Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116232

ha megnézed a kültéri fabútorokat, mind rácsos. szellős, lukas. nem szabad zárt felületeket csinálni. egyrészt egymásnak feszülnek az alkatrészek amikor vizet vesz fel, és valami szakad, másrészt olyan kell legyen amiben lehetőleg sehol nem áll meg a víz, szépen ki tud száradni. az állandó mozgások miatt a ragasztást csak korlátozottan használják, a nagy dolgokat csavarok tartják egymáashoz. az olyan csapfészkek mint az első láb és a vízszintes összekötőd tuti kiindulási pontjai a rohadásnak. ha oda bemegy a víz, soha nem szárad ki.

 

Vajk

Előzmény: ombuccman (116230)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116231

Szia.

 

Én kültéri hintaágyat készítek tölgyből. Az a 0,2 köb az nem annyi. Mivel szélezetlen anyagot kapsz. Szorozd meg kettővel minimum. Mivel kb annyi hulladékkal számolhatsz. 

Amennyiben fedett felületen lenne én maradnék a borovinál ha fontos az ár. Vagy tölgy. Esetleg vörösfenyő. Én abból csinálnám. Nálunk (vas megye) a tölgy 270+ÁFA a vörösfenyő meg 180+Áfa. 

Akácon nem gondolkodtál? Jól bírja a kültéri használatot?

Nem száraz anyag még sokat fog "mozogni" Akár készre szerelve is. Elrepedhet vetemedhet. Meggyalulod félreteszed egy napra és eltekeredik. Tapasztalat. 

 

Remélem segítettem.

Sok sikert a projekthez.

Előzmény: ombuccman (116230)
ombuccman Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116230

Sziasztok!

Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Mint említettem, kerti padot szeretnék építeni, itt van két "sketch", hogy miről is lenne szó:

A kisebbik rész 1 méter, a nagyobbik 2 lenne.

A pad fedett helyen lenne, de oldalról ráeshet az eső. Valamint télen is szabadban tárolnám, sajnos nincs mód zárt helyre vinni. Nem földön, hanem viacolor burkolaton lesz, tervezek valami koptatót is a lábak alá, ne közvetlenül a kövön álljon a pad)

Ami még fontos, mivel macskáink vannak, így ha ráugranak, akkor ha puha az anyag könnyen megsérülhet (tapasztalat, a szaletli könyöklője lucból van csak vékonylazúrral kezelve, kénytelen voltam csónak lakkal lekenni, hogy ne sérüljön jobban).

 

Kétfajta keresztmetszetű anyagot gondoltam, 5x10 cm a vázhoz és karfához, 2.5x10 cm az ülőlaphoz és háttámlához. Eredetileg vörösfenyőben gondolkodtam, de ahogy nézegettem az árlistákat, még a bükk, és néhol a tölgy is olcsóbb.

Kezelésnek két réteg Milesi vékonylazúrt terveztem.

A kérdéseim:

1. Ti mit javasoltok fafajtának? 

- sima lucból az egészet, és mondjuk valami erős lakkal lekenni az ülő és hátlapot? Mondjuk ha lehet, akkor inkább kerülném a fényes bevonatot, jobban szeretem a selyemfényt.

- sima lucból a váz, az ülőlap (és a karfa) meg valami erősebből (pl vörösfenyő vagy bükk)?

- Erdei (borovi) fenyőből az egészet?

- Nagy marhaság lenne az egészet bükkből (vagy más lombos fából) csinálni? Milyen fajtákat javasolnátok?

Persze az ár is fontos, de mivel kb 0.2 m3 anyag kell, így egy 200E-es m3 árral számolva is nagyjából 40e Ft, ami még belefér. De ha azt mondjátok, hogy mondjuk borovi is bőven megteszi, akkor persze azt választanám.

2. Ilyen kerti bútornál mennyire fontos, hogy tényleg asztalos minőségű legyen a faanyag? Pl ha gyalult építő fát használok, vékonylazúrozom, akkor milyen gondjaim lesznek, hogyha nem megfelelően száraz a fa?

3. Méretek

-Alapvetően étkezőpad lenne a funkciója, azaz normál magasságú étkezőasztallal lesz használva. Milyen magasan legyen ebben az esetben az ülőmagasság? Jelenleg 47 cm-t terveztem.

-Persze jó lenne, ha kényelmesen hátra is lehetne dőlni, és hosszabb távon üldögélni rajta. Ekkor milyen ülőlap mélységgel érdemes tervezni? Mennyi lenne az a maximális hossz, amivel még azért kényelmesen hátra lehet dőlni? Ugye minél mélyebb a pad, annál jobban lehet esetleg végignyúlni rajta (délutáni szieszta), viszont ebben az esetben egy 47cm-es ülőlap magasság esetén már kényelmetlen hátradőlni.

 

Előre is köszi az ötleteket.

BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116229

Satu overkill vagy mi...

(helyszuke nagy ur....:(((  )

 

BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116228

Hmmm, mennyit valtozott?....

Koncertezik meg a ETTA?:)

Attelepulhetnenk offba.

Előzmény: GPS (116224)
BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116227

Igen, tiszta sor. Azert kerdeztem.

Nalam is, a motor meghajt egy tengelyt amin a fureszlap (-tarcsa, kes regio szerint) van, es mindkettorol ledaralodtak a ferde fogak (szerintem lagyinditas hianya miatt).

Akkor nala (Arvai Zoli) csak a tengely kopott le, nem pedig a motortengely?

 

Előzmény: Kamelot (116225)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116226

Igen, sajnos a "termékek" csak ötletként léteznek.

Előzmény: joevagyok68 (116218)
Kamelot Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116225

Nem a tengelyről, hanem a tengely által meghajtott ferde fogazású fogaskerékről törtek le a fogak.

Előzmény: BoriBori (116222)
GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 1 116224

 

"Bezzeg a Pataki Attilatol nem tettel be kepeket..."

 

Oké, te akartad:

 

Előzmény: BoriBori (116223)
BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116223

Töszi!

Bezzeg a Pataki Attilatol nem tettel be kepeket...

Rosszfiu:)))

Előzmény: GPS (116221)
BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116222

Szia!

Nemreg visszaolvastam a hsz-eid, mikor errol a maroba fogott tarcsarol volt szo.

Talsltam egy olyat, h a gerfureszed tengelyerol ledaralodtak a fogak. 

Sikerult megoldani, ha igen akkor hogyan ha szabad kerdezni?

Van egy Elektra Beckum pk250esem hasonlo bajjal, amit tetez meg hogy a (ledaralodott) tengelyen van a tekercseles is egyben. 

Uj motor lesz a vege (amig kaphato), es lagyinditas,...viszont erdekelne a Te utad, hatha az jarhatobb.

Szives valaszod elore is koszonom!

bb

Előzmény: arvaiz69 (116219)
GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116221

 

Akkor inkabb a Pataki Agi;)

 

Tessék parancsolni:

 

Előzmény: BoriBori (116220)
BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116220

...Mint magyar legenda??

Naneee...

 

 

Akkor inkabb a Pataki Agi;)

Előzmény: rferi (116217)
arvaiz69 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116219

Szia! 

Örülök, hogy sikerült megoldani! Mit mondtak mikorra ígérték az érkezését? Nekem a fűrésztárcsára legalább két hetet kellett rá várnom.

Ha kell a koronghoz a marószár, szóljál, szívesen segítek. Én 8 milliméter átmérőjű  szárat csináltattam, de olyat csináltatok, amilyenre neked szükséged van! 

Üdv.: Zoli

Előzmény: generátoros (116211)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116218

Jól értem , hogy ez "csak" egy "önreklám" ???

Mert ugye a "rólunk" oldal "formatervezésről"

ide jutunk

http://sutoand.wix.com/sutoand

 

Mondjuk nem rossz "reklám", hisz ha jól emlékszem mikor felraktad és megnéztem a faszbúkosnál 7000 körül volt a szám.

Most meg 9000 fölött tart már !

 

Pedig olyan sakk készletet vettem volna !  :-) (a leíráson percekig röhögtem...)

Előzmény: rferi (116209)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116217

Dehogynem Pataki !

"A kör közepén állok"

Előzmény: BoriBori (116216)
BoriBori Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116216

 

A keselezo kimondottan gusztustalan!

Buvarkund kifejezetten tetszik, (tapkabelt mashol vezettem volna ki.)

A korzo meg remelem nem a Pataky A.T.I....(csatolt video)...

stbb

 

Előzmény: rferi (116209)
GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116215

 

Nem nem vettem észre, de most, hogy mondod...

Nagyon tud a pali - és rengeteg munkát is feccölt bele. Respekt.

.

Előzmény: rferi (116214)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116214

É azt láttad, hogy ha a szembe kattintasz, akkor jönnek a részletek?

Előzmény: GPS (116212)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116213

A koronasapka is nagyon tetszik!

Igazi Art deco stílus, és szép és hordható is!

 

 

Előzmény: GPS (116212)
GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116212

 

Hát ez nem semmi mennyi munka van ebben az oldalban. És mennyi finom szarkazmus.

Más kérdés, hogy ezt ki hogyan éli meg.

.

 

Előzmény: rferi (116209)
generátoros Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116211

Szia Zoli!  Majdnem elfelejtem megköszönni a múltkori felajánlásodat, miszerint beszerzed a 65mm -es fűrésztárcsát és megcsináltatod a tengelyt hozzá. Nos sikerült nekem is megrendelni nagy nehezen, a tengely ügyben lehet igénybe veszem a segítségedet. köszi mégegyszer  

Előzmény: arvaiz69 (116210)
arvaiz69 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116210

Szia! 

Jól látom, hogy a betétnek a deszkáit nem fűrészelted fel 7-8 cm széles darabokra, hanem a kb. 15 cm széles deszkákat egyben gyalultad és táblásítottad? Nem fog így megrepedezni a deszkák közepénél?

De egyébként nagyon szép gratulálok! Milyennek találod a Triton marót, mik a tapasztalataid vele kapcsolatban? Már csak azért kérdem, mert Te a nagy ipari gépekhez vagy szokva. Éppen ezért nálad a használatból adódó különbségek, előnyök, teljesítménybeli különbségek rögtön szembetűnnek!!!

Üdv.: Zoli

Előzmény: gdzsozy (116199)
rferi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116209

Nem akar valaki csinálni ilyen partimix tálalószettet fából?

Szerintem tök király! :)

(politikamentesen mondom, senki fel ne kapja a vizet!!)

Több érdekes ötlet itt: http://hungarophilia.hu/

GPS Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116208

 

Akkor is inkább fa ajtónál ahol hajlamos elvinni az erezet a pántfúrót.

 

Nem viszi el a pántfúrót, ha a gondosan kijelölt helyet előtte megfúrod egy 2...2,5 mm-es fúróval.

 

Ilyen vékony fúrót az erezet sem viszi el oldalra- viszont a pici furat bitangul megvezeti a pánthelyfúró hegyét - onnantól már nichst ugribugri oldalra.

 

Kipróbált dolog, ajánlom.

.

Előzmény: peti970 (116207)
peti970 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116207

Biztos így volt mert csak akkor fordult elő amikor csak kézből fúrtam.

Akkor is inkább fa ajtónál ahol hajlamos elvinni az erezet a pántfúrót.

Nem mondom hogy mindenki így jár de én néha szenvedtem ilyen problémával.

Azért enged egy picit a vasalat is amikor meghúzod a csavarjait.

Akkor gondolkodtam azon a bizonyos Blum sablonon de az ára!

Lehetne még rendelni hasonló dolgokat Amerikából de az nekem macerás.

Előzmény: BözsiBözsi (116206)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116206

"....Én azt vettem még észre ha nem derékszögű a pántfúrás akkor az ajtó nem akar megállni rendesen kinyitott helyzetében,ez pl belső fiókos szekrényeknél nem éppen jó."

 

Biztos vagy abban, hogy ez ezért volt?

Szerintem nem.

Sokkal inkább bejátszott az, hogy a pántok tengelyvonala hozzád képest az ideális 90 fok-tól feléd, vagy tőld elfele tért ki a függőlegesből.

 

Szerintem az, hogy a kivetőpánthely furat mennyire van derékszögben fúrva az nem triviális dolog. Egyszerűen van ennyi tűrés a rendszerben.

A pánt-oldal irányban gyak nem is ér hozzá a fenékfúrás oldallával hanem a csavarozható talp az ami meghatározza a vasalkatrész pozícióját. Az meg gyak derékszög.

Előzmény: peti970 (116205)
peti970 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116205

Az volt a lényeg hogy minél stabilabb legyen.Ezzel lettek eddig a legjobbak a pánthelyek az állványos fúrót kivéve.Biztosan közelebb van a merőlegeshez mintha csak kézzel fúrnám.De ha nem itthon marom ki és mondjuk 2.5 m magas egy ajtó akkor ez a legjobb megoldás.

Csomó ajtót csináltam fényes bútorlapból gardrob szekrényre túl drága volt az anyag is meg az élzárás is ahhoz hogy elcsesszem.Én azt vettem még észre ha nem derékszögű a pántfúrás akkor az ajtó nem akar megállni rendesen kinyitott helyzetében,ez pl belső fiókos szekrényeknél nem éppen jó.

Előzmény: gdzsozy (116201)
pali923 Creative Commons License 2016.04.28 0 0 116204

Na jó: amit Freud néven árulnak, nem lehet rossz, azért a Bosch sem hülye, hogy elrontsa ennek a névnek a renoméját (bár láttunk már ilyet, valaha a Grundig is a minőség szinonimája volt, ma meg török). Bosch néven is kapsz jó lapot, érdemes megfontolni az itteni tapasztalatokat. Ami olcsó és Bosch, az viszont már gyanús. 

Előzmény: Törölt nick (116202)
halaloszto Creative Commons License 2016.04.27 0 0 116203

ovassa levelet

Előzmény: Törölt nick (116202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!