Keresés

Részletes keresés

adibacsi Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8089
És milyen volt a szálloda? Átadták már azt az építés alatt álló részt, amit írtál mielőtt kimentél (a szigetecskével)?
Előzmény: szendem (8079)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8088

Az utolsó kérdés félig tárgytalan! (:

De az még érdekelne, hogy melyik szállodában lesztek!

Marianna-22 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8087

Hú, jó sok felé jártatok már! maldívra nem készültők?

Ahol én nézem az indulást ott csak a mai, meg  holnap induló járatok vannak rajt:

http://www.bud.hu/jaratinformacio .

Itt megtalálhatsz minden ma és holnap induló és érkező járatot.

Ez ilyan 2 nap Kairo, pár nap nyarlás, meg hajóút? Melyik szállodában lesztek?

.

Előzmény: robis (8084)
gimli64 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8086
Mi 20-án megyünk.
Melyik szálloda ?
Ben & Liv programokon találkozunk ?
Előzmény: bozsi (8081)
robis Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8085
Kombinált út lesz,2 nap Caior,9 nap hurghada!És ott belföldön is repülünk!!
Előzmény: Marianna-22 (8082)
robis Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8084

Szia!!

 

Egyiptomba ez lesz az elsö utunk!!Voltunk dominikán,tunéziában,kubában!Szeretnénk jövöre Balira menni!!Akkor valószinü azzal a géppel megyünk amit irtál!!De ennek hol lehet utánnanézni?Mármint az Egyptair járatok indulásának?Egyébként a king tours-sal megyünk!Öket a tui ajánlotta!!

Előzmény: Marianna-22 (8082)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8083
Az nap kettő Maléves gép megy, délben a 11 naposok, egykor meg a 8 naposok. Azt nemtudom, hogy TS gép megy-e.

Előzmény: bozsi (8081)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8082

MS 740 Cairo 16:30 2A

 

 

Ez a ti gépetek? Elvileg módositották az indulását, mert pirossal van, de az a 15 perc nem a világ.

Kombinál körútra mentek? Melyik irodával?

Aludni már nem nagyon fogtok az éjjel! Szerintem jobban izgul annál az ember, hogy tudjon aludni

Ez lesz az első utatok?

Előzmény: robis (8080)
bozsi Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8081

Látom szép lassan gyülekezik a júli 19-én induló gép utaslistája:)) Bár különböző szállókban fogunk lakni, de lesz jó néhány együtt töltendő óránk. Már csak tablókép kéne, hogy meg is ismerjük egymást.

 

Tényleg! Ide 1 gép megy csak 1 nap?

Előzmény: gimli64 (8075)
robis Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8080

Szia!!

 

Igen,már pakolunk!Holnap 16.15-kor indul a gép!Egyptair-rel utazunk!!Este 9-re már Cairoban leszünk!!Már nagyon várjuk!Nem tudom ,hogy tudok aludni éjjel:))!

Remélem nem lesz semmi gond!!

Előzmény: Marianna-22 (8073)
szendem Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8079

Szia Ádám!

 

Nem fordultam vissza! Helyette a mosást, főzést, takarítást választottam :-((

Most éppen az első hazai kajakészítés kellős közepén tartok........

Túl nagy beszámolóhoz nincs "anyagom", mivel főleg merülés, sznori volt műsoron. Már előző bejelentkezésemkor pár szóval írtam Sharm El Nagáról. Az valami gyönyörűséges. 50-60 kilométerre van Hurghadától, délre. Bárkinek van egy szabad napja, látogasson el oda, megéri. Diving center, alvási lehetőség, éttermek, kocsmák, medence jakuzzival, napozóágyakkal, strand gyékényekkel, szélfogókkal, zuhanyozó, stb. A korallzátonyuk mesés. Még nekem sem jelentett különösebb gondot a sznorizás itt, mivel egy kötélkordonnal jelzett útvonalon simán végig lehetett járni, úszástudás nélkül, egy gumimatracon hasalva (ugye, Gabi???). Az öböl élővilága se semmi! A parton, 10 centis vízben a lábunktól egy lépésnyire gyönyörködhettünk egy kékpöttyös rájában hosszú-hosszú percekig....... A sivatag és a tenger találkozásánál egy tuti kis öböl mentén terül el, pálmák, bokrok, virágok, szóval minden, ami kell......nem agyon cifrázott, a szemnek is kellemes. Ja, és halál csendes. Jól esett kikapcsolódásként, pihenésként a hurghadai forgatag után és .... előtt :-))) 

Ami még új volt számomra, az a pecatúra. Na, erről majd ha megfőtt az ebéd. Most mennem kell!

 

Üdv.:

Márta

Előzmény: adibacsi (8067)
twfce24 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8078

Huhh...

Először is bocs azoktól, akikben pánikot keltett, először én is ezt tettem.

Szintén adalékul szolgál, hogy a site-ok egyikén pontos infó van arról, hogy ezek a "halak" igen lassan mozognak és egyáltalán nem ijedősek. Azaz, ha valaki 3-5 mm-re van tőlük, akkor sem mennek el, és nem is támadnak.

http://www.scubadiving.hu/tales/frogfish2.htm

 

Igazából nem azért raktam én sem be a linekeket mert ijesztgetni szeretnék vele, hanem hogy erről is legyen infó.

Mellesleg kinézetre nagyon tetszik egyik-másik, pl ezek:

 

http://www.starfish.ch/fishes-Fische/scorpionfishes-Skorpionfische/Scorpaenopsis-diabolus.html

 

http://www.oceanlight.com/spotlight.php?img=00310

 

 

 

 

 

Előzmény: Marianna-22 (8077)
Marianna-22 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8077

Azt azért elmondom, hogy a Sporpio Hal nem fog csak úgy megtámadni téged!

Álltalában csak ha piszkálod akkot támad meg. Persze ha belelépsz az megint más, de nem kell a koralokon sétálgatni! A víz elég tiszta tehát látni is fentről, azért annyira nem észrevehetetlen. Egyébként nem találkozni annyira sokkal. Mi is csak kettőt hármat láttunk, pedig egész nap a vízben voltunk.

Persze az elővigyázatosság nem árt, de azért nem kell bepánikolni.

Előzmény: twfce24 (8076)
twfce24 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8076

Ez a hal tényleg egy fontos információ lehet, kicsit rá is kerestem a neten. Aki többet szeretne tudni róla, annak infók itt (angolul):

 

http://akak.essortment.com/strangefish_rvex.htm

 

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/002849.htm#Definition

 

 

Előzmény: Gabó111 (8064)
gimli64 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8075
július 19. vagy 20. SeaGull-Hotel. ( Best Reisen+MALÉV )
Jön valaki ekkoriban ?
adibacsi Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8074

Sziasztok!

 

Ahogy Gabó111 élménybeszámolójában felvetette, elgondolkodtam h. kell-e vennem vizicipőt vagy mi a csudát (tényleg, mi a hivatalos neve?!). Arra jutottam h. ha lehet, akkor inkább kint vennék, mert ahogy néztem nem minden hotel partján van rá szükség. Majd ha kiderül h. a part miatt tényleg kell, akkor kint nézek egyet. A kérdésem csak az, hogy van-e rá lehetőség (mármint van-e kint olcsón ilyen cucc)? Kb. mennyibe kerülhet egy ilyen?

Marianna-22 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8073

Szia!

 

Na pakoltok már? Láttam, hogy holnap 18:10-kor indul TS gép, ti is azon lesztek?

Jó utat és nyaralást!

 

Előzmény: robis (8019)
rkrisztina Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8072
Szia! Nagyon jó a beszámoló, várjuk a folytatást:)! A Sunrisban milyenek voltak az esti programok? Üdv!
Előzmény: Gabó111 (8064)
-hanyi- Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8071
Előzmény: kelenhegy (8069)
Jottika Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8070
Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem októberben.
Előzmény: kelenhegy (8069)
kelenhegy Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8069

Jó reggelt Mindenkinek !

 

  Légyszi írja meg nekem valaki - aki biztosan tudja -, hogy Hurghadán mikor van a ramadán ? Több helyen is utána néztünk de  mindenhol mást mondtak és mást olvastunk . Előre is köszönöm ! Üdv. Anikó

kandika99 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 8068
szia nagyon jo a beszamolod, koszi ez szerintem mindenkinek nagyon hasznos, aki ezutan keszul. Benekkel hol volt a talalkozo program egyeztetes vegett? En 2 het mulva keszulok es mar nagyon varom. Irj meg a varosrol is.
Előzmény: Gabó111 (8064)
adibacsi Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8067

Szia Márta,

 

Üdv újra itthon (ha még nem indultál el vissza a reptérre... :) )

Remélem megörvendeztetsz minket egy velős beszámolóval... Biztos van mit mesélned ha máris mennél vissza!

 

Ádám

adibacsi Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8066

Én is ezt akartam kérdezni. A vízum ára dollárban volt megadva nem?

Szupi a beszámolód. Hasmenéssel hogy álltatok?

Előzmény: Gabó111 (8064)
kiwiki Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8065
A vízum árát elírtad vagy tényleg 15 font? Nagyon jó a beszámolód. Mennyire volt elviselhető a meleg?

Előzmény: Gabó111 (8064)
Gabó111 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8064

Pár száz hozzászólással ezelőtt megígértem, hogy amint személyes tapasztalataim lesznek, írok egy beszámolót. Tegnap éjszaka értünk haza, így még elég frissek az élményeink. A Besttel voltunk 12 napra a Sunrise Palacioban és Bence-Lívia szervezésében merültünk és Luxoroztunk. A gépünk reggel hétkor indult,ami szuper, mert ebédelni már a szállodában tudtunk. Engem az első meglepetés akkor ért, amikor megérkeztünk Hurghadára és intézni kezdtük a vízumot, hiszen hála a fórumnak nem kértük az utazási irodában. Két kígyózó sorban álltak azok, akiknek már megvolt, még mi a harmadik ablakhoz mentünk (bank feliratú) és max.10-en, pillanatok alatt megvettük fejenként 15 fontért a bélyegünket. Mi már régen túl voltunk a pénzváltáson is, amikor a sor még mindig kígyózott. Már ekkor sejtettem, hogy kevés fórumozó volt a gépen. Igazán bizonyossá ez akkor vált, amikor a szállodában az idegenvezető mindenkitől bekérte a kötelező baksist. Mi (öten) hátra maradtunk és csendben jeleztük, hoyg nem szeretnénk befizetni. Mivel diszkrétek voltunk és nem csináltunk palota forradalmat, még alá sem kellett írnunk semmit, hanem egy fejbólintással elintéződött a dolog. A büntink az lett, hogy utolsóként kaptunk szobakulcsot, de mivel közben elmentünk ebédelni, ezt a hátrányt elviseltük. A szobánk tengerre nézett, teljesen hasonlatos volt az összes többivel, és mindenki kedves volt velünk a személyzetből, így semmilyen kárát nem láttuk annak, hogy deviánsan viselkedtünk. Baksist pedig annak adtunk, aki megérdemelte. Nem bizatatok senkit hasonló példára, csak jelzem, hogy kultúráltan is lehet nemet mondani. Az idegenvezetőnkkel legközelebb a programbemutatón találkoztunk, amikre nem mentünk, hiszen már le volt egyeztetve Líviáékkal, majd a hazainduláskor 10 percre a busznál. Mindenkivel tudtunk beszélni, hiszen még a takarítók is tudnak pár szót angolul, így kommunikációs problémáink sohasem voltak.

Ezernyi élmény ért, így nehéz kiemelni egy-két momentumot, hogy ne terheljem a fórumot. A szálloda nekem túl nagy, Tunéziában családiasabb hangulatúban voltunk, ahol aktívan részt vettünk a programokon, itt nem csábultunk el az animátorok által, akik németek (többségében). A kiszolgálás viszont félelmetes. Kb. 6000 embert kell etetni nem akármilyen színvonalon, ami őrületes munka. Minden elismerésünk az ott dolgozókért, akik megállás nélkül dolgoznak és mosolyognak. A kínálat bőséges és nagyon ízletes. Mi nem vagyunk habzsolháp típusúak, így nem okozott problémát a kaják sokfélesége. Mindig találtunk újat és finomabbnál finomabbakat. Az AI ellátás előnyeit élveztük, mert a gyerkőc akármikor éhezett meg, mindig találtunk valamit neki és a mangólé tényleg nagyon jó! Luxor előtt már napokkal elkezdtük gyűjteni a fél literes vizeket (mindig kérni kellet, nem lehet korlátlanul kiemelni valahonnan, ahogy én azt képzeltem), amit mindenkinek ajánlok, aki oda megy, mert mi hárman 11 liter vizet ittunk meg aznap, akkora a hőség. Aki nem iszik eleget, annak Zita szól, hogy igyon, mert könnyen ki lehet száradni. Ha már itt tartok. Luxor. Egyszer érdemes elmenni, hiszen szép, monumentális és mert Egyiptomból minimum ennyit látni kell az üdülőövezeten kívül is, de a forróság még az én fagyosszent alkatomnak is a tűréshatárán mozgott. Zita nagyon aranyos és minden percre pontosan zajlik.

A részleteket mellőzném, csak akkor, ha valakit érdekel.

Merülés. Nagyon vártuk, mert minket elsősorban a tenger élővilága vonzott Egyiptomba. Sajnos azzal nem számoltunk, hogy van, akinek a füle nem bírja a megterhelést, ami biztosan ritka és a rutin elmúlasztja ezt a problémát. Nekem nem sikerült tokéletesen kiegyenlíteni a nyomást a fülemben, pedig pontosan megmutatták, hogyan kell, így mélyre nem is tudtunk menni, aztán hirtelen hányingerem is lett 15-20 perc után, ami abszolút érthetetlen, hogy miért, és így visszavonulót is kellett kérnem. Láttam, hogy a többiek nagyon lelkesek és nincs ilyen problémájuk, így senki se riadjon meg, mert én vagyok a kivétel! A férjem első merülése nagyon jól sikerült, neki csak másodszorra volt fülfájása, amit Livi orvosolt is még a hajón. Bence és Lívia tényleg nagyon kedves emberek, Livi a gyerekekkel külön merült, ami az én nyolc éves fiamnak nagy élmény volt. Köszönettel tartozunk nekik a figyelmességükért, remélem olvassák.

Nekem az igazi élményt a sznorkerezés jelentette, hiszen ott is láttam csodákat és semmilyen "mellékhatása" nem volt. A szálloda nagy előnye a saját korallzátony, ami azt jelenti, hogy egy vas lépcsőn bemerülsz a vízbe és egyből 50-60 centis halcsodákban gyönyörködhetsz, két métert úszva pedig halrajokba botlasz. Az érdekesség az, hogy kb. 5 nap folyamatos, önfeledt sznorizást követően elmentünk az akváriumba, ahol egy rendkívül intelligens fiatal srác a tulaj, aki körbe kalauzolt minket (díjtalanul, és a belépő is minimális, 5 font/fő) és sokat beszélgettünk vele. Ő hízta fel a figyelmünket a skorpió halra, ami a legveszélyesebb fajta, mert tökéletesen álcázza magát (olyan, mint egy korall), de az érintésével komoly sérülést szerezhetünk, négy óra elteltével halált okoz.  Rögtön a következő pipázásunkkor az első hal, amit megláttunk, az egy termetes skorpió hal volt! A bejárattól, kb. 2 méterre, a korallon pihegett. Én gyors fordulóval kiúsztam, és azt a lejáratot inkább mellőztem. Pár nap elteltével a fiúk találkoztak egy még nagyobbal, de gyorsan elkerülték. Persze valószínűleg addig is ott voltak ezek a halak, amíg mi önfeledten fürdőztünk, csak mi nem vettük észre.  A lényeg az, ha lelépsz, mindig nézd meg mire lépsz, korallra nem is szabad. Sérülést nem szedtünk össze a halak által, csak én csúsztam neki egyszer egy korallnak, ami éles, és felsértette a bokámat, de pár órán belül már újra a vízben voltam. Vízi cipő nélkül viszont senkinek sem ajánlott a korallos vízbe menni, mert az is szúr, és szebbnél szebb és nagyobbnál nagyobb sünök is vannak.

A taxisokról és a városról majd később, már így is nagyon hosszú voltam.

szendem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8063

Krisztián!!!!!

 

Ne pakoljatok ki, menjünk vissza!!!! Együtt, mivel ti is hiányoztok, máris.

Pussz:

Márta

 

Előzmény: Crowe (8062)
Crowe Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8062
Mi is.
Mármint mennénk.
Hiányzol nekünk.

C & P
Előzmény: szendem (8061)
szendem Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8061

Hello Timi!!!

 

Mostanság értem haza. Jó volt a találkozás a családdal, de máris mennék vissza.......

Maradhattam volna még, de csak cairói hazaindulással, az meg elég macerás. Marad a szeptember.

Hétfőn ellátogattunk páran Sharm el Nagába, egy csodálatos víziparadicsomba, még csodálatosabb korallzátonnyal.........El tudnék ott tölteni 1-2 hetet!

A csapat szupi volt, ehhez foghatóval csak a májusban találkoztam.

Most válaszolok pár beérkezett email-re, aztán visszaolvasok.

 

Puszi neked és a párodnak:

Márta

 

Előzmény: Timva (8042)
Aniko72 Creative Commons License 2005.06.29 0 0 8060

Szia! KÖSZÖNÖM SZÉPEN! Ja még eszembe jutott valami. A Sultan medencénél mintha a piramisok és az Abu Simbeli t. kicsinyített mását láttam volna a fotón . Tényleg az,ha igen mekkora?(a gyereknek le van tudva a fakultatív program:))))

b73 köszi a fotót.

Előzmény: Timva (8059)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!