Keresés

Részletes keresés

pusztaig Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117852

Üdvözlet

 

Erkély ajtóban nem csak bukó-toló van. Hanem létezik emelő-toló is .

 

Előzmény: Törölt nick (117845)
rferi Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117851

Beltéri tolónak sztem ideális a falba becsúszó

Előzmény: halaloszto (117850)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117850

ilyenek a erkelyajtok. de belteri ajtonak tenyleg scifi.

Előzmény: rferi (117849)
rferi Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117849

Az egyik kollégámnak ilyen scifi van két évtizede :)

Abszolut létező dolog.

A németeknél van rá vasalat.

Kilincs egy nagy kar, elhajtod 90°-ban, ettől eltávolodik, majd eltolod az ajtót. A távolodással egyidejűleg görgőre is emelkedik, mert mikor zárni kell, akkor alul is zárni kell.

Előzmény: halaloszto (117838)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117848

Köszönöm mindenkinek a segítséget, sikerült végül a kiszemelt kombinált gyalugépet megvenni, így minden megvan életem első táblásításához :) A táblásító szorítók most készülnek, igaz nem fából, hanem 10x20-as zártszelvényből, az volt itthon. Abban kérném a segítéseteket, hogy aki csinált már ilyet, az leírná a műveleti sorrendet a táblásításhoz? a léceket még nem vettem meg, ezért a méreteket nem tudom, de a végső asztallap kb. 100x50 cm es lesz. a lécek vastagsága is kérdéses még, 2.5-3 cm vastag asztallapot szeretnék.

 

Köszönöm a további segítséget!

Garfield007 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117847

Vajk, már itt is említettem, hogy panelben egy csomó hely van, ahol adja magát a tolóajtó, illetve pl. a fürdöszobánál a 2 tagos harmonika. A konyhánál a fal előtt futva elfut a hűtő és a fal között, a nyílót a szekrényre vagy hűtőre nyitnám...

Előzmény: halaloszto (117844)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117846

Ha kevés a hely,  akkor jönnek a tolóajtó megoldások.  Ha még falra is van lógatva,  akkor is jó megoldás lehet olyan esetben pl van egy vékony folyosó,  oldalt az ajtó.  Ha nyíló ajtót teszel lehet pont kitakarja a folyosó majd teljes szélességét,  toló viszont nem.  No itt tuti tolót tennék, kényelmesebb a közlekedés.

Ugyanígy itthon sem nyíló ajtót tennék a lenti fürdőnknél,  mert éppen befér az ember,  hogy becsukja maga mögött az ajtót,  csukáshoz sétálni kell az ajtó után,  toló viszont tökéletes lenne,  csak hát anno nem volt divat se meg olcsó sem :)igaz akkor nem lehet szekrény falnak tolva csak toló előtt,  de ez pár cm veszteség,  nem sok. 

 

Hely függő,  Pváron minden helység úgy volt kitalálva,  hogy nyíló jobb,  gardrób viszont új agyszülemény,  ahhoz csak toló jó,  túl sok helyet vesztenénk a nyílóval.

 

Túl sok a példa,  hogy ne kössek bele xd

Előzmény: halaloszto (117844)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117845

vannak pl toló teraszajtók

 

Csak toló-bukó létezik. Kemény vasalata van, ügyesen ki van találva, szépen be lehet állítani, óriási méretű ajtókat lehet készíteni- 5 méteres szélesség áthidalása és 3 méter magassággal nem probléma (persze az üvegszerelvény is kell hozzá- ami nagyon nehézzé teszi a nyilót), de mellette kell legyen mindig egy fix rész is.  Alsó sín tartja az ajtó súlyát. 

Léteznek harmónika ajtók is. Ezeknek a nyiló szelen van a zsanér, tehát amikor ki van nyitva, akkor az egész ajtó súlya húzza a zsanér felső kitámastását. Jó masziv sínrendszere van hozzá, pontosan beállitva nagyon szépen működik.  

A vasalatgyártó folyamatosan fejleszti a toló-bukó és a harmonika rendszereit, évente valami apróságot módósítanak, ki szoktam hívni a műszaki srácokat a vasalatforgalmazótól, amikor ilyen nyílászárókat készítünk.

Amúgy a nyíló és a tok profilok marása teljesen szabványos, azaz pont olyan mind egy rendes nyiló ajtóénál. 

Előzmény: halaloszto (117838)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117844

lakásban azért használnak tolóajtót, mert kinyitva nem foglal helyet és nem látszik. nevezhetjük tolóajtónak azt is ami a kisbuszokon van, csak egy lakásban semmi értelme az olyannak. pont úgy foglalja a helyet nyitott állapotban mint a 180 fokra kinyitott hagyományos ajtó.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (117842)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.04 0 0 117843

persze, azt kihagytam (de csak a leírásból :) ), köszi!

Előzmény: Törölt nick (117784)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117842

Szerintem meg nem attól tolóajtó a tolóajtó, mert eltűnik a falban, mert van olyan is, ami fal előtt mozog :)

Attól még tolóajtó, hisz tolnod kell és egy vonalon mozog :D

 

De nem kötekedek, csak egy picit :)

Előzmény: halaloszto (117840)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117841

Hali

 

Köszi,  be lesz rendelve :)

Ahogy néztem ez kicsiny országból csak drágább lenne,  ami fura xd

Előzmény: rferi (117837)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117840

csak az erkélyajtók nem tolóajtók abban az értelemben ahogy ezek a beltéri ajtók azok. a beltéri ajtóknál az a lényeg hogy eltűnik a falban nyitáskor. emiatt nem mozoghat csak síkban.

 

Vajk

Előzmény: Garfield007 (117839)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117839

Pont ezt akartam írni, hogy az erkélyajtók ha működnek, akkor beltérben is működnie kellene. 

Leszámítva a horror árát...

Előzmény: halaloszto (117838)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117838

vannak pl toló teraszajtók, meg autón is van tolóajtó. csak ezek nem igazi tolóajtók. síkra merőleges mozgással nyílnak, záródnak, csak utánna oldalra el lehet tolni az útból. lakásban egy ilyen eléggé scifi lenne.

Előzmény: elemes (117833)
rferi Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117837

http://orczy.com/

PGC903 5méter 5500.-

PGC904 10méter 9999.-

 

36mm átmérő.

Előzmény: Törölt nick (117828)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117836

Én egy sort eljátszanék az automata küszöbbel is :D

Olyan nincs, hogy nem lehet megcsinálni csak kevés akarat :D

 

Vagy annyira felhúzom magam, hogy megcsinálom ->>>>>>> garázskapum éppen jó példa :D

 

Ha egy éve megkérdezed fogok asztaloskodni, a válasz az, hogy tutira nem, ehhez képest meg belendültem enyhén és sajnos a kitartásom majd végtelen tud lenni, ami néha nem annyira jó :D

Előzmény: elemes (117815)
d_feco Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117835

"... hogyan is működne ez a "kihajtás"..."

Ha egy célszerszámra gondolunk, akkor a berohadt csavaroknál nem igazán fog működni, viszont a lenyalt &|| szétbarmolt mintázatú csavaroknál hasznos cucc. Egyszerűen belezabálja magát az anyagba a bit és simán kitekeredik a csavar. 

Előzmény: neduddgi(én) (117823)
stolaz Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117834

Rájöttem.

Előzmény: stolaz (117827)
elemes Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117833

Csak ert elképzelésem sincs, a wankelt hogyan oldották meg :-)

 

Tolóajtónál lehet, láttam már valami hasonlót (nem ember számára készült tolóajtónál):

a záródás utolsó kb egy centijében néhány görgő feszül rá az ajtóra és ezek nekifeszítik.

Azt nem tudom, hogy mindennapos használatban levő ajtónál ez mennyire működhet,

A műszerszekrényt, aminél ezt a megoldást láttam, hetente egyszer-kétszer nyitották.

Előzmény: 409 (117824)
Paco155 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117832

10*10 mm vagy 10*10 m?

 

Előzmény: krrr (117829)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117831

Ezekek a lépcsőket úgy készítik, hogy összehoznak mindent a műhelybe, összeszerelik, kiviszik a helyszínre és beemelik daruval. Egy könnyűszerkezetű háznál működhet.

A képeden látható lépcső húzott karú, egy helyszínen szerelt húzott karú lépcsőt így megcsinálni szerintem nem lehet ( (1) ha mégis erőltetnék, akkor kérnék munkadíjnak 25oeurót/lépcsőfok a szerelésre).

 

Egyenes karokat lehet.

Készítsz négy lécből egy sablont minden lépcsőfokra (azaz egy sablon kell, amit facsavarokkal állítgatsz) átrajzolod a sablont minden lépcsőfokra külön. Ha az állítható szögű kőrfűrész jól vág és a lépcső szélességét át tudja vágni egyből, akkor be lehet vágni a faliszegő mellé, mind a két oldalon. 

Lehet, hogy kell egy kicsit rájbolni is, meg gyalulni (de csak akkor, ha a lap nem vág) de van olyan asztalos, aki ezt símán megcsinálja- azért nem olcsón. 

 

 

 

Ezt mi készítettük, de a lépcsőkar egyenes és az oldalszegőt beállítottuk mm-re síkba és párhuzamba. Nem kellett rájbolni egyáltalán. A homlokokat is sablonnal vágtuk. Az aljzat ki volt színtelve mm-re. 

 

A háromszögeket bemarni.... hát nem tudom-esetleg egyesével. De akkor minden háromszögnél megjelenik egy toldás. Egy darabból bevágni nem lehet, illetve lehet, lásd a (1) jegyzetet, de mindenképpen a lépcsőt a szerelés után felületkezelik le (nem lesz olyan minőség, mintha a műhelybe kezelték volna le). 

Na tehát... ha megvan rá a kereted, akkor kapsz asztalost is, aki úgy megcsinálja mint a képen. 

Előzmény: bekom (117800)
peti970 Creative Commons License 2016.06.03 0 1 117830

Nyugodtan szereld úgy ahogy a rajz mutatja.

Sok gázrugót szereltem mind jó volt a saját rajza után!

Előzmény: GPS (117799)
krrr Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117829

Sziasztok!

 

Fából szeretném elkészíttetni cégünk egyik termékét  10x10 vagy 20x20 méretben. A platform tartalmaz  egy széket, egy pici szekrényt és egy rácsos  kerítéshez hasonló elemet. Ismertek céget vagy magánszemélyt aki elkészítené ?

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117828

Jó cucc, csak már használhatóvá kéne varázsolnom :D

Nekem nem akart menni, de sejtem mi volt a bibi nálam. A porszívó csöve sztem túl mélyre nyúlt le és így nem teljesült az a hatás, amire tervezték a szerencsétlent :D

 

Legfőképpen meg kéne vennem gégecsövet is hozzá, min egy négy métereset, arra viszont sajnálom kicsit a lovettát, pedig kéne :D Ahogy korábban próbáltam nem a legszebb és legjobb megoldás (régi rakéta csövét használtam :D)

Szerdán amikor végre aktívabban tudtam használni a körfűrészt meg marót, hihetetlen mennyiségű faport kreáltam és ebből azért nem kérnék sokszor, maró is nagyon tud köpködni...

 

 

Előzmény: Törölt nick (117820)
stolaz Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117827

A zsanérfúró mire jó? Azon felül, amit a neve takar. Hogyan kell használni, és miben segít?

Előzmény: ombuccman (117821)
GPS Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117826

 

Ha a "zsanérfúró" az az a központozó-fúró, amit én is kaptam (ráadásul ajándékba) egy nagyon kedves topiktársunktól - hát meg kell mondjam, hogy amióta megvan, azóta nem állok neki bútort gyártani, amig az nincs kéznél.

 

Időben és minőségben is rendkívül pozitív hatása van a melóra - de vigyázat, mert addiktív - ugyanis semmilyen facsavart nem csavarok be anélkül, hogy ezzel ne fúrnék elő (vagy inkább jelölnék) a bútorlapon.

 

Azóta nem kell féljek, hogy becsavarás után netán a luk szélén támaszkodik meg a csavar feje - ami ótvar csúnya bír lenni, valljuk be.

 

De azt az első képen látható kanyarfúrót is sűrűn használom - pláne amikor valami kész bútorba kell utólag barkácsolni.

.

Előzmény: neduddgi(én) (117823)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117825

a jogszabály csomagonként szól, nem vonhatják össze.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (117817)
409 Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117824

 

  Hááát, ha annyi gond lesz vele mint a Wankel tömítéseivel, akkor inkább sose legyen.  Mondjuk azt sem értem, miért pont a Wankel a hasonlat.  :-)

Előzmény: elemes (117815)
neduddgi(én) Creative Commons License 2016.06.03 0 0 117823

Én is egy órája jártam ott, és szintén hozzám tapadt egy zsanérfúró szet, mint Uri Gellerhez a kávéskanál. Már soxor kellett volna, de valahogy eddig mindíg elmaradt a "nagyberuházás".

 

Fogdostam a csavarkihajtókat is, de aztán mégiscsak kitettem a kosaramból. Nem tom, ezzel a cuccal mennyire hatékonyan lehetne berohadt csavatokat kivarázsolni. Igazság szerint arra sem tudtam igazándiból rájönni, hogyan is működne ez a "kihajtás" (vagy inkább kimarás?).

 

A dekopírfűrésszel szemeztem nagyon, de a meglévő gépem még működik, meg aztán így fizetés előtt egy héttel a pénz sem vet fel. Minden esetre nagyon szimpatikus darabnak tűnt.

Előzmény: ombuccman (117821)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!