonLaci! Ha minden igaz mi betársulnánk négyen, de azért még egyeztetünk, mert az egy hétbe be kellene zsúfolnunk Kairót is... Esetleg oda nem terveztek utat?
Előzmény: BonLaci (3842)
anonim19 Creative Commons License 2004.10.09 0 0 3853

Sziasztok!Kedden érkeztünk haza 12 napos hurghadai útunkról.A Royal Palace Hotelban voltunk,Best reisennel.Először is 6:50 helyett kb.8:00-kor indult el  a gépünk,de nem érdekelt mert végre már utazhatunk.A hotelben egy egérlyukat kaptunk,majd gyors feltérképezés után a recepción kötöttünk ki ahol közölték,hogy holnap tudnak csak új szobát adni(baksis nélkül),ja a szállodában felvette  az idegenvezető a 36eurót/2fő amit nagyon megbántunk,tényleg NE adjátok oda!!!!Rögtön felvettük a kapcsolatot Líviáékkal akik este már ott is voltak és megbeszéltük a programokat.Hétfőn volt Luxor Susuval+ banán szigetek ahova ún.fekkalákkal(kisebb hajó)mentünk a Níluson.A fekkalákon készüljetek fel,hogy kis fekete bogarak vannak amik csípnek és ugranak mint a bolhák.A banán szigeteken a párom megrontotta a gyomrát a sok pici,igazi,tömény banánnal aminek csak másnap lett következménye mégpedig a búvárkodásnál.Nagyon szarul volt hányingere volt,3 percenként WC.-re járt a hajón,először nem is merültünk csak ebéd után amikor jobban lett az ANTINAL-tól.Búvárkodni nagyon jó volt, bár nekem kicsit fárasztó mert nehezen bírtam a súlyokat, de az élővilág gyönyörű.Egyébként 2x voltunk Líviékkel másodszor  Ben volt ugyanilyen állapotban mint a párom.Szerdán Kairó volt az úticél hát az utazás egy kínszenvedés alig várod hogy odaérj+haza.Kairói mÚzeum nagyon szép volt amit láttunk-ugyanis 70percünk volt rá és sietve kellett mindent megnézni,kár hogy nem lehetett kamerát,fényképezőt bevinni mert csodaszép dolgok voltak.Kb.35fok és 4000 ember volt bent (nagyon jó  arab idegenvezetünk volt CASANOVÁ.-nak hívatta magát)erre az útra sajnos Líviék nem tudnak magyar idegenvezetőt biztosítani.Ebéd,majd piramisok ahol színtén rohanás volt 5-6 fotó aztán tovább-itt is rengeteg ember.Parfüméria,papíruszműhely hazaindulás.megérkezés hajnali 3:00 volt.Utána következett az igazi pihenés,napozás,vásárlások.Szerintem nagyon érdemes venni parfümöt akár egyiptomit akár  nemzetközit,papíruszt,pólót,törülközöt(nagyon jó minőségű pamutjuk van)de mindenhol ALKUDNI-ALKUDNI!A szálloda tele volt orosszal imádták őket,német is volt néhány.A reggeli nagyon jó volt és bőséges de a vacsora hát a 3 nap után már kicsit unalmas ,marha+rizs  variációk+még néhány finomság de íze egyiknek sincs,mi a végén már McDonals-ba ettünk.Szálloda nagyon szép volt, a személyzet is kedves  minden nap takarítottak,tiszta törülköző.1x kaptak el ásványvizzel amit a párom hozott be de  mikor mentünk Luxorba visszaadták.Utána én vittem be mert a nőket nem ellenőrzik. A parton minden nap tíszta törülközőt adtak a napágyra,sőt masszírozáson is voltunk.Szóval ne haragudjatok,hogy ennyit írtam de remélem valaki hasznát veszi,mert én is örültem ha valaki élménybeszámolót tartott.Esetleg valakinek van még kérdése nagyon szívesen válaszolok.Írjatok,üzenjetek!Üdv,Orsi. 

 

 

 

noddy Creative Commons License 2004.10.09 0 0 3852
Még mindig az Albatros Dana Beach Hotelbe :). De szerintem innen senki nem volt még ott, mert hiába kérdeztem, nem kaptam róla infót.
Előzmény: blackzorro (3851)
blackzorro Creative Commons License 2004.10.09 0 0 3851

Nekem reggel 5.20 ra van a találka, és 7.20 kor indul a gép. Ezzel jön valaki??

A  melia pharaohba megyünk!!!Ti??

Előzmény: noddy (3850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!