Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116062

Mire való a zártszelvény az oszlopok tetején?

Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116061

Az a használattól hajlott meg.

Előzmény: Törölt nick (116056)
GPS Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116060

 

Aki fát kirak a totális esőnek, hónak, fagynak, napsütésnek, és mindezt abszolut védtelenül, nem tető alá, annak el kell fogadnia, hogy vagy kurvasokat foglalkozik vele rendszeresen

 

Erről a fa-hajó tulajdonosok is sokat tudnának mesélni - és azok sem nyájas hangnemben.

.

Előzmény: rferi (116054)
kjanik Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116059

Mutatom a kerítésemet, most fejeztem be a festését. Az anyaga bontott ládaanyag /luc/, kora több, mint 25 év, a mostani a harmadik utánfestés. Lehet, hogy igénytelen vagyok, de egyrészt a létesítéskor ezek voltak a lehetőségeink, most sem lóg ki az utcaképből, látszik, hogy nem új, de nem is kelti a szakadt benyomást. (Sőt, azt is mondhatom, hogy nekem tetszik, ha deres vagy havas, akkor kifejezetten mutatós.)

 

"Szóval a fát lazúrral, az akác meg ezt nem tűri tudtommal."

Ez az ismereted biztos nem állja meg a helyét.

Előzmény: Tschaby (116053)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116058

Az aliexpresen ingyenes a kiszállítás, az  ebay-on viszont elég drága.

Előzmény: Törölt nick (116057)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116057

Pár napja rendeltem az aliexpres oldalon 50 mm-es belsőjű csövet. Még nem érkezett meg, de már várom.

Előzmény: Haugland (116039)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116056

Figy ... valamiért "mindenhol" akác a kerítéselem :-) Mármint amit kerítéselemnek árulnak, igen sok esetben akác. 

 

RFeri állítását (hogy az egyik legidőjárásállóbb fafajta) csak megerősíteni tudom. Majd 25 évig volt földbeverve akác kerítésoszlop, szomszédelválasztó. Kb 2 éve bontottuk le és a föld alatti (!!) rész is úgy volt (hegyesre faragva) ahogy kb akkor meg lett csinálva. Ezek tények.

 

Az is tény (itt írták már többen is) hogy az akác holtában is a legelevenebb fafajták közé tartozik. De ennek ellenére kültéri rönkbútor, kerítésdeszka .... rengeteg felhasználása van kültérre.

 

Elszíneződés: mondj egy fafajtát, ami "natúr" felületkezeléssel nem színeződik el folyamatos napsütésnek és egyéb időjárási viszontagságnak kitéve :-) Én is kérek majd olyat.

 

Nemrég csináltam akácból öcskösnek pálinkakínálót. Igen, frissen megvéve, azonnal gyalulva kicsit meghajlott 2 hét alatt. De ha rendesen ki van száradva, ill betartom amit akkor javasoltak (tárold oX hónapig, gyaluld, majd pihentesd megint pár hónapot) akkor jó eséllyel megúszom a vetemedést. Egyébként meg, Danis Oil-lal lekezelve (vagy az olcsóbb sima obis lenolajjal) gyönyörű a felülete, hidd el imádnád, főleg ha a faanyagot fának szereted látni.

 

 

És az aztán nem fog leperegni :-) De biztos van még beivódó felületkezelő, ami színtelen, de vmennyinre UV állóságot is ad és egyben vízlepergető is. Majd a tapasztaltabbak adnak tippet. De én az akácot nem dobnám el mint kerítéselem-alapanyagot.

 

Előzmény: Tschaby (116053)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.26 0 1 116055

Ne vitatkozzunk. :)

 

 Aki fából akar kerítést az ültessen buxust.  Azt nem kell festeni :P

Előzmény: rferi (116054)
rferi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116054

Tudod hányszor akartam én is beírni valami nem túl hízelgőt?

Aztán mégsem tettem!

Azt kéne elfogadni, hogy vannak dolgok, amiken nem lehet változtatni.

Aki fát kirak a totális esőnek, hónak, fagynak, napsütésnek, és mindezt abszolut védtelenül, nem tető alá, annak el kell fogadnia, hogy vagy kurvasokat foglalkozik vele rendszeresen, vagy meg fog változni az anyag kinézete a természet rendje szerint.

És aki ezt nem akarja elfogadni, az meg ne írogasson erről nem túl kedves dolgokat másoknak!

Előbb gondolja át, hogy mit milyen jelzővel illet!

A fa természetes anyag. A természetben például leszürkül, vagy lefeketedik, egyes fajtáit nem lehet megvédeni, mert olyan tulajdonságai vannak.

Ezek TERMÉSZETES tulajdonságai.

Aki fából csinál magának kerítést, ha megkérdezed miért abból, az indokok között ott lesz biztosan a TERMÉSZETESSÉG is.

De valójában nem hajlandó éppen a természetességet elfogadni. Mindenáron ellene dolgozik, és szenved az eredménytelenségen.

 

 

Nekem éppen ezért van vasból a kerítésem.

Ha kerítést csinálnék fából, azt vagy le akarnám festeni, és csak azért készülne fából, mert abból lehet megvalósítani azt a formát könnyen, vagy hagynám leszürkülni, ahogy akar.

De hogy nem emészteném magam azon, hogy jaj maradjon már meg szépen erezett fának, az biztos.

Előzmény: Tschaby (116053)
Tschaby Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116053

Bakter majdnem írtam valami nem túl hízelgőt :)

 

A fesd le a fát nem igazán tetszik. Mint ahogy a famintásra festett lemez sem.

Ha valami fának látszik akkor legyen az.

Ha valamit festék mögé bújtatok, annak meg nem kell fának lenni. Akkor lehet lemez is.

 

Szóval a fát lazúrral, az akác meg ezt nem tűri tudtommal.

 

Komolyan mondom amikor Repítő múltkor belinkelte a faházépítős videót - és elvett félórát a drága munkaidőmből , mert muszáj volt végignézni :) - felmerült bennem az égetés-csiszolás-olajozás technológiával történő kerítésépítés.


De még azzal is sokat kellene nekem dolgozni, amit most nem tudok felvállalni. Jön a babysitting.


Jövő télen talán már lehetne, de akkor még egy évig nézegethetem az ocsmány deszkákat...és a garázskapu projekt beindult, amihez kötném a kertkaput is. Ha már valaki megcsinálja helyettem...

 

Előzmény: BözsiBözsi (116031)
GPS Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116052

 

De hoztál helyette másikat... vagy money back?

.

Előzmény: groovejet (116051)
groovejet Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116051

Tegnap vettem egy ilyen fúrókalapácsot, ma pedig visszavittem.
A funkció választó gomb nem volt jó rajta gyárilag. Egyetlen egy percet sem használtam.

Előzmény: Törölt nick (115667)
GPS Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116050

 

"Nem baj ha 220cm-en van kinyitva, ott a bícsen bármikor beeshet egy görkoris hosszúcombú."

 

Hát ha egy ilyennek mindenáron ez a heppje - akkor tudok én ajánlani neki jobb helyet is, ahova "beverheti" a csinos kis fejecskéjét :-)))

.

Előzmény: Törölt nick (116049)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116049

Akarj csak többet mint 90 fok, mert ha azt egyszer valaki véletlen szemből telibelövi, ott pusztul bele. Ha feljebb van nyitva akkor csak kifeszül az ajtó, de az ipse nem hó bele. Nem baj ha 220cm-en van kinyitva, ott a bícsen bármikor beeshet egy görkoris hosszúcombú.

Előzmény: GPS (116047)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116048

Ha valaki nagyon akar alkotni egy körfűrésszel :)

Mókuskerék aktatologatóknak.

http://inhabitat.com/diy-human-hamster-wheel-lets-you-conquer-the-office-rat-race/

GPS Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116047

 

Köszi fiúk, mindenkinek - sokkal okosabb lettem.

 

A gázrugót kiszámoltam a képlet szerint, hát cirka 22-24 N-os jött ki (ebből kell 2 darab, azt mondja) - tehát a legközelebbi 30 N-os lesz nekem a megfelelő.

 

Ez összesen 6 kiló tolóerőt jelent - hát biztosan tudják mit beszélnek - én hiszek nekik.

 

Pántnak közönséges kivetőpántot kap majd - bár itt egy kis átalakításból megmaradt nekem 2 darab a "tudományos" azaz a 170°-os fajtából is - bár nem látom értelmét, mert 90 foknál úgysem akarok nagyobbat nyitni felfelé.

.

409 Creative Commons License 2016.04.26 0 1 116046

"A boltban viszont megkérdik, hogy hány kilós kéne? - amiről fogalmam sincs hogy számolják?
Netán számoljam ki az ajtó súlyát - és annyi lesz a tolóerő - kilóban?"

 

Felszereled az ajtót a helyére. Felszerelsz arra a pontra valami akasztót ahová a gázrugót akarod támasztani. Keresel a kempingben egy olyan pecást, akinek van halmérlege. Kölcsönkéred. Beakasztod az ajtóra szerelt akasztóba és húzod addig, amíg a legnagyobb súlyt mutatja. Ennél 10-15%-kal nagyobb erejű gázrugót kell venni.

Előzmény: GPS (116038)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116045

Előzmény: BözsiBözsi (116044)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116044

http://www.moliton.hu/butor_hu_leb.html

 

 

gázrugó ügyben itt nézz körül.

Előzmény: GPS (116038)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116043

Ne a forgácslapoknál keresd hanem a bezacskózott fenyőpolcoknál.

Létezik 18, és létezik 28 mm vastag, és létezik 2 féle minőségben.

Az olcsóbb 18-as talán 6.000 ft/ nm (kb!!).

 

 

 

Ahogy írod, leméred az ajtó súlyát és ez a mértékegység.

 

De ha felmész a blum, vagy hasonló komoly helyre akkor biztos, hogy találsz valami segédletet ahol ki tudod kalkulálni a méretezését.

Előzmény: GPS (116038)
rferi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116042

63000.- az elég jó átlagos ár.

Nálunk 52000.-, de ez most nagyon olcsónak számít.

Aztán van, ahol 65-70.

Előzmény: GPS (116035)
rferi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116041

Csináld meg az ajtót, és visszamész a rugóért a leszabott ajtóval.

Szerintem az se mindegy, hogy mennyire magas az ajtó, nemcsak a súlya számít, hanem az erőkar hossza is, amit meg ugye az ajtó magassági mérete határoz meg.

Én ajtóval jelennék ott meg...

Előzmény: GPS (116038)
rferi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116040

20-25-30-35-40-45-50-60 centis szélességben vannak az OBI-ban a fenyőtáblák, és asszem 40 centi hossztól 240 centi hosszig. Csíkokat keress, ne nagy táblákat, ott vannak a betétes és lamellás fenyő BÚTOR ajtók környékén, általában állítva a polcokon.

Minden darabodnak beválaszthatod a neki megfelelőt, és a lapszabók csak pontosítanak, vagy ha figyelembe veszed a kapható méreteket, és ahhoz pászítod a bútort, akkor össze lehet legózni úgy, hogy szabni se kell!!

Előzmény: GPS (116035)
Haugland Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116039

Tudnátok ajánlani porleválasztóhoz csövet, aminek a belső átmérője 49mm körüli?
Hol lehet Bp-n ilyet vásárolni?
Vagy esetleg ebay-ről olcsóbb lenne? (A szállítási idő nem gond, nem hajt a tatár)

GPS Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116038

 

Holnap arra megyek, feltétlenül megnézem - ha már eddig átsiklottam felette.

 

A bútorlap-munkapult-bútorlap-tartozékok, stb. OBI-s árait betéve tudom -  de a tömör az nagyon kimaradt eddig a látószögemből.

 

A baj most az, hogy szombaton van a hivatalos szezonnyitás - a bútor meg sehol - szóval azért nem ártana haladni is dolgokkal, ha már eldöntöttem.

 

De ha már itt tartunk: lesz egy kisebb felső korpusz is a munkapult felett - tányéroknak, fűszereknek ilyesminek.

Annak az ajtaját felnyílóra szeretném - gázrugókkal.

 

A boltban viszont megkérdik, hogy hány kilós kéne? - amiről fogalmam sincs hogy számolják?
Netán számoljam ki az ajtó súlyát - és annyi lesz a tolóerő - kilóban?

Csakhogy nem az egész ajtót kell megemelni, csak 90 fokot felnyitni, kb. a közepétől kitámasztva.

 

Fogalmam sincs hogy saccolják ezt meg - hogy túl erős se legyen... de biztonsággal fent is tartsa az ajtót.

 

Ha segítene valaki aki már használt ilyet, megköszönném.

.

Előzmény: BözsiBözsi (116037)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116037

ne izélj már!

 

Az OBI árul fenyőlaapokat mindenféle szél, és hosszméretben. 18 mm-est nézd meg.

 

Még külön járkálnod sem kell, és száraz gyak kevés vetemedésre hajló anyagokból.

Előzmény: GPS (116035)
kaposznyak Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116036

Kösz, átgondolom.

Előzmény: rferi (116034)
GPS Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116035

 

Kössz a tippet, de mint mondtam, ez nekem teljesen idegen terep.

 

Fogalmam sincs hol vehetnék fenyőt táblában, mekkora egy tábla és mennyibe kerülhet négyzetmétere egy bútorkészítésre alkalmas anyagnak.

 

Apropó: szombaton voltam a villanyboltban és a mellette lévő fűrészárusnál ment a nagy kereskedés (vagy 3 vásárló is várt a sorára) és tőlük hallottam, hogy ott a fenyő egységesen 63.000/m3 - mindegy milyen gerenda, léc, deszka - egyremegy - mind ugyanennyibe kerül.

 

Ez jó ár, így kiskerben? Vélemény?

 

 

 

Közben megnéztem a táblásított fenyőt is, hát ezt láttam:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ezzel inkább az a bajom, hogy a pl. az 500x125 centis darabból elég rosszul jönnék ki szabás után, pláne hogy a terveim szerint 550 lesz annak a bútornak a mélysége, vagyis tudja a fene, hogy mennyibe lenne végül csak az anyag, miután leesik egy csomó hulladék.

.

 

 

 

 

 

Előzmény: rferi (116033)
rferi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116034

Vedd meg az anyagot, és ne azonnal rakd fel, hanem árnyékban, szellősen rakásold fel lécekkel közölve. Tetejére valami lemezt rakj, hogy ne érje az eső.

Ami elvetemedik, azt majd nem rakod fel jövőre.

 

Ha nagyon félsz a vetemedéstől, a hátulját két csíkban harmadáig vágd be körfűrésszel.

 

Vagy vegyél szárított anyagot.

Vagy vegyél többet, rakd fel, ami elvetemedik, azt meg majd kicseréled a többletből.

Vagy ne vegyél többet, csak ami elvetemedik, azt cseréled ki majd jövőre.

A lehetőségek tárháza végtelen.  :)))

 

Nekem van olyan akác karóm, ami ott volt a kertben, mikor 65-ben megvették anyámék. Még nem lehet beleverni a szöget.

Ha megbékélsz a fa natúr voltával, akkor örökre letudtad a kerítésprojektet.

Előzmény: kaposznyak (116029)
rferi Creative Commons License 2016.04.26 0 0 116033

Engem nem olvasol?

A táblaanyagból simán kiszabatod az obis haverjaiddal a darabokat, és konfirmátorcsavarral simán összefogatod.

Ne hallgass senkire, aki azt mondja, a konfirmátor nem jó fenyőhöz. Jó. És még tetszetős is. És tart mint állat. Elő kell fúrni, azt kész.

És innentől tökugyanazt kell neked csinálnod, mintha pozdorjából lenne, azzal a különbséggel, hogy élzárás se kell.

 

Előzmény: GPS (116030)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!