Keresés

Részletes keresés

bebibm Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8239

Szia !

Kairo egy napos buszozás júliusban : klímás busszal is nagyon fárasztó.

(8 óra oda és 8 vissza) Konvojban, kötelező megállókkal,kipufogógáz, hőség és tömeg.koszos WC.A megállóknál méregdrága minden !

Indulás : hajnalban

Érkezés : éjjel.

A buszban hideg van,kint meg hőség. Mi egy 42fős csapattal voltunk, abból kb.40-en megfáztak.

Persze senki nem bánta meg, mert az élmény kárpótól mindenért ( mi febr.végén voltunk és nagyon meleg volt)

De Luxor még sokkal melegebb..azért mi is voltunk ott 2x( jan .és febr .-ban)

Üdv.:

bebibm

Előzmény: Bridget1 (8235)
Bridget1 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8238

Köszi az infokat, hasznosnak bizonyulnak! :)

A hasmenés megelőzés témát kivesézné nekem valaki? :)

Kell valamit szedni folyamatosan, vagy elég az elővigyázatosság? Hallottam (lehet, hogy pont itt), hogy van valami tabletta, ami folyamatosan fertőtleníti a szervezetet, igaz ez? Érdemes szedni ilyet, ha egyáltalán létzik?

Elég az Imodium, ha már baj van, vagy van valami jobb?

Előre is köszi a válaszokat :)

Előzmény: Marianna-22 (8236)
vimo Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8237

Sziasztok

 

Van esetleg valakinek itthon fölösleges Antinal gyógyszere? Megvenném. Köszi

Marianna-22 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8236

Én voltam 1 napos Kairon busszal. Fárasztó, de kibírható, a látvány egyébként is kárpoltól mindenért! Elég sok időt tölt az ember a buszon és ott is kit tudod magad piehenni, ha tudsz aludni a buszon.

Reggel fél 4 felé van az indulás, aztán valamikor 11- éjfél felé értek haza.

A discokról nem tudok sokat, mi nem voltunk. De a Papa's bar-t dícsérik. Ez nem csak bár hanem disco is. 

Előzmény: Bridget1 (8235)
Bridget1 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8235

A fakultatív programokon kívül még érdekelne az is, hogy más szálloda discojába át lehet menni? Mert mi ugye a Hilton Long Beachbe megyünk, de azt hallottam, hogy az Aladdin szállodában még habparty is van :)

Azt is olvastam egy katalógusban, hogy a Hiltonnal szemben van a Plazas disco. Az milyenm szórakozóhely? Tud róla mondani valaki valamit?

Más: érdemes busszal menni Kairoba? Volt már valaki úgy közületek? Nézegettek a www.benliv.hu oldalt, és elég jónak tűnnek a programok...

Marianna-22 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8234

A Long Beach jó választás ha sikerül és lesz még ott hely!

Kirándulni Bennel és Livivel kell menni. Itt a címük www.benliv.hu . Itt megtalálod a teljes programot és az árakat is.

Amit még nagyon ajánlok az az éjszakai szivatagozás! Kihagyhatatlan!

Meg persze a búvárkodás, ha érdekel és nincs víz iszonyotok akkor mindenképpen ki kell probálnotok!

Előzmény: Bridget1 (8230)
gimli64 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8233
konnektorok olyanok mint nálunk.
Előzmény: Bridget1 (8232)
Bridget1 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8232

Tényleg, ez engem is érdekelne, hogy milyenek ott a konnektorok? Ha kell átalakító, akkor ott lehet kapni?

Amúgy itt van egy link a Hilton Long Beachről, elég biztatóak a képek :)

 

http://www.myonlinehome.de/Aegypten/Hotel/01_detail.htm

G.max Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8231

Szia Márti!

Próbálok mailt küldeni, de nem megy el valamiért. Majd később megpróbálom.

Üdv Gabi

Mindenkinek jó utat!!

Egyiptom csodálatos!

Bridget1 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8230

Sziasztok!

 

Ha minden igaz, ma fizetjük be a nyaralásunkat Hurghadára, a Hilton Long Beachbe! :)

Elég jókat hallottam a hotelről és gyönyörű képeket láttam róla...

Milyen fakultatív programokon érdemes részt venni?

Nővérem nagyon szeretne elmenni Kairóba (és én is), de azt hallottam, hogy nagyon hosszú az út, repcsivel meg nagyon drága... Tudnátok erről információkat adni?

Luxoron is gondolkozunk, de ugye rettentő lesz a hőség, amikor mi megyünk, július 26-án indulunk... De valamelyiket a 2 közül azért szeretnénk megnézni, mégiscsak Egyiptomban leszünk 1 hetet, és nem kellene kihagyni a piramisokat...

Tudtok ajánlani még programokat, amiken érdemes részt venni? Azt hallottam, hogy bent Hurghadában is sok a látnivaló és hogy van új- és óvárosa is...

Meséljetek, plíz, már nagyon izgatott vagyok! :)

mszaby Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8229

Mi 12-én megyünk életünkben először Egyiptomban. Sok hasznos infó van a topikban.

Milyen konnektorok vannak ott? Simán lehet használni, vagy kell átalakító? Több verziót is hallottam már.

 

Köszi

raistlin Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8228
Mi júni 20.-án voltunk Luxorban, 50 fok volt árnyékban. Az emberek úgy estek össze, mint a marionett. Zita volt az idegenvezetőnk (BenLiv), aki zseniális és csodálatosan kedves, bájos jelenség.  Viszont a brutális időjárás teljesen tönkretette az élményt. Ha előre tudom, inkább merültem volna aznap is.  ;)
Előzmény: gimli64 (8225)
Aniko72 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8227
Szia!Benékkel szeretnénk programra menni.Mi hárman nem valószínű,hogy luxorba megyünk.A másik 2 felnőtt igen.Sharm El Naga ill. El gouna érdekel minket,a szafari is tervben van.A vízumot mi az utazási irodán keresztül intéztük.Ha hamarabb tudtuk volna, ott helyben intéztük volna.A baksist személyesen, annak aki megérdemli.
Előzmény: gimli64 (8220)
kandika99 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8226
hat, ez van, most van szabi most kell menni...es ki tudja eljutunk e meg. Ugyhogy nem fogjuk kihagyni. En is felek a Luxori melegtol, hallottam hogy ott nagyon nagy a meleg, de allitolag elviselheto, sok vizzel... a baratom nagyon jol birja, velem lesz egy kis problema.
Előzmény: bebibm (8224)
gimli64 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8225
Ha 6 évesnél idősebbek és 60-nál fiatalabbak akkor nem lesz gondjuk a hőfokkal ( no és nem eszkimók ).
Előzmény: bebibm (8224)
bebibm Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8224

Luxorban és Kairóban júliusban nagyon meleg lesz !

Készüljetek fel , hogy nagyon fárasztóak lesznek a programok a hosszú buszozások és a hőség miatt. ( Luxor kb. 50 fok, Királyok völgye..)

A látnivaló 5*,de inkább ősszel és tavasszal.

Most inkább vegyétek pihenősre, esti programokra, meg ismerkedjetek a Vörös tengerrel.Sznori, búvárkodás, stb..

Jó nyaralást ! Klassz lesz !!

bebibm

Előzmény: kandika99 (8222)
gimli64 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8223
El fogjátok érni őket és érdemes is élérni őket.
A két hosszú úthoz kell is a 11 nap.
A Coral-ban milyen ellátás lesz ?
Izgulni nem kell, jó lesz.
Előzmény: kandika99 (8222)
kandika99 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8222
szia nem voltunk meg egyiptomban, talan ezert is izgulunk egy kicsit. Remelem elrjuk majd Beneket es magyuink veluk fakultativra. Luxort es Kairot szeretnenk.
Előzmény: gimli64 (8221)
gimli64 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8221
Sajnos már csak 8 napos volt, mire az egyéb feltételek kialakultak.

Voltatok már itt ?
További kérdések eggyel lejjebb !
Előzmény: kandika99 (8219)
gimli64 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8220
Voltunk tavaly, pont 1 éve. Az is 8 napos volt.
Hárman megyünk, 20-i indulással, Best ( bár én még nem tekintem 100%-nak az utat, mert csak pár napja fixáltuk és ilyenkor még történhet törlés. ).
Az utazási iroda ( hotel ) szerint mindhárman felnőttek vagyunk, egyébként van egy 15 éves közöttünk.

Benékkel fogtok programokra menni ?
Vízumot kértetek ?
Az utazási iroda által óhajtott baksissal mi a terv ?
Előzmény: Aniko72 (8218)
kandika99 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8219
Szia Mi is megyunk juli 19-en a Coral Beachbe, 2-en, 11 napra, Malevel. Ti hany napra mentek?
Előzmény: gimli64 (8208)
Aniko72 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8218

                                                            Halihó!

 

Mi megyünk júl.19-én a MEDINA-val  és a Sultan Beach Hotelbe.Négy felnőtt+egy gyerek(9 éves).Mi már tavaly voltunk egy 8 naposon.Ti először mentek?

Előzmény: gimli64 (8208)
raistlin Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8217

Ha búvárkodni is akarsz, akkor a www.buvarbiztositas.hu -t ajánlom, az utazási és búvárbiztosítás együtt.

 

Személyes megjegyzés: a Medinás idegenvezető le se sz.rt minket 8 napig, a szállodai All Inclusive problémáit mi magunk oldottuk meg (ha nem tudnánk angolul, elég nagy zűrben lettünk volna). A hazautazásról úgyszintén semmi infót nem kaptunk, nekünk kellett utánajárni.

Marianna-22 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8216

Október tényleg jó választás. Nincs már olyan meleg, de ezért még jó és a tenger is jó meleg. Na ezt jól megfogalmaztam! (:

Szóval a fakultatív programokat Liviékkel érdemes mindenképpen! A címüket már megtalálod pár hozzászolással lejebb.

A Hotel választás sok mindentől függ. Ez a legnehezebb téma, mindenkinek megvan a maga kedvence! Kérdés az, hogy a városban akarsz-e lakni, van nem gond ha pár km odébb van a szálloda. Aztán kicsit meszebb van El Gouna (lagunákkal övezett zárt városrész, a zárt persze nem szó szerint értendő, csak annyi, hogy külön áll), aztán a Makadi Bay, itt több szálloda van, ez is egy kis zárt rész.

Az emberek álltalában a hotel kinézete alapján választanak.

Utazási iroda: ami nem ajánlok az a Kartago, amit igen az a Best vagy a Medina.

Előzmény: csuragi (8210)
kriz79 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8215

Sziasztok!

 

Csak egy gyors kérdés! Hol érdemes balesetbiztosítást kötni?

Ki  mit ajánl?

 

Előre is köszönet a válaszokért!

 

kriz

szendem Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8214

A matracos sznorizás Gmax ötlete volt. Olyanok számára igen hasznos, akik úgy "tudnak" úszni, mint én :-)) Rajtunk kívül nem láttam mást ilyen módszerrel evickélni, lehet, hogy divatot teremtettünk......?

A nagai egyébként nem hajós program volt, buszon vittük a matracot, amit a figyelmes személyzet abban a pillanatban kikapott Gabiék kezéből, amint észrevették, hogy tüdővel akarják felfújni. Pár perc múlva levegővel telten hozták vissza. 

Guadozni nem voltam egyáltalán.

Előzmény: gimli64 (8206)
ananasz912 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8213
szia isis a szafaris kirandulasrol annyit erdemes tudni hogy este ertek vissza es olyan ruhaban erdmes menni ami hosszu ujju es farmer vagy vaszon gatyo es vigyel pulcsit is es aztan tedd be a borondbe mert tiszta homok lesz.nagyon nagy elmeny nekem legalabbis az volt leszamitva hogy feher kotott pulcsit vittem amit ki is dobtam mert a homok nem tetszett neki.jo nyaralast mindenkinek aki a heten indul kicsit irigy vagyok az en szeptemberi indulasom meg odebb van.
Jottika Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8212

Szerintem teljesen jó időpont az október....:))

Azt javasolnám, hogy olvass vissza egy pár százat, és mindent tudni fogsz...:))

Egyébként meg: www.benliv.hu   itt is  sokminden található....:)))))

Előzmény: csuragi (8211)
csuragi Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8211
még kiegészítés az előzőhö, hogy októberben mennénk, megfelelő időpont szerintetek?
csuragi Creative Commons License 2005.07.04 0 0 8210

Sziasztok! Új vagyok itt, életemben először utaznék Egyiptomba. Szívesen veszem a tanácsokat (fakultatív program, vásárlás, hotel)

Lenne kérdésem is: kik azok a Liviáék és Benék (arra rájöttem, hogy a búvárkodással függ össze)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!