Keresés

Részletes keresés

Egy griff Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116425

Szia, az előbbi hozzászolásomban vannak még méretek, nem tudom elég-e ennyi a tervekhez.

Ha kell még valami írj nyugodtran. Köszi, üdv.

Előzmény: ombuccman (116284)
Egy griff Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116424

Nem tudom segít-e valamennyire? :-)

 

Előzmény: Paco155 (116277)
méray Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116423

Szia!

 

Szerkezetileg nagyon stabil- masszív (hála Istennek).

Úgyhogy ahhoz nem nyúlok. Kettőnket édesanyámmal vígan kibír.

 

Akkor Tiéd fa színű lett. 

Nekem a festék alatt a fa szürkés színű.

Szerinted le tudom csiszolni, hogy előjöjjön a fa színe?

 

A gond (?) ott van, hogy ez egy nagyon régi pad, nem sok a nagy felület, ahova kényelmesen beférnék csiszolni.

 

Drótkorong a nehezen beférhető helyekre ajánlott? Vagy felejtsem el. 

 

Esetleg ahol nem jön le a festék, ott alkalmazhatom?

 

Sok apró (idegölő) rész van rajta, remélem meg tudom oldani a feladatot.

 

Az asztaltól nem félek, mert ott csak 6 láb, köztük merevítő lécek, meg az asztallap. Frankó nagy felületek, szinte mindennel odaférek.

 

De a pad az nagy falat lesz. Rengeteg díszléce van.

 

Lehet akkor én is megcsinálom natúrra (nem színezettre). 

 

Csak bírja a hőlégfúvóm! :-) Régebben vettem egy gagyit, remélem kibírja a padot meg az asztalt, mert már csak a 2-es fokozata működik. Lehet szépen apránként fogom csinálni. 

Bár lehet veszek jövő hónapban valami komolyabbat. 

 

 

Előzmény: kjanik (116421)
e.z Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116422

Szia,

 

Köszönöm a gyors válaszod. A kérdés azért volt lényeges mert vennék egy nút marót a felsőmarómhoz viszont főleg 3mm széleset találtam én úgy gondoltam, hogy az talán megfelelő lenne, de akkor van rá esély.

 

A felajánlást is nagyon köszönöm, de sajna pesti vagyok, szerencsére hulladék bútorlapom van. Bár nem tudom 3mm-nél kisebb nútot, hogyan tudnék csinálni, ha az lenne csak jó.

 

Arra is érdekes kérdés lehet, hogy nem szakad ez ki könnyen ha csak egy nútba van berakva és semmi egyéb rögzítés sincs?!

 

 

Előzmény: Törölt nick (116420)
kjanik Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116421

A fotókon levő padnál rosszabb állapotú, csapó esőnek kitett padlásajtómmal a következőket tettem:

A külső felén lévő repedezett zománcfestéket teljesen eltávolítottam hőlégfúvó és spachli segítségével, alapos csiszolás, portalanítás után xilamon alapozóval festettem.

A belső felületek és a tok festése majdnem hibátlan volt, ott csak szükség szerint kapartam, csiszoltam, alapoztam.

Trinát mestertapaszt, nagyobb rétegvastagság esetén kétkomponensű poliészter-gittet használtam a felületkiegyenlítéshez (2 ütemben).

Csiszolás, ...

Bondex vizes oldószeres vastaglazúrral 2 rétegben festettem át.

 

Én kültérre már zománcfestéket nem fogok használni, mert azzal a néhány év múlva törvényszerűen bekövetkező szívásomat készíteném elő. A lazúrt lazán átcsiszolom és festek, nincs izomláz.

 

Más:

Szerkezetileg állékony-e a pad? Ha valamelyik eleme mozog, azt meg kell javítani, ott hiába gittel az ember, garantált a rövid távú festéshiba.

Előzmény: méray (116403)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116420

Gondolom a redőkkel együtt 3.2mm a vastagsága. Szerintem a 3mm-es nút jó lesz, de nyilván kellene hulladékfába (sőt inkább bútorlapba ha amúgy is abba lesz) tesztet marni. Ha annyiban nem kapaszkodik meg rendesen, 2.8 vagy 2.5-ös fűrészlap is megteszi - szeritem. Ha ezek nem állnak rendelkezésre, és Miskolc nem esik messze tőled - írj ram, hozd el a sínt és nálam végigpróbálhatjuk, van annyi hulladék bútorlapom, hogy próbálgathatunk eleget.

Előzmény: e.z (116419)
e.z Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116419

Sziasztok!

 

Szakmai kérdésben szeretném a tanácsotok kérni, a linken szererplő alu profilból szeretnék a gardrób szekrényemre fogantyút csinálni, úgy hogy az ajtó teljes magasságában lenne oldalt ez a profil.

 

A bútorlap oldalába kell marni ehez egy nútot, a profilon 3,2mm széles az a rész ami a nútba megy.

Véleményetek szerint milyen széles nútot kell a bútorlapba marni?

 

http://www.dubrhardware.com/index.php?route=product/product&path=25_29&product_id=1041

 

Segítségeteket előre is köszönöm.

 

 

feketefelhoo Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116418

Köszi. Ez jó, de meglássuk mennyire stabil így ragasztva. Ha nagyon nem, akkor fúrok.

Előzmény: Kamelot (116412)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116417

Ez nálam is így van, csak sokan nem értenek, hogy ezt meg hogy.

 

Garázsajtóprojektnél is minden ismerősöm kb vagy lehülyézett vagy úgysem tudom megoldani.

No ez adott még egy löketet hozzá és van egy olyan bajom, ha fejembe veszek valamit azt elérem :D

(lásd: maró, körfűrész, autócserék, stb... Mind kb 1-2 nap alatt eldöntött dolgok)

 

Sajnos vagyok annyira konok önfejű makacs ember (Kozek :D, mindenki ilyen a családban :D), hogy ezeket hasznosítani is tudjam. Párommal meg nagy szerencsém van, elviseli ezt a sokszor hihetetlen idegesítő dolgomat :D (mondjuk ő se gyengén makacs amúgy :D)

 

 

Most épp pakolom a garázs végéből a sallangokat, ahová szeretném beállítani az asztalt, majd lesz másik asztal is körfűrész mellé, de nem tudom mit csinálhatnék vele. Vannak kövek, tégladarabok, fehér cement (sztem már használhatatlan, cc 20 éves), vmi másik zsák, ami gyak kő lett és még sok minden :) Van 3 raklapunk is, de abból csinálni bármit is? Esélytelen, annyira szutyok minőségűek a deszkák rajta :(

 

Építési hulladékot talán még lomtalanításkor se tehetek ki, konténer kéne, ahhoz viszont kevés, hogy megérje :D

 

Lassan összeáll minden, hogy értelmesen lehessen lent dolgozni, most hogy már a kapu működik és az miatt kezdtem el az egészet :D

Előzmény: Bari- (116408)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116416

Akkor már legalább hárman vagyunk hasonló Istencsapással megáldva. :)

Előzmény: Törölt nick (116401)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116415

Nem tudtad? Egy nap 24 óra + az éjszaka.

Előzmény: Törölt nick (116402)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116414

Aha, egyre gondolunk.

Előzmény: Kamelot (116412)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116413

A múltkor volt a lidlinél olyan csempefúró ami gyémántfejű volt. Ezt vízzel kell hűteni.

Beteszed a kavicsot vízbe, kitámasztod, és oszlopos fúró alatt ilyen gyémántos fejjel szépen kicsiszolod, de ha elviszed üvegeshez, lehet megcsinálja neked. Utána beleragasztod a menetet vagy amit akarsz.

Előzmény: feketefelhoo (116411)
Kamelot Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116412

Hűtés mellett én ilyennel próbálkoznék.

Előzmény: feketefelhoo (116411)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116411

Ennél valamivel egyszerűbben közelítettem a kérdést :) A laposfejű bútorcsavar "anyjának" a tetejére epoxival felragasztottam a megtisztított kavicsokat. Hátulról süllyesztett fejű csavarral rögzítettem a fiók előlaphoz. Nem tudom mennyire lesz tartós, de ha van ötlet hogyan lehet zsákfuratot fúni kavicsba, arra vevő lennék :)

 

Előzmény: Törölt nick (116409)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116410

Bmeghülyeteló ... szÁrnak akart lenni de néha nem veszi az ékezetet :D /vagy nincs türelmem kivárni .../

Előzmény: Törölt nick (116409)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116409

Ez ku**ajó! Engem is az tesz kíváncsivá hogy fúrtad ki a köveket ilyen szépen, "függőlegesen", és hogy hogy nem törtek szét :-) Azt látom hogy valami menetes (?) csövet ragasztottál be szarnak, gondolom 2 komponensű epoxival vagy hasonlóval.

Előzmény: feketefelhoo (116406)
Bari- Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116408

Hali!

 

Ez nem betegség, ez egy állapot! :D

Szerencsésnek mondhatom magam, hogy birka türelmem van, és elég kitartó vagyok azokban a dolgokban amit elhatározok. Kis fanatizmus is kell hozzá, egy kis beütéssel karöltve, ezek nélkül nem megy! Többször megkaptam már, hogy nem vagyok normális, jelentem tudom, de állatorvosnál nem voltam még vele. Nem szeretném ha ebből kigyógyítanának :]

Előzmény: Törölt nick (116401)
Bari- Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116407

Ötletes!

Hogyan rögzítetted a kavicsokat? A majdani kinti nyári konyhához lehet hogy lopom az ötletedet!

Előzmény: feketefelhoo (116406)
feketefelhoo Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116406

Kavicsok ;-)

 

Bari- Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116405

Ha nekem kellene a padot rendbe tenni én szétszedném, úgy azért könnyebb a darabjait rendesen átcsiszolni. Ha nem mozog, és jól egyben van, akkor is lecsiszolnám teljesen fáig. A réseket, repedéseket a már tiszta csiszolatport összekeverve faragasztóval tömíteném több lépcsőben. Ahol nagyobb és mélyebb a rés ott több lépcsőben, mert száradáskor zsugorodik.

Még 2012 nyarán volt egy hasonló pad amit rendbe kellett tegyek. Azon is fehér festés volt, valaha egy üzemorvosi rendelőben volt a váróban pad kitudja mennyi ideig, annak már idestova vagy 20-25 éve minimum, hogy a családomhoz került, utána a telkünkön volt a teraszon kitéve az idő vasfogának. Mondanom se kell a festése sokkal ramatyabb állapotban volt mint a képeiden, és a szerkezete sem volt mér teljesen stabil. Szétszedtem, lecsiszoltam. A csapokat rendbe tettem. Az illesztéseknél faragasztóval raktam össze. A csavarok furatába is került ragasztó (eredetileg is csavarozva voltak a darabok, még a régi fajta facsavarral), a teljes becsavarása előtt a feje alá is nyomtam egy keveset. Lenolajjal átkentem az egészet, majd kb két hét száradás után celkolor barna festékkel lett két rétegben lekenve. Olajozva és festve még szétszerelt állapotban volt, a csapolási felületeket nem kezeltem, hogy a ragasztó tapadjon rendesen. Összeszerelés után kapott még egy réteg festéket. Azóta a kertünkben a gyerekek használják. Szerencsére még nem láttam rajta festék felválást, pedig télen nyáron kint van, éri eső hó és nap, illetve a nap nem közvetlenül mert egy almafa árnyékában kapott helyet. Már nem ennyire fényes a felülete mint a képen.

Előzmény: méray (116403)
Bari- Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116404

Persze mert időkibővítőt használok :D

 

Viccet félretéve, a várat sikerült viszonylag gyorsan elkészíteni, ehhez Neked is nagy szereped volt, hogy le tudtam Nálad vágni pontos méretre az anyagokat, de legtöbbször nem haladok ilyen gyorsan. Az egész pakkot még a 2014-es karácsonyra terveztem, hogy elkészül, illetve akkorra volt elsőnek kigondolva. Azon az éven addig jutottam el, hogy meggyalultam hozzá méretre az anyagot. Akkor még csak kevesebb lovag és 1-2 sárkány volt betervezve. A vár már a 2015-ös karácsonyra jött képbe. Valamikor még május környékén kezdtem neki a lovagok darabjainak kivágásának. Talán augusztusra lett kivágva az összes darabja a 24 lovagnak és a 12 lónak. A sárkányok valamikor december elejére készültek el. A lovagokat nem sikerült karácsonyra befejezni. Egyszerűen nem volt elég szabadidőm hozzá. A várnak neki sem kezdtem, csak az anyag lett hozzá félretéve ne használjam el másra. Remélem most már valóban elkészülnek. Kezdek nem férni tőlük a műhelyben, meg állandóan pakolgatni kell ha a lányom le akarna jönni hozzám ne lássa meg. Még az átadásig lesz szűk két hetem, addig muszáj már befejezni. szerencsére a várat már csak lakkozni kell. Korán reggel a híd felvonó szerkezetét átalakítottam, hogy levehető legyen. A lovagok darabjainak jó része festésre vár, de a lábakat (48db) meg a testet még csiszolni kell és még a ráragasztott papír sablont is le kell vakarászni róluk. Azt hiszem a mai nap elmegy vele. A festést párom bevállalta, száradás után lehet összeragasztgatni a darabokat aztán egybe lelakkozni az összeset a festett lovakkal együtt.  Remélem lesz sikere!

Előzmény: Törölt nick (116402)
méray Creative Commons License 2016.05.01 0 1 116403

Szia/sziasztok!

 

Először is pontosítanék!

Repedés helyett hézagot akartam írni, csak a végén elfelejtettem kijavítani.

 

Teszek fel 1-2 képet.

 

 

A festése nem mai, így kaptam.

A festék talán zománc vagy olaj?

 

Én szeretném fehér zománccal festeni, de bármilyen ötletet szívesen meghallgatok.

 

Időm bőven van rá!

 

Mivel kezdjem a munkát?

 

Ha lehetséges, akkor nem szeretném megbontani a padot. 

 

Válaszod/válaszotokat előre is köszönöm!

 

Üdv méray!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: kjanik (116391)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116402

Néha nekem is eszembe jut, hogy Barinál tuti hogy nem 24 órából áll a nap :-)

Előzmény: Törölt nick (116401)
Törölt nick Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116401

Hali

 

Nekem egy bajom van a betegségével Uram:

Azt látom,  hogy neked is annyi türelmed és kitartásod van,  mint nekem (ez az oka,  hogy engem tettek Hegyvidékre...)és evvel csak az a baj,  hogy látom előre én is hasonló beteg dolgokra leszek vehető xd

 

Kényes telepítéseket mindig én kaptam meg,  amikor gyártó honlapján pl nem volt vagy rosszak voltak a driverek. Ugyan tovább tartott,  de megoldottam minden idegeskedés és csapkodás nélkül,  más meg felénél feladta xd

Előzmény: Bari- (116394)
help_kene Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116400

Köszönöm szépen! Csavarhúzóval próbáltam feszegetni, de az egyiknek letört a széle de még így se tudtam leszedni.

 

De az ábra alapján már talán értem, hogy mit kéne csinálni, melyik irányba kéne feszíteni.

 

Még egyszer köszi szépen! Sokat segítettél!

Előzmény: Kamelot (116388)
GPS Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116399

 

 

 

 

"A bunkósság nem gyógyítható a gazdagsággal  pénzel nem lehet ízlést vásárolni"

 

Pontosan, ahogy mondod: szóról-szóra.

 

És megy ez nem csak privátilag, hanem még állami szinten is - lásd fotó.

Előzmény: Pillanatragasz (116385)
Bari- Creative Commons License 2016.05.01 0 0 116398

Az eredeti ötletadó videón, ahonnan az ötlet származik valóban playmobil figurákhoz volt a vár készítve. A készülő lovagok kicsit más mérettartományt képviselnek, így a vár is nagyobb elemekből áll mint a minta. A kapu mérete úgy lett kialakítva, hogy egy lovas katona kiférjen rajta együtt. Ha megnézed a galéria képeit akkor ki lehet kb következtetni a méreteket. A katona kezében lévő zászlórúd 4,5mm átmérőjű. A lovagok és a sárkányok egyébként ebből a könyvből származnak.

Előzmény: Törölt nick (116396)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 116397

Igazán nincs mit :-) Az eredmény miatt már "megérte".

 

Kiscsaj oda lesz meg vissza ha meglátja. Nem semmi szülinapi ajándék!

Előzmény: Bari- (116393)
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.30 0 0 116396

Jajj de aranyos! Ehhez illene a playmobil vagy mi volt a neve, tudjátok, az az egyeneslábú lovas.

Előzmény: Bari- (116393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!