Keresés

Részletes keresés

ombuccman Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118392

Fűnyírót már több helyen láttam, az a beszarás, hogy nem is olyan drága.

Viszont ez mindent üt: http://www.makita.hu/index.php?pg=productdetails&lib=productGeneral&id=BBY180Z

Mondjuk egy ilyen kabát is elég frankó: http://www.makita.hu/index.php?pg=productdetails&lib=productGeneral&id=CJ100DZ

 

Előzmény: GPS (118391)
GPS Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118391

 

Micsodaaa? Makita akkus kávéfőző? Beszarás.

.

Előzmény: Garfield007 (118390)
Garfield007 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118390

Az akkus kávéfőző óta nem tudnak meglepni. :)

Előzmény: GPS (118389)
GPS Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118389

 

Makita (!) fűnyírót árulnak az almádi vasboltban. Azt hittem lehidalok, amikor láttam rajta a márkát.

.

kuperta Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118388

Nekem van fehér Makita maróm 8 10 12 mm-es is. A 10 mm-es volt többet használva, apáca rács szerű lámpa készült vele, kb 400 db 10*10 mm fenyő lécbe martam 4 db nútot. szép tiszta volt a marás, nem éreztem, hogy kopott volna.

Előzmény: csaba123 (118384)
csaba123 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118387

akarom mondani, hogy nem jó az éle, vagy nem tudja túl sokáig tartani az élességét (mert minden bizonnyal gyenge anyagból van)

Előzmény: halaloszto (118386)
halaloszto Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118386

azért ég el, mert életlen.

Előzmény: csaba123 (118384)
kukucs33 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118385

Gépdepoból van 5 mm-es ujjmaróm (de lehet, hogy az éppen nem Makita, hanem CMT, fene se emlékszik már, meg kéne nézni). Mogyoróban martam vele jópár métert eddig, szépen tudtam vele dolgozni, méretpontos és egész jól tartja az élét.

Van ugyanonnan egy fehér Makita 45°-os csapágyas késem is, amit ugyan még nem használtam, de nincsenek különösebb aggályaim, hogy jó lesz-e.

Ha gyakran, vagy sokat használnád, esetleg kritérium a nagy pontosság, akkor érdemes beruházni egy márkásabb darabba (éltartósság, későbbi élezhetőség lehetősége), de egyszeri alkalomra, vagy nagyon ritka használathoz jók az egyszerűbb darabok is. Én használtam Bosch, Skil, Wolfcraft késeket, meg valami BricoStore-os készletet is, azok is teljesen jók. Ez utóbbi pl. egész szépen teljesít, különösen az árához képest. De ebben az is benne van, hogy azt, hogy a 6 mm-es ujjmaró pl. 6,2-6,3 mm, tudom nagyvonalúan kezelni. :-)

Előzmény: csaba123 (118384)
csaba123 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118384

Sziasztok!

Eljött az idő, hogy beruházzak normális marószárba. Zöld Bosch-sal és a sok-marószár-nagy-dobozban típusúakkal van tapasztalatom. Csak egy normális nútmaró van tervben.

Először azt gondoltam, hogy 5-6 ezer Ft körül kezdődnek a normálisak (CMT), de láttam fehérre festett Makitát 2000-ért.

Van valakinek tapasztalata az ilyen 2 ezer Ft-os Makitával?

Vagy ha az a bajom, hogy elégetem a meglévő nútmaróimat, akkor inkább vegyek egy normálisat (mint az 5-6-7 ezer Ft-os CMT)?

Kösz!

 

GPS Creative Commons License 2016.06.14 0 1 118383

 

- valami spéci talp a padlóba rögzítve

 

 

Az a "spéci talp" nem más, mint egy fejreállított, 250 Ft-os BÚTORLÁB :-)))

 

Ez azért (is) jó, mert a menetes részét tekergetve pont be lehet feszíteni a (megfelelő ármérőjű, tán 25 mm-es)  tartócsövet a padló és a munkalap közé.

 

- alu zártszelvény távtartó a polcok között

 

Igen, az 30x30-as alu zártszelvény - arra vannak rá-popolva a tartó-konzolok.

 

 

- acéllemez polctartó konzolok a zártszerlvényben

 

Pontosan - olcsó és jó - és már le is van (por)festve gyárilag :-))

Egyébként a 4 darab így elhelyezve hihetetlen merevséget ad a közel 1 méter átmérőjű polcnak - mert a saját súlyát már nem is számolva, részemről a dögnehéz, vastag-aljú kuktákat és más nehézségeket forgatok rajta - immár 8.-ik éve.

Már el sem tudnám képzelni, hogy milyen lenne a "klasszikus" polc - amelyikről (főleg az alsóról) térdelve-zseblámpával a számban kellene kipakoljak mindent, ha épp hátulról kellene valami.

 

 

- valami (banamid?) kalap a zártszelvények végén (központozza a tengelyt)

 

Azok esztergált, műanyag perselyek - azon forog a mű - ezeknek a külső átmérője jól beszorul a zártszelvényekbe, a belső átmérőjük a tengely-átmérő+pár tized, hogy könnyen forogjon.

 

Ami fontos még, csak nem nagyon látszik, hogy a két polc forgóműve között van egy közbenső, fix, tehermentesítő gyűrű (stifttel rárögzítve a tengely-csőre) - ez azért kell, hogy a két polc önállóan forogjon, vagyis ne forgassa egyik a másikat mint amikor nincs köztük fix elem és a dörzshatástól egyik vinné a másikat is.

.

Előzmény: elemes (118380)
Ciripke1 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118382

valoban lengyel gyártmány, nem tudod az árát véletlenül? A 100 as befogasuert 9500-át kérnek neten.

 

Előzmény: GPS (118368)
409 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118381

 

  Hááát, én nem szeretném az asztalit néhány lyuk miatt folyton leszerelni és emelgetni a 30kilóját.  :))

Előzmény: kukucs33 (118377)
elemes Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118380

Tehát

- valami spéci talp a padlóba rögzítve

- alu zártszelvény távtartó a polcok között

- acéllemez polctartó konzolok a zártszerlvényben 

- valami (banamid?) kalap a zártszelvények végén (központozza a tengelyt)

ha nem is pont ugyanígy, valami hasonlót csinálok.

Köszönöm!

Előzmény: GPS (118376)
GPS Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118379

 

Fióksin alsó szerelés - fullos helykihasználással - a csúszó-polcnak 3-3 mm hézaggal oldalanként.

Ez történetes push-open (nyomásra nyíló) fióksín-verzió, de ez a lényegen semmit sem változtat:

 

 

 

Előzmény: stolaz (118370)
GPS Creative Commons License 2016.06.14 -1 0 118378

Előzmény: elemes (118369)
kukucs33 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118377

Végső soron a fúróállványokat, vagy akár a kisebb asztali gépet is rá lehet tenni a fúrandó anyagra és kifordítani, de olyankor a rögzítés is még egy érdekes feladat lehet. Tény, hogy nem ez az általános felhasználási módjuk.

Előzmény: 409 (118375)
GPS Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118376

 

Tessék parancsolni :-)))

Előzmény: elemes (118369)
409 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118375

"Valóban, nem asztali fúrógép helyett akarom használni, ahhoz lehet kapni asztali állványt."

 

 Sok esetben viszont kényszer, mert az asztali alá csak akkora anyag fér, mint az oszlop és a fúrószár távolsága.

Előzmény: TrOn (118372)
409 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118374

"Azt viszont megkockáztatnám, hogy a masszívságából adódóan, puhább anyagokba (pl. műanyagba, bakellitbe, ilyesmibe - de tán még aluba is) simán megoldhatóak vele egyszerűbb marási feladatok akár egy fogásból is, a szánok lökethosszáig."

 

 

 Barkács asztalival biztosan nem működik a marás. Berázódik a fúrógép tengelye és ocsmányul belekapkod az anyagba.

Előzmény: GPS (118368)
kukucs33 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118373

Közben megnéztem a videót, szerintem neki is azért billeg, mert a rugó ellenében próbálja lenyomni az ember. Az úgy netto szívás. Mióta kihajítottam belőle a rugókat, egész más a fíling. Falhoz szerintem jobb, mint a sima fúróvezető. Fához, ha tényleg csak a merőlegesség a lényeges, akkor nem feltétlenül ér többet.

De, ha érdekel és nincs túl messze, akkor Dunakeszin akár ki is lehet próbálni valamikor.

Előzmény: TrOn (118372)
TrOn Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118372

Köszönöm, ez is nagyon hasznos tapasztalat. Valóban, nem asztali fúrógép helyett akarom használni, ahhoz lehet kapni asztali állványt. Olyankor jönne jól, amikor függőleges felületen (pl falon, oszlopon, ablakon, stb), vagy egyéb helyhez kötött dolgon kellene merőleges furatot csinálni. Kicsit elgondolkodtam, milyen sűrűn fog kelleni szögben fúrnom, mert a merőlegesre sokkal stabilabb és olcsóbb egy egyszerű fúróvezető. Persze annak is vannak korlátai, de a "mindennapos" fúró átmérőkhöz használható.

Előzmény: kukucs33 (118371)
kukucs33 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118371

Szia!

 

Nekem a "nagyobb" van, az bizonyos határok közt nagyon korrektül használható. Én kiszedtem a rugókat, mert bazi erős és többnyire falba fúráshoz használom, ott fölösleges is. A derékszöget tartja, de fúrtam már fába ferdén is, akkor azért le kellett szorítózni, mert az kézből már nem megy, hogy megtartsam a helyén. Kicsit melós volt pontosan beállítani a kívánt szöget, de azért nem lehetetlen.

Ami befér a talp "lábai" közé, abba lehet középvonalba fúrni, mert olyan a talp kialakítása, hogy elfordítva beáll a középvonalra, nem kell külön mérni, jelölni. Ezért nem fekszik fel teljesen a talp. Lehet persze, hogy ez éppen hátrány, de egy megfelelő közdarabbal síkra lehet alakítani, ha az a fontos.

A mélységhatárolója is hasznos, jól és könnyen beállítható.  Annak meg az asszony örül, ha a porszívóval nem kell utánam takarítani, hanem rögtön fúráskor elszívja a port.

Ugyanakkor nem helyettesít egy rendes fúróállványt, főleg egy állványos fúrót, de nem is olyan munkákra van kitalálva.

Előzmény: TrOn (118326)
stolaz Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118370

Szia! Nem találtál képeket a fióksínről?

Előzmény: GPS (118368)
elemes Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118369

GPS kartárs,

körpolc vasalatrol csepegtess valami hasznosat nekünk :)

köszi

Előzmény: GPS (118368)
GPS Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118368

 

Errefelé, a lengyelpiacon mindig csak 1 félét lehet kapni (de azt állandóan) - kb. azt ami a fotón is van.(vélhetően pont lengyel gyártmány is).

 

Én is szemezgettem vele amikor még többet lakatoskodtam - de az tartott vissza, hogy egyrészt egy igen vaskos darab, jó, emberes súllyal (vagyis nem olyan, hogy csak úgy előkapjuk, ha pont szükség van rá)- másrészt meg nagyon magas az általam használt oszlopos-adapterhez képest.

 

Centiben nem saccolgatnám hogy milyen magasan vannak a pofák a talp-síkhoz képest - de ránézésre biztos alig marad hely a munkadarabnak a tokmány alatt.

 

Ez azért gáz, mert pont az ilyen precízebb jellegű melóknál gyakori a szerszámcsere - na az pont nagyon nehézkes lenne (nálam legalábbis) egy ekkora munkadarab-magasságnál.

 

Azt viszont megkockáztatnám, hogy a masszívságából adódóan, puhább anyagokba (pl. műanyagba, bakellitbe, ilyesmibe - de tán még aluba is) simán megoldhatóak vele egyszerűbb marási feladatok akár egy fogásból is, a szánok lökethosszáig.

.

Előzmény: Ciripke1 (118359)
drRamaty Creative Commons License 2016.06.14 0 0 118367

A körfűrészt is kivittem, amit a múltkor csináltam.

drRamaty Creative Commons License 2016.06.14 0 2 118366

Végre sikerült kivinnem és felszerelnem a padot a Sárkányos Házra. Már szinte meg is antikolódott. Meg volt a terheléspróba is, igazi házi sárkányokkal :-)

Szombaton  nagy buli volt Torockón, a 3. Duna-nap, a sztárvendég Rúzsa Magdi volt. Tőlünk a harmadik házban aludt, vasárnap reggel ő is lecsücsült a padomra.

  

wrongelcaptain Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118365

Sziasztok!

 

Bocsi, de a fúrógépekről:

 

Asztali-: Amit a legtöbben oszlopos fúrónak emlegetnek. Ennek is oszlopa van, de kis méretű(asztalra rakható) gép.

Oszlopos-: Földön álló -formailag az előzőhöz hasonlító-, de jóval nagyobb, masszívabb szerkezet.

Állványos-: Öntvény vázas, brutál méretű (több tonnás) szerkezet, T hornyos asztallal, rendes X-Y mozgással nóniusszal.

 

Krisztián

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118364

Ez jópofa kapu :)

Bár én nem tudnám itthoni eszközökkel megcsinálni esélyesen, de meg lehetne oldani, hogy a hó ne fújjon be :D (vastagoló és egyengető nélkül nem lenne egy álom megoldani :D)

 

Azért ötletes, mert csak félig kinyitva tele van a garázs fénnyel, ami a "hagyományos billenő vagy szekcionáltnál sincs meg.

Én nagyon szeretek úgy dolgozni most, hogy negyedig kinyitom (elhúzom a függőkaput fél métert), így még érdemben nem látnak be az utcáról, viszont nem kevés fény ömlik be azon részre, ahol alapban is dolgozom :), nem beszélve arról, hogy a zaj nem ragad be.

 

Harmonikakapu is ilyen szempontból jó tud lenni, de annál persze kérdés hogy van megoldva :)

Előzmény: kukta5508 (118352)
krotosz Creative Commons License 2016.06.13 0 0 118363

Kösz mindenkinek az elszívóval kapcsolatos infókat. Ha megérkezik a ciklon beszámolok a tapasztalataimról.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!