Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118302

Ha egy szoftverből kiveszel egy funkciót és anélkül is működik, akkor az nem az alapfunkciókhoz tartozik, tiszta.

Ha a CAD programokból kiveszed a rajzolás funkciót mi marad? Ha kiveszem belőle az alapanyag és munkaóra számolási funkciót tudok még vele tervrajzokat létrehozni?

Szerintem ez nem bonyolultabb ennél...

Előzmény: halaloszto (118294)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118301

Az Autocad egy jól felépített vektorgrafikus tervező/rajzoló program. Az hogy a marketingesek és a projektesek ráépítettek egy komplett szolgáltató csomagot az egy másik kérdés. A Nero is CD író program volt és nem több, aztán lett belőle egy multimédiás csomag. 

Szóval, mindenkinek igaza van, de azért fogadjuk el, hogy él még a mélyben az ős :-)

 

a így tekintjük, akkor minden olyan program adatbáziskezelő ami akár csak két tárolt adatot eltesz valahova későbbi használatra.

Szerintem egyébként minden program excel alapú, de pszt :-))) és ha kalapács van a kezemben, minden olyan furcsán szögnek kezd látszani.

Előzmény: Paco155 (118300)
Paco155 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118300

Szerintem fölösleges a harc rajta.

Ha így tekintjük, akkor minden olyan program adatbáziskezelő ami akár csak két tárolt adatot eltesz valahova későbbi használatra. A számlázó rendszer, a CAD és a CAM programok, de még az OBDII autódiagnosztikai programom is.Sőt a tudományos számológépem is, ha memóriába teszek dolgokat.

 

Mint ahogy nekem a világon minden sörnyitó, úgy van akinek a világon minden adatbáziskezelő.

Előzmény: Barnamedvébb (118299)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118299

azért idéztem a cég lapjáról, mert lényegtelen, h én miként gondolom, nézzük meg, hogy ők mit mondanak

 

Nagyon leegyszerűsítve:
az Autocad egy tervező program, ami adatbázisba szervezi és tartja nyilván a rajzokat.

Semmiképpen nem fordítva, mert az már olyan, mint pl.! valami jelenség vizsgálatánál az ok-okozat felcserélése.

 

Egy Autocad-es blog definíciója, ami szerintem pontos és elégséges:

Each AutoCAD drawing represents a structured Database which stores several types of objects. When you just open a new drawing, AutoCAD creates behind the scenes a organized and efficient Database. This Database has a minimun data that allows you to make basic drawings.

(http://arxdummies.blogspot.hu/2005/02/class-2-autocads-database.html)

 

 

Persze nem megyek ölre senkivel az igazamért.

Olvasom a hozzászólásokat, de tovább nem vitatkozom, mert végül is nem bánt, ha valaki így látja, csak ez nagyon bökte a szemem.

 

Előzmény: elemes (118295)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.12 0 1 118298

Nem értem, miért kell nyilvánvaló dolgokon  szkanderpartit rendezni. Ha szigorúan vesszük, akkor az AutoCAD adat kezelő motorja az adatbáziskezelő, amire ráül egy prezentációs, adatbeviteli és összefüggés kezelő réteg. Ilyen értelemben az AutoCAD valóban nem egy adatbázis kezelő program. Ha az elemes által említett, szakmai szempontok figyelembevételével létrehozott kezelői felületet nézzük, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy egy hierarchikus, adott szakma (szakmák) munkavégzésének tervezési - költségvetési, stb.  fázisát támogató adatbázis kezelő rendszerről van szó.  Azaz, a vita, különösen hobbiasztalos fórumban teljesen értelmetlen. Nem írom ide a vonatkozó szakmai működésemet, mert ebből már korábban meglehetősen kellemetlen félreértések keletkeztek, holott nem volt szándékomban senkiben kellemetlen érzések keltése ...

 

Üdv:LyPapa

wtman Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118297

Köszönöm szépen ez a DraftSight programot. Ahogy öregszem egyre kevésbé szeretek tört programot használni, az AutoCAD ára meg hobbi használatra még a világ boldogabbik felén is elég borsos, nem hogy nálunk.

elemes Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118296

definiálási vágy? nem tudom, amit érzek az valahol félúton van a néptanítás ("egyszer még jól jöhet neked kedves öcsém") és az okoskodás ("bebeee, jobban tudom") között.

Előzmény: Barnamedvébb (118292)
elemes Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118295

mert a CAD rövidítés adatbázisra utal, igaz?!

 

én nagyon örülök, ha valaki autocad-et tanul, a harminc évvel ezelőtti állapotához képest sokat csiszolódott a szoftver,

nem, nem azért. hanem azért, mert VALÓJÁBAN AZ :-) amíg csak rajzolsz vele, addig nem találkozol az adatbáziskezelővel.

amikor a rajz elemeihez tulajdonságokat rendelsz hozzá (akármit: anyag, beszállító, ár, súly, beépítés munkaigénye,

feltétel entity, függő entity, stb) akkor elkezdesz egy többdimenziós relációs adatbázist építeni, amiből anyagigényt,

munkaigényt, erőforrások (gépek) optimális kihasználtságát, projekttervet, minden mást tudsz készíteni. persze van

ott egy rajz is :-) de ez esetleg egy teljesen vázlatos rajz, amiben egy csővezeték csak egy vonal meg egy felirat.

 

 

Előzmény: Barnamedvébb (118292)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118294

azért él a definiálási vágy, mert ha tudod definiálni, akkor már kicsit érted.

 

a CAD az egy funkció. ezt a funkciót eszközök használatával valósítják meg. az egyik eszköz az adatbáziskezelés. 

 

szerintem teljesen rendben van a definíció.

 

Vajk

Előzmény: Barnamedvébb (118292)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.12 0 1 118293

Adatbázis az.

Amikor egy gyárat kell lerajzolni, akkor egymásra tett blokkokal dolgozol. Van a blokkoknak egy adatbázisa, több száz (vagy ezer) modul van egy blokkba és akkár több száz fólia. Egy modul pl. egy darab cső, azt nem kell külön kirajzolni, mert már benne van az adatbázisba. 

A szerkezetes megcsinálja a saját blokkját,  a gépész a sajátját, a belső építész a sajátját- a műépítész rajzai alakján.

Másképp ezt nem lehet. 

Van olyan informatikus, aki nagyon sok pénzt keres abból, hogy megtanulta beállítani a tervezőprogramot a tervezőknek.

Persze ezek fejlettebb tervezési programok és a lényeg az előméret, amivel fillérre ki lehet számítani az anyagköltségeket. 

 

 

 

Előzmény: Barnamedvébb (118292)
Barnamedvébb Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118292

off

aha

mert a CAD rövidítés adatbázisra utal, igaz?!

 

érdekes, az autodesk honlapján sem jut eszükbe magukat/termékeiket, ill. "célterületeiket így besorolni

 

http://www.autodesk.com/company

 

About Autodesk

Autodesk, Inc., is a leader in 3D design, engineering and entertainment software. Since its introduction of AutoCAD software in 1982, Autodesk continues to develop the broadest portfolio of 3D software for global markets.

Customers across the manufacturing, architecture, building, construction, and media and entertainment industries—including the last 21 Academy Award winners for Best Visual Effects—use Autodesk software to design, visualize, and simulate their ideas before they're ever built or created. From blockbuster visual effects and buildings that create their own energy, to electric cars and the batteries that power them, the work of our 3D software customers is everywhere you look.

 

 

off off

nem értem miért él sokakban a definiálási vágy

Előzmény: elemes (118291)
elemes Creative Commons License 2016.06.12 -1 0 118291

Én is csak erre használom, de ennél azért sokkal több mindent tud az AutoCAD.

Egy jól strukturált adatbáziskezelő, aminek az EGYIK megjelenítési módja a rajz.

Előzmény: Törölt nick (118290)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118290

Autocadot meg lehet tanulni használni. Egy ismerős, aki jobbacska ért hozzá, rá kell szánjon egy-két órát, hogy beállítsa a menűrendszert (amihez tilos hozzányúlni a késöbbiekben) és elmagyarázza az alapokat.

Nagyon bonyolúltnak tűnik első látásra, de nem az, csak egy rajztábla. 

Egy aszatalossági műszaki rajzot, kis gyakorlattal kb. fél óra alatt össze lehet hozni, két nézet és két metszet 2D-ben, nem kell hozzá a fóliák használata. Közbe el lehet dönteni a csapolási részleteket (átgondolni az esetleges díszitéseket is), amikor nekifogunk a kivitelezéshez csak csinálni kell, azt ami le van rajzolva. Anyaglistát nem tud készíteni automatikusan.  

A következőket kell elsajátítatni:

- relatív koordinátak használata  @x,y; @x<y

- vonalak, körivek és téglalapok szerkesztése

- párhuzamos eltolás (offset)

- méretezés (dimensions)

- területek kitőltése - (hatch)

- layout használata

- másolás, eltolás síkba (plan paralel) és törlés

- kimetszés (trim) és meghosszabítás (extend)

- multiple obiect strech

- zoom használata

- egy-két dolgot a style-ról: vonalak, méretezés

- írni

- lépték funkció használata (scale)

- esetleg block készítése

- nyomtatás (a léptékkel nem kell foglalkozni)- fit to paper és kész- ha nagy a rajz, le kell menteni PDF-be megfelelő méretbe és egy másolóirodába kinyomtatni. A nyomtatásnál arra kell figyelni, hogy a méretezési karakterek olvashatók legyenek. Ehhez kell egy kicsi gyakorlat. 

 

Az autocad classic menűt kell beállítani, az a legegyszerübb.

A toolbars-okat is be kell állítsa valaki, de csak a következők kellenek:

draw, object snap, modify, measurment tools (ezzel területet lehet mérni), dimension, valamint az ET: Standard. 

 

Tie Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118289

Nagyjából ugyanazt tudja, csak 1 helyett 3 év garival. 

Előzmény: Ciripke1 (118288)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.12 0 0 118288

Sziasztok!

 

Van tapasztalata valakinek LIDL-s asztali körfűrésszel (Parkside)?

Kíváncsi lennék, hogy hol van egy Einhell, Güde vagy Hyundai-hoz képest.

Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118287

Szia!

 

Köszönöm szépen a részletes leírást, sokat segített!

 

Valami olyan lapot keresek (gondolom, mint mindenki...) ami jó kereszt és hossz vágásra is, vagy legalábbis nem túl rossz egyik irányban sem (olyan ez mint a négy évszakos gumi...)

Előzmény: Törölt nick (118203)
Bandi__ Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118286

Van merülőfűrész is.

Előzmény: Bandi__ (118285)
Bandi__ Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118285

Sziasztok!
A cseh Lidl-ben már fut a szerszámakció, úgyhogy itt is várható hamarosan: http://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?id=850

pajaci Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118284

Ez 450-szer jobb, az én ezer Ft-os 3-as vaslemezemtől?

Előzmény: Kamelot (118283)
Kamelot Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118283

Kattintás előtt gyógyszereket bevenni! ITT.

Előzmény: szaky27 (118281)
409 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118282

 

 Forgácsleválasztót kell tenni elé.

Előzmény: szaky27 (118279)
szaky27 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118281

És napjainkba ilyesmi szerkezetet merre találni, ha nem titok? :)

Előzmény: Mr.Gabson (118280)
Mr.Gabson Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118280

Házilag nehezen kivitelezhető az asztalba építés az tény. a gyári ilyen ami nem hobbi kategória:

 

 

 

Ebbe rakom be a körfűrészt, emelhető, billenthető és vonó fűrész is egyben. Az ára Nekem nagy szerencsém volt ebay-en 120 Euro volt 5-éve(tokkal vonóval).

Előzmény: szaky27 (118278)
szaky27 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118279

Lenne még egy kérdésem igaz ez nem közvetlenül a körfűrészhez kapcsolódik.

Fűrészhez is meg a cnc gépemhez is szeretnék valamiféle elszívást. Nos jelenleg annyim van hogy a garázsba van egy régi porszívó. Gyanítom hogy csak simán azzal nem kéne szívatnom a port és a forgácsot mert hamar tönkre megy v. ezt rosszul gondolom?

Ha jól sejtem akkor van valami jó házi praktika amivel meglehet oldani hogy hosszútávon egy fajta elszívót csináljak belőle?

szaky27 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118278

Szia

 

Néztem ilyen szerkezeteket is, de az áruk meg az hogy ezt szerintem nem tudom asztalba építeni, hogy asztali körfűrész legyen belőle.

 

 

Előzmény: Mr.Gabson (118277)
Mr.Gabson Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118277

Szia!

 

 

Én a "másik" oldalról írok, nem hobbi-asztalos.

Látom lapok lemezek szabása lenne a célterület és tudom túllő az anyagi kereten, de én ezt javasolnám:

 

https://www.mall.hu/korfuresz/scheppach-pl-55-korfuresz

 

A gép egy ilyen olcsóbbított változata:

 

https://www.festool.hu/Products/Pages/Product-Detail.aspx?pid=561580&name=TS-55-R-meruel-f-r-sz-TS-55-REBQ-Plus-FS

 

Ők merülő-fűrészek, vezetősínnel ami jelentősen megkönnyíti lapok lemezek vágását. Sajnos az 55mm-ből 51mm marad vezetősínes vágással. cserébe fokozatmentesen állíthatod a vágás mélységet.

 

Nekem egy régi Festo ATF55E van aminek még asztalba-építhető(Basis asztal) eleme is van kicsi darabok vágásához.

 

Gábor

Előzmény: szaky27 (118246)
LyPapa Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118276

Én a nagylányoméktól egy LIDL-es kézi körfűrészt kaptam, még tavaly. Tökéletesen teszi a dolgát, mikor kézbeveszem. Lézeres irányzék, lágy indítás, pontos vezethetőség. Nekem pont elég ennyi, kb. 15 000 Ft-ért best buy volt, úgy hiszem. A napokban láttam a csömöri Auchan-ban  jó áron Bosch kézi körfűrészt, sajnos, pontosan nem emlékszem sem az árra, sem pedig a típusra (talán PKS 55 ??).

 

Üdv:LyPapa

Előzmény: Raidx (118275)
Raidx Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118275

Akkor itt nézelődj: http://kezi-korfuresz.arukereso.hu/?orderby=1 

 

Nekem egy PowerPlusz POW1044 van. Lányoméktól kaptam és arra a ritka munkára megfelel. 90° 65mm, 45° 43mm. 1200W tárcsa: 180, 20, 1,4, 24 fog, 93dB.

Előzmény: szaky27 (118266)
szaky27 Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118274

Köszi az észrevételt és a tippeket :)

Előzmény: Törölt nick (118273)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.11 0 0 118273

:)

Még az ezer éves oroszomnak is lehetett, bár a jó édes hozzátartozóját, aki annak tervezte a magasságállítását :D (kis kezem van, de még enyém is nagy, hogy értelmesen megszorítsam a magasságállításnál a tekerentyűt :))

 

Szóval lehet :)

 

Magamnak tuti nem vennék 60mm alatti vágásképességű motyót, ezért javaslom neked is ezt :)

 

Ahogy írták lehet vaslemezből is, de akkor sem sok az alap 55mm.

 

 

Üdv

G

Előzmény: szaky27 (118269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!