Keresés

Részletes keresés

hiryu2,0 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70443

Khmm... Amikor elkezdtem rágódni, épp az izraeli hadsereg szerepéről olvastam a társadalomban.

 

Utána pont belefutottam egy honlapba, épp az első előfelvételis korosztály emlékezett a nem mindig kellemes élményeikről- máig tartják a akpcsolatot.

Előzmény: Cs_ (70431)
wadmizee Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70442

Üresek, kizárólag az ellenség megtévesztésére.

Előzmény: wadmizee (70384)
M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70441

Udv.

 

Most olvastam. A szlovak HM dontott, kivonjak a harckocsikat, ezzel megszuntetik teljesen a harckocsizo fegyvernemet. Ok: nincs penz, a sporolasban a HM-et durvan megvagtak.

 

Magyarorszag valszeg meglepi ugyanezt. Ez privat velemeny, de a cikkiro is ezt irta.

 

Mas.

 

A csehek atvettek az elso 505 BREN gepkarabelyt 20 granatvetovel, csapatprobara. A BREN-eknek a tesztek soran 20 000 lovest kellett kibirniuk akadaly nelkul.

 

Udv.

M.Zoli Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70440

Dani!

 

Ez van! Engem is azzal zaklat a parom, hogy meg nem nott be a fejem lagya, valamiert meg mindig hajt a ver, es sorban nyomom a tobb honapos kikuldeteseket a vilag kulonbozo reszein. Amugy par hete multam 30. Szerencsere azert nehany deres feju ismerosunk is van eleg "agyalagyult", hogy a vilagot jarja, ahelyett hogy megkomolyodva otthon uljon. :)

 

Na nehogy valaki megsertodjon agyalagyult poenjaimon. ;)

Előzmény: gencsydani (70439)
gencsydani Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70439

"A magam részéről elég szomorúnak tartom, hogy a fiatal férfiak többségének a "fejelágya" csak 40 éves koruk körül kezd benőni!"

 

 

?

Előzmény: vad05 (70432)
swordmanus Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70438

Ne is mondd, hogy az összes görög kezdjen valamit az usával meg a mediterránokkal együtt... Ez most sokkal többe kerül, mint Kósa, anno.

Előzmény: Némedi László __ (70437)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70437

ahogy megnéztem a honv minisztérium által megpróbált visszafogás mértékét összehasonlítani egyes adatokkal (épp most készítem a kiadványomat "hova megy el az adóforintunk"-at), az egyik adat, hogy a Mo-n a magánszemélyek svájci frank alapú hiteleinek összege 4000 milliárd forint. Ilyenkor pl Kósa hajdani csődös kijelentése 140 milliárddal növelte ezen hitelek állományát.

(gdp Mo-n 27.000 milliárd forint összehasonlításként)...

 

a teljes honvédelmi költségvetés 275 milliárd forint és ebből kell 26 milliárdot megtakarítani...

Cs_ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70436

Értelek én téged nagyon is. De a sorkatonásagnak csak akkor van értelme, ha kiképzik, felkészítik a katonát egy esetleges történelem ismétli önmagát helyzetre. De mivel ilyenről nem beszélhetünk, hogy ez megtörtént volna, megfejelve azzal, hogy a sorkatonák ruházatilag egy csecsen szabadcsapat 3 hónapnyi erdőben bújkálás után és egy hajléktalan között helyezkedtek el, csakhogy utaljak a mostani problémákra és azok nem a mára visszanyúló gyököreire. Így meg nincs értelme az egésznek. Ha nem csináljuk rendesen, akkor ne is csináljuk sehogy.     

Előzmény: vad05 (70432)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70435
Némedi László __ Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70434
vad05 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 70432

Ez megint egy végtelen vita lehet annak függvényében, hogy kinek milyen "élményei" voltak a sorkatonasággal kapcsolatban. Én nem hiszem, hogy a sorkatonaság intézményét egyéni élmények alapján kéne megítélni. Érdekes módon, csakenem száz évig a társadalom többsége szükséges én nem mindig "rosszként" ítélte meg minden tagadhatatlan nehézsége és negatív jelenségei ellenére. Aztán egy fél évszázados "béke" időszak vége felé, amikor mindenki azt kezdte hinni, hogy kitört a világbéke és majd mások védenek meg minket, felerősödtek azok a hangok, amelyek a sorkatonaság negatív vonzatait kezdték előtértbe tolni. Meg is lehet nézni, hogy milyenné vált közben a társadalmunk. Annak pozitív és negatív jelenségeivel együtt. De a történelem ismétli önmagát! Sajnos lesz még olyan időszak, amikor vissza fogják állítani a sorkatonaságot. És annak meg lesz a kényszerítő oka! A magam részéről elég szomorúnak tartom, hogy a fiatal férfiak többségének a "fejelágya" csak 40 éves koruk körül kezd benőni! Természetesen benne élve a társadalmi változásokban nehéz megítélni, hogy erre mekkora hatása van a sorkatonaság hiányának. Ezt történelmi távlatokban talán egyszerűbb megítélni. Egyébként nem is olyan rég (pár hete) Németország is a sorkatonaság felfüggesztése mellett döntött.

Előzmény: Cs_ (70431)
Cs_ Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70431

Azért ne haragudj, de egy kicsit eltévedtél ezekkel a problémákkal és azoknak a megoldásával. A fiatalok mindig olyanok amilyenek, tudatlanok, naivak, lekesek, nyikhajok, világmegváltók, lusták, satnyák, suták, stb vannak közöttük értelmesek, meg kevésbé értelmesek. Oszt az ÉLET szinte mindent megtöri, "megneveli", hogy 10-20 év múlva már ő fújhassa, hogy ejj, ezek a mostani fiatalok... kezdetű örökzöldet. Nem a fiatalok mások, csak a világ változott meg.

 

A problémalistádra meg ne haragudj, de egy vicc, hogy a sorkatonaság lenne a megoldás. Tényleg ne haragudj, de az önálló probléma megoldó képességen, meg a fizikai állóképességén kicsit jobban kuncogtam mint a többin. Ha a kummantás és a lógás elsajátítását nevezhetjük önálló problémamegoldó képességnek vagy kezdeményezőképességnek, akkor szerintem komoly problémák vannak. Ahogy a kenyér-májkrém-gyíkhús kombó, egész napi tespedéssel és délutáni kocsmázással se éppen állóképesség növelő. 

Előzmény: Törölt nick (70430)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70430

Akkor most hadd agyalogjak egy kicsit, bocs ahülye kérdésért:

 

rendszeresen kapom a munkára jelentkező új dolgozókat.

 

Hát mostani 20-20egykétévers korosztály...... /NEM csak az esszerű dolgozó, tegnap szereztem megint jó pontot, mert egyik mérnökfajzat foghegyről kezdte elmagyarázni, hogy mi vagyunk a hülyék a számítógéphez. NEM voltam a taknyossal udvarias./

 

 Szóval hogy az anyjakínjába állítsak elő minőségi terméket, exportra ha újra meg újra olyan izéket kapok /szerencsére van még az időseb korosztályból/, aki

 

-képtelen csoportban dolgozni,

- alá fölérendeltségi viszonyokról nem is hallott,

- önállóan nem tud dönteni

- kezdeményezőképesség zéró

- fizikai állóképesség dettó

- etc

 

Na akkor jöna saját hülye elmélet: nem két fillér de nem hozná vissza többszörösen az árát egy NORMÁLIS katonai alapképzésre fordított összeg.?? Cikkben említet társadalmi hatásokat nem is számolva?

 

Előzmény: kovacsgyula44 (70402)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70429

A legnagyobb bajt ott látom, hogy miközben odafent ezerrel hírdetik, hogy első a katona, addig a valóság nem támasztja alá ezeket a jelszavakat. És még senkit sem billentettek fenékbe e miatt a lehetetlen helyzet miatt sem, ami a KRB-k és a ruházati ellátás területén működik! Pedig az állományról való mindenoldalú gondoskodásnak ez lenne az egyik alapja. Valaha az alegységparancsnokokat tették felelőssé, ha egy katonájuk szakadt, koszos, karbantartatlan ruházatban és felszereléssel jelent meg egy sorakozón. Akkor még volt felszerelés és tervszerű megelőző karbantartás. Alapvetően tényleg a parancsnokon múlott, hogy mit követelt meg a katonájától. Ma már anyagi okokra hivatkozva lassan egyik sem lesz. :( Ki vállalja a felelősséget?

Előzmény: HPéter27 (70428)
HPéter27 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70428

Azért tűnik annak mert az is.  az gáz hogy én aki egy civil cégnél dolgozom néha kis késsel is de kapok bakát pedig nem kell benne földön kúsznom és egyéb finomságok. Ezért is minden tisztelet azoknak akik képesek így is szolgálni.

Előzmény: vad05 (70423)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70427

"És professzionális sereg van..."   Igen, tudjuk! :)  (Legalábbis a hivatalos PR szerint!)

Előzmény: Plieur (70400)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70426

"Mióta is tart ez  az állapot?

Vajon nem kezdődött már meg a kiáramlás ezen okok miattt?

A csapatszint mindennapi beszélgetéseinek nem ez a fő témája?"

 

Szerintem, ha akarnád, akár meg is tudnád válaszolni a saját kérdéseidet! :) Tudom, hogy költői kérdésnek szántad őket! :)

Előzmény: Törölt nick (70408)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70425

A sorkatonai szolgálatot - szvsz - éppen a reformok tették értelmetlenné.

Előzmény: kovacsgyula44 (70402)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70424

Elvileg sok "rigó" is akadt arrafelé. Noha mindenki rettegve ejtette ki ezen helyőrségek neveit és sokan nem akartak oda kerülni végzés után, de akik oda kerültek, azok sokat tanultak szakmailag.

Előzmény: rudolphe (70403)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70423

Ez olyannak tűnik mind a rendszeresített újabb "kincstári" nyári bakancs. Mint mondtam: ennek az árából 15 ezrest kaphat vissza a katona.

Előzmény: HPéter27 (70421)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70422

Elismerésem a teljesítményért! Nálunk alapkiképzésen hasoló volt a helyzet. Imádtak minket az új surciban meneteltetni és a századparancsnokunk még extra túrákat is kitalált nekünk éjjel-nappal! :) Mint mondtam, én szerettem a Surcit és nem keveset használtam túrázásra és teljesítménytúrázásra is. De ez én vagyok és a többség gyűlőlte, mert a legnagyobb odafigyelés mellett is tönkre tette a többség lábát akár már pár km után is. Meg kell hagyni, hogy azért a Haix sokkal komfortosabb, még ha nem is feltétlenül tartósabb!

Előzmény: Maz (70413)
HPéter27 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70421

Üdv!

 

http://www.army-shop-magyarorszag.hu/index.php?categoryID=317  Tehát ezt már nem térítenék meg??

Előzmény: vad05 (70420)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70420

Úgíy tudom, hogy idén is kapott valamennyi pénzt az állomány "szabad felhasználású" ruházati cikk vásárlásra. Ha minden igaz, kb. 15 000 Ft-t. Ha alaposan szétnéz a piacon az ember és van ismerőse valamelyik military boltban, akkor esetleg tudott venni magának "sportcipő", vagy "túracipő" címszó alatt valamiféle elfogadható bakancsot, ami azért túlmutat a 85M színvonalán. Ezt az összeseget elvileg kifizetik. Ha drágább bakancsot vesz belőle az ember, akkor is csak ezt az összeget kapja vissza a katona. Az már más kérdés, hogy engedik-e neki hordani. Az igazán jó bakancsok egy kicsit drágább árfekvésűek, de mint tudjuk, nem kell a maximumra törekedni! :)

Előzmény: HPéter27 (70415)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70419

Valahol a 90-es évek közepén hangzott el a mondat, hogy a seregben már csak a megszállottak, vagy a hülyék maradtak. Mi pécsiek kikértük magunknak a "vagy"-ot.

Előzmény: rudolphe (70412)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70418
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70417

Khmm..... Eddig legtöbb 110 km bakancsban, igaz viszonylag kevés cuccal.... 70km után már mindegy volt. De másnap.....:))

Előzmény: Maz (70413)
vad05 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70416

Ami van a raktárakban, az már a maradék. A "normál" méretek beszerzésére nem telik. Közben a jelentések még mindig teli raktárokról mennek?

Előzmény: rudolphe (70397)
HPéter27 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70415

Bakancsügyben egy kérdés: ha a katona saját pénzből vesz bakancsot és kér róla áfás számlát a "cég" kifizeti?

 

HPéter27 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70414

Ahogy az '56-osok mondták: " Kalandvágyból maradtam itthon" :-) :-((

Előzmény: rudolphe (70412)
Maz Creative Commons License 2011.08.01 0 0 70413

»Nekem nem úgy tűnik, hogy olyan aktív katona lennél, mint akiket ez a probléma a legjobban érint és nem is olyan viszonyok között hordasz bakancsot. Vagy tévedek?

 

Nem, nem tévedsz.

OFF Igaz, van, hogy terepen használom, vagy rajtam rohad 16-18 órán át mert munka van.

Mondjuk egy Csobánkai kiképző bázison unatkozó katona szintjét hozom felhasználásban. Egy tatai lövészét már nem. ON

 

»de ez nem ugyanaz, mint teljes menetfelszerelésben lenyomni 40 km-t.

 

Igaz nem teljes menetfelszerelésben, de nyomtam már le 40 km-t alig egy hónapos surranóban.

 

Az, hogy zsitvicával egyetértettem, hogy lehet használni a 65M-et, ha nincs más nem azt jelenti, hogy ne is legyen más.

Pláne, hogy ott van egy sorral lejebb, hogy az sincs. (Csak úgy mellékesen, ez volt mondandóm lényege.)

 

»OFF - A jelek szerint ma nagyon kötekedő kedvemben vagyok! :) - ON

 

OFF Aha, egyetértek. :-) De azért ölre nem megyünk. ON

 

 

 

Előzmény: vad05 (70380)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!