Keresés

Részletes keresés

409 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 118547

 

  Bútorlaphoz bútorlap vágót érdemes használni.  Ettől eltekintve, szerintem inkább keresztvágót, ha már kompromisszum.

Előzmény: elemes (118546)
elemes Creative Commons License 2016.06.20 0 0 118546

biztos kiszúrja a szemem de nem lelem, pedig pár napja volt itt nagy fűrészlapkavalkád.

bútorlap vágásához melyik fajta fűrészlapot érdemes használni? azt, ami fa hosszvágásához adnak-vesznek?

GPS Creative Commons License 2016.06.20 0 0 118545

 

OBI ba néztem vannak emberi áron gyalult lécek, szerinted azok mennyire egyenesek?

 

Ha már ilyet akarsz fabrikálni, én kétséges-egyenességű léc helyett - inkább a helyben (Obiban) vágott bútorlapot javasolnám inkább.

Egyrészt mert a fehéret bagó-olcsóért megkapod, másrészt meg az garantáltan egyenes lesz, sőt, jó ideig még formatartó is.

 

Ám a mutatványból ne hagyjuk ki magát a gépet (a kézi körfűrészt) sem - mert azért az sem mindegy, hogy milyen tulajdonságokkal bír.

 

1) Először is (saját tapasztalatból mondom) 1 kW alatt egy körfűrész szart sem ér. Mert bár üresben vidáman megvan a kellő fordulata - ahogy anyagba harap, máris lekonyul a lendülete akár a felére is ... és csak kínlódik az anyagban.

A körfűrészelés (pláne vidiás lappal) igen teljesítmény-igényes műfaj, azt meg kell adni neki, mese nincs.

 

2) A másik dolog meg a gép talpa - annak a pontossága-stabilitása.

 

Nagyon sok gép volt kezemben - néha megbotránkoztam azon, hogy egy takaros gép alá milyen ótvar-gagyi, vékony lemezből sajtolt talpat raknak - különös tekintettel a gép és a talp közötti kötésre - ami sokszor egy nyeklő-nyakló, pontatlan, csámpás, alibi-szögállítóval ellátott alátámasztás volt - ami mindenre jó volt, csak pontos párhuzamosság tartásra nem - a lap síkja és a talp széle között.

 

Ha az hibádzik - akkor hiába a jó vezető, mert 10-20 centi vágás után vagy el akar kalandozni a vezetőtől... vagy úgy nekiszorul, hogy égett-csípős-szúrós szagú füstöt fogsz érezni a lap mögül, annyira be tud dörzsölni a lap a vágásnyomba.

 

Én azt javaslom, hogy próbáld ki előtte a mutatványt egy bármilyen léccel amit fel-szorítózol a munkadarabra - és ha annak mentén flottul megy a vágás - akkor érdemes beruházni tudományosabb vezetőkbe is.

 

Én ezt tapasztaltam, legalábbis.

.

Előzmény: szaky27 (118544)
szaky27 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 118544

Szia

 

Ez tényleg egyszerű és nagy szerű :)

OBI ba néztem vannak emberi áron gyalult lécek, szerinted azok mennyire egyenesek?

Sajnos asztali körfűrészem nincs, pedig sok videóban ugye azzal vágják egyenesre a léceket.

 

Előzmény: pali923 (118542)
BözsiBözsi Creative Commons License 2016.06.20 0 0 118543

Eredetileg a konyhai tárolópolcok (Stelázsi) nem kaptak semmiféle felületkezelést.

A la natúr készültek.

Előzmény: halaloszto (118540)
pali923 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118542

A körfűrészt (is) meg kell vezetni, ha egyenes vágást akarsz. A legegyszerűbb megoldás valamilyen hasonló vezető elkészítése, akár többféle méretben is. Az anyagfelhasználás is variálható, a lényeg, hogy legyen egy valóban egyenes léc, vagy bármi, ami ráapplikálható egy alapra, amit aztán maga a körfűrész vág méretre.

 

Előzmény: szaky27 (118541)
szaky27 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118541

Sziasztok,

 

Segítséget szeretnék kérni abban a témában, hogy kézi körfűrésszel hogyan lehet szépen egyenesen vágni?

Azt hittem simán menni fog, de rá kellett jönnöm, hogy nehéz művelet, ugyanis simán ki tud mozdulni az egyenesből vágás közben, pedig azt hittem, hogy nem lesz ilyen probléma.

Van rá vmi jó technika mint a nagy tábla darabolásra, mint apróbb vágásokra?

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

halaloszto Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118540

igen, hogy csak rá van téve. mindent kibír ha kb 2cm bent van az oszlopban.

 

Jó a rácsos polc is, csak baromi nagy meló. Egy darab 80x40 polchoz kell 8x80+2x40 centi 2x4centis léc. Az 7méter amit le kell szeletelj és meg kell gyalulj négyoldalt. És ez egyetlen polc. anyagilag sem jársz jól, 80ezer forintos (/m3) anyagból 2000 fölé jön ki m2-e, és kell még rá valami lakk. De szép, az tény.

 

Vajk

 

Előzmény: Ciripke1 (118536)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118539

Úgyis tele lesz minden, ami pakolható...

Előzmény: Törölt nick (118538)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118538

Konzultálj az asszonnyal mennyi befőttesüveget akar egymás mellett-mögött látni és mekkorákat.
Csak azért, mert ő lesz a user, így ha később 1 centi hiányzik, feddhetetlen leszel. :)

 

Előzmény: Ciripke1 (118533)
rferi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118537

Az nem jó. Lépcsősszélű lik lenne jó, azt meg nem tudják vízzel.

Ráadásul olyanok a marókéseim méretei, meg az asztalban az alsó merevítők távolságai, hogy nagy valószínűséggel két lécbe bele kéne lógjon a luk.

ez nem gond, mert a lap szerintem van olyan vastag, hogy annyi elég nekem arra, hogy a marókésem alső élét alá vigyem a szintnek, ha kell.  Tehát a kés nem fog beleérni a merevítőbordába. De a vizesek elvágnák a bordát is, amit nem szeretnék, gyengítené az asztalt ha két-  vagy három  fő bordát elvágnának, ráadásul félő, hogy el is vetemedne ettől a manővertől az asztal.

Nagyasztalos marósszakit kell keresnem

Előzmény: Törölt nick (118535)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118536

Értem, akkor 60 lesz a fesztáv.

A tiplis megoldást úgy érted, hogy a 8-as tiplire ráültetem a polcot, igaz? Ebben az esetben a 4 tipli mennyit bírhat el? Úgy gondoltam, hogy a polc nem bútorlap lenne, hanem mondjuk fenyő léc, köztük réssel, a két végén kereszt lécre csavarozva.

 

Előzmény: halaloszto (118534)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118535

Keress egy helyet ahol vízvágóval ki tudják vágni nagyobbra a lyukat. Én biztos nem állnék neki reszelgetni :) 

Előzmény: rferi (118502)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118534

lábnak a 45x45mm elég. a 100cm fesztáv nagyon sok. max 80, de inkább kevesebb.

 

azt kell eldöntsd, hogy miből lesz a polc. az kerül sokba. én szereztem sérült tábla bútorlapot, 30x80cm polcaim vannak belőle, de amin nehéz cucc van az behajlott. a bornak csinálj rácsot, a mezei polcon szana szét gurul. 

 

a 45x45 lécből csinálsz létrát, akár egyszerűen három rövid darabot 100as csavarral közécsavarozva és kész. ennek a két oldalába fúrsz sorozatlukat, abba 8as fatipli, arra mehet a polc. 

 

a sok lukat én felsőmaróval fúrtam. kell olyan maró aminek van középen éle. kell a maróra másológyűrű.  a gyűrű átmérőjének megfelelő lyuksort csináltam egy csík lamináltpadlóba, ezzel a sablonnal furkáltam ki.

 

Vajk

Előzmény: Ciripke1 (118533)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118533

Sziasztok!

 

A spejzbe szeretnék építeni fenyőből nyitott polcrendszert, 260 magasat, mélysége kb. 40, szélessége 60-100 cm lenne. (egymás mellé többet, de a lábak ilyen szélességben követnék egymást) Azon még gondolkodom, hogy a polcok mobilak legyenek-e. A rögzítés csavarozással történik majd. A kérdésem tulajdonképpen az, hogy milyen vastagságú lábakkal (négyzet keresztmetszetre gondoltam) építsem, illetve milyen vastag legyen a polc anyaga. Nem hiszem, hogy túl meg lenne pakolva, de az egyiken pl. bortartó biztos lesz, másik meg olaj, liszt, üdítő stb. biztonság kedvéért egy 25-30 kg/ polcra gondoltam.

 

Akinek már van tapasztalata hasonló építésben, szívesen venném, ha megosztaná velem.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

Computerguru Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118532

Szuper lett, gratula! :)

Előzmény: Törölt nick (118506)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118531

Hmm, érdekes. Köszi!

 

Ki fogom próbálni hogy viselkedik fán.

Előzmény: d_feco (118530)
d_feco Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118530
Előzmény: Törölt nick (118521)
elemes Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118529

hát, messziről talán. de közelről...?

pár hete jót beszélgettem egy ilyen csajjal, kifejezetten ... szemrevaló. és doktorandusz.

közben felhívta a pasiját, akit próbált meggyőzni, hogy jöjjön már el legalább a vizsgájára.

de nem, a pasi mondta, hogy meccset fog nézni és annyira másnapos lesz, hogy kizárt

(a BL döntő másnapján volt a vizsga). a csaj kérlelte, hogy a kedvéért most az egyszer

kevésbé igya le magát, de a srác elég pökhendi stílusban kiosztotta. nem akartam én

hallgatni, de ott voltam tőle egy méterre és még arrébbmenni sem tudtam, karabinerek,

hevederek között nincs nagy mozgástere az emberfiának. a csajnak kellett pár perc, mire

regenerálódott, de utána sokat beszélgettünk a doktori munkájáról, szerencsére nem

voltam teljesen tök hozzá (csak egy kicsit). és sajnáltam, hogy gyerekeimmel egykorú.

no mindegy, nem olyan egyszerű a fiúk-lányok világa, mint egy asztalosműhely :-) csak

már elfelejtettük.

Előzmény: rferi (118526)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118528

Meglesz! Mutertól kaptam egy nagy halom indigót, ő is szeret mókuskodni. Veszem ki a mappából .. hát látom némelyik használt, már szinte porlik, tartom a lámpa felé .. nem eltette a gyerekkori indigózásokat? Jó 30-35 évesek.

 

Előzmény: rferi (118525)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118527

:) Fejlesztő cégnél dolgozok, ritkaság de előfordul a programolók között is egy-két formásabb cirmos. Itt a miskolci irodában egy van (100-an vagyunk), mondjuk érte odaadnám bárki fél karját :D

De nálunk a cégnél inkább a HR és pénzügy osztályok környékén érdemes sündörögni /ami a miskolci irodában 0 fő jelent :-( / 

 

Előzmény: rferi (118522)
rferi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118526

Ezek nem, ezek kockábbak a fiúknál. Programozók, meg doktoranduszok, és hasonlók.

Előzmény: elemes (118524)
rferi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118525

Hallgass rám, és tedd el az indigókat!

A műhely átalakításkor megtaláltam apám hatvanas évekbeli indigóit, amikkel a rengeteg ékszerdobozra vésett mintát másolta.

Jó volt megtalálni, és szépek is.

Előzmény: Törölt nick (118521)
elemes Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118524

áh, az csak azt mutatja, hogy a csajok mindig reménykednek, hogy meg tudják változtgatni a férfiakat :-)

 

Előzmény: rferi (118522)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118523

Köszönöm mindenkinek a véleményét, dicséretét! 

 

Itt többet/kevesebbet mindenki találkozik fával, a logó vagy bármi más fára égetése (pirográfia) is az egyik hobbim, csak ajánlani tudom mindenkinek. Az egyik legtartósabb "festék". Persze nem felületkezelésként csak dekorációként, de szép dolgokat lehet vele csinálni. És mint az indigós példa mutatja, még sok kézügyesség sem kell hozzá, nyugodtan lehet "csalni" :-)

rferi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118522

Amúgy már a kockák se a régiek!

Ismerek pár fiatal kockát, és olyan dögös kocka csajaik vannak, hogy szemem-szám elállt!

Előzmény: Törölt nick (118520)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118521

Igen, Feri már jól rávilágított hogy indigóval másoltam át a logót.

 

Amúgy próbálkoztam lézerprinterrel kinyomtatott vasalással is ... de ... khhm... ezt még gyakorolni kell :D

 

A papír sem volt az igazi (újrahasznosított), meg a hőfokkal/idővel is sokat kísérleteztem. A bal oldali meggörbült, a jobb oldali nem de nem igazán lett szép, és lett még pár selejt darab.

 

Szóval úgy gondoltam, jobb lenne ha a kínáló a térnek csak az egyik dimenziójában görbülne, így maradtam a bevált technikánál.

 

Előzmény: GPF (118507)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118520

Mint mikor Wolowitz végre nem az általa épített robotnővel csinálja? :D Már bocs' de hirtelen beugrott az Agymenők-analógia. Mikor a kockák végre csajozni kezdenek.

 

Amúgy nehogy azt hidd, hogy én szakértő vagyok. Élőben idén láttam először amcsifoci meccset. De kezdem megkedvelni, most hogy lassan érteni is értem.

Előzmény: elemes (118518)
rferi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118519

De igyekszel, és csak ez számít!  :)))))

Előzmény: elemes (118518)
elemes Creative Commons License 2016.06.19 0 0 118518

nem vagyok otthon ilyesmiben :) előző életemben nagyon

kocka voltam, és még nem tudtam bepótolni a lemaradást

Előzmény: rferi (118517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!