Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70484

Legyél komolyabb. Azokat a "dolgozókat" soha sehol senki nem vizsgáztatja/vizsgáztatta.

Ők a vizsgáztatók.

 

A felsőbb vezető szervekben a szakmájukat értő, szerető, és magas szinten művelő tisztek elhanyagolható kisebbségben vannak.

És általában nem túl sokáig.

Előzmény: rudolphe (70478)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70483

Én egy normális országról álmodozom....

ilyenkor jönnek az ápolók......

Előzmény: Plieur (70482)
Plieur Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70482

És ilyen körülmények között álmodozol sorállományú hadseregről?

Ha komolyan veszik akkor az sem olcsóbb mint az önkéntes.

Ez a zsarus dolog qvára emlékeztet egy röhejes esetre anno 90-es évek amikor a tisztek osszedobták a pénzt  pár vödörnyi gázolajra hogy az ügyeletes DAC ki tudjon menni ...

 

Előzmény: Törölt nick (70481)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70481
Előzmény: Plieur (70479)
Plieur Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70480

Hát, majd eljön mindennek az ideje:)

Előzmény: M.Zoli (70458)
Plieur Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70479

Épp ilyesmire gondoltam. :)

Előzmény: Törölt nick (70477)
rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70478

"A nap vicce"

 

És az általam tárgyalt "intézményben" dolgozókat ki fogja tesztelni?

 

:DDD

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70477

Most hirtelen beugrik hogy a Tiger Meet-re anyagi okok miatt nem mehettek, de ennyi a fogalmazás...

 

Előzmény: Plieur (70474)
Cs_ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70476

"Hozzátettem, normális használható kiképzésről/hadseregről beszélek,"

 

Egy kicsit OFF lesz. Mikor volt itt normális hadsereg? (elnézést kérve minden érintettől) Ha volt is az nem mostanában volt. A mai 30-as generáció jórésze nem volt katona vagy ha volt is olyan hadseregben volt amilyenben, oszt felnőttek, ma már családfentartók, sokat dolgoznak, hogy gyereknek legyen mit enniük, sokuk felelőségteljes beosztásban. Pedig van jó náhány kortársam akiről valaki azt mondja 10-15 éve, hogy apa lesz, aki keményen dolgozik a családjáért, hát ott helyben körberöhögtem volna. Oszt az lett, az ÉLET iskolája utolér, előbb vagy utóbb.  

Előzmény: Törölt nick (70455)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70475

Jó napot!

Szerintem meg lesz hk zászlóalj :-)

Előzmény: M.Zoli (70456)
Plieur Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70474

De volt valami infó olyan esetről hogy nem lehetett megtartani előirányzott kiképzést pld üzemanyag hiány miatt, kint lógott az állomány hátsója, nem tudtak megfelelő elhelyezési körülményeket biztosítani, stb-stb?

 

 

Előzmény: Törölt nick (70459)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70473

Ez a leendő szervezet "vizsgaközpont" a meglevő emberek átmentéséről IS szól.

Össze, szét, ide, oda, át szervezik az egyetemet!Ergó felszabadul majd egy csomó szaki a MH HUMÁN INKURENCIA RAKTÁRBÓL (ZMNE) és a vizsgaközpont létrehozásával adnak nekik zsíros beo-t!!!

 

Veszélyes is lehet ez a vizsgaközpont!!! Hisz szólhat ez arról is hogy megnyírbálják a tiszti kart (mellesleg bizonyos szempontból ráfér) egy bizonyos irányvonal mentén, a vizsgaközpont által legitimmé téve az esetleges elbocsátásokat. Azt a bizonyos irányvonalat, meg nem tisztem részletezni.

Előzmény: rudolphe (70468)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70472

"Költséghatékonyan" :-)

Előzmény: Törölt nick (70471)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70471

Aztán majd jön a csősz, és mindenkit elzavar. :-)

Előzmény: Törölt nick (70467)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70470
rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70469

És hiába dugják a fejesek a homokba a fejüket:

Az iskolákban nincs meg az oktatás komoly háttere.

MINDENNAPOS (!) probléma (!) az, hogy A!-es papírt adni nyomtatáshoz, - nem beszéltem számítógépről még egy szót sem...

Van még valakinek kérdése?

Előzmény: rudolphe (70468)
rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70468

Szerintem pedig nem korrekt, hogy egy intézményben mondják meg, hogy mire vagyok képes, - már csak azért sem, mert az ilyen intézményekben nem azok között a feltételek között kell majd bizonyítanom, mint amilyenek között nap mint nap kénytelen vagyok megállni a helyemet.

 

Mondok erre példát:

Frissen végzett tiszthelyettes.

Tanul, vizsgázik, jön - 10 évente egyszer...

Ha eljut hozzánk, akkor sem arra van kiképezve, ami a tervezett feladata, hanem arra, amit 1975-ben (!) - AMIKOR MÉG MEG SEM SZÜLETETT (!), - kellett volna csinálnia.

 

Ki is értékel - és mit?

 

Odajön csórikám - JÓHISZEMŰEN - és néz bután, mint gázálarc, mert az állítólag tanult "technikáról" is tudok Neki olyan fontos információkat mondani, amit "Ezt sem tanultuk!" mondattal nyugtázik, - ergo, gyakorlatilag a legelemibb alapokról képezhetem ki - A NAPI FELADATAIM ELLÁTÁSA MELLETT (!), mert használhatalan ismeretekkel bocsájtják ki az iskolából. ( - Tekintsünk most el a "Jobbra szét!" meg a "Hátra át!" -tól!...)

 

És ami még tragikusabbá, komikusabbá teszi ezt az egészet, az az, hogy INTELLIGENSEK, ÉRDEKLŐDŐEK, AKARNAK, TUDNAK eredményeket felmutatni ezek a fiatal Srácok/Hölgyek, csak hát nem arra képezik ki őket, ami a beosztásukból adódóan rájuk hárul, mint feladat.

 

Nyitott kérdés:

Van-e értelme ERRE "iskolát" fenntartani?

 

Más aspektus:

A "bíráló bizottságok", "vizsgáztatók" hadának halvány fogalma nincs arról, hogy a hétköznapi katona mivel mutatja fel azokat az eredményeket, amire általában csak "bólogatnak" - azt természetesnek véve - azok, akik tehetnek arról, hogy áldatlan állapotok között kell ezeknek az embereknek helytállniuk.

 

Bemegyek egy iskolába, és vagy adottak a feltételek arra, hogy kérdezzen egy oktató (vizsgáztató), vagy már innen komolytalan a történet, - így inkább én kérdezek Tőlük (ha engedik, és nem veszik személyük elleni támadásnak az érdeklődésemet(.

 

Más:

Egy tanfolyamon, az "egy szőlőfürtön elférő" problémák megoldására kaphatnak a hallgatók választ, - ha kellően komoly a tanfolyam.

Ezek a tanfolyamok még hírből sem igazodnak az egyedi körülményekhez, - nem veszik számításba például azt sem, hogy adott esetben ÖT FELÉ (!) koncentrál egy feladatot végrehajtó katona, - nem csak az a legnagyobb gondja, hogy "fordítva teszi-e a lőszert a fegyverbe".

 

Ismétlem a kérdést:

Ki, mit, és milyen alapon lértékel?

Előzmény: tuzer (70466)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70467

  Tudom OFF,

 

De ez lenne a legnagyobb probléma kishazánkban, hadseregileg...

 

Nudisták zavarják a partraszállást gyakorló amerikai tengerészgyalogosokat

Pál utcai fiúkba illő harc folyik a grundért az Egyesült Államokban. Egy partszakaszért küzdenek az amerikai tengerészgyalogosok és a helyi nudisták. Tovább »

forrás: velvet.hu

tuzer Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70466

A költséghatékony illetményrendszer fejlesztése az előmeneteli rendszer alakításával szoros összhangban alakul, továbbá jelentősen átalakul a pótlékok rendszere is. A teljesítményorientált rendszer része lesz a honvédség értékelő és vizsgaközpontja, amely objektíven méri a katonák teljesítményét, szakmai tudását, és felkészültségét. Ezt biztosítja a jövőre induló Nemzeti Közszolgálati Egyetem is, amely széleskörű alapképzést nyújt az ott végzők számára.

 

Hát q. kiváncsi vagyok, hogy ebben az új majÉNmondommegmitérsz szervezetben ki érné fel ésszel az itt írogatók jó részét. pl. gyullát.

 

Persze ettől még értékelhet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70465
tuzer Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70464

U.I. A kivetel ez alol egy valsagok utan gyakori nephagyomany elofordulasa lenne ( haboru ).

 

Nem kivétel. Háborúban az van, ami háború előtt volt. Főleg a kis országok esetében. Mellesleg nemigen lehet a piacon harci technikát kezelőszemélyzettel együtt venni.

Előzmény: M.Zoli (70461)
rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70463

Dehogyis nem, - a magyar honvéd a bizonyíték rá, - csak kellemetlen benne lakni.

Előzmény: M.Zoli (70462)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70462

Amit olvastam aszerint MiG 29 kivonasa, vagy a T 72 kivonasa. A T 72 mellett dontottek, mivel allitolag ott lett volna szukseg nagyon hamar modernizacios programra. Igy meg akartak sporolni ezt a reszt. A szlovak HM egy civil menedzser. Megkapta mibol gazdalkodhat, a szakma megmondta neki mi mennyit er, es mibe kerul, aztan valszeg dontott, es valszeg nem egyedul. Szarbol nem lehet varat epiteni.

Előzmény: Törölt nick (70460)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70461

Udv.

 

Kicsit bovebben a 12+3 harckocsi az a letszam, ami taktikai szinten semmire sem jo kategoria ( majdnem ). Nagyjabol a zaszloalj meret az ( + kikepzo, utanpotlo szazaddal es ehhez tartozo felszereltseggel ), ami mar ertelmet ad neki. Ez alatt hianyos kepessegre kell kolteni aranytalanul tobbet. Es kotve hiszem, hogy a HM nekilat egy 15 harckocsis modernizacionak 4-5 millio euros darabaron, vagy 8-10 millio euros darabaron vallal uj beszerzest tovabbi loszer, kiszolgalo hatter, potalkatresz, atkepzes, stb. +koltseggel.

 

Ez a valsag meg legalabb 2-3 evig guzsba koti a szlovak HM koltsegveteset, a magyaret pedig 5-10 evig.

 

Udv.

 

U.I. A kivetel ez alol egy valsagok utan gyakori nephagyomany elofordulasa lenne ( haboru ).

Előzmény: swordmanus (70449)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70460

Volt valami "szakmai"indok is?

Előzmény: M.Zoli (70441)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70459

Bár másik haver agyvize volt a csúúúcs: tömör ateizmus a srác, ott meg kapott a Merkavához két Talmudrajongót....Volt hogy elgondolkodott azon, megfogalmazása szerint begyömöszöli őket a lövegcsőbe és átlövi őket az arabokhoz, őket boldogítsák.

 

/Ja és nem tudott egy rendes disznópörköltet főzni, pedig imádja/

Előzmény: Törölt nick (70454)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70458

:)

 

Ezt csinalom evek ota. :)

 

Ami a hatrany a sok elony melle, hogy az asszony nehezen viseli, es oleg problemas melle gyereket tervezni. :) Pedig a demografiai valsaggal is kezdeni kellenne valamit. ;)

Előzmény: Plieur (70448)
rudolphe Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70457

Csörögj rá:

 

06-23-311-060; 06-20-9756-789!

 

- Legfeljebb nemleges választ kapsz!

Nagyon korrekt ember!

Előzmény: Törölt nick (70433)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70456

Szerintem meg nem.

Előzmény: swordmanus (70449)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70455


Hozzátettem, normális használható kiképzésről/hadseregről beszélek, nem a magyar kuplerájról beszéltem. Kurucz kollega többször beszélt  az ausztrál ifjúsági táborokról pld.

 

/Egy érzékletes példa 80-as évek, ehhez képest aranykor. Kinizsi 100-as teljesítménytúra. Volt ott egy rakás esernyős is. Na akkor mi középiskolásként felcuccolva állva hagytuk a"Néphadsereg Elitjének" jó részét..... HÁÁÁÁT...../

 

Másképp:  láttam egy érdekes tv műsort régebben. Amerika, fiatalkorú bűnözők. Választhatott, az első olyan hülyesége után, ami börtönt ér. /Olyan autófeltörés kaliberű ügyek/ megy egy ilyen táborba, ahol x hónapig olyan kiképzők keze alá kerül, amilyenek kb az Acéllövedékekben láthatóak vagy sitt. Utána kap egy esélyt, lapja törlődik //joghátrányok alóli mentesség//, oszt ha gondolhatja, megpróbálhat jelentkezni a seregbe.

 

Na ezek után úgy bántak velük, hogy a Parris-szigeten is fellázadtak volna az újoncok:)

 

Volt ott egy srác, amikor kiszababadult, ott bőgött a priccse szélén, mert életében először érezte úgy hogy valahová tartozik.

Előzmény: Cs_ (70450)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!