Keresés

Részletes keresés

vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70323

OFF - Ifjú padavanom! Lehet, hogy feléd az élet annyira sz.r, hogy effajta UL-ek és lealázások megengedhetők következmények nélkül, de szerintem mindenki jobban járna ha inkább átgondolnád amiket írsz. Például, hogy kikkel diskurálsz és nem írnál olyan dolgokat, amelyeket érzelmeid vezetnek biizonyítékok és tények nélkül és a beszélgető partnereidre nézve negatív tartalmúak. És ehhez nem kell, hogy inge legyen a dolog, mert már maga a feltételezés is sértő lehet. Az indulat ugyanis általában indulatot szül, amit célszerű elkerülni, ha érdemi eszmecserét akarsz folytatni. A magar részéről - most - befejeztem etikai nevelésedet és remélem, hogy vagy annyira értelmes, hogy felfogod a lényeget! Ha nem, azt én is nagyon sajnálom, mert ennek a topicnak nincs rá szüksége, hogy a mi kettőnk ilyen jellegű hülyeségeit hallgassa. :) - ON

Előzmény: Kavics78 (70320)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70322

http://www.wired.com/dangerroom/2009/08/armys-video-game-gun-turret-gets-a-sequel/ - Azert az utolso mondat elgondolkodtato!

 

 “It is not the answer for everything,” Cottrell said. And if your truck’s power goes out, you have to climb out and work the gun manually 

 

Előzmény: Kavics78 (70319)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70321

A széles látószögű, termokamerás távirányíátsú tornyokat 50-es géppuskákkal és automat gránátvetőkkel Afganisztánban is egyre szélesköűbben használják az amerikaiak. Ezzel próbálják kiváltani a félig nyitott toronyban és a tető búvónyílásokban elhelyezkedő élőerőt. Jó lenne, ha mi is ott tartanánk! :)

Előzmény: Kavics78 (70319)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70320

Akinek nem inge ,ne vegye magara! Ha egyesek talalva ereztek magukat? En nagyon sajnalom! 

Előzmény: vad05 (70318)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70319

vad05-nek igaza van! Marmint abban, hogy a BTR-80A gepagyujanak a HMMWV-re vagy plane MRAP jarganyra aplikalasa erosen problemas! Az uj HMMWV-k mar a jelenlegi pancelzatukat is alig birjak hordozni, erre rakni egy ekkora tornyot mar nemigen lehet! Ha lehetne akkor meg nagyon magasra kerulne a sulypont es instabilla valna! Arrol nem beszelve, hogy a loveg hatrarugasa miatt a jargany annyira razkodna hogy nem igazan lehetne sorozatlovest leadni!

Az MRAP mar igy is tul instabil (sajnos a magyar katonaknak elsokezbol van tapasztalat errol) es tulajdonkeppen ez sem birna el a plusz tornyot!

Nem veletlen, hogy az amcsik sem pakoltak fel ilyesmivel!

Van viszont az amcsiknak taviranyitasu tornya HMMWV-hez es MRAP-hoz is!

A lovesz belul csucsul es egy kepenyo elott ulve iranyitja a tornyot! Persze sokkal jobb optikaval celoz mint akarmelyik scope es van beepitett night es thermal vision!

 

Mondjuk en hasznalatban pont nem ezt a CROWS elnevezesu eszkozt lattam de van meg parfajta!

 

Előzmény: kovacsgyula44 (70308)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70318

OFF - Ijú padavanom! Úgy gondolom, hogy vitakultúráról pont neked nem kéne igét hírdetned. A személyeskedés pedig kb. ott kezdődik, amikor a magyar katonákat - tudva, hogy akadnak itt páran - el kezded maffiózónak titulálni! :) Inkább figyelj és tanulj! - ON

Előzmény: Kavics78 (70316)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70317

Emlékezetem szerint a magyar gépkarabély-lőgyakorlatok zömében is akadt mindig cél 300 m felett is. De ezt majd az aktív kollégák vagy megerősítik, vagy nem. :)

Előzmény: Kavics78 (70314)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70316

OFF

Szar az elet! De szemelyeskedj csak! Fantasztikus vitakulturara utal!

A koszovos topicba nekem ugyan nem kell beirnom!

ON

Előzmény: vad05 (70312)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70315

Te még mindig nem érted, hogy nem a szemkontakt a lényeg, hanem az, hogy egy félig nyitott toronyból hamarabb észreveszed ha valaki rosszat akar neked, mint ha figyelőprizmákon és irányzékon keresztül lesed a kissé átszegdelt környezetet? Valaki (Éheslő?) talán még majd azt is elmondja, hogy egy BTR-torony miként változtatná meg a Humvee menettulajdonságait. A toronykoszorú és töltési nehézségekről ne is beszéljünk! Azt sem szabad elfeledni, hogy mekkora is a 2A78-as gépágyú csőhossza, amit nem olyan egyszerű sem menetközben, sem a szűk hegyi utakon forgatni. Az is többször elhangzot már itt, hogy DSK helyett már "feltalálták" az NSZVT-t is, amiből azért még akad nálunk is.

Előzmény: kovacsgyula44 (70308)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70314

"Lennél szives mondani egy hadsereget amely rendszeresen tart lövészetet-méghozzá sima mezei lövészeknek -300 m-en vagy annál nagyobb távon?" - Valami amatorokrol hallottam, valami amerikaiak.....vagy ilyesmi...

Előzmény: Plieur (70297)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70313

No, ezt lássa meg Éhesló! :)

Előzmény: kovacsgyula44 (70307)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70312

Kedves padavanom! Ki hullatt itt krokodilkönnyeket? Max te a szerb testvéreidért! Senki sem beszélt 1999-ről. Én a jelen helyzetről beszélek, amikor a szerbek ottani léte - sajnos - még mindig erősen függ a KFOR - jelenléttől. Abban sem vagyok biztos, hogy Szerbia megindulhatna, ha a KFOR kivonul Kosovóból. De ismét szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a többség itt is azt mondja, hogy az északi területeket inkább Szerbiához kéne csatolni. A UL - történeteidt meg már igazán elhagyhatnád. Elég dedós dolog. Ez itt nem egy szerb Koszovó - tiopic. Itt nem sokan vevők rá, hogy a horvátokat, románokat, magyarokat és albánokat alázzák! :)

Előzmény: Kavics78 (70305)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70311

föladom

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70310
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70309

Képzeld el ennek magyar változatát: http://nol.hu/kulfold-lemondott-a-teljes-torok-vezerkar   

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70308

Tudom, abból nem lehet derékig kiállni, oda a szemkontakt, ami mindennél fontosabb, így marad a 45-ben gyártott DSK.

Előzmény: kovacsgyula44 (70307)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70307

A Szlankó könyv tegnap megjelent recenziója kapcsán majdnem újraolvastam az egészet. Abban volt egy megjegyzés valamely OMLT-s részéről, ha már "veretünk" 2.5 km-es céltávolságra, azt miért nem a BTR80A 30 mm-esével tesszük? Tényleg, miért nem? Nagyon Istentől elrugaszkodott dolog lenne néhány BTR-t szétberhelni, a tornyokat a 30 mm-essel a HMMWV-re vagy a MRAP-ra applikálni?

Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70306

:-(

Előzmény: kovacsgyula44 (70304)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70305

En legalabb elismerem, hogy huzok az egyik oldalhoz es nem hullatok krokodilkonnyeket!

 

"Jobb ha azon is elgondolkozol, hogy már Észak-Koszovóban se nagyon lennének szerbek,ha a KFOR nincs ott" - Nocsak nocsak! Miota superior az UCK/koszovoi alban hadero a szerb hadsereggel szemben? Mintha az egesz NATO (elen az USA-val) kellett volna meg a 70 napos legihaboru a tartomany elvetelehez 99-ben! Vagy amikor ott voltal ilyen erosnek talaltad az albanokat? Azt hallottam ,hogy sok magyar katona beszart toluk amikor nekialtak oromloveszetet tartani de azert helyen kene kezelni a dolgokat!

A siptarok allatok!

Előzmény: vad05 (70301)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70304

A lőszer ügyhöz egy megjegyzés. Valamikor 88-89-ben egy bányamérnök keresett meg az urántól, hogy járjak közbe a HM-nél, az 1200 méter mély aknák betömedékelése ellen. Hozta a japán irodalmat, hogy ők 600 méteres aknákban folytatnak űrkohászati tevékenységet, aminek a lényege, hogy indukciós kemencéből feltöltik az öntőformát az akna toronyban, azt elejtik, az aknatalpnál gumiráccsal elkapják. A súlytalanság állapotában megszilárdult acélöntvény tökéletesen zárványmentes, szilárdsági mutatói jobbak a wolframkarbidnál, szerszámacélnak, nagy átütőképességű lőszernek, kitűnöen alkalmas. Próbáltam partnereket keresni - HM fegyverzet, HTI -a válasz nagyjából az volt: nehogy má egy bányamérnök!

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70303

Szerintem jogos a szemüvegcsere igény. Az amerikai képen teljesen más a két eszköz felfüggesztése, ebben a konstellációban egymástól függetlenűl használhatók.

Előzmény: Kavics78 (70293)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70302

Igen, ez a szerb vélemény. Én is olvastam, hogy a szerbek elégedetlenek a KFOR - közvetítéssel. Azért te is kifejthetnéd, hogy mit is sértenek meg a KFOR - katonaák, amikor megakadályozzák a helyzet eszkalálódását. Mert lehet, hogy rohadt nagy csalódás érné az északon éló szerbeket, ha a KFOR nem tartaná féken az albánokat. Érdekes módon az albánok is fújnak a KFOR-ra. Mint ahogy minden indulatos párharcban sem tetszik egyik félnek sem, ha valaki szét akarja választani őket, mielőtt kiontanák az ellenfelük belét.

Előzmény: Kavics78 (70298)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70301

Fél OFF - Kedves padavanom! Tudod a fényképek önmagukban nem sokat érnek bizonyítékként. A te szavaiddal élve: "tolhatnál egy filmet" (ha már azt hiszed, hogy mindenki filmre vesz mindent, amit csinál!), amely egy fokkal talán hitelesebb. Azt sem hiszem, hogy az említett újságban a képek alatti szövegben azt írják, hogy" az amerikai katonák lelkesen asszisztálknak..."Szerény mesteri megérzésem szerint ezt már te költötted hozzá a saját szemüveged színe szerint. Ismét csodálom hatalmas és csalhatatlan tudásodat, amelyről tanubizonyságot adsz olyan dolgokról, amit nem igazán éltél meg. okkal valószínűbbnek tartok olyan aláírásokat, ahol arról adnak hírt, hogy a KFOR-csapatok vonultak a ki az incidens helyszínére, hogy segédkezzenek a károk felszámolásában és biztosítsák a szerb lakosság biztonságát. Mint, ahogy - ha már megtörtént a baj, erre sokszor sor is került. Azt azért szerintem te is sejted, hogy nem álhat minden szerb ház mellett egy-egy KFOR- raj folyamatosan!? Szerintem vagyunk itt páran, akik a helyszínen élték át a kinti helyzetet és nincs rá okunk, hogy mást állítsunk, mint amit a tulajdon szemünkkel láttunk és a tulajdon szemünkkel hallottunk esetleg nem is egy alkalommal. Hidd el nekünk, hogy mind a két félnek van mit takargatnia és örülj, hogy legalább abban egyetértünk, hogy miként lehetne valamiféle megoldást taláni a kinti helyzetre. Jobb ha azon is elgondolkozol, hogy már Észak-Koszovóban se nagyon lennének szerbek,ha a KFOR nincs ott, még akkor se, ha te szerinted minden KFOR-katona a szervkereskedők és drogcsempészek lefizetett bérence és szívesen asszisztál a szerbek elleni etnikai tisztogatásokhoz. Ilyesfajta sugalmaid ismét fényesen bizonyítják torz értékrendedet és a kinti viszonyok tökéletes ismerethiányát. Az sem árt, ha egy kicsit alaposabban és színezett szemüveged nélkül nézed át a koszovói történelem utolsó 40 évét. És még egy dolog a végére. Nem egyéni szimpátia alapján látják el a katonák a kinti szolgálatukat. Nekem is megvan a privát pozitív vagy negatív véleményem sok kinti albánról és szerbről, de ez soha sem befolyásolt a feladatvégrehajtásban. Ha meg nem hiszed, akkor járj utána! :) - ON

Előzmény: Kavics78 (70266)
vad05 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70300
Plieur Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70299

Mester

Azok a régebbi lőszerek ( 7,62x39, 5,56x45, 5,45x39, stb-stb ) abból a koncepcióból származnak hogy egy modern háborúban az átlagos  lövesz katona úgysem fog nagy távolságra lőni, olyan 3-400 m-ig kell megfelelni.A kisebb kaliber előnye meg éppen a kisebb cipelendő súly.

Afgánia más mese, más terep.

Előzmény: Haragei (70296)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70298

Na de, en lenni elfogult!

 

A nemzetkozi erok jelenleg megsertik a rezolucio 1244-es szakaszat! Ezzel nem lehet mit csinalni! Baszki!

Miert mondod ,hogy ugy van amikor igy van?

A szek az nem zongora!

 

Jelenleg az amcsik hergelik az albanokat ill. tanacsokkal latjak el oket mint anno sokmindenkit ,hogy a jovoben kedvezobb targyalasi poziciobol inditsanak!

Folyik az etnikai tisztogatas ezerrel es a NATO teljes melbedobassal reszt vesz benne! Az, hogy ezzel sertenek minden korabbi megallapodast? Leszarva! Beinthetnek ezzel is a ruszkiknak, hogy: - lassatok azert hiaba van szarban a biciklink a gazdasagban, azert picsan tudunk rugni benneteket!

Az oroszok meg-meg meg is koszonik!

 

Jahhhh srebrenica!....... Hagyjal mar!

 

Előzmény: Haragei (70296)
Plieur Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70297

Lennél szives mondani egy hadsereget amely rendszeresen tart lövészetet-méghozzá sima mezei lövészeknek -300 m-en vagy annál nagyobb távon?

Előzmény: gencsydani (70289)
Haragei Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70296

Üdv P.

 

Igen,manapság még fontosabb a suly,mármint nem elhanyagolható se a lőszeré se a fegyveré.azt is meg lehet nézni,hogy azoknak a tüzharcoknak a többsége ahol tényleges összecsapás volt,nem alibi puffogtatás a CNN nek,mekkora távolságon belül folyt Vietnam ota és milyen környezetben,ha kivesszük Afgánhont.Konkrét karabélyokkal lefolyt érintkezésekre gondolok,állitom a táv 100 méteren belül lesz,akkor is ,ha kivesszük a CQS dolgokat.

 

Afganisztán tényleg más dolog,néztem ezt a Restrepot,a szomszéd hegyet lőtték gyakorta,de mindennel:) ott ugy láttam nem osztották ZI véleményét,szorgalmasan használták az őrhelyről az gránátvetőt(203)

 

Merem állitani,Vietnamban  a dzsungelben inkább 50 m körül volt a távolság,az se véletlen,hogy aki megtehette olyan vasakat kapott fel ,mint a Madsen,az M3 as meg a kis M1 es.Sok képen van sörétes puska is (mint annak idején a britteknél Borneon)

Még a sikságon is ,vagy inkább nyilt területeken is 100 m alatt lehetett sokszor,abban a bazi nagy elefántfűben xart se lehetett látni szerintem:)

Josicnál van az a világjáró srác,meg lehet kérdezni,ugy láttam volt Vietnamban,megnézegette a helyszineket.

 

Itt a képnél egyet kell értsek Gencsy Danival,bár ennek nem örülök:P,nekem ugy tűnik hogy az első optika amugy teljesen egytengelyű a fegyverrel (ami egy régi M14:)

 

Kavics mester,

ne kapkodd el a választ....ja ,hát persze értem mire gondolsz ,csak nem értek egyet.

Amugy a volt Jugo területeken a külföldi csapatok sokszor belekeveredtek dolgokba,lásd a hollandok Sebrenicánál,de attól a hollandok nem szar emberek,a katona azt teszi amit mondanak neki.Ez van.

Ilyen alapon a franciákat mind guillotine alá kellene vinni,szintén a délszláv háboru meg pld ruanda miatt.

 

 

Előzmény: Plieur (70287)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70295

Megis mit kepzelsz te?

 

A NATO C-17-esek magyarorszagra eso repuloidejet mindenfele koszos baka taxiztatasara kolteni? He?

Azokkal a felelmetes csapasmerokepessegu magyar ejtoernyosoket kell kikepezni! Egy olyan idoben amikor az ejtoernyos desszant a hadtudomany alapkove nem lehet a szallitogepeket holmi szallitmanyozasra hasznalni!!!!!

 

Csak vicceltem!

Előzmény: Kuruc71 (70294)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70294

"Megszűnik a szabadság. 6 hónap egyben."

 

 

Embertelen, es botranyos !

 

 

Azt akarjak hogy a katona kint szolgalja le vegig a 6 honapot streszben veszelyben ugy hogy csaladjat baratait nem is lathatja csak a neten keresztul.

 

Ez igy embertelen dolog, foleg amikor a lehetoseg is meg van ra.

Előzmény: kószák egyike (70264)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70293

Most latom csak, hogy rossz embernek szoltam be! Bocs!

 

HPéter27 - nevu jatekosnak uzenem, hogy csereljen szemuveget vad05 mester "látszati képek optikai torzulásai" temakorszakerto urral!

Előzmény: ==T== (70286)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70292

Baratom! Volt egy Lenin nevu urge! Annak egy mondasat igen kedvelem: a magyarra forditva "tanulni,tanulni,tanulni" cimut!

A problema azzal van, hogy az egesz mar egy csoppet regebben elkezdodott mint 20-eve!

Az albanoknak mar vagy 650 eve faj a foga a teruletre amelyet neha elfoglaltak de tobnyire kihajtottak oket onnan!

Az elso lehetoseguk komolyabb maradasra az 1448-as rigo mezei csataval jott el melyben az albanok a magyar-vlach seregek oldalan harcoltak volna a torokok ellen! Hunyadi az 1444-es Varnai csataban elszenvedett csufos vereseget akarta megbosszulni ill. kikoszorulni a csorbat!

Hunyadi azonban eleg rossz viszonyba kerult Đurađ Branković szerb despotaval mivel ez utobbi nem igazan szeretett volna haboruzni a torokok ellen (eppen akkor) ill. el szerette volna kerulni a magyarorszagtol valo fuggo viszonyt!

Hunyadi Janos ezek utan megfenyegette azzal,hogy szemelyesen oli meg Brankovic-ot amennyiben elfoglalja az orszagat!

(A szerb allamisag 1389-ben az elso rigomezei csataban veszett oda http://hu.wikipedia.org/wiki/Rig%C3%B3mezei_csata_(1389) igy a magyarok is (tobbek kozott) szerettek volna megkaparintani az orszagot!)

 

Hunyadi Janos ezutan szovetseget kotott Kasztriota Gyorgy-el (Skender Beg ,Szkanderbeg) alban hadurral a torokok ellen!

Ezek utan delnek indultak a keresztes seregek es miutan Hunyadi szerbiat ellenseges tartomannya nyilvanitotta ahol csak elhaladtak dultak, fosztogattak es gyujtogattak!Brankovic nem vallalta a konfrontaciot hanem hagyta,hogy vegigvonuljon ez a hadsereg koszovoig es ott megmerkozzon a torokokkel 2 napos  csataban! Viszont ertesitette 2-ik Murat szultant,hogy jon a keresztes sereg ill. elvagta az albanok utjat ,hogy egyesulni tudjanak a keresztes sereggel!

A vereseg utan a torok es szerb hadak levadasztak a kereszteseket Hunyadit pedig elfogtak a szerbek! Igaz ,nem adtak ki II.Murat-nak!

Ez volt az elso probalkozasa az albanoknak koszovo megszerzesere!

majd a 19.sz.-ban a balkani nepek fuggetlenne valasakor kirobbant ujbol a harc!

Pl. a 2.v.h.-ban a 21st Waffen Gebirgs Division der SS Skanderbegi tevekenykedett a teruleten (erdemes utannanezni mifele tunderviragok voltak mar akkor is ezek az albanok!

 

A titoi eraban koszovo-t toltak penzel a legjobban a tagallamok kozul (a meretehez kepest), igencsak megszaporodtak az albanok (hagyomanyosan 6-10gyermek/csalad) de nem csak a szaporulatbol ,hanem mert menekultek erkeztek Enver-Hodzsa albaniajabol is (ahhoz kepest jugoszlaviaban luxuskorulmenyek uralkodtak ,az meg szarabb volt mint romania (ami nagy szo, de hat vegul is rokon nepek)!

A 60-as evektol kezdve az albanok agresszivitasa megnovekedett es elkezdodott a tobbi etnikum uldozese fu alatt! Ez vezetett a jelenlegi helyzethez!

 

A NATO deklaralta ,hogy megvedi a koszovoi kissebsegeket ezzel ellentetben semmit sem tesz a gyilkossagok, uldoztetesek ellen!

(A NATO-hoz tartozik a magyar honvetseg is)

Az europaba iranyulo heroinszallitmanyok kb. 90%-a szinten athalad koszovo alban reszen, ez sem lenne lehetseges a NATO aktiv segitsege nelkul!

Mara az alban maffia europa vezeto bunszervezete!

Persze nem csak kabitoszerrel foglalkoznak hanem mindenfelevel!

Nagyon jo film a Taken cimu film, aki teheti nezze meg!

 

Minden jot!

 

Előzmény: ==T== (70271)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70291

"Ilyen alapon a Vajdaságot is hozzá lehetne csapni Magyarországhoz." - Talan nem kene gyogyszerre inni aztan meg baromsagokat irogatni!

 

2002-es cenzus eredmenyei (Vojvodina tartomany):

 

                                                                   Number                %

TOTAL                                                        2,031,992             100

Serbs                                                         1,321,807               65.05

Hungarians                                                 290,207               14.28

Slovaks                                                          56,637                 2.79

Croat                                                              56,546                 2.78

Yugoslavs                                                     49,881                 2.45

Montenegrins                                              35,513                 1.75

Romanians                                                  30,419                  1.5

Roma                                                            29,057                  1.43

Bunjevci                                                       19,766                  0.97

Rusyns                                                         15,626                  0.77

Macedonians                                             11,785                  0.58

Ukrainians                                                    4,635                  0.23

Muslims (by nationality)                            3,634                  0.18

Germans                                                        3,154                  0.16

Slovenes                                                        2,005                  0.1

Albanians                                                      1,695                 0.08

Bulgarians                                                     1,658                 0.08

Czechs                                                            1,648                  0.08

Russians                                                           940                 0.05

Gorani                                                               606                 0.03

Bosniaks                                                           417                 0.02

Vlachs                                                                101                 0

Others                                                             5,311                0.26

Regional identity                                        10,154                0.5

Undeclared                                                  55,016                2.71

Unknown                                                      23,774                1.17

 

 

 

 

Ehhez hozzatartozik, hogy 1991-ben meg (340,946 azaz 16.9%-os volt a magyarsag szamaranya a szerb tartomanyban, tehat meg csak helyi szinten egy tombben sincsenek tobsegben es azota csak kevesebben lettek vagy 40e emberrel)!

 

Most irom kb. 4-edszer a hozzaszolast es nem kicsit vagyok merges !

 

 

Előzmény: ==T== (70271)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 70290

Nezd ,en ugyanazt a kepet raktam normalisan be amit elozoleg belinkeltek! Hogy te latsz kulonbseget a 2-o kozott? Haat istenem!

Előzmény: ==T== (70286)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70289

Szerintem terepadottságok nélkül sem sokan lődöznének 2-300 m-nél messzebbre: a "nyugati", városlakó emberek többsége szvsz még annyire sem lát el rendesen...

Előzmény: Plieur (70287)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70288

A képen a nagyító előtét szerintem is kibillentett (használaton kívüli) helyzetében van.

Előzmény: ==T== (70286)
Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70287

Tiszteletem Mester

A dolog poénja hogy az első nagy háború ( nézőpont kérdése, de szerintem nagy volt...) ahol masszívan megjelentek a repeszmellények éppen Vietnam volt, repeszmellény az Army-nál és az USMC-nél.

De más is volt ott: éghajlatt, elhúzódó tűzharcok, több nap a terepen amikor lehet hogy a helis utánpótlás jön vagy sem, és hirtelen kiderült hogy bizony számít mit és mennyit cipel egy katona napokig.

Összehasonlítás: egy tengerészgyalogos az M14-essel és 5 tárral ( 100 töltény) 7,5 kg-ot cipel, az M16A1 +12 tárral szintén 7,5 kg-ot visz. A viet terep adottságok miatt a tűzharcok többsége 2-300m-en belül volt, ahol elég volt az M16A1 átütőereje, pontossága, a vietek repeszmellény meg csak az ellenfelen láttak.:)

 

Előzmény: Haragei (70283)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70286

De itt ha jól nézem a hátsó irányzék erősen kilóg jobbra is, az első pedig talán enyhén balra, vagyis nem pont a hátsó előtt van.

Előzmény: Kavics78 (70284)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70285

Vicces! A felsot megnyitja nagyra az also meg egy link lenne tul. keppen, azt meg nem!

Hulye index motor! Mindent mentenem kell 1millioszor!

Előzmény: Kavics78 (70284)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70284

Tiszteletem!

 

Nagyon jol tudod, hogy mirol beszelek! De mindjart kifejtem bovebben csak meg irom!

Azert nesze itt van amit szeretnel!

 

ill. :

Előzmény: Haragei (70281)
Haragei Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70283

Ehhez a lőszer vitához,az hogy van akkor,hogy a hidegháboru idején,mikor a kelet-nyugat csucstechnikái,őrült költségvetései, feszültek egymásnak,akkor jó volt az amiknak a 223 as,akkor nem voltak mellények?

Most mikor a nyugati katonák ha tűzharcba keverednek,ált ban urbánus környezetben,gatyás ,melegitős mókusokkal,akkor most mindenki itt azon rágódik,hogy huuuuu,de kell egy erős lőszer,ilyen testpáncél...olyan átütés:(

 

Nem inkáb az az oka ezeknek az uj trendeknek,hogy speciálisan Afganisztán, a nagyobb távolságok miatt ,csinált egy kis vákumot,ahová az amik betették a régi M14 eseket a 7.62 es lőszerével,agyártók meg,mivel ugy látták hogy ez egy jó üzlet lehet,gyorsan kihoztak pár csodapuskát.

 

Azok a dolgok,amik sikeressé tették a 223 as kalibert,szavsz. még ugyanugy megvannak,ha nem jobban (lásd a katona által cipelt suly) ,nagy hadseregek összecsapásánál döntően nem a kézifegyverek fognak ropogni,a jelenlegi forró helyeken,bármelyik háborunál,békefenntartásnál stb meg nem hordanak több lőállómellényt a g..ik most se,mint 30 éve.

 

Az én véleményem mindig az,ami jó az SAS nek az legyen jó a magyar bakának is,nekik meg jó az m16/m4 es valamelyik klónja ...és senki ne jöjjön ezzel a "különlegesek "szöveggel,ugyanis a szituácio ugyanaz lesz a fegyver szempontjából,ha Pista találkozik a domb mögött Mekmekkel,meg ha Andy Fucknab teszi ugyanezt,ráadásul egy ideális hadseregben nem szabadna ezt a helyzetet jobban kezelnie a kommandósnak.Igen,őt nem PSZH ból teszik ki,hanem a Holdról ugrik,igen ő tud 10 nyelvet,sőt ,jó esetben el tudja kerülni az egészet,de ha ott van ugyanugy ő is céloz,meg lődöz,Pistánknak meg szinte csak ez a dolga,neki nem kell megtanulni viz alatt repülni.

Haragei Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70282

Tedd már be nagyobba,légyszi,nekem nem nagyitja fel

Előzmény: HPéter27 (70280)
Haragei Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70281

Tiszteletem Kavics ur

 

Pontosan miből áll itt a lelkes segédkezés?

Ilyet tudok én is:

 

 

A képen a magyar katona lelkesen segédkezik aa tálib népirtásban,a körötte lévő területen a segédlete alatt kiirtott ártatlan afgánok sirjaikban porladnak.Kicsit tágabban véve a körötte szót.

A maszk meg arra szolgál,fel ne ismerjék...na tessék,ez is megdönthetetlen bizonyiték.

 

Előzmény: Kavics78 (70266)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70280

Tiszteletem ! Ez a fajta "eltérés" nem magyar sajátosság . a képen nem egy hazánk fia látható .-))

Előzmény: Kavics78 (70190)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70279

A hocippőm tele van az indával, ha érdekel benneteket, keressétek meg a nol.hu-n

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70278
Előzmény: kovacsgyula44 (70277)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70277

Végre megjelent egy ismertetés Szlankó Bálint könyvéről a Népszabadságban:

http://nol.hu/kulfold/20110729-vege-a-szemermes-hallgatasnak   

Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70276

Mert alaposan kielemezték a vietnámi  tapasztalatokat:)

 

Előzmény: ==T== (70273)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70275

Nem akarok a lelkedbe gázolni, de az oroszoknál az AK74 a standard gyalogsági fegyver...

Előzmény: zsitvica (70274)
zsitvica Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70274

Áttértek ?

 

Hol ?

 

Egyes spec alakulatoknál vagy a fegyveres erők 80-90%-nál ?

Előzmény: ==T== (70273)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70273

A 7,62X39 mint köztes kaliber nem véletlenül tartja magát ilyen régóta.

 

Akkor a szovjetek miért tértek át már 74-ben (36 éve) az 5,45x39-re?

Előzmény: Törölt nick (70262)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70272

Köszi, érdekes adatok.

Előzmény: Plieur (70265)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70271

Ilyen alapon a Vajdaságot is hozzá lehetne csapni Magyarországhoz.

 

Amúgy persze, szemétség amit ott csinálnak, főleg az, hogy mindezt a maffiózók javára, de a szebek azt kapják vissza, amit ők kezdtek el arrafelé 20 éve.

Előzmény: Kavics78 (70266)
Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70270

Hova tünt egy sor?!

5,45x39 ( 3,6g lövedék): 10,7 g tölténysúly.

 

Előzmény: Plieur (70265)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70269

Ismet alkotott a foparancsnok (33-evesen vonult nyugdijba ha jol tudom)!

 

Kedves Köztársasági Elnöki Hivatal, ez most már tényleg nem vicces

Könyörgök, nagyuram, hagyd abba. Kérjük, rimánkodunk, esdeklünk. Elég volt. Hát azt hiszi bárki is, ez jó nekünk? Hogy minden vágyunk, hogy mi legyünk a Heti hetesben felolvasott Hócipő? Hogy állandóan azon kelljen röhögni, hogy se a magyar nyelv szépségének megőrzéséért[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70268

Maskulonben igen agyalagyultnak tartanam a bagazst ,hogy pusztan szeretetbol jo szora reszt vesz ilyesmiben!

Előzmény: Kavics78 (70267)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70267

Artatlan mi? :-D

Igen!

Előzmény: vad05 (70249)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70266

En meg lattam par fenykepet amelyen pl. amerikai katonak lelkesen segedkeztek az albanoknak szerb hazak gyujtogatasaban! Mindezt pl. nem mashol mint akar a Stars and Stripe's nevezetu napilapban!

Itt van pl. egy:

 

De van egy rakas masik is, itt norvegok:

Tele van ezekkel a net!

 

"Ami az északi részt illeti, saját vélemlényem szerint is az lenne a jó megoldás, ha szerbiához csatlakozhatnának." - Mar csak azert is mert az albanok ez alapjan az indok alapjan kaptak meg a koszovo polje tartomanyt!

 

"nem vettem észre, hogy bárki tisztogatna körülöttem." - Jobban ki kellett volna nyitni a szemedet!

Kosovo Under KFOR and KLA: Chronicle of defeat, humiliation, and suffering

http://www.kosovo.net/targets.html

  

http://defenceforumindia.com/united-states-european-union/7613-serbia-formally-sue-croatia-genocide.html

 

Ezek alapjan a Koszovoi munkadra en ugyan a helyedben nem lennek olyan fene buszke ("a szerb patriarcha beavatását" - Jo kis PR melo :-D ) ! Ha meg arra vered magad, hogy azert olyan szarul nem vegeztetek a melot mint az olaszok akkor meg gratulalok!   :-D

Előzmény: 4csíkos (70243)
Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70265

Ez a könnyebb nekem azért gyanús, most tárak súlya nélkül:

Aszongya 6,5 SPC/Sierra 115 gr tölténysúly 17,3g

                6,5 Grendel/Lapua Scenar 123gr tölténysúly 17,3 g

43M töltény ( 7,62x39): 16,4 g

39M töltény ( 7,62x54R): 9,6 g-os lövedékkel 21,8 g

5,56 SS109: 12,3g

Azaz az új tölténnyel oda a kis kaliber előnye, a kisebb cipelendő súly.:)

Példa: visz Joe 100 töltényt, azaz 5,56-osból az 1,23  kg, 6,5-ösnél az 1,73 kg.

 

Előzmény: ==T== (70259)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70264

És ha már afganisztán..., hogy on topic is legyek:

 

Megszűnik a szabadság. 6 hónap egyben.

Előzmény: kószák egyike (70263)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70263
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70262

Nem erősebb. Kisebb a tömege, ezért nagyobb csőtorkolati sebességgel, tehát nagyobb lőportöltettel kell kilőni ugyanakkora átütőerőhöz, ezért nagyobb a fegyver hátrarúgása, ezért komolyabb kompenzátor kell, és hamarabb veszíti el az energiáját.

Az eredmény nehezebb fegyver, nehezebb kezelhetőség, semmivel sem jobb átütés. Előnye, hogy valamivel több lőszert vihet a lövész magával.

 

A 7,62X39 mint köztes kaliber nem véletlenül tartja magát ilyen régóta. Ésszerű kompromisszum. A lőszer ára sem vészesen magas, wolframkarbidot nagy tömegben és olcsón állítanak elő. TESCO gazdaságos szerszámokban is találkozhatsz vele(fúrók).

87-ben biztosan rendszeresítve volt a honvédségnél, utoljára akkor találkoztam vele.

Előzmény: ==T== (70259)
Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70261

Ez stimmel, de nem mindegy hogy az 50m vagy 100m és milyen könnyen kezelhető ilyenkor a fegyver.

 

Előzmény: ==T== (70258)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70260
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70259

Szvsz azért egy 60 éves lőszer esetén indokolt lehet a csere, amennyiben van jobb. Papíron a 6,5-eles picit erősebb + könnyebb is. Gondolom nagy szériában gyártva ez sem lenne túl drága.

 

A magyar lőszerről olvastam,  persze lehet, hogy az már egy újjabb fejlesztés. Meg azért gondolom a wolfram sem a legolcsóbb cucc.

Előzmény: Törölt nick (70256)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70258

Tudtommal az AK sem alkalmas pontos sorozatlövésre, de az amcsiknál is 3 lövéses sorozatokra vannak állítva az M4-sek, vagyis a géppisztolynál komolyabb fegyverek csak nagyon kis távolságra levő célok esetén érdemes sorozatot lőni.

Előzmény: Plieur (70257)
Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70257

Van még valami: mennyire alkalmas a töltény sorozatlövésre. Van egy fizikai határ ameddig egy fegyver +töltény kombináció hátralökését kezelni tudja a lövész, azaz ellenőrizni tudja a  hátralökést amely igyekszik elmozdítani a csötorkolatot a célról. Minél nagyobb az elmozdulás, annál nagyobb a szórás. Erre pont jó példa a 7,62x51. A különféle megoldások ( válltámasz, csőszájfék, mechanika) csak bizonyos szintig képesek kezelni a problémát.

 

Előzmény: ==T== (70253)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70256

Valamikor a "történelmi" idők homályában rendszeresítve volt a magyar honvédségnél a 7,62X39 wolframkarbid hegyű páncéltörő lőszer. Mielőtt beleszerelmesednél a 6,x mm-es teljesen rossz kaliberbe, nem árt tudnod hogy a fent említett lőszer tökéletesen képes leküzdeni bármely élő célpontot testpáncéllal együtt, a maximális lőtávolságáig. 100m-ig pedig megbirkózik a 19mm-es páncélzattal is.

Én belátom hogy a fegyvergyártóknak remek üzlet a hadifegyverek cseréje, de ha egyszer van gyártásban megfelelő lőszer a meglévő fegyverekhez, legalábbis nálunk ebből kellene kiindulni.

 

(Az M16 gondját nem az eltömődés, hanem a gázelvételi pont tisztításának konstrukciós hibából eredő lehetetlensége, és a zárszerkezet szintén konstrukciós hibából eredő elakadásai(pillanatok alatt eltömte a kosz) jelentették. Az AK típusoknál ezek a hibák nincsenek jelen)

 

Előzmény: ==T== (70253)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70255

Hmm..a híres 0,45-é mennyi ?  Egy dolog kisszériában össztákolni vmit, de más a tömegcikk, ld még TATRA a Párizs-Dakaron, ill a helyi útépítő cégnél.

 

khmm belenézve épp csak 0.50 vidóba: errefele akad aki egy ilyen betonelemet e kalapáccsal elsőre erőlködés nélkül kettéüt, /-Fortély fiam, fortéy, és gerinc. Jack London, Aranyásók Alaszkában// akkor most őt rendszeresítsük?

Előzmény: ==T== (70253)
swordmanus Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70254

Szia!

Az M-16-nál a gond inkáébb a nagyon "kormoló" lőpor volt (nagyon koszolt) meg ugye a sok sár, kosz, meg az etetés, hogy ezt sose kell pucolni.

 

Hazai keményfémmagvas 7,62x39-esben van kifejlesztve, rendszeresítve, valamennyi gyártva is, tehát ami sokáig tart (tesztelés, papírmunka) az le van tudva, ha jön a megrendelő, már gyártják is, és mehet a csapatokhoz.

Előzmény: ==T== (70253)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70253

Szia!

 

Amiket én olvastam/láttam a következőek:

 

Ugye az M16-nál - főleg az elején - nagy gond volt, hogy a cső szennyeződött, és macerás volt tisztítani. Azóta állítólag rájöttek, hogy ez azért is volt, mert a túl kis űrméretű csőben a gázok egyszerűen nem tudtak megfelelően kiáramolni, és lerakódott egy csomó anyag. Ez a 7,62-nél még nem volt gond, viszont az orosz 5,45-nél is előjött, tehát biztos, hogy a kis kaliberrel van összefüggésben. Állítólag a határ ebben a tekintetben valahol 6-6,5 mm körül van, ezért is lett ez 6,5 mm-es ill. a 6,8mm-es Remington SPC. emelelttt ahogy olvasgattam azzal is indokolták ezeknek a kalibereknek a kifejlesztését, hogy olyan lőszert akartak, ami képes leküzdeni a modern páncélmellényeket, emeleltt rendelkezik elegendő stophatással is, vagyis rendelkezik az AK lőszerének előnyeivel, de nem rendelkezik a kis kaliberű lőszer hátrányaival. A lövedékek energiája jóval meghaladja az 5,45-5,56-os lőszerekét, sőt, egy picit még a 7,62x39mm-es lőszerét is.

 

***

 

videók:

6.5 Grendel Alexander Arms --- Future Weapons S03E07

http://www.wakeboardnetwork.com/AKlover/video/136406

+

http://www.youtube.com/watch?v=ydP3DUIT_EU

 

Barret M468 assault rifle (6,8mm Remington SPC)

http://www.youtube.com/watch?v=Lr8NQCRR5uA

 

 

+ érdekesség (említetted a belügyi használatot, arra én inkább ezt javasolnám):

 

Future Weapons : M4 Beowulf .50cal

http://www.youtube.com/watch?v=l9hgOUmHr3s

"The cartridge utilizes a rebated rim, sized to match the rim of the 7.62x39mm and 6.5 mm Grendel rounds"

 

*****

 

 

+ egy kis lista egyes lőszerek energiájáról:

 

HK 4.6×30mm

http://en.wikipedia.org/wiki/4.6%C3%9730mm 

421 J - 469 J 

 

FN 5.7×28mm

http://en.wikipedia.org/wiki/FN_5.7%C3%9728mm

467 J  - 540 J 

 

9×19mm Parabellum

http://en.wikipedia.org/wiki/9mm_parabellum

 518J - 704J

 

.45 ACP (11.43x23mm) 

http://en.wikipedia.org/wiki/.45_ACP 

559 J - 835 J

 

.357 Magnum (9x33mmR)

http://en.wikipedia.org/wiki/.357_Magnum 

778 J - 1,049 J

 

.30 Carbine  (7.62x33mm) 

http://en.wikipedia.org/wiki/.30_Carbine 

1,311 J 

 

5.45x39mm

http://en.wikipedia.org/wiki/5.45x39mm 

1,328 J - 1,457 J 

 

5.56×45mm NATO

http://en.wikipedia.org/wiki/5.56x45mm_NATO 

1,679 J - 1,796 J

 
7.92×33mm Kurz

http://en.wikipedia.org/wiki/7.92x33mm_Kurz 

1,909 J 

 

7.62×39mm

http://en.wikipedia.org/wiki/7.62%C3%9739mm 

2,056.3 J - 2,460 J 

 

6.8 mm Remington SPC (or 6.8x43mm)

http://en.wikipedia.org/wiki/6.8_mm_Remington_SPC 

2,186 J - 2,297 J

 

6.5 mm Grendel

http://en.wikipedia.org/wiki/6.5_mm_Grendel 

2,248 J - 2,633 J

.50 Beowulf [12.7 x 42 mm Rb]

http://en.wikipedia.org/wiki/.50_Beowulf 

3,160 J - 4,234 J

 

7.62×51mm NATO

http://en.wikipedia.org/wiki/7.62%C3%9751mm_NATO 

3,504 J - 3,526 J 

 

7.62×54mmR 

http://en.wikipedia.org/wiki/7.62x54mmR 

3,593 J - 3,779 J 

 

.30-06 Springfield or 7.62 x 63 mm

http://en.wikipedia.org/wiki/.30-06_Springfield 

3,820 J - 4,042 J

 

7.92x57mm Mauser and 8x57mm IS

http://en.wikipedia.org/wiki/7.92x57mm_Mauser 

3,934 J - 4,096 J 

 

.50 BMG or 12.7x99mm NATO

http://en.wikipedia.org/wiki/.50_BMG 

17,821 J - 20,195 J

 

12.7×108mm

http://en.wikipedia.org/wiki/12.7_x_108_mm 

18,540 J  - 19,230 J 

 

14.5×114 mm (.57 Cal)

http://en.wikipedia.org/wiki/14.5%C3%97114mm 

29,800 J - 32,200 J

 

 

 

Számomra pusztán az adatok alapján egyértelmű, hogy a lőszer jelentős előrelépés lenne - főleg a kiskaliberű típusokhoz képest), bár tudok róla, hogy magyar mérnökök a meglevű kaliberekhez (7,62x39 és 7,62x54) is fejlesztettek ki kiváló acélmagvas, páncéltörő lőszereket, amikből gondolom semmi komolyabb hazai megrendelés nem lett.

Előzmény: Nr.121212 (70247)
Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70252

Motort rá és láncot:)

Az hogy különféle cégek, "független szakértők", média meg mittudoménmégmi súlykolja a 6,5-öst még nem jelenti azt hogy rendszeresítés. És nagy horderejű döntésről van szó, milliárdos tételekről, illetve arról is hogy egy ilyen döntés és a ráfordítás kihúzza a talajt a többi esetleges fejlesztés alól ( úgy ahogy pld a 7,62-es és 5,56-os nyugati rendszeresítése kihúzta a szőnyeget a korabeli brit, belga, francia, német töltényfejlesztések alól, keleten meg a 7,62x39 eltüntetett mindent a 7,62x45 csehtől kezdve a 6,5x50-ig).

 

Előzmény: Törölt nick (70246)
M.I. Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70251

Én mindíg azt hittem, hogy a 6,5 körüli lőszert csak azért fejleszgetik, mert a nato 7,62 túl nagy, az 5,56 túl kicsi, és ciki lenne elismerni, hogy az Ak lőszer egy jó kompromisszum.

Tehát csinálunk egy olyan AK lőszert amiről le lehet tagadni, hogy AK koppintás.

Előzmény: Nr.121212 (70247)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70250

Nem kell csodálkozni! Kedves olvtársunk "kissé" elfogult a témában. Arról szívesen megfeledkezik, hogy a KFOR hányszor védte meg a koszovói szerbeket.

 

A megoldást én is a határvonal rendezésében látnám, de ezt már hamarabb kellett volna a nemzetközösségnek felvállalnia és meglépnie, mintegy Koszovó elismerési feltételeként szabni ezt az "apróságot". Minél később teszi, annál nehezebb és fájdalmasabb lesz a végrehajtás. Az ott élő szerbek és a szomszédos albánok a büdös életben nem fognak békében élni egy ország határain belül.

Előzmény: 4csíkos (70243)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70249

Távol álljon tőlem! :) Csupán néhány ártatlan kérdés a félreértések elkerülése végett! De amint látom, nem akaródzik válaszolni!?

Előzmény: Kavics78 (70239)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70248

Stimm. A cikkben is azt mondták, hogy helikopterről adták le a figyelmeztető lövéseket.

Előzmény: 4csíkos (70244)
Nr.121212 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70247

látom előttem vki már reagált de ha már bepötyögtem egyszer :)

 

"Én sem lennék náladnál hozzáértőbb /de a grendel anno engem is elbűvölt/, tehát dióhéjban:

A grendel nem egy  olcsó

találmány. pont - az én szememben mesterlövész kategoria. Létezik  egyébként olyan lőszer ami kompatibilis lenne vele /0.2xx nemtudommicsoda/ , de annak a ballisztikai tulajdonságai már nem olyan extrák mint az őshagyóé.

Sőt   több videó megtekintése után, úgy tűnik már a 6.5 visszarúgása sem olyan elhanyagolható .

 

A 6.8 meg jellegében talán nem tér el annyiban a 7.62-től valamicskével persze jobb - rendfentartó egységekhez kerül inkább-  .  Ehhez képest logisztikailag más nagyságrendű beruházás. Azt se hinném hogy mi lennénk majd az SPC nagyhatalom mert az amerikai gyártóknak azért lényeges piac (btw.modul lehetőségként külföldiek).

Ha magunknak gyártanánk muníciót - vsz.nem Nato v.orosz- , abban én is egyet értek hogy akkor hamar elterjedne hogy abból  visszont tőlünk érdemes "importálni". amennyiben van piaca.

Nem tartom problémának a kalast  de ballisztikai táblázatokon hosszútávon neki csöken a teljesítménye legerőteljesebben,ha igaz amit láttam - persze célzásra túl sok hatással nem lehet  , mert olyan szempontból még mindig kielégítő.

 

A grendel kategóriában még a másik (persze nem mindegy milyen fegyvert használnak) hogy az átütőereje elegendő-e hogy később akár egy Future Soldiert is veszélyeztessen, mert vagy kardunknak vagy pajzsunknak nekünk is lenni kell. Olyan téren én sem értem, hogy mindennek ellenére az 5.56 is tartja magát, persze párhuzamosan  van mellettük gyártókapacitás is, vagy vmi alternatíva jellemzően 7.62nato.

 

A szó  klasszikus értelmében nem értek hozzá én se !! de azt hiszem nemcsak kérdéseket fogalmazok meg , hanem próbálok vmit mondani is. . ."

 

Előzmény: ==T== (70224)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70246

Dédapa baltája?

Ötször cseréltük a nyelét, háromszor a fejét, de még mindig milyen jó. :-D

Előzmény: Plieur (70245)
Plieur Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70245

A műszaki rész még nem igazán gond, de az anyagi az már érdekes.

Plusz hogy annak a rendszeresített 6,5-ös lőszernek át kell mennie a rendszeresítés előtti teszteken, illetve a fegyver dettó. Legyen egy szabvány, rendszeresített lőszer,utána a tömeggyártás és a logisztika sem lenne máról/holnapra alapon.

Csak felületesen mit kellene tenni az AK-val egy 6,5-ös lőszerhez:

-cső és töltényűr csere ( csőhossz, huzagolás, gázvételi furat helye, cső vastagsága, töltényűr méretei és falvastagság)

-forgózár cseréje

-a gázhenger és gázdugattyú cseréje, zárkeret átalakítása az új forgózárhoz

-irányzék: az új lőszernek más a ballisztikája

-tárak

 

 

Előzmény: ==T== (70224)
4csíkos Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70244

Érdekes. Úgy tudtam,hogy horvátok csak helikopterekkel, és azok kiszolgáló személyzetével vannak jelen a KFORban.

Előzmény: vad05 (70232)
4csíkos Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70243

Amikor a szerb visszatelepülők házainak építését biztosítottuk, vagy épp a szerb patriarcha beavatását, nem vettem észre, hogy bárki tisztogatna körülöttem.

Ami az északi részt illeti, saját vélemlényem szerint is az lenne a jó megoldás, ha szerbiához csatlakozhatnának.

Előzmény: Kavics78 (70230)
4csíkos Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70242

A KFOR harcászati tartalék zászlóalj része a magyar szd. is, a portugálokkal együtt. Alkalmazásuk valószínű lenne, de én nem találtam róla infót a neten, hogy kimentek volna. Francia és amerikai erőkről írnak, és a videókon is ők látszanak.

Előzmény: vad05 (70228)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70241

Töknmindegy, ha van rajta sapka azért püfölik a magyarokat, ha nincs rajta sapka azért püfölik. Ideális pofozózsákok. Vő. orosz kissebségek püfölése /Gazprom, vagy baráti orosz csapatok turizmusa... leht nyakkendőt enni az illetékesnek, oszt jónapot...

Előzmény: Kavics78 (70230)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70240

féloff...

Khmm.... keresztény gyökerű szekularizált társadalom születettek/élők talán pontosabb....

 

Egy jólfejlett "keresztény" társadalom esetén szvsz sokan itt is átmennének vandálba......

 

  // a Kkivel kefeélhetek, hányszor és hogyan állami meghatározása nálam pld bőven elég lenne, hogy kiverje a biztosítékot....//

Előzmény: tuzer (70234)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70239

Provokalsz?

Előzmény: vad05 (70238)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70238

Gondolom, hogy ebbe a magyar KFOR-katonákat nem érted bele?

Előzmény: Kavics78 (70235)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70237

Volt egy ilyen sanda gyanúm! :)

Előzmény: ==T== (70236)
==T== Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70236

Ez egy poénból/iróniából elkészített összeállítás...

Előzmény: vad05 (70226)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70235

a "bekefentartok"

Előzmény: vad05 (70233)
tuzer Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70234

http://nol.hu/kulfold/20110729-a_sajatjaikat_irtjak

 

Számomra az utóbbi időszak legérdekesebb felvetései vannak a témában.

 

A lényeg:

 

Olvastam a minap egy statisztikát a terrormerényletek elkövetőinek és áldozatainak nemzetiségi összetételéről. Kitűnt belőle (figyelem, a több ezer New York-i áldozat benne van a számlálásban), hogy az „idegenkezűség” még a 20 százalékot sem éri el. Ami annyit jelent, hogy abszolúte döntő többségben „hazai tenyésztésű” terroristák irtották saját honfitársaikat. Lettek légyen azok arabok, afgánok, pakisztániak vagy éppenséggel fehér emberek, egy állítólag keresztény civilizáció szülöttei. Ilyenformán annak, akinek dolga van a terrorral, bölcsen teszi, ha hazafelé is figyel.

vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70233

Ezt most kire értetted?

"vagyon mennyi let kapnak a szervkereskedelembol/heroinbizniszbol,"

Előzmény: Kavics78 (70230)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70232

Olvastam olyan híreket, amely szerint a KFOR részéről a horvátok használták a fegyverüket figyelmeztetési céllal pár napja. Őket sem érdekelte, hogy milyen horvát kisebbségi gondok lehetnek ebből fakadóan szerbia egyes részein.

Előzmény: vad05 (70231)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70231

A portugál-magyar kötelék bevetéséről nem itthon döntenek, hanem a KFOR főparancsnokságon! Őket meg nagyon nem érdeklik ezek az "apróságok".

Előzmény: Törölt nick (70229)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70230

Mondjukegyszerubb (es esszerubb) lenne az egesz koszovoi magyar kontingens kivonni! Semmi keresnivalo nincs ott, csak az etnikai tisztogatasban aszisztalnak a magyarok az albanoknak (vagyon mennyi let kapnak a szervkereskedelembol/heroinbizniszbol)?! Remelem az eszaki resznek vegul sikerul elszakadni az alban resztol (mondjuk a deli csucsokben levo homogen szerb zonat mar felszamoltak az albanok)!

Előzmény: Törölt nick (70229)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70229

Jó reggelt!

A magyar kontingens szerbek elleni bevetésével óvatosan kell bánni, gondoljunk csak a Vajdaságban élő testvéreinkre, akiken esetleg a szerb nacionalisták bosszút állhatnának.

Előzmény: vad05 (70228)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70228

Más: Észak - Koszovóban a minap kirendelték a portugál gyorsreagálásúakat is az incidensek helyszínére. Nem ennek a részét képezi az ottani magyar kontingens?

vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70227

Fősulin neked kellett lőnöd ilyen távolságra nyílt irányzékkal.

Előzmény: gencsydani (70214)
vad05 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 70226

Póbáltad megemelni ezt a "karácsonyfát"?

Előzmény: ==T== (70222)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70225

Át lehet, de rossz űrméretre minek?

Előzmény: ==T== (70224)
==T== Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70224

Mondjuk szvsz 5,56x45 ill. 7,62x39-es kaliberben már senki nem tud olyat produkálni, ami érdemi előrelépés lenne a meglévő, már kiforrott fegyverekhez képest. Ráadásul egy új típusnak mindig van némi kockázata működési biztonság terén.

 

Szvsz amíg nem váltanak kalibert, addig nem nagyon érdemes fejlesztgetni. Szcsz ez egy jó alternatíva lenne:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/6.5_mm_Grendel

 

Nálam hozzábbértőktől kérdezném, hogy elvileg a jelenlegi 7,62x39mm-es lőszerrel tüzelő fegyvereket (pl. AK-k) viszonylagegyszerűen át lehet alakítani ilyen 6,5x39mm-es kaliberre? Mert egy doksifilmben az 5,56x45mm-es és a 6,8x45mm-es lőszer esetén valami ilyesmiről volt szó.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/6.8_mm_Remington_SPC

Előzmény: Törölt nick (70223)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70223

Jó estét!

 

Csehország képes volt saját gépkarabély kifejlesztésére - CZ805.

==T== Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70222

Szvsz ez is egy jól összeállított csomag:

 

 

http://www.mycity-military.com/imgs/65870_88675974_tacticoolAR15.jpg

 

(tudom, nem mai kép.. ;)

==T== Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70221

Köszi az infókat!

 

Amúgy kicsit konkrétabba ninkább valami ilyenre gondoltam, mint kb. optimális megoldásra:

 

 

Leupold HAMR 3x

 

Előzmény: belic (70181)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70220

Valoban?

Es akkor a ket eszkoz optikai tengelye miert nem egyforma?

Mashol, masoknak sikerul?

 

 

 

 

Előzmény: Big-B (70219)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70219

Igazából nem gányolt, hisz a szereléke ehhez készült eredetileg is.

Előzmény: Kavics78 (70216)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70218

Csak még nem láttam előtte ACOG-ot rajta. Inkább elkan-t.

Előzmény: gencsydani (70215)
Plieur Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70217

Szia Bel

Mi lenne ha átjönnél a JJ-re ?

Előzmény: belic (70205)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70216

Felreertesek elkerulese vegett! En nem fujok az AimPoint-ra!

Elismerem a red-dot osszes letezo elonyet! De nem csodaszer! En az egyeb optikai celzokeszulekeket (pl. az Eotech az nem holografikus?) ,sokkal jobban szeretem (tulajdonkeppen mara mindegyikben van a szalkereszt kozepen csucsulo filagito pont)!

Viszont az ilyen kokanyolt cuccokat nem csipem! 

Előzmény: gencsydani (70214)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70215

Azon talán egy ricnivel hasznosabb mint egy karabélyon...

Előzmény: Big-B (70212)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70214

Nyílt irányzéknál is lehet - csak nyilván sokkal többet kell gyakorolni.

Előzmény: Big-B (70208)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70213

Ne probald! Tedd! :-D

Előzmény: Big-B (70211)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70212

bercsényi ACOG-gal használja az M249-t

Előzmény: gencsydani (70203)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70211

400m-re? Próbáltam.

Előzmény: Kavics78 (70209)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70210

ja kérem, amíg anyámnál laktam, én is azt gondoltam, a szekrényben ott a WC-papír, ha elfogy a budiban csak kiveszek egyet. Aztán mikor elköltöztem, akkor derült ki, hogy a szekrénybe is kell néha gurigát vásárolni, nem megy az oda magától :-)

Előzmény: kovacsgyula44 (70204)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70209

"De nyílt irányzékkal sem." - Ohh, dehogynem!

Előzmény: Big-B (70207)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70208

Nem mellékesen a red-dotnál két szemmel is lehet célozni, így a célkeresés is sokkal gyorsabb és egyszerűbb.

Előzmény: belic (70205)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70207

Nem lőttem 400m-re red-dottal, nem is igen lehet. De nyílt irányzékkal sem.

Előzmény: Kavics78 (70201)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70206
belic Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70205

Szia,

 

En is szeretnem megkerdezni hogy mi celt szolgal egyaltalan ket optika raadasul sorosan es nem parhuzamosan mint pl a G-36 nal ?

 

Mi lenne, ha egy hasznalhato forumot hasznalnank?

Baromi sokat irtam, es mind elveszett. :-(

 

A lenyeget leirom megegyszer:

 

1. Az iranyzek legyen a leheto legkozelebb a csohoz. Indokok:

-csotorkolat kozeleben igen kellemetlen a nagy elteres (nem csak a vadaszok szoktak megnezni az 5 centivel a cso felett levo tavcsoben, hogy meg van 2 centi hely a niva teteje felett, de eles rendorsegi akcioban is probaltak mar laposteteju haz pereme folott atloni sikertelenul)

-parhuzamosabbra lehet(kell) allitani a fegyvercsovel a tavcsovet, ha kozelebb vannak

-a fedezekbol kevesbe kell kiemelni a fejet

 

2. Az iranyzek legyen a cso felett (igy nem kell azzal szamolgatni, hogy a tavolsag miatt hogy kell oldalban allitgatni a tavcsovet)

 

3. A fegyvert legyen fuggolegesen (a valtamasz es az markolat kenyelmetlen, ha 45 fokban meg van tekerve a puska, igy kevesbe hasznalhato a fegyver)

 

A fenti 3 feltetelnek NEM felel meg a parhuzamosan szerelt optika, minden esetben legalabb 1 feltetel serul.

Viszont a sorban szerelt optika eseten ezek nem serulnek, egyedul annyi a hatrany, hogy kb 1 masodpercig tart oldalra ki/be billenteni a hatso tavcsovet.

 

Velemenyem szerint abban az esetben, ha a lovesek tobbsege kis tavolsagra (100 m-en belul) van leadva, de jelentos a kozepes (100-300 m) lotav hasznalata is, akkor a soros megoldas a legjobb kompromisszum (pl. az, ami az AK-63MF-eken megtalalhato).

 

Abban az esetben, ha a lovesek tobbsege kozepes (100-300 m) lotavra kerul leadasra, es csak egy keves kozelre (100 m-en belul) vagy viszonylag messzire (300-500m), akkor a legjobb az ACOG/RMR. De ekkor meg az AK-63MF-hez szuksegesnel is sokkal nagyobb tovabbkepzesre van szukseg!

 

A piros-pont legnagyobb elonye, hogy nem kell pontosan egyvonalba helyezni vele a szemet, igy is lehet vele pontosan loni (a celzas soran nem elhanyagolhato ido megy el a pontos egyvonalba helyezessel, ez az ido megsporolhato, ezert lehet gyorsabban celozni vele, ami kis tavolsagon elet-halal kerdese lehet egy katonanal). Persze nem csak a szemet nem kell vele egyvonalba helyezni, hanem a tavcsovet sem fontos, de ettol meg egyetertek az elottem szoloval: nem elegans az elteres.

 

Persze azert korlatai is vannak a pirospont iranyzeknak. Magatol ertetodo korlat, hogy nagyitas nelkul az ember rosszul lat 100-300 m kozotti tavra (foleg ha terepen terepszinu ruhas embereket kell meglatnia), ennek kivedesere van a 3x nagyitasu tavcso; de ezek utan is marad meg nehany problema:

1. szerintem a legfontosabb, hogy tavolsagban nem allithato az iranyzek. Azt meg lehet persze csinalni, hogy 100 m-re pontosra allitjak az iranyzekot, 200 m-en nyakra celoznak, 300 m-en fejtetore (mindket esetben az lenne a cel, hogy a mellalak kozepen legyen a talalatok szorasanak kozepe), de az mar eselytelen, hogy 400 m-en pl. 50 cm-rel feljebb probaljanak celozni, mint ahhol a celt latjak.

2. Tavolsagot becsulni nem egyszeru, es a pirospont ebben nem segit (ebbol az egy szempontbol a dragunov tavcso kituno konstrukcio).

3. Sokszor felemlegetik, hogy a szuk ertelemben vett pirospont 4 szogperc meretu, vagyis 300 m-rol 35 cm-t kitakar a celbol (szerintem ez a legkisebb problema, mellalaknal kisebbre ugysem erdemes 300 m-rol loni ilyen iranyzekkal)

 

Bel

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70204

Volt egy alkalmazói megbeszélésünk Fehérváron. Elmondtam, hogy teljes a nézetazonosság köztünk abban, hogy a tüzérségi lőszerellátást a tömegkiszolgálás elméletével kell megoldani. Az eltérés abban van, hogy ti a raktárak és a tüzelőállások közötti úton agyaltok, én meg a gyártól a célig vezető utat vizsgálom, szerintem a fogyasztó nem az üteg, hanem az ellenséges tank, szakaszttámpont stb. Mondták, Gyula megint valami hülye elmélettel jön.

Előzmény: tuzer (70191)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70203

Maga az ACOG valóban jónak tűnik (egyszer volt alkalmam lőni vele csak), de önmagában szvsz eléggé behatároltak a lehetőségei.

 

Előzmény: Kavics78 (70202)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70202

A baglyos cucc mindenhol serulekeny ha igy vesszuk! Az amcsik hasznaljak (-tak) ,nem is kevesen szoval annyira szar csak nem lehet! Nekem a szalkeresztek (sokfele van) es a jo minosegu kep miatt tetszett az ACOG!

Egyszer volt alkalmam belekukkantani (nekem nem tunt serulekenynek a kisegito red-dot)!

Előzmény: gencsydani (70200)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70201

Red-dot-tal lottel mar 400m-re? Ejha! Tolnal egy videot rola? Meg a szoras is erdekelne!

Előzmény: Big-B (70198)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70200

Legfőképpen pedig mocskosul sérülékeny a red dot ott az egész cucc tetején.

Előzmény: Big-B (70197)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70199

Halkan megjegyzem, hogy a használati útmutató szerint a két eszköznek egy vonalban kell lennie. :-)

Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70198

Próbáltam már, nem találtam hibát benne. Igaz, az EoTech red-dot volt, nem aimpoint.

Előzmény: Kavics78 (70195)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70197

Súlyelosztás, sok elektronika, megemelt lővonal, CQB képesség másodlagos és alulprezentált.

Előzmény: Kavics78 (70196)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70196

Apropo!

"ez a kombó szerintem több szempontból sem túl szerencsés" -Miert?

Előzmény: gencsydani (70192)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70195

Maradjunk abban, hogy ez nem teljesen igy van.....

Előzmény: Big-B (70194)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70194

Pirospont irényzéknál teljesen mimdegy, hogy az optika középvonalán vagy nem nézel bele, a pötty mindig a célponton van. Ebből adódóan egy nagyítással rendelkező optika elhelyezése a pirospont és a szem között semmilyen hátrányt nem okozhat.

Előzmény: kovacsgyula44 (70186)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70193

Szentul meg voltam rola gyozodve, hogy ez a ketto egyutt jar!

En nem hasznaltam meg ilyesmit ugyhogy rabolintok, hogy OK! 

Előzmény: gencsydani (70192)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70192

"az ACOG celzokeszulekek legtobszor rendelkeznek kisegito -red-dot-al a keszulek tetejen"

 


A képen szereplő kisegítő red dot egy másik cég (Docter) gyártmánya, konkrétan semmi köze a kettőnek egymáshoz. 

 

Amúgy ez a kombó szerintem több szempontból sem túl szerencsés, akkor már inkább az Aimpoint+nagyító előtét...

Előzmény: Kavics78 (70190)
tuzer Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70191

Kiegészítések:

a., Egy hattápos (Bősze Tamás) doktorijában PAZARUL megoldotta (90-es évek első harmada) a tüzérség lőszerellátásának és -utánszállításának teljes kérdését, számítógépes támogatással a hds. meglevő szállítókapacitásával (a tankosok hihetetlen mértékű lőszerszállító kapacitásának terhére), 5 napos hdt. hadművelet egészére. Elsősorban az osztályok tároló - szállító kapacitását növelte. Majdnem megbukott a védésen, mert Fehérvár és a HM tüzér nagyjai eleve megsértődtek azon, hogy mi a f@sznak üti bele az orrát egy hattápos tüzérkérdésbe, mikor lőszer az van, és pont.

b., Kísérleti lövészet, Táborfalva, előzőre pár évvel (elvetélt kezdősebességmérő lokátor okán), minden létező tüzér fegyverrel: Lőszerraktár azokat a lőszereket küldte lövészetre, melyet kb. 2 évvel korábban a Táborfalvi Lőkísérleti Állomás hadrafoghatatlanság mián LETILTOTT. A reklamáció miatt meg is sértődtek.

Előzmény: kovacsgyula44 (70184)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70190

"De ettől függetlenül: még akár neked is lehet igazad!" - Koszonom mester, mindig nagyra ertekelem a megengedo leereszkedesedet hozzam foldi fereghez!

"Behúzol egy fényképen két eltérő átmérőjű hengerre két párhuzamos vonalat, amelyek - szerinted - a hossztengelyüket jelzik és mivel nem egymás folyatatásai, ezért rögtön megint valakit dilettánsnak kiálltasz ki?" - Nekem nincs optikusi, muszereszi, puskamuvesi, stb. vegzetsegem de azert feltettem magamban egy emberek legyilkolaszasara kefejlesztett fegyverre talan valamivel komolyabb szerelek illene mint ez a 2db 1-1 csavarral excentrikusan felrogzitett akarmi (de nekem csak egy szimpla vadaszpuskam van kozepkategorias optikaval ( Delta Titanium 2.5-10x56) igy en ahhoz tudom csak hasonlitani az ugyet,pl. ugye kb. 6000j loallosag javalt a vadaszpuskakhoz)! De en csak egy civil vagyok es a lovakhoz sem ertek!

A red-dot iranyzekok nem eppen a fantasztikus pontossagukrol hirnevesek (maga a pont is kitakarhat akar 100m-en is vagy 2MOA-t dot tipustol fuggoen), en nem vagyok egy nagy lovesz de azt tudom, hogy ha belenezek egy tavcsobe es latom a szalkereszt keresztezeset akkor a talalati pont meg korantsem biztos ,hogy ott is lesz!! Tavcsovel is meg kell tanulni loni ,szvsz. azert nem annyira konnyu! A ket optika tengelye nem esik egybe es szerintem ez mar egy komoly problema (talan TAL a tavcsoves topicbol hozza tud szolni  a dologhoz)!

Azzal, hogy egy fegyver fo iranyzekanak red-dot ot rakunk megnoveljuk a CQB kepessegeket ugyan de veszitunk a nagy tavolsagra valo pontos lovesek teren! Ez a ki-be, le-fol hajtogathato 3 palcas valami nem fogja sznajper fegyverre alakitani egycsapasra a magyar AK-63MF-eket!

Szerintem jobb lett volna az ACOG-sight, de hat ez mar ugyis teljesen erdektelen (az ACOG celzokeszulekek legtobszor rendelkeznek kisegito -red-dot-al a keszulek tetejen + ugye van egy normalis nagyitasu profi optika dot-os beosztassal ill. szalkeresztkozeppont megvilagitassal (15ev elettartam)!

Lasd a kepen:

Előzmény: vad05 (70188)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70189

Ez nem perspektívikus torzulás, a két ketyere egymástól legakább 1/3 okulár átmérőnyi távolságra eltér. Aki bíbelődött kislátószögű optikákkal, pl. teodolit, az tudja, hogy ha a szemed nincs pontosan az okulár középpontjának vonalában, semmit sem látsz.Egy rendes optikai irányzékon szálkereszt van, igényeseken ezen belül távolság skála. A pirospontos irányzék nem "ablak", csak annak látszik, ugyanolyan igényes a lencserendszere és közelre gyorsabban, biztosabban lehet vele célozni.

gyula

Előzmény: vad05 (70188)
vad05 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70188

OFF - Ifjú padavanom! Már megint mi bajod van? Behúzol egy fényképen két eltérő átmérőjű hengerre két párhuzamos vonalat, amelyek - szerinted - a hossztengelyüket jelzik és mivel nem egymás folyatatásai, ezért rögtön megint valakit dilettánsnak kiálltasz ki? Ha van grafikus ismerősöd, kérdezz rá nála látszati képek optikai torzulásaira. Hátha neki elhiszed, hogy nem mindig olyan amit látsz, mint amilyen a valóságban. De ettől függetlenül: még akár neked is lehet igazad! :) - ON

Előzmény: Kavics78 (70172)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70187

nem akarok nagy hülyeséget mondani, de elvileg a pirospontos optika nem "igazi" optika, csak egy "ablak" - tehát optikai értelmeben vett tengelyről sem beszélhetünk

 

ettől függetlenül a megoldás legalábbis "nem elegáns" - megint csak nem értek hozzá, de ha úgyis egységes lesz az egész (legalábbis az a szándék) akkor miért nem lehet pontosan illeszkedőre megcsinálni/megvenni/bármi az egészet (mert gyak ha jól értelmezem, akkor a red-dot közdarabját/távolságtartóját kellene egy picivel kisebbre venni)

 

Előzmény: kovacsgyula44 (70186)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70186

Én annyit értek, hogy az első a pirospontos, a hátsó az optikai irányzék. Az optikai irányzékkal átlátok a pirospontoson, ha az optikai tengelyek nincsenek vonalba hozva és látom a piros pontot is? Volt már a kezemben, céloztam is pirospontos optikával szerelt vadászpuskával. Két optika egyeztetésével akkor kerültem szembe, amikor a lézertávmérő okulárja mögé videokamerát akartunk rakni, voltak nehézségek.

gyula

Előzmény: Kuruc71 (70183)
swordmanus Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70185

Igazából nem biztos, hogy arra készültek, hogy a tüzérségnk olyan problémái lesznek a harmadik napon, hogy mit lőjenek ki, inkább arra gondolhattak, hogy mivel, vagy kivel.

Előzmény: kovacsgyula44 (70184)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70184

Én is tudtam, hogy egyedül arra a tüzérségi lőszerre számíthatunk, ami a laktanya közeli raktárban van. Volt olyan sv lőszerkészletünk, amit tőlünk független ellátó szervek hoztak volna utánunk Nyiregyháza környékéről. Volt szerencsém látni a fehérvári nagy fehér főnök éles terveit, térképét. Amit abban a tüzérségi lőszer utánpótlásáról láttam, az enyhén szólva hiteltelen volt. Ha ezt valahol illetékes helyen felvetettem -mi törjük magunkat, kiképzünk, ti meg leszarjátok hogyan lesz lőszerünk a harmadik napon -csak harag, meg kicsinyes bosszú lett belőle.

gyula

Előzmény: zsitvica (70168)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70183

En is szeretnem megkerdezni hogy mi celt szolgal egyaltalan ket optika raadasul sorosan es nem parhuzamosan mint pl a G-36 nal ?

 

 

Koszonom

 

 

 

Egyaltalan a gyakorlo katonaknak mi velemenye a tapasztalata ezen uj konfiguracioval ?

 

 

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70182

Big B!

Én egy egyszerű fakerekes tüzér vagyok. A gyalogsági optikákhoz nem értek, azért olvastam Dr Bárány Nándor mk ezds, Optika című könyvét, szakmámból adódóan bíbelődtem némi tüzérségi és geodéziában használatos optikával. Továbbra sem értem, hogy miért jó az ha egy sinen nem egyeztetett optikai tengellyel van szerelve két eltérő funkcióju cucc.

 gyula

Előzmény: Big-B (70174)
belic Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70181

Hello,

 

Olcsóbbnak és könnyeben is tűnnek, mint amiket most vesznek.

 

Az altalad berakott kepen Eotech 512-esek vannak, ezek nehezebbek (309 gramm/220 gramm), mint az Aimpoint CompM2, az aruk nagyjabol hasonlo.

Tudasban szinten nagyabol hasonloak (aimpointot nem ismerem, az eotech 512-esek biztosan jok).

 

A fentiek persze ugy ertendoek, ha a ket pirospont iranyzekot hasonlitjuk ossze, mindkettohoz lehet rendelni oldalra kihajthato tavcsovet.

 

Bel

 

Előzmény: ==T== (70180)
==T== Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70180

Ez már egész emészthetőnek néz ki, de még mindig túlzottnak tartom az optikát. Az iylen típusú(pontos nevet ne mtudok) optikák használata nem lenne elegendő?

 

 

 

 

 

Ahogy olvastam, nappali harcnál ezek kiválóak, gyorsan lehet velük célozni, és mintha a személyi éjjellátókkal is lehetne használni. Olcsóbbnak és könnyeben is tűnnek, mint amiket most vesznek. 

 

 

Előzmény: charlie21 (70179)
charlie21 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70179

 

Ezt több mint egy éve fotóztam A Combat kft kiállításán,itt is látszik a tűzváltókar megoldása.

Plieur Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70178

Az időszakot leírtam, a példámban szereplő egységek nem voltak ellátva BTRvagy BMP-vel ( ilyennek számítottak a határőrök, légierő, utászok, tüzérek, ergo a gyalogsági kiképzés ezek nélkül zajlott, külön fejezetek). Elméletileg egy ezekhez tartozó raj ugyanazt kellett volna felvonúltasson :) mint egy echte gépesített gyalog raj, csak egy az elmélet és más a gyakorlat...:)

 

Előzmény: zsitvica (70168)
charlie21 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70177

az bizony egy biztositó/tűzváltó kar ,a balkezesekre is gondoltak,igy kétoldalas lett a fegyver

Előzmény: Big-B (70175)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70176

Azert talan vonatkoztassunk el az airsoft-tol es vegyuk figyelembe, hogy 200-250m+ -re levo celokra kell lehajtani azt a vackot!

A pont mindig ott lesz mi?

5millio fegyvermester orszaga!

Előzmény: Big-B (70174)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70175

Szerelék gyors levélteléhez, ha tokfedelet kell levenni.

Előzmény: HPéter27 (70164)
Big-B Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70174

Igazából nincs jelentősége, hogy nem egy vonalban van az optika a red-dottal, ahogy a reed-dot használatakor sem számít, milyen vonalban nézel bele. A pötty az akkor is a célon lesz.

Előzmény: Kavics78 (70169)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70173

:-D

 

Akkor egy fotot ha kerhetnenk! :-D

Előzmény: belic (70171)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70172

Na persze!

Magyarazd mar meg ,hogy a doglott lo fekve legel! :-D

Előzmény: vad05 (70170)
belic Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70171

Hello,

 

Komoly szerelek! :-D

 

Az enyem sokkal rosszabbra sikerult, es meglepoen jol mukodik (igaz, nem is 1500 peldanyban lesz megrendelve :-)).

 

Bel

 

Előzmény: Kavics78 (70169)
vad05 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70170

Azért egy fénykép mindig csalóka egy kicsit optikailag!

Előzmény: Kavics78 (70169)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70169

Nem tudom!

Talan a rail felfogato szerkezet resze ,mondjuk az oldo kar az infrabak csatlakozashoz!

 

Mas:

 

Komoly szerelek! :-D

(Honnan vettek a puskamuvest? Szappanopera forgatasrol?)

Előzmény: HPéter27 (70164)
zsitvica Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70168

Anno Szarvas ezds et. kitalálta egyszer, hogy rendezzünk egy olyan hadtáp hadijátékot mely igazi.

Természetesen szimaték azonnal felháborodtak, hogy ha ennyi ember (kb. 20 fő) éles ( "pince" ) adatokkal dolgozik akkor az ellen ezt megtudja 'oszt mi lesz ?

 

Valahogy azért átment a dolog.

Aláírtunk még n+1 ferde piros csíkos papírt = főbelőnek, felnégyelnek, ország négy sarkára szétszórnak ha............

 

Nekiálltunk tervezni.

A lőszerellátó tervezők mellé kerültem mint száll.főti.

 

Sec perc alatt kiderült, hogy nincs Mo,.-n kettő, mondom kettő olyan a hadosztály a nyolcból ami egyforma lenne.

 

Második pofon az volt amikor kiderült, hogy hadosztályon belül nincs két egyforma lövészezred.

 

Harmadik az, hogy még ezreden belül is ritka volt a két egyforma zászlóalj.

 

A negyedik az, hogy a papíron (állománytábla szerint) így néz ki egy lövész raj, szd, z, és a valóság között semmi fajta összefüggés nincs.

 

Még akik megesküdtek, hogy náluk bezzeg...........azoknál is a vizsgálat kiderítette, hogy kell(ene) lenni rajonként mondjuk 1 db RPG-7-nek de hol van, hol nincs vagy ahol van ott az van de a szomszéd rajban már más van, a harmadik rajban meg kellene de nincs.

 

S így tovább.

A legnagyobb valós káosz a tűzér eszközöknél volt.

 

A különböző egység lőszer ellátmányokról kiderült, hogy használhatatlanok.

Ez különösen az akkoriban bimbódzó számítógépes tervezésnek tette be a kaput.

 

----------------------

 

Ez volt akkor amikor a központi akarat erős volt és igyekeztek egységesíteni.

Mi lehet ma ?

 

---------------------

 

Tehát annak a kérdésnek, hogy mikor hogyan nézett ki egy lövészraj csak úgy van értelme, hogy mellé teszed a helyszínt és az időpontot.

 

Például : Egy BMP-s lövészraj 1991 márciusában így nézett ki Lentiben :

 - itt jön egy felsorolás, hogy hogyan nézett ki.

 

Ugyanez az állítás már nem igaz az 1991 márciusi tatai BMP-s lövészrajra vagy nem igaz a Lenti lövészrajra két évvel korábban vagy két évvel későbben.

 

 

 

Előzmény: Plieur (70104)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70167

Bocs, hogy csak most valaszolok.

A 40-mm-es csoalattinak egyetlen pozitivitasa van (jo, ketto) 1 - a nagyobb tavolsagra valo alkalmazasa, 2 - zart helyen kellemetlen und utkozesre robban elesedes utan.

De...

1. Nagyobb tavolsagra megteszi egy RPG-granat is (bar igen, draga).

2. PAncelozott jarmuvek ellen mondjuk az RPG-26 hatasosabb.

A VOG-okat celszerubb es ertelmesebb AGSz-ekbol hasznalni, mert igy valoban zaklatotuzet lehet produkalni, illetve celmegsemmisitest.

 

Talan van meg egy pozitivitasa a VOG-nak - a gepkarabelyt aknavetokent is lehet alkalmazni (meredek roppalya). No de mar korabban irtuk, hogy a 40 mili...

Előzmény: Plieur (70076)
vad05 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70166

"Kiemelt optikai/egyéb irányzék" - mivel a sínrendszer mellett ezt külön is kiemelted, ezért vártam volna még az éjszakai képesség külön említését is.

Előzmény: Törölt nick (70163)
vad05 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 70165

Az utolsó mondatom valami hasonlóra utalna. Természetesen nagyon jó lenne, ha mindenki nagy hatótávolságú céltávcsővel is tudna rendelkezni, de egyrészt ez rohadt drága, másrészt ha megnézzük az éjszakai, gyalogsági kézifegyverekkel végrehajtott tűzharcok gyakorlati átlagos távolságát, akkor rájövünk, hogy ilyen céltávcsövek inkább  csak a spec feladatokra szükségesek. Ráadásul az ilyen műszerek legtöbbje még mindig elég méretes. A sisakra (fejre) szerelhető éjszakai figyelő műszerek alkalmazása kombinációban azért is hasznosabb, mert nem csak célozni kell éjszaka, de figyelni is (előfeltétel), ami a céltávcsövekkel nehézkesebb, mint ezekkel a műszerekkel. A lényeg, hogy a fegyveren található célzást segítő berendezések működési elvükbenpasszoljanak az egyéni éjszakai figyelő műszerekkel.

Előzmény: ==T== (70155)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70164

Egy civil kérdés 

 

Mi az a kar a markolat tövénél?

Előzmény: Big-B (70162)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70163

Az általam írtakban benne van a sín. A sínre szerelendő cuccokat az igények határozzák/határoznák meg, lényeg hogy legyen mire felszerelni.

Előzmény: vad05 (70153)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70162

arra gondolok, hogy semmi előrelépést nem jelent, ha a lehetőséget arra használjuk, hogy a fegyver korábbi verziójára alakítom a fegyvert.

Előzmény: Big-B (70161)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70161

Igaziból teljesen értelmetlennek tánik RAS-ra olyan dolgot tenni, ami a másik fegyveren eleve egybeépített. Azért találták ki azt a nyavajás Picatinny-t, hogy feladatnak megfelelően lehessen ellátni eszközzel a fegyvert, nem hogy olyant csináljunk ami már eleve adott volt. Ha adott a RAS, hát tegyen rá egy aimpoint-ot vagy eotech-et. G36-ról amúgy sem hallottam még jót. :-)

Előzmény: ==T== (70158)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70160

Igaziból, vagy amit a képen látok arra gondolsz? :-)

Előzmény: ==T== (70158)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70159

2millából hozz ki egy általános lövészfegyvert és egy gránátvetős változatot ami Norvégiától a Szaharáig alkalmazható és a NATO-ban alkalmazott eszközöket tartalmazza, kizárólag CR123-as elemekkel működtetve :-)

Előzmény: Plieur (70154)
==T== Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70158

Az G36 eredeti irányzékáról mi a véleményed? Laikusként elég korrektnek és kompaktnak tűnik.

 

Előzmény: Big-B (70157)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70157

Igen, de ebben az esetben a célzott lőtáv nagyon kicsi marad, hisz nem lehetséges a nagyítás, sőt a célratartás is nehezebb. Az éjjellátó céltávcsövek amellett hogy látnak éjszaka még nagyítás is van rajta.

Előzmény: ==T== (70155)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70156

Hmm.

A kesobb eliteltek jopar szazaleka pl. "fegyveres keregetes"-ert lett elitelve!

56-ban elegge megugrott a "banditizmus" a kerdeses idoszakban! (Manapsag persze ez tagadando, ill. talan meg emliteni is tilos ! Ezek az elemek amugy nagyreszt elhagytak az orszagot igy 56 utan egy-ket evig nagyot zuhant a bunelkovetesek szama az orszagban (de statisztikat talan majd Nemedi Laszlo))

 

(bocs, hogy csak most valaszolok de 3 napig nem volt net-em)

Előzmény: Plieur (70045)
==T== Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70155

Bocs ha laikusként butaságot kérdeznék, de az éjszakai harchoz nem előnyösebb, ha a katonának van valamilyen éjjellátó eszköze, és a fegyver célzóberendezése olyan, ami ezzel is lehetővé teszi a hatékony célzást?

 

 

Előzmény: vad05 (70153)
Plieur Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70154

Gondolkodom, gondolkodom, csak akadt egy kis gond:) Mivel én lenni pici bugyuta civíl tehát mint pici bugyuta civíl kérdezek is, azaz kérek irányelveket, remélem profik rámvetik fényes tekintetüket és megvilágosodom:

a) karácsonyfát kell készíteni?

b) ennek a modern AK-nak helyet kell találni a raj/század harcászatában? ( kizárólag gránátvetős? )

c) mezei lövészeknek kell vagy kizárólag specforcéknak ( járművezni fog a felhasználó vagy csak helikkel fog járni)?

d) kizárólag NATO rendszerített cuccokat használhatok-e vagy mindent amit Kovács VIII honvéd lel a kispiacon ( mekkora Kovács VIII zsebkapacitása...:))

e) milyen egyéb gyalogsági fegyverekkel, illetve rendszerekkel kell együttműködjön Kovács VIII és fegyvere

f) milyen logisztika áll majd mögötte

g) milyen kiképzési lehetőségek vannak ( elsősorban anyagi háttér, azaz érdekes mit tud Kovács VIII előélete miatt )

f) milyen éghajlati viszonyok között lesz használva?

g) milyen további várható fejlesztéseknek kell helyet hagyni?

Hasra ráverni és valamit összeírni mindenki tud, de sajnos mint kivülálló töredelmesen bevallom hogy a harcászati képességek növelése érdekel...:(

 

 

 

Előzmény: Big-B (70145)
vad05 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70153

Mindezek roppant hasznosak, de az én meglátásom szerint alapban a korszerű éjjeli harcképesség mindent überel és a jelenlegi viszonyok között ez a legfontosabb. Persze ehhez kell éjjellátó és valamilyen sín is, amire a "lézert" felteszik.

Előzmény: Törölt nick (70152)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70152

Az AK63 szerintem mindenképp visszalépés technikailag az AMD/AMP-hez képest.

Ami lényeges lenne egy modern fegyverben, arra mindkettő alkalmas némi átalakítás után.

Szerintem a lényeges pontok.

 

Állítható hidraulikus válltámasz, mely egy vonalban van a csővel.

Kiváló anyagból készített strapabíró fegyvercső.

Alsó, felső sín, melyre tetszés szerinti adapterek rögzíthetők, így lehet egyiken mellső markolat, a másikon gránátvető, stb.

Jól elhelyezett, variálható hordheveder.

Kiemelt optikai/egyéb irányzék, mely egyszerre használható a hagyományos célgömbös célzással, mivel közelharcban bármely optika csak akadék, harc közben pedig nem nagyon van idő le/felszerelgetni.

Menetes csővég, melyre csőszájfék, lángrejtő, egyéb csatlakoztatható.

Legalább 7,62x39 kaliberű lövedék, mivel a NATO űrméret alatti lőszerei már kevésnek bizonyulnak a testpáncéllal ellátott ellenfelek ellen, minimum a lőszerjavadalmazás egyharmadát kitevő wolframkarbid lőszerrel.

HPéter27 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70151

+ kiegészítés :

"Az enyém kb. 1000 dollárban van, de mindig lehet rajta mit változtatni. Egy normál modernizációt 2-2500 dollár körül ki lehet hozni úgy, hogy nincs benne lézer és éjjellátó."

Előzmény: HPéter27 (70149)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70150

Hát igen addigra mentünk lefelé fegyverzetben.

Előzmény: Törölt nick (70143)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70149

Üdv ! Egy örök klasszikust idéznék:-))

"

És íme, tuning AK-63F, ahogy minimum minden magyar katonának lennie kellene:

 

Ami látszik:

- Command Arms kompozit mellső sín (alsó és felső)

- Command Arms hátsó markolat

- Command Arms modulár M4 tus vízhatlan CR123 elem tartóval és pofatámasz lehetőséggel, két szíjrögzítési ponttal

- VLTOR csonk a tus rögzítéséhez, vízhatlan rekesszel és egy szíjrögzítési ponttal

- E.O. Tech 512 holografikus irányzék

- AMD csőszájfék

- Blueforce Gear Vickers Combat Application Sling gyorsállítású kétpontos szíj

 

Ami nem látszik:

- Buffertech puffer a helyretoló rugón

- Command Arms vertikális mellső markolat

- Command Arms 1" lámpatartó

- SureFire Nitrolon lámpa 120 lumenes izzóval és "charlie" kapcsolóval

 

 

Előzmény: Big-B (70145)
belic Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70148

Hello,

 

A legfontosabb, hogy ezeken nincs granatveto, marpedig az a legdragabb tetel.

Es (ha jol latom, akkor) tavcso sincs, pedig az is nagyon hasznos.

 

 

Bel

 

Előzmény: ==T== (70144)
Plieur Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70147

OK, gondolkodom.:)

 

Előzmény: Big-B (70145)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70146

A második még rendben volna, a harmadik meg egy vicc.

 

A másodiknak hátránya, hogy kisegítő irányzék vagy éjjellátó céltávcső nem rögzíthető rá, ahogy az elsőrere sem.

Előzmény: ==T== (70144)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70145

Alapfegyver: AK63D

Elvárás: modern elvárásoknak megfelelő gépkarabély kialakítása

Előzmény: Plieur (70142)
==T== Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70144

Szvsz ezek olcsóbban kijöttek, és van rajtuk kb. minden, ami kell:

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (70140)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70143

Jó napot!

 

Na nézzük csak, BMP-1 raj a Savaria GLDD-nál (90-es évek első fele):

 

rajparancsnok

BMP vezető

operátor

 

1. géppuskás (PKM)

2. géppuskás (PKM)

1. lövész (AK-63D)

2. lövész (AK-63D)

3. lövész (AK-63D)

RPG kezelő (RPG-7)

 

 

mesterlövész (SZVD) - ha jól emlékszem a szakaszparancsnok BMP-jében volt 1

Előzmény: prwhrqkt (70138)
Plieur Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70142

Ahhoz kellene tudni mi az alapfegyver és milyen elvárásokat kell teljesíteni.

Előzmény: Big-B (70141)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70141

A "drága" relatív, hisz ezeknek az eszközöknek ez az ára. Hogy mekkora mennyiségben mit szereznek be még nem ismert számomra.

Persze kiváncsi lennék, ki milyen fegyvert legózna össze, már csak az elvárások miatt is érdekes lenne.

Előzmény: Törölt nick (70140)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70140

Én meg már egymillából is összelegóztam volna nekik egy normálisan felkészített fegyvert. Mert ezt amit bemutattak drágán és elhanyagolható darabszámban "szerezték" be.

Előzmény: Big-B (70137)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70139

Most hogy mondod én is.

Előzmény: prwhrqkt (70138)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70138

én 2 pkm-re emléxem a bmp-s rajnál

Előzmény: Törölt nick (70118)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70137

Hozzáteszem, hogy a karikát egyből lecserélném hevederből készült rögzítőre, ami kb. 5 perc alatt házilag is elkészíthető, gyorsan szerelhető és nem zörög.

Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70136

A heveder rögzítése nagyon gyorsan módosítható, ergo a katona oda teszi a rögzítést, ahol neki a legjobban megfelel. Isten áldja a Picatinny-t.

Előzmény: Törölt nick (70134)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70135

Az M203-ason semmi nem véd a koszolódástól, de mivel a gránátvető laza tűréssel tervezték így a kosz nem befolyásolja túlzottan a pontosságot, és kiváltképp nem okoz csőrobbanást.

Előzmény: Törölt nick (70134)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70134

A heveder rögzítési pontja, és annak kivitelezése akadályt jelent a gyors használatban(rossz helyre rosszul van felszerelve). Az a madzag pedig a vicc kategóriájába tartozik. Dugó nélkül pedig elkoszolódik használaton kívül a gránátvető, a lövésnél jön a meglepi.

Előzmény: Big-B (70133)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70133

De miért is lesz használhatatlan a fegyver a hevedertől és a madzagtól?

Előzmény: Törölt nick (70130)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70132

Biztos vagyok benne, hogy a madzag az első pillanatban eltűnik a fegyverről. A heveder rögzítése elég trén néz ki, de ha egy szar kulcskarika megteszi, hát elnézem a fegyvernek. Csak ne csörögne!

Előzmény: Törölt nick (70130)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70131

"korábban több forrásból olvastam, hogy az AMP-69 talán a legjobb AK variáns, és az egyik nagy előnye a lövések erejét tompító rugós válltámasz."

 

mert a puskagránát reakcióerejét tompítani kellett valahogy, de - ahogyan tudom - nem a legmegbízhatóbb része volt a puskának. A red-dot irányzék kisker ára 330 EUR, ami kimondottan kedvező árfekvésű, már ha figyelmbe vesszük, hogy az eotech 5xx ennek majdnem a duplájába kerülnek.

Előzmény: ==T== (70126)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70130

A hordheveder rögzítése és az a "madzag" frontkörülmények között nagyjából használhatatlanná teszi a fegyvert.

Előzmény: Big-B (70128)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70129

Eed-dot irányzék nem felesleges, a kiegészítő 3x nagyítású segédirányzék pedig kimondottan kellemes meglepetés. A gránátvető biztosan nem lesz minden fegyver tartozéka, de mint opcionális felszerelés lett bemutatva.

Az AN/PEQ2 meg csak akkor ér valamit, ha éjjellátót is használ a katona, vagy valaki akinek fontos hogy lássa a megvilágított célt.

Előzmény: ==T== (70126)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70128

Az a madzag a gránátvető csődugóját rögzíti. Használaton kívül műanyag dugó zárja le a zövet.

Előzmény: kovacsgyula44 (70111)
Big-B Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70127

Amint feltuningolják, már MF. De addig csak D.

Előzmény: HPéter27 (70107)
==T== Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70126

Ebből szvsz az irányzékok és a bipodos mellső markolat az indokolt + esetleg a válltámasz***. Az a vöröspontos kijelző kissé túl drágának tűnik nekem.

 

 

***korábban több forrásból olvastam, hogy az AMP-69 talán a legjobb AK variáns, és az egyik nagy előnye a lövések erejét tompító rugós válltámasz.

 

Az ár több mint felét meglehetett volna spórolni a kétes hatékonyságú, viszont a fegyver tömegéhez képest szvsz jelentős plussz súlyt képvviselő gránátvető(és tartozékai) elhagyásával.

Előzmény: Big-B (70086)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70125
Plieur Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70124

Én nem.:)

Ha arról írtam volna akkor nem tüntek fel volna olyan egzotikumok:) mint a PSL, AG40...:) amik sosem voltak rendszerben ideát:)

Előzmény: Törölt nick (70123)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.27 0 0 70123

hMM? Én a MAGYAR gépesített lövész rajról írtam :-D

Előzmény: Plieur (70121)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70122

Hmmm... valahogy sosem törekedtem arra hogy koszorúzzanak úgy élőben, az nem sok jót jelent a privát álmoskönyvem szerint. :)

Előzmény: kovacsgyula44 (70117)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70121

Amit leírtam az érvényes volt egy ro gépesített és egy ro nem gépesített rajra is. Sőt, ez 91-92-ben is így volt.:)

Előzmény: Törölt nick (70118)
rudolphe Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70120

Ehhez azért fontosnak tartom hozzátenni, hogy a katona csak azt tudja "magára aggatni", amit meg tud venni a katonai ruházati boltban.

Alapvető (!) ruházati felszereléseket, - bakancs, gyakorló, esővédő köpeny - nem lehet kapni hónapok, évek viszonylatában az ún. "Ruházati Ellátó Pontokon".

Az, hogy a fegyverzet nem egységesen van a katonákon, az legyen a legkevesebb probléma, - ha máár úgy néznek ki csórikáim, mint akik most menekültek valahonnan!...

Itt figyel nálam is, amiből "ruhát lehetne csinálni", de nincs, - nem tudom megszerezni a ruházati felszereléseket, mert  nincs a boltok raktáraiban, - és nem vagyok "extrém eset", átlagos termetű katona vagyok.

Előzmény: kovacsgyula44 (70114)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70119

Ránéztem a Vadai blogra, hátha, de nem.

 gyulla

Előzmény: kószák egyike (70110)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70118

A "felállás" az lehet. A fegyverzet konkrétan amit írtam. Az éjszakai irányzék és a PKM fix. Kérdéses csak a BMP pontos típusa lehet.

A többi "szemrevételezésére" kiképzőként volt lehetőségem. A pontos időpont az előzően írttal ellentétben 87 nyara. A hely Tata.

Előzmény: Plieur (70115)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70117

Nincs mit, Mihályi Attila bármikor küld neked hasonlót természetben.

 gyulla

Előzmény: Plieur (70116)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70116

Köszönöm!

 

Előzmény: kovacsgyula44 (70113)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70115

A PKM-et  és az éjjellátót el lehet felejteni. :) Egy gépesítettnél azonos felállás mint amit leírtam.:)

 

Előzmény: Törölt nick (70108)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70114

Őrnagyként a fotón látható szakasz parancsnokát egy kicsit megfenyítettem volna, alezredesként már kénytelen voltam beletörődni, hogy képtelenség egységes öltözetet felszerelést megkövetelni, és aki ezért felelős, nem tartozik a dicsfeny hatáskörömbe.

gyula

Előzmény: HPéter27 (70112)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70113

Nesze!

 

 

Előzmény: Plieur (70054)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70112

 

Éheslónak sok szeretettel :-))

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70111

Az a drót madzag, de nagyon fontos lehet, hogy a bemutatón is rajta van a ketyerén. Itt látszik a hordheveder csatlakoztatásának minősége is.

gyula

Előzmény: HPéter27 (70109)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70110
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70109

Mi az a drót?  

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70108

Teljes felszerelésű gépesített lövész raj 1986. Magyarország(emlékezetem szerint)

 

1db. PKM

1db. SZVD

1db. RPG7

1db. rajparancsnoki AMD65 módosított csőszájfékkel, éjszakai irányzékkal, oldalkonzollal.

7db. AMD65

 

1db. BMP1P

Előzmény: Plieur (70104)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70107

Üdv! Nem AK 63 MF?

Előzmény: Big-B (70077)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70106

Az első találkozásom a DSK-val 1956 nov 4-én volt, arra határozottan emlékszem, hogy körkörös légvédelmi irányzék volt rajta. Negyedikét követően vagy két hétig napi elfoglaltságunk volt, hogy a Pécs-bányarendező vasutállomáshoz kiállított tankot és személyzetét látogattuk. A végén kiképzett tankosok lettünk, mert mindent megtanítottak nekünk a vezetés kivételével.

gyula

Előzmény: vad05 (70105)
vad05 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70105

Én is biztos vagyok, hogy a szovjetek nem véletlenül cserélték le a hk-jaikon a DSK-t NSZVTR-re! A két fegyver megbízhatóságában elég komoly különbség van. A DSK-k eleve régi gyártású eszközök, Márpedig a régi fegyver is "fárad"!

Előzmény: belic (70102)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70104

Itt sajnos ellent kell mondanom géppuska ügyben. Egy akkori ( és 90-es évekig bezárólag) így nézett ki ahajt , szabályzat szerint:

-1 RPK ( volt ahol még RPD)

-1 RPG-7 ( azaz a helyi AG-7)

-1 PSL ( ez sem mindenhol)

-1 AK-ra szerelhető AG-40-es

-5-8 AK/AKM

Ez egységenként és fegyvernemenként változott, tüzéréknek pld 1 db 40-es volt ütegenként. Volt ahol az RPG, volt ahol az RPK, volt ahol a PSL hiányzott, szóval eléggé változó volt a kép. A PKM nem volt rajfegyver, ebből századonként volt pár darab, pld. egy reptéri őrszakasznak volt 1 db. Lehet hogy máshol a PKM rajfegyver volt, de ott és akkoriban ( meg később ) nem volt.

Az igazi egzotikumok az Isten háta mögötti építőzászlóaljak, szegényeknek ( ha egyáltalán volt fegyójuk) előfordult még PPS is:).

Egyszer hatalmasat szórakoztunk egy ilyen társaságon ( bár így utólag nem volt fair:(), szovjet sisak ( nem is a trópusi:)), a nagykabát és PPS ( "Jönnek az oroszok!":)).

 

 

 

 

 

Előzmény: belic (70100)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70103

Elnézést, én a videón sem láttam, hogy a DSK-n lett volna valamilyen éjszakai irányzék, vagy nappali optika. A működőképességgel kapcsolatban pedig a határőrségnek átadott PSZH-k toronyfegyverével kapcsolatban voltak nagyon negatív tapasztalataim. A tornyot nem lehetett rögzíteni, a bakancsommal próbáltam nagy terpeszben fékezni a tornyot, a 14.5-ön pedig minden 5-ös sorozat után akadály volt, nem egy gépen, hanem mind az öt járművön. Az rendben van, hogy a határőrök nem tudták javítani, de a mi 22-es lövészezredtől örökölt fegyvermesterünk sem.

Mindig mondják a "rendszerszemlélet"-et. Egy 100-200 milla nagyságrendű rendszer megérdemelné, hogy ne rontsuk a hatásfokát retro fegyverekkel, költsünk 5-10 milliós nagyságrendet korszerű, éjszaka is alkalmazható fegyverrendszerre. 

 gyula

Előzmény: belic (70102)
belic Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70102

Szia,

 

A 12,7-es DSK-t (amiből van készülék meg lőszer is) meg pazarlás lenne lecserélni .50 BMG kaliberű valamire, rendszeresíteni új fegyvert, lőszert és agyvérzést előidézni a logisztikusoknak, mindezt talán 20-30 fegyver kedvéért.

 

Ott van a hiba a gondolatmenetedben, hogy van NSzVT.

 

Amire, amilyen körülmények közt az kell, arra alkalmas. Se az emberek nem lettek keményebb bőrűek, se a járműveik nem lettek mások ballisztikailag, mint a DSK fejlesztésekor

 

Nem is az a fo kerdes, hogy 1938 ota kemenyebb-e az emberek bore, hanem az, hogy a 40-es/60-as evek ota, amikor valoszinuleg ezeket a konkret fegyvereket legyartottak, mennyit csokkent a megbizhatosaguk.

 

Bel

 

Előzmény: swordmanus (70099)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70101

Szia tuzer

 

 

Mint Steyer AUG hasznalo ( A1-A2-A3 verziok ) elmondhatom hogy alapvetoen nincs ami elromoljon rajtuk. Az optika eros az A1 nel kulonosen strapabiro, de a tobbinel is jol birjak a gyurodest. A kepesseg novekedes pedig a hagyomanyos csapott iranyzekhoz kepest hatalmas.

 

Csak egy pelda. Friss fegyvert sose latott ausztral tinik lonek vele 100-200 meterre ugy hogy a vizsgakovetelmeny100 meteren 140 mm es szoras mig 200 on max 300 mm 10-10 lovesbol.

Es nincs olyan hogy a legrosszabb loveseket kiveszik mert az egesz szamitogepesen mukodik objektiv kontrollal. Az adatok azonnal mennek a szemelyi fajlba es onnan letolthetok.

 

Nekem amugy az A2 verzio a kedvencem. A fegyver felepitese laposabb a latokor szelesebb es a nagyitas is egy arnyalatnyit nagyobb. Energiaigenye igen alacsony. Egyhetes gyakorlat alatt sem voltak problemaink es van hozza egy spec optika amivel kidughatod a fegyvert a fedezekbol es te megis kukkolhatsz az optikan.

 

Jo fegyver.

 

Előzmény: tuzer (70096)
belic Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70100

Szia,

 

mondjuk azt nem propázták akkoriban hogy egy amcsi rajban 2-3 db volt +asszem +2 golyószóró is:)

 

Viszont csereben nem volt geppuska, es puska is sokkal kevesebb volt, mint egy VSZ lovesz szakaszban. Arrol mar nem is beszelve, hogy egy BMP-vel felszerelt rajnak mekkora volt a tuzereje.

 

Bel

 

Előzmény: Plieur (70097)
swordmanus Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70099

A 12,7-es DSK-t (amiből van készülék meg lőszer is) meg pazarlás lenne lecserélni .50 BMG kaliberű valamire, rendszeresíteni új fegyvert, lőszert és agyvérzést előidézni a logisztikusoknak, mindezt talán 20-30 fegyver kedvéért. Ja, és így valamivel kisebb kalibert magunkénak tudva, mint az ellen. Igazán Darwin-díjas lenne, bár ha kiírnak rá egy jó közbeszerzést, pár szép boríték előidézhető lenne.

Amire, amilyen körülmények közt az kell, arra alkalmas. Se az emberek nem lettek keményebb bőrűek, se a járműveik nem lettek mások ballisztikailag, mint a DSK fejlesztésekor (najó, a Toyota lehet vékonyabb lemezből van, mint egy Uaz).

Analógia: ha egy évben ötször akarsz szalonnát sütni, és ehhez kell fát vágj, megteszi a fejsze is, ami van, és nem veszel aprítógépet vagyonért, főleg, ha sok pénzed sincs.

Előzmény: kovacsgyula44 (70095)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70098

Az meg aztán mindennek a teteje lenne, ha az insurgentek éjszakai irányzékkal "veretnék" a magyar konvojt, mi meg csak bambulnánk bele az afgán éjszakába tétován. Ez már az asszimmetrikus hadviselés inverze lenne magyar módra, hungaricum.

gyulla

Előzmény: kovacsgyula44 (70095)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70097

Na épp ez a probléma:)

Még anno amikor a saját fejlesztésű :) AG-40 felkerült az AK-ra, a szlogen az volt hogy drámaian megnöveli a raj tűzerejét és a célok leküzdési lehetőségeit ( mondjuk azt nem propázták akkoriban hogy egy amcsi rajban 2-3 db volt +asszem +2 golyószóró is:)), tehát a némi kényelmetlenséget bőven kompenzálja az elért eredmény. Nekem per spéci nem tűnt sem különösebben nehéznek, sem különösebben kényelmetlennek. Persze sosem volt szerencsém:) harctéren futkározni vele, illetve az sem volt hogy napokig hurcolni télen/nyáron amikor fel van szerelve a fegyverre.A felszerelve azért hangsúlyozom mert az akkori koncepció szerint nem volt állandó jelleggel rajta az AK-n, akkor tették fel rá ha várható volt/megjelent olyasmi amire azt kell használni.

Ez a 80-asok végén, 90-sek elején volt, akkoriban többlövetű gránátvetőt csak akciófilmben lehetett látni:)

 

 

Előzmény: Yoshi (70093)
tuzer Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70096

Következtetés: a "csapott célgömbbel" célzás napjainkban anakronizmus még nappal is

 

Feltéve, ha minden kütyü, elem, bizbasz 100%-ig kifogástalanul működik -25 foktól kezdve Kolompár Jóskáig bezárólag.

 

Idézném Murphy 1. sz. kertészeti törvényét: A spéci bizgentyűk csak mások kertjében működnek!

Előzmény: kovacsgyula44 (70095)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70095

Pistolból kiemelkedően jó voltam, ugyanakkor a gépkarabély nem okozott semmi örömet mindaddig, amíg kezembe nem került az osztrákok rohampuskája. A távcsövével oda lőttem, ahova akartam. Az adott fegyvernek volt némi komparálási problémája, de mellettem volt egy képernyő, amelyiken minden lövést ellenőrizhettem, így a célpontot változtatva az első két lövés után szinte tévedésmentesen produkáltam a 10-es találatokat 100 méteren. 200-on sorozattal is minden lövés a célban volt.

Következtetés: a "csapott célgömbbel" célzás napjainkban anakronizmus még nappal is. Éjszaka viszont nélkülözhetetlen a FLIR technológia, ettől lesz asszimmetrikus a hadviselés. Mi magyarok képesek vagyunk szimmetrikusra váltani a hadviselést, ha DSK-kat szerelünk a humvi vagy MRAP tornyába.

gyula

Előzmény: belic (70062)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70094

A kettő együtt nem megy? Puha vagy!

gyulla

Előzmény: tuzer (70059)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70093

uhm, félreértesz, nekem semmi bajom a gránátvetővel, mint fegyverrel, sőt... azonban kiegészítőként való alkalmazása "nem szimpatikus"

 

mondjuk, jó lenne, ha valaki a ****** ból mesélhetne tapasztalatairól meg hog ygondolja, hogy nem e jobb egy célszerszám, minthogy a fegyveren legyen állandóan - nekik mik a tapasztalataik

 

(ja, igen, konkrétan itt a vgvel egyberakva nekem nagyon nem tűnik kénylemesnek/célszerűnek)

Előzmény: Plieur (70088)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70092

ki a kicsit nem becsüli...

 

:)

Előzmény: Big-B (70084)
Quintus omnibus Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70091

+ még hozzá sön az alapfegyver

 

hát én gránátvetőt nem látok mindegyiken , peqt +qrván nem látok egyiken se

 

 

 

Előzmény: Big-B (70086)
swordmanus Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70090

Köszi!

Előzmény: Big-B (70087)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70089

Hűha:)

Akkor már miért ne egy kis retró fílinget, 51-es L9A1-et?:)

 

Előzmény: Big-B (70081)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70088

Hmmm...

Átok vagy sem, a 40-esek hatása természetesen korlátozott, viszont lássam azt aki útcáról begurít egy kgr-ot az 5-ik emeleti ablakon vagy bedobja  egy 100-150m-re lévő domborulat mögé:). Netán képes 100m-re bedobni egy ablakon vagy világító gránátot dob fel kézből úgy 200m magasra. :) Megamosi szuperrambó:)

Valamit valamiért.

 

Előzmény: Yoshi (70079)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70087

Sorry, csak 4866EUR a végösszeg side mount nélkül, ami 1.313.820 HUF

Előzmény: Big-B (70086)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70086

Végeztem egy rövid számítást, mi mennyibe kerül a modernizált AK63D-n. Kisker árakkal számoltam, ismerve a hazai közbeszerzést (ami ugye minél nagyobb tételben rendel, annál drágább).

 

€74        CAA CBS+ACP teleszkópos válltámasz
€438       Brügger&Thomet BT-21428 előagy
?            side mont (ismeretlen típus)
€2415        Heckler&Koch M320 gránátvető
€330 + €155        Aimpoint CompM2 irányzék (B&T BT-21741 QD ring 30 mm ultrahigh heavy type)
€380 + €86 + €259      Aimpont 3xMag kisegítő irányzék (B&T BT-211115 Flip-side QD base mount, B&T BT-211113 Flip-side QD ring)
$884     Insight Technology AN/PEQ2 TPIAL lézeres célmegjelölő
€93        CAA BP Grip mellső markolat bipoddal
€26        CAA AG47 pisztolymarkolat

 

Összesen: €5140 ami 270ft/EUR árfolyamon számolva 1.387.800 HUF

 

Forrás:

http://www.wolverinesupplies.com

http://www.caatactical.com/

Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70085

Emlékszem én is egy ilyen elemzésre, de most nem tudom visszakeresni, a másik lakásban vannak a korábbi HT-k.

Előzmény: hiryu2,0 (70083)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70084

Asszonynak az is kevés :-)

Előzmény: Yoshi (70082)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70083
Előzmény: Big-B (70080)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70082

olcsójános....

 

120mm alá nem adjuk! :)

Előzmény: Big-B (70081)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70081

M224-et minden rajba!

Előzmény: Yoshi (70079)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70080

Huh, és még nem beszültünk a mostanában favorizált 20x30mm-es gránátról, amit a K11 lő.

Előzmény: a karaván halad... (70073)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70079

megátkozod őket

 

 

esetleg kérsz aknavetőt

 

 

de hozzáteszem laikusként, hogy biza m79, vagy ez leszrelve (pláne, hogy képek alapján elég kompakt kis dög)

Előzmény: Plieur (70076)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70078

Már csak azért is, mert míg egy M26 kézigránát tömege 454g (164g töltet), addig az általánosan használt M406 40mm gránát csupán 230g (32g töltet).

Előzmény: a karaván halad... (70073)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70077

A fotók alapján utánajártam, mik lettek a modernizációban átesett AK63D-be épített alkatrészek:

  • CAA CBS+ACP teleszkópos válltámasz
  • Brügger&Thomet BT-21428 előagy
  • side mont (ismeretlen típus)
  • Heckler&Koch M320 gránátvető
  • Aimpoint CompM2 irányzék (B&T BT-21741 QD ring 30 mm ultrahigh heavy type)
  • Aimpont 3xMag kisegítő irányzék (B&T BT-211115 Flip-side QD base mount, B&T BT-211113 Flip-side QD ring)
  • Insight Technology AN/PEQ2 TPIAL lézeres célmegjelölő
  • CAA BP Grip mellső markolat bipoddal
  • CAA AG47 pisztolymarkolat
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70076

Érdekes, de akkor mi a helyzet pld a ruszki 40mm-es kumulatív vagy termobarikus gránátokkal? Illetve az amcsi 40-es kumulatívval?

Másik kérdés mi a teendő a kgr dobástávolságon tú lévő+ fedezék vagy épületben lévő célokkal?

 

Előzmény: a karaván halad... (70073)
Big-B Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70075

M203 problémája az újratöltés. Ebben még mindig a GP-25 a legjobb.

Előzmény: HPéter27 (70069)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70074
a karaván halad... Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70073

,,egy 40 mm-es granat hasonlo pusztitoerejeu, mint egy kezigranat, azonban sokkal messzebb es sokkal pontosabban lehet vele loni, tehat sokkal hatasosabb."

 

Hatarozottan nem ertek egyet ezzel a megallapitassal.

Papiron igen. A gyakorlatban viszont NEM! A fegyvercso alatti granatvetok granatjai (orosz, amerikai, tok mindegy) zaklato tuzon, illetve zart helyisegben (esetleg vizbe csapodva) valo alkalmazason kivul SEMMIRE sem jok!

Robbanasnal tul apro es tul sok repesz kepzodik ahhoz, hogy hatasosan lekuzdje a celpontokat es maradando kart okozzon az eloeroben. (Ha noveljuk a kopeny vastagsagat, akkor csokken a toltet mennyisege, ha noveljuk a toltetet - meg jobban csokken a repeszhatas, stb. stb.)

Mondjuk akkor k..vara jo, ha homlokon talalod az ellent, mert akkor fennall annak a veszelye, hogy agyrazkodast szenved az illeto.

 

Raadasul a kezigranatok tobbsege joval nagyobb romboloerovel bir.

Előzmény: belic (70062)
Plieur Creative Commons License 2011.07.26 0 0 70072

Nono, nem lehetnek fegyveres banditák ha most őket támogatja az EU,USA:):):), mint ahogy ugye a vén gazember is jó fiú volt, bár igaz néha voltak kisebb félrelépései:)

A fő főnok ( majdnem főmuftit írtam) az :

http://www.ft.com/cms/s/0/5bfb98b0-52fd-11e0-86e6-00144feab49a.html#axzz1TA2IFsxD

Annyi szépséghiba van a képben hogy az illető volt az ottani feljebbviteli bíróság elnöke a bolgár ápolónők ügye idején ( 2002-től), illetve igazságügyi miniszter 2007-től:)

 

 

Előzmény: Éhesló (70070)
vad05 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70071

Ők legalább kezelik a helyzet és nem várják tétlenül, hogy a nincstelen helyzet kezelje őket! :)

Előzmény: Éhesló (70070)
Éhesló Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70070

Off étrem én a humort, csak nem szeretem... On

 

Ezekkel a tréfás líbiai arab irregulárisokkal (fegyveres banditákkal) semmi bajom nincs, amíg az itthoni kedves rambóink nem hozzájuk hasonlóan akarják a technikai helyzetet kezelni itthon is.

Van rá törekvésük, de még páran kitartanak...

 

Előzmény: vad05 (70038)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70069

 

Ennél még ez is jobb lett volna.

Előzmény: Big-B (70066)
Plieur Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70068

Semmi gond:)

A kaliber gond csak annyi hogy még a Big Bro-nál sincs semmi biztos egy egységes kaliber tekintetében, tehát azt a modularitást elég nehéz előrejelezni.

Előzmény: CalgaryFlames (70064)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70067

Azért jó lenne, ha a missziós allományon kívül, az összes "honi" lövész beosztású katona is rendelkezne ilyennel...

Előzmény: Big-B (70066)
Big-B Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70066

Ezzel a grippod-dal a GL alatt kicsit átestek a ló túloldalára. Gránátvető is, vertical grip is meg bipod is kicsit túlzás már csak azért is, mert gripként túl elől-alul van, bipodként fekvő helyzetben a csövet nagyon emeli, kényelmetlen a lövész vonalában vagy alatta célra tartani. Inkább elkézelhető hogy vagy grip, vagy GL.

A heveder rögzítése viszont kritikán aluli.

HPéter27 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70065

 

Ennél kisebb  nem volt?.-))

Ez a tipus asszem fegyvertről leválasztva is használható

Előzmény: CalgaryFlames (70064)
CalgaryFlames Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70064

elnézést ha prosztó előző mívesebb hszm benyelte a system

-tehát pusztán kvaterka szintjén , régebben írtam egy cetlit nem tudom már mi alapján moduláris kombináciokról :

a legegyszerűbb nyilván 5.56x45+6x45+meg akármi nagyobb

a feltevés inkább a második számsrral kapcsolatban fogalmazódik meg hogy működhetett volna -e ilyen:

5.6x48, 6x50, 6.45x48 asszem az alap h nato sztenderd legyen 7.62x51 lett volna de mivel alapjában nem "jó" ezért korrigálnám 8.6x51-re. Ha meg nagyon muszály mint a többi modulba ebbe is bele lehet szuszakolni az 5.56/6x45öt is. :)vagy nem

tehát mint jövőbe mutatós ez nem ok? 

 

Meg a másik ami eszembe jutott az moduláris Barrett ml.puska, az ember nem is látta de már jól hangzik, az ilyet zabálja az egyszeri népek. Szoval a lényeg hogy vmi hasonlóra talán Szép dinasztia is képes lehet 

 remélem átfogalmazáson kívül nagyobb baki nincs ebben ha már felvetem  

Előzmény: Plieur (70061)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70063

Jó napot!

 

Ebből lett valami?

 

"Kalasnyikovot gyártana egy magyar cég"

A magyar cég minden bizonnyal Budapesten gyártatja majd a gépfegyvert, azonban nem a korábbi magyar Kalasnyikov-gyár – a Fegyver- és Gázkészülékgyár – ferencvárosi telepén.

http://www.mno.hu/portal/393212

belic Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70062

Hello,

 

A FÉG-nek még volna kapacitása ilyesmire?

 

NINCS Feg.

 

kétlem, hogy szakmailag bármi haszna lenne.

 

Szerintem:  kitunoen kepzett katonak kezeben sokkal hatasossabb a modernizalt fegyver, mint az alap AK-63.

 

Elonyei:

1. joval gyorsabban lehet celozni pirosponttal, mint a hagyomanyos iranyzekkal (es a szemet is sokkal kevesbe farasztja 1 tavolsagra fokuszalni, mint egyszerre harom kulonbozo tavolsagra)

2. IR celmegjelolovel+ejjellatoval lehet celozni, mikozben a nyilt iranyzekhoz nem igazan lehet hozzaferni ejjellatoval (ezt csak gondolom, nem probaltam)

3. a haromszoros nagyitasu tavcso pont jo arra, hogy sokkal jobban lehessen latni az reszleteket 100-300 m kozotti tavon, mikozben nem lassit annyit, mint egy nagy nagyitasu tavcso

4. egy mozdulattal lehet fel/le billenteni a tavcsovet, vagyis azonnal lehet alkalmazkodni a helyzethez

5. egy mozdulattal ki lehet hajtani a mini-fegyverallvanyt, aminek a hasznalataval sokkal pontosabban lehet celozni, mint "egyszeruen" fekve

6. sorozatlovesnel 10-50-szeres pontossagnovekedes varhato a fegyverlab hasznalatatol

6. egy 40 mm-es granat hasonlo pusztitoerejeu, mint egy kezigranat, azonban sokkal messzebb es sokkal pontosabban lehet vele loni, tehat sokkal hatasosabb.

7. nem nyultak az alapszerkezethez, maradt a megbizhatosag es szervizelhetoseg

 

Hatranyai:

1. 400-800 m kozotti terulettuzre alkalmasabb a nyilt iranyzek, mert az allithato tavolsagban, a red-dot (pirospont) gyakorlatilag nem (termeszetesen itt nem az "egy loves - egy talalat"-ra kell gondolni, hanem arra, amikor az egyik raj lovi a masik rajt).

2. ha lemerul az elem, akkor nem mukodik a red-dot.

 

Osszefoglalva: szerintem szakmailag jo a modernizacio, de mindenkeppen melle kell tenni egy olyan kikepzest, ami messze a mai szinvonal felett van.

 

Bel

 

Előzmény: ==T== (70056)
Plieur Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70061

Ha újra elkezdénék a gyártást, a gondok egyike éppen a mennyiség lenne és az ár. A hazai igény elég kicsi lenne:(. Konkurálni egy kínai, orosz, ro  gyárat nem tudnának, különösen ha készletekből kivont/átszerelt példányokkal özönlik el a piacot. Az afrikai helyzet sem jobb, ugyanis ha valaki nagyon szimpatikus arrafelé akkor már kész lőszer és fegyvergyártó sort kaphat, lásd a szudániak, nigériaiak, ugandaiak esetét-innentől kezdve nagy ívben....a kézifegyver embargókra. Tehát már nem a hagyományos AK-val kellene beszállni, sem valamilyen tupírozott verzióval ( lásd kismillió gyártott szerelvényt meg a hazai AK modernizációt) hanem valami olyasmivel ami XXI-ik századi szintű, kaliber és ergonómia.

Akkor csak a nyugatiakkal és a feltörekvőkkel ( pld csehek:)) kellene konkurálni.

 

 

Előzmény: ==T== (70056)
Plieur Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70060

Éljen tüzér!

Előzmény: tuzer (70059)
tuzer Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70059

Előzmény: tuzer (70058)
tuzer Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70058

 

              Ave Plieur!

tuzer Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70057

A FÉG évekkel ezelőtt kidurrant.

Előzmény: ==T== (70056)
==T== Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70056

Igen, erre is akartam célozni. Ez megint jó üzlet volt valakiknek, de kétlem, hogy szakmailag bármi haszna lenne.

 

Amúgy korábban olvastam, hogy egy sima AK sorozatban gyártva olyan 50USD körül lenne.

 

A FÉG-nek még volna kapacitása ilyesmire? Tudtommal ők olyan fél- és egymillió közti AK variánst gyártottak kb. 4 évtized alatt.

Előzmény: Quintus omnibus (70055)
Quintus omnibus Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70055

főleg ha másfél millióba került

 

tekintve hogy fn scar (van7,62x39m) kapható

ha jól olvasom ennyiért is

 

http://www.thefirearmblog.com/blog/2008/12/03/civilian-fn-scar-16s-pricing/

 

 

és felcicomázva is megáll a felébe

Előzmény: ==T== (70053)
Plieur Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70054

Kérek egy babérkoszorút:) "Ave Plieur" felírattal. :) ( Az "Ave Cezar" zűrös, még úgy olvasság hogy "A véce zárva")

Mellesleg a legnagyobb bankrablást odaát 1959-ben követték el, a tettesek lebontva: 2 belügyes, 1 légierős tiszt, 1 szekus, 1 párttitkár+1 családtag:)

Az összeg 1959-ben 250 kilo USD, a BN páncélautóját fújták meg.  Mai napig nem biztos hogy ők voltak/egyedűl csinálták , ugyanis a beismerést akkoriban ( és később is arrafelé ) nagyon drasztikusan érték el, illetve a hivatalos verzió politikailag is zűrös volt, a cionista mozgalom részére raboltak. 6-ból 5 ki lett végezve.

 

Előzmény: tuzer (70051)
==T== Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70053

Nekem ez inkább tűni kegy béna tákolmánynak. Amúgy annyira nincs már magyar fegyvergyártás, hogy nem képüesek legyártani 20-30 ezre új AK-t?

 

Gyakorló katonáktól kérdezném, hogy ez a gránátvető nem inkább csak nehezék?

Előzmény: HPéter27 (70043)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70052
tuzer Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70051

Nyertél:

Az állami Országos Takarékpénztár indulásakor mindössze 30 budapesti fiókkal és 65 vidéki kirendeltséggel rendelkezett (Wiki)

Előzmény: Plieur (70050)
Plieur Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70050

És ez?

https://www.otpbank.hu/portal/hu/Rolunk/Tortenet

 

Előzmény: tuzer (70049)
tuzer Creative Commons License 2011.07.25 0 0 70049

volt itt 56-ban fegyveres bankrablás pld ?

 

Előbb mondj egy '56--ban üzemelő bankot, melynek fiókjai is voltak, amiket ki lehetett volna rabolni.

Előzmény: Plieur (70045)
vad05 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70048

A németek kiküldik a Boxert is Afganisztánba.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70047

Meg az autó. :-D

Előzmény: Törölt nick (70046)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70046

Khmm..... Jóval kevesebb volt az autólopás is.:)

Előzmény: Plieur (70045)
Plieur Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70045

Ő általánasított, nem én.

De azért rákérdeznék ha már ennyire benne vagy a témában, volt itt 56-ban fegyveres bankrablás pld ?

 

Előzmény: Kavics78 (70044)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70044

Igen!

Mindanyian tudjuk, hogy Romania olyan csodalatos orszag melynek semait barmelyik masik orszagra nagyszeruen (es egyben kotelezoen) lehet passzintani! ( Persze ez tavol all a valosagtol ,de azert ez ne zavarjon)

Előzmény: Plieur (70041)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70043

AK modernizáció

Modernizált Kalasnyikov: AK-63 MF

E hétfőn Szolnokon az amerikai katonai segély (a hogy mit is tartalmazott a 10 millió dollárnyi segély, milyen fegyvereket kaptunk arról itt) mellett ismét bemutatták a modernizált AK-63 MF-t.

Röviden a történetről visszamenőleg annyit, hogy (szigorúan nem megerősített információk) a HM-nek annak idején nem sikerült megoldani a AMD-65-ös modernizációját. Politikai lobbi, hadiipari lobbi, vagy bürokratikus bénázás már nem emlékszem pontosan az okra, de lényeg, hogy végül az modernizálás kérdését kiadták a NAMSA-nak, a NATO beszerzési szervezetének.

A magyar kísérlet kudarcai közé tartozott, a Magyar Nemzet információi (Indexen keresztül) szerint a tesztlövészeten a két cég (Báthory Épszolg Kft és Combat Kft) fegyverei szétestek: Illesztési problémák miatt már kétezer lövés után fel kellett függeszteni a modernizált Kalasnyikovok haditechnikai ellenőrző vizsgálatát - írja a Magyar Nemzet. A lap információi szerint a fegyverek tízezer lövés után darabokra estek volna, és ezt a Magyar Honvédség főtisztjei is elismerték a parlament honvédelmi bizottságának hódmezővásárhelyi kihelyezett ülésén. A honvédelmi tárca módosításokat és javításokat kért a gyártótól, amelyek után vélhetően folytatható a tesztelés. A lap ugyanakkor úgy tudja: a szaktárca nem zárkózik el attól se, hogy a Kalasnyikovok felújítása helyett mégis új fegyvereket vásároljanak a honvédségnek

Jellemzően a HM kusza kommunikációjára, korábban elutasították a új fegyverek beszerzését a modernizáció javára, itt meg arról nyilatkoztak, hogy mégis inkább új beszerzés.

Azóta hallottam, hogy valójában csak az egyik cég fegyvere kezdett szétesni, de mivel őt akarták kihozni győztesnek, a tendert inkább leállították így. A dolog szépséghibája, hogy volt aki szerint a Épszol-t, volt aki szerint a Combatot akarták kihozni győztesnek (ill. a másik fegyvere esett szét).

A Kalasnyikov.hu a Batori Épszol vezetőjére hivatkozva azt mondja, hogy nem estek szét a fegyverek: Szép Ferenc elmondása szerint az egyébként jó SOPMOD jellegű sínrendszert a másik cég két oldalirányú csavarral is rögzítette, ezeket a 2000 lövés utáni rendes tisztításhoz való szétszedés után már nem tudta visszacsavarni, emiatt állt le a vizsgálat.

A fő felháborodás persze az volt, hogy a HM előzetesen 7700 AK-63-as modernizációját tervezte és erre 7,2 milliárdot szántak 2008-2014 között. Ez volt a Gépkarabély Modernizációs Program. A Vastagbőr blog annak idején megemlékezett erről, így lett ebből az egészből talán hír. Hála nekik archiválva van a HM akkori hivatalos tájékoztatása is, érdemes elolvasni.

Mit tudunk idáig? (Szigorúan nem hivatalos vagy pontos kronológia, részben infok alapján, részben spekulatív)
- 2008-ban hat éves program indul a AK modernizálására
- 2009 márciusában megtudjuk, hogy 7700 darabról lesz jó, tervezett költség 7,2 milliárd
- 2009-ben először 110 darab AK terveznek modernizálni, hogy aztán azokat kipróbálják és utána szülessen további döntés
- 2009 májusában kiderül két cég versenyzett a megrendelésért, ám a hírek szerint a próbán a fegyverek szétestek, vagy nem estek szét, de leállították a próbát.
- 2009 májusából az indavideo egy riportot közöl egy HM-es objektumból, ahol egy bajszos tiszt három különböző modernizált Kalasnyikovot prezentál. Hol, mikor, milyen alkalomból történt ez? Ki a katonatiszt? Kinek a Kalasnyikovjait látjuk? A kis anyagból mindez nem derül ki.
- Sokáig nem tudunk meg semmit
- 2010 elején (vagy 2009 végén?) az ügy átkerül a NAMSA-hoz, aki a HM kérése, specifikációja alapján kiírja a pályázatot (ezt mondták). A specifikáció kb ez volt:
Collapsible M4 style butt stock. Rear pistol grip. Universal tactical-sling. Modified safety lever. Flash hider. Complemented spare parts and instruments. 40×46 mm Under Barrel Grenade Launcher. 1x red dot optical sight with 3 times magnifying add-on module. IR and visible Laser Target Pointer and Illuminator module. Other instruments and accessories
- 2010 márciusában a NAMSA a Combat Kft, a korábbi egyik indulót, hozza ki győztesnek, 1500 fegyver modernizálásra szerződve
- 2010 második felében gondolom a Combat Kft elkezdi a prototípusok elkészítését a próbákra.
- 2010 őszétől megkezdődnek a próbák a fegyverrel, lőnek vele 15000-t, a gránátvetővel, 200-300-t, a fegyver működik.
- 2010 októberében megdicséri valaki, aki kipróbálta, és azt írja róla az MH megsemmisült fórumon: A modernizált AK legutolsó,és állítólag elfogadott verziója nagyon jól sikerült!! Volt szerencsém kipróbálni. A sínrendszer fémből van,és nem csak a mellső markolat minden oldala,és a gázdugattyú vezető lett sínezettre kicserélve,hanem a fegyver bal oldalán az infrabakra is szereltek egy,a tokfedél fölé hajló sínezett konzolt. Betolható, 6 fokozatban állítható amortizátoros,M-4 stílusú válltámaszt kapott a fegyver.Semmi magyar "fejlesztés",végre megvették a kész,kipróbált,bevált eszközöket. Rátettek egy Aimpoint red-dot sight-ot,elé egy 3x-os nagyítású,szintén Aimpoint "távcsövet",ami nemcsak levehető,hanem oldalra le is hajtható. Ergonómiailag kiváló hátsó markolatot kapott,és egy bipoddal ellátott mellső markolatot. Gránátvető: A német AG-36 került a fegyverre,olyan kialakítással,hogy pár mozdulattal le lehet szerelni,és egy kiegészítő válltámasszal -önálló fegyverként lehet alkalmazni. De van még a fegyveren látható és nem látható tartományban dolgozó,NVG kompatibilis lézer, hatékony lángrejtő/csőszájfék,stb.. A fegyver így átalakítva nagyon jó lett,és a súlya sem lett nagy.Nem úgy,mint a korábbi változatoknak... Ezzel a felszereléssel az 1,5M Ft nem is olyan sok... (Python2401, 2010.10.04. 60574 hozzászólás)
- 2010 novemberében megjelenik az első nyilvános fotó (tudtommal), amelyen a köztársasági elnök előtt van a fegyver.
- 2011 elején megkezdődik az első 130-140 AK-65 MF-nek nevezett fegyver legyártása. Első körben ennyit rendelt meg a Honvédség. Az összeg, hogy mibe került, ismeretlen.
- 2011 elején a HM vagy a honvédség átveszi az első fegyvereket és megkezdődik azok kiosztása.
- 2011 nyarán a 130-140 AK-65 MF-ből felszerelik a KMCS és az OMLT állományát (kb max 20+50 fő), a maradék a következő PRT váltásának a force protection századához került. Tekintve, hogy többen vannak mint a maradék AK-65 MF, egyes szakaszok még a régi fegyverrel mennek ki.
- 2011 július 18-án a fegyvert ismét bemutatják a sajtónak, senki sem fogja megkérdezni, hogy
1: Hány fegyvert modernizáltak végül pontosan?
2. Mennyibe került ezeknek a fegyvereknek a modernizálása?

A kronológiát bárhol lehet pontosítani.

Még annyit hozzá kell fűzzek, hogy nem minden AK-65 MF néz ki ugyanúgy. Bár ezt a részét értem legkevésbé (hiába magyarázták már el féltucatszor), a gránátvető és a IR and visible Laser Target Pointer and Illuminator module nem lesz mindegyiken rajta, ha jól emlékszem. A távcső az igen, meg a 3 szorozó optika is. Ez a rész zavaros volt.

Summa summarum: A program 2008-ban indult el, és 2011-ben jutottunk el oda, hogy a katonák vihetik a misszióba a fegyvert. Ez a négy év még elfogadható lenne, ha csak úgy modernizálgatnánk a fegyvert, de úgy, hogy közben valakiknek akár az életük is múlhatott/múlhatna egy megnövelt képességű fegyveren Afganisztánban, háborús helyzetben, szóval ez így nagyon gáz. Nem személyi felelősök kellenek, hanem a HM-nek azt kellene megvizsgálnia, hogy milyen akadályok voltak a pályán, hogy ez ennyi ideig tartott. Mert úgy tűnik amikor a NAMSA-hoz került az ügy onnantól egy év alatt leszaladt az egész, a kiírástól a fegyverek kiosztásáig. Talán azt kellene kitüntetni, akinek eszébe jutott a NAMSA.

A gránátvető végük Heckler and Koch lett.






Tovább »

forrás: Blogspot.com

Quintus omnibus Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70042

bármely fegyveres konfliktus már csak ilyen

Előzmény: zsitvica (70039)
Plieur Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70041

Na ez nem igaz, vagy legalábbis nem így. Még anno a "fegyverraktár fosztogatás" úgy zajlott hogy személyi/katonakönyv ellenében adták ki, kivétel azok az esetek Buk-ben amikor az új hatalom osztogatta őket, illetve azok a fegyók amelyeket kiadtak a lefoglalt raktárakból vagy elvettek a "harctéren":).

Pld a GP( ottani Munkásőrség) egységeknél a nyílvántartás alapján adták ki a fegyókat.

Össz-vissz valami 2000 fegyó tünt el országosan, ennek 90%-a pár éven belül meglett. És ebben benne vannak azok is amelyeket a seregben nyúltak le saját használatra, eladásra, vagy érdekesnek/egzotikusnak találtak.

Nem lőttek le azokkal a fegyókkal sem rendőrt, sem pénztárost, de ment a vadorzás.:)

És a legnagyobb fogás épp egy katonai egységnél volt, ott pár tucat "eltünt" fegyver került elő, vadorzásra használták:)

A rendőrség sem volt szent, egyik kollegám sörétese akkor tünt el amikor leadta "kötelező megörzésre" az egyik Ceau látogatás miatt, na igen, kellett neki Winchester.:)

Ami igazán meglepő az hogy kerültek elő szépen 1950 előttiek, különösen vadászpuskák. A magyarázat tök egyszerű: amikor 48-50-ben a partizánveszélyre hivatkozva megszüntették a magán fegymermestereket és üzleteket ( a megszüntetést sok esetben szó szerint kell érteni:() akkor nagy mennyiség ment az olvasztóba, csak hát ugye valamelyk elvtársnak megtetszett ez-az, kivették a halomból, aztán francot regisztráltatta.

A bűnözői körök sokkal  jobban szerették az importot a volt CCCP-ből:), illetve a megrendelésre beszerzetteket ( a Ciorogirla-i lopásból származó AK-k jó része egy bukaresti klánnak volt szánva).

Tehát nem illik általánosítani. :)

 

 

Előzmény: zsitvica (70039)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70040

Miniszter etás személyesen 20,05-kor a Hír TV-n!

zsitvica Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70039

egyáltalán NEM megnyugtató, ha ennyi fegyver ennyire ellenőrizetlen körülmények között kerül szétosztásra civileknek.

 

az ilyen fosszuk ki a fegyverraktárt típusú akciókból sok fegyver kerül később masszív bűnözői kezekbe.

 

Lehet, hogy csak 8 év múlva robbantanak fel vele iskolát, pénzszállító autót, ellen maffia főnököt.

 

Lőnek le vele szeretőt, pénztárost, rendőrt, haragost.

 

 

Előzmény: vad05 (70038)
vad05 Creative Commons License 2011.07.24 0 0 70038

OFF - Egy ismerősömtől kaptam ezt az érdekes linket.  Éheslónak vérnyomási problémák elkerülése végett nem ajánlott! :))  http://www.theatlantic.com/infocus/2011/06/diy-weapons-of-the-libyan-rebels/100086/ - ON

HPéter27 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70037

Tiszteletem!

 

Egyáltalán nem az csak benyögtem egy mondatot és ez lett belóle.  Jelzem itt is hogy nem vagyok Troll  csak egy "Qrucos" link miatt nem engednek vissza .

 

Előzmény: ==T== (70036)
==T== Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70036

Amúgy ez a téma itt mennyire on?

 

 

 

 

==T== Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70035

Nono.

 

A blogjában azért ott volt egy "we support israel" link/banner, vagyis nem az itthoni értelemben vett jobbos volt, hanem egy amolyan keresztény cionista, atlantista jobbos.

Előzmény: kószák egyike (70032)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70034

:-DDDD mail ment

Előzmény: kószák egyike (70032)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70033

Igaza van vad05-nek. Annyit hozzátennék, hogy az egy dolog, hogy körbe van amennyire lehet de azért nagyon más a két konténer. Hescoval nem éred el azt a szintet, meg hát ugye a belső sem mindegy, wc zuhany, hely stb.

Előzmény: Kavics78 (70030)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70032

Ó hát most már képben vagyunk és biztosan beszállunk veled a "gonosz izrael a moszad keze norvégiában" összeesküvés elmélet gyártásába, némi búrkolt zsidózással egybekötve című idióta játékodba. Főleg annak tükrében, hogy megvan az elkövető egy norvég echte árja szélsőjobbos barom állat. Ja-ja tudom szerinted biztosan moszad ügynök, csak, hogy képben legyünk...

Előzmény: HPéter27 (70027)
vad05 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70031

Amit láttam fényképeket, azon körbe voltak bástyázva. annak is vannak előnyei és hátrányai. Szerintem a lényegi különbség a tetők védelmi képességén van.

Előzmény: Kavics78 (70030)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70030

Csak egy kerdes!

Miert nem lehet hesco-kal korberakni az epuleteket puli-kumri-ban?

Előzmény: kószák egyike (70022)
prwhrqkt Creative Commons License 2011.07.23 0 0 70029

időutazás

Előzmény: Plieur (70017)
Plieur Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70028

Ami igen érdekes figyelembe véve hogy a fényképész többször is járt afgánéknál:)

Ami igazán tetszett: a képek egy része készülhetett volna 1974-1874-1774-ben is.:) ami vidám dolog egy olyan országban ahol 85%-a a lakosságnak vidéken élt, annak minden örömével.

Bizonyos  ZI író egyik könyvében emlegette a 60-as évek reformkísérleteit, asszem az "Afgán háború" c. nagyszabású époszában, hát voltak olyanok a 20-as években, 50-es években, mind megbukott vidéken. Ha most lenne befektetni való tőkém, biztos egy burka konfekció gyár lenne, az egyhamar nem megy ki a divatból.

:)

 

 

Előzmény: vad05 (70024)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70027

Csak hogy képben legyen mindenki: hétfőn a norvég külügyminiszter támogatásáról biztosította a Palesztinokat a szeptemberi ENSZ szavazáskor.

Előzmény: vad05 (70026)
vad05 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70026

Kíváncsi vagyok az inditékra.

Előzmény: kószák egyike (70023)
vad05 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70025

Igen, már volt.

Előzmény: Törölt nick (70020)
vad05 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70024

Amíg a FF képek - szerintem - propaganda fotók voltak, addig a most belinkeltek a mindennapi életet mutatják. A képek nagyon jók, de kár, hogy a szerző azt se tudja, hogy Pol-i Khumri melyik tartományban található! :)

Előzmény: Plieur (70017)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70023

Pokolgépes merénylet Oslóban

Az épületet evakuálták, sok a sérült. A robbanás oka egyelőre ismeretlen. Tovább »

forrás: Index.hu

kószák egyike Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70022

Ja volt. Jó pár napja mikor a honvédelem.hu-n először megjelent.

 

A cikk félrevezető. Az anyák elolvassák és örülnek:"De jó nagyobb biztonságban lesz a gyerekem."

 

Ja abban lesz. Ha mazarba megy, a puliba akkor meg... na ezek a konténerek nem ott lesznek. De a mazari táborban eddig sem volt nagy veszélyben senki...

 

Majd ha ugyanilyen lesz a prt-nak akkor tapsolok. Erre meg azt mondom, gratulálok ügyes pr.

Előzmény: Törölt nick (70020)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70021

Az un. "partizan" mintakra gondolsz vagy van valami ujabb? Linket tudsz?

Előzmény: a karaván halad... (70009)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70020

Volt?

Repeszbiztos konténereket kaptak az afganisztáni magyar katonák

Nyáron légkondis, télen fűthető lesz a szállásuk. Tovább »

forrás: Index.hu

Gerginho Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70019

http://www.honvedelem.hu/cikk/27063/c%E2%80%9317-esbol-ugrottak-az-ejtoernyosok

 

Talán van jobb módja is,hogy felhasználjuk a C-17-eseket...

Plieur Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70018

Abból a lencsemintából több fajta volt.

Ő az?

http://www.kamouflage.net/camouflage/00117.php

Vagy esetleg a modern:) BW minta :)?

http://www.asmc.de/en/Clothing/Men/2-Line-clothing/Coveralls/Tanksuit-BW-flecktarn-used-p.html

Ne csodálkozz, vannak modellek amelyek megfelelnek az európai terepre és kész. Ahajt végigzongoráztak több brit és hazai  DPM modellt...:)

 

Előzmény: a karaván halad... (70009)
Plieur Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70017

Ez a városi/nagyvárosi környezet, többnyire Kabul-i képek lehettek.

A másik oldal:

http://avalon.unomaha.edu/afghan/afghanistan/A1.HTM

 

 

Előzmény: Törölt nick (70012)
vad05 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70016

Szerintem is. Az első nagy sikerére való tekintettel! :)

Előzmény: Némedi László __ (70015)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70015

sztem a fazon kétszer volt ott.

Előzmény: vad05 (70011)
vad05 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70014

Létezik ennek a fotósorozatnak egy bővebb (ca. 70 fotóból álló) változata is. Tényleg érdemes megnézni a képeket!

Előzmény: Törölt nick (70012)
tuzer Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70013

Ha esetleg az itt jelen lenni szokott vén, vagy kevébé vén háborús bűnösöket érdekelné, jövőbeli pénzügyi helyzetükre nézvést:

 

http://www.tmrsz.hu/2011/07/22/hszt-modositas-20110721/

vad05 Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70011

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/talibanlines/ten/

 

Elnézést, de én ezt a linket néztem. Úgy néz ki, hogy az újabb verziót le tudom tölteni. (Most töltöm.)

Előzmény: Némedi László __ (70005)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70009

Tudtommal meg igen.

Egyebkent a legjobb, ami errefele kaphato, - rohogni fogtok! - a magancegek altal vadaszoknak es erdeszeknek gyartott 1944M WSS ,,lencsemintaju" gunyak!!! RENDKIVUL jo alcaznak nyaron, tavasszal es osszel!!!

(Kesz csuda, hogy a II.VH ota semmi jobbat sem sikerult kitalalni vilagszerte, ELERHETO es GAZDASAGOS arfekvesben).

Előzmény: Plieur (69969)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70008

A srácok egyik kultúrában sem eléggé felnőttek.(ha már a "felnőttek" sem azok)

Ne felejtkezz el az SS pubikról.

Előzmény: Némedi László __ (70007)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70007

ja és egy részlet:

 

NAJIBULLAH QURAISHI: I was filming. Suddenly, one kid, one young child came with a machine gun from the madrassa, from inside the mosque.

NARRATOR: When Khan saw Najibullah was filming this scene, he took his videocamera away.

NAJIBULLAH QURAISHI: I had my still camera in my pocket and I managed to take some photographs of those children. They were teaching children to become a mujahid. Children age of 9 to 12, they're learning how to clean gun, how to fire, how to open and close. They should go to school. They should be educated. But instead, they're learning guns.



gondolom a srácok abban a kultúrában kellően felnőttek, hogy saját és mások életéről és haláláról döntsenek...

 

Némedi László __ Creative Commons License 2011.07.22 0 0 70006

itt a transcript:

 

http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/fighting-for-bin-laden/etc/transcript.html

 

és a részlet is:

 

NARRATOR: But later, when a group of his fighters returned from the front lines with stories of action to tell, Khan finally relented and allowed the leader of the group to do an interview.

The fighter talked about a battle he said they had just fought against American forces in the Chimtal district.

[subtitles]

FIGHTER: Yesterday, American forces came here and our mujahidin fought them for an hour-and-a-half. In the end, they were defeated. They had 11 heavily-tracked vehicles, with 12 to 16 of us fighting against them, and they were defeated. They ran away from Chimtal. They took some of their dead to their aircraft and left some behind.

NAJIBULLAH QURAISHI: This fight, when was it and with whom?

FIGHTER: It was yesterday, and it was against the Americans.

NARRATOR: But FRONTLINE could find no corroborating information that such a battle had been fought with American forces in Chimtal in March of 2011, when this interview was filmed. Coalition forces said there had been no casualties near Chimtal since November 2010 and that this district was, quote, "one of the most peaceful in northern Afghanistan."

[subtitles]

FIGHTER: When a drop of our blood is shed for the sake of Allah, all our sins are forgiven by Allah.

FIGHTERS: Allah is great! Allah is great!

NARRATOR: Behind the scenes, you can hear Khan leading the chants.

FIGHTERS: [subtitles] Long live the Islamic republic of Afghanistan!

NARRATOR: In fact, he was manipulating the entire interview.

NAJIBULLAH QURAISHI: Khan was behind the camera and checking all the questions and answers. And he were asking me, "Before you do the question, stop the camera. Ask your question. I need to know what you're going to ask." I said, "I'm going to ask how many people are here." And Khan told him, "Say between 3,000 to 4,000."

FIGHTER: [subtitles] God willing, the mujahidins' numbers have reached 11,000 to 12,000 and are increasing day by day.

NAJIBULLAH QURAISHI: But that guy didn't hear Khan. He said 11,000 to 12,000.

NARRATOR: Khan had consistently claimed to Najibullah that he commanded 3,000 to 4000 fighters in this region of Afghanistan.

Coalition forces commander General David Petraeus has a very different number. He recently said he believes there are no more than 100 al Qaeda fighters in the entire country.

Najibullah reports he was permitted to film only three to four dozen of Khan's fighters during the 10 days he spent with them. But he says he saw many more men during his wide travels with Khan's patrols.

NAJIBULLAH QURAISHI: They were in the hills and the mountains. I went four madrassas, and on these four madrassas, each madrassa, there was between 50 to 60. And also, when I went to their training camp, there was more than 100 men was training- karate. And also they were running on a hill with one body. And it's hard training. I saw that. And they are- out of that, I saw those people with uniform. And around maybe 400 people I saw off camera and- which I wasn't able to film.

NARRATOR: Khan said he is getting ready, preparing his men for a big offensive soon, in May, against coalition and Afghan forces. If Najibullah would stay two months longer, Khan said, he would personally take him to the front and reveal more about his operations.



Read more: http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/fighting-for-bin-laden/etc/transcript.html#ixzz1SmRQa6lM

 

Előzmény: Némedi László __ (70005)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.07.21 0 0 70005

a film mégsem a behind the enemy line, hanem egy újabb, szóval biztos h 2011-es...

Előzmény: vad05 (70004)
vad05 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 70004

Megnéztem volna, de még a LAN-os Netemen se nyílik meg. A szöveg alapján egyébként a Behind enemy lines-ról lesz szó, amit már többször is láttam. Az abban emlegetett események 2010 tavaszi események!

Előzmény: Némedi László __ (69994)
rudolphe Creative Commons License 2011.07.21 0 0 70003

Bírom ezeket a bürokratikus kinövéseket.

 - Ezek a szervezetek soha nem lesznek ott, ahol akár éjnek idején is krisztus elötti "technikával" idegesíted magadat 12 órában, - s mindezt csak azért, mert ilyen idétlenségekre mindig "előkerül" pénz, míg azt magasról "díjjazzál", hogy hány feszültségoldót vettél be a szolgálatod alatt annak érdekében, hogy ne húzzál bele a számítógép monitorába egy ülőbútort.

Az "aljanép" megteszi, amit meg tud, - a "simogatás" meg automatikusan azoknak jár, akik a kész jelentést olvassák (továbbküldés előtt).

Ennyit az általad kiragadott részletről, - amiről természetesen nem Te tehetsz.

Előzmény: Törölt nick (69973)
HPéter27 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 70002
Előzmény: Törölt nick (70001)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 70001
vad05 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 70000

OFF - Sajnos a link megtekintését a jelenlegi korlátozott sávszélességem akadályozza, de meg fogom nézni azt is. - ON

Előzmény: Némedi László __ (69994)
vad05 Creative Commons License 2011.07.21 0 0 69999
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.21 0 0 69998

Jó napot!

 

Valamikor 2005-2006 körül  csapatpróbán volt egy bolgár gyártású 40 mm cső alatti gránátvető /AK-63D-re szerelték/, ebből aztán lett valami, vagy nem javasolták?

 

Némedi László __ Creative Commons License 2011.07.21 0 0 69997

vannak kiválasztottak, azok kapnak spamot az emailjükre, és vagy te, aki nem :)))

Előzmény: Haragei (69996)
Haragei Creative Commons License 2011.07.21 0 0 69996

Megnéztem én is,de nem jött semmise

Előzmény: Némedi László __ (69994)
Plieur Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69995

Doromboló:). A cirmos meg tigris emlegetése megtévesztő, még félreérti valaki:)

 

Előzmény: gencsydani (69993)
Némedi László __ Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69994

nézd meg a gmailed...

Előzmény: vad05 (69991)
gencsydani Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69993

Nagyobbacska házi cirmos:)

Előzmény: Plieur (69984)
TheZen Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69992

Az okos vezető tudja, melyik katonát és melyik szakszervezeti vezetőt kell felkérnie véleményezésre, hogy a várt válasz születhessen...

Előzmény: vad05 (69978)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69991

Az afganisztáni magyar fotókon még nem láttam olyan Humvee-t, amelyiknek ne lett volna tornya. A magyarok a Humveekat járőrözési és konvojbiztosítási feladatokra használják. A magyarok eddig nem használtak más felépítménnyel Humveekat. A teherszállításra - immár - van más. Még ha használnák is más feladatkörben (vezetési pont, sebesült kiürítő, stb.) , akkor sem célszerű, ha meg lehet különböztetni őket a "csatár" változatoktól.  Úgy hogy a hazai Humvee-kon ajánlatos lenne a "lézerágyú"!

Előzmény: Kavics78 (69988)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69990

Tudtommal mindegyiken van tető búvónyílás. Viszont más egy PKM-et feleszkábálni rá és megint egy elektromos motorral működő tornyot két géppuskával készségszinten kezelni.

Előzmény: Törölt nick (69982)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69989

Khmmm... olyan beszerzés, hogy amit a nagytestvét ad ingyé, az van....

 

De Hende szavain félóráig röhögtem......  Hogyaszongya katonai Hummer.... Még jó, hogy nem civil..... Bár néhány H2......jó lett volna.....Valami baszott nagy hangfalszettet bele, oszt hadddszóljon.... Az lett voln az "O" kategória....H"O a vízfejeknek...

 

Előzmény: Törölt nick (69985)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69988

OFF

Nem konkretan neked! Csak ugy megosztottam a kozosseggel!

Mindig megnevettetnek az ilyen dolgok! Errefele ilyen nem nagyon van! :-D

ON

 

Amugy nem biztos, hogy feltetlenul minden HMMWV-nek geppuskatoronnyal kell felszerelve lennie!

Mint az olvtars itt alant irta az egy kisteherauto!

Bizony az rengetegfele felepitmenyt gyartanak hozza!

Nem feltetlenul kell mindegyikre halalsugar!

 

Előzmény: vad05 (69981)
Plieur Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69987

Tudom hogy kishitűség és stb-stb, amiért az inkvizíció komisszárjainak rögtönítélő hadbírósága járna, de én valahogy jobban bíznék egy 25-ös stabilizált gépágyúban vagy egy kisebben...:), azaz mondjuk 20-as:)

http://www.reutechsolutions.com/remoteturrets.htm

Előzmény: Plieur (69986)
Plieur Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69986

Hát, nem sok jót igérnek az előzmények. Majd valamikor lesz ilyen is?:)

http://blog.al.com/huntsville-times-business/2011/02/avenger.html

 

Előzmény: Törölt nick (69985)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69985

Ez a HMMWV beszerzés is olyan mint az összes többi HM-MH beszerzés! Egy régi anekdota jut eszembe, amikor is "beszerzőink" tankért mentek jóvátétel fejébe a nagy medve testvérhez és elhoztak több tucat zpk-i hk-t, mert azokon több volt az antenna!!!

Erről az epizódról hátha tud itt valaki többet!?!?! :-)

Előzmény: Plieur (69984)
Plieur Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69984

Szia

Na igen, de akkor békés tigris, látszik hogy nem ártó szándékú.:)

Előzmény: belic (69983)
belic Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69983

Hello,

 

A honvédségnek átadott torony nélküli Hummer, olyan, mint a fogatlan tigris.

 

A Humvee egy (kis)teherauto. Egy teherauto geppuskatorony nelkul olyan, mint a fogatlan oszver. :-)

 

Persze ettol fuggetlenul mivel Afganisztanban nincs eleg jobb, ezert ezt kell hasznalni, es itthon ki kellene kepezni a toronyloveszeket is.

 

Bel

 

Előzmény: Törölt nick (69982)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69982

Jó napot vad05!

 

A honvédségnek átadott torony nélküli Hummer, olyan, mint a fogatlan tigris.

Van ezeken a járműveken búvónyílás - tetőajtó, hogy esetleg egy PKM-et lehessen a tetőpáncélra helyezni???

Előzmény: vad05 (69974)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69981

Tudom! ( Ha nekem szántad!) Majd akkor szólj, ha ezért valakit felelősségre is vonnak. Az lenne a meglepő hír! :)

Előzmény: Kavics78 (69980)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69980

OFF

"információink szerint péntek este 11 óra körül érkezik
Budapestre az első kettő abból a 15 trolibuszból, amit a BKV használtan
vett a németországi Eberswalde városától. Sajnos forgalomba állítani
egyelőre nem lehet őket, mert a járművek üzembehelyezéséről szóló
jogszabály módosításakor egyszerűen elfeledkeztek arról, hogy létezik
olyan jármű, hogy trolibusz."

 

Csak ,hogy tudd hol elsz! :-D

ON

 

 

 
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69979

A "magyar" MARPAT-tal kapcsolatban igazad van. Nekem a "rozsdavörös" a "kedvencem". Nekem a feltett mindkét változatból van egy-egy öltözetem, meg még más árnyalat is. A véleményem a feltett két változatra értendő. (Van egy harmadik árnyalat is, ami jól rejt hazai viszonyok között:) Tényleg pap és papné esete áll fent. Viszont az airsoftos haverjaim nem CE után szavaztak erre a mintázatra, hanem tapasztalati alapon. :)

Előzmény: Kavics78 (69972)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69978

Az elmúlt hónapokban beszélgettem néhány volt kollégával errő l a témáról, akik - beosztásukból fakadóan - elvlleg akár véleményezhették volna is a tevezetet. Egyet sem kérdeztek meg közülük. :(

Előzmény: vad05 (69976)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69977

Sajnos ennek nagyobb az esélye! :(

Előzmény: Kavics78 (69975)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69976

Egy újabb "fontos" katonai szervezet? Elég nevetséges, hogy ettől várják a megváltást. A seregben eddig is egyértelmű volt ki mire alkalmas és mire nem. Nem a vizsgák voltak a mérvadók. Inkább vezették volna be a két- vagy háromirányú (alá- és mellérendeltek, valamint az elöljáró által) Egyszer már láttam egy egészen normális táblázatot arról, hogy egyes rendfokozatokhoz milyen követelményeket kellene teljesítenie a tiszteknek. Azt se tartották be, pedig elég érthetően leríták, hogy milyen beosztáshoz milyen rendfokozat jár, illetve előtte milyen beosztásokat kellett volna betölteni. A vizsgákra hivatkozva megint lesznek olyanok, akik NATO beosztásokban töltik majd a fél életüket, míg mások a csapatoknál rohadnak meg a Balkán és Afganisztán között. Annak nyomát se nagyon látom, hogy az itt is már sokat emlegetett "vetésforgó"-t működtessék. De nem is értem, hogy mit bosszankodok rajta, hiszen ez engem már nem érint! :)

Előzmény: Törölt nick (69973)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69975

"Talán, talán a tornyok csak később jönnek?" - Na majd az urambatyam-BT odaheftel valamit 347 csrillio forintert aztan majd megmondjak, hogy milyen jo is az! 

Előzmény: vad05 (69974)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69974

Viccelsz? Mlyen fejek? Ki vállalná magára, hogy ő a felelős a harcászati követelmények mellőzéséért a tárgyalások során? Lehet, hogy azt mondják: Ajándék lónak ne nézd a fogát! Talán, talán a tornyok csak később jönnek? (Nem sok esélyét látom! Ez már csak egy kósza vágy a részemről!)

Előzmény: Törölt nick (69971)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69973

Honvédség életpályamodellje:

"A rendszer része lesz a honvédség értékelő és vizsgaközpontja, ami a katonák teljesítményének, szakmai tudásának, felkészültségének objektív mérését szolgálja. Ez a rendszer kulcsa, mivel ezen alapul a kiválasztás – tette hozzá a tárcavezető. Az új életpályamodellt a szakszervezetek és a katonaállomány véleményének figyelembevételével alakítottuk ki – mondta Hende Csaba."

 

Vajon kikből fog állni ez a vizsgaközpont???

Kavics78 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69972

Haat tudod, kinek a pap, kinek a paplan!

Nekem pl. nem tetszik a MARPAT mert fedetlen terepen (ertsd nem erdoben ill. barhol ahol napfeny van es a vegetacio/kornyezet vilagos szinu) virit benne az ember (mondjuk meg mindig kevesbe mint a magyar M90-ben) Mondjuk ehhez az is hozzatartozik, hogy magyarorszagon eredeti MARPAT-ot meg szerintem nem is lattam! Altalaban valami utangyartott cuccot teritenek a "katonai" boltok!

Osszehasonlitva a MARPAT-ot a Navy Working Uniform Type III-vel (AOR2-woodland-volt a regi neve) szerintem az utobbi jobb!

 

 

Amig keresgeltem a neten , elougrott, hogy a MULTICAM-ot bizony hivatalosan is rendszeresitette az orosz hadero!

(az 1millio masik mintajuk mellett)

 

"Az airsoftos haverjaim szinte kivétel nélkül MARPAT-ra esküsznek." - Mindenki szereti magat tengereszgyalogosnak kepzelni ha megnezte a Clint Eastwood fele "Halalhago" cimu filmet es egy csoppet infantilis! :-D

 

 

 

Előzmény: vad05 (69970)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69971

Ja-ja!

Ez  a HMMWV beszerzés megint olyan "magyar narancs" szindróma! :-) HMMWV-nak HMMWV, de igazából nem használható a kiképzés minden területén! Mikor fognak ezért fejek hullanni????

Előzmény: vad05 (69959)
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69970

Azt jól mondod, hogy nem csodaszer, ugyanis az sem mindenhol és nem mindig álcáz jól! Pld: Afganisztánban valóban nagyon jól rejt szinte minden évszakban. Nálunk meg kora tavasszal és ősszel és még talán hómentes télinek is elmegy. Viszont késő tavasztól ősz közepéig a MARPAT jobban rejt. Az airsoftos haverjaim szinte kivétel nélkül MARPAT-ra esküsznek. Egyébként a MARPAT-nak és a MULTICAM-nek is láttam már több színárnyalatú változatát. A MULTICAM-ben is van, ami nyáron is frankó, de az nem a "normál" változat. A Gurkha Tactical használja az említett sötétebb változatot alapanyagnak.

Előzmény: Kavics78 (69967)
Plieur Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69969

Gyártják/használják még a KLMK-t?

Előzmény: a karaván halad... (69966)
Plieur Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69968

Egyáltalán mennyire lehet ezeket kihelyezni "támadhatóbb helyre"?

Volt valamilyen kinti tapasztalat a repesz és lökéshullám ellenállóságra?

Előzmény: vad05 (69962)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69967

Naluk nem lehet kapni MULTICAM mintat (mar csak az osszehasonlitas vegett?) ? Nem egy csodaszer az se de szvsz. a legjobb ami eddig keszult! Nekem Helikon gyartmanyu gunyam van ilyenbol.

 

Előzmény: a karaván halad... (69966)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69966

Az egyenruha a legujabb, nyari tereptarka egyenruha az oroszoknal.

Nagyon el lett baxva!!! A minta tul apro, ezert mar kisebb tavolsagbol is az egesz ruha egy tonusuva valik ugy, hogy a geometriai minta nem tori meg a test konturjait!!!

Mondtam mar tobb helyen a helyieknek, hogy ez irdatlan okorseg volt, altalaban neznek ram, mint borju az uj kapura... :/

Szoval - egy nagy darab semmi az uj minta!

Előzmény: Kavics78 (69963)
kószák egyike Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69965

A számból vetted ki a szót. ;)

 

Oda ez aztán nagyon kellett... persze PR-nak jó.

 

Végre vehetnék már új bakancsot a KRB-ben, PR-nak az sem lenne rossz...

Előzmény: vad05 (69962)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69964

Mar megvan!

Előzmény: Kavics78 (69963)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69963
vad05 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 69962

Igen, szerintem is ideje volt. Ugyanakkor elgondolkoztat a dolog, hogy a mikor lesz hasonló életfeltétele a KMCS-nek, vagy a PRT-nak? Azok kicsit támadhatóbb helyen dolgoznak, mint a Mazar-e Sahrif-i óriástáborban települt NTE. Egyébként ezeket  a konténereket a helyszínen vették meg a németektől.

Előzmény: Plieur (69954)
vad05 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69961
vad05 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69960
vad05 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69959

Pedig a toronylövészek képzése legalább olyan fontos, mint a vezetőké! :( Azt mondják, kell egy kis idő, amíg az ember hozzászokik a dzsojsztikes vezérléshez. Gondolom, hogy csak azért nem adtak tornyot is hozzá, nehogy teljes legyen az örömünk. :)

Előzmény: Törölt nick (69956)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69958
Előzmény: a karaván halad... (69946)
tuzer Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69957
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69956

Jó napot M.CZ.!

 

Nekem igen! Toronyfegyverzet nélkül csak a missziós Hummer-vezetők felkészítésére használhatják.

Előzmény: Törölt nick (69955)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69955

Üdv!

 

Feltűnt rajtam kívül valakinek hogy a kapott HMMWV-kon nincs torony?!?!?!?

Előzmény: tuzer (69927)
Plieur Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69954

Már épp ideje volt:)

Viszont van itt egykérdés: tulajdonképpen milyen védelmet biztosítanak ezek a konténerek?

Mert OK hogy megerősített váz, golyóálló ablakok, de ennek ára van súlyban, kell jármű, stb-stb.

Nem érné meg jobban egy azonos védelmi szintet összehozni helyben?

Előzmény: vad05 (69951)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69953

Nem, ő is csak viccből kérte a jogos négy nyelvpótlék mellé. Ilyenek ezek a Clujból szabadult népek.

Előzmény: Plieur (69943)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69952

Udv !

 

 

Sajna hamarosan linkelheted a cikket a kinai haditechnika teszteleserol az MH keretein belul.

A dolog konkret es sajna messze tul mutat azon hogy technikat veszunk a honvedsegnek.

 

 

Lassan ott tartunk hogy nem birok olyan sotet jovot  halandzsazni ami ne tortenne meg.

Előzmény: vad05 (69951)
vad05 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69951
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69950

Ha már az Index cikkben lusta voltál rákattintani. :-)

Előzmény: Kavics78 (69949)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69949

OFF

Ez neked "index"?

ON

Előzmény: Törölt nick (69948)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69948
Előzmény: Kavics78 (69947)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.19 0 0 69947

Where is da reszletsz?

Előzmény: Törölt nick (69945)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69946

Hej, Kurucz.

Adja Allah, hogy ismet ne legyen igazad a joslataiddal...

De a tendencia adott, sajnos igazad van. :(

Előzmény: Kuruc71 (69921)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69945

Indexen megjelent már, a részletekkel együtt. Tényleg az elfordult póttartály okozhatta. A fényképen jól látszik.

A kifutópályának csapódott egy MiG-15-ös

A felújított gép a szolnoki reptérről próbált felszállni, de néhány méterről visszaesett. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Kavics78 (69944)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69944

http://lhsn.hu/lezuhant-a-felujitott-mig-15-uti/ - kepek a lezuhanasrol.

 

Az egyik pottartaly elfordult a pilonjan es ez okozott instabilitast! - Mondjak az okosok!

 

 

Előzmény: Törölt nick (69932)
Plieur Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69943

És megadták neki a pótlékot?:)

Előzmény: kovacsgyula44 (69942)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69942

A moldáv nyelvvizsga nem az én poénom, dr. Bretter Zoltán a PTE-n kérte a román mellé a moldáv nyelvpótlékot is a dékántól. Tudtommal Zoli volt SZDSZ-es létére a mai napig vezeti a magyar kultúra házát Bukarestben.

Előzmény: Plieur (69925)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69941
Plieur Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69940

Újságírói slendriánság.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (69939)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69939

Katonai felszereléseket szállító, Bulgáriába vonatról tűnt el 64 rakétafej Romániában. A hatóságok szerint a robbanószer nélküli rakétákat egyszerű fémtolvajok lophatták el

 

Írja a nol.hu

 

Most nem tudom a szokásos magyar újságírói slendriánság, vagy a román hatóságok mondtak ilyen szépet:)

Előzmény: Plieur (69922)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69938

Hát hozzám csak most ért el:(

Előzmény: vad05 (69934)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69937

Szarert - szart!

Előzmény: tuzer (69927)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69936
Előzmény: Törölt nick (69932)
vad05 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69935

Bocsánat, félreolvastam. Az összetörtéket összeütöttéknek olvastam. (szem lesüt és pirul!)

Előzmény: vad05 (69934)
vad05 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69934

Már két napja cikkeznek róla.

Előzmény: Törölt nick (69932)
vad05 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69933

Lehet, hogy első pillanatra üveggyöngynek tűnnek ezek az M1151-esek, de ezekre nagy szükség van az afganisztáni missziók hazai felkészítéséhez. Remélhetően arra is fogják őket használni! :)

Előzmény: tuzer (69927)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69932

Most jött egy telefon, hogy összetörték a restaaurált MiG-15 UTI-t. Infótok?

vad05 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69931
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69930

Khmm... tudom hülyén hanguzik, de én mostanában olyan országok történelmét olvasom, akiknek nulláról, padlórol kellett felkelni és létrehozni érdemleges dolgokat. Tanulságos.

 

/oké, azért nem kérek egy Little Boy-t Nagykőrösre, mint motivációs tényezőt/

Előzmény: Némedi László __ (69926)
vad05 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69929

Váltás a "parancsnoki hídon": 

http://www.youtube.com/watch?v=j7AXew3vKwA

Plieur Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69928

Viccnek szántam, de hidegen utánagondolva, előfordulhat. Ugyanis vannak dolgok amelyeket csak ilyen parlamenti többséggel lehet végigvinni, a következő garnitúrának nem valószínű hogy ez összejönne.

 

 

Előzmény: Némedi László __ (69926)
tuzer Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69927
Némedi László __ Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69926

pont ez a baj:

 

"A következő garnítúrának ha van egy csepp esze nem fogja módosítani vagy eltörölni a kész keretet, tehát lehet hogy most éppen hosszútávon azok nyernek, tényleg Munkásőrség lesz:)"

Előzmény: Plieur (69923)
Plieur Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69925

Majdnem ugyanaz, csak azért illik tudni 1-2 dolgot.:)

-hivatalosan kb 80%-a a lakosságnak beszéli/ismeri el anyanyelvnek, de a maradék 20% az bizony ukrán és orosz:)

-nem biztos hogy megértené a tv/rádió/ stb média jó részét, ugyanis az orosz nyelvű média még mindig túlsúlyban van.:)

-ezek miatt érdekes dolgok fordulnak elő, meglehetősen megszokott az ilyen moldáv:) lakáshirdetés:

http://www.imobile.md/

-az első pontból következően van ahol ajánlatos erős orosz akcentussal előadni a mondanivalót, a minimum az  hogy ha ro  szólalsz meg nem szolgálnak ki az üzletben:):):).

-mivel sok az orosz /ukrán elem a tájszólásban, érdemes fülelni és bölcsen bólogatni.

példa: oghial, azaz paplan...:)

 

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (69924)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69924

Először szerényen csak moldáv nyelvvizsgára gondoltam.

Előzmény: Plieur (69922)
Plieur Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69923

Szia

Most adott egy humoros helyzet...:)

"A hab a tortan az lesz amikor ebbe a munkasor csapatba majd csupa olyanok vagy nagyreszt olyanok lesznek csak hajlandoak jelentkezni akik a szelsojobbal szimpatizalnak vagy nyiltan azt tamogatjak. Es akkor mer meg is erkeztunk a nyilasokhoz.

 

 

Es ez korantsem vicc."

Most összehoznak egy jó kemény törvényi hátteret, de a következő választások megnyerését eddigi nem meggyőző teljesítményük  után senki sem garantálhatja nekik..

A következő garnítúrának ha van egy csepp esze nem fogja módosítani vagy eltörölni a kész keretet, tehát lehet hogy most éppen hosszútávon azok nyernek, tényleg Munkásőrség lesz:)

 

Előzmény: Kuruc71 (69921)
Plieur Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69922

Ha még ellopnak ott valamit, akkor Gyula bátyám leteheti a ro szakmai nyelvvizsgát :)

Van még egy lehetőség, attól függően milyen anyagi háttere volt a kuncsaftnak aki megvette a szállítmányt, ugyanis lehet hogy akkor azok  a kedves fémgyűjtők a vadiúj MIRSAND gyújtókból vittek el:

http://www.mirsand.ro/3.html

http://www.tohan.ro/militaryproducts.html

Gyártnak ott Dopper hatáson működő rádiógyújtót is, ez természetesen ezért egy rádióalkatrészeket gyártó kisüzem:)

Hogy nincs pánik, arra van egy magyarázat: megszokták. Loptak már ott el 2x tankot ( a tettes kivasalt vele egy Dáciát és 2 főt:(), loptak már el 1 szakaszra való AK-t, kézigránátokat ( be lettek dobva egy gimi udvarába, 2 súlyos+3 könnyebb sebesült kölyök, ez volt a híres Jean Monnet Gimnázium meréylet), találtak már éles  botlódrótos aknát bukaresti központi parkban:)

Ha elkezdeném összeszámolni hány eset volt (amelyben nem csak sorállományúak voltak benne, hanem ....khmmm:)) akkor szép hosszú lenne a lista.

Előzmény: kovacsgyula44 (69917)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69921

"

Udv,

jelenleg nem tudok erdemlegesen hozzaszolni, ugyanis rohadtul lekot a melom, de majd igyekszem. :)

Egyetlen dolog, ami nagyon nem tetszik nekem, hogy miutan a ,,tartalekosokat" es ,,nyugdijasokat" nem sikerult megnyerni a keretlegeny szerepre (,,nemzeti munkabla-bla-bla" stb.), most a hadseregbol kivannak smasszert krealni...

Bamulatos az a frenetikus okorseg, amellyelorbanek vagjak maguk alatt a fat!!!

En nem ismerek olyan allamot/kormanyt a tortenelem soran, mely hosszueletu lett volna, miutan elkezdtek baxtatni a yardot es hadsereget...

 

Roviden ennyi..."

 

 

A jelenlegi rezsimnek naprol napra egyre jobban szuksege lesz egy a hatalmat tamogato fentarto eroszakszervezetre. Politikajuk abba az iranyba mutat hogy celjaikert barkin barmikor hajlandoak atgazolni barmilyen teketoria nelkul.

 

Szerintem a Honvedseget es a rendorseget is elfelejthetjuk mert olyan szinten exponalta magat OV es csapata hogy szerintem meg nagy kedvezmenyek aranyeso eseten sem lehetne valoban szamitani rajuk mint az uj AVH. Szerintem Hende Csaba komolyan gondolta a 8000 fos tartalekos egyseget. Szerintem konnyen lehet hogy ok lesznek az uj munkasorseg.

 

A torvenyi szabajozas esetleges tiltasa korlatozasa nem akadaj. Ez csak a legkozelebbi parlamenti munkanap datumanak a kerdese.

 

 

 

A hab a tortan az lesz amikor ebbe a munkasor csapatba majd csupa olyanok vagy nagyreszt olyanok lesznek csak hajlandoak jelentkezni akik a szelsojobbal szimpatizalnak vagy nyiltan azt tamogatjak. Es akkor mer meg is erkeztunk a nyilasokhoz.

 

 

Es ez korantsem vicc.

Előzmény: a karaván halad... (69899)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69920

Lassan megerjuk hogy a katonak is alkalmi munkasok lesznek. Penzhianyra valo tekintettel a Honvedelmi Miniszterium es egyebb vizfej intezmenyek allomanyan kivul mindenkit csak haboru arviz eseten alkalmaznak majd hatarozott ideju szerzodessel.

 

 

Tudod innen ezek a dolgok amugy nagyon nem viccesek. Innen nezve azt latni hogy csunya dolgok fognak arra fele tortenni es nagyreszt a barataimat rokonaimat fogja ez erinteni.

 

 

:-(((

Előzmény: vad05 (69885)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69919

Elveszel a reszletekben:-)

 

 

Amugy szerintem ha minositett helyzet all fen es a tarcsisoknak abba kell hagyni a laktanyaorzest, menni a gatakral zsakolni, akkor majd a katonak mennek laktanyatorizni.

 

 

;-)

 

 

 

 

Előzmény: Volt tüzér (69872)
uselessjunk Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69918

Na igen, az MRV-ben van annyi anyag, mint egy 96M kézigránátban :)

Előzmény: kovacsgyula44 (69914)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.18 0 0 69917

A tüzérségi gyújtóknál van egy halom biztosítás, pl. a kilövéskor bekövetkző lineáris és centrifugális erőkre reagáló elemek, amelyek megnyitják az ütőszeg útját a "capsa de prindere" felé. Ha ez nem történt meg, akkor csak a gyújtót mechanikusan romboló erő, vagy hőhatásra következhet be a robbanás. Mint tudjuk fémgyűjtőknél mindkét behatás mondhatni rendszeres. A veszélyességről annyit, hogy a "detonatorul" majdnem kézigránátnyi képességgel bír, a 64 darab együtt lerendezi a fészert, olvasztóberendezést együtt.

Előzmény: Plieur (69916)
Plieur Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69916

Na azért tisztátzzunk indulásból pár dolgot. A zernyesti Tohan egy kerékpár és robogó gyár:), tehát valószínűleg a helyi gyártású "122"-es vagy "130"-as , esetleg a felső kategóriás :) "160"-as mopedek :) tartozékairól :) van szó. De emlegették már egy 270-es luxus mountain bike esetleges gyártását :)

A "122"-es olyan mezei kerékpár:) , vagy 2,5 m hosszú, olyan 60-70 kiló és kb 40 km-t megy egy tankolással. :)

Az eltünk kormány csapágyak lehet hogy az  "nz" családhoz tartoznak( 60, 60V,62), esetleg MRV-k. Sajnos a média még nem pontosította milyen típusú csapágyak voltak.

De nem szeretnék a fémtolvajok bőrében lenni amikor elkapják őket , különösen ha a csendőrök kezébe kerülnek, akikből most hülyét csináltak:)

 

 

 

 

Előzmény: kovacsgyula44 (69914)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69915

A belügyes szerint csak rakétára szerelve veszélyes. :-(

Előzmény: kovacsgyula44 (69914)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69914

Az esvé gyújtó baromi veszélyes!

gyula

Előzmény: Plieur (69912)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69913

Természetesen karikíroztuk a dolgot, de hehe64 Gömbös programjának bemutatása a lényeg. Jelent meg persze a magyar sajtóban Hitler és Orbán közmunka programjának tanulságos összehasonlító elemzése is, lusta vagyok megkeresni a linket.

gyula

Előzmény: Plieur (69887)
Plieur Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69912

Az a 64 robbanótöltet valójában 64 db gyújtószerkezet:)

Sorozatvetőhöz.

Előzmény: Törölt nick (69911)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69911

A baj nem jár egyedül. A ciprusi eset után itt a román. Ráadásul a belügy hülyének nézi a népet.

Rakétákra szerelhető robbanótöltetek tűntek el Romániában

Egy Bulgáriába tartó fegyverszállító vonatról loptak el 64 robbanófejet. Tovább »

forrás: Index.hu

tuzer Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69910

A kormány önmagában nem kezdeményezheti szerintem

 

Észrevehetted volna már, hogy CSAK a kormány kezdeményezhet bármit.

Előzmény: Törölt nick (69907)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69909

Szegény bázisparancsnok hiába kérvényezett. Aztán most hősi halott lett.

Előzmény: Biga Cubensis (69906)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69908

GOTO 69900. Elég egyértelmű, ki, miért mikor. Amúgy az eleje az új alkotmányból való.

Előzmény: Törölt nick (69907)
Biga Cubensis Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69906

ez már epic fail-nek nevezhető...

erőmű mellett tárolni ilyen cuccot...

Előzmény: Törölt nick (69905)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69905

Ja. Akár hasraütésre. Aztán legföljebb nem lesz. És semmit sem kell kifizetni. Mindenki köteles térítésmentesen üzemelni. :-)

 

A mai legszörnyűbb "katonai" hír szerintem ez:

Egy hatalmas robbanás, és ami utána jön

Az a legkevesebb, hogy hónapokig napi 4-5 órát kimarad az áram Cipruson, miután az ország legfontosabb villamoserőművétől pár száz méterre berobbant egy évek óta szabálytalanul tárolt orosz lőszerszállítmány. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Törölt nick (69904)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69903

A "veszélyhelyzet" teljesen új kategória. A szükségállapot, és a rendkívüli állapot mellé lépett be.

 

Alul vastagon kiemeltem, hogy miért problémás. Ugyanis nem kell hozzá semmiféle ok. Nem feltétel a katasztrófa. Az ország bármely területén, vagy akár az egész országban bármikor elrendelhető.

 

Pl. Borsodban az árvízkor elrendelték, aztán meghosszabbították, mert lehet hogy idén is lesz árvíz, Devecserben pedig júniusig érvényben volt.

 

Ugyanakkor gyakorlatilag a rendkívüli állapottal egyeznek meg a kormány jogosultságai, és az állampolgári jogok korlátozása. És szerepel benne, hogy térítésmentesen vehetnek bármit, és bárkit "igénybe".

Előzmény: Törölt nick (69902)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69901

Bocs a hibákért, nem volt energiám kijavítani a másolás hibáit.

Előzmény: Törölt nick (69900)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69900

Kis tájékozódás:

 

"A veszélyhelyzet
 
53. cikk
 
(1) A Kormány az élet
-
és vagyonbiztonságot veszélyeztető elemi csapás vagy ipariszerencsétlenség esetén, valamint ezek következményeinek az elhárítása érdekében veszélyhelyzetet hirdet ki, és sarkalatos törvényben meghatározott rendkívüli intézkedéseketvezethet be.
 
(2) A Kormány a veszélyhelyzetben rendeletet alkothat, amellyel
-
sarkalatos törvénybenmeghatározottak szerint
-
egyes törvények alkalmazását felfüggesztheti, törvényirendelkezésektől eltérhet, valamint egyéb rendkívüli intézkedéseket hozhat.
 
(3) A Kormány (2) bekezdés szerinti rendelete tizenöt napig marad hatályban, kivéve, ha aKormány
-
az Országgyűlés felhatalmazása alapján
-
a rendelet hatályát meghosszabbítja.
 
(4) A Kormány rendelete a veszélyhelyzet megszűnésével hatályát veszti."

 

 

A különleges jogrendre vonatkozó közös szabályok
 
54. cikk
 
(1) Különleges jogrendben az alapvető jogok gyakorlása
-
a II. és a III. cikkben, valamint aXXVIII. cikk (2)
-
(6) bekezdésében megállapított alapvető jogok kivételével
-
felfüggeszthető vagy az I. cikk (3) bekezdése szerinti mértéken túl korlátozható.
 
(2) Különleges jogrendben az Alaptörvény alkalmazása nem függeszthető fel, az Alkotmánybíróság működése nem korlátozható.
 
(3) A különleges jogrendet a különleges jogrend bevezetésére jogosult szerv megszünteti, ha kihirdetésének feltételei már nem állnak fenn.
 
(4) A különleges jogrendben alkalmazandó részletes szabályokat sarkalatos törvény határozza meg. "

 

A "sarkalatos" törvény tervezetéből:

 

"(1) Aki a katasztrófát vagy a  katasztrófaveszélyt észleli, vagy arról tudomást szerez,
haladéktalanul köteles bejelenteni azt a katasztrófavédelem hivatalos szerveinek, illetve az
önkormányzati tűzoltóságnak és a polgármesteri hivatalnak.
(2) A hivatásos katasztrófavédelmi szerv felhívására a természetes személyek, az állami és
önkormányzati szervek, valamint a gazdálkodó szervezetek, jogi személyiséggel nem
rendelkező szervezetek haladéktalanul, térítésmentesen kötelesek a védekezést elősegíteni  
a) adat és egyéb információk közlésével,
b) közvetlen részvétellel,
c) a védekezés céljára alkalmas ingó és  ingatlan dolog rendelkezésre bocsátásával,
igénybevételének tűrésével.

 

55. §
 
(1) Veszélyhelyzetben rendeletben az államháztartásra  vonatkozó szabályoktól eltérő
rendelkezések állapíthatók meg.
(2) Veszélyhelyzetben rendelet alapján a költségvetési fejezetek között átcsoportosítás
hajtható végre, egyes kiadási előirányzatok felfüggeszthetők, a költségvetési törvényben nem
szereplő kiadások teljesíthetők, és rendkívüli fizetési kötelezettség írható elő.
(3) Veszélyhelyzetben a  polgármester és a jegyző hatáskörébe tartozó államigazgatási
feladatot rendelet is megállapíthat.
(4) Veszélyhelyzetben a települési önkormányzat képviselő-testületének, a fővárosi, megyei
közgyűlésnek feladat- és hatáskörét – a helyi önkormányzatokról szóló törvény 10. § (1)
bekezdés k) pontjában foglaltak kivételével – a polgármester gyakorolja.
(5) Veszélyhelyzetben a  polgármester és a jegyző a rendkívüli intézkedésekből adódó
feladatait a megyei, fővárosi védelmi bizottság elnökének jogkörét gyakorló személy
utasításai szerint látja el.
(6) Veszélyhelyzetben a közigazgatási eljárásra vonatkozó törvény rendelkezései közül
rendelettel eltérő rendelkezések bevezetésére van mód
a) a bírósági felülvizsgálat alá nem tartozó eljárások körét,
b) a hatáskör és illetékesség megállapítását,
c) az eljáró közigazgatási hatóság kijelölésének rendjét,
d) a belföldi jogsegély szabályát,
e) az ügyintézési és egyéb határidőt,
f) a képviselet rendjét,
g) az elővezetés szabályát,
h) az eljárás felfüggesztését,
i) a jogorvoslat rendjét,
j) a végrehajtás szabályait
érintően.

56. §
 
(1) Veszélyhelyzetben a közúti, vasúti, vízi és légi járművek forgalma a nap meghatározott
tartamára, vagy meghatározott területére (útvonalra) korlátozható, illetve az ország egész
területén vagy meghatározott részén ideiglenesen megtiltható.
(2) Veszélyhelyzetben elrendelhető, hogy az ország meghatározott területét a lakosságnak a
szükséges időtartamra el kell hagynia (kitelepítés), egyben kijelölhető a lakosság új
tartózkodási helye. A lakosság elszállításáról a polgármester gondoskodik.
(3) A kitelepítés és kimenekítés során a kötelezés ellenére lakóhelyén maradó személlyel
szemben az intézkedés foganatosítására jogosult rendvédelmi szerv jár el.
(4) Veszélyhelyzetben elrendelhető:
a) az ország meghatározott területére történő belépés, az ott tartózkodás korlátozása, illetve
engedélyhez kötése,
b) hogy az ország meghatározott területére utazni, azon átutazni vagy onnan kiutazni csak
engedéllyel szabad,  
c) hogy az ország meghatározott területéről történő kilépés csak a mentesítést követően
engedélyezhető.
(5) Veszélyhelyzetben elrendelhető a vasúti, közúti, vízi, légi szállítások biztosítása érdekében
a javítókapacitások, valamint az állomások, kikötők, repülőterek, raktárak igénybevétele vagy
használatának korlátozása.
"

 

Tehát a "veszélyhelyzet" kihirdetése kizárólag a kormány kezében van, időtartama kizárólag a kormány döntésétől függ, és közben a kormány korlátozhatja az alapvető állampolgári jogokat.

 

 

Előzmény: Törölt nick (69898)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69899

Udv,

jelenleg nem tudok erdemlegesen hozzaszolni, ugyanis rohadtul lekot a melom, de majd igyekszem. :)

Egyetlen dolog, ami nagyon nem tetszik nekem, hogy miutan a ,,tartalekosokat" es ,,nyugdijasokat" nem sikerult megnyerni a keretlegeny szerepre (,,nemzeti munkabla-bla-bla" stb.), most a hadseregbol kivannak smasszert krealni...

Bamulatos az a frenetikus okorseg, amellyelorbanek vagjak maguk alatt a fat!!!

En nem ismerek olyan allamot/kormanyt a tortenelem soran, mely hosszueletu lett volna, miutan elkezdtek baxtatni a yardot es hadsereget...

 

Roviden ennyi...

 

Majd meg visszanezek.

Udv,

Z.I.

Előzmény: vad05 (69864)
zsitvica Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69897

Hende Csaba elmondta, a honvédségnek olyan logisztikai képességei vannak, mint egyetlen más szervezetnek sem az országban, tehát a munkások szállításában, ellátásában, a feltételek biztosításában elengedhetetlen a szerepe."

 

---------------------

 

Nagyon öreg és lusta vagyok már.

 

De azért ezeket a "képességeket" még én is meg tudnám vásárolni a piacról (magyar belső piac) három nap alatt megfelelő pénzért.

 

S nem kell hozzá se HM-1-et, se HM-II-öt, se HM-III-at fenntartani.

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69896

"A törvényben az is szerepel, hogy részben a honvédség feladata lesz a közmunkaprogram végrehajtása is. Hende Csaba elmondta, a honvédségnek olyan logisztikai képességei vannak, mint egyetlen más szervezetnek sem az országban, tehát a munkások szállításában, ellátásában, a feltételek biztosításában elengedhetetlen a szerepe."

 

http://www.hirado.hu/Hirek/2011/07/17/11/Honvedsegi_eszkozoket_hasznalnak_majd_a_kozmunkaprogramban_.aspx

vad05 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69895

Ez nem egészen érthető. Dícséretes a tömör lényegretörés, de ez talán túl tömörre sikerült. Ha esetleg bővítenéd a mondataidat, akkor érthető is lenne, hogy mit szeretnél pontosan mondani! :) Addig csak sejteni vélem.

Előzmény: Quintus omnibus (69873)
vad05 Creative Commons License 2011.07.17 0 0 69894

A hangzatos kifejezések idővel semmit sem érnek, ha nincs valódi tartalmuk. A te hsz-od is jól mutatja a MH-en belüli bizalmi válságot. Úgy gondolom, hogy ez egy hosszú folyamat eredménye, de az elmúlt fél év különösen sokat rontott a helyzeten. A látványos "show-elemek" a szervezeten belülieket és ahhoz közel állókat nem tudják megtéveszteni, max. a kívülállókat. Viszont ők vannak többen! 

Előzmény: rudolphe (69893)
rudolphe Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69893

Megírom őszintén: Nem kicsit akadtam ki a Dr. Hende Csabának az olyan tartalmú kijelentésén, hogy a közszolgálati rang felemelkedik ismét.

Ez nem ad válaszokat az abban érintetteknek az ún. "kiszámíthatóságra", - hacsak nem úgy gondolta a nagy ember, hogy előre tudni fogja (pl.) a hivatásos katona, mikor teszik ki az utcára...

Nagyon rossz a "szám íze".

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69892

Az jóóó. :-)

Előzmény: Plieur (69891)
Plieur Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69891

Elnézést hogyha kemény volt a hangvétel, de legalább lassan kezdjük megérteni egymás stílusát:)

Előzmény: Törölt nick (69890)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69890

Nyugi.

Rám reagált nem rád.

Előzmény: Plieur (69889)
Plieur Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69889

Miért, én jöttem ezzel az eszement ötlettel/felvetéssel?Egyik a közmunkások tarkólövését emlegeti, másik a szappanfőzést. Nem én viszem a polidili irányba a kérdést, ha éppen nem vennéd észre.

 

Előzmény: Törölt nick (69884)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69888

Elegáns.

Előzmény: Plieur (69887)
Plieur Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69887

Van amivel nem ironizál és különösen nem viccel az ember, normális ember ilyenekkel nem játszik. Mert ami neked keserű irónia azt más teljesen komolyan veszi. És ne fogd rám utólag hogy mennyire értem vagy sem az iróniát, az én hsz-emben ott volt a smiley, rákérdeztem. hogy komolyan gondolod-e.

Előzmény: Törölt nick (69883)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69886

 

OFF

 

A feledékenység nem szép dolog.

 

A Gömbös-kormány Nemzeti Munkaterve (részletek) 1932. október 24.

 

"...8. Az egyesületi és gyülekezési jog szabályozásánál irányelvünk, hogy minden egyesületnek és gyülekezésnek közvetlenül vagy közvetve a nemzeti erők meghatványozását kell szolgálnia.
9. A sajtószabadság fenntartása nemzeti érdek addig a határig, amíg a sajtó valóban a nemzet érdekeit szolgálja.

...44. A munkanélküliség leküzdése
Addig, amíg a gazdasági élet válsága tart, a munkanélküliség leküzdése céljából állami feladatnak ismerjük el a munkanélküliek foglalkoztatásának irányítását. A munkaközvetítés kérdését véglegesen rendezni kívánjuk.

45. Munka és nem segély
Munkaképes emberek munkanélküliség címén való segélyezésének elvi ellenségei vagyunk s a munkanélkülieket csak munka ellenében támogatjuk."

 

HMM. Nem ismerős?

 

ON

 

Aztán meg a mostani "Magyar munkaterv" elég komolyan érinti a nyugdíjas katonákat is.

Mellesleg pedig minden folyamat elmegy a maga legvégső határáig.

Előzmény: Törölt nick (69884)
vad05 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69885

Mert megígérte! Azt viszont nem mondták meg, hogy hol, kivel , mivel hajtják majd végre a kiképzésüket és azt sem, hogy miből. Az eddigiek alapján majd megint az aktív állománytól vonják el az erőforrásokat. :(

Előzmény: Kuruc71 (69871)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69883

Ha ennyire nem érted a (keserű) iróniát, akkor nem nagyon van mit magyaráznom.

Előzmény: Plieur (69879)
FOMA Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69882

önkémtes = onkéntes. Vagy önkéntes kém.:-)

 

Előzmény: FOMA (69881)
FOMA Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69881

Na meg ha a nyugállományú önkémtes tartalékosokat visszahívják, és átképzik rendőrnek/kápónak, akkor mi lesz az őrzéssel?:-)

Előzmény: Volt tüzér (69872)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69880

khmm... aki hüjje hajjon meg.

Előzmény: Törölt nick (69876)
Plieur Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69879

Szóval a felfogásod szerint a közmunkásokból szappant fognak főzni, tehát ezt komolyan gondolod. Ha már ennyire otthon vagy témában, ezek után milyen szappan használatát javasolod? Milyen márkákat kell elkerülni, ha beindul ez a munkahelyteremtő akció ( mert a szappangyár is munkahely ) ?

Csak azért kérdezem mert akadhatnak olyanok akik szerint állításod a Btk 270 §-át súrolja, valaki komolyan vesz és ki tudja mikor kerülsz újra gép elé:)

 

Előzmény: Törölt nick (69878)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69878

Ami most történik, nagyon nem vicces.

És sajna a "rémhírek" közül egyre több bizonyul igaznak.

:-(

Előzmény: Plieur (69877)
Plieur Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69877

Tiszteletem

Végre találkozok a szappantéma egy echte  szakértőjével, ugyanis az anno érintetteknek ez a véleménye:

http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/soap.html

Apró indiszkrét kérdés : megéri a rémhírterjesztés?:)

Mert ha ezt viccnek szánta, annak nem jó...:)

 

 

Előzmény: Törölt nick (69868)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69876

Jó estét!

 

A jelek szerint Hollandia után Szlovákia is kivonja harckocsijait:

 

A Védelmi Tanács csak arra tett ígéretet, hogy a költségvetésben a hadsereg számára szánt pénzek tovább nem csökkennek. Így a hangsebességet túllépő vadászgépek – ha kisebb létszámban is, mint eddig – a Szlovák Hadsereg kötelékében maradnak, és továbbra is betöltik védelmi feladatukat itthon, illetve a külföldi missziókban. A megszűnés most már biztosan a páncélozott hadosztályt fogja érinteni.

 

http://www.felvidek.ma/felvidek/kozelet/29412-hat-eve-szunt-meg-a-kotelezo-katonai-szolgalat

 

M.Zoli barátunk már hallott róla?

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69875

Talán mert 500000 tartalékos kellene a területvédelmi erőkbe?

Előzmény: Kuruc71 (69871)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69874

Ki kém, ki nem kém?

Blogunk most először ad lehetőséget egy vendégszerző számára, hogy értékes gondolatait megossza olvasóinkkal. Tanulmányigényű írásunk szerzője évtizedeken keresztül irányította (Kákalaki Akka fedőnéven) a lappföldi titkosszolgálat azon osztályát, amely a[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Quintus omnibus Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69873

Ilyen körülmények között - ha nem is mindegyik - de sok hiba előjön, amiből tanulni kéne!

 

hm "kéne"

tehát semmilyen

Előzmény: vad05 (69845)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69872

Én ennél komolyabb dolgokat sem értek. Ezek közül az egyik - talán nem is a legkomolyabb - hogy ha minősített időszakban igénybe akarják venni ezeket az "önkéntes" tartalékosokat, akkor a laktanyákat és az egyéb katonai objektumokat ki az apjuk faszával akarják őriztetni. Vagy majd akkor vesznek fel új biztonsági őröket? Vagy majd kiadják bérbe az őrzést a CBSZ-nek?

Bocs, hogy kissé rusztikus voltam.

Előzmény: Kuruc71 (69871)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69871

Jaaaaa !

 

 

Igy ez a resz mar tiszta. Viszont nem ertem ( vagy megis ) hogy mi a turonak akarja a tartalekosokat 8000 fore felfejleszteni. Plane hogy a foallasu harcolok nincsenek enyien.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (69870)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69870

Ezek az átminősített biztonsági őrök.

Előzmény: Kuruc71 (69869)
Kuruc71 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69869

"A miniszter hangsúlyozta: nem állítja vissza a hadkötelezettséget békeidőben az új törvény, ugyanakkor kimondja, hogy békeidőben önkéntes tartalékos rendszert kell működtetni és fenntartani. Ezt a feladatot az elmúlt időszakban elhanyagolták, összesen 18 ilyen önkéntes tartalékosa volt az országnak, jelenleg már 2000-en vannak, és még ebben a ciklusban 6-8000 főre emelnék a számukat."

 

 

Skacok !

 

Ezek szerint van 2000 tartalekos ???

 

Hol ?

Milyen alakulatoknal?

Milyen kikepzest kaptak?

 

 


Előzmény: 2A31_2SZ1 (69858)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69868

Ugyan.

Alapanyagot(lásd szappan) hamvasztani?

Micsoda pazarlás.

:-(

Előzmény: kovacsgyula44 (69865)
hiryu2,0 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69867

Áúúúúúúúúú

.......

 

Durrrrvvvva...

 

 

Khm...... Avagy nem tarkónlövünk csak közmunkábam teszteljük az új rohamsisakot.....

Előzmény: kovacsgyula44 (69865)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69866

Mig 29

http://origo.hu/itthon/20110716-tizmilliardokert-adna-el-mig-29es-vadaszgepeket-a-honvedelmi miniszterium

A kannibalizált szarokért, lejárt üzemidejű rakétákért mit remél a HM?

 gyulla

kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69865

Mintuggyuk a múlt századból, ilyen közmunkán vannak meg nem térülő személyi veszteségek, tehát a víztisztítás mellett a hamvasztást mint új képességet is ki kelle fejleszteni a honvédségnél, és azzal válna teljessé a vízió.

 gyulla

Előzmény: Törölt nick (69859)
vad05 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69864

Bocsáss meg, de érdemi hozzászólást is kívánsz tenni, vagy csak tájékoztatsz minket, hogy jöttél, mentél? :)

Előzmény: a karaván halad... (69860)
vad05 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69863

Én is úgy látom, hogy ellentmondásos elvárások vannak bőven. És ezzel ki is fújt! :(

Előzmény: Yoshi (69855)
vad05 Creative Commons License 2011.07.16 0 0 69862

Rengeteg baljós gondolatot vetett fel bennem az új törvény, már akkor is, amikor Némedi Laci belinkelte a "vitákat". Csak egy téma, amivel mostanában nem foglalkoztunk: Kíváncsi vagyok majd az egyházak reakciójára - már ha egyáltalán érdekli őket! (Lásd: polgári szolgálat eltörlése.)

Előzmény: 2A31_2SZ1 (69858)
a karaván halad... Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69860

...Tobb mint ket hete nem jartam erre... latom, a helyzet valtozatlan...

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69859

A Magyar Honvédség olyan kivételes képességekkel rendelkezik, amelyekkel egyetlen más szervezet sem az országban, például olyan logisztikai képességek vannak, amelyek a nagyszabású közmunkában részt vevő munkások szállításában, ellátásában elengedhetetlenek – mondta Hende Csaba honvédelmi miniszter pénteken az MTI-nek adott interjúban

 

Nagy levegő.....

 

Ajánlanám mindjárt a csoportos gyalogmanetet, akkor csak őrség kell, vagy a marhavagont.

 

Írnék még, de kivágnának a modik.

2A31_2SZ1 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69858


Szép, új világ...kiváncsi vagyok, mit találnak még ki...?

http://www.mno.hu/portal/797495

scamy Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69857

Most olvastam kaptam,e-mailben:

 

,,Az emberek szükséghelyzetben és veszélyek esetén az Istent és a katonákat hívják, majd mikor mindkettő rendeződik a hívást visszavonják, az Istent elfeledik, a katonákat jobb esetben szidják, rosszabb esetben elzavarják."
/Ismeretlen szerző/

Yoshi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69856

nem tudom, utóbbi időkben olvasgatva nekem határozottan az az érzésem, hogy most sikerült belemanővereznünk magunkat egy végképp hamis biztonságérzetbe...

negyed és félsikerek, félreértelmezett sikertelenségek alapján (ráadásul ami nagyon nem tetszik, hogy egy másodperc alatt jönnek az objektív körülmények - amik adott esetben tökéletesen helytállóak, csak van egy olyan érzésem, hogy ez úgy csapódott le, hogy "ha meglenne a felszerelés/kiképzés/ROE/nemzetközi helyzet, akkor minden milyen faszán menne - kérdem én, biztos?)

 

ne legyen igazam illetve tévedjek, meg különben sem értek hozzá és egyébként is megérzés :)

Előzmény: vad05 (69852)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69855

nem akarok hatásvadász módon reagálni, miszerint: "hát ez az!", de:

 

hát ez az!

 

kinek az elvárásai szerint, amikor pláne néha az az érzése az embernek, hogy még úgymond "saját oldalról" is eléggé ellentmondóak az elvárások

 

pláne, hogy innen nézve az az érzése az embernek, hogy valaki lábán toporgunk, csak az a baj, hogy amint leszálunk róla, rögtön valaki másnak a lábán toporgunk

 

kicsit egyszerűbbnek érezném ,ha meg lenne határozva, hogy kinek a lábán lehet toporogni, ő(k) meg így járt(ak)

 

(eszembe jutott a kis történet, a talibánról meg a mecsetben tárolt fegyverraktárról - amit ugye nem bántunk, mert érzékenység

de azért jó lenne megverni a talibánt)

Előzmény: vad05 (69850)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69854

Amíg valakit alaposan nem rúgnak fenékbe a hiánya miatt, addig nem is fogja senki sem érezni a hiányát, mert senki nem is érzi fontosnak. A jelentőségét sem értkik, akiknek érteniük kéne. :( A döbbenet az, hogy hamarabb érzik meg a végrehajtók (taktikai szinten) a hiányát és értelmét, mint akiknek a dolguk lenne a megalkotása és "karbantartása".

Előzmény: Törölt nick (69853)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69853

Pedig legalábbis a stratégia szintjén nem akkora éca a(szükséges) honvédelmi stratégia megfogalmazása.

Egy gépelt oldalon le lehet írni.

Előzmény: vad05 (69851)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69852

Jogos felvetések. Viszont ha nincsenek ezek a kihívások, akkor ezek a hibák sem jönnek elő és még nagyobb az esélye, hogy hamis biztonságérzetben ringassuk önmagunkat.

Előzmény: Yoshi (69847)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69851

Látod, ez is egy "vizsgaeredmény"! :)

Előzmény: Törölt nick (69849)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69850

Attól függ, hogy kinek az elvárásai szerint akarsz vállalható hozzáállást? Nem egyszerű a dolog. Különösen ott nem. Sok esetben egyszerre több szereplővel szemben kéne megfelelni, akiknek viszont közel sem azonos az elvárása! :)

Előzmény: Yoshi (69848)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69849

Miféle vezetést?

Jelenleg semmiféle -- bármely háborús helyzetben döntéseket hozni képes

"vezetés" nem létezik nálunk.

Sőt semmiféle honvédelmi stratégia sem.

Előzmény: vad05 (69845)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69848

tivábbra is off, bár lehet, hogy nem is anynira

 

és létezik felvállalható hozzáállás? mert szerintem nem...

(mert így összekenjük az egészet sárral szvsz - se a célok nem telejsülnek, se a módszereink nem elég... nyugatiasak(?))

Előzmény: vad05 (69846)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69847

természetesen elfogadom, hogy sok hiba előjön, azonban két dolog miatt "aggódom"

 

- a megfelelő hibák jönnek ki? nem e lehetséges, hogy csak a speciális helyzet miatt jelentkezik egy adott dolgo hibaként? nem e lehetséges, hogy az adott hibára történő válasz, bár jelenleg megfelelő és kívánatos, azonban "normál" esetben kontraproduktív?

(lévén továbbra is tulajdonképpen ez egy rendőri feladat...)

 

- nem e ringatjuk/ringatjátok/ringatják magukat a vezetők hamis biztonságérzetbe? hiszen már "szagoltunk" (abbahagyom a ragzással szenvedést) puskaport...

Előzmény: vad05 (69845)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69846

OFF - Maradi felfogásommal én csak felvállalható hozzállást tudok elképzelni. Ez persze az egyén szintje. A politikai szinten "kissé" másként szoktak gondolkozni, főleg ha háború van. Azon a szinten más a mércéje és a mértéke is a felvállalhatóságnak. :( - ON

Előzmény: Yoshi (69843)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69845

Javarészt már kívülállóként a katonák személyes megmérettetésén kívül vizsgáztatva látom a politikai és katonai vezetést, a hadsereg vezetésének rendszerét minden szegmensével, a logisztikát, a használt eszközöket, stb. A hadseregek általános hibája, hogy a béke és háborús vezetési rendszerükben komoly eltérések vannak, minek következtében éles helyzetben észlelik csak a hibákat. Ilyen körülmények között - ha nem is mindegyik - de sok hiba előjön, amiből tanulni kéne!

Előzmény: Yoshi (69844)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69844

mostanában motoszkál bennem egy kisördög:

 

miféle gyakoraltszerzésről is beszélünk? miylen érdemlegesen használható (értsd, az ország védelmében, érdekében használható) ismereteket is szererztek ti, természetesen azon túl, hogy mivel mégiscsak lőnek rátok, kiderül, ki bírja eztet...

Előzmény: vad05 (69842)
Yoshi Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69843

gigaoff:

 

az sem egy rossz hozzáállás ám, ráadásul meglehetősen jól működött anno....

 

az megint más kérdés, hogy felvállalni... az nem igazán fog menni jelenelg :)

Előzmény: vad05 (69841)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69842

....gyakorlatszerzésén túl.

Előzmény: vad05 (69841)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69841

OFF - Előre bocsátom, hogy ez itt a szigorú privát véleményem! Hogy mit jelent számomra az általad felsorolt náhány esemény? Magam részéről ugyanazt, mint eddig. A részedről meg kb. annyit tudok levonni, hogy valamiféle - általam még nem azonosított flusztrációra visszavezethető - meggyőzőésed erősen akadályoz téged abban, hogy reálisan lásd a dolgokat. Ne hidd, hogy az iraki munkád során aztán kulturális szakértővé váltál! Továbbra sem engednélek még a közelébe se más kultúráknak, mert erős megértéshiányban szendvedsz. Csak a saját szemüvegeden keresztül vagy hajlandó látni dolgokat. Mivel személyesen nem ismerlek, ezért kb. olyannak tudom elképzelni a hozzáállásodat az eddigi hozzászólásaid alapján, mint az "Irak" (Over there) egyik részében az olajtársaságot képviselő "úriemberé". A további felesleges viták elkerülése végett javaslom, hogy várjunk ca. 3-4 évet, hogy milyen haszna lett az újabb afganisztáni kalandnak a katonák szakmai gyakorlatszerzésén. Egyébként időnként olvashatnál néhány a témában jártasnak tartott és nem valamely nagyhatalom által pénzelt szakértőt is! Bár - az eddigiek alapján - reménytelenül elfogult vagy. Természetesen ehhez jogod van! :)- ON

Előzmény: Kavics78 (69834)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69840

Már régen ideje lett volna! Remélem, hogy 2-3 MRAP-et is kapunk a kiképzéshez. Furcsa úgy hadműveletre küldeni a katonákat, hogy előtte csak "mutatóba" láttak olyan járműveket, amelyekkel odakint harcfeladatot kell ellátniuk. 

Előzmény: Törölt nick (69836)
Plieur Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69839

Tálibék előtt jópár millió menekült el a szovjetek meg a "demokraták" elől, utána  megfordult az irány. És mivel arrafelé hagyomány a nézőpont érvényesítése  tűzzel-vassal , szvsz lesznek még ott menekülések.:(

Előzmény: Kavics78 (69834)
Plieur Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69838

Miért ne? A "demokraták" még anno azért szerveztek "női önvédelmi köröket" és fegyverezték fel őket mert emberhiány volt ( mudzsahedék köszönték szépen a fegyókat). Egy több évtizede háborúban álló ország, tálibék meg rájöttek hogy a nagy veszteségek mellett ott van egy kihasználatlan erőforrás, csak kissé enyhíteni kell az előírásokon. Tudtommal a vallás nem tíltja azt hogy a nők is fegyvert fogjanak.

Előzmény: Törölt nick (69835)
Plieur Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69837

Szerintem sem egyértelmű, bármit is mond a média:)

A kivonulás után nem maradhat ott hatalmon egy olyan kormány amely szembemegy a hagyományokkal és a vallási előírásokkal ( hiába járt Babrak Karmal imádkozni a mecsetbe ha a bejáratnál nem vette le a cipőjét és érezték rajta a whiskyt:)), különösen ha békét akar kötni olyanokkal mint Hekmatjár. Annak tevékenysége emlékezetes maradt sok kabuli diálklánynak még anno...

Tehát maradna a nő kérdés "tálibszerű" megközelítése, max ammyi enyhítéssel hogy aki  városi lakos könnyebb előírásokkal kell szembenézzen, vidéken meg ennél keményebb előírások ( amik életben voltak a szovjetek előtt, életben voltak sok mudzsahed frakció alatt, tálibék dettó).

Előzmény: vad05 (69833)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69836

Némi fejlesztés, igaz ameriakai pénzből...

 

jövő hétfőn, az amerikai nagykövet tizennégy darab HMMWV típusú páncélozott járművet ad át Hende Csaba honvédelmi miniszternek, a 86. Szolnok Helikopter Bázison. Az ünnepélyes átadások lesz statikus bemutató, dinamikus lövészeti bemutató M-4 és AK 63MF gépkarabéllyal, valamint P9RC pisztollyal

 

http://automenedzser.hu/cegauto/20110715_hmmwv.aspx#rss

Kavics78 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69834

Te is fiam Brutalis?

 

Sejtettem en, hogy te tulajdonkeppen Eheslo fikanickje vagy! :-D

 

"számomra ez a fajta növekvő női aktivitás azt mutatja, hogy nem kellenek oda külföldi katonák" - Jah, Szamodra (Te minden nehezgeppuskak tudora)!

Akkor mi a banatnak menekult el az a rengeteg ember a talib uralom elol (jopar millio)!

Vagy mondjuk amikor a talib uralom kellos kozepen nok burkainak leple alatt felcsempeszett kalasnyikovokkal teritettek el egy gepet (moszkvaba repultek vele ha jol tudom,eredetileg london volt a celpontjuk), az neked konkretan mit jelent?

Előzmény: vad05 (69833)
vad05 Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69833

Számomra egyáltalán nem meglepő. Sőt! Ugyanúgy, mint a szovjet időszakban, számomra ez a fajta növekvő női aktivitás azt mutatja, hogy nem kellenek oda külföldi katonák. A 'Nyugat" egyik sokadlagos érve a beavatkozásra éppen a nők helyzetének javítása . Az ilyen jelek talán másokat is rádöbbenhetne, amit te és én talán tudni is vélünk: ez sem annyira egyértelmű, mint amilyennek sokan láttatni kívánják.

Előzmény: Plieur (69832)
Plieur Creative Commons License 2011.07.15 0 0 69832

Mi ebben a meglepő? Már az szovjetek  idején is voltak mindkét oldalon.

Előzmény: vad05 (69829)
vad05 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 69831
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.14 0 0 69830

Kutyatemető

A Balaton-parti Vállushoz tartozó erdőben ritka turisztikai látványosság fogadja az érdeklődőket. Nemrég rekonstruálták ott a hajdani kutyatemetőt, s felkutatták az eredetét is: katonai objektum őrkutyáinak nyughelyei a fejfákkal jelölt sírok, a gazdik így állítottak emléket elvesztett hűséges társaiknak.

 

vad05 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 69829

A nők is egyre aktívabbak az afganisztáni ellenállásban. Elgondolkoztató!

http://www.isaf.nato.int/article/isaf-releases/afghan-led-security-force-conducts-clearing-operation-in-khost.html

vad05 Creative Commons License 2011.07.14 0 0 69828
rudolphe Creative Commons License 2011.07.14 0 0 69827

Akkor "megnyugodtam". :D

Előzmény: kovacsgyula44 (69825)
Kavics78 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69826
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69825

Fussunk neki mégegyszer!

 Gondolom, nem tüzér hozzászólását nem érted, hanem a pályaképet. A hiba természetesen benned van. Meg bennem is.

gyulla

Előzmény: kovacsgyula44 (69824)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69824

Gondolom nem tüzér hozzászólását nem érted, hanem a pályaképet. Természetesen benned van a hiba. Meg bennem is.

 gyulla

Előzmény: rudolphe (69823)
rudolphe Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69823

Nem mondom, hogy nem bennem van a hiba, de ebből nem sokat értek. :(

Előzmény: tuzer (69819)
tuzer Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69822

Azaz!

Akkor soroltak "fel" alez. docensként önálló századpk-i szintre. akkor tanultam meg a "mihez képest" igazi jelentőségét. Ha jól emlékszem, akkor törölték el a korpótlékot is. Mára megérett a helyzet a visszahozására.

Előzmény: Volt tüzér (69820)
vad05 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69821

Pontosan ilyenekre értem az "összeesküvéselméletekre" alapot adó következetlenséget. Még a legnagyobb környzetvédő köztársasági elnök mellett sem szabadna kormányzati érdektlenségről beszélni egy NATO-projektnek számító fontos nemzetvédelmi beruházás esetén.

Előzmény: indiscriminating power (69817)
Volt tüzér Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69820

Mármint az akkori 70 %-os fizetésemelésemre gondolsz? Ami nagyon jól hangzott mindenhol, nekem viszont csak 26 %-ot jelentett.

Remélem, nem találja ki senki, hogy adósávot ugrottam, azért nem volt meg a valós 70 %. Többnyire a legmagasabb adósávban voltam.

Előzmény: tuzer (69819)
tuzer Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69819
indiscriminating power Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69817

Tudomásom szerint a hivatásos környezetvédők egy meghatározatlan része addig akadékoskodik határozottan, amíg a hátráltatott vállalat "konzultánsként" "foglalkoztatni" nem kezdi. Talán ő is ezzel próbálkozott, csak az Audi túl nagy falatnak bizonyult. Persze nem zárható ki az sem, hogy hamis bizonyítékkal csőbe húzták (lásd például az "otp-zsaroló" lehetséges említését az UDs felvételeken). A radar esetében inkább a kormányzati érdektelenség és az ellenzéki hátszél játszott (+Sólyom).

Előzmény: vad05 (69816)
vad05 Creative Commons License 2011.07.13 0 0 69816

Igen az és ráadásul még következetlenséget is mutat, ami akár újabb öszeesküvéselméleteknek is alapot adhat. Hol volt ez a fajta "határozottság" a 3D-s radar ügyében?

Előzmény: ==T== (69815)
==T== Creative Commons License 2011.07.12 0 0 69815

Hát ez elég gáz...

Előzmény: Törölt nick (69814)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.12 0 0 69814

Egy hónapja előzetesben az Audi és a HM ellenfele

Bajuszt akasztott a mintabefektető Audival plusz a honvédséggel, és már egy hónapja zárkában ül Zsák Ferenc környezetvédő. Tovább »

forrás: Index.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!